Casper Via V6 Rom

Casper Via V6 Rom

todieforteo todieforteo - #1
Merhaba, Casper via v6 telefonum açılışta casper via logosunda kalıyor. Hard reset atmayı denedim oda çözüm olmadı cihaz logodan ileri gitmiyor.Rom sürümü eski sitenizde vardı fakat linkine ulamadım burda linki paylaşabilir misiniz?
Paradox Paradox - #2
Merhaba, Casper via v6 telefonum açılışta casper via logosunda kalıyor. Hard reset atmayı denedim oda çözüm olmadı cihaz logodan ileri gitmiyor.Rom sürümü eski sitenizde vardı fakat linkine ulamadım burda linki paylaşabilir misiniz?

İhtiyacınız olan yazılım forumumuz da paylaşılmıştır.
todieforteo todieforteo - #3
Programların tümünü sitenizden indirdim paylaşım için teşekkürler. Konuyu çözüldü olarak değiştirebilirsiniz.
Paradox Paradox - #4
Programların tümünü sitenizden indirdim paylaşım için teşekkürler. Konuyu çözüldü olarak değiştirebilirsiniz.

Rica ederim.
M murat34450 - #5
o kadar yerde aradım bulamadım. Gerçekten mükemmel bir forum yapmışsınız. Emeğinize sağlık
Paradox Paradox - #6
o kadar yerde aradım bulamadım. Gerçekten mükemmel bir forum yapmışsınız. Emeğinize sağlık

Rica ederim.
Casper yazılımları bizde yoksa başka yerde de yoktur.
Önce biz paylaşıyoruz, sonra gelip buradan alıntı ve çalıntı yapıyorlar.
;)
M murat34450 - #7
upload_2017-2-4_4-2-8.png

Böyle bir hata verdi. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim
Paradox Paradox - #8
Ekli dosyayı görüntüle 33

Böyle bir hata verdi. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim

Anladığım kadarıyla yazılım yükleme aracı cihazınızla iletişim kuramıyor.
Sürücülerle ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Sürücülerin doğru bir şekilde yüklenip yüklenemediğini kontrol etmeniz faydalı olacaktır.
M murat34450 - #9
Öncelikle çok fazla geç cevap verdiğim için özür dilerim. Problemi çözdüm. Sorun şarj yüzdesi en az %20 olması gerektiğinden program kendiliğinden kabul etmiyor. Bu da gayet güzel bir uygulamaymış. Teşekkürler.....
symbazz symbazz - #10
Cihazın bataryasını çıkarın, Vol- yada vol+ basılı tutarak usb ye takın. Batarya bu yazılımda aslında takılı olmayacak.
Paradox Paradox - #11
Öncelikle çok fazla geç cevap verdiğim için özür dilerim. Problemi çözdüm. Sorun şarj yüzdesi en az %20 olması gerektiğinden program kendiliğinden kabul etmiyor. Bu da gayet güzel bir uygulamaymış. Teşekkürler.....

Rica ederim.
C canaras - #12
merhabalar boyle bi hata alıyorum yardımcı alo bılırmısınız
Sahara Version:0
Start Sending Programmer
Download Fail:System.Exception: Unable to download Flash Programmer using Sahara Protocol

konum: QC.QMSLPhone.Phone.QPHONEMS_SaharaArmPrgDownload(String sFileName)

konum: QC.SwDownloadDLL.SwDownload.QPHONEMSSaharaDownloadArmPrg(UInt64& version, String armPrgPath)
Download Fail:Sahara FailSahara Fail
Finish Download

Resım de ekledım yardımcı olursanız sevınırım şimdiden tşkler

printThread_attachments

• Adsız.png
    Adsız.png
    22.8 KB · Görüntüleme: 162
Paradox Paradox - #13
merhabalar boyle bi hata alıyorum yardımcı alo bılırmısınız
Sahara Version:0
Start Sending Programmer
Download Fail:System.Exception: Unable to download Flash Programmer using Sahara Protocol

konum: QC.QMSLPhone.Phone.QPHONEMS_SaharaArmPrgDownload(String sFileName)

konum: QC.SwDownloadDLL.SwDownload.QPHONEMSSaharaDownloadArmPrg(UInt64& version, String armPrgPath)
Download Fail:Sahara FailSahara Fail
Finish Download

Resım de ekledım yardımcı olursanız sevınırım şimdiden tşkler

Yazılım yükleme işlemini:
Sürücü imzası zorlaması devre dışı bırakarak ve bilgisayarınızı sınama moduna alarak yüklemeyi denediniz mi?
Brick olmuş bir cihaza yazılım yüklemeye çalışıyorsanız, bulunan konuyu incelemeniz faydalı olacaktır.
M Madddd - #14
merhaba tlfnum casper yazısında takılı kalıyor acılmıyordu. bu romu attım sonuna kadar basarıyla sonuclandı. fakat acıldı ve dokunmatiği calısmıyor .. tus klidi ve ses ayar düğmeleri calısıyor... sizce problem nedir? tlfn hic kurcalanmadı ve düşmedi...
Paradox Paradox - #15
merhaba tlfnum casper yazısında takılı kalıyor acılmıyordu. bu romu attım sonuna kadar basarıyla sonuclandı. fakat acıldı ve dokunmatiği calısmıyor .. tus klidi ve ses ayar düğmeleri calısıyor... sizce problem nedir? tlfn hic kurcalanmadı ve düşmedi...

