Alcatel 1T 10" 8082 Rom Yükleme Sorunu

Alcatel 1T 10" 8082 Rom Yükleme Sorunu

cetince44 cetince44 - #1
bu hata raporunu alıyorum çözüm hakkında bilgisi olan varmı
S_Security_Secure_USB_DL_DA_RETURN_INVALID_TYPE 6104
M Machine - #2
FlashTool türkçe mi kullanıyorsunuz, ingilizce mi?
ksmakas ksmakas - #3
2 gündür bende uğraşıyorum düzgün rom bile bulamadım çözebildiniz mi ?
EliteMan EliteMan - #4
aracı bir deneyebilir misiniz?
ksmakas ksmakas - #5
Hocam denedim ancak hata veriyor bu araç
Ozkansahin Ozkansahin - #6
Merhabalar, aynı tabletten bende de var, rootlu rom indirdim ama orjinal sistem yedeği almadan yükleme yaptım. Yüklediğim rom ise hiç bir işe yaramadı. Wifi çalışmıyor, gps çalışmıyor, orjinal yazılımdan kat be kat yavaş çalışıyor. S gotu yazılımı terminal okuma hatası veriyor. Alcatel suit yazılımı ise en son sistem sürümü kullanıyorsunuz diye güncelleme yapmıyor.Orjinal Go Oreo yazılımı olan arkadaş varsa paylaşabilirse minnetar oluruz. Çetin arkadaşın aldığı flash tool uyarısı elindeki romun uyumsuzluğundan dolayı, bu cihazın android 7.0 sürümü yok.
EliteMan EliteMan - #7

