Casper Via S7-3G Rom 28.09.2016

Casper Via S7-3G Rom 28.09.2016

Paradox Paradox - #1
Casper Via S7-3G
28.09.2016
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Облако Mail.Ru'dan dosya indirmeyi bilmiyorsanız burada bulunan konuyu inceleyiniz.

Sunum içeriği:
Casper Via S7-3G 28.09.2016 Orijinal Rom
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
E enes gsm - #2
TŞK
E enes gsm - #3
yazılıma girmiyo nasıl yapcam bi yardım cı olurmusuz
silivriserdar silivriserdar - #4

Burada bulunan yöntemleri bir denermisiniz.
Paradox Paradox - #5

İndirdiğiniz dosyaların arasında kurulum açıklaması mevcut.
Sürücülerin yüklemesinde sorun yaşıyorsanız, setup.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırınız.
K kmlbilgic - #6
Casper Via S7-3G
28.09.2016
Orijinal Rom

Rom indirme linki:

Şifre:

Облако Mail.Ru'dan dosya indirmeyi bilmiyorsanız burada bulunan konuyu inceleyiniz.

Sunum içeriği:
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
K kmlbilgic - #7
kolay gelsin tableti yükledim ancak sistem halen ilk yazdıgım g mail hesabını istiyor bu cihaz sıfırlanmış diyor ben bunu için format attım gmail hesabımı hatırlamıyorum nasıl bir yol izleyim
Paradox Paradox - #8
kolay gelsin tableti yükledim ancak sistem halen ilk yazdıgım g mail hesabını istiyor bu cihaz sıfırlanmış diyor ben bunu için format attım gmail hesabımı hatırlamıyorum nasıl bir yol izleyim

Burada bulunan konuyu ve konuya yazılan yorumları dikkatlice okursanız,
Sorununuzu kolayca çözebilirsiniz.
cecogsm cecogsm - #9
Merhaba arkadaşlar cihaza yazılımı yükledim PTEST Modu n da kalıyor.Kpaatıp acıyorum yine test moduna geçiyor.Yalızımda bi sorun olabilirmi? PTEST Modunda iken yazılımdan önce Provision(SoFIA) programı görüyordu şimdi görmüyor.Çözüm önerebilecek arakadaşlar varmı?
Paradox Paradox - #10
Merhaba arkadaşlar cihaza yazılımı yükledim PTEST Modu n da kalıyor.Kpaatıp acıyorum yine test moduna geçiyor.Yalızımda bi sorun olabilirmi? PTEST Modunda iken yazılımdan önce Provision(SoFIA) programı görüyordu şimdi görmüyor.Çözüm önerebilecek arakadaşlar varmı?

Yazılımda bir sorun yok yazılımı bizzat denedim.
Yine benim dışımda deneyenler oldu.
Yapamayan bir kaç kişiye de uzaktan bağlanarak yazılım yükleme işlemi sırasında yardımcı oldum.
üç farklı yazılım yükleme rehberi mevcuttur.
İşlemleri burada belirtilen şekilde tekrar deneyiniz.
Olmazsa, diğer yazılımı, başka bir UBS Port, kablo ve hatta bilgisayar deneyiniz.
Yine de olmuyorsa, sorun cihazdadır demektir.
cecogsm cecogsm - #11
Yazılımda bir sorun yok yazılımı bizzat denedim.
Yine benim dışımda deneyenler oldu.
Yapamayan bir kaç kişiye de uzaktan bağlanarak yazılım yükleme işlemi sırasında yardımcı oldum.
üç farklı yazılım yükleme rehberi mevcuttur.
İşlemleri burada belirtilen şekilde tekrar deneyiniz.
Olmazsa, diğer yazılımı, başka bir UBS Port, kablo ve hatta bilgisayar deneyiniz.
Yine de olmuyorsa, sorun cihazdadır demektir.
Eyvallah üstad denedim Diger yazılımı şimdi indiriyorum deneyecegim
cecogsm cecogsm - #12
Casper Via S7-3G 05.05.2016
Orijinal Rom attım yine aynı yazılımdan sonra yeniden PTEST Moduna geçiyor ekranda yazan tuş kombinasyonunu yapıyorum kapanıp casper yazıp hemen PTEST Modu geçiyor cihazın donanım kimligi veya imei si bozulmuş olabilir mi? cihaz ilk geldiginde frp modunda idi KULLANICI KALDIRMA İŞLEMİ n deki adımları takip ederek bu hale geldi yanlış yaptıgım bişeyler mi var?
Paradox Paradox - #13
Casper Via S7-3G 05.05.2016
Orijinal Rom attım yine aynı yazılımdan sonra yeniden PTEST Moduna geçiyor ekranda yazan tuş kombinasyonunu yapıyorum kapanıp casper yazıp hemen PTEST Modu geçiyor cihazın donanım kimligi veya imei si bozulmuş olabilir mi? cihaz ilk geldiginde frp modunda idi KULLANICI KALDIRMA İŞLEMİ n deki adımları takip ederek bu hale geldi yanlış yaptıgım bişeyler mi var?

