Casper Via T18-M Rom 08.09.2015

Casper Via T18-M Rom 08.09.2015

Paradox Paradox - #1
Casper Via T18-M
08.09.2015
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Облако Mail.Ru'dan dosya indirmeyi bilmiyorsanız burada bulunan konuyu inceleyiniz.

Sunum içeriği:
Casper Via T18-M 08.09.2015 Orijinal Rom
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
3Faz 3Faz - #2
Ben bunu indirim. Anlatıldığı gibi yaptım ancak hiç bişey olmadı. Tablet Dnx modundaydı yükleme yapmadı.
Benim tablet açılmıyor. Açmaya çalıştığımda bilgisayardaki gibi bios ekranı geliyor. Ancak o ekrandada hiç bişey yapılmıyor. Bazen res atıyor o zamnda casper via yazında bekleyip kapanıyor. Çözümünü bilen varmıdır ?
Paradox Paradox - #3
Ben bunu indirim. Anlatıldığı gibi yaptım ancak hiç bişey olmadı. Tablet Dnx modundaydı yükleme yapmadı.
Benim tablet açılmıyor. Açmaya çalıştığımda bilgisayardaki gibi bios ekranı geliyor. Ancak o ekrandada hiç bişey yapılmıyor. Bazen res atıyor o zamnda casper via yazında bekleyip kapanıyor. Çözümünü bilen varmıdır ?

Cihazınızın donanımında bir sorun olabilir.
Cihazınızı teknik servisine göndermeniz faydalı olacaktır.
tolgabatur35 tolgabatur35 - #4
Tşk ederim arkadaşım eline sağlık..
Paradox Paradox - #5
Tşk ederim arkadaşım eline sağlık..

Rica ederim.
A AliSENTURK - #6
Hocam %94de system.img yi atmaya çalıştığında ilk önce bilgisayar üzerinden fastboot.exe çalışmayı durdurdu deyip ardından

10/19/18 19:21:26.328 WARNING: Port 0/0/6 #0: Failed to execute "fastboot -s BaytrailD59754A2 -S 100M flash system "C:\Users\SL0SSO-\Downloads\Casper.Via.T18-M.09.12.2015.Arabic.Fix\Casper.Via.T18-M.09.12.2015.Arabic.Fix\Yazılım\system.img"":

10/19/18 19:21:26.578 WARNING: Port 0/0/6 #0: Retry to execute fastboot -s BaytrailD59754A2 -S 100M flash system "C:\Users\SL0SSO-\Downloads\Casper.Via.T18-M.09.12.2015.Arabic.Fix\Casper.Via.T18-M.09.12.2015.Arabic.Fix\Yazılım\system.img"

bu hatayı veriyor.Tablette ise Could not open /sys/devices/virtual/backlight hatası veriyor.Paylaştığınız her 2 romdada aynı durum acaba bunu zip şeklinde bulmamız mümkün mü açmaya çalıştığımda recovery menü geliyor.
Paradox Paradox - #7
Hocam %94de system.img yi atmaya çalıştığında ilk önce bilgisayar üzerinden fastboot.exe çalışmayı durdurdu deyip ardından

10/19/18 19:21:26.328 WARNING: Port 0/0/6 #0: Failed to execute "fastboot -s BaytrailD59754A2 -S 100M flash system "C:\Users\SL0SSO-\Downloads\Casper.Via.T18-M.09.12.2015.Arabic.Fix\Casper.Via.T18-M.09.12.2015.Arabic.Fix\Yazılım\system.img"":

10/19/18 19:21:26.578 WARNING: Port 0/0/6 #0: Retry to execute fastboot -s BaytrailD59754A2 -S 100M flash system "C:\Users\SL0SSO-\Downloads\Casper.Via.T18-M.09.12.2015.Arabic.Fix\Casper.Via.T18-M.09.12.2015.Arabic.Fix\Yazılım\system.img"

bu hatayı veriyor.Tablette ise Could not open /sys/devices/virtual/backlight hatası veriyor.Paylaştığınız her 2 romdada aynı durum acaba bunu zip şeklinde bulmamız mümkün mü açmaya çalıştığımda recovery menü geliyor.

