Casper VIA M1 Rom 30.09.2016

Casper VIA M1 Rom 30.09.2016

Paradox Paradox - #1
Casper VIA M1
30.09.2016
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Облако Mail.Ru'dan dosya indirmeyi bilmiyorsanız burada bulunan konuyu inceleyiniz.

Sunum içeriği:
Casper VIA M1 30.09.2016 Orijinal Rom
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
S seferbey - #2
teşekkürler kardeşim sayende telefon düzeldi önce bu romu yükledim (Casper Via M1 18.12.2015) cihaz yazılımı tamamladı ama çalışmadı tekrar aynı yazılımı yüklemeye saatlerce uğraştım yazılıma girmedi sürekli 4032 hatası veriyordu verdiğiniz bu rom sayesinde cihaz çalıştı. Allah sizden razı olsun
K kor.oglu42 - #3
teşekkür ederim telefonun şarjı bitmişti ve optimize ediyor diye bir yazı çıkıyordu ama telefon açılmıyordu bu rom sayesinde telefonu tekrar kurtardım
O omer5211 - #4
benim cihazımda gecersiz imei sorunu var ne yapmam lazım
Paradox Paradox - #5
teşekkür ederim telefonun şarjı bitmişti ve optimize ediyor diye bir yazı çıkıyordu ama telefon açılmıyordu bu rom sayesinde telefonu tekrar kurtardım

Rica ederim.
Paradox Paradox - #6
benim cihazımda gecersiz imei sorunu var ne yapmam lazım

Burada bulunan konuları inceleyerek, cihazınız için uygun olan yöntemi kullanınız.
Böylece sorununuz çözülecektir.
T turkcellgsm - #7
mtk işlemcili cihazlara spflashtool la yazılım yüklerken sakın format all download modunda yazılım yüklemeyin bazı modellerde imei sıfırlıyor siliyor yani ya download only yada firmware upgrade seçeneğini kullanın format modunda yazılım yüklemeyin veya spflashtooldan format atmayın sakın . her modelde olmuyor ama bazı modellerde oluyor. mesela casper via v5 de oluyor.
Paradox Paradox - #8
mtk işlemcili cihazlara spflashtool la yazılım yüklerken sakın format all download modunda yazılım yüklemeyin bazı modellerde imei sıfırlıyor siliyor yani ya download only yada firmware upgrade seçeneğini kullanın format modunda yazılım yüklemeyin veya spflashtooldan format atmayın sakın . her modelde olmuyor ama bazı modellerde oluyor. mesela casper via v5 de oluyor.

;)
L lonelylikos - #9
Bu ROM lolipop mu yoksa marshmallow mu ?
Paradox Paradox - #10
Bu ROM lolipop mu yoksa marshmallow mu ?

Konu hakkında bir bilgim yok.
Lakin yazılım tarihinden bir tahminde bulunursak, bu yazılımın olma olasılığı yüksek.
T talhagn - #11
Cihaz Casper Vıa yazısında kaldı ne yapmalıyım acil yardım
Paradox Paradox - #12
Cihaz Casper Vıa yazısında kaldı ne yapmalıyım acil yardım

Cihazınıza yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.
T talhagn - #13
Cihazınıza yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.
nasıl
T talhagn - #14
nolur yardım kaldı açılış yazısında burdaki romu yükledim böyle oldu kapanmıyoda
Paradox Paradox - #15
nolur yardım kaldı açılış yazısında burdaki romu yükledim böyle oldu kapanmıyoda

Siz de okuma yok sadece yazma mı var?
Ne diyor konuda?
Sunum içeriği:
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması

Bu durumda önce konudaki dosyaları indirmelisiniz.
Daha sonra da, Kurulum Açıklaması'nda belirtildiği gibi yazılım yüklemesi yapmalısınız.
T talhagn - #16
kardeşim yükledim böle oldu zaten
Paradox Paradox - #17
kardeşim yükledim böle oldu zaten

Yazılım yükleme işleminden önce cihazınız ne durumdaydı?
Yazılım yükleme işlemi başarıyla tamamlandı mı?
Güç (Power) tuşuna cihaz kapanıncaya kadar basılı tutunuz ve daha sonra yazılım yükleme işlemini yeniden deneyiniz.
T talhagn - #18
Kapanıyo fakat tekrar yüklemek için pcye bağladığımda o yazı tekrar geliyor
Paradox Paradox - #19
Kapanıyo fakat tekrar yüklemek için pcye bağladığımda o yazı tekrar geliyor

T talhagn - #20
Sıkıntısız kullanıyodum ekran şifreini unuttum rom atıcaktım böyle oldu
symbazz symbazz - #21

Her yazılım attıktan sonra, cihazınıza el formatı atmayı alışkanlık haline getirin. Her romda wipe özelliği olmayabilir. Yani yükleme yaparken aynı zamanda da flashı silmeyebilir. Bu romda wipe özelliği yok ise sorun yaşarsınız. El formatı atın ve kurulumunu yapın. Düzelir.
Paradox Paradox - #22

Yazılım yükleme işlemi sırasında eksik veya yanlış işlem yapıyor olabilirsiniz.
Olmazsa diğer yazılımları deneyiniz.
M minicakal - #23
iyi günler hocam , m1 5.1 de rootlama işlemi sorunsuz gerçekleşirken 6.0 sürümünde hata alıyorum rootlamanın bir yolu var mıdır acaba ?
symbazz symbazz - #24
YARDIMCI OLACAK BİRİ YOK MU ACABA ?

Kingroot apk yazılımını indir ve kur.

Yazılım ilk seferde yüklemeyebilir. Ama tekrar dene root yapacaktır. İnternete bağlanmayı unutma.
M minicakal - #25
hocam kurdum , kingo root ile bilgisayar üzerinden de yaptım ama 6.0 da root failed hatası alıyorum sürekli .. diğer iroot gibi seçenekleri de denedim bu arada
Paradox Paradox - #26
hocam kurdum , kingo root ile bilgisayar üzerinden de yaptım ama 6.0 da root failed hatası alıyorum sürekli .. diğer iroot gibi seçenekleri de denedim bu arada

Öncelikle bulunan aracı deneyiniz.
Olmazsa:
bulunan yöntem sizin cihazınızda işe yarayabilir.
Lakin unutulmaması gereken, cihazınıza CWM veya TWRP Recovery yüklemeye çalışırken cihazınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz.
Ayrıca cihazınıza Custom Recovery yüklemek için cihazınızın Bootloader kilidini de açmanız gerekebilir.
Konuyla ilgili bilgi edinebilirsiniz.
Bolca vakit ve sabırla cihazınıza Root yetkileri verebilirsiniz.
M minicakal - #27
Öncelikle bulunan aracı deneyiniz.
Olmazsa:
bulunan yöntem sizin cihazınızda işe yarayabilir.
Lakin unutulmaması gereken, cihazınıza CWM veya TWRP Recovery yüklemeye çalışırken cihazınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz.
Ayrıca cihazınıza Custom Recovery yüklemek için cihazınızın Bootloader kilidini de açmanız gerekebilir.
Konuyla ilgili bilgi edinebilirsiniz.
Bolca vakit ve sabırla cihazınıza Root yetkileri verebilirsiniz.
çok teşekkür ederim hemen deniyorum ..
Paradox Paradox - #28
çok teşekkür ederim hemen deniyorum ..

Rica ederim.
M minicakal - #29
hocam recovery flashlamayı yaptım gibi bu konuda biraz bilgim var , cmd komutları onay veriyor ama sanırım uyumsuz recovery olduğu için sürekli yeniden başlama durumunda kalıyor . bir kaç gündür ciddi anlamda sabrımı taşırdı bu root işi kafayıda takmış durumdayım .
Paradox Paradox - #30
hocam recovery flashlamayı yaptım gibi bu konuda biraz bilgim var , cmd komutları onay veriyor ama sanırım uyumsuz recovery olduğu için sürekli yeniden başlama durumunda kalıyor . bir kaç gündür ciddi anlamda sabrımı taşırdı bu root işi kafayıda takmış durumdayım .

Bu cihaza Root yetkisi verebilmeniz için iki seçeneğiniz var.
Birisi Custom Recovery yüklemeniz, diğeri ise cihaz yazılımını Root yetkileri vererek düzenlemeniz.
Cihaz yazılımını düzenlemek sizi oldukça yoracağı için önerim Custom Recovery arayışına devam etmenizdir.
Cihazınız MTK işlemcili.
Aslında Custom Recovery için de çok fazla uğraşmanızda gerek yok.
Edineceğiniz Custom Recovery'i yazılım yükler gibi yükleyebilirsiniz.
Aşağıdaki ekran alıntısına bakarak ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Cihazınızla benzer özellikteki cihazlar için hazırlanmış CWM ve TWRP Recovery'leri deneyebilirsiniz.
Yalnız, unutmamalısınız ki, bu işlemler oldukça risklidir ve cihazınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz.
Bu işlerle uğraşırken cihaz yazılımınızın başına bir şey gelebilir ve bütün verileriniz silinebilir.
Bu nedenle de yeniden yazılım yüklemesi yapmanız gerekebilir.

i615b0179x.png
M minicakal - #31
Bu cihaza Root yetkisi verebilmeniz için iki seçeneğiniz var.
Birisi Custom Recovery yüklemeniz, diğeri ise cihaz yazılımını Root yetkileri vererek düzenlemeniz.
Cihaz yazılımını düzenlemek sizi oldukça yoracağı için önerim Custom Recovery arayışına devam etmenizdir.
Cihazınız MTK işlemcili.
Aslında Custom Recovery için de çok fazla uğraşmanızda gerek yok.
Edineceğiniz Custom Recovery'i yazılım yükler gibi yükleyebilirsiniz.
Aşağıdaki ekran alıntısına bakarak ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Cihazınızla benzer özellikteki cihazlar için hazırlanmış CWM ve TWRP Recovery'leri deneyebilirsiniz.
Yalnız, unutmamalısınız ki, bu işlemler oldukça risklidir ve cihazınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz.
Bu işlerle uğraşırken cihaz yazılımınızın başına bir şey gelebilir ve bütün verileriniz silinebilir.
Bu nedenle de yeniden yazılım yüklemesi yapmanız gerekebilir.

i615b0179x.png
Dün vermiş olduğunuz recoveryi denedim fakat olumsuz sonuç aldım , yapmakta sıkıntım yok sitede verilen yazılım ile telefonu kurtarabiliyorum sorunum telefona uyumlu sp flash toolda atmak için destekli custom recovery bulamamam sizi de meşgul ediyorum kusura bakmayın , bir hatam varsa affola
Paradox Paradox - #32
Dün vermiş olduğunuz recoveryi denedim fakat olumsuz sonuç aldım , yapmakta sıkıntım yok sitede verilen yazılım ile telefonu kurtarabiliyorum sorunum telefona uyumlu sp flash toolda atmak için destekli custom recovery bulamamam sizi de meşgul ediyorum kusura bakmayın , bir hatam varsa affola

Cihazınızla aynı özelliklerdeki cihazlar için hazırlanmış yazılımları ve Recovery'leri deneyebilirsiniz.
Öncelikle Micromax, Wiko ve Gionee markalı cihazlarla karşılaştırma yapmanızı öneririm.
Casper'ın cihazlarını zaman zaman bu markalar üretmiştir.
(Başka markalarda olabileceğini ve benzer telefonların yazılımlarının cihazınızla uyumsuz olabileceğini unutmayınız.)

Örneğin Casper Via M1'le aynı cihazlar gibi duruyorlar.
Micromax Canvas 5 CWM Recovery konularına ulaşabilirsiniz.
Gerisi deneme yanılma yöntemi ve biraz uğraş gerektirecek.

Size önerim cihazınız üzerinde denemeler yaparken oldukça dikkatli olmanızdır.
Aksi halde cihazınız kullanılmaz hale gelebilir.
M minicakal - #33
Cihazınızla aynı özelliklerdeki cihazlar için hazırlanmış yazılımları ve Recovery'leri deneyebilirsiniz.
Öncelikle Micromax, Wiko ve Gionee markalı cihazlarla karşılaştırma yapmanızı öneririm.
Casper'ın cihazlarını zaman zaman bu markalar üretmiştir.
(Başka markalarda olabileceğini ve benzer telefonların yazılımlarının cihazınızla uyumsuz olabileceğini unutmayınız.)

Örneğin Casper Via M1'le aynı cihazlar gibi duruyorlar.
Micromax Canvas 5 CWM Recovery konularına ulaşabilirsiniz.
Gerisi deneme yanılma yöntemi ve biraz uğraş gerektirecek.

Size önerim cihazınız üzerinde denemeler yaparken oldukça dikkatli olmanızdır.
Aksi halde cihazınız kullanılmaz hale gelebilir.
Zaman kaybetmeden hemen deniyorum.
M minicakal - #34
hocam yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim sonunda başardım. siz olmasanız imkansızdı tekrar çok teşekkür ederim. iyi forumlar
Paradox Paradox - #35
hocam yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim sonunda başardım. siz olmasanız imkansızdı tekrar çok teşekkür ederim. iyi forumlar

Rica ederim.
Fazla abartmaya gerek yok.
Eminim ki sizde biraz daha araştırsaydınız, kendi başınıza bu işin üstesinden gelebilirdiniz.

Kullandığınız dosyaları ve yöntemi paylaşmanız,
Sizin durumunuzda olanlara kolaylık sağlayabilir.
M minicakal - #36
Birazcık Türk forumlara endeksli olduğum için böyle oldu.
Bootloader kilidini ve diğer sürücü işlemlerini yaptım.
(Burada verilen Recovery 5.1 içindi.)
bulunan Recovery'i kurdum ve SuperSU flaşladım.
Denemek isteyen olursa son linkte CWM'de mevcut.
Paradox Paradox - #37

Türk forumlarını bu kadar küçümsemeyiniz.
Yine sorununuzu Türk forumları sayesinde çözdünüz.
;)
M minicakal - #38
Türk forumlarını bu kadar küçümsemeyiniz.
Yine sorununuzu Türk forumları sayesinde çözdünüz.
;)
Haklısınız ama dar bakışım olmasa sizi de rahatsız etmemiş olurdum :relieved: bu arada xposedda yükleniyor
Paradox Paradox - #39
Haklısınız ama dar bakışım olmasa sizi de rahatsız etmemiş olurdum :relieved: bu arada xposedda yükleniyor

Biz rahatsız olmadık.
Burada bilgi paylaşımı için bulunuyoruz ve bilgi paylaşımı olduğu zaman mutlu oluyoruz.
M minicakal - #40
haklısınız, ben yine de çok teşekkür ediyorum meraklısı umarım bu konudan faydalanır.
hasaninno hasaninno - #41
telefonumu kullanamıyorrdum sayenizde düzeldi çok teşekürler
Paradox Paradox - #42
telefonumu kullanamıyorrdum sayenizde düzeldi çok teşekürler

Rica ederim.
delisq delisq - #43
kolay gelsin telefona mı indireyim bilgisayardan mı yapmalıyım ? hangi programı kullanayım
symbazz symbazz - #44
kolay gelsin telefona mı indireyim bilgisayardan mı yapmalıyım ?
Paketi indirin. Kurulum açıklaması içinde var.
Paradox Paradox - #45
kolay gelsin telefona mı indireyim bilgisayardan mı yapmalıyım ?

Yazılım yükleme işlemini bilgisayardan yapmanız gerekmektedir.
Bu nedenle yazılımı bilgisayarınıza indirmelisiniz.
Yazılımı telefonunuza indirdiyseniz, indirdiğiniz dosyaları bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz.
delisq delisq - #46
dosyaları pc de açamıyorum kurulumu göremiyorum bu yüzden :(
silivriserdar silivriserdar - #47

Hata mesajının resmini atın bakalım.
Paradox Paradox - #48

Bilgisayarınızda yüklü mü?
symbazz symbazz - #49
Winrar kurulması gerektiğini bilmiyor ama cihazına yazılım yüklemeye çalışıyor arkadaş. Hadi kolay gele.:sessizlik:
Paradox Paradox - #50
Winrar kurulması gerektiğini bilmiyor ama cihazına yazılım yüklemeye çalışıyor arkadaş. Hadi kolay gele.:sessizlik:

Bir yerden başlamak lazım.
Gerisi zamanla gelir.
symbazz symbazz - #51
Bir yerden başlamak lazım.
Gerisi zamanla gelir.

120 km hızla giden bir arabaya binmeye çalışmak gibi.
Paradox Paradox - #52
120 km hızla giden bir arabaya binmeye çalışmak gibi.

Aşırı hız!
:polis:
H hasanyigit061 - #53
Casper VIA M1
30.09.2016
Orijinal Rom

Rom indirme linki:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

i685b9omse.gif

i686bexi85.gif

Облако Mail.Ru'dan dosya indirmeyi bilmiyorsanız burada bulunan konuyu inceleyiniz.

Sunum içeriği:
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
telefonu fabrika ayarlarına dödürdüm ama wifi ye bağladım acilirken bağlantı kontrol ediliyor diyor sadece 2 gündür acılmıyor bu roomu nasıl yükliycez
cevdetguney cevdetguney - #54
telefonu fabrika ayarlarına dödürdüm ama wifi ye bağladım acilirken bağlantı kontrol ediliyor diyor sadece 2 gündür acılmıyor bu roomu nasıl yükliycez
Yazılımı indiriniz içerisinde kurulum açıklaması mevcut
H hasanyigit061 - #55
Yazılımı indiriniz içerisinde kurulum açıklaması mevcut
Telefonda o bölümü acamadim
cevdetguney cevdetguney - #56
Telefonda o bölümü acamadim
yazılımı bilgisayara indirip işlemi gerçekleştireceksiniz. bu konular hakkında fazla bilginiz yoksa teknik servise götürmeniz iyi olacaktır
O onur0606 - #57
Beyler Benim telefonum ne yaptıysam ne ettiysem yapamadım wifi filan acmıyor acıyo kapatıyo direk otamatik allahın adını verdim bi yardımcı olun beyler
Paradox Paradox - #58
Beyler Benim telefonum ne yaptıysam ne ettiysem yapamadım wifi filan acmıyor acıyo kapatıyo direk otamatik allahın adını verdim bi yardımcı olun beyler

Cihazınıza yazılım yüklemesi yapınız.
Yazılım yükleme işleminden sonra da sorun devam ediyorsa, sorun donanımdan kaynaklanıyor olabilir.
Bu durumda da, cihazınızı teknik servise göndermeniz gerekecektir.
symbazz symbazz - #59
Temiz bir yazılım yüklemesinden sonra wifi niz düzelmez ise, Paradoxun dediği gibi arızanız donanımsaldır.
D dragoniso - #60
abi nasıl yapcaz telefon kapalıyken bilgisayar görmüyorki
symbazz symbazz - #61
Telefon kapalıyken, zannediyorum Vol - basılı tutarak usb takarsanız bilgisayarın download modunda görmesi gerekecek. V+ da olabilir.
Paradox Paradox - #62
abi nasıl yapcaz telefon kapalıyken bilgisayar görmüyorki

Kurulum açıklamasını dikkatlice incelediniz mi?
M Muhammett4913 - #63
Beyler casper VIA m1 android 6.0 a guncelledim tekrardan 5.1 e dönmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
symbazz symbazz - #64
Beyler casper VIA m1 android 6.0 a guncelledim tekrardan 5.1 e dönmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Tekrar 5.1 versiyonunu yükle tamamdır. Ama öncelikle, google hesaplarından çık ve geliştirici ayarlarında oem kilidi varsa açmayı unutma.
Paradox Paradox - #65

Forumumuzda cihazınız için paylaşılan en eski tarihli yazılımı cihazınıza yükleyiniz.
Böylece istediğiniz olacaktır.
Omergul46 Omergul46 - #66
Benim cihaz da m1 6.1 robot twrp kurmama yardim edecek varmi
symbazz symbazz - #67
Benim cihaz da m1 6.1 robot twrp kurmama yardim edecek varmi

Bunun için daha açıklanmış bir yöntem yok. Root denemesi yapabilmeniz için ilk önce cihazınızın boot kilidini kaldırmalısınız. Bunu ayarlardan Hata Ayıklamayı açtıktan sonra, Adb ile "fastboot oem unlock-go" yada "fastboot oem unlock" kodlarını deneyerek boot unlock yapmalısınız.
Sonra da Kingo Root programını deneyebilirsiniz.
Omergul46 Omergul46 - #68
Denedim ama kingroot olmadı ABD OEM kilidini açtım geliştirici seçeneklerden
symbazz symbazz - #69

Bunları denedinizmi.?
Omergul46 Omergul46 - #70

Bunları denedinizmi.?
Evet olmadı bilgisayar dan twrp ve root dosyası yokmu olmadı 5.1doneriz
symbazz symbazz - #71
Evet olmadı bilgisayar dan twrp ve root dosyası yokmu olmadı 5.1doneriz
Malesef.
Omergul46 Omergul46 - #72
5.1 dondum nasıl root atacam pc var
Paradox Paradox - #73
5.1 dondum nasıl root atacam pc var

bulunan konuyu incelemeniz faydalı olabilir.
G gol6 - #74
bu romu yükledim tel açılıyor fakat dokunmatiği çalışmıyordu nisan romuna döndüm via m1 16 gb
Paradox Paradox - #75
bu romu yükledim tel açılıyor fakat dokunmatiği çalışmıyordu nisan romuna döndüm via m1 16 gb

;)
D dualkaos - #76
M1 açılış ekranında kalıyor recovery moda giremiyorum ne yapmalıyım
Paradox Paradox - #77
M1 açılış ekranında kalıyor recovery moda giremiyorum ne yapmalıyım

Cihazınıza yeniden yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.
D dualkaos - #78
Nasıl olacak download mode yok
Paradox Paradox - #79
Nasıl olacak download mode yok

Yazılım yükleme işlemi için cihazınızın açılıyor olması gerekmemektedir.
Konuda paylaşalan yazılımı indiriniz.
İndirdiğiniz dosyaların arasında yazılım yükleme rehberi mevcuttur.
D dualkaos - #80
Teşekkür ederim kardesim
Paradox Paradox - #81
Teşekkür ederim kardesim

Rica ederim.
mamizm mamizm - #82
cihaz kapalı durumdayken yaptım program hiçbir tepki vermiyor
mamizm mamizm - #83
system.img rardan çıkartırken hata aldım sorun olur mu
Paradox Paradox - #84
system.img rardan çıkartırken hata aldım sorun olur mu

Yazılım yükleme işlemi için system.img dosyasını bir yerlere çıkartmanız gerekmemektedir.
D dualkaos - #85
Yazılım yükleme işlemi için system.img dosyasını bir yerlere çıkartmanız gerekmemektedir.
Nasıl yani ? Dosyaların hepsini çıkarttım system.img de hata verdi flash tool açtım adımları uyguladım yüklenirken %80 %90 arası hata verdi
D dualkaos - #86
Nisan romu Android 6 mi?
Paradox Paradox - #87
Nasıl yani ? Dosyaların hepsini çıkarttım system.img de hata verdi flash tool açtım adımları uyguladım yüklenirken %80 %90 arası hata verdi

Ben yazdıklarınızdan system.img dosyasınına ayrıca bir işlem yapmaya çalıştığınızı zannettim.
Dosyalarda bir sorun yok.
Bu nedenle dosyaları sorunsuz bir şekilde klasöre çıkartmanız gerekiyor.
Önce WinRAR'ı güncelleyerek aynı işlemleri tekrar deneyiniz.
Olmazsa yazılımı yeniden indiriniz.

Paylaşılan yazılımın Android versiyonu hakkında ne yazık ki bir bilgim yok.
hakansen hakansen - #88
tesekkurer
Paradox Paradox - #89
korwer korwer - #90
teşekkürler ustam emeğiine sağlık
Paradox Paradox - #91
teşekkürler ustam emeğiine sağlık

Rica ederim.
W Whyruxs - #92
İyi akşamlar driverı kuruyorum ancak ne c de ne de d de dosyası var hiç bir yerde bulamıyorum ?
Paradox Paradox - #93
İyi akşamlar driverı kuruyorum ancak ne c de ne de d de dosyası var hiç bir yerde bulamıyorum ?

Sakin kafayla indirdiğiniz dosyaların içeriklerini ve yazılım yükleme rehberini incelerseniz, eminim sorununuzu çözebilirsiniz.
Yalcincaus Yalcincaus - #94
teşekkürler
Paradox Paradox - #95
D drsnow - #96
Allah razı olsun ya sürekli bozulan telefonu göndermekten kurtuldum kurulumda anlatım da süper müthişsiniz.
Paradox Paradox - #97
Allah razı olsun ya sürekli bozulan telefonu göndermekten kurtuldum kurulumda anlatım da süper müthişsiniz.

Allah (c.c.) cümlemizden razı olsun.
Kendi çapımızda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz işte.
:kopkop:
kafalargökyüzü kafalargökyüzü - #98
arkadaşlar ben yanlış yükledim galiba rom u imei silindi nedir bunun çaresi yardımcı olur musunuz ?
silivriserdar silivriserdar - #99
arkadaşlar ben yanlış yükledim galiba rom u imei silindi nedir bunun çaresi yardımcı olur musunuz ?
Maui meta programı ile yükleyebilirsiniz.
symbazz symbazz - #100
SP Flash Tool hangi versiyonla attınız. Format all + Download seçeneği ile attıysanız imei silinir.

sp%2Bflash%2Btool%2Bdownload%2B01.jpg

Yada bu şekilde yüklemişseniz imeiniz silinebilir. Tek yapmanız gereken DA seçeneği seçili olmadan Download ile yazılım yükleyin ve recoveryden el formatı atın. Baktınız düzelmedi adı anılan yazılım ile imei düzeltmesi yapmalısınız.
S SlhErbay - #101
beyler merhaba kolay gelsin. romu yükledikten sonra imei silindi ama Download onyl seçmeme rağmen yada öyle hatırlıyorum. Maui meta programı ile denedim yapamadım. sizlerden yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
Paradox Paradox - #102
beyler merhaba kolay gelsin. romu yükledikten sonra imei silindi ama Download onyl seçmeme rağmen yada öyle hatırlıyorum. Maui meta programı ile denedim yapamadım. sizlerden yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

çok güzel bir kaynak ve ihtiyacınız olan tüm dosyalar mevcuttur.
V voodoodck - #103
Merhaba

hocam arkadaşımın telefonu Casper Via yazısında takılı kalıyordu yazılımı indirdim başarılı bir şekilde kurdum cihaz artık açılıyor fakat kurulum ekranında telefonda kayıtlı kalan Gmaili istiyor bunu nasıl düzeltebilirim.
silivriserdar silivriserdar - #104
Merhaba

hocam arkadaşımın telefonu Casper Via yazısında takılı kalıyordu yazılımı indirdim başarılı bir şekilde kurdum cihaz artık açılıyor fakat kurulum ekranında telefonda kayıtlı kalan Gmaili istiyor bunu nasıl düzeltebilirim.
Bunun adına biz google account diyoruz. Diğer adı ile frp sorunu diye geçiyor. Google'da bu isimler ile aratırsanız çözümü bulabilirsiniz. Yada sitemizde arama kısmından bakabilirsiniz.
V voodoodck - #105
Bunun adına biz google account diyoruz. Diğer adı ile frp sorunu diye geçiyor. Google'da bu isimler ile aratırsanız çözümü bulabilirsiniz. Yada sitemizde arama kısmından bakabilirsiniz.
hocam merhabalar adını öğrendim hatta gördüğüm videolardan yapmaya da çalıştım ama bunu yapmak için telefonu bilgisayar takıp apk dosyasını içerisine atmam gerekiyor fakat bilgisayar telefonu görmüyor ayrıca android 6.0 dan sonra sim kart takıp çağrı ekle kısmından yazdığımız komut işe yaramıyormuş başka bir fikriniz varsa uygulayabilirim telefon halen daha yanımda servise göndermedik garantisi bitmiş zaten ekstra ücret çıkartabilirler

Teşekkürler
silivriserdar silivriserdar - #106
hocam merhabalar adını öğrendim hatta gördüğüm videolardan yapmaya da çalıştım ama bunu yapmak için telefonu bilgisayar takıp apk dosyasını içerisine atmam gerekiyor fakat bilgisayar telefonu görmüyor ayrıca android 6.0 dan sonra sim kart takıp çağrı ekle kısmından yazdığımız komut işe yaramıyormuş başka bir fikriniz varsa uygulayabilirim telefon halen daha yanımda servise göndermedik garantisi bitmiş zaten ekstra ücret çıkartabilirler

Teşekkürler
Hafıza kartına atıp uygulamaları öyle deneyin. Telefonun ayarlar menüsüne veya içine ulaşabiliyormusunuz?
V voodoodck - #107
Hafıza kartına atıp uygulamaları öyle deneyin. Telefonun ayarlar menüsüne veya içine ulaşabiliyormusunuz?
yok hocam maalesef android 6.0 da ayarlara ulaşmayı engellemişler
silivriserdar silivriserdar - #108
yok hocam maalesef android 6.0 da ayarlara ulaşmayı engellemişler
Bu konudaki yazılımı mı yüklediniz? Yoksa farklı yazılım mı yüklediniz?

Edit = Eğer buradaki yazılımı yüklediyseniz scatter dosyası ile vereceğim konuya bakarak frp çözebilirsiniz. Burada
V voodoodck - #109
Bu konudaki yazılımı mı yüklediniz? Yoksa farklı yazılım mı yüklediniz?
bu konuda ki yazılımı yükledim hocam telefon sınıf arkadaşımın telefonu açılışta Casper Via yazısında takılı kalıyordu bir bak dedi bana bende foruma baktım Paradox hocamdan Allah razı olsun sorun çözüldü telefon normal olarak açılıyor ama FRPye takıldı arkadaşta gmaili hatırlamıyor.
silivriserdar silivriserdar - #110
bu konuda ki yazılımı yükledim hocam telefon sınıf arkadaşımın telefonu açılışta Casper Via yazısında takılı kalıyordu bir bak dedi bana bende foruma baktım Paradox hocamdan Allah razı olsun sorun çözüldü telefon normal olarak açılıyor ama FRPye takıldı arkadaşta gmaili hatırlamıyor.
Bir üst mesaja bakın orada yazdım.
symbazz symbazz - #111
Burada bulunan 18.12.2015 yazılımını yüklerseniz frp açılacaktır.
V voodoodck - #112
Bir üst mesaja bakın orada yazdım.

Hocam dediğini yöntemi denedim tool dl image fail hatasını aldım daha sonrasından symbazz hocamın belirttiği romu yükledim kurdum sorunum tamamen çözüldü hepinize çok teşekkür ederim iyi ki varsınız :)
symbazz symbazz - #113
Hocam dediğini yöntemi denedim tool dl image fail hatasını aldım daha sonrasından symbazz hocamın belirttiği romu yükledim kurdum sorunum tamamen çözüldü hepinize çok teşekkür ederim iyi ki varsınız :)
Çok güzel. Sevindim.
braveturks braveturks - #114
Tabletlerin ve Casper'in Efendisi teşekkür ederim.
symbazz symbazz - #115
Tabletlerin ve Casper'in Efendisi teşekkür ederim.

Ben mi.? Yok canım. Bende @Paradox gibi kendi halimde bir insanım. :D
Paradox Paradox - #116
:vantilator:
braveturks braveturks - #117
Ben mi.? Yok canım. Bende @Paradox gibi kendi halimde bir insanım. :D
Haklısın Usta! Sen de herkes gibi kendi halindesin. Ama senin halin herkesin hali gibi değil. Sanki biraz zirvedesin :)
braveturks braveturks - #118
İşin şakası bir yana da cidden bu forumdan her manada istifade ediyorum ve istifadeye sunabileceğim bir şeyler olursa paylaşıyorum. Bu forumun bu kadar istifadeli olmasını sağlayan ise;
  • işin ehli,
  • geleneğine bağlı ama yenilikçi,
  • araştırmacı,
  • azimli,
  • yardımsever,
  • pragmatik,
  • analitik,
  • rasyonel insanların bu forumda gönüllü olarak bir arada yer almasıdır.
Paradox Paradox - #119
Acaba kimsen bahsediliyor?
@symbazz sanırım sizden bahsediyorlar.
İ İbrahim8833 - #120
sefer bey bende 4032 hatası aldım ancak daha sonra cihazı pc görmedi buradaki rom yükleyemiyorum yardımcı olur musunuz
Paradox Paradox - #121
sefer bey bende 4032 hatası aldım ancak daha sonra cihazı pc görmedi buradaki rom yükleyemiyorum yardımcı olur musunuz

Cihazınızın pili çıkıyorsa, önce cihazınızın pilini çıkartınız.
Cihazınızın pili çıkmıyorsa, 30 saniye Power tuşuna basınız.
Daha sonra indirdiğiniz dosyaların arasında bulunan rehberdeki yönergeleri takip ediniz.
coban32 coban32 - #122
Üstad gayet başarılı eline emeğine sağlık. Frp için kullandım sıfır sıkıntı.
Paradox Paradox - #123
Üstad gayet başarılı eline emeğine sağlık. Frp için kullandım sıfır sıkıntı.