Bakabilirsiniz
Ozkansahin Ozkansahin - #8
@EliteMan, dostum şu ana kadar baktığım bütün romlar aynı. 1T 10 model olarak 7.0 sürüm var. Bu sürüm muhtemelen aynı model ismini kullanan başka bir cihaz. U3A 10 Wifi model için bulunan rom ise bahsettiğim root atılmış rom ve hiç bir işe yaramıyor. 6 7 önce piyasaya çıkmış cihaz için rom bulamıyoruz.
EliteMan EliteMan - #9
muhtemelen aynı dediğiniz yazılımı denermisiniz :yaz:
sonucta denemekten zarar çıkmaz
Ozkansahin Ozkansahin - #10
muhtemelen aynı dediğiniz yazılımı denermisiniz :yaz:
sonucta denemekten zarar çıkmaz
Dostum 1T 10 model romda flash tool @cetince44 'ün aldığı hatayı veriyor. U3A 10 wifi için olan rom ise yükleniyor ama dediğim gibi wifi, gps, bluetooth vs çalışmıyor ve bildiğin kaplumbağa kadar yavaş.
EliteMan EliteMan - #11
şuan bulabildiğim yazılım bu sizin için biraz daha araştırma yapayim
Ozkansahin Ozkansahin - #12
Valla benim 2 aydır aramadığım site kalmadı, hatta ücretli bir siteden rom bile indirdim ama indirdiklerimde yanı romlar çıktı. Kötü bir durum. Alcatelin sitesinde sadece yazılım indirme araçları var windows için ama hiç bir işe yaramıyor. Dahada enteresan olanı suit programı yazılımın sahte olup olmadığını bile algılayamıyor ve koskoca alcatel serverda kalabalık etmesin diye orjinal flaşlanabilir yazılımları sitesine koyamamış. Xda forumda bile bu cihazla alakalı dişe dokunur konu açılmamış. Bir çok forumu araştırdım ama sonuç sıfır. Bakalım ilerde bir hayırsever orjinal yazılımı yüklerse işimiz kolaylaşır. Benim hatam, yedek almak için vakit harcamamak oldu. Bulabilirsem aynı cihazdan çevremde ondan yedek alıp yüklemek olacak. Ama şu ana kadar yok.
Ozkansahin Ozkansahin - #13
şuan bulabildiğim yazılım bu sizin için biraz daha araştırma yapayim
Ayrıca çabaların için minnettarım kardeşim. Sağolasın.
EliteMan EliteMan - #14
rica ederim işimiz bu
EliteMan EliteMan - #15
bu cihazın yazılımını yayınlar birisi yakın zamanda inş​
Ozkansahin Ozkansahin - #16
bu cihazın yazılımını yayınlar birisi yakın zamanda inş​
İnşallah usta.Ben bulsam bütün forumlara atıcam yazılımı hayrına yeminle
Paradox Paradox - #17
ve bulunan yazılımları deneyebilir misiniz?
ksmakas ksmakas - #18
hocam ben 3 gün aradım bulamadım iade verdim u3 a10 ile dediğiniz gibi o yazılımdada hiçbirşey yok ve yavaş şu an mümkün değil gibi cihazın yazılımı
EliteMan EliteMan - #19
artık yazılım çıkınca :ihtiyar:
Mustafa Güler Mustafa Güler - #20
Selamlar , Bu tabletin yazılımı bana da lazım. Internette bulunan rom'lar mt6580 işlemci için uyumlu. Fakat benim tabletin işlemcisi MT8321. Farklı yazılımlar yüklerken hata veriyor. Alcatel U3A uyumlu denmiş. lakin bunu kurup , tableti açabilsem bile wifi / bluetooth çalışmıyor. Bu konuda yardımcı olabilecekler varsa lütfen yorumlarınızı bekliyorum
Ozkansahin Ozkansahin - #21
Selamlar , Bu tabletin yazılımı bana da lazım. Internette bulunan rom'lar mt6580 işlemci için uyumlu. Fakat benim tabletin işlemcisi MT8321. Farklı yazılımlar yüklerken hata veriyor. Alcatel U3A uyumlu denmiş. lakin bunu kurup , tableti açabilsem bile wifi / bluetooth çalışmıyor. Bu konuda yardımcı olabilecekler varsa lütfen yorumlarınızı bekliyorum
Henüz bu tabletin official stock rom'u forumlara düşmedi. İndirilebilir olan romların birisi zaten bu cihaza ait değil, diğeride root yapılmış ve bir çok işlevi devre dışı kalmış özensiz bir şekilde portlanmış bir rom. Orjinal firmware bulduğumda buradan paylaşıcam kardeşim.
EliteMan EliteMan - #22
:tsk:
EliteMan EliteMan - #23

Burdaki yazılımı denedinizmi ama ücretli​
Ozkansahin Ozkansahin - #24

Burdaki yazılımı denedinizmi ama ücretli​
Buradaki yazılımda bahsettiğim gibi U3A wifi yazılımı, yani root atılmış ve benimde boşa para verdiğim bir yazılım
EliteMan EliteMan - #25
teşekkürler bilgi için​
EliteMan EliteMan - #26

burdaki yazılımı denermisiniz
Mustafa Güler Mustafa Güler - #27
Henüz bu tabletin official stock rom'u forumlara düşmedi. İndirilebilir olan romların birisi zaten bu cihaza ait değil, diğeride root yapılmış ve bir çok işlevi devre dışı kalmış özensiz bir şekilde portlanmış bir rom. Orjinal firmware bulduğumda buradan paylaşıcam kardeşim.