Yanılmıyorsam bu cihazın hafıza kartı üzerinden yüklenen bir yazılımı yok.
Cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
A AliSENTURK - #8
Yanılmıyorsam bu cihazın hafıza kartı üzerinden yüklenen bir yazılımı yok.
Cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
Sürekli com.google durduruldu gibi hatalar veriyordu hard reset denedim olmadı rom denedim şuandada cihazı açamıyorum.
G gursa - #9
sağol
Paradox Paradox - #10
tolgabatur35 tolgabatur35 - #11
Sürekli com.google durduruldu gibi hatalar veriyordu hard reset denedim olmadı rom denedim şuandada cihazı açamıyorum.
Büyük ihtimalle cihazda hafıza entegresi sıkıntılı durumda bu yazılımı defalarca yükledim sorun olmadı bende!!
Paradox Paradox - #12
Büyük ihtimalle cihazda hafıza entegresi sıkıntılı durumda bu yazılımı defalarca yükledim sorun olmadı bende!!

:alkis:
A acemi recovery - #13
yükarıda casper via t18 rom vardı arkadaş paylaşmış olduğu romu indirdim ama klasöre çıkaramadım şifre istiyor nasıl dosyaları çıkarabilirim bu sitede yeniyim kusura bakmayın şifreyi bulamadım
Paradox Paradox - #14
yükarıda casper via t18 rom vardı arkadaş paylaşmış olduğu romu indirdim ama klasöre çıkaramadım şifre istiyor nasıl dosyaları çıkarabilirim bu sitede yeniyim kusura bakmayın şifreyi bulamadım

Şifre konuda yazıyor.
Kopyala/Yapıştır yapabilirsiniz.
akog akog - #15
tesekurler
Paradox Paradox - #16
osmanakarr osmanakarr - #17
İyi günler bir soru sormak istiyorum. Elimde Casper Via T18-W cihazı var. Şu an Windows 10 yüklü. Sizin vermiş olduğunuz Casper T18-M cihaza ait romu elimdeki tablete yükleyebilir miyim? Ürün karşılaştırma sitelerinden birinde her iki ürünü de karşılaştırdım. İşlemciler vs.. aynı. ram teknolojileri ve hızları aynı, ekran özellikleri ve ekranlar aynı gibi duruyor. Yüklenebilmesi bana mantıklı geldi. Ama nasıl kurulum yapacağımı bilmiyorum. Daha önceden içersinde android olsa yapardım ama android sıfırdan hiç kurmadım.

Ekleme: cihaz karşılaştırması ->
Paradox Paradox - #18
İyi günler bir soru sormak istiyorum. Elimde Casper Via T18-W cihazı var. Şu an Windows 10 yüklü. Sizin vermiş olduğunuz Casper T18-M cihaza ait romu elimdeki tablete yükleyebilir miyim? Ürün karşılaştırma sitelerinden birinde her iki ürünü de karşılaştırdım. İşlemciler vs.. aynı. ram teknolojileri ve hızları aynı, ekran özellikleri ve ekranlar aynı gibi duruyor. Yüklenebilmesi bana mantıklı geldi. Ama nasıl kurulum yapacağımı bilmiyorum. Daha önceden içersinde android olsa yapardım ama android sıfırdan hiç kurmadım.

Ekleme: cihaz karşılaştırması ->

Her iki cihazında çoğu özelliği neredeyse birbiri ile aynı.
Ram ve Dahili Depolama özellikleri farklı.
Bu cihazların yazılımları birbirleri ile uyumlu mudur, bilmiyorum.
Denemekte oldukça riskli olabilir.
Deneme işlemleri sonunda cihaz kullanılmaz hale gelebilir.
Size önerim bu işlere çok vakıf değilseniz, bırakınız cihazınız mevcut hali ile kalsın.
alp15eren23 alp15eren23 - #19
Cihaza root attıktan sonra şarjı ve ısınma sorunu ortaya çıktı bende stock rom atayım dedim fakat droidboot img failed hatası veriyor bu neyden kaynaklı. Daha önce farklı marka telefona aynı usb kablosu ile stock rom ve custom recovery kurdum.
alp15eren23 alp15eren23 - #20
Veya cihaz için custom rom varsa onuda kullanabilirim
Paradox Paradox - #21
Cihaza root attıktan sonra şarjı ve ısınma sorunu ortaya çıktı bende stock rom atayım dedim fakat droidboot img failed hatası veriyor bu neyden kaynaklı. Daha önce farklı marka telefona aynı usb kablosu ile stock rom ve custom recovery kurdum.

Cihazınıza yüklediğiniz Root dosyaları, zararlı kodlar içeriyor olabilir.
Bu nedenle de, cihazınızın pili çabuk bitiyor ve cihazınız ısınıyor olabilir.
Bu durumda cihazınıza yeniden yazılım yüklemesi yapmanız faydalı olacaktır.
Bu cihaz için Custom Rom var mıdır bilmiyorum.
Burada bulunan konudan faydalanarak cihazınız için yazılım arayabilirsiniz.
alp15eren23 alp15eren23 - #22
Cihazınıza yüklediğiniz Root dosyaları, zararlı kodlar içeriyor olabilir.
Bu nedenle de, cihazınızın pili çabuk bitiyor ve cihazınız ısınıyor olabilir.
Bu durumda cihazınıza yeniden yazılım yüklemesi yapmanız faydalı olacaktır.
Bu cihaz için Custom Rom var mıdır bilmiyorum.
Zaten yazılım yükleme yapamıyorum. droidboot img failed hatası veriyor. Aynı pc ve aynı usb kablosu ile 2 3 cihaza yazılım atmıştım
Paradox Paradox - #23
Zaten yazılım yükleme yapamıyorum. droidboot img failed hatası veriyor. Aynı pc ve aynı usb kablosu ile 2 3 cihaza yazılım atmıştım

Cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınız zaman, cihazınız bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'nde nasıl görünüyor?
alp15eren23 alp15eren23 - #24
Cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınız zaman, cihazınız bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'nde nasıl görünüyor?
Normal herhangi bir hata falan yazmıyor
Paradox Paradox - #25
Normal herhangi bir hata falan yazmıyor

Ekran alıntısı paylaşabilir misiniz lütfen?
Bilgisayarınız cihazınızı ne olarak görüyor bir bakalım.
S secocan41 - #26
sa arkadaşlar bu tableti halen kullanıyorum fakat kasmalar başladı root atmayı deniyorum ama malesef başarısız oluyorum root için bir program varmı acaba ?
azrahil5361 azrahil5361 - #27
room atçam yardımcı olurmusunuz
Paradox Paradox - #28

Konu hakkında ne yazık ki benim bir bilgim yok.
Aydar Aydar - #29
Yarın bu konuyala ilgili belki size yardımcı olabilirim.
Paradox Paradox - #30
Yarın bu konuyala ilgili belki size yardımcı olabilirim.

Bekliyoruz efendim.
Aydar Aydar - #31
Bu konuyla ilgili kaç tane sayfaya baktım fakat bir şey bulamadım.
İroot veya kingo root denediniz mi?
EFT Dongle varsa elinizde kolayca Root yapabilirsiniz.
Paradox Paradox - #32
Bu konuyla ilgili kaç tane sayfaya baktım fakat bir şey bulamadım.
İroot veya kingo root denediniz mi?
EFT Dongle varsa elinizde kolayca Root yapabilirsiniz.

Intel işlemcili cihazlarda Root işlemi biraz sıkıntılı.
Aydar Aydar - #33
Intel işlemcili cihazlarda Root işlemi biraz sıkıntılı.
Aynen. Intel işlemcili sıkıntılı.
Sanırım kullanıcımız Root demek istememiş.
Yeni fark ettim room diye yazmış bende root diye anladım.
Yazılım yüklemek istiyor sanırım.
Paradox Paradox - #34
Root yetkileri için burada bulunan konudan faydalanabilirsiniz.
Denenmiş ve başarılı olmuş bir yöntemdir.
H Hakan2299 - #35
Merhaba rom atmadan root yapamiyormuyuz bu Casper tabletleri hiç bir root uygulaması ileroot atamadım cihaza Birde androidin kökü linux olduğu icin düz linux işletim sistemi kurmak mümkün mü arastirmadigim yer kalmadı lütfen yardimci olun
Paradox Paradox - #36
Merhaba rom atmadan root yapamiyormuyuz bu Casper tabletleri hiç bir root uygulaması ileroot atamadım cihaza Birde androidin kökü linux olduğu icin düz linux işletim sistemi kurmak mümkün mü arastirmadigim yer kalmadı lütfen yardimci olun

Bir cihaza Rom yüklemek ve Root yetkileri vermek farklı işlemlerdir.
Bazı cihazlara normal şartlarda Root yetkileri vermek mümkün değilse, cihaz yazılımı düzenlenerek,
Cihaz yazılımının içerisine Root yetkileri yerleştirilir.
Siz de bu yazılımı cihazınıza yüklediğinizde cihazınız Root yetki bir yazılımla açılır.

Bu cihaza Root yetkileri vermek mümkündür.
Lakin bu işlem oldukça zordur.
Bu cihaza en basit şekilde Root yetkilerini,
Cihazınızla benzer özelliklerdeki bir cihaza ait Custom Recovery bularak, Custom Recovery üzerinden yapabilirsiniz.
Onu da nasıl bulursunuz, araştırmak lazım.
Buradan örnek bir konuya ulaşabilirsiniz.

Android Linux tabanlı bir işletim sistemidir doğrudur.
Lakin elinizdeki cihaza doğrudan istediğiniz işletim sistemini yükleyemezsiniz.
Bunun için önce Bios değişimi gerekebilir, böylece cihazı farklı şekiller de Boot etmeniz mümkün olabilir.
Cihazınız Microsoft Windows işletim sistemli olsaydı,
Bios değişimi yapmanıza gerek kalmadan cihazınıza Linux işletim sistemi yükleyebilirdiniz.
Bununla birlikte, cihazınıza yüklemek istediğiniz işletim sisteminin de sizin cihazınızda çalışabilecek şekilde düzenlenmesi lazım.
Bütün bunların yanı sıra, cihazınıza Linux işletim sistemi kurmanız cihazınızı sağlıklı bir şekilde kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor.
Linux işletim sistemi depolardan cihaz sürücülerini çekebilir ama bu yeterli olmayabilir.
Çünkü çoğu zaman dokunma panelinin çalışması veya doğru bir şekilde çalışması için sadece sürücüler yeterli olmayabilir.
Bu durumda da işletim sistemine cihazınızın donanımının nasıl çalışacağın gösteren bazı girdiler eklemeniz gerekecektir.
H Hakan2299 - #37
- Allah razı olsun senin yöntemle çözdüm rootlamayı ama yine ugraştırdı ufak bir detay açıklaması yapılmadıgı için ama sonunda çözdüm bir türlü yapamamıştım rootlamayı bu cihaazda sagol.
- trwp recoveriyi yükeleyemedim bir türlü hata veriyor açılmıyor recovery menüsü cwm bir kere açıldı bir daha giremedim cwm ye tuş kombininasyonu farklımı bilmiyorum. trwp yi nasıl yüklerim çözemedim internette de bu cihaza uygun bir trwp bulamadım. sonuç olarak düzeltmek için sizin verdiginiz dosyanın içinden aldım recovery dosyasını bari eski haline dönsün diye skıntı yok şu anlık kullanıyorum. sizin verdiginiz bire bir orjinal romsa yedek almakla hiç ugraşmiyim.
-biliyorum çok soru soruyorum ama bir siz varsıız cvp veren yorumlarım siliniyor başkaları kabul etmiyor. bir sorum daha var kafama takılan bios değiştirme derken yazılımsal mı donanımsal mı.

android versiyon yükleme yapaya kalktıgımda hata alıyorum linuxu ne yaptıysam ekran görüntüsündeki hatayı alıyorum. farketmez herhangi bir linux veya windows yüklesem yeter bana sorunları yavaş yavaş çözerim ama yükleyemiyorum yardımcı olursannız çok sevinirm. sonra olmadı sizin rom ile geri yüklerim androidi.

WhatsApp Image 2019-11-29 at 19.02.24.jpeg

WhatsApp Image 2019-11-29 at 19.02.25 (1).jpeg

WhatsApp Image 2019-11-29 at 19.02.25.jpeg

WhatsApp Image 2019-11-29 at 19.02.26.jpeg
Paradox Paradox - #38
- Allah razı olsun senin yöntemle çözdüm rootlamayı ama yine ugraştırdı ufak bir detay açıklaması yapılmadıgı için ama sonunda çözdüm bir türlü yapamamıştım rootlamayı bu cihaazda sagol.
- trwp recoveriyi yükeleyemedim bir türlü hata veriyor açılmıyor recovery menüsü cwm bir kere açıldı bir daha giremedim cwm ye tuş kombininasyonu farklımı bilmiyorum. trwp yi nasıl yüklerim çözemedim internette de bu cihaza uygun bir trwp bulamadım. sonuç olarak düzeltmek için sizin verdiginiz dosyanın içinden aldım recovery dosyasını bari eski haline dönsün diye skıntı yok şu anlık kullanıyorum. sizin verdiginiz bire bir orjinal romsa yedek almakla hiç ugraşmiyim.
-biliyorum çok soru soruyorum ama bir siz varsıız cvp veren yorumlarım siliniyor başkaları kabul etmiyor. bir sorum daha var kafama takılan bios değiştirme derken yazılımsal mı donanımsal mı.

android versiyon yükleme yapaya kalktıgımda hata alıyorum linuxu ne yaptıysam ekran görüntüsündeki hatayı alıyorum. farketmez herhangi bir linux veya windows yüklesem yeter bana sorunları yavaş yavaş çözerim ama yükleyemiyorum yardımcı olursannız çok sevinirm. sonra olmadı sizin rom ile geri yüklerim androidi.

Ekli dosyayı görüntüle 2807

Ekli dosyayı görüntüle 2808

Ekli dosyayı görüntüle 2809

Ekli dosyayı görüntüle 2810

Aynı sorun için farklı konulara yazar veya farklı farklı konular açarsanız, yazdıklarınız silinir.

Burada bulunanların büyük bir kısmı forumdaki çoğu bu konulara vakıf değildir.
Burada kendi sorunlarını çözmek için bulunurlar, başkalarının konularına bakmazlar, baksalar da bir şey yazamazlar.

Cihazınıza CWM yüklediyseniz ve cihazınız Root yetkilerine kavuştuysa sorun yok demektir.
CWM veya TWRP'yi Root işlemi için kullanacaktınız.
İşinizi CWM ile çözdüyseniz TWRP'ye gerek kalmamış demektir.

Forumumuzda paylaşılan bu cihaza ait yazılımlar, bu cihazn orijinal yazılımlarıdır.
Yedek almakla falan uğraşmanıza gerek yok.

Bios değişimi, Bios çipinin içerisindeki yazılımı değiştirerek mümkün olur.
Bu hem yeni Bios flaşlanarak hem de Bios çipi değiştirilerek yapılabilir.
Sizin için en kolay yöntem cihaza yeni Bios flaşlamaktır.
Bios çipini değiştirmek oldukça zahmetli ve masraflı olacaktır.
Belki de bu cihazı bu hali ile farklı bir işletim sistemiyle Boot edebilirsiniz.
Bu durumda da Bios'a müdahale etmenize gerek kalmayabilir.

Bu cihazı farklı bir işletim sistemi ile Boot etmeniz için, hazırlanan medyanın UEFI özellikli olması gerekmektedir.
Şayet hazırlanan UEFI değilse, Save & Exit sekmesindeki Boot Override başlığı altnda hazırladığınız medyayı göremezsiniz.
Hazırladığınız medya UEFI ise, Save & Exit sekmesindeki Boot Override başlığı altında hazırladığınız medyayı seçerek cihazınızı Boot edebilirsiniz.
Microsoft Windows 10 UEFI medyası hazırlamak için bulunan konudan faydalanabilirsiniz.
Linux içinse biraz araştırma yapmanız ve çok fazla uğraş vermeniz gerekebilir.

Microsoft Windows 10 UEFI medyası hazırlamak için Rufus kullanmayınız.
pcdoktoru67 pcdoktoru67 - #39
teşekürler
Paradox Paradox - #40
H Hakan2299 - #41
merhaba kolay gelsin üstadım. android 4.4 bazı uygulamalarımı desteklemiyor artık. bu cihaza daha yüksek bir android versiyon yüklemek mümkünmüdür? ve nasıl yaparız. teşekkürler....
Paradox Paradox - #42
merhaba kolay gelsin üstadım. android 4.4 bazı uygulamalarımı desteklemiyor artık. bu cihaza daha yüksek bir android versiyon yüklemek mümkünmüdür? ve nasıl yaparız. teşekkürler....

H Hakan2299 - #43
yönlendirdiğiniz sayfa yorumlara kapanmış. tableti açıp çektim ama neren bulabiliriz yazılımı orasını araştırdım webde bir türlü bulamadım hiç bir bilgi

IMG_20200928_185913-min.jpg
Paradox Paradox - #44
yönlendirdiğiniz sayfa yorumlara kapanmış. tableti açıp çektim ama neren bulabiliriz yazılımı orasını araştırdım webde bir türlü bulamadım hiç bir bilgi

Ekli dosyayı görüntüle 3747

Hometech Ultra Tab 8 ve NuVision 7.85 Tablet sizin cihazınızla aynı ana kartı kullanıyor sanırım.
Versiyon farklılıkları da olabilir. Rev: 2.1 yerine Rev: 2.0 gibi.
Ne yazık ki bahsettiğim cihazlarında güncel yazılımları mevcut değil.
victory86 victory86 - #45
Arkadaşlar Casper Via T18 M modeli için buradaki romu denedim.%5 de kalıyor hata veriyor. ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim
Paradox Paradox - #46
Arkadaşlar Casper Via T18 M modeli için buradaki romu denedim.%5 de kalıyor hata veriyor. ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Sürücülerle ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Yazılım yükleme işlemi sırasında bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemleyebilir misiniz?
Emyre5801 Emyre5801 - #47

Ekli dosyayı görüntüle 3747
Merhaba, buradaki konuyu inceleyin ben çözdüm stabil çalışıyor,Casper via t18-m
Emyre5801 Emyre5801 - #48
İntel adb sürücüsünü indirip kurun,sorun düzelecektir :)
sdsdsdfd sdsdsdfd - #49
eski bir konu ama bu cihaza stock rom yada root bulabilir miyim yada farklı bir işletim sistemi kurabilir miyim?
Paradox Paradox - #50
eski bir konu ama bu cihaza stock rom yada root bulabilir miyim yada farklı bir işletim sistemi kurabilir miyim?
Stock Romkonuda paylaşıldı.
Bildiğim kadarıyla ne yazık ki bu cihaz için herhangi bir Custom Rom mevcut değil.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-t18-m-rom-08-09-2015.235/