Casper Hard Brick Sorunu!

Casper Hard Brick Sorunu!

AndroidKafa AndroidKafa - #1
Merhaba Casper (Amlogic İşlemcili) Bir Tablet Mevcut Kapandı Ve Birdaha Açılmadı Yani Brick Oldu Tamamen Siyah Ekran Hiçbirşekilde Olmuyor Nasıl Kurtarabiliriz Kendi Dosyalarındada İmg Dosyası Yok Yardımcı Olup Detaylı Anlatabilirmisiniz ?
Paradox Paradox - #2
cihazınızın bilgisayardan yüklenen yazılımı mevcut.
Nasıl yükleneceğini gösteren bir de video var.
Yazılım yükleme işleminde sorun yaşarsanız, bulunan konuyu ve konuya yazılan yorumları inceleyiniz.
Son çare olarak da bulunan konudan faydalanabilirsiniz.

Önerilen yöntemleri Microsoft Windows 7 işletim sisteminde deneyiniz.
Yönlendirdiğim konularda ve yorumlarda bahsedilen işlemleri yapmanıza rağmen hala sorun yaşıyorsanız, cihazı atınız gitsin.
Uğraşmaya değmez.

(Sorabileceğiniz bütün soruların cevapları paylaştığım bağlantılarda mevcuttur.)
K kadir.byar - #3
Burada yazılanları türkçe olarak anlatabilirmisin ?
coban32 coban32 - #4
Öncelikli olarak linux işletim sistemi kullanan bir bilgisayar edinmelisiniz. Devamında ise hafıza kartına partition oluşturup romun içindeki uboot dosyasını tam formatlanmış bir hafıza kartına kopyalamak.
Paradox Paradox - #5
Burada yazılanları türkçe olarak anlatabilirmisin ?

ve bulunan konulara bir bakınız.
Önerilen işlemleri kendi cihazınız için düzenleyerek yapabilirsiniz.
K kadir.byar - #6
Casper Cta E07 11A nın işlemcisi nedir ainol novo 10 hero bu cihaza olurmu ?
cta 11a nın kendi dosyaları maalesef brick kaldırmıyor da !
K kadir.byar - #7
Öncelikli olarak linux işletim sistemi kullanan bir bilgisayar edinmelisiniz. Devamında ise hafıza kartına partition oluşturup romun içindeki uboot dosyasını tam formatlanmış bir hafıza kartına kopyalamak.
linux sistemi şuan hallediyorum ancak daha önce linux kullanmadığımdan hardisk bölümlendirmeyi hafıza kartı partition oluşturmayı bilmiyorum bu konuda sorun anlatılanları anladım ama uygulayamadım . sitede verilen kodları terminalemi yazacağım
coban32 coban32 - #8
Aynen terminale yazacaksın sadece dikkat etmen gereken sdkartın ismi.
K kadir.byar - #9
Peki elinizde cta e07 11a modeli için u boot bin dosyası mevcutmu bu tabletin kendi firmware dosyalarında böyle bir dosya yok
Paradox Paradox - #10
Casper Cta E07 11A nın işlemcisi nedir ainol novo 10 hero bu cihaza olurmu ?
cta 11a nın kendi dosyaları maalesef brick kaldırmıyor da !

Her iki cihazında işlemci markası aynı.
Bu işlemler oldukça sorunludur.
Bu tarz cihazların çözüm yolları hemen hemen birbiri ile aynıdır.
Başka bir cihaz için kullanılan yöntemi, siz kendi cihazınızın dosyaları ile kendi cihazınız için uygulayabilirsiniz.
AndroidKafa AndroidKafa - #11
Merhaba dostlar ayni sorunu yasiyorum hicbir bilgim yok sadece tableti kisa devre yaptirdim ve bilgisayara tanittim bilgisayar görüyor amlogic programindada görünüyor tablet ama cta e 07 11a nin bilgisayar icin dosyasi yok acaba benim icin bu dosyalari programin okuyacagi sekilde duzenleyebilirmisiniz, sd kart yontemiyle brickten kurtarilmiyor çünkü dosyalar gene sıkıntılı sadece tek sorunum dosyalar lütfen bana dosya konusunda yardimci olun 11a cihazin dosyalarini bilgisayar programi amlogic programina tanıyacak şekilde duzenleyebilirmisiniz. Yabanci kaynaklardanda birsey anlamadim açıkçası team viewer veriyim baglanip soruna kendiniz de bakabilirsiniz hala ben tableti kurtaracagimi düşünüyorum Teşekkürler
Paradox Paradox - #12
Merhaba dostlar ayni sorunu yasiyorum hicbir bilgim yok sadece tableti kisa devre yaptirdim ve bilgisayara tanittim bilgisayar görüyor amlogic programindada görünüyor tablet ama cta e 07 11a nin bilgisayar icin dosyasi yok acaba benim icin bu dosyalari programin okuyacagi sekilde duzenleyebilirmisiniz, sd kart yontemiyle brickten kurtarilmiyor çünkü dosyalar gene sıkıntılı sadece tek sorunum dosyalar lütfen bana dosya konusunda yardimci olun 11a cihazin dosyalarini bilgisayar programi amlogic programina tanıyacak şekilde duzenleyebilirmisiniz. Yabanci kaynaklardanda birsey anlamadim açıkçası team viewer veriyim baglanip soruna kendiniz de bakabilirsiniz hala ben tableti kurtaracagimi düşünüyorum Teşekkürler

Bu konu ile nasipse ancak önümüzdeki hafta ilgilenebilirim.
K kadir.byar - #13
2 Hafta oldu
Paradox Paradox - #14

Önümüzdeki haftadan kastım bu hafta idi.
Tatilden yeni döndüm, nasipse bir iki gün içerisinde bu konu ile alakadar olacağım.
K kadir.byar - #15
Teşekkür ederim
Cimbomlu1905 Cimbomlu1905 - #16
Bekliyorum üstad
Cimbomlu1905 Cimbomlu1905 - #17
Beklemedeyim üstad
Paradox Paradox - #18
Beklemedeyim üstad

Vakit buldukça konu üzerinde çalışıyorum.
Paradox Paradox - #19
Konu üzerinde biraz çalışma imkanım oldu.
Elimde bu cihazdan veya bir muadilinden mevcut değilmiş.
(Sanırım birilerine vermiş olmalıyım.)
Bu nedenle bazı eksikleri tamamlayabilmem için desteğinize ihtiyacım var.
Cihazınızın ana kartının detaylı bir fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Size önerebileceğim başka bir yöntem daha var.
Öncelikle bulunan konudan faydalanarak Fix işlemini yapınız.
Fix işlemi bittikten sonra cihazınızı kapatınız ve bulunan yazılımı hafıza kartına kopyalayınız.
Kopyalama işlemi bittikten sonra hafıza kartını bilgisayarınıza takınız ve cihazınızı başlatınız.
R rootsever1 - #20
cihazınızın bilgisayardan yüklenen yazılımı mevcut.
Nasıl yükleneceğini gösteren bir de video var.
Yazılım yükleme işleminde sorun yaşarsanız, bulunan konuyu ve konuya yazılan yorumları inceleyiniz.
Son çare olarak da bulunan konudan faydalanabilirsiniz.

Önerilen yöntemleri Microsoft Windows 7 işletim sisteminde deneyiniz.
Yönlendirdiğim konularda ve yorumlarda bahsedilen işlemleri yapmanıza rağmen hala sorun yaşıyorsanız, cihazı atınız gitsin.
Uğraşmaya değmez.

(Sorabileceğiniz bütün soruların cevapları paylaştığım bağlantılarda mevcuttur.)
CASPER VİA A1 i kendi tercihimle 6.0 sürümde kullanıyordum twrp den wipeledikten sonra pc den stock rom atmak istedim yazılımı şarj ekranına geçip güç düğmesinden güçünü kapatınca atmadığı için buraya geldim meğerse 1.download a bas, 2.tel kapalıyken kabloyla bağla 3.güç ve ses kısmaya aynanda bas gücü kes ve yüklemeyi başlasın
Paradox Paradox - #21
CASPER VİA A1 i kendi tercihimle 6.0 sürümde kullanıyordum twrp den wipeledikten sonra pc den stock rom atmak istedim yazılımı şarj ekranına geçip güç düğmesinden güçünü kapatınca atmadığı için buraya geldim meğerse 1.download a bas, 2.tel kapalıyken kabloyla bağla 3.güç ve ses kısmaya aynanda bas gücü kes ve yüklemeyi başlasın

Geçmiş olsun.
K Kadirbey - #22
İnat ettim bu sorunu çözücem sizde yardım ederseniz team viewerdan bağlanın ben tüm ek dosyalari indirip hazir duruma getireyim siz cihazi tak deyince takarim çıkar hazırla deyince hazirlarim bilgisayardan hataları kendi gözünüzle görün artık Ekler aşağıda cihaz anakarti mevcut

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Paradox Paradox - #23
İnat ettim bu sorunu çözücem sizde yardım ederseniz team viewerdan bağlanın ben tüm ek dosyalari indirip hazir duruma getireyim siz cihazi tak deyince takarim çıkar hazırla deyince hazirlarim bilgisayardan hataları kendi gözünüzle görün artık Ekler aşağıda cihaz anakarti mevcut

Şu sıralar bu konu ile ilgilenecek hiç zamanım yok.
Umarım ilerleyen günlerde nasipse size yardımcı olabilirim.
K kadir.byar - #24
Kendi firmware kendi update.zip dosyasını seçmeye çalışınca böyle çıkıyor ve kendi zip dosyasını tablete yükleyemiyorum acaba kendi zip dosyası içindeki dosyalardamı sıkıntı var o dosyaların değişmesi ve bu programa göre ayarlanması gerekiyor olabilir
+++
Sizin verdiğiniz cta.fix dosyası da olmuyor sürekli hata mesajı verip 0 da kalıyor hiç ilerlemiyor tableti çıkartsam dahi sürekli hata mesajı veriyor
enteresan ama bu tablet için zip dosyasını kendimiz hazırlamamız gerekicek büyük ihtimal
++++
yada sanal ortamda linux kurup oradan terminale yazacağım kodları bana anlatırsanız sd kart methodunuda bi şekilde deneyeceğim bu tablet için en iyi yöntem bu gibi duruyor
++++
1.Görsel kendi firmware yöntemi olan sd kart methodunu pc de denemeye kalkınca veren mesaj
büyük ihtimal update.zip dosyası sd kart methodu için hazırlanmış yazılmış ve bilgisayar bu dosyayı yazılım dosyası olarak görmüyor o dosyayı düzenleyip okutursak programa belki iş görebilir
+++++
2.Görsel
cta.fix isimli zip dosyasına ait ve bu zip dosyasıda aynı şekilde farklı tabletler için hazırlandığı için bu tablete yüklemede hatalar ile karşılaşılıyor
+++++
Yakın zamanda linux kuracağım linux ta sd kart yöntemi büyük ihtimal tableti açacaktır ancak nasıl yapacağım konusunda en ufak fikrim yok linuxta :) kafanı şişirdiysem üzgünüm :(

printThread_attachments

• 1.png
    1.png
    803 KB · Görüntüleme: 8
  • 2.png
    2.png
    383.6 KB · Görüntüleme: 8
K kadir.byar - #25
Sizden tek ricam casper cta 11a modelindeki yazılım dosyasını düzenleyip programa sorunsuz okutmak yada bu cihazın dosyalarında oynama yaparak programın start vermesini sağlamak başka türlü hiçbir şekilde başlamıyor kendi yazılımını program kabul etmiyor
Paradox Paradox - #26
Sizden tek ricam casper cta 11a modelindeki yazılım dosyasını düzenleyip programa sorunsuz okutmak yada bu cihazın dosyalarında oynama yaparak programın start vermesini sağlamak başka türlü hiçbir şekilde başlamıyor kendi yazılımını program kabul etmiyor

Bu cihazın bilgisayar üzerinden yüklenen yazılımı yok.
Yazılım yükleme işlemini hafıza kartı üzerinden yapmanız gerekiyor.
Hafıza kartından da yazılım yüklemesi yapabilmeniz için 1 veya 2 GB kapasiteli küçük boyutlu bir hafıza kartı kullanmanızı öneririm.
Dosyaları hafıza kartının kök dizinine kopyalayınız.
Sonra cihazınızı şarja bağlayınız.
Cihazınızın güç tuşuna otuz saniye basılı tutarak cihazınızın tamamen kapandığından emin olunuz.
Sonra hafıza kartınızı cihazınıza takınız ve cihazınızı talimatlarda belirtildiği gibi açınız.
Yazılım dosyaları hafıza kartının içerisinde, aşağıdaki gibi görünmelidir.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
K kadir.byar - #27
Bu cihazın bilgisayar üzerinden yüklenen yazılımı yok.
Yazılım yükleme işlemini hafıza kartı üzerinden yapmanız gerekiyor.
Hafıza kartından da yazılım yüklemesi yapabilmeniz için 1 veya 2 GB kapasiteli küçük boyutlu bir hafıza kartı kullanmanızı öneririm.
Dosyaları hafıza kartının kök dizinine kopyalayınız.
Sonra cihazınızı şarja bağlayınız.
Cihazınızın güç tuşuna otuz saniye basılı tutarak cihazınızın tamamen kapandığından emin olunuz.
Sonra hafıza kartınızı cihazınıza takınız ve cihazınızı talimatlarda belirtildiği gibi açınız.
Yazılım dosyaları hafıza kartının içerisinde, aşağıdaki gibi görünmelidir.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
İyide benim tabletim hic açılmıyor ki brick durumunda bu işlem tableti açmıyor
Paradox Paradox - #28
İyide benim tabletim hic açılmıyor ki brick durumunda bu işlem tableti açmıyor

