Casper Via G1 Plus Root Sorunu

Casper Via G1 Plus Root Sorunu

mahsuncool mahsuncool - #1
ustadls meraba. elimde casper via g1 plus var ve ben 3 haftaholdu alalı 3 haftadır rootlamak icin uğraşıyorum. (bootloader kilidi kırılmıyor meretin) yardımcı olursanız sevinirim. saygılar
Paradox Paradox - #2
ustadls meraba. elimde casper via g1 plus var ve ben 3 haftaholdu alalı 3 haftadır rootlamak icin uğraşıyorum. (bootloader kilidi kırılmıyor meretin) yardımcı olursanız sevinirim. saygılar

Cihazınızın özelliklerini iyice öğreniniz ve cihazınız ile aynı özelliklerdeki cihazları tespit ediniz.
Daha sonra tespit ettiğiniz cihazlarla ilgili aramalar yapınız.
symbazz symbazz - #3
112 yi geçtik.
braveturks braveturks - #4
Üretici firma ile irtibata geçin. Onlardan bilgi alın. Belki size yardımcı olurlar. An itibariyle bu konu hakkında fazla bir bilgi yok.
Paradox Paradox - #5
Üretici firma ile irtibata geçin. Onlardan bilgi alın. Belki size yardımcı olurlar. An itibariyle bu konu hakkında fazla bir bilgi yok.

"Casper", "Root" ve "Yardımcı olmak"
Bu kelimelerin üçünü birden aynı cümlede kullanamazsınız.
:zuhaha:
braveturks braveturks - #6
Bu kelimelerin üçünü birden aynı cümlede kullanamazsınız.
Unutttuğunuz bir şey var. Burası Mobil Kulüp! Biz elimizden geleni yaparız ve zaman alsa da üyemize bir yolu bulur yardımcı oluruz.

This is Sparta
Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
mahsuncool mahsuncool - #7
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. casper ile çok iletişime geçtim, malesef hicbirsey söylemiyorlar, oysa diger markalar direk bir yöntem soyliyor hatta asus huvaie vb bir çok firma bootloader kilidini açmak için uygulama bikr yapmış sitelerinde mevcut .
Baris.Mizrakli Baris.Mizrakli - #8
Fastboot ile acabilirsiniz.
Casper MediaTek ve Snapdragon için benimle iletisime gecebilirsiniz.

Gelistirici seceneklerden oem kilidini acın.
Fastboottan;
fastboot oem unlock-go
Komutunu verin.
Konusu android anlatimlar bolumunde mevcut
mahsuncool mahsuncool - #9
mediatek olsa coktan kirmistim üstad @kilavya598 snapdragon maalesef . fastboot tan olmuyor. root konularında az cok bilgim var, sizin kadar olmasada. adb içinden denemediğim komut kalmadı. yardımcı olursanız çok hayra geçer , şimdiden teşekkürler
mahsuncool mahsuncool - #10
twrp'siz root'suz heleki "xposed"siz bir telefonun benim için pek hiç anlamı yok :)
mahsuncool mahsuncool - #11
evet . "gionee" yalnız snapdragon işlemcili olucak ve çıkış yada stock rom'u Nougat olmalı. şimdi benzeri bir gionee marka telefon bakıyorum. bulursam root yöntemini arıyacagim
Baris.Mizrakli Baris.Mizrakli - #12
Snapdragon cihaz icin verdigim kod.
mahsuncool mahsuncool - #13
Snapdragon cihaz icin verdigim kod.
coo denedim üstad. tekrar ayni kod ile deniyecegim. teşekkürler
Baris.Mizrakli Baris.Mizrakli - #14
O kodu yazdiktan sonraki hata kodunu resim olarak atin
Paradox Paradox - #15
Unutttuğunuz bir şey var. Burası Mobil Kulüp! Biz elimizden geleni yaparız ve zaman alsa da üyemize bir yolu bulur yardımcı oluruz.

This is Sparta
Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Beni bir tek siz anladınız, siz de yanlış anlamışsınız.

Siz üyemize Casper'dan yardım istemesini önermişsiniz.
Bende Casper ile iletişim kurduğunuzda:
Bu kelimelerin üçünü birden aynı cümlede kullanamazsınız, dedim.

Elbette burası Mobil Kulüp.

Casper yazılımlarının kaynağı.

Casper yazılımları önce burada paylaşılıyor, sonra buradan alıntı ve çalıntılarla piyasaya yayılıyor.
Mesela yeni modellerin yazılımlarını paylaşmadım.
Ben paylaşmadım ya, hiç kimsede de yok.
:kopkop:
Baris.Mizrakli Baris.Mizrakli - #16
Siz nereden nasıl alıyorsunuz?
braveturks braveturks - #17
Fastboot ile acabilirsiniz.
Casper MediaTek ve Snapdragon için benimle iletisime gecebilirsiniz.

Gelistirici seceneklerden oem kilidini acın.
Fastboottan;
fastboot oem unlock-go
Komutunu verin.
Konusu android anlatimlar bolumunde mevcut
Elimde casper telefon olmadığı için deneyemiyorum. Bootloader kilidinin açılıp açılmaması üretici firmanın elinde. Örneğin Lg modellerinde d855tr için bootloader kilidi
Beni bir tek siz anladınız, siz de yanlış anlamışsınız.

Siz üyemize Casper'dan yardım istemesini önermişsiniz.
Bende Casper ile iletişim kurduğunuzda:
Bu kelimelerin üçünü birden aynı cümlede kullanamazsınız, dedim.

Elbette burası Mobil Kulüp.

Casper yazılımlarının kaynağı.

Casper yazılımları önce burada paylaşılıyor, sonra buradan alıntı ve çalıntılarla piyasaya yayılıyor.
Mesela yeni modellerin yazılımlarını paylaşmadım.
Ben paylaşmadım ya, hiç kimsede de yok.
:kopkop:
Aslında benim anladığım şu; Casper'dan fayda gelmez ama "This Mobil Kulüp" ten çözüm bulunur.
mahsuncool mahsuncool - #18
O kodu yazdiktan sonraki hata kodunu resim olarak atin
hata vermiyor kilavya üstad. OKAY ve finish yazilqrida çıkıyor(telefonu gördüğüne işaret) . gelgelelim telefonda hiçbir değişiklik olmuyor. :/
mahsuncool mahsuncool - #19
buradan ümitliyim. bir neticeye varilsin varilmasin ilgilenilmesi taktire şayan
symbazz symbazz - #20
Twrp yükleyip Magisk denedinizmi?
mahsuncool mahsuncool - #21
Twrp yükleyip Magisk denedinizmi?
kilidi kırmadan twrp nasıl yükleyebiliriz ki :)
symbazz symbazz - #22
buradan ümitliyim. bir neticeye varilsin varilmasin ilgilenilmesi taktire şayan

Teşekkür ediyorum. Amaç seviyeli ve saygılı üyelerimize yardımcı olabilmek.
symbazz symbazz - #23
kilidi kırmadan twrp nasıl yükleyebiliriz ki :)

Boot kilidi hala kapalımı.?
mahsuncool mahsuncool - #24
Boot kilidi hala kapalımı.?
sormayın hocam kıramadım henüz :)
symbazz symbazz - #25
Casperın huyudur. Her cihazlarına şifre yada kilit koyarlar ki cihazlar servise gelsin diye. Zamanında öğretmenlere dağıtılan casper laptoplara bios şifresi koydukları gibi.
mahsuncool mahsuncool - #26
Teşekkür ediyorum. Amaç seviyeli ve saygılı üyelerimize yardımcı olabilmek.
biz teşekkür ederiz. sevgiler saygılar..
symbazz symbazz - #27
biz teşekkür ederiz. sevgiler saygılar..

Valla olsaydı, tükkan sizin.
Baris.Mizrakli Baris.Mizrakli - #28
Okay finished dediyse kilit acıktır.
Daha önceden acildigi anlamina gelir.
Twrp yoksa bana stock recovery ver.
Sana portlayip vereyim.
Ne yazik ki benden baska casper a destek veren gelistirici yok :/
symbazz symbazz - #29
Sana portlayip vereyim.
@Paradox duymasın.

Iphone X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Baris.Mizrakli Baris.Mizrakli - #30
Neden duymasın?
O cihaz gelistiricisi mi?
Paradox Paradox - #31
Neden duymasın?
O cihaz gelistiricisi mi?

Başkası ile karıştırmış olabilirler.
Zaman zaman olur böyle şeyler.
mahsuncool mahsuncool - #32
Sana portlayip vereyim.
teşekkürederim kilavya lakin bunun stock romu nu henuz nette bulamadim. sitesinde de yok. telefon açtım casper cihazı getir romunu atarız diyor, çok uğraştım rom linki yollqmadilar
mahsuncool mahsuncool - #33
evet geçen gionee marka benzeri özellikler taşıyan bi telefonun bootloader kilidi kirma yöntemini kendi cihazımda denedim. telefon reset attı sıfırlandı, demek ozaman kırılmış:)
Paradox Paradox - #34
teşekkürederim kilavya lakin bunun stock romu nu henuz nette bulamadim. sitesinde de yok. telefon açtım casper cihazı getir romunu atarız diyor, çok uğraştım rom linki yollqmadilar

Nasipse kısa bir süre sonra bu cihazın yazılımını paylaşacağım.
mahsuncool mahsuncool - #35
Nasipse kısa bir süre sonra bu cihazın yazılımını paylaşacağım.
Allah razı olsun derim, elbet yakın zamanda başka arkadaşlarında işine yarayacak guzel bir iş cikarmis olursunuz. saygılar ..
Paradox Paradox - #36
Allah razı olsun derim, elbet yakın zamanda başka arkadaşlarında işine yarayacak guzel bir iş cikarmis olursunuz. saygılar ..

:alkis:
mahsuncool mahsuncool - #37
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

az kaldı üstad 'lar. sadece uygun bu twrp imajı gerekiyor. saygılarımla..
Baris.Mizrakli Baris.Mizrakli - #38
Dtb dosyası eksik.
O twrp portlarken atılır.
Önce şu komutları girin.
fastboot flash recovery recovery.img

Sonra cihazdan recoveryi açın.
mahsuncool mahsuncool - #39
Dtb dosyası eksik.
O twrp portlarken atılır.
Önce şu komutları girin.
fastboot flash recovery recovery.img

Sonra cihazdan recoveryi açın.
onuda yaptım kilavya hatta hatada vermedi. (resimde cmd ekranı en üstte görüldüğü üzere) simdi bana uyumlu bir twrp imajı gerekiyor. diye düşünüyorum bi yanlışım yoksa. sevgilerimle...
Baris.Mizrakli Baris.Mizrakli - #40
Bana stock recovery linki at.
Sana Twrp Portlayıp vereyim.
;)
mahsuncool mahsuncool - #41
Bana stock recovery linki at.
Sana Twrp Portlayıp vereyim.
;)
teşekkürederim üstad kilavya ama yok henüz bu telefona ait hiçbişey yok, araştırınca ben çıkıyorum başka bu telefonu kullanıp root meraklısı yok anlaşılan :(
Baris.Mizrakli Baris.Mizrakli - #42
ben cihazınıza port yapıcam.
Bekleyece iseniz?
Yalnız stock rom bulamadım. Bulursam ayarlayacağım
mahsuncool mahsuncool - #43
ben cihazınıza port yapıcam.
Bekleyece iseniz?
Yalnız stock rom bulamadım. Bulursam ayarlayacağım
bekliyorum ne demek beklerim yeterki olsun. ilginize teşekkürler
braveturks braveturks - #44
Ne aşamadayız arkadaşlar?
Baris.Mizrakli Baris.Mizrakli - #45
Stock roma ihtiyacım var
Stock Recovery için.
Paradox Paradox - #46
Stock roma ihtiyacım var
Stock Recovery için.

Yakında efendim.
Nasipse çok yakında paylaşacağım.
Baris.Mizrakli Baris.Mizrakli - #47
Yakında efendim.
Nasipse çok yakında paylaşacağım.
Bekliyoruz hocam
mahsuncool mahsuncool - #48
üstadlar meraba. henüz erken midir? yakında bir yolu bulunur mu , ne dersiniz biraz daha bekliyeyim mi sizce..
Paradox Paradox - #49
üstadlar meraba. henüz erken midir? yakında bir yolu bulunur mu , ne dersiniz biraz daha bekliyeyim mi sizce..

Bu cihazın yazılımını henüz paylaşmadım.
Yazılım paylaşıldığında, mutlaka bir yol bulunacaktır.
mahsuncool mahsuncool - #50
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

herkese sevgiler saygılar arkadaşlar umarım iyisinizdir. bendeniz kaplumbağa misali agir ağır bişeyler yapmaya çalıştım haliyle olmadi lakin ufakta olsa bir ilerleme kaydettim.. telefon cpu "qualcomm MSM8917" for twrp... googleden arattırdım ve az cok benzer bir twrp imajı buldum . evet olmadi ama hata da vermedi.. bi an twrp yüklendi sandim, nafile . sağlıcakla kalın
mahsuncool mahsuncool - #51
Bu cihazın yazılımını henüz paylaşmadım.
Yazılım paylaşıldığında, mutlaka bir yol bulunacaktır.
teşekkürler ... bir çok foruma üyeyim burası gibi başı çeken forumlar lakin burası kadar yardımcı olmaya çalışan çözüm arayan raslamadım... artık root işini fazla takmıyorum..lakin burda "çözüm bulunsun yada bulunamasın" harcanan emek ve niyet tebrik ve taktire şayan... sevgilerimle....
Paradox Paradox - #52
teşekkürler ... bir çok foruma üyeyim burası gibi başı çeken forumlar lakin burası kadar yardımcı olmaya çalışan çözüm arayan raslamadım... artık root işini fazla takmıyorum..lakin burda "çözüm bulunsun yada bulunamasın" harcanan emek ve niyet tebrik ve taktire şayan... sevgilerimle....

emrhnlm emrhnlm - #53
Arkadaşlar bu telefon Wiko View XL telefonun aynısı. O telefon için twrp falan varsa kullanabiliriz. Tüm özellikleri aynı çünkü. Sadece o telefonda oreo var.
mahsuncool mahsuncool - #54
Arkadaşlar bu telefon Wiko View XL telefonun aynısı. O telefon için twrp falan varsa kullanabiliriz. Tüm özellikleri aynı çünkü. Sadece o telefonda oreo var.
O(ero) ayrıntısı çok önemli. cok araştırdım Emirhan, Android 7 de özelikle Android 7.x 'lerde ayrıntılar çok önemli. bu konuyu "via g1 plus twrp root rom" konularını araştırmaktan anam ağladı resmen. hatta xiaomi marka bi telefonun twrp sinide uydurdum fazla geçmeden brick oldu. elimizde köşede rom' umuz da yok ki. yoksa onuda bulur denerdim.
mahsuncool mahsuncool - #55
adb komutları ile bazı değişiklikler yapılabiliyor nougat ta bu güzel ama root kadar etkili değil
mahsuncool mahsuncool - #56
stock Android 7.1... gerçekten de çok benziyor, işlemci qualcomm MSM8917 oda aynı.. tebrikler valla nasıl buldunsa hemen hemen aynı
emrhnlm emrhnlm - #57
stock Android 7.1... gerçekten de çok benziyor, işlemci qualcomm MSM8917 oda aynı.. tebrikler valla nasıl buldunsa hemen hemen aynı
Ama bu telefon için recovery vs. bulamadım ben oreo zannediyordum ama nougat varmış içinde bu telefon için araştırma yapalım arkadaşlar.
silivriserdar silivriserdar - #58
İnternette cihazın nasılsın yedek alınacağı ile ilgili bazı videolar var. Özellikler snapdragon Qualcom backup system gibi aratmak lazım. @Paradox yakında paylaşır original yazılımı inşallah bekliyoruz.
Paradox Paradox - #59
İnternette cihazın nasılsın yedek alınacağı ile ilgili bazı videolar var. Özellikler snapdragon Qualcom backup system gibi aratmak lazım. @Paradox yakında paylaşır original yazılımı inşallah bekliyoruz.

Casper FTP sunucusunun güncel halini indirdim ama indirme yaptığım makine uzağımda.
Nasip olurda makinenin yanına gidebilirsem, gerekli düzenlemelerden sonra yeni yazılımları paylaşacağım.
mahsuncool mahsuncool - #60
Casper FTP sunucusunun güncel halini indirdim ama indirme yaptığım makine uzağımda.
Nasip olurda makinenin yanına gidebilirsem, gerekli düzenlemelerden sonra yeni yazılımları paylaşacağım.
bekliyoruz üstad. saygılar
silivriserdar silivriserdar - #61
bekliyoruz üstad. saygılar
Cihaz hala elinizde ise Qpst ile yedek almayı deneyin. bulunan konuya bir bakın.
mahsuncool mahsuncool - #62
Cihaz hala elinizde ise Qpst ile yedek almayı deneyin. bulunan konuya bir bakın.
denerimde hocam daha önce redmi serisi bi telefonun twrp sini buna kurmayı başarmıştım ardından telefon brick oldu servise gitti geldi garanti kapsamına girmiyor fakat müşteri memnuniyeti adına bi seferlik yapıyoruz:) falan denildi. . kısacası riske girmekte istemiyorum
silivriserdar silivriserdar - #63
denerimde hocam daha önce redmi serisi bi telefonun twrp sini buna kurmayı başarmıştım ardından telefon brick oldu servise gitti geldi garanti kapsamına girmiyor fakat müşteri memnuniyeti adına bi seferlik yapıyoruz:) falan denildi. . kısacası riske girmekte istemiyorum
Yedek almak cihaza zarar verecek bir işlem değildir. Ancak yazılım yüklemesi veya twrp gibi yüklemeler yaparsan o zaman sıkıntı olabilir.
emrhnlm emrhnlm - #64

Telefona uygun stock rom bu, eve gidince yüklemeyi deneyeceğim. Zaten casper direkt bu telefonu alıp logosunu koymuş ve arayüzünü koymuş telefona.
silivriserdar silivriserdar - #65

Telefona uygun stock rom bu, eve gidince yüklemeyi deneyeceğim. Zaten casper direkt bu telefonu alıp logosunu koymuş ve arayüzünü koymuş telefona.
Sonuç bekliyoruz bakalım bende de var ama yedek alamadım.
mahsuncool mahsuncool - #66

naptın.? benimki gibi servislik olmadı umarım :)
silivriserdar silivriserdar - #67
naptın.? benimki gibi servislik olmadı umarım :)
Konuda bulunan rom sizin cihaza uyar. Çift simli olarak gözüküyormuş ama çalışmasında bir sorun yoktur.
S sengg - #68
Merhaba , kusura bakmayın bu konularda cahilim bayağı. Direk bu atılan linkteki programları yükleyip, verilen adımlara uyarak yaparsam root olayını halletmiş olur muyum? Kingroot vs. gibi programları istedikleri gereksiz erişimlerden dolayı yüklemek istemedim.
silivriserdar silivriserdar - #69
Merhaba , kusura bakmayın bu konularda cahilim bayağı. Direk bu atılan linkteki programları yükleyip, verilen adımlara uyarak yaparsam root olayını halletmiş olur muyum? Kingroot vs. gibi programları istedikleri gereksiz erişimlerden dolayı yüklemek istemedim.
Android 7 sürümünde dediğiniz uygulamalar cihazınıza root yapamaz. Bu cihazın original Casper yazılımı bile şu an yok. Ama uyan başka bir yazılım var oda telefou çift hatlı gibi gösteriyor ama çalışıyor.
S sengg - #70
Android 7 sürümünde dediğiniz uygulamalar cihazınıza root yapamaz. Bu cihazın original Casper yazılımı bile şu an yok. Ama uyan başka bir yazılım var oda telefou çift hatlı gibi gösteriyor ama çalışıyor.
Peki teşekkür ederim. Bu rom u direk atılan sitedeki programlar aracılığıyla yapabilirim değil mi? Ve birde pc kullanmadan stock rom yükleniyor mu cihaza?
silivriserdar silivriserdar - #71
Peki teşekkür ederim. Bu rom u direk atılan sitedeki programlar aracılığıyla yapabilirim değil mi? Ve birde pc kullanmadan stock rom yükleniyor mu cihaza?
PC olması şart, evet exe uzantılı bir rom gerekli işlemleri yaparak yükleme yapabilirsiniz.
S sengg - #72
PC olması şart, evet exe uzantılı bir rom gerekli işlemleri yaparak yükleme yapabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. İyi akşamlar
silivriserdar silivriserdar - #73
Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. İyi akşamlar
Rica ederim iyi akşamlar.
S sengg - #74
Rica ederim iyi akşamlar.
selam dostum yine ben. Sitede verilen adımları uygulamaya çalışıyorum ama scatter file ı nasıl elde edeceğimi bilmiyorum: Rom dan elde edin veya MTK araçları kullanarak oluşturun diyor. Ve ben hiçbirşey anlayamadım. Rica etsem nasıl elde edeceğimi söyler misiniz ? Bu arada NVRAM backup için bunlar.
silivriserdar silivriserdar - #75
selam dostum yine ben. Sitede verilen adımları uygulamaya çalışıyorum ama scatter file ı nasıl elde edeceğimi bilmiyorum: Rom dan elde edin veya MTK araçları kullanarak oluşturun diyor. Ve ben hiçbirşey anlayamadım. Rica etsem nasıl elde edeceğimi söyler misiniz ? Bu arada NVRAM backup için bunlar.
Bu cihaz mtk İşlemcili değil. Snapdragon Qualcom işlemcilidir. O yüzden yedek alma yöntemi genellikle profesyonel araçlar ile yapılmaktadır. Miracle Box bu konuda iyidir. Ama ücretli bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.
Claviculalı Claviculalı - #76
beyler casper via g1 plus a root atailen hala yok mu,kaç haftadır araştırıyorum bi türlü bulamadım.root atabilen benimle paylaşırsa sevinirim.
Paradox Paradox - #77
beyler casper via g1 plus a root atailen hala yok mu,kaç haftadır araştırıyorum bi türlü bulamadım.root atabilen benimle paylaşırsa sevinirim.

Ne yazık ki henüz bir çözüm bulamadık.
mahsuncool mahsuncool - #78
maalesef.... yaklaşık 1 senedir bunun peşindeyim.. eğer bir çözüm bulunursa tahminim ilk yada ikinci rootlayabilen kişi ben olabilirim... ammvelakin küçükte olsa bu konuda bir gelişme yok.. tek gelişme romu bulundu ama oda tam uyumlu birebir diyemeyiz.. artı onada root atma talimatları yabancı sitelerde dahi ner bir çözüm yok...
ben şahsen "adb" kullanarak bazı root gerektiren işlemleri kendi telefonumda uyguladım.. grenify , tittle gibi root gerektiren bir çok uygulamayı adb fastboot tan komut girerek telefonumu özelleştirdim....
Paradox Paradox - #79
maalesef.... yaklaşık 1 senedir bunun peşindeyim.. eğer bir çözüm bulunursa tahminim ilk yada ikinci rootlayabilen kişi ben olabilirim... ammvelakin küçükte olsa bu konuda bir gelişme yok.. tek gelişme romu bulundu ama oda tam uyumlu birebir diyemeyiz.. artı onada root atma talimatları yabancı sitelerde dahi ner bir çözüm yok...
ben şahsen "adb" kullanarak bazı root gerektiren işlemleri kendi telefonumda uyguladım.. grenify , tittle gibi root gerektiren bir çok uygulamayı adb fastboot tan komut girerek telefonumu özelleştirdim....

bugra58 bugra58 - #80
var mı bi gelişme arkadaşlar root ile ilgili
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-g1-plus-root-sorunu.4026/