Bootloader Kilidi Kapalı Telefona EDL Mod ile Rom Atılır mı? (Test Point)

Bootloader Kilidi Kapalı Telefona EDL Mod ile Rom Atılır mı? (Test Point)

starbay starbay - #1
Arkadaşlar tüm yolları denedim nerdeyse bilmediğim belki de bir ton şey vardır rom atılırken hata verdi (clean and lock yapmışım).Sonra açtığımda telefonu mıuı 12 yazıyor ama oka basamıyorum(telefon redmi s2). Ve şuan Qfil ile rom atmaya çalışıyorum sahara fail diye hata alıyorum yardımcı olabilir misiniz?
Ayrıyeten miracle box ile edl modda bootlader unlock yapıyorum telefon kapanıp tekrar fastboot ekranına geliyor ama açılmıyor bl kilidi bir şeyleri yanlış mı yapıoyrum bilen varsa anlatabiilir mi ?
gen_com gen_com - #2
atılır ama unlock yapman lazım
starbay starbay - #3
atılır ama unlock yapman lazım
redmi s2 hocam
gen_com gen_com - #4
ysl senin cihaz kodun unlock var free dosya önce onunla unlock yaz sahara protokolu firehose dosyanı okuyup bellekte çalıştıracak. bunu yapman için arka kapağı açıp testpoint yapıyorsun zaten denemişsin. sonra fastboot yüklersin.
starbay starbay - #5
ysl senin cihaz kodun unlock var free dosya önce onunla unlock yaz sahara protokolu firehose dosyanı okuyup bellekte çalıştıracak.
Ben pek anlamıyorum yani birkaç gündür baya areaştırdım çoğu şeyi biliyorum gibi de o dediğnizi nasıl yaparım biraz açıklayabilir misinizz ?
starbay starbay - #6
ysl senin cihaz kodun unlock var free dosya önce onunla unlock yaz sahara protokolu firehose dosyanı okuyup bellekte çalıştıracak. bunu yapman için arka kapağı açıp testpoint yapıyorsun zaten denemişsin. sonra fastboot yüklersin.
Ama unlock yapmanız gerek falan dediniz sahara protokolu ne tam olarak bir dosya var dmbrn diye fala bitiyor onla mı alakalı bir de acaba çin romu mu yüklemeliyim global romdan kaynaklı olabilir mi
starbay starbay - #7
reis dahha detaylı anlatır mısın telefon bana lazım yks ye hazırlanıyorum bazen çok lazım oluyor birkaç gündür bunla uğraşmaktan çalışamıyorum
gen_com gen_com - #8
reis dahha detaylı anlatır mısın telefon bana lazım yks ye hazırlanıyorum bazen çok lazım oluyor birkaç gündür bunla uğraşmaktan çalışamıyorum
indirmeye çalış türkiyeye kapalı link
starbay starbay - #9
tamam indiriyimde şey edl ye alabiliyodum cımbızla o test point noktalarına dokununca şimdi yapıyorum olmuyor neden acaba
starbay starbay - #10
istediğiniz dosya bağlantısı geçersiz yazıyor başka sitede bulabilir miyim bu ne tam olarak
starbay starbay - #11
gibi bir şey mi
gen_com gen_com - #12
adındaki dosyayı bulman gerekli flood yapmadan yazmalısın bu sebeptan banlanabilirsin. yardım almak için mesaj yağmuru yapma.
starbay starbay - #13
adındaki dosyayı bulman gerekli flood yapmadan yazmalısın bu sebeptan banlanabilirsin. yardım almak için mesaj yağmuru yapma.
Bilmiyordum kusura bakma yeniyim bu sitede

bu işime yarar mı acaba oradaki ne tam anlaamdım
gen_com gen_com - #14
yarayabilir eng fw unlock yapıyor olabilir ama nv datayı siler imei uçar bu dosya ile
starbay starbay - #15
yarayabilir eng fw unlock yapıyor olabilir ama nv datayı siler imei uçar bu dosya ile
uçsun ya o önemli değil ama nasıl yapabilirm bunu sizce
gen_com gen_com - #16

program kodu şifreli olduğundan virüs algılıyor daha önce denendi.
starbay starbay - #17
İndirdim açtım bir şifre istiyor ve ne yapıcam bununla kusura bakmazsanız anlamadım da \:
gen_com gen_com - #18
gen_com gen_com - #19
bunu yazınca siyah ekranda fastboota girebilecek ekranda logo olmayabilir aldanma sonra fastboot imajı yükle
starbay starbay - #20
aa video var teşekkür ederim denicem umarım olurda ben şuan edl moda alamıyorum o test point yerinden çok uğraştım diye mi bozuldu acaba valla dünden beri oluyodu siz çözüm bulunca gitti şansa bak ya
gen_com gen_com - #21
aa video var teşekkür ederim denicem umarım olurda ben şuan edl moda alamıyorum o test point yerinden çok uğraştım diye mi bozuldu acaba valla dünden beri oluyodu siz çözüm bulunca gitti şansa bak ya
pilsiz dene
starbay starbay - #22
Zaten bataryasız kullanıyordum ben telefonu
gen_com gen_com - #23
Zaten bataryasız kullanıyordum ben telefonu
başka kablo dene orayı kolay bozamazsın
starbay starbay - #24
başka kablo dene orayı kolay bozamazsın
ya teşekkür ederim ilgilendiğin için de her şeyi yaptım bilgisaayrı kapadım açtım tekrar yapmayı denedim fişlerin yerini değiştirdim usb kablosunu değiştirdim port yerini değiştirdim ama yine yaptığımda sadece fastboot ve recovery açabiliyorum şimdi ne şansız insanım yüz kere orayı cımbızla şey ederken usb soketine taktım ama yine sadece telefon açılıyor pc Qualcom olarak görmüyor daha yeni sana sormadan önce görüyordu ondan sonra kaç kere denedim olmadı çıldırcam
gen_com gen_com - #25
orayı foto at bakalım ne yapmışsın
starbay starbay - #26
atamadım ama yıpranmış duruyor orasu yani yanyana üç tane sarı yuvarlak vardı o test point noktaları siyah olmuş (2 nokta yani)
gen_com gen_com - #27
iki tane büyük boy saat pimini yanyana lehimleyip arka tarafınıda körleyip tek tarafı yaylı jumper tester yaparsınız. pim dedğiniz 1 liralık birşey daha sonradan yapacaklara da küpe olsun. seninkine hala umut var ama sen yapma emmc cmd ucu da edl moda sokar bu çok hassas . verdiğin de aynı dosya fark yok. birisi tek dosya flaşlıyor sadece. @starbay
starbay starbay - #28
iki tane büyük boy saat pimini yanyana lehimleyip arka tarafınıda körleyip tek tarafı yaylı jumper tester yaparsınız. pim dedğiniz 1 liralık birşey daha sonradan yapacaklara da küpe olsun. seninkine hala umut var ama sen yapma emmc cmd ucu da edl moda sokar bu çok hassas .
He ben yapmıyorum ozaman bekliyim dimi
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/bootloader-kilidi-kapali-telefona-edl-mod-ile-rom-atilir-mi-test-point.11398/