Casper Nirvana N220 Yardım

Meta başlık: Casper Nirvana N220 Yardım

Meta açıklama: Casper Nirvana N220 Yardım

mrserkaan

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Kas 2018
2
0
1
32
Merhabalar. Elimde Nirvana N220 model tablet var. Sürekli boot ekranında dönüp duruyordu. Bende microsoft yazılım yükleme aracını kullanarak win10 indirdim usbden kurulumunu yaptım. Kurulum sonrası tablet açıldı. 8 Tane driver tanınmamıştı. Casper sitesinden indirdiğim driverları kurdum yeniden başlattım açılmadı. Tekrar boot loop olmaya başladı. Bende forumda bulunan Custom firmware i yükledim. Bu seferde açılırken mavi ekran hatası vermeye başladı. Diğer firmwareyi yükledim ondada aynı sorun oldu. Genelde mavi ekranda wlan driverıyla ilgili sorun veriyor. Driversız sürüm yazılımda bulamadım. Driverı sistem kurduğu için engel olamıyorum hatalı yüklüyor büyük ihtimalle. Tüm diskleri biçimlendirdim. Kurtarma kaydıda yok. Bu şekilde kaldı. Yardımcı olabilecek var mı ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Öncelikle, forumumuzda bu cihaz için paylaşılan yazılımlar,
Casper'ın teknik servisinde bu cihaz için kullanılan yazılımlardır.
Bu nedenle, paylaşılan yazılımların veya içeriğinin hatalı olması söz konusu olamaz.

Size önerebileceklerim:

Yazılım yükleme işleminden önce Bios ayarlarını varsayılan ayarlara çekiniz.
İşlemi kaydedip çıkınız.
Sonra yazılım yükleme işlemini yeniden yapınız.

İndirdiğiniz yazılımlar için hazırlanan anlatımlarda bir hata olabilir.
Dosya/klasör isimleri ve içeriklerini karşılaştırınız.

Temiz kurulum yapacaksanız,
bulunan konudan faydalanarak bir UEFI kurulum medyası hazırlayınız.
Daha sonra da, sürücüleri yükleyiniz.
Sorunun WiFi'den kaynaklandığını düşünüyorsanız, sürücü yükleme işlemini belirtildiği gibi yapınız.
Unutmayınız. siz işlemlere 6. adımdan başlamalısınız.

mrserkaan

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Kas 2018
2
0
1
32
Hocam sorunu disk biçimini gpt den mbr ye çevirerek çözdüm. Şuan tablet açılıyor. Ama Realtek wifi adaptör driverini kurar kurmaz yine mavi ekran verdi. Yine aynı şekilde kapanıp açılmaya başladı. Sorun wifi adaptör driverinda, onuda casper dan indirdim.Verdiğiniz linkteki anlatım androidler için geçerli. Verdiğiniz linkteki anlatım androidler için geçerli.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam sorunu disk biçimini gpt den mbr ye çevirerek çözdüm. Şuan tablet açılıyor. Ama Realtek wifi adaptör driverini kurar kurmaz yine mavi ekran verdi. Yine aynı şekilde kapanıp açılmaya başladı. Sorun wifi adaptör driverinda, onuda casper dan indirdim.Verdiğiniz linkteki anlatım androidler için geçerli. Verdiğiniz linkteki anlatım androidler için geçerli.

Paylaştığım bağlantıda ki işlem sizin içinde geçerli.
Sadece orada WiFi sürücüsü yerine Android sürücüsü yükleniyor.
Yöntem aynı, denemeniz faydalı olacaktır.

iboutlet

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Ocak 2020
3
0
1
43
merhaba..ben win 10 kurabildim fakat dokunmatik ve ses sistemlerinde sorun yaşıyorum. diğer konuda bahsettiğiniz yazılım dosyalarını da indirdim fakat yüklemede sorun yaşıyorum. yardımcı olabilirmisiniz

EliteMan

Çalışkan üye
Yasaklı üye
27 Kas 2019
1,137
527
113
18
bu bilgisayara sağ tıklayın orda yönete tıklayın

adnanka

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2020
1
0
1
54
casper nirvana N220 ses, SD kart okuyucu, dokunmatik ekran çalışmıyor..
Acil yardım