Casper Tablete Rom Attım Açılmıyor

Casper Tablete Rom Attım Açılmıyor

cxYoru cxYoru - #1
Evet sorunum başlıktaki gibi Casper via-S10 tablet gitti, ben tam bir mal olduğum için v1 tablete v2 rom kurdum haliyle açılmıyor kesin brick oldu garanti falan yok atıyım mi tableti çöpe fakat 700 TL ye aldım zamanında şuan pahalı herşey, atmakta olmuyor ne yapmalıyım babam öğrense vurucak beni kardeşim tabletten ebaya giriyordu :(

Cihaz : Casper Via-S10
İşlemcisi : Mediatek 8127
Sorun ise Yanlış Rom kurulumu ve Tabletin hiçbir yaşamsal belirti göstermemesi (sadece siyah ekran şarj bile olmuyor)
modeli (Caspere via s-10) v1 olan tablete (Caspere via s-10)v2 rom kurulması sonucu oluşmuştur ankartları anladğım kadarıyla farklı fakat işlemcileri ne bilmiyorum , Rom atmadan önce pc de görüldü rom atma işlemi tamamlandıktan sonra böyle olmuştur.
cxYoru cxYoru - #2
mediatek işlemciler hani zor brick oluyordu bilmiyorum ne yapıcağım
cxYoru cxYoru - #3
Yok mu bilen :( Bataryayı söksem falan
Y YDincer - #4
Yok mu bilen :( Bataryayı döksem falan
Hemen bakıyorum olaya.
Y YDincer - #5
Sıkıntı değil bu işlemleri doğru yaparsan baban seni vurmaz
1- ve rar'dan çıkart bunu.
2-https://spflashtool.com/download/ Sp Flash tool'un En son sürümünü indir kurun Windows için
3-Programı açın ve scatter loading file karşısındaki choose butonunu tıkla ve Stock romun içinde Scatter dosyasını seç
4- CTRL-SHİFT-O yaparak ayarlara gir Download sekmesinden USB checksum vestorage checksum'u işaretle ve ayarları kapat
5- tableti kapat batarya çıkabiliyorsa eğer çıkart çıkmıyorsa eğer kalsın
6-download butonuna bas ve ardından tableti bağla yükleme başlayacaktır.
(Eğer hata verirse "PTM ROM CHANGED TRY FORMAT ALL DATA" yazarsa download sekmesinin yanında format var oraya gir format whole flash exect bootloader'ı işaretle tableti pc den çıkart Starta bas tableti bağla işlem yaptıktan sonra tableti çıkart download'a bas tableti bağla) iyi günler.
cxYoru cxYoru - #6
teşekkürler çözümün için fakat denemeden sorayım dedim tablet pc de gözükmüyor dediğiniz işlemleri uygularsam olucak mıdır ?
Y YDincer - #7
teşekkürler çözümün için fakat denemeden sorayım dedim tablet pc de gözükmüyor dediğiniz işlemleri uygularsam olucak mıdır ?
driver kurun link atıyorum hemen.
Y YDincer - #8
Windows 10 mu kullanıyorsunuz 7mi
Y YDincer - #9

Bunları aygıt yöneticisinden kurun kurduğunuz zaman üzerinde ünlem görürseniz şaşırmayın.
cxYoru cxYoru - #10

Bunları aygıt yöneticisinden kurun kurduğunuz zaman üzerinde ünlem görürseniz şaşırmayın.
tamam hepsini yüklüyorum o zaman bu arada bilgisayar win 8
Y YDincer - #11
tamam hepsini yüklüyorum o zaman
Windows sürümün ne? Ona göre kur windows 10 varsa eğer 64bit sürücü imza doğrulamasını devre dışı bırakman gerek
cxYoru cxYoru - #12
Windows sürümün ne? Ona göre kur windows 10 varsa eğer 64bit sürücü imza doğrulamasını devre dışı bırakman gerek
win 8
Y YDincer - #13
Tamamdır direk kurun windows 10 64 bit varsa o özelliği devre dışı bırakman gerek her seferinde devre dışı bıraktıktan sonra yükledin kullandın pc'yi kapatırsan o özellik tekrar aktif hale gelir ve o sürücüleri siler.
cxYoru cxYoru - #14

Tamamdır direk kurun windows 10 64 bit varsa o özelliği devre dışı bırakman gerek her seferinde devre dışı bıraktıktan sonra yükledin kullandın pc'yi kapatırsan o özellik tekrar aktif hale gelir ve o sürücüleri siler.
tamam :giggle: mediatek driverını indiridim mtk vardı zatenmega yı indirmem gerk mi ? win 10 yazıorda
cxYoru cxYoru - #15
stock romu mu kuruyayım sizin verdiğinz romu mu ? bu işe android 7.0 girmiştim şimdi bulduğumdan eminim casper via s10 v1 için 7.0 stock rom mu deniyim?
cxYoru cxYoru - #16
Evet dediğiniz gibi yaptım fakat aygıtı görünmüyor
Paradox Paradox - #17
Evet dediğiniz gibi yaptım fakat aygıtı görünmüyor

Cihazınızın güç tuşuna 30 saniye basılı tutunuz.
Daha sonra ses kısma tuşuna basarak cihazınızı bilgisayarınıza bağlayınız.
Ses kısma tuşunu bırakmadan, kesik kesik güç tuşuna bir kaç defa basınız.
Bu işlemleri yaparken de bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemleyiniz.
Bakalım neler olacak.
Y YDincer - #18
tamam :giggle: mediatek driverını indiridim mtk vardı zatenmega yı indirmem gerk mi ? win 10 yazıorda
indirin değişen bir şey olmaz
Y YDincer - #19
stock romu mu kuruyayım sizin verdiğinz romu mu ? bu işe android 7.0 girmiştim şimdi bulduğumdan eminim casper via s10 v1 için 7.0 stock rom mu deniyim?
eğer uyumlu ise deneyebilirsin kasabilirmi bilmem 2g ram var o tablette
cxYoru cxYoru - #20
denedi mfakat sonuç aynı brick oldu herhal sizin verdiğinz bu model için v2 yi kurmuştum benden mal yok bu dünyada
Y YDincer - #21
Merak etmeyin "MAL" değilsiniz aynı olay banada olmuştu MT6753 işlemciye 6735 rom kurmuştum sonuç böyle olmuştu bilgisayar ile düzeltilir bakın ne diyeceğim bilgisayarım yanımda değil şu anda gelince size yazarım tw ile bağlanırım halletmeye çalışırız he bide "MTK işlemciler zor brick olur" diye bir şey yoktur yanlış yaparsan qualcom bile brick olur ben bilgisayar geldiğinde size yazarım halletmeye çalışırız brickden kurtarmak zor bir şey değil.
cxYoru cxYoru - #22
Merak etmeyin "MAL" değilsiniz aynı olay banada olmuştu MT6753 işlemciye 6735 rom kurmuştum sonuç böyle olmuştu bilgisayar ile düzeltilir bakın ne diyeceğim bilgisayarım yanımda değil şu anda gelince size yazarım tw ile bağlanırım halletmeye çalışırız he bide "MTK işlemciler zor brick olur" diye bir şey yoktur yanlış yaparsan qualcom bile brick olur ben bilgisayar geldiğinde size yazarım halletmeye çalışırız brickden kurtarmak zor bir şey değil.
tabii ki bekliyor olucağım
cxYoru cxYoru - #23
Şuan fark ettim detaylı bir bilgi vermemişim
Sorun ise Yanlış Rom kurulumu ve Tabletin hiçbir yaşamsal belirti göstermemesi (sadece siyah ekran şarj bile olmuyor)
modeli (Caspere via s-10) v1 olan tablete (Caspere via s-10)v2 rom kurulması sonucu oluşmuştur ankartları anladğım kadarıyla farklı fakat işlemcileri ne bilmiyorum , Rom atmadan önce pc de görüldü rom atma işlemi tamamlandıktan sorna böyle olmuştur.
I izzet13TR - #24
Şuan fark ettim detaylı bir bilgi vermemişim
modeli (Caspere via s-10) v1 olan tablete (Caspere via s-10)v2 rom kurulması sonucu oluşmuştur ankartları anladğım kadarıyla farklı fakat işlemcileri ne bilmiyorum , Rom atmadan önce pc de görüldü rom atma işlemi tamamlandıktan sorna böyle olmuştur.
sorun çözüldümü?
cxYoru cxYoru - #25
sorun çözüldümü?
hayır tablet öldü herhal helvasını yiyiceğim
I izzet13TR - #26
hayır tablet öldü herhal helvasını yiyiceğim
team viewer varsa at dostum
cxYoru cxYoru - #27
atıyım
cxYoru cxYoru - #28
id : 409 809 930
şifre : hw32n1
Paradox Paradox - #29
id : 409 809 930
şifre : hw32n1

Son durum nedir?
cxYoru cxYoru - #30
Son durum nedir?
Bilmiyorum tw ye gelmedi arkadaş bekliyorum sadece yarın Bi daha yazıcam bakan olursa diye
Paradox Paradox - #31
Bilmiyorum tw ye gelmedi arkadaş bekliyorum sadece yarın Bi daha yazıcam bakan olursa diye

ID ve Şifre verirseniz bir de ben bakabilirim.
cxYoru cxYoru - #32
Driver la sorunum yok hepsini kurdum sorun hard brick olması herhal bataryanın lehimlerini söktüm denedim sonuç aynı anakarttan sıfırlanacak herhal kısa devre yaptırulıyormuş elektrik bilgisi olan biri yardım edebilir mi

Optimized-IMG_20200915_173118.jpg

Mesela çipler metalin arkasındaysa nasıl açarım
Paradox Paradox - #33
Driver la sorunum yok hepsini kurdum sorun hard brick olması herhal bataryanın lehimlerini söktüm denedim sonuç aynı anakarttan sıfırlanacak herhal kısa devre yaptırulıyormuş elektrik bilgisi olan biri yardım edebilir mi

Ekli dosyayı görüntüle 3713

Mesela çipler metalin arkasındaysa nasıl açarım

Kim söylüyor size böyle şeyleri?
Size önerim derhal cihazınızı kapatıp servisin yolunu tutmanızdır.
cxYoru cxYoru - #34
Kim söylüyor size böyle şeyleri?
Size önerim derhal cihazınızı kapatıp servisin yolunu tutmanızdır.
Garantisi yok servis parası çoktur
Paradox Paradox - #35
Garantisi yok servis parası çoktur

Yapacak bir şey yok.
Bazı şeyler sizi aşıyorsa, zarar boyutunu daha fazla büyütmemek için bazen işi ehline bırakmak en iyisidir.
cxYoru cxYoru - #36
Adsız.png

2 gündür kapalıydı bugün taktım tuşlara rastgele bastım bu geliverdi ama handgi tuşlar bilemiyorum
Paradox Paradox - #37
Ekli dosyayı görüntüle 3714

2 gündür kapalıydı bugün taktım tuşlara rastgele bastım bu geliverdi ama handgi tuşlar bilemiyorum

Sorununuz çözüldü mü?
N nsmnzt - #38
Aynı sorunu şuan ben de yaşıyorum. Casper VİA S10 v2 olan tablete v1 yüklemesi yapmışım bilgisayar tableti görmüyor yardımcı olabilecek var mı?

Ekran Görüntüsü (146).png
Paradox Paradox - #39
Aynı sorunu şuan ben de yaşıyorum. Casper VİA S10 v2 olan tablete v1 yüklemesi yapmışım bilgisayar tableti görmüyor yardımcı olabilecek var mı?

Ekli dosyayı görüntüle 3730

Aygıt Yöneticisi'nin durumu gerçekten ilginç.
Bütün sürücüleri kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilir misiniz?
N nsmnzt - #40
Aygıt Yöneticisi'nin durumu gerçekten ilginç.
Bütün sürücüleri kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilir misiniz?
2-3 defa hepsini kaldırıp yeniden kurdum ama bilgisayar tableti görmüyor
Paradox Paradox - #41
2-3 defa hepsini kaldırıp yeniden kurdum ama bilgisayar tableti görmüyor

Doğrusunu söylemek gerekirse, yaşadığınız sorunun nedenini anlamadım.
İşlemleri başka bir bilgisayar üzerinde deneme imkanınız var mı?
cxYoru cxYoru - #42

Ekli dosyayı görüntüle 3730
Çözdün mü?
N nsmnzt - #43
hayır çözemedim. rom yüklüyorum ama halen açılmıyor tablet
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-tablete-rom-attim-acilmiyor.10496/