Teşekkürler , umarım en kısa zaman da buluruz. Bu arada U3A firmware 'i ben de kurdum. Zaten dediğiniz gibi tek çalışan o piyasada. Ben de mac adresi alamıyor cihaz. O nedenle wifi çalışmıyor. Sizde de öyle mi ? Yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum.
Mustafa Güler Mustafa Güler - #28

burdaki yazılımı denermisiniz

Hocam , bu yazılımı en az 20 kere indirdim , denedim. Ama bu yazılım çalışmıyor. Kurulum bitiyor ama açılmıyor cihaz. Hiç ekrana güç bile gelmiyor.
EliteMan EliteMan - #29
hmm tşk bilginiz için
Ozkansahin Ozkansahin - #30
Teşekkürler , umarım en kısa zaman da buluruz. Bu arada U3A firmware 'i ben de kurdum. Zaten dediğiniz gibi tek çalışan o piyasada. Ben de mac adresi alamıyor cihaz. O nedenle wifi çalışmıyor. Sizde de öyle mi ? Yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum.
Mac adresi alamamaktan değil, yazılım root yapılırken yanlış portlanmış. Wifi, bluetooth, gps ve bir çok özellik çalışmıyor. Yani sizin yanlış yaptığınız bir işlem yok. Orjinal yedek veya forumlardan yazılım bulursam paylaşım yapıcam.
Mustafa Güler Mustafa Güler - #31
Mac adresi alamamaktan değil, yazılım root yapılırken yanlış portlanmış. Wifi, bluetooth, gps ve bir çok özellik çalışmıyor. Yani sizin yanlış yaptığınız bir işlem yok. Orjinal yedek veya forumlardan yazılım bulursam paylaşım yapıcam.
Tamamdır
Ben alcatel’e yazdım ama daha dönmediler. Gerçi yazılım vereceklerini hiç sanmıyorum.
Ozkansahin Ozkansahin - #32
Tamamdır
Ben alcatel’e yazdım ama daha dönmediler. Gerçi yazılım vereceklerini hiç sanmıyorum.
Bende yazmıştım ama verdikleri cevap sitede yer alan s_gotu_5.4.3.exe yazılımını indirin oldu. Terminal okuma hatası veriyor dedim, bir daha dönen olmadı:confused:
Mustafa Güler Mustafa Güler - #33
Peki bişey sorcam , ben android'e yabancıyım. Hep IOS kullandım. Bu tabletin açılışında çıkan " enjoy.now " yazısı nedir ? Yeni yazılım yüklediğimiz zaman o yanıp sönen enjoy.now yazısı gidecek mi ?
EliteMan EliteMan - #34
enjoyun yazılımında ortak olabilirler
Mustafa Güler Mustafa Güler - #35
Bende yazmıştım ama verdikleri cevap sitede yer alan s_gotu_5.4.3.exe yazılımını indirin oldu. Terminal okuma hatası veriyor dedim, bir daha dönen olmadı:confused:

Bana da aynı şekilde döndüler. Ama dediğiniz gibi “Read Terminal Information Failed” hatası veriyor.Buna bir çözüm yok mu acaba ? İnternette fazla bir bilgide yok bu hatayla ilgili.
S serkan soyer - #36
sorunun çözümünü bulan oldumu acaba
Mustafa Güler Mustafa Güler - #37
sorunun çözümünü bulan oldumu acaba

Hayır , bulamıyoruz uygun yazılımı. Altı aydır bakıyorum ama yok.
gen_com gen_com - #38
alcatellerinde özel download agent var. bu model için bilmiyorum ama da bulursanız sağlam cihazdan backup alın
ksmakas ksmakas - #39
alcatellerinde özel download agent var. bu model için bilmiyorum ama da bulursanız sağlam cihazdan backup alın
o download agentta bu model yoktu diye hatırlıyorum denediğimi hatırlıyorum şimdi.
istua istua - #40
@Paradox usta bu cihazdan bulup yazılımı çektim ama aynı model stabil çalışmayan rom yüklü cihaza atmaya çalışınca tüm sp flash tool sürümlerinde aynı hatayı alıyorum cache ve userdata seçmeden atmaya çalışınca 6045 hatası veriyor.Bunun için yapabileceğimiz bir şey varmıdır
Paradox Paradox - #41
@Paradox usta bu cihazdan bulup yazılımı çektim ama aynı model stabil çalışmayan rom yüklü cihaza atmaya çalışınca tüm sp flash tool sürümlerinde aynı hatayı alıyorum cache ve userdata seçmeden atmaya çalışınca 6045 hatası veriyor.Bunun için yapabileceğimiz bir şey varmıdır