Doğrusunu söylemek gerekirse, neden bu kadar zorlandığınızı anlayabilmiş değilim.
İndirdiğiniz dosyaların arasında silinen bilgilerin nasıl düzeltilebileceğini gösteren belgeler mevcut.
Bunları inceleyebilir misiniz?
cecogsm cecogsm - #14
Yazılanların hepsini okudum harfiyen yerine de getirdim.Cihaz PTEST Modundan çıkmıyor. Bi sıkıntı var ama çözemedim.
cecogsm cecogsm - #15
Arkadaşlar sorunu çödüm farklı bi programla yazılımı (FactoryTool) attım cihaz normale döndü FRP olayınıda Casper Via S7-3G Kullanıcı Kaldırma işlemini bi kaç denemede çözdü kurtuldum bu cihazdan.Bu arada Paradox kardeşime çok teşekkür ederim yardımlarından dolayı Eyvallah çok sagolasın...
Paradox Paradox - #16
Arkadaşlar sorunu çödüm farklı bi programla yazılımı (FactoryTool) attım cihaz normale döndü FRP olayınıda Casper Via S7-3G Kullanıcı Kaldırma işlemini bi kaç denemede çözdü kurtuldum bu cihazdan.Bu arada Paradox kardeşime çok teşekkür ederim yardımlarından dolayı Eyvallah çok sagolasın...

Rica ederim.
L Legend218 - #17
iyi akşamlar bu rom ile tabletim konuşma yapmayı sağlar mı? cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Paradox Paradox - #18
iyi akşamlar bu rom ile tabletim konuşma yapmayı sağlar mı? cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Hayır.
bantlove bantlove - #19
hocam programın adı nedir bende aynı sorunu yasıyorum
Paradox Paradox - #20
hocam programın adı nedir bende aynı sorunu yasıyorum

İhtiyacınız olan her şeyi burada bulunan konulardan temin edebilirsiniz.
Konuları ve konulara yazılan yorumları dikkatle okursanız, kolay bir şekilde sorunuzu çözebilirsiniz.
C clupsecp - #21
selamun aleykum hocam acilen casper via s7 simkartlı tablet frp kırmam lazım hangi programla çözücem bu sorunu acill yardım edermisiniz . teşekkrler
C clupsecp - #22
3gli roomunu indirdim de nasıl çalıştırıcam parola istiyor giriyorum bişeyler hata veriyo bu nasıl bi olaydır ya
D doganay55 - #23
programda hata veriyor yardımcı olabilecek varmı
silivriserdar silivriserdar - #24
programda hata veriyor yardımcı olabilecek varmı

Hata resimini atarsanız yardımcı olmaya çalışırız.
D doganay55 - #25
Paradox Paradox - #26
3gli roomunu indirdim de nasıl çalıştırıcam parola istiyor giriyorum bişeyler hata veriyo bu nasıl bi olaydır ya

Şifre konuda yazıyor.
Konuyu dikkatle okursanız, şifreyi bulabilirsiniz.
Şifreyi doğru yazmanıza rağmen hala sorun yaşıyorsanız 'ı güncelleyiniz.
Paradox Paradox - #27

Cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilirsiniz?

Aldığınız hatanın bir çok nedeni olabilir.
Bu durumda:
Cihaz sürücülerini kontrol ediniz.
Yükleme programını Yönetici olarak çalıştırınız.
Farklı bir USB kablo ve port kullanınız.
Yazılım yükleme rehberlerini dikkatle inceleyiniz.
C clupsecp - #28
uzaktan bağlanıp siz çözebilirmisiniz acaba rica etsem allah razı olsun
Z zesekunif - #29
Hocam klasörde verilen yazılımı kurdum ancak tablet kapalı iken usb kablosunu taktığımda pc tableti görmüyor bu nedenle de USB Boot Timeout hatası veriyor. 4 farklı kablo 3 farklı giriş portu denememe rağmen ve Burada bulunan yöntemleri denememe rağmen sonuç yine aynı. Driver yüklenirse yazılım atılacak ancak tablet kapalı iken hiç bir şekilde pc tableti görmüyor.
Paradox Paradox - #30
uzaktan bağlanıp siz çözebilirmisiniz acaba rica etsem allah razı olsun

Ne yazık ki bu konuda size yardımcı olamayacağım.
Ben genellikle geceleri burada oluyorum.
Benim burada olduğum saatlerde de ortalıkta hiç kimse olmuyor.
K kimba - #31
üstat bendede ayni sorun var çözemedim yardimci olurmusun
Paradox Paradox - #32
Sorun yaşayanlar muhtemelen sürücülerle ilgili sorun yaşıyor olabilir.
Öncelikle bilgisayarınız Aygıt Yöneticisi'ni kontrol ediniz.
Cihazınızın işletim sistemine ait güncel sürücülerini temin etmeniz gerekmektedir. Yazılım yükleme işlemi
Microsoft Windows 7 işletim sisteminde daha sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir.
volkanzor volkanzor - #33
Casper Via S7-3G
28.09.2016
Orijinal Rom

Rom indirme linki:

Şifre:

Sunum içeriği:
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
Abi kurulum açıklaması türkçe değil nasıl iş anlamadım
Paradox Paradox - #34
Abi kurulum açıklaması türkçe değil nasıl iş anlamadım

Install Tools and Flash Sofia Phone isimli Word dosyasına baktınız mı?
I ilkaysuna - #35
Casper s7-3g tabletim var durduk yere ekran gitti. Şarja geçmiyor, ekrana görüntü gelmiyor ve açılmıyor. Pc ye bağladığımda
Intel(R) USB Flash Loader utility diye usb driver çıkıyor. Cihaza nasıl yazılım yükleyebilirim bu driver ile. Teşekkür ederim
Paradox Paradox - #36
Casper s7-3g tabletim var durduk yere ekran gitti. Şarja geçmiyor, ekrana görüntü gelmiyor ve açılmıyor. Pc ye bağladığımda
Intel(R) USB Flash Loader utility diye usb driver çıkıyor. Cihaza nasıl yazılım yükleyebilirim bu driver ile. Teşekkür ederim

Konuda paylaşılan yazılımı indirdiniz mi?
Paylaşılan dosyaların arasında ihtiyacınız olan her şey mevcut.
I ilkaysuna - #37

Evet yazılımı indirdim. Eski yazılımıda indirdim fakat yüklemeyi başaramadım sanırım bir sorun var hata mesajı veriyor ;
Process time was 32.1 sec.

Error transmitting boot code
A communication error happened during the transmission of the boot-code to the target.
Channel 1 is succesfully closed.

Mesaj bu. Teşekkür edrim
I ilkaysuna - #38

Tamamdır cihaza yazılımı atmayı başardım. Teşekkür ederim.
symbazz symbazz - #39
Hocam klasörde verilen yazılımı kurdum ancak tablet kapalı iken usb kablosunu taktığımda pc tableti görmüyor bu nedenle de USB Boot Timeout hatası veriyor. 4 farklı kablo 3 farklı giriş portu denememe rağmen ve Burada bulunan yöntemleri denememe rağmen sonuç yine aynı. Driver yüklenirse yazılım atılacak ancak tablet kapalı iken hiç bir şekilde pc tableti görmüyor.

Tablet kapalı konuma alın. Ses kısma tuşuna basılı tutarak usb yi bağlayın. Bilgisayara bağlanma sesini duyana kadar ses kısma tuşunu bırakmayın. Şayet bağlanmaz ise aynı prosedürü SES AÇMA tuşu ile deneyin.
Paradox Paradox - #40
Tablet kapalı konuma alın. Ses kısma tuşuna basılı tutarak usb yi bağlayın. Bilgisayara bağlanma sesini duyana kadar ses kısma tuşunu bırakmayın. Şayet bağlanmaz ise aynı prosedürü SES AÇMA tuşu ile deneyin.

Bu konu hakkında cevap vermek için 2 ay kadar gecikmiş olabilir misiniz?
;)
symbazz symbazz - #41
Geçte olsa, bundan sonra bu konuyu okuyacak kişilere yardımcı olabilirmi acaba.?
Paradox Paradox - #42
Geçte olsa, bundan sonra bu konuyu okuyacak kişilere yardımcı olabilirmi acaba.?

Bilmem.
Belki olur, belki olmaz.
S shantel - #43
Yazılım yüklemesinden sonra tabletim açılmadı ne yapabilirim? pc görüyor yazılım yüklemek istediğimde
Warning: Chip mismatch. HW is [Sofia_3G_R] SW expects [Sofia_3G]
Device synchronized.
Using: Faster CRC, Writing all blocks , Skip data CRC , Skip protocol CRC
Start downloading item 'Cust:boot.fls'' from file 'C:\Users\alternatif\Downloads\Casper.Via.S7-3G.28.09.2016\Casper.Via.S7-3G.28.09.2016\Yazılım\boot.fls''.
Target error[0]: 'Partition table need to be updated - flash PSI_FLASH is required!' Line: 375 File: storage_app.c
Target error[1]: 'storage_start' Line: 376 File: storage_app.c
Target error[2]: 'Handling package type: ReqSecStart failed.' Line: 435 File: flashlogic_app.c
Process time was 15 msec.

SFH_state_await_tra
Channel 1 is succesfully closed. bu hatayı alıyorum
symbazz symbazz - #44
Sizin cihazınızın işlemcisi İntel Atom x3-C3230RK, attığınız yazılım ise İntel Atom x3-C3130 a ait. Bundan dolayı uyumsuzluk göstermiş ve hata vermiş.
Paradox Paradox - #45
Yazılım yüklemesinden sonra tabletim açılmadı ne yapabilirim? pc görüyor yazılım yüklemek istediğimde
Device synchronized.
Start downloading item 'Cust:boot.fls'' from file 'C:\Users\alternatif\Downloads\Casper.Via.S7-3G.28.09.2016\Casper.Via.S7-3G.28.09.2016\Yazılım\boot.fls''.
Target error[0]: 'Partition table need to be updated - flash PSI_FLASH is required!' Line: 375 File: storage_app.c
Target error[1]: 'storage_start' Line: 376 File: storage_app.c
Target error[2]: 'Handling package type: ReqSecStart failed.' Line: 435 File: flashlogic_app.c
Process time was 15 msec.

SFH_state_await_tra
Channel 1 is succesfully closed. bu hatayı alıyorum

Cihazınıza doğru yazılımı yüklediğinizden emin misiniz?
Bu modelin bir de 3G'siz versiyonu mevcut.
Bir de rica etsem, cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
S shantel - #46
Cihazınıza doğru yazılımı yüklediğinizden emin misiniz?
Bu modelin bir de 3G'siz versiyonu mevcut.
Bir de rica etsem, cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
casper via yazısında kalıyordu 3g yazılımını normalde atmıştı yine aynı açılışta kaldı recovery ekranın da factory reset ve wipe yaptım tekrar aynı sorun devam etti bir daha yazılım atmayı denedim yükleme yapmadan hata verdi ve bir daha da açılmadı 3g olmayan yazılımı da yüklemeyi denedim yine hata veriyor
Paradox Paradox - #47
casper via yazısında kalıyordu 3g yazılımını normalde atmıştı yine aynı açılışta kaldı recovery ekranın da factory reset ve wipe yaptım tekrar aynı sorun devam etti bir daha yazılım atmayı denedim yükleme yapmadan hata verdi ve bir daha da açılmadı 3g olmayan yazılımı da yüklemeyi denedim yine hata veriyor

Cihazınızın eMMC'sinde yani hafızasında bir sorun olabilir.
Cihazların Logo'da kalmasının ve yazılım yüklenmemesinin çoğu zaman nedeni budur.
Elbette cihazı tam olarak kontrol etmeden kesin bir şeyler söylemek güç.
Bilgisayarınız cihazınızı görüyor mu?

S shantel - #48
Cihazınızın eMMC'sinde yani hafızasında bir sorun olabilir.
Cihazların Logo'da kalmasının ve yazılım yüklenmemesinin çoğu zaman nedeni budur.
Elbette cihazı tam olarak kontrol etmeden kesin bir şeyler söylemek güç.
Bilgisayarınız cihazınızı görüyor mu?

evet görüp tepki veriyor
Paradox Paradox - #49
evet görüp tepki veriyor

Doğrusunu söylemek gerekirse, neden sorun yaşadığınızı anlayabilmiş değilim.
Cihaz donanımının incelenmesinin faydalı olacağı kanaatindeyim.
symbazz symbazz - #50
evet görüp tepki veriyor

Görüyor ama ne olarak görüyor. MTP mi? Download modundamı?
S shantel - #51
Görüyor ama ne olarak görüyor. MTP mi? Download modundamı?
cihaz hiç açılmadığı için yazılımı başlatmak için bağladığım da download tepkisi veriyor ama yukarda belirttiğim hatayı alıyorum cihaz hiç açılmadığı için mtp görmüyor
cevdetguney cevdetguney - #52
cihaz hiç açılmadığı için yazılımı başlatmak için bağladığım da download tepkisi veriyor ama yukarda belirttiğim hatayı alıyorum cihaz hiç açılmadığı için mtp görmüyor
teamvieverınız varsa bi bakalım isterseniz
H HASAN - #53
mrb arkadaşlar google account hesabı kaldırmayı birde bu yöntemle deneyin simkart takmadan kuruluma ingilizce olarak devam edin cünkü ingilizce karakterler yazdım daha rahat yaparsınız kurulumu ingilizce olarak başlatıp wifi bağlanıyoruz ve bekliyoruz sonra daha önceki girmiş olduğumuz hesabı girmemizi istiyor bizden hesabı girmeden klavyeden @ karakterine basılı tutuyorsunuz üzerinde ayarlar simgesi çıkıyor ordan google account keyboard settings diyoruz sağ üst taraftaki çeltikten about google keyboard seçeneğini tıklıyoruz gelen ekrandan use google keyboard tıklıyoruz burdan bir kelimenin üzerinde basılı tutup yukardan web 'de aramayı tıklıyoruz gelen aramaya ayarlar yazıp ayarlar menüsüne girip tablet hakkında bölümünden derleme numarasına ard ardına basıp geliştirici olup tablet hakkında bölümünden cıkıp geliştirici seçeneğini tıklayıp oem kilidini etkinleştirip yeniden başlatıyoruz tablet yeniden başladığında kendi mail adresiniz ile giriş yapabilirsiniz teşekkür ederim kolay gelsin
symbazz symbazz - #54
mrb arkadaşlar google account hesabı kaldırmayı birde bu yöntemle deneyin simkart takmadan kuruluma ingilizce olarak devam edin cünkü ingilizce karakterler yazdım daha rahat yaparsınız kurulumu ingilizce olarak başlatıp wifi bağlanıyoruz ve bekliyoruz sonra daha önceki girmiş olduğumuz hesabı girmemizi istiyor bizden hesabı girmeden klavyeden @ karakterine basılı tutuyorsunuz üzerinde ayarlar simgesi çıkıyor ordan google account keyboard settings diyoruz sağ üst taraftaki çeltikten about google keyboard seçeneğini tıklıyoruz gelen ekrandan use google keyboard tıklıyoruz burdan bir kelimenin üzerinde basılı tutup yukardan web 'de aramayı tıklıyoruz gelen aramaya ayarlar yazıp ayarlar menüsüne girip tablet hakkında bölümünden derleme numarasına ard ardına basıp geliştirici olup tablet hakkında bölümünden cıkıp geliştirici seçeneğini tıklayıp oem kilidini etkinleştirip yeniden başlatıyoruz tablet yeniden başladığında kendi mail adresiniz ile giriş yapabilirsiniz teşekkür ederim kolay gelsin

Bu yöntem 7.x versiyonlarda çalışmaz.
CanoSozum CanoSozum - #55
Merhaba Arkadaslar Ayni sorun bendede var.. Tst modu diyor power ses acma dfugmesine basin diyor yapiorum olmiyor
CanoSozum CanoSozum - #56
yazilimi yukledim tst modunda kaldi cikmiorda
Paradox Paradox - #57
yazilimi yukledim tst modunda kaldi cikmiorda

Yazılım yükleme rehberini dikkatli bir şekilde tekrar gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.
Olmazsa, cihazınız için paylaşlan diğer yazılımı deneyebilirsiniz.
V vsdvolkan - #58
arkadsım aynen cok ıyı anladım ses kısma ses acma tusuna artı olarakta pover tusuna basıyorsun sureklı o senı p test nodeden atar kolay gelsın sımdıden
A alkokar - #59
Casper Via S7 rom lazım sim kartsız modeli için
Paradox Paradox - #60
Casper Via S7 rom lazım sim kartsız modeli için

O onur - #61
hocam yazılımı atıyorum yıne aynı ptest modda klaıyor yardım dermısınız
Paradox Paradox - #62

M mustafayılmaz - #63
Casper Via S7-3G
28.09.2016
Orijinal Rom

Rom indirme linki:

Şifre:

Sunum içeriği:
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
merhaba
bu yazılımın hafıza kartı icin olanı varmı bendeki cihazın usb yolları kopuk hafıza kartından yazılım atmam gerekli yardımcı olabilirmisiniz?
Paradox Paradox - #64
merhaba
bu yazılımın hafıza kartı icin olanı varmı bendeki cihazın usb yolları kopuk hafıza kartından yazılım atmam gerekli yardımcı olabilirmisiniz?

Ne yazık ki.
Paylaşılan yazılımı yalnızca bilgisayar üzerinden yükleyebilirsiniz.
F Folloxme - #65

Merhabalar, forumda bulunan iki stock romu da denedim, cihaz ptest modunda kalıyor. Cihazın .img şeklindeki Stock rom dosyasını bulabilir miyim? Bir arkadaş Factory tool ile çözmüş fakat onu kullanırken hangi yazılımı atmalıyım? Cihazın model numarasını bilen var mı? Buna göre casper sitesinden img uzantılı yazılımı alıcam. Şimdiden teşekkürler.
Paradox Paradox - #66
Merhabalar, forumda bulunan iki stock romu da denedim, cihaz ptest modunda kalıyor. Cihazın .img şeklindeki Stock rom dosyasını bulabilir miyim? Bir arkadaş Factory tool ile çözmüş fakat onu kullanırken hangi yazılımı atmalıyım? Cihazın model numarasını bilen var mı? Buna göre casper sitesinden img uzantılı yazılımı alıcam. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,
Bu cihaza, cihazın işlemcisi ve bu işlemciye uygun yazılım yükleme aracının çalışma biçimi nedeniyle,
*.img uzantılı dosyaları yükleyemezsiniz.
Forumumuzda paylaşılan yazılımlar bu cihazın orijinal yazılımlarıdır.
Casper markalı cihazların internetteki yazılım kaynağı biziz.
Bütün Casper markalı cihazların yazılımları bizim forumumuzdan dağılır.
Başka bir yerden edineceğiniz yazılımlar, buradan alınmıştır.
Casper'ın kendisinden yazılım edinmeniz ise münkün değildir ama siz yine de bir talepte bulunabilirsiniz.

Cihazınızın sorunun çözümü için, ilgili bölümdeki konulara yazılan yorumları okumanız faydalı olabilir.
Bazen donanım sorunları nedeniylede sizin yaşadığınız sorun yaşanabilmektedir.
Bu durumda da cihazınızı teknik servise göndermeniz gerekmektedir.
F Folloxme - #67
Merhabalar,
Bu cihaza, cihazın işlemcisi ve bu işlemciye uygun yazılım yükleme aracının çalışma biçimi nedeniyle,
*.img uzantılı dosyaları yükleyemezsiniz.
Forumumuzda paylaşılan yazılımlar bu cihazın orijinal yazılımlarıdır.
Casper markalı cihazların internetteki yazılım kaynağı biziz.
Bütün Casper markalı cihazların yazılımları bizim forumumuzdan dağılır.
Başka bir yerden edineceğiniz yazılımlar, buradan alınmıştır.
Casper'ın kendisinden yazılım edinmeniz ise münkün değildir ama siz yine de bir talepte bulunabilirsiniz.

Cihazınızın sorunun çözümü için, ilgili bölümdeki konulara yazılan yorumları okumanız faydalı olabilir.
Bazen donanım sorunları nedeniylede sizin yaşadığınız sorun yaşanabilmektedir.
Bu durumda da cihazınızı teknik servise göndermeniz gerekmektedir.
Öncelikle cevabınız için teşekkürler, cihazda her hangi bir donanımsal problem olduğunu düşünmüyorum.Kullanıcı kaldırma konunuzdaki işlemleri yapıp cihaza sitenizdeki yazılımı attım. Şuan ptest moddan çıkmıyor. Konudaki yorumları okudum, bir kişi Factory tool ile sorunu çözmüş fakat factory toolda sizin paylaştığınız yazılım seçilmiyor, nasıl düzeltebilirim?
Paradox Paradox - #68
Öncelikle cevabınız için teşekkürler, cihazda her hangi bir donanımsal problem olduğunu düşünmüyorum.Kullanıcı kaldırma konunuzdaki işlemleri yapıp cihaza sitenizdeki yazılımı attım. Şuan ptest moddan çıkmıyor. Konudaki yorumları okudum, bir kişi Factory tool ile sorunu çözmüş fakat factory toolda sizin paylaştığınız yazılım seçilmiyor, nasıl düzeltebilirim?

TeamViewer ID ve şifre verebilir misiniz?
Factory Tool olarak neden bahsediyorsunuz bir bakalım.
F Folloxme - #69
TeamViewer ID ve şifre verebilir misiniz?
Factory Tool olarak neden bahsediyorsunuz bir bakalım.
Stock romu tekrar flashtool ile flashladım, problem çözüldü. Desteğiniz için teşekkür ederim. :begen:
Paradox Paradox - #70
Stock romu tekrar flashtool ile flashladım, problem çözüldü. Desteğiniz için teşekkür ederim. :begen:

Rica ederim.
Siz bir de bulunan yazılım yükleme aracını indirip bir kenarda tutunuz.
Ne olur ne olmaz.
F Folloxme - #71
Cihaz sanırım hard brick oldu, şarja vs hiç bir şeye tepki vermiyor ne yapmalıyım?
Paradox Paradox - #72
Cihaz sanırım hard brick oldu, şarja vs hiç bir şeye tepki vermiyor ne yapmalıyım?

Kısa bir süre önce sorununuzu çözdüğünüzü yazmıştınız.
Ne oldu da cihazınız bu hale geldi ve cihazın an itibari ile durumu nedir?
sinan25 sinan25 - #73
dosyanın içinde CTA-FİX.zip dosyası yok fls uzantılı dosya var.Ama onuda program görmüyor.Sizden yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkurler..
symbazz symbazz - #74
Factory Tool derken Flash Tool dan bahsediyor arkadaş galiba.
Paradox Paradox - #75
dosyanın içinde CTA-FİX.zip dosyası yok fls uzantılı dosya var.Ama onuda program görmüyor.Sizden yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkurler..

CTA Fix dosyasını bu cihazda hangi amaçla kullanacaksınız?
cecogsm cecogsm - #76
CTA Fix Bunlarda olmaz bunlar intel işlemcili sen sorunu tam olarak anlat biz sana bi çözüm yolu söyleyelim.
A ardahanli75 - #77
her sey onumara yaptım gene gmail istiyor
cecogsm cecogsm - #78
Demek ki yanlış yaptıgın bişeyler var Casper Via S7-3G Kullanıcı Kaldırma klavuzunu oku sırasıyla yap çözülür.

printThread_attachments

• Casper Via S7-3G Kullanıcı Kaldırma.docx
    45.1 KB · Görüntüleme: 33
Y yalman92 - #79
on off tusuna bas sonra tekrar güç için yukarından doğru + aşağı + güç tuşuna basın
Paradox Paradox - #80
Aynı şeyler defalarca yazıldı çizildi.
Sorunlar aynı, sorun yaşayanlar farklı.
Sorunların çözümü de aynı.

Kim her ne sorun yaşıyorsa, burada bulunan konulara yazılan yorumları dikkatlice okusun.
Sorunu mutlaka çözülecektir.

Aynı şeyleri defalarca yazmaktan usandım yahu.
Zahmet edip biraz okuyunuz.
coban32 coban32 - #81
Cihaza yazılım sırasında yada yazılımdan sonra problem yaşayan arkadaşlar kablonuzun ve usbnizin sağlamlığından eminseniz ve aygıt yöneticisinde intel flash loaderi görüyorsanız cihazın bataryasını ayırın bi 5 dk bekleyin daha sonra tekrar deneyin problemsiz bir şekilde yazılım yüklenip açılıyor. Birde flashtoolda bütün dosyaların eklenmiş ve işaretli olduğundan emin olun ölü bir cihazı az önce canlandırdım.
Paradox Paradox - #82
Cihaza yazılım sırasında yada yazılımdan sonra problem yaşayan arkadaşlar kablonuzun ve usbnizin sağlamlığından eminseniz ve aygıt yöneticisinde intel flash loaderi görüyorsanız cihazın bataryasını ayırın bi 5 dk bekleyin daha sonra tekrar deneyin problemsiz bir şekilde yazılım yüklenip açılıyor. Birde flashtoolda bütün dosyaların eklenmiş ve işaretli olduğundan emin olun ölü bir cihazı az önce canlandırdım.

:alkis:
invasionweb invasionweb - #83
Teşekkürler
Paradox Paradox - #84
baky baky - #85
Tesekkurler
Paradox Paradox - #86

Rica ederim.
T trewergfd - #87
Evet yazılımı indirdim. Eski yazılımıda indirdim fakat yüklemeyi başaramadım sanırım bir sorun var hata mesajı veriyor ;
Process time was 32.1 sec.

A communication error happened during the transmission of the boot-code to the target.

Mesaj bu. Teşekkür edrim

Aynı sorunu bende yaşıyorum.Nasıl çözdüğünüzü paylaşabilirseniz sevinirim. Teşekkürler...
T trewergfd - #88
G9Xnrb.png

Aldığım hata bu...

Farklı usb portlarında ve farklı kablolarla denedim olmadı
coban32 coban32 - #89
Ayrıca bilgisayarınızın kullanıcı adı Türkçe karakter içermekte önlem olarak flash toolu ve rom c ana dizine kopyalayın ve flash toolu yönetici olarak çalıştırın.
T trewergfd - #90
Aygıt yöneticisinde, uygulamalar başlığı altında FlashToll MMI var. Arka plan işlerinde ise bu onu ile alakalı hiç bir şey yok. İntel flash loader de yok. Yönetici olarak çalıştırdım C dizinine atıp Hala aynı hatayı alıyorum. Teşekkür ederim...
T trewergfd - #91
Flash usb driver 1.0.1.1 kuruluydu kaldırdım tekrar kurdum hala aynı sorun aygıt yöneticisi de aynı
T trewergfd - #92
Up up acil teşekkürler
coban32 coban32 - #93
Görev yöneticisi değil aygıt yöneticisi.
T trewergfd - #94
Pardon dikkat etmemişim Aygıt yöneticisinde de İntel flash loader isimli bir şey yok
T trewergfd - #95
İntel Soc usb driver diye bir driver görünüyor aygıt yöneticisinde.
T trewergfd - #96
driverı kaldırıp tekrar kurdum tableti kapalı konumda iken bilgisayara usb üzerinden bağladığımda 2 tane pencere açılıyor aygıt yükleniyor diyor birinde android diğerinde İntel flash loader yazıyor yükleniyor yeşil kutucuk doluyo ve kapanıyor sanırım başarılı oluyor
T trewergfd - #97
fakat aynı sorun devam ediyor
coban32 coban32 - #98
Driver yüklemesi ile alakalı bir sorun yok ise cihazın şarjı olduğundan emin olun.
Y yanibasimdan - #99
böyle bir hata veriyor cihazın imei si var ve 3g li ama çip uyumsuzluğu yapıyor

Device synchronized.
Injecting RPSI
Injecting EBL
Boot-loader is active
EBL version: SF_3GR_1639.300_MKEYSKEY 1639..300
Boot mode is: BB
Package length is 16384 - protocol: 3.32
Baud rate set to 921600
Get flash id.
Flash ID is: 00000000
Boot process finished

The erase-all mode is only allowed for boot-system/code images
The erase-all mode may only be selected when downloading boot components or code images.
Check the settings and file selections.
Paradox Paradox - #100
böyle bir hata veriyor cihazın imei si var ve 3g li ama çip uyumsuzluğu yapıyor

Device synchronized.
Injecting RPSI
Injecting EBL
Boot-loader is active
EBL version: SF_3GR_1639.300_MKEYSKEY 1639..300
Boot mode is: BB
Package length is 16384 - protocol: 3.32
Baud rate set to 921600
Get flash id.
Flash ID is: 00000000
Boot process finished

The erase-all mode may only be selected when downloading boot components or code images.

Burada bulunan konuları ve konulara yazılan yorumlar dikkatli bir şekilde okursanız, sorununuzu çözebilirsiniz.
coban32 coban32 - #101
Chipler farklı versiyon yazılım uyuşmuyor.
Paradox Paradox - #102
Chipler farklı versiyon yazılım uyuşmuyor.

Bildiğim kadarıyla bu cihazın farklı bir versiyonu mevcut değil.
Muhtemelen başka bir sorun var ama ne?
coban32 coban32 - #103
Sorununuz devam ediyor mu? Yoksa çözdünüz mü?
X xguvenx - #104
Çok teşekkürler sıkıntısız yüklendi sorunsuz çalışıyor
X xguvenx - #105
Teşekkürler
Paradox Paradox - #106

Rica ederim.
O oziicn - #107
@Paradox adminim cihaz ptest modunda kaldı FactoryTool programı ve sizin yardımınız ile düzelttiğini söylemiş bir arkadaşımız acaba bu kınuda yardımcı olurmusunuz banada
Paradox Paradox - #108
@Paradox adminim cihaz ptest modunda kaldı FactoryTool programı ve sizin yardımınız ile düzelttiğini söylemiş bir arkadaşımız acaba bu kınuda yardımcı olurmusunuz banada

Nasıl bir beklentiniz var?
E efecome - #109
Device synchronized.

Bu şekilde bir hata almaktayım arkadaşlar. Nedir çözümü bilen var mı?
Paradox Paradox - #110
Device synchronized.

Bu şekilde bir hata almaktayım arkadaşlar. Nedir çözümü bilen var mı?

Yazılım yükleme işlemi sırasında bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni takip ediyor musunuz?
F foreversyr - #111
TŞK
Paradox Paradox - #112
M metinyildirim1990 - #113
Device synchronized.
[4416903] fls_access_open:371: FLSA Open: Could not open 'C:\Users\Elvan': FlsFile.cpp:155 - File C:\Users\Elvan does not exist!

bu hatayı verip kalıyor
Paradox Paradox - #114
Device synchronized.
[4416903] fls_access_open:371: FLSA Open: Could not open 'C:\Users\Elvan': FlsFile.cpp:155 - File C:\Users\Elvan does not exist!

bu hatayı verip kalıyor

Aldığınız hatanın bir de ekran alıntısını paylaşabilir misiniz lütfen?
N nihatg - #115
Eski hesap istyor acmak icin eski heap bilmiyorum.Etkinleştirme kodu nereden bulacam.
Paradox Paradox - #116
Eski hesap istyor acmak icin eski heap bilmiyorum.Etkinleştirme kodu nereden bulacam.

Buraya bakınız.
DragonRush DragonRush - #117
Yardımı olan herkese teşekkürler. Yükleme başarılı. Dikkat edilmesi gereken hususlar;
-USB Driverini düzgünce yükleyin.
-Kablo önemli sağlam bir kablo kullanın.
-Yükleme programına dosyaların tümünü atın ve yükleme işlemini başlatın.
-Son olarak tablet kapalıyken ses kısma tuşuna basılıp tutup usb'yi bağlayın. Yükleme başlayacaktır.
coban32 coban32 - #118
Geçmiş olsun. Geri dönüş için teşekkürler.
Paradox Paradox - #119
Yardımı olan herkese teşekkürler. Yükleme başarılı. Dikkat edilmesi gereken hususlar;
-USB Driverini düzgünce yükleyin.
-Kablo önemli sağlam bir kablo kullanın.
-Yükleme programına dosyaların tümünü atın ve yükleme işlemini başlatın.
-Son olarak tablet kapalıyken ses kısma tuşuna basılıp tutup usb'yi bağlayın. Yükleme başlayacaktır.

:tsk:
K kumru - #120
Paradox Paradox - #121

:rica:
wrister wrister - #122
Merhabalar

Process time was 30.0 sec.

bu hatayı verip duruyor bir türlü rom yüklemedi işin kötü tarafı cihaz sustu açılmıyor
Paradox Paradox - #123
Merhabalar

Process time was 30.0 sec.

bu hatayı verip duruyor bir türlü rom yüklemedi işin kötü tarafı cihaz sustu açılmıyor

Burada bulunan konulara ve konulara yazılan yorumlara bakmanız faydalı olacaktır.
wrister wrister - #124
kaç gündür uğraşıyorum bütün yorumları okudum farklı kablolar farklı kombinasyonlar denedim hatta iki farklı yazılımı farklı bilgisayarladada denedim işin içinden çıkamadım acaba aynı sorunla karşılaşan biri varmı ?