Rica ederim.
S selçuk1010 - #124
Casper VIA M1
30.09.2016
Orijinal Rom

Rom indirme linki:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

i685b9omse.gif

i686bexi85.gif

Sunum içeriği:
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
bu siteyi cok seviyorum yapandan dosya yükleyenden Allah razı olsın tşkkkler Mobil kulüp
silivriserdar silivriserdar - #125
bu siteyi cok seviyorum yapandan dosya yükleyenden allah razı olsın tşkkkler Mobil kulüp
Bize bunlarla gelin. [emoji16]
symbazz symbazz - #126
Acaba kimsen bahsediliyor?
@symbazz sanırım sizden bahsediyorlar.
Çatıdaki demediyse, demek ki benden bahsetti.:rolleyes: Eksik olmasınlar, emek sarfeden bütün arkadaşlarım birbirinden kıymetliler. Bende aynı Paradox gibi emekliliğin tadını çıkarıyoruz. Tek farkımız, o çatıda ben ise balkonda.:zuhaha: Serdar zaten güzel kalpli kardeşimiz. Yeni laptopunun garantisine güvenerek, vuruyor klavyenin gözüne. Hepiniz çok iyisiniz. Azimlisiniz.
Paradox Paradox - #127
Çatıdaki demediyse, demek ki benden bahsetti.:rolleyes: Eksik olmasınlar, emek sarfeden bütün arkadaşlarım birbirinden kıymetliler. Bende aynı Paradox gibi emekliliğin tadını çıkarıyoruz. Tek farkımız, o çatıda ben ise balkonda.:zuhaha: Serdar zaten güzel kalpli kardeşimiz. Yeni laptopunun garantisine güvenerek, vuruyor klavyenin gözüne. Hepiniz çok iyisiniz. Azimlisiniz.

:zuhaha:
I il18 - #128
elinize sağlık
Paradox Paradox - #129

Rica ederim.
uygurbeg uygurbeg - #130
teşekkür
Paradox Paradox - #131
pepovano pepovano - #132
tşkuuurrrrrrrrrrrrrr
Paradox Paradox - #133
tşkuuurrrrrrrrrrrrrr

Rica ederim.
O oyunkral - #134
İyi akşamlar,

Bu konunun acemisiyim. Bilgili arkadaşların yardımı lütfen.

Dosyayı indirdim.

Talimata göre InstallDriver.exe çalıştırdım. Aşağıdaki yazı çıktı.

ODXO4A.png

Daha sonra Flash Toll açtım ve Scatter Loading butonundan

"MT6753_Android_scatter" dosyasını seçtim.

Download Only - Dowload tuşlamasından sonra ekran bu şekilde kaldı. Yükleme başlamıyor.

Q2dGdv.png

Yanlış ya da eksik olan nedir acaba?
Paradox Paradox - #135
İyi akşamlar,

Bu konunun acemisiyim. Bilgili arkadaşların yardımı lütfen.

Dosyayı indirdim.

Talimata göre InstallDriver.exe çalıştırdım. Aşağıdaki yazı çıktı.

ODXO4A.png

Daha sonra Flash Toll açtım ve Scatter Loading butonundan

"MT6753_Android_scatter" dosyasını seçtim.

Download Only - Dowload tuşlamasından sonra ekran bu şekilde kaldı. Yükleme başlamıyor.

Q2dGdv.png

Yanlış ya da eksik olan nedir acaba?

Sürücüleri doğru bir şekilde yüklemiş ve yazılımı yazılım yükleme programına doğru bir şekilde göstermişsiniz.
Yanılmıyorsam bu aşamadan sonra, cihazınızı bilgisayarınıza kapalı olarak bağladığınızda yazılım yükleme işleminin başlaması gerekiyor.
Lakin sürücülerle ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınız zaman, bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemleyebilir misiniz?
O oyunkral - #136
Teşekkür ederim hocam lakin cihazı taktığımda bilgisayar algılamıyor. Telefonda sadece kırmızı ışık yanıyor. Ve herhangi bir hareket yok.
Paradox Paradox - #137
Cihazınızı kapatınız ve cihazınızın kapalı olduğundan emin olunuz.
Daha sonra cihazınızı bilgisayarınıza Ses Kısma tuşuna basılı tutarken bağlayınız.
Olmazsa bu defa da, cihazınızı bilgisayarınıza Ses Açma tuşuna basılı tutarken bağlayınız.
Bakalım ne olacak.
O oyunkral - #138
Cihazınızı kapatınız ve cihazınızın kapalı olduğundan emin olunuz.
Daha sonra cihazınızı bilgisayarınıza Ses Kısma tuşuna basılı tutarken bağlayınız.
Olmazsa bu defa da, cihazınızı bilgisayarınıza Ses Açma tuşuna basılı tutarken bağlayınız.
Bakalım ne olacak.

Hocam benim telin sorunu daha büyük sanırım. Kırmızı ışık biraz daha geç kapanıyor onun dışında pek bir şey olmuyor. Servise verecez sanırım.
Paradox Paradox - #139
Hocam benim telin sorunu daha büyük sanırım. Kırmızı ışık biraz daha geç kapanıyor onun dışında pek bir şey olmuyor. Servise verecez sanırım.

Sanırım.
J JAHRO - #140
proğramı indirdim şifre istiyor yardımcı olabilirmisiniz
Paradox Paradox - #141
proğramı indirdim şifre istiyor yardımcı olabilirmisiniz

Şifre konunun ilk mesajında yazıyor.
Nasıl görmezsiniz?
Umutttttt Umutttttt - #142
Tsekur
Paradox Paradox - #143
newbiehacks newbiehacks - #144
Hocam bu romu twrp den veya başka bir yolla yükleme şansım var mı ?
Paradox Paradox - #145
Hocam bu romu twrp den veya başka bir yolla yükleme şansım var mı ?

Ne yazık ki hayır.
newbiehacks newbiehacks - #146
Ne yazık ki hayır.
Hocam iyi günler. Ben normalde telefona twrp recoveryi sp flash tool ile yükleyebiliyordum ama bir sıkıntı var yüklemiyor. Adb yolu ile yükleyebilir miyim ve nasıl yüklenir ?
Paradox Paradox - #147
Hocam iyi günler. Ben normalde telefona twrp recoveryi sp flash tool ile yükleyebiliyordum ama bir sıkıntı var yüklemiyor. Adb yolu ile yükleyebilir miyim ve nasıl yüklenir ?

Sorun USB portlardan veya sürücülerden kaynaklanıyor olabilir.
SP Flash Tool ile işlem yapamıyorsanız ADB üzerinden de işlem yapmanız mümkün olmayabilir.
Sonuçta her iki işlem için de cihazınızı bilgisayarınıza göstermeniz gerekli.
Kullandığınız USB kabloyu, USB portları ve bilgisayarınızın sürücüleri kontrol etmeniz faydalı olacaktır.
mücahit76 mücahit76 - #148
benim telefonum casper via m1 yazılım güncellemesi yaptım ik seferde oldu daha sonra gene atmak zorunda kaldım fakat şu anda telefon sadece şarj ışığından başka bir tepki yok ve açılmıyor yardımcı olursanız sevinirim
Paradox Paradox - #149
benim telefonum casper via m1 yazılım güncellemesi yaptım ik seferde oldu daha sonra gene atmak zorunda kaldım fakat şu anda telefon sadece şarj ışığından başka bir tepki yok ve açılmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Neden cihazınıza ikinci defa yazılım yüklemesi yapmanız gerekti?
mücahit76 mücahit76 - #150
Neden cihazınıza ikinci defa yazılım yüklemesi yapmanız gerekti?
tekrar casper via m1 logosunda kaldı yani telefon kastı kendiliğinden kapandı açıldığında sadece logoda kaldı bende tekrar yazılımla düzelir diye attım şimdi sadece şarj ışıgı yanıyor hiçbir şekilde açamadım
Paradox Paradox - #151
tekrar casper via m1 logosunda kaldı yani telefon kastı kendiliğinden kapandı açıldığında sadece logoda kaldı bende tekrar yazılımla düzelir diye attım şimdi sadece şarj ışıgı yanıyor hiçbir şekilde açamadım

Önce cihazınıza forumumuzda paylaşılan en son tarihli yazılımı yükleyiniz.
Cihazınız açılmazsa, cihazınızı bir süre şarjda tutunuz ve daha sonra tekrar açmayı deneyiniz.
Olmazsa:
Burada bulunan konulara ve konulara yazılan yorumlara bakmanız faydalı olacaktır.
mücahit76 mücahit76 - #152
şöyle bir durumda ol şimdi kardeş usb kablo bilgisayarda tam görüp yazılım atmaya başlıyorken birden hata veriyor yazılım işlemi gerçekleşmiyor bunun sebebi nedir brick olabilirmi hata falan
Paradox Paradox - #153
şöyle bir durumda ol şimdi kardeş usb kablo bilgisayarda tam görüp yazılım atmaya başlıyorken birden hata veriyor yazılım işlemi gerçekleşmiyor bunun sebebi nedir brick olabilirmi hata falan

Sanmıyorum.
Muhtemelen cihazınız yazılım yükleme modundan çıkıyordur.
Yazılım yükleme işlemi sırasında bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemleyebilir misiniz?
K KASIMCEP - #154
tşkjkkkkkkkkkkkkk
Paradox Paradox - #155
B bulutozeren - #156
Herkese merhaba, casper via m1 cihazıma rom atmaya çalışırken resimdeki hatayı alıyorum. bunun bir çözümü var mı?

Screenshot_2.png
Paradox Paradox - #157
Herkese merhaba, casper via m1 cihazıma rom atmaya çalışırken resimdeki hatayı alıyorum. bunun bir çözümü var mı?

Ekli dosyayı görüntüle 3381

Yazılım yükleme aracının farklı bir versiyonunu deneyebilir misiniz?
iammanover iammanover - #158
Firmware sorunsuzca yüklendi, hata yaşayan arkadaşlar yaptıklarını gözden geçirsin.
B bakuli84 - #159
Merhabalar. Bende de casper via m1 var. Telefonu aldığımdan beri ilk kez akşam fabrika ayarlarına sıfırladım fakat telefon açılışta kurulum menü dili seçme ekranı geldiğinde şu uyarı geliyor ve hiç bir işlem yapamıyorum. "Maalesef google play hizmetleri durduruldu" devamlı bu geliyor ekrana. tamam desem de aynı şey tekrarlıyor. Ekran görüntüsü de var. yardımcı olabilir misiniz.

Sn.paradox yardımınızı bekliyorum.

DXxWq9.jpg
Paradox Paradox - #160
Merhabalar. Bende de casper via m1 var. Telefonu aldığımdan beri ilk kez akşam fabrika ayarlarına sıfırladım fakat telefon açılışta kurulum menü dili seçme ekranı geldiğinde şu uyarı geliyor ve hiç bir işlem yapamıyorum. "Maalesef google play hizmetleri durduruldu" devamlı bu geliyor ekrana. tamam desem de aynı şey tekrarlıyor. Ekran görüntüsü de var. yardımcı olabilir misiniz.

Sn.paradox yardımınızı bekliyorum.

DXxWq9.jpg

Forumumuzdan cihazınızın yazılımını indirdikten sonra cihazınıza yazılım yüklemesi yapınız.
Böylece sorununuz çözülecektir.
B bakuli84 - #161
Eyvallah kardeşim. 5.1 lollipop yükledim. Kusursuz oldu şuan.
Paradox Paradox - #162
Eyvallah kardeşim. 5.1 lollipop yükledim. Kusursuz oldu şuan.

:rica:
Erza Scarlet Erza Scarlet - #163
bende trwp yüklemiştim öyle logo kalmıştı güç tuşuna uzun basılı tutunca tel kapanıyo ondan sonra yazılımını atarsın
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-m1-rom-30-09-2016.38/