Yanılmıyorsam Alcatel'in kendi yazılımım yükleme aracı mevcut.
Bir de onunla yazılım yüklemeyi denediniz mi?
istua istua - #42
Yanılmıyorsam Alcatel'in kendi yazılımım yükleme aracı mevcut.
Bir de onunla yazılım yüklemeyi denediniz mi?
Evet ustam bu model o araçta desteklenmiyor..Yükleme yüzde yüz olunca bu hatayı alıyorum tüm versiyonlarda.Normalde internette bu yazılım yok.Yedek çekebildim sağlam olan aynı modelden.Bunu çözebilirsek çok kişinin çöp olan tableti normale döner diye düşünüyorum..

printThread_attachments

• 20210503_020912.jpg
    20210503_020912.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 25
Paradox Paradox - #43
Evet ustam bu model o araçta desteklenmiyor..Yükleme yüzde yüz olunca bu hatayı alıyorum tüm versiyonlarda.Normalde internette bu yazılım yok.Yedek çekebildim sağlam olan aynı modelden.Bunu çözebilirsek çok kişinin çöp olan tableti normale döner diye düşünüyorum..

Aldığınız hata ile ilgili bazı araştırmalar yaptım.
Bu sorun genellikle yedeklerin geri yüklenmesi veya cihazın Bootloader'inin kapalı olması durumunda ortaya çıkıyormuş.
Bazıları sorunun çözümü için ADB üzerinden system.img yapılmasını önermiş.
Yazılım yükleme işlemi için
bulunan aradı deneyebilir misiniz?
Ben konuyu biraz daha araştırayım.
P prens45 - #44
yazılım yükleme aracını indir 8082 yi seçip yüklemeyi dene
istua istua - #45
Aldığınız hata ile ilgili bazı araştırmalar yaptım.
Bu sorun genellikle yedeklerin geri yüklenmesi veya cihazın Bootloader'inin kapalı olması durumunda ortaya çıkıyormuş.
Bazıları sorunun çözümü için ADB üzerinden system.img yapılmasını önermiş.
Yazılım yükleme işlemi için
bulunan aradı deneyebilir misiniz?
Ben konuyu biraz daha araştırayım.
Tamam usta yarın deneyeyim onu..Bende Çok bakınmıştımda fabrika çıkış imzalı olmadığından yazılımı kabul etmiyor gibi bir açıklamaya denk geldim.cheksum isimli bir programla bu hatayı atlayanı gördüm youtube de.Aynı işlemleri eksiksiz dikkatle yaptım ama sonuç aynı oldu
istua istua - #46
yazılım yükleme aracını indir 8082 yi seçip yüklemeyi dene
Denedim usta daha önce onu.Desteklemedi bu modeli
Paradox Paradox - #47
Tamam usta yarın deneyeyim onu..Bende Çok bakınmıştımda fabrika çıkış imzalı olmadığından yazılımı kabul etmiyor gibi bir açıklamaya denk geldim.cheksum isimli bir programla bu hatayı atlayanı gördüm youtube de.Aynı işlemleri eksiksiz dikkatle yaptım ama sonuç aynı oldu

Bende de benzer bir program vardı, size önerecektim ama işe yaramayacağını düşündüğüm için sonra vazgeçtim.
Siz önerilen programı bir deneyiniz, nasipse sonrasına daha sonra bakarız.
istua istua - #48
Bende de benzer bir program vardı, size önerecektim ama işe yaramayacağını düşündüğüm için sonra vazgeçtim.
Tamam İnşAllah
Paradox Paradox - #49

