Çözüldü Asus Flash ve IMEI Tool

Yazdır

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Moderatör tarafında düzenlendi:

Stranger

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ocak 2018
4
0
1
24
Arkadaşlar bende Zenfone 4 var ve rom attıktan sonra imei sıfırlandı.
Üstad ben de vardı. Forumda da paylaşmış olmam gerek. En azından paylaştığımı hatırlıyorum.
yer alan program işine yarayacaktır. Ben bununla zenfone 6 imei tamiri yapmıştım.
bu yöntemi denemeye çalıştım ama port numarasını bulamadım. Nasıl bakıyoruz port numarasına? Bu arada sanırım generic imei attım ama açılışta sim kart pinini girdikten sonra hine gidiyor şebeke. Yardımcı olursanız sevinirim.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
bu yöntemi denemeye çalıştım ama port numarasını bulamadım. Nasıl bakıyoruz port numarasına? Bu arada sanırım generic imei attım ama açılışta sim kart pinini girdikten sonra hine gidiyor şebeke. Yardımcı olursanız sevinirim.
Daha önceden böyle bir sorunu varmıydı?

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Cihazı fastboot moduna aldıktan sonra imei tool sekmesinde Provisioning satırında cihazını seçip Load Prov...... diyorsun. Yukarıda Usb Comportta görülüyorsa Diag Mode düğmesine tıklıyorsun. Single yada dual doldurup Repair Imei diyorsun. Benim hatırladığım yöntem buydu.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Stranger

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Ama telefon root olmalı yoksa atılmaz.

Stranger

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ocak 2018
4
0
1
24
Daha önceden böyle bir sorunu varmıydı?
Hayır yoktu. Cm 12.1 romunu yüklemiştim. Play Store'dan Spotify yükledim ve hardbrick oldu. Birkaç kez daha başka uygulamalarda yaşamıştım aynı sorunu ama bootloop olmuştu. Fabrika ayarlarına yükleyince düzelmişti bu sefer düzelmedi. Ben de romu yeniden flashladım ve imei gitmişti.
Cihazı fastboot moduna aldıktan sonra imei tool sekmesinde Provisioning satırında cihazını seçip Load Prov...... diyorsun. Yukarıda Usb Comportta görülüyorsa Diag Mode düğmesine tıklıyorsun. Single yada dual doldurup Repair Imei diyorsun. Benim hatırladığım yöntem buydu.

Hocam droidboot moduna alıp usb bağladım ve modeli seçtim ama load provisioning mode seçilmiyor ve port kısmında görülmüyor. Cihaz rootlu. Port numarasına aygıt yöneticisinden bakmayı denedim ama orada da gözükmüyor. Bu arada 1 imei numarası var elimde. Bu bir sorun çıkarmaz değil mi? Bu arada usb bağladığımda bir değişiklik olmuyor bağlantı noktalarında. Telefon çöp oldu sanırım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8.1 KB · Görüntüleme: 112
Son düzenleme:

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Hayır yoktu. Cm 12.1 romunu yüklemiştim. Play Store'dan Spotify yükledim ve hardbrick oldu. Birkaç kez daha başka uygulamalarda yaşamıştım aynı sorunu ama bootloop olmuştu. Fabrika ayarlarına yükleyince düzelmişti bu sefer düzelmedi. Ben de romu yeniden flashladım ve imei gitmişti.

Hocam droidboot moduna alıp usb bağladım ve modeli seçtim ama load provisioning mode seçilmiyor ve port kısmında görülmüyor. Cihaz rootlu. Port numarasına aygıt yöneticisinden bakmayı denedim ama orada da gözükmüyor. Bu arada 1 imei numarası var elimde. Bu bir sorun çıkarmaz değil mi? Bu arada usb bağladığımda bir değişiklik olmuyor bağlantı noktalarında. Telefon çöp oldu sanırım.
Cihazın tam modeli nedir? İşlemcisi nedir bilmek lazım. Zenfone 4 bir kaç model var.

Stranger

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ocak 2018
4
0
1
24
Intel® Atom™ Z2520 işlemcili modeli. Stock romdan kaynaklı olabilir mi? IMEI eski haline gelir belki diye stock rom flashlamıştım. Geliştirici seçeneklerinde adb açıkken bağlıyorum ama flash tool görmüyor telefonu.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Intel Atom Z2520 işlemcili modeli. Stock romdan kaynaklı olabilir mi? IMEI eski haline gelir belki diye stock rom flashlamıştım. Geliştirici seçeneklerinde adb açıkken bağlıyorum ama flash tool görmüyor telefonu.
Asus bölümünde ilgili model ile alakalı raw yazılımı olması lazım. Onu bir yükleyip deneyin.

BomberMAnTR

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Kas 2017
3
4
3
32
Bilgilendirme!!

Zenfone 6 için denenmiştir
İşlemci İntel

Bu forumda gezinen arkadaşların birçok duruma aşina olduğu için kısaca açıklıyorum

Öncelikle USB hata ayıklama açıp cihazınızı rootlayın.
Root işleminden sonra COM portu açmak için işlem:
İlk mesajda belirtilen programı indirin
IMEI Tool bölümüne geçiin
Check IMEI Phone tıklayın bilgiler çıksın
Ardındna DIAG Mode tıklayın Com portu açılsın
Com aldıktan sonra alltaki linkteki bat dosyasını çalıştırın
Sırasıyla 1-2-3 işlemleri yapın işlem OK
Geçmiş olsun :)

Moderatör tarafında düzenlendi: