İstek Casper Via E1 Custom ve Stock Rom

Yazdır

Jad

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ocak 2017
2
0
1
29
Merhaba,

Bu cihaza portlanmış bir custom rom bilen var mı?

Root yapabilen var mı? Ben iRoot, vRoot kullandım yapamıyor. Başka alternatif bulamadım.

Son olarak cihazın 6.0 stock romu varsa link alabilir miyim?

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba,

Bu cihaza portlanmış bir custom rom bilen var mı?

Root yapabilen var mı? Ben iRoot, vRoot kullandım yapamıyor. Başka alternatif bulamadım.

Son olarak cihazın 6.0 stock romu varsa link alabilir miyim?

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle konuyu yanlış yere açmışsınız.
Konunuzu doğru yere taşıdım.
Aynı şey tekrar olursa, konunuzu silerim.
Sorunuzun cevabına gelirsek,
Bildiğim kadarıyla Casper'ın son zamanlarda akıllı telefonlarını üretiyor.
Gionee cihazlarla elinizdeki cihazın özelliklerini karşılaştırarak, cihazınızın hangi Gionee cihazı olduğunu bulabilirsiniz.

Gionee markalı bir cihaz için daha çok kaynak bulabilirsiniz.
Ayrıca, cihazınızın Stock yazılımlarını forumumuzun ilgili bölümünden edinebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Jad

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ocak 2017
2
0
1
29
Bu forumda stock romlardan Casper Via E1 cihazıma sorunsuz bir şekilde kurdum fakat bir şey fark ettim. Cihazın orijinal romunda -sürümden kaynaklı olsa gerek- Google Play Store'da bir indirme ya da güncelleme yapacağın zaman uygulamaların listesinde hangi güncelleme kaç MB boyutunda onlar yeşil bir yazıyla yazıyordu bu romdan sonra onlar gitti. Play Store sürümü eski romda güncel sürümdü. Bu romda da güncel olan sürümü kullanıyorum ayarlardan baktım. Acaba bir versiyon daha üstü mü var bu stock romların?

Gionee markasının ürünlerini de inceledim. Casper Via E1 ile aynı özelliklere sahip bir cihazlarını bulamadım uygun bir zamanınız olursa rica etsem göz atar mısınız? Parmak izi okuyucusu yok oradaki benzer cihazlarda. Bu parmak izi sensörü çok sorun çıkartıyor herhalde romlar için. Çünkü Casper Via E1'in parmak izi sensörünün 3-4 farklı fonksiyonu var ve çok güzel -kullanışlı- bir tuş. Yazılımda o kısım sorun çıkartır mı merak ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu forumda stock romlardan Casper Via E1 cihazıma sorunsuz bir şekilde kurdum fakat bir şey fark ettim. Cihazın orijinal romunda -sürümden kaynaklı olsa gerek- Google Play Store'da bir indirme ya da güncelleme yapacağın zaman uygulamaların listesinde hangi güncelleme kaç MB boyutunda onlar yeşil bir yazıyla yazıyordu bu romdan sonra onlar gitti. Play Store sürümü eski romda güncel sürümdü. Bu romda da güncel olan sürümü kullanıyorum ayarlardan baktım. Acaba bir versiyon daha üstü mü var bu stock romların?

Gionee markasının ürünlerini de inceledim. Casper Via E1 ile aynı özelliklere sahip bir cihazlarını bulamadım uygun bir zamanınız olursa rica etsem göz atar mısınız? Parmak izi okuyucusu yok oradaki benzer cihazlarda. Bu parmak izi sensörü çok sorun çıkartıyor herhalde romlar için. Çünkü Casper Via E1'in parmak izi sensörünün 3-4 farklı fonksiyonu var ve çok güzel -kullanışlı- bir tuş. Yazılımda o kısım sorun çıkartır mı merak ediyorum.

Belirttiğiniz farklılıklar gerek cihaz yazılımlarının versiyonlarından,
Gerekse uygulamaların sürümlerindeki farklılıklardan kaynaklanıyor olabilir.
Bildiğim kadarıyla Casper tarafından bu cihaz için paylaşılan farklı bir yazılım yok.
Belki de elinizdeki cihazın yazılım versiyonu yüklediğinizden daha yüksekti.
Bu konu hakkında net bir bilgim yok.
Konunun takipçisi olacağım.
Cihazınız için yeni bir yazılım paylaşılırsa,
Nasipse paylaşılan yazılımı forumumuzdan paylaşırım.

Son düzenleme:

kaanozmenmutlu

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Nis 2017
7
2
3
33
admin kardeş bu telefonun modeli wiko u feel diye bir marka fakat ben internetten stock romunu yüklemeye çaliştim hard birk oldu
bide custom rom hiçbir yerde yok valla açıkcası saçma bir olay TEŞKE CUSTOM ROM OLSA

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
admin kardeş bu telefonun modeli wiko u feel diye bir marka fakat ben internetten stock romunu yüklemeye çaliştim hard birk oldu
bide custom rom hiçbir yerde yok valla açıkcası saçma bir olay TEŞKE CUSTOM ROM OLSA

Yoksa yoktur.
Bazen bir şeyleri zorlamamak gerekir.
Forumumuzda bu cihazın orijinal yazılımı mevcut.
Paylaşılan yazılımı cihazınıza yüklediniz mi?

dreammaker

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2017
3
0
1
33
telefonum casper via E1 room attım herşey calısıyor ama emeı geçersiz diyor şebeke çekmiyor acil yardım edermiisinnn

ahmetakel

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 May 2019
3
0
1
34
Belirttiğiniz farklılıklar gerek cihaz yazılımlarının versiyonlarından,
Gerekse uygulamaların sürümlerindeki farklılıklardan kaynaklanıyor olabilir.
Bildiğim kadarıyla Casper tarafından bu cihaz için paylaşılan farklı bir yazılım yok.
Belki de elinizdeki cihazın yazılım versiyonu yüklediğinizden daha yüksekti.
Bu konu hakkında net bir bilgim yok.
Konunun takipçisi olacağım.
Cihazınız için yeni bir yazılım paylaşılırsa,
Nasipse paylaşılan yazılımı forumumuzdan paylaşırım.
teşekur ler usta