Casper Via S10 V2 2018.11.27 Orijinal Stok Rom (Android 7.0 Sürümü + Magisk Rootlu)

Casper Via S10 V2 2018.11.27 Orijinal Stok Rom (Android 7.0 Sürümü + Magisk Rootlu)

B bekobey - #1
Casper Via S10 V2-2018.11.27 Orjinal Stok Rom (Android 7.0 Sürümü+Magisk Rootlu)

Casper Via S10-V2 olan tablet içindir ve denenmiştir.
S10-V1 için uygun değildir, yüklerseniz sorumlu değilim.

Casper.jpg

Screenshot_20200607-112234.png

Screenshot_20200607-112301.png

Screenshot_20200607-112316.png

NELER GEREKLİ:

1. Sağlam USB OTG kablosu

2. Kullanacağınız cihaz, Casper Via S10-V2 Tablet

3. İşlemi gerçekleştirebilmek için MTK Driver yüklü bilgisayar veya notebook. indirip kurmalıyız.
  • Bu driver tüm modeller için yazılım atma programlarının çalışabilmesi için ortak driverdır.
  • Ancak modeller kendi içinde farklı flash_tool kullanarak yazılım atma/güncelleme işlemini gerçekleştirmektedir.
4. Yazılım yükleme programı SP Flash Tool , indirip kurmalıyız.
  • Bu program MTK işlemcili modeller için yazılım atma programdır. Son sürümü indirip zip arşivini sağ tıklayarak klasöre çıkartalım.
  • Klasör içindeki flash_tool.exe uygulanmasını çalıştıracağız.
5. Casper Via S10 V2-2018.11.27 Orjinal Stok Rom (Android 7.0 Sürümü)
  • Bu yazılım Casper Via S10-V2 olan tablet için Orjinal Stok Rom (Android 7.0)
  • indirelim. Şifre Çözme Anahtarı: N0eBvF85Ws7gF28ASK2EiRFYzVITo9aQpHBm0yd3cOs
  • Bu sürümü indirip zip arşivini sağ tıklayarak klasöre çıkartalım.
6. Casper Via S10 V2-2018.11.27 Orjinal Stok Rom (Andoid 7.0 Sürümü+Magisk Rootlu)
  • Bu yazılım Casper Via S10-V2 olan tablet için Orjinal Stok Rom (Android 7.0 ve Magisk Rootlu Sürümü)
  • indirelim. Şifre Çözme Anahtarı: fOVHm6Im6fPXm3eJWSyMr8-JLvIQN_ZtUEddZykxzUo
  • Bu sürümü indirip zip arşivini sağ tıklayarak klasöre çıkartalım.
  • Ayrıca Magisk uygulaması indirelim. Yazılım yükleme bitince Root için tablete kuracağımız uygulamadır.
7. YAZILIMI YÜKLEME
  • Tabletin pili en az %50 olmalıdır.
  • Tableti tamamen kapatın ve kenara koyun, kablo takmayın.
  • SP Flash Tool Klasör içindeki flash_tool.exe uygulanmasını çalıştıralım.
  • scatter veya yükleme dosyaları yok uyarısı verirse tamam ilerle tıklayalım.
  • Aşağıdaki şekilde numaralı yerlerden bakarak önce yazılım klasöründeki MT8127_Android_scatter dosyasını seçelim.
  • Diğer tüm dosyalar otomatik yerlerine gelecektir.
  • Daha sonra 2 numaralı yerde Format All+Downlod kısmı seçelim, bu seçenek tablette HER ŞEYİ SİLER, değerli verilerinizin yedeğini alın.
  • En son olarak 3 numaralı yerdeki Download butonuna basalım ve bekleyelim. Sizdeki görüntü aşağıdaki şekilde olmalıdır.
  • Kapalı haldeki tabletimize USB-OTG kablomuzu takar takmaz yükleme işlemi başlayacaktır.
  • Eğer yükleme başlamaz hata verirse; ya driverler doğru düzgün yüklenmemiştir, yada USB kablo sıkıntılıdır, bunları değiştirerek yeniden deneyelim.
  • Yükleme bitiminde Tamamladı ekranı gelene kadar bekleyelim işlem 5-10 dakika sürebilir.
  • Tamamladı ekranı gelince USB kabloyu çıkaralım ve tableti açalım.
HAYIRLI UĞURLU OLSUN

SPTool.PNG

Casper.jpg
Aydar Aydar - #2
:tsk:
Paradox Paradox - #3
Öncelikle konu için teşekkürler.
İndirme bağlantıları şifreli.
Rica etsem şifreleri paylaşır mısınız lütfen?
B bekobey - #4
Öncelikle konu için teşekkürler.
İndirme bağlantıları şifreli.
Rica etsem şifreleri paylaşır mısınız lütfen?

