Casper Pegatron A15 Bios Güncelleme

• Konbuyu başlatan ysfakc
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 71
  • Görüntüleme 23K
 Yazdır

ysfakc

Üye
Yasaklı üye
20 May 2017
76
54
18
36
Merhaba Casper a15 serilerinde bios sürümü eski ise windows 8 ve 10 da ekran kart sürücüleri yüklendiği zaman cihaz siyah ekrana düşmekte sorunun çözümü ise bios güncellemekte. Bu işlemi yeteri bilginiz yok ise yapmanızı tavsiye etmiyorum.. Riskli bir işlemdir şimdiden uyarayım..

Öncelikle burdaki dosyaları indirelim

-Dosyaları rardan çıkaralım
-Hp usb disk stroge format tool u yönetici olarak çalıştıralım,
-Flashı takıp, FAT 32 dosya biçimini seçip, alttaki seçeneklerden QUİCK FORMAT seçeneğini işaretleyip, rardan cıkardığımız WİN98BOOT klasörünü seçip, start diyelim 30 40 saniyede flasha yazacak. (Bu program biraz sıkıntılı, yazma koruma hatası veriyor ama ısrar edin bir kac denemeden sonra oluyor. Ayrıca bu programdan sonra flash belleğinizi bilgisayar görmez ise, bilgisayarım- sağ tık-yönet-disk yönetimi sekmesinde flashı biçimlendirip sürücü harfi değitirin)
-Sonra Casper-15-bios dosyasını tek tek flasha atıyoruz. Yani klasör şeklide değil flashın içinde 4 dosya olacak şekilde atıyoruz..
-Sonra biostan flash belleği boot edip bilgisayarı başlatıyoruz. Eğer flash sorunsuz olduysa windows 98 ekranı gelecek ve hemen sonra Dos ekranı acılacak .
-Dos ekranına casper.bat yazıp enter diyoruz 1-2 dakikaya kadar işlemi bitirecek. Cihazı yeniden baslatın sorun çözülmüştür.

Ekli dosyalar

• upload_2015-12-7_0-45-36.png
    upload_2015-12-7_0-45-36.png
    13.9 KB · Görüntüleme: 394
Moderatör tarafında düzenlendi:

ayatech

Aktif üye
Kayıtlı üye
30 Nis 2017
125
30
28
44
bu modelin bi önceki bios sürümüne nasil ulaşabiliriz . ben daha önce bu srümü yükledim pc şimdi ne ekran karti görüyor nede sesi kullanabiliyorum .. veya bunun bios ayarlarında bir sorun mu var
Bu 3.03 Sürümüydü Yanlışhatırlamıyorsam ama biosu bu şekilde usb bellek üzerinden versiyon düşüremezsiniz düşük sürüm uyarısı verir ancak bioschipini sökerek bir biosprogramlayıcı ile programlanması gerekir

seyhipek

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Şub 2019
10
0
1
36
şuanki sürümümde 303 zaten ne olduysa onu yükledikten sonra oldun bilgisayarin bütün fonsiyonlari bozuldu ses oldun ekran karti olsun . kullanamiyorum