Alcatel One Touch Pixi 3 8GB 10.1 8079 PC Görmüyor

Alcatel One Touch Pixi 3 8GB 10.1 8079 PC Görmüyor

okorkmaz29 okorkmaz29 - #1
Merhaba , alcatel one touch 8079 tablet var elimde (10inc) tablete ses var görüntü yok pc ye takip rom atmaya calistigimda pc okumuyor ama sarz oluyor usb de mi skntı var yoksa anakarttami cozemedim nasil rom atabilirim veya nasil okitabilirim pc ye
Lord Raiden Lord Raiden - #2
Başka usb kablosu ile deneyin. Başka bir bilgisayar ile deneyin.
Usb sürücüleri bilgisayara yükleyip deneyin.
ne tıklayıp 2 sürücüyü de indirip kurun bilgisayara. Bilgisayarı yeniden başlatıp bağlayın tableti.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #3
hocam farklı bilgisayardan denedim farklı usb kablosu denedim bu driverleri indirmedim bu driverleri bu tabletin kendi driveri mı oluyor
Lord Raiden Lord Raiden - #4
Evet bu driver uyumlu olacak diye düşünüyorum.
Bir de tableti bağlarken Bilgisayarın aygıt yöneticisini açıp bir değişiklik oluyor mu gözlemleyip sonucu yazar mısınız.
Driverları da yükleyip deneyin.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #5
Evet bu driver uyumlu olacak diye düşünüyorum.
Bir de tableti bağlarken Bilgisayarın aygıt yöneticisini açıp bir değişiklik oluyor mu gözlemleyip sonucu yazar mısınız.
Driverları da yükleyip deneyin.
hayır hiçbir tepki vermiyor ne aygıt yöneticisinde hareket var nede bilgisayarda usb taktımda ses çıkıyor nasıl çözeceğim bu sorunu tablete güç mü gitmiyor acaba öünkü tableet hiç ısınmıyor
Lord Raiden Lord Raiden - #6
Tabletin usb portunda sorun var gibi duruyor.
Driver kurulu olmasa bile bir tepki olmalıydı.
Eliniz yatkınsa tabletin içini açıp bağlantıları kontrol edin. Usb portu kırılmış olabilir. Anakart üzerindeki yollarda bir kopukluk oluşmuş olabilir.
İşten iyi anlayan birinin incelemesi gerekiyor.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #7
Tabletin usb portunda sorun var gibi duruyor.
Driver kurulu olmasa bile bir tepki olmalıydı.
Eliniz yatkınsa tabletin içini açıp bağlantıları kontrol edin. Usb portu kırılmış olabilir. Anakart üzerindeki yollarda bir kopukluk oluşmuş olabilir.
İşten iyi anlayan birinin incelemesi gerekiyor.
içini açtım bir problem görünmüyor sanki portta ama resimleri çekip atabilirim isterseniz sorun şu tablet yarımmsaatte belkji %5 şarz oluyor 2 dk sonra kapanıyor yanı ses gelmiyor bataryada sıkıntı olabilirmi acaba bataryanın lehimlerini söksem olurmu bataryasız olurmu yani rom veya pc görürmü
Lord Raiden Lord Raiden - #8
Bataryasız görmez.
Sorun büyük ihtimalle usb portunda.
Ya da usb yollarında. Bataryası bozuk da olsa usb portu sağlam olsaydı bilgisayar bir tepki verirdi.
Bağlantılarının şemasını elde edebilseydik usb yollarını kendiniz birleştirebilirdiniz.

Aklıma başka çözüm gelmiyor.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #9
Bataryasız görmez.
Sorun büyük ihtimalle usb portunda.
Ya da usb yollarında. Bataryası bozuk da olsa usb portu sağlam olsaydı bilgisayar bir tepki verirdi.
Bağlantılarının şemasını elde edebilseydik usb yollarını kendiniz birleştirebilirdiniz.