printThread_attachments

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    59.4 KB · Görüntüleme: 18
coban32 coban32 - #125
Cihazlarla ilgili haberleşme sorunları driver,kablo,şarj ve şarj soketinden emin iseniz yazılımsal yada işlemci ile alakalı olabilir. Tekrar tekrar denemenizi öneririm bataryanızın şarjlı olduğundan emin olup öyle deneyiniz.
wrister wrister - #126
sanırım donanımsal arıza mevcut uğraşmayı bıraktım anakar arıyacağım
coban32 coban32 - #127
Bir noktadan sonra sıkıyor insanı ama genede atma boş vakitlerinde uğraşırsın.
V vzyn06 - #128
yazılım atılırken hata veren arkadaşlar sürekli hata ile karşılaşıyorsanız ya şarj soketiniz arızalı yada kurum yaparken piliniz bitik durumda yada pil zayifken atmaya zormalamışsınız çözümü
1.şarj soketi sağlam emin olmak yazılım
2.Birden fazla yazılım atmaya zorlanmışsa cihaz yani susmuşsa yapılması gereken pilin soketini çıkarıp atmak

sayfada emeği gecen arkadaşlarada tşkrler
Paradox Paradox - #129
yazılım atılırken hata veren arkadaşlar sürekli hata ile karşılaşıyorsanız ya şarj soketiniz arızalı yada kurum yaparken piliniz bitik durumda yada pil zayifken atmaya zormalamışsınız çözümü
1.şarj soketi sağlam emin olmak yazılım
2.Birden fazla yazılım atmaya zorlanmışsa cihaz yani susmuşsa yapılması gereken pilin soketini çıkarıp atmak

sayfada emeği gecen arkadaşlarada tşkrler

Y yabo - #130
Phone Flash Tool Programı ile yapamayan arkadaşlar .. FactoryTool_Setup_V1.26_0803 ile daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz . Kapanıp görüntü gelmeyen tabletlerde , Phone Flash Tool Programı sürekli hata veriyor görüntü bir türlü gelmiyor . FactoryTool_Setup_V1.26_0803 ile denerseniz yazılımı hemen yüklüyor . ardında birkaç resette görüntü alabilirsiniz .
Paradox Paradox - #131
Phone Flash Tool Programı ile yapamayan arkadaşlar .. FactoryTool_Setup_V1.26_0803 ile daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz . Kapanıp görüntü gelmeyen tabletlerde , Phone Flash Tool Programı sürekli hata veriyor görüntü bir türlü gelmiyor . FactoryTool_Setup_V1.26_0803 ile denerseniz yazılımı hemen yüklüyor . ardında birkaç resette görüntü alabilirsiniz .

Y y.demir - #132
merhaba bu cihazın cdc driveri lazım yazılım atamıyorum yardımcı olur musunuz rica ediyorum
Paradox Paradox - #133
merhaba bu cihazın cdc driveri lazım yazılım atamıyorum yardımcı olur musunuz rica ediyorum

İndirdiğiniz dosyaların arasında yanılmıyorsam yazılım yükleme işlemi için ihtiyacınız olan sürücüler mevcut.
B badsoft - #134
eline saglık
Paradox Paradox - #135
teknikk1 teknikk1 - #136
Casper via s7 s7 3g veya s8 tabletler yazılım yükleme biçimi aynıdır...tabletiniz resimdeki durumda kalırsa,elimdeki tablet böyle bir hata verdi...format atılıyor ama açılmıyordu,sürekli reset atıyor aynı yere geliyordu.yazılım yüklerken kendi flash tool u hata veriyor ve yükleme yapmıyor.
Factory flash tool setup ile yükleme yapabilirsiniz...

printThread_attachments

• casper via s7 s8.PNG
    casper via s7 s8.PNG
    780.9 KB · Görüntüleme: 7
  • factoryy tool setup.PNG
    factoryy tool setup.PNG
    135.5 KB · Görüntüleme: 9
Paradox Paradox - #137
Casper via s7 s7 3g veya s8 tabletler yazılım yükleme biçimi aynıdır...tabletiniz resimdeki durumda kalırsa,elimdeki tablet böyle bir hata verdi...format atılıyor ama açılmıyordu,sürekli reset atıyor aynı yere geliyordu.yazılım yüklerken kendi flash tool u hata veriyor ve yükleme yapmıyor.
Factory flash tool setup ile yükleme yapabilirsiniz...

S subutay2006 - #138
Arkadaşlar tüm yazılanları okudum bir türlü halledemedim sonunda yaptım ama nasıl oldu ben de bilimyorum. tablet bir türlü görmüyordu :) factory tool programı ile yaptım ama şarjını da bu sefer iyice doldurdum artık programdan mı oldu şarj dolu onun için mi oldu bilemiyorum. Emeği geçen herkese teşekkürü borç bilirim. Sağlıcakla kalın.
Paradox Paradox - #139
Arkadaşlar tüm yazılanları okudum bir türlü halledemedim sonunda yaptım ama nasıl oldu ben de bilimyorum. tablet bir türlü görmüyordu :) factory tool programı ile yaptım ama şarjını da bu sefer iyice doldurdum artık programdan mı oldu şarj dolu onun için mi oldu bilemiyorum. Emeği geçen herkese teşekkürü borç bilirim. Sağlıcakla kalın.

B barismeral - #140
teşekkürler...
Paradox Paradox - #141
hmzablc hmzablc - #142
rar şifresi yanlış diyor
Paradox Paradox - #143
rar şifresi yanlış diyor

'ı güncelleyiniz.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-s7-3g-rom-28-09-2016.474/