Siz dediklerimi yapınız.
Cihazı başlattıktan bir süre sonra Recovery menüsüne giriş tuşlarını bırakınız.
Sonra cihaz bir 10-15 dakika kadar kendi halinde dursun.
Bu sürenin sonunda bir kere güç tuşuna basınız.
Bakalım neler olacak.
K kadir.byar - #29
Hiçbirşey farketmedi batarya çıkardım şarja bağlayıp güç tuşuna filan basılı tuttum ilk başta "dıtt" diye bi ses geldi bişeyler olcak sandım yok
şarj aleti ısınıyor cihaz arkasında işlemci vs de ısınıyor yani cihaz çalışıyor ama hala siyah ekran
sanırım factory update param.aml dosyasında düzenleme yapıp içine çeşitli kodlar yazmamız gerekecek
yani sizin bana verdiğiniz "ctafix" dosyasını da cihaza sd kart yöntemiyle yükleyecek şekilde kodu yazarsak belki düzelir onuda deneyeceğim yarın
ama siz genede yardımcı olun :)
Paradox Paradox - #30
Hiçbirşey farketmedi batarya çıkardım şarja bağlayıp güç tuşuna filan basılı tuttum ilk başta "dıtt" diye bi ses geldi bişeyler olcak sandım yok
şarj aleti ısınıyor cihaz arkasında işlemci vs de ısınıyor yani cihaz çalışıyor ama hala siyah ekran
sanırım factory update param.aml dosyasında düzenleme yapıp içine çeşitli kodlar yazmamız gerekecek
yani sizin bana verdiğiniz "ctafix" dosyasını da cihaza sd kart yöntemiyle yükleyecek şekilde kodu yazarsak belki düzelir onuda deneyeceğim yarın
ama siz genede yardımcı olun :)

Yazılım arşivim yanımda değil.
Nasipse uygun bir zamanda dosya içeriklerine bakarak size yardımcı olmaya çalışacağım.
K Kadirbey - #31
Tamamdir bekliyorum
K kadir.byar - #32
bekliyorum nasipse
Paradox Paradox - #33
bekliyorum nasipse

Yazılım arşivim ne yazık ki yanımda değil.
Virüs nedeni ile il dışına da çıkamadığım için size şu an için daha fazla yardımcı olamıyorum.
Umarım en kısa zamanda tekrar evime dönebilir ve size yardımcı olmaya çalışabilirim.
K kadir.byar - #34
Tamamdir linux yöntemini anlatan bir makale varsa onuda gönderin linux kurup deneyebilirim
Paradox Paradox - #35
Tamamdir linux yöntemini anlatan bir makale varsa onuda gönderin linux kurup deneyebilirim

bir bakabilir misiniz?
K kadir.byar - #36
işe yaramadı maalesef
Paradox Paradox - #37
işe yaramadı maalesef

Cihaz ölmüş olabilir.
Bu durumda da hiç bir müdahale işe yaramayacaktır.
K kadir.byar - #38
Cihaz ölmüş olabilir.
Bu durumda da hiç bir müdahale işe yaramayacaktır.
linuxdan sd kart partition oluşturup onunla denemeliyim yardım gerek
Paradox Paradox - #39
linuxdan sd kart partition oluşturup onunla denemeliyim yardım gerek

Bu işlem için yardıma ihtiyacınız yok.
GParted ile kolayca bölümleme yapabilirsiniz.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-hard-brick-sorunu.5131/