Aklıma başka çözüm gelmiyor.
Usb yollari nasil oluyor bilmiyorum resmini cekeyim tabletin anakartini atayim
Lord Raiden Lord Raiden - #10
Olabilir bakalım.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #11

printThread_attachments

• 15983859035725367107566194938936.jpg
    15983859035725367107566194938936.jpg
    647 KB · Görüntüleme: 26
  • 15983859699224292434343656865759.jpg
    15983859699224292434343656865759.jpg
    683.2 KB · Görüntüleme: 23
  • 159838600371794418356752569511.jpg
    159838600371794418356752569511.jpg
    487.1 KB · Görüntüleme: 23
okorkmaz29 okorkmaz29 - #12
Buda batarya lehimleri bana guvensiz geldi

printThread_attachments

• 15983861241434603815774189038189.jpg
    15983861241434603815774189038189.jpg
    652.8 KB · Görüntüleme: 21
Lord Raiden Lord Raiden - #13
Takip edilebilecek bir yol göremedim.
Görüntü gelmiyordan kastınız tam olarak neydi?
Hiçbir şekilde mi görüntü gelmiyor yoksa tablet açılırken yok mu oluyor?
Flex kablolarını da kontrol edin.
Maalesef başka çözüm bulamadım.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #14
Takip edilebilecek bir yol göremedim.
Görüntü gelmiyordan kastınız tam olarak neydi?
Hiçbir şekilde mi görüntü gelmiyor yoksa tablet açılırken yok mu oluyor?
Flex kablolarını da kontrol edin.
Maalesef başka çözüm bulamadım.
Tabletden hicbir sekilde görüntü gelmiyor isik bile yok ama acilis sesi felan oluyo ses acma tusuna bastiginda felan ses cikiyor ama 2 dk sonra kendiliginden kapaniyor 10 saat sarzda kaldi yine 2 dk da kapaniyor daha once bu olayin benzeri fluo tabletimde geldi onda en azindan isik vardi yani siyah isik vardi rom atabilidim ona ama buna atamiyorum pc gormuyor sorunun kaynagini anlamadim bataryami usb veriyolumu ( tabi bunu bilmiyorum nasi bise ) anakartmi. Yoksa hepsimi cunku hic bir tepki vermiyor pc aygit yoneticisinden bakiyorum tik yok ama sarza takiyorum 10 dk duruyor acma tusuna bastigimda aciliyor acilis sesi geliyor ama2 dk ya kapaniyor yani ne kadar sarz olursa olsun 2 dk ya kapaniyor pc yede bagladigimda gormuyor pc. Urune goruntu gelmiyordu yazimsal olarak dedim ben problem ama yazilim atamıyorum gor
Lord Raiden Lord Raiden - #15
İlginç bir durum.
Daha fazla yardımcı olmak isterdim ama benim tecrübelerim bu kadardı. Daha çok bilgisi olan kişiler müsait olunca yardımcı olurlar umarım.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #16
İlginç bir durum.
Daha fazla yardımcı olmak isterdim ama benim tecrübelerim bu kadardı. Daha çok bilgisi olan kişiler müsait olunca yardımcı olurlar umarım.
Teşekkürler yinede fluo tabletimden de umutsuzdum burda cozdum. inşallah bunuda cozeriz yada donanimsalsa sikinti neresinde olabilir bu u ogrenmek istiyorum paradox bi baksa keşke
Lord Raiden Lord Raiden - #17
Teşekkürler yinede fluo tabletimden de umutsuzdum burda cozdum. inşallah bunuda cozeriz yada donanimsalsa sikinti neresinde olabilir bu u ogrenmek istiyorum paradox bi baksa keşke
:rica:
Kendisi uygun bir zamanda yardımcı olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam bu aralar pek müsait değildi.
Paradox Paradox - #18
Bence cihaz deneyimsiz eller tarafından biraz kurcalanmış gibi duruyor.
Donanım kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Fotoğraflar çok net olmadığı için şimdilik daha fazla bir şey söyleyemiyorum.
Diğer bir konudaki yorumunuza cevaben belirttiğim gibi, data yolları ile ilgili bir sorun olabilir.
USB portun sonrasındaki iki devre bileşenini ölçmek lazım.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #19
Bence cihaz deneyimsiz eller tarafından biraz kurcalanmış gibi duruyor.
Donanım kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Fotoğraflar çok net olmadığı için şimdilik daha fazla bir şey söyleyemiyorum.
Diğer bir konudaki yorumunuza cevaben belirttiğim gibi, data yolları ile ilgili bir sorun olabilir.
USB portun sonrasındaki iki devre bileşenini ölçmek lazım.
Evet hocam deneyimsiz eller tarafindan kurcalandi tabletin icini actigimda anakart vidalari bile cikartilmis takilmamisti ama deneyimsiz el dedigimizde telofoncu arkadasti ne yaptigini bilmiyorum isterseniz net fotoğraf cekeyim usb yollunu
okorkmaz29 okorkmaz29 - #20
Bu