Şifre Çözme Anahtarlarını konuya ekledim @Paradox , denedim bende çalıştı şifreler.
Paradox Paradox - #5
Şifre Çözme Anahtarlarını konuya ekledim @Paradox , denedim bende çalıştı şifreler.

:tsk:
R Reason12 - #6
sormak istediğim bir şey var.
tabletin kutusunda tablet modelinin s10-v2 olduğu yazıyor lakin derleme numarası c1.04+ . yükleyebilir miyim yine de?
R Reason12 - #7
tabletin işlemcisini ve seri numarasını kontrol ederek, derleme numarası c1.04+ olan tablete rom'u yükledim. bir sıkıntı yok. ellerine sağlık
B bekobey - #8
V2 tablet anakart mavi ve çift hoparlör vardır. Yükleyebilirsiniz, V2 için farklı derlemeler var. İşinizi görmüş ise güle güle kullanın.
R Reason12 - #9
lakin bir tane daha v2 tablete sahibim. aynı dosyayı ona yüklemek istersem hiçbir şey olmuyor; hatta fastboot modu bile açılmıyor. açmak istersem tablet kapanıp açılıyor. (geliştirici seçeneklerinde oem kilidini açtım)
tableti tamamen kapatıyorum, flash toolda yazılımı yükle (download) 'e basıyorum ve tableti usb kablo ile bağlıyorum. hiçbir şey gerçekleşmiyor. tablette şarj ekranı açılıyor sadece
B bekobey - #10
Bende de olmuştu daha önce, başka bir kablo ile denedim olmayınca recovery mod açılınca 2 saat şarjda bıraktım, yine olmayınca , download yerine format & download yaptım, sonra yükleme gerçekleşti. Birde, Windows 10 da iken uygulamayı win 7 modunda çalıştırmıştım. Bazen de bir daha yazılım atmak sorunu çözüyor. Profesyonel değilim ama kendi işlerimi çoğu kez bu şekilde hallediyorum. Risk almayı seviyorsanız sizde deneyebilirsiniz. :)
R Reason12 - #11
Bende de olmuştu daha önce, başka bir kablo ile denedim olmayınca recovery mod açılınca 2 saat şarjda bıraktım, yine olmayınca , download yerine format & download yaptım, sonra yükleme gerçekleşti. Birde, Windows 10 da iken uygulamayı win 7 modunda çalıştırmıştım. Bazen de bir daha yazılım atmak sorunu çözüyor. Profesyonel değilim ama kendi işlerimi çoğu kez bu şekilde hallediyorum. Risk almayı seviyorsanız sizde deneyebilirsiniz. :)
Nasıl yani, yazilim atmak derken, ben şu an Windows 8.1 kullanıyorum bunun icin windows 7 veya 10 mu yuklemem gerekiyor? Ayrica uygulamanin w10 ve w7 surumleri niye farkli?
Bu arada islemi surekli format&download biciminde yapmaya calistim (diger secenekleri de denedim) olmamisti
B bekobey - #12
Sptool uygulamasına sağ tıklayıp uyumluluk ayarlarından Windows 7 seçerek çalıştır, Windows 7 den sonra, bu tür programlar Windows sistemi için sürücü uyumluluk hatalarına sebep oluyordu, öğrendiğim kadarıyla. Yazılım atmak derken tablet yazılımını tekrar yüklemek demek istemiştim.

Tablete denemedim ama eski Gm5 telefona android yüklerken sptool da format & download basmadan önce USB kabloyu telefona takıyordum, download yapınca cihazı görür görmez yükleme başlıyordu.
R Reason12 - #13
Sptool uygulamasına sağ tıklayıp uyumluluk ayarlarından Windows 7 seçerek çalıştır, Windows 7 den sonra, bu tür programlar Windows sistemi için sürücü uyumluluk hatalarına sebep oluyordu, öğrendiğim kadarıyla. Yazılım atmak derken tablet yazılımını tekrar yüklemek demek istemiştim.

Tablete denemedim ama eski Gm5 telefona android yüklerken sptool da format & download basmadan önce USB kabloyu telefona takıyordum, download yapınca cihazı görür görmez yükleme başlıyordu.
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Driverları silip tekrar yükledim ve artık tanıdı. Şu an yüklüyorum
R Reason12 - #14
Ayrıca uyumluluk ayarları da işe yarar vaziyette
cxYoru cxYoru - #15
tablet gitti ekran yok bidaha kuurayım mı
Paradox Paradox - #16
tablet gitti ekran yok bidaha kuurayım mı

Sizin cihazınız V1 mi yoksa V2'mi?
shadowmask34 shadowmask34 - #17
Sizin cihazınız V1 mi yoksa V2'mi?
Cihazın V1 mi V2 mi oldugunu nasıl anlarız?

Screenshot_20200924-021025.png
Paradox Paradox - #18
cxYoru cxYoru - #19
keşke önceden atılsa bunun gibi bir resim şuan hardbrick
Paradox Paradox - #20
keşke önceden atılsa bunun gibi bir resim şuan hardbrick

Konu sahibi aslında gerekli açıklamayı yapmış ama yapılan açıklama gözünüzden kaçmış sanırım.
hdhdhdj hdhdhdj - #21
merhaba bende su yaziyo

Screenshot_20201027-160406.png
ziya sarktert ziya sarktert - #22
acil yardım herşeyi yaptım ama yükleme başlamıyor dowland moda felanöı alcam
Paradox Paradox - #23
acil yardım herşeyi yaptım ama yükleme başlamıyor dowland moda felanöı alcam

Sürücüler başarılı bir şekilde yüklendi mi?
Yazılım yükleme işlemi sırasında bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemleyebilir misiniz?
O onsmurf4 - #24
magisk root ile atmanın bir farkı var mıdır ?
O onsmurf4 - #25
5. ve 6. adımdakiler aynı değil mi ? ikisini ayrı ayrı yüklememe gerek yok ?
Paradox Paradox - #26
5. ve 6. adımdakiler aynı değil mi ? ikisini ayrı ayrı yüklememe gerek yok ?

Ben bu işlemleri denemedim ama muhtemelen gerekiyordur.
Yoksa neden uğraşsın adam.
O onsmurf4 - #27
Hocam yaptıktan sonra gözle görülür bir yavaşlık oluştu siz de de böyle midir aceba ?
Paradox Paradox - #28
Hocam yaptıktan sonra gözle görülür bir yavaşlık oluştu siz de de böyle midir aceba ?

Konu hakkında bir bilgim yok.
Sık aralıklarla alıntı yaparak konuya cevap yazmanıza gerek yok.
Saat itibari ile insanların çoğu muhtemelen uyuyorlardır.
Umuyorum ki, konu hakkında bilgi sahibi olan biri, size en kısa zamanda cevap verecektir.
Ali000 Ali000 - #29
Hocam ekran görüntüsününde derleme numarasında c2.05 yazıyor

Screenshot_20201115-211715.png
Paradox Paradox - #30
Hocam ekran görüntüsününde derleme numarasında c2.05 yazıyor

Ekli dosyayı görüntüle 3848

Yanılmıyorsam bu cihaz V2.
Lakin emin değilim.
Emin olmak için cihazın içini açmak gerekebilir.
S SERDAR7872 - #31
Konu eski ama çok teşekkür ederim. Dediklerinizi uyguladm. Ve işe yaradı çok teşekkürler
O ozbela - #32
merhaba sadece root için oradaki maddelerin hangilerini tikli bırakmamız gerkiyor hangilerini yapmak gerekiyor
alibabaa alibabaa - #33
konu için teşekkür ederim öncelikle.

rootlu olan img dosyasını kurdum ancak tabletim rootlu görünmüyor. ayrıca magisk uygulamasını bu tablete nasıl yüklemem gerekiyor galiba bu kısım kaldığı için root işlemi gerçekleşmedi
alibabaa alibabaa - #34
magisk i internetten direkt indirip yükledim . uygulama tableti tekrar açmamı istedi. açıldığında rootlu bir şekilde olduğunu gördüm. Emeği geçenlere teşekkür ederim.
M mohan41 - #35
yanlış rom yükledim cihaz brick oldu bu cihazı unbrick yapabilirmiyiz
B bekobey - #36
yanlış rom yükledim cihaz brick oldu bu cihazı unbrick yapabilirmiyiz
Otg kablo ile bilgisayar bağlantısı varsa flash tool ile unbrick yapılabilir, ısrarla denemeniz lazım, farklı kabloları deneyin, bendeki cihazın soketi kırıldığı için kullanmıyorum,
F fbiugur - #37
admin bu yazılım elinde var mı linkler ölü lütfen varsa upload edip link atar mısın
Paradox Paradox - #38
admin bu yazılım elinde var mı linkler ölü lütfen varsa upload edip link atar mısın

Ne yazık ki benim yazılım arşivimde bu yazılım mevcut değil.
F fbiugur - #39
Ne yazık ki benim yazılım arşivimde bu yazılım mevcut değil.
öncelikle ilgi için teşekkürler. Yazılımı buldu yükledim şimdi iki sorun var bir root için twrp bulamadım mtk8127 işlemciye özel casper via s10 v2 için 2. sorun ise yazılım sonra wifi de erro nvraö 0x10 hatası çıktı bu konuda yardımcı olabilir misin ?
Paradox Paradox - #40
öncelikle ilgi için teşekkürler. Yazılımı buldu yükledim şimdi iki sorun var bir root için twrp bulamadım mtk8127 işlemciye özel casper via s10 v2 için 2. sorun ise yazılım sonra wifi de erro nvraö 0x10 hatası çıktı bu konuda yardımcı olabilir misin ?

Nasipse gün içerisinde yazılım arşivimi tekrar kontrol ederek size yardımcı olmaya çalışacağım.
Aydar Aydar - #41
bakar mısınız?
F fbiugur - #42
bakar mısınız?
Bilgi için teşekkürler yazılımı buldum ancak iki sorun var birincisi custom yazılım yüklemek için twrp yok ikincisi yazılım yüklendikten sonra wifi de nvram warning error =0x10 hatası çıktı root attım ama fastboot unlock kilidi hala aktif farklı cwm yüklediğimde cihaz kapanıyor... Yardım için şimdidien teşekkürler
F fbiugur - #43
Nasipse gün içerisinde yazılım arşivimi tekrar kontrol ederek size yardımcı olmaya çalışacağım.
Bir gelişme oldu mu efem bulabildiniz mi bir şey tekrar yardım için tesekkurler
Paradox Paradox - #44
Bir gelişme oldu mu efem bulabildiniz mi bir şey tekrar yardım için tesekkurler

Ne yazık ki aradığınız yazılım, benim yazılım arşivimde mevcut değil.
F fbiugur - #45
Ne yazık ki aradığınız yazılım, benim yazılım arşivimde mevcut değil.
Teşekkürler ilgi için yine de saygılar
Aydar Aydar - #46
Bilgi için teşekkürler yazılımı buldum ancak iki sorun var birincisi custom yazılım yüklemek için twrp yok ikincisi yazılım yüklendikten sonra wifi de nvram warning error =0x10 hatası çıktı root attım ama fastboot unlock kilidi hala aktif farklı cwm yüklediğimde cihaz kapanıyor... Yardım için şimdidien teşekkürler
IMEI Numarası hala yerinde duruyor mu yoksa silinmiş mi kontrol eder misiniz?
F fbiugur - #47
Sim kartlı değil seri numarası duruyor Screenshot_20220508-025406.png
F fbiugur - #48
Bu modele göre twrp var mı custom rom yükleyeceğim
D Deniz Bilisim - #49
Linkler ölü malesef
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-s10-v2-2018-11-27-orijinal-stok-rom-android-7-0-surumu-magisk-rootlu.10190/