Sorununuzu çözebildiniz mi?
istua istua - #50
Ustam bu sürümde cihazı hiç görmüyor hiç hareket yok.Driverlarda sorun yok
Sorununuzu çözebildiniz mi?
Yok usta.Bu verdiğiniz versiyonda alttaki kırmızı indirme çizgisi bile çıkmıyor.Detaylı olarak denedim.Bir süre bekledikten sonra start brom error 2005 hatası veriyor.
Paradox Paradox - #51
Ustam bu sürümde cihazı hiç görmüyor hiç hareket yok.Driverlarda sorun yok

Yok usta.Bu verdiğiniz versiyonda alttaki kırmızı indirme çizgisi bile çıkmıyor.Detaylı olarak denedim.Bir süre bekledikten sonra start brom error 2005 hatası veriyor.

İlginç.
Şu Alcatel'ler biraz tuhaf cihazlar.
Bu cihazlar için bir yükleme programı daha mevcuttu sanırım.
İsmi de yanılmıyorsam Sugar MTK SP Tool'du.
istua istua - #52
İlginç.
Şu Alcatel'ler biraz tuhaf cihazlar.
Bu cihazlar için bir yükleme programı daha mevcuttu sanırım.
İsmi de yanılmıyorsam Sugar MTK SP Tool'du.
SP Flash Tool haricinde SWD Flash tool ile denedim.Sugar MTK SP Tool indirip onunlada deneyeyim o zaman.Eft,Nck,UMT ile de denedim aynı hata ile karşılaştım.Çözüm bulana kadar uğraşalım bakalım olacağı varsa olur artık
Paradox Paradox - #53
SP Flash Tool haricinde SWD Flash tool ile denedim.Sugar MTK SP Tool indirip onunlada deneyeyim o zaman

Bir deneyiniz bakalım.
istua istua - #54
Bir deneyiniz bakalım.
Bu Program lisanslı olduğu için deneyemedim.Crack olanı da bulamadım.Çok var aslında ama giriş bilgileri zaman aşımına uğramış sanırım çalışmıyor..Başka program araştırayım
Paradox Paradox - #55
Bu Program lisanslı olduğu için deneyemedim.Crack olanı da bulamadım.Çok var aslında ama giriş bilgileri zaman aşımına uğramış sanırım çalışmıyor..Başka program araştırayım

Kullanıcı Adı: SUBRECella
Şifre: Rampasbt12!
istua istua - #56
Kullanıcı Adı: SUBRECella
Şifre: Rampasbt12!
Denedim kabul etmiyor usta yanlış diyor
Paradox Paradox - #57
Denedim kabul etmiyor usta yanlış diyor

Ben bir kaç gün önce kullanmıştım.
Çalışıyordu.
Artık etkin değil sanırım.
istua istua - #58
Ben bir kaç gün önce kullanmıştım.
Çalışıyordu.
Artık etkin değil sanırım.
Olabilir.Özellikle indirdiğim sürümü silip şifresi verilen versiyonu indirip denedim hepsinde ama şifre yanlış diyor..3 Farklı şifre bulmuştum hepsi çalışmıyor
S samazung - #59

içindekiler:
Yazılım
Driver link olarak
Yükleme aracı link olarak
Sn yazma aracı link olarak
Paradox Paradox - #60

içindekiler:
Yazılım
Driver link olarak

:tsk:
S samazung - #61
linux2ex linux2ex - #62

içindekiler:
Yazılım
Driver link olarak

ustam bu wifi çalışmayan yazılım U3A_10_WIFI olan siz bunu yükleyip çalıştırabildinizmi
S samazung - #63
ustam bu wifi çalışmayan yazılım U3A_10_WIFI olan siz bunu yükleyip çalıştırabildinizmi
Elbette çalışıyor wifi. Doğru yazılımsa yükleyin. Uyumsuzsa yüklemeyin.
K kilink - #64
bunu denediniz mi?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/alcatel-1t-10-8082-rom-yukleme-sorunu.9322/