printThread_attachments

• 15983979532896696738451560414437.jpg
    15983979532896696738451560414437.jpg
    556.7 KB · Görüntüleme: 27
Paradox Paradox - #21
Evet hocam deneyimsiz eller tarafindan kurcalandi tabletin icini actigimda anakart vidalari bile cikartilmis takilmamisti ama deneyimsiz el dedigimizde telofoncu arkadasti ne yaptigini bilmiyorum isterseniz net fotoğraf cekeyim usb yollunu

Bir insanın bir işi yapıyor olması veya bir işi meslek edinmesi, o kişiyi işin erbabı yapmaz.
Yıllardır bu işlere amatör olarak ilgi duyuyorum.
Henüz herhangi bir okulun elektronik bölümünden mezun bir telefon veya tablet bilgisayar tamircisi görmedim.
Yine aynı şey bilgisayar tamircileri için de geçerli, bir tane diplomalı bilgisayar tamircisi tanıdım, onun da farklı amaçları vardı.
Elbette diploma her şey değil ama insanlar telefon kılıfı satarken tamir işleri de yapmaya başlayınca, işin rengi değişiyor.

Bunun yanı sıra, elindeki cihazı onaramadığı için,
Sırf başkasına da yar olmasın diye cihazın bile isteye içine eden tipler gördüm ben.

Sizin arkadaşınız da öyledir demiyorum, kendisini tenzih ediyorum.

Elektronik cihazların tamir konusu hassas bir iştir.
Basit bir entegre bile değiştirecek bilgisi ve donanımı olmayan insanlar yüzünden, millet ana kart değiştirmek zorunda kalıyor.
"Ana kart yanmış."
:zuhaha:
Paradox Paradox - #22
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Görselde işaretlediğim 1. kısım bana bir sorulu gibi geldi.
Burasının görselde işaretlediğim 2. kısma benzemesi gerektiğini düşünüyorum.
Bileşenler fazla ısıya maruz kalmış ve kavrulmuş olabilir.
O kısım da bir kısa devre de olabilir.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #23
Bir insanın bir işi yapıyor olması veya bir işi meslek edinmesi, o kişiyi işin erbabı yapmaz.
Yıllardır bu işlere amatör ilgi duyuyorum.
Henüz herhangi bir okulun elektronik bölümünden mezun bir telefon veya tablet bilgisayar tamircisi görmedim.
Yine aynı şey bilgisayar tamircileri için de geçerli, bir tane diplomalı bilgisayar tamircisi tanıdım, onun da farklı amaçları vardı.
Elbette diploma her şey değil ama insanlar telefon kılıfı satarken tamir işleri de yapmaya başlayınca, işin rengi değişiyor.

Bunun yanı sıra, elindeki cihazı onaramadığı için,
Sırf başkasına da yar olmasın diye cihazın bile isteye içine eden tipler gördüm ben.

Sizin arkadaşınız da öyledir demiyorum, kendisini tenzih ediyorum.

Elektronik cihazların tamir konusu hassas bir iştir.
Basit bir entegre bile değiştirecek bilgisi ve donanımı olmayan insanlar yüzünden, millet ana kart değiştirmek zorunda kalıyor.
"Ana kart yanmış."
:zuhaha:

Yapanin tanımıyorum dediklerinize aynen katılıyorum. Tanidigimdan geldi tablet bana once telefoncuya götürdü ama emindim yazilimsal sıkıntısı olduguna telefoncuda büyük ihtimalle icini kurcalamis yapamamis ve bana gtirdiler . Bundan once kendime ait fluo tabletim cokmustu ekran hicbir darbe vs almadi goruntu yoktu ses vardı hocam inanirmisiniz kac yere sordum ekran darbe vs almadi diye hepsi ısrarla goruntu yoksa ekran degismesi gerek felan dedi bende bu form sayesinde tabletime rom attim ve calisti ama maalesef bu tableti kurtaramicaz gibime geliyo cunku tableti sarza taktigimda hic ısınmıyor 1 dk veriyor gucu sonra birakiyor gibi sonra powera basiyorum acilis sesi geliyor sonra pil bitmek uzere sesi geliyor tablet kapaniyor anakart yansa sizce tablet boyle acilirmi birde bunu yapan kisi nasil becermis yakmayi aklim almiyor oysaki icini acmadan da yapilabilirdi sanki
okorkmaz29 okorkmaz29 - #24

Benim pek bir bilgim yok ama 1 numarali yeri lehimle eritsem olma ihtimali varmidir acaba zaten kurtarilmasi güç gibi birde batarya kisa devre felan yapma ihtimali yok dimi yani bataryadan kaynaklanmaz
Paradox Paradox - #25
Benim pek bir bilgim yok ama 1 numarali yeri lehimle eritsem olma ihtimali varmidir acaba zaten kurtarilmasi güç gibi birde batarya kisa devre felan yapma ihtimali yok dimi yani bataryadan kaynaklanmaz

Bataryayı haricen şarj edip cihazı bir de öyle çalıştırmayı deneyebilir misiniz?
okorkmaz29 okorkmaz29 - #26
Bataryayı haricen şarj edip cihazı bir de öyle çalıştırmayı deneyebilir misiniz?

Nasil yapicagimi bilmiyorum batarya anakarta 3 kablo olarak lehimli, bataryayi soktugumde o 3 kabloyu nere takip sarz edebilirim diyelim ettim ozaman romu nasil aticagim acaba yeterli guç alamadigi icin goruntu vermiyor olabilirmi veya batarya olmadan rom atmak mumkunmu tablete
Lord Raiden Lord Raiden - #27
Nasil yapicagimi bilmiyorum batarya anakarta 3 kablo olarak lehimli, bataryayi soktugumde o 3 kabloyu nere takip sarz edebilirim diyelim ettim ozaman romu nasil aticagim acaba yeterli guç alamadigi icin goruntu vermiyor olabilirmi veya batarya olmadan rom atmak mumkunmu tablete
Şimdi size bir kaç yol söylerim ama bazıları tehlikeli olabilir.
Harici batarya şarj aletleri var. Bunlardan biri ile şarj edilebilir.
Beyaz kabloya dokunmayın. Kırmızı olan + kutup. Siyah olan da - kutup.

5v gerilim veren bir şarj aletinin kablosunu soyup kırmızı kabloyu kırmızıya; siyahı da siyah kabloya bağlayın. Siyah kabloya bağlamak işe yaramazsa beyaz kabloya bağlayın. (bataryadan çıkan beyaz kablo ile işimiz yok. Şarjdan gelen beyaz kablodan söz ediyorum)

Ya da başka bir tabletin içini açıp onun pilinin olduğu yere bağlayın şarj için.

Ya da bataryası çıkartılabilen bir telefon varsa + - kutuplara dikkat ederek temas yerlerine sıkıştırın.

Bu işlemleri 15 dakikadan fazla yapmamanızı öneririm. Anormal bir ısınma fark ederseniz hemen işleme son verin.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #28

5v gerilim veren bir şarj aletinin kablosunu soyup kırmızı kabloyu kırmızıya; siyahı da siyah kabloya bağlayın. Siyah kabloya bağlamak işe yaramazsa beyaz kabloya bağlayın. (bataryadan çıkan beyaz kablo ile işimiz yok. Şarjdan gelen beyaz kablodan söz ediyorum)

Ya da başka bir tabletin içini açıp onun pilinin olduğu yere bağlayın şarj için.

Ya da bataryası çıkartılabilen bir telefon varsa + - kutuplara dikkat ederek temas yerlerine sıkıştırın.

Bu işlemleri 15 dakikadan fazla yapmamanızı öneririm. Anormal bir ısınma fark ederseniz hemen işleme son verin.

deneyeceğim
okorkmaz29 okorkmaz29 - #29

Adaptöremi takayim yoksa bilsayarami usb yi birde ne kadar bekletim bataryanin isinmasindan anlarmiyim sarz oldugunu
Lord Raiden Lord Raiden - #30
Fark etmez ama bilgisayardan çok yavaş olur. Dediğim gibi ısınma çok çabuk olursa bağlantıyı kesin. Bataryanın patlama ihtimali var.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #31
Fark etmez ama bilgisayardan çok yavaş olur. Dediğim gibi ısınma çok çabuk olursa bağlantıyı kesin. Bataryanın patlama ihtimali var.
Yaptims 2 dk beklesim gene ayni sikinti oldu görüntü var ses yok sanirsam tableti pc ye baglamam lazim ama okumuyor skntı usb soketinde veya veriyolnda
Paradox Paradox - #32
Yaptims 2 dk beklesim gene ayni sikinti oldu görüntü var ses yok sanirsam tableti pc ye baglamam lazim ama okumuyor skntı usb soketinde veya veriyolnda

Cihaz sökülürken ekrana görüntü aktarımı yapan flex kablo zarar görmüş olabilir.
Kontrol edilmesi faydalı olabilir.
Cihazın CPU/GPU donanımında sorun olabilir.
Bunu normal şartlarda kontrol etmeniz mümkün değil.
Bilgisayarınız cihazınızı görüyor olsa, ekran açılsa da açılmasa da yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.
Lakin öyle bir durum da söz konusu değil.
Bu durumda cihazı iade etmekten başka bir seçenek kalmıyor.
M mmyoru - #33
Merhabalar herkese. Benim de Alcatel Onetouch pixi 3 8079 cihazımı bilgisayara bağladığımda USB aygıtı tanınmadı hatası alıyorum. Cihaz aslında normal çalışıyordu. Alcatel in sitesinden indirdiğim güncelleyiciyi yüklemek için boot menüsüne girdim ve orada bir yere girince cihaz kapandı. Artık açılmıyor. ROM yüklemek istiyorum hangi driverı denediysem bir türlü bilgisayara tanımadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Lord Raiden Lord Raiden - #34
Merhabalar herkese. Benim de Alcatel Onetouch pixi 3 8079 cihazımı bilgisayara bağladığımda USB aygıtı tanınmadı hatası alıyorum. Cihaz aslında normal çalışıyordu. Alcatel in sitesinden indirdiğim güncelleyiciyi yüklemek için boot menüsüne girdim ve orada bir yere girince cihaz kapandı. Artık açılmıyor. ROM yüklemek istiyorum hangi driverı denediysem bir türlü bilgisayara tanımadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Sorun tam olarak nedir?
Recovery menüye giriyor mu tablet?
Bahsettiğiniz işlemi yapmadan önce USB sorunu var mıydı?
Açılmıyor derken tam olarak nasıl bir açılmama söz konusu?
Farklı usb kablosu ve farklı bir bilgisayar denediniz mi?
M mmyoru - #35
Cihazın herhangi bir sorunu yoktu. Farklı USB ve Bilgisayar denedim. Cihazı açma tuşuna basılı tuttuğumda herhangi bir şey olmuyor. Aynı şekilde recovery menüsüne de girmiyor. Bilgisayara bağladığımda USB aygıtı tanınmadı hatası alıyorum. Cihaz hiç açılmıyor.
Lord Raiden Lord Raiden - #36
Bu durumda benim yeterli bilgim yok. Bilgisi olan birileri yardımcı olacaktır. Takipte kalın.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #37
Cihaz sökülürken ekrana görüntü aktarımı yapan flex kablo zarar görmüş olabilir.
Kontrol edilmesi faydalı olabilir.
Cihazın CPU/GPU donanımında sorun olabilir.
Bunu normal şartlarda kontrol etmeniz mümkün değil.
Bilgisayarınız cihazınızı görüyor olsa, ekran açılsa da açılmasa da yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.
Lakin öyle bir durum da söz konusu değil.
Bu durumda cihazı iade etmekten başka bir seçenek kalmıyor.
Cihazın herhangi bir sorunu yoktu. Farklı USB ve Bilgisayar denedim. Cihazı açma tuşuna basılı tuttuğumda herhangi bir şey olmuyor. Aynı şekilde recovery menüsüne de girmiyor. Bilgisayara bağladığımda USB aygıtı tanınmadı hatası alıyorum. Cihaz hiç açılmıyor.

usb tanımadı hatası alıyorsa bilgisayarına driver indirmen lazım kardeşim indirebilirsin bende hiç okumuyor sende yine bir tepki var
M mmyoru - #38
Bu driverları da denedim olmadı maalesef
okorkmaz29 okorkmaz29 - #39
Bu driverları da denedim olmadı maalesef

Anakarti yanmis olabilir
okorkmaz29 okorkmaz29 - #40
Anakarti yanmis olabilir
Parodoz gelirse ona danisirsan iyi olur
M mmyoru - #41
Tamam teşekkür ederim inşallah bir çözümü vardır
Paradox Paradox - #42
Tamam teşekkür ederim inşallah bir çözümü vardır

Cihazınız Aygıt Yöneticisi'nde ne olarak görünüyor?
M mmyoru - #43
Cihazınız Aygıt Yöneticisi'nde ne olarak görünüyor?
Bilinmeyen USB aygıtı olarak görünüyor.

printThread_attachments

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    177 KB · Görüntüleme: 14
okorkmaz29 okorkmaz29 - #44

1 numarayla isaretlenen yere lehim yaparsam olma ihtimali varmi veya bir riski varmi bataryaya felan etki edermi yani patlama felan olurmu
okorkmaz29 okorkmaz29 - #45
Bilinmeyen USB aygıtı olarak görünüyor.

hocam şimdi senle birlikte aynı hatayı alıyorum ama bende o ünlem gidip geliyor inşallah çözeriz
M mmyoru - #46
hocam şimdi senle birlikte aynı hatayı alıyorum ama bende o ünlem gidip geliyor inşallah çözeriz
Benim bilgisayar Windows 10 onun driver ları ile ilgili bir sorun sanırım.
okorkmaz29 okorkmaz29 - #47
Benim bilgisayar Windows 10 onun driver ları ile ilgili bir sorun sanırım.

sen de o işaret gidip geliyormu
M mmyoru - #48
sen de o işaret gidip geliyormu
yok o şekilde sabit kalıyor
okorkmaz29 okorkmaz29 - #49
yok o şekilde sabit kalıyor

benim tablet çöp oldu inşallah sen kurtarırsın
Paradox Paradox - #50
Bahsettiğiniz cihaz tam olarak mudur?
M mmyoru - #51
Bahsettiğiniz cihaz tam olarak mudur?
Aynen cihazım bu
Lord Raiden Lord Raiden - #52

Sanırım dediğiniz kondansatörler orada 2 adet bulunuyor ama lehimleme işlemi rezalet yapıldığı için lehim lekesi gibi görünüyor olabilir.
M mmyoru - #53
Ben şimdi bataryaya kısa devre yaptırdım bilgisayar tableti gördü ve flash tool ile yazılım yükledim ama açılmıyor tablet. Şarja takınca da herhangi bir şey olmuyor.
Paradox Paradox - #54
Ben şimdi bataryaya kısa devre yaptırdım bilgisayar tableti gördü ve flash tool ile yazılım yükledim ama açılmıyor tablet. Şarja takınca da herhangi bir şey olmuyor.

Bir de bulunan yazılımı deneyebilir misiniz?
Dün paylaştığım bağlantıda bir sürü öneri ve araç mevcut.
Google Çeviri yardımı ile o bağlantıyı ve paylaşımları incelemeniz faydalı olabilir.
M mmyoru - #55
Bir de bulunan yazılımı deneyebilir misiniz?
Dün paylaştığım bağlantıda bir sürü öneri ve araç mevcut.
Google Çeviri yardımı ile o bağlantıyı ve paylaşımları incelemeniz faydalı olabilir.
Maalesef olmadı
Paradox Paradox - #56

Sizi yönlendirdiğim bağlantıdaki diğer yazılım ve yöntemlere de baktınız mı?
M mmyoru - #57
Sizi yönlendirdiğim bağlantıdaki diğer yazılım ve yöntemlere de baktınız mı?
Evet inceledim ancak aynı cihazın sim kartlı olan versiyonu o. O yüzden romlar farklı geldi.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/alcatel-one-touch-pixi-3-8gb-10-1-8079-pc-gormuyor.10417/