İlk defa böyle bir geri bildirim alıyorum.
Bu cihaz için paylaşılan diğer yazılımları da denediniz mi?
M Madddd - #16
Diğer yazılımları denemedim orjinal romunu yükledim sadece. V6 ve v6x farklı romlar mı kullanıyor acaba kullandgm rom v6 yazıyordu
Paradox Paradox - #17
Diğer yazılımları denemedim orjinal romunu yükledim sadece. V6 ve v6x farklı romlar mı kullanıyor acaba kullandgm rom v6 yazıyordu

V6 ile V6X'in yazılımları birbirinden farklıdır.
silivriserdar silivriserdar - #18
yazılımı nereden nasıl ındırıcez yardımcı olurmusunuz ?

Burada
I idagtasoglu - #19
herkese merhaba. casper v6x telefon usb takınca birçok sürücü olarak gözüküyor .telefon açılmıyor .driverleri yüklemiş olmama rağmen rom yüklenmiyor.aygıt yöneticisinde eksik sürücü gözükmüyor .bu telefon nasıl kurtarılır.aynı şeyle karşılaşan varmı acaba

printThread_attachments

• 1.jpg
    1.jpg
    77.7 KB · Görüntüleme: 74
silivriserdar silivriserdar - #20
herkese merhaba. casper v6x telefon usb takınca birçok sürücü olarak gözüküyor .telefon açılmıyor .driverleri yüklemiş olmama rağmen rom yüklenmiyor.aygıt yöneticisinde eksik sürücü gözükmüyor .bu telefon nasıl kurtarılır.aynı şeyle karşılaşan varmı acaba
Aygıt yöneticisinin resmini konuya atarsanız yardımcı olmaya çalışalım.
I idagtasoglu - #21
Adsız.jpg
I idagtasoglu - #22
I idagtasoglu - #23
Aygıt yöneticisinin resmini resmini gönderdim çözüm yolu varmı acaba .usb takınca bilgisayarımda 12 adet sürücü olarak gözüküyor.
silivriserdar silivriserdar - #24
Aygıt yöneticisinin resmini resmini gönderdim çözüm yolu varmı acaba .usb takınca bilgisayarımda 12 adet sürücü olarak gözüküyor.
Burada bulunan yazılımı indirin ve yükleyin.
I idagtasoglu - #25
ilginiz için teşekkürler.kurulum kılavuzunu okudum fakat yüklenmiyor.aygıt yöneticisinde usb takınca direk olarak com port gözüküyor.bilgisayarım kısmında ise 12 adet sürücü olarak gözüküyor .başka bir yol varmı acaba
silivriserdar silivriserdar - #26
ilginiz için teşekkürler.kurulum kılavuzunu okudum fakat yüklenmiyor.aygıt yöneticisinde usb takınca direk olarak com port gözüküyor.bilgisayarım kısmında ise 12 adet sürücü olarak gözüküyor .başka bir yol varmı acaba
Burdan yapılacak birşey değil. Size tavsiyem en yakın teknik servise götürün. Halledip size geri verirler.
M murat34450 - #27
Bende başka bir cihaz için aynı şekilde 7 adet sürücü olarak görülmüştü. Bilgisayara format attıktan sonra tekrar denediğimde hiçbir sıkıntı çıkarmamıştı. İsterseniz bir deneyin
T tolga063 - #28
s.a. telefon v6x programı sonuna kadar hata vermeden yüklüyor ama hala açılış ekranında kalıyor yardım edebilecek varmı acaba
Paradox Paradox - #29
s.a. telefon v6x programı sonuna kadar hata vermeden yüklüyor ama hala açılış ekranında kalıyor yardım edebilecek varmı acaba

Cihazınıza doğru yazılımı yüklediğinizden emin olunuz ve tekrar yazılım yüklemesi yapınız.
Sonuç yine de değişmiyorsa, cihazınızı teknik servisine gönderiniz.
symbazz symbazz - #30
EaseUs Partition Master ile bir aralar böyle sorunlu cihazlarda (LG) bütün partitionları kaldırıp Ext4 olarak formatlıyorduk geçiyordu. Konuyu böyle araştırın derim.
T tolga063 - #31
cevaplar için tşk ederim cihaz olmadı tamirciye bıraktım bakım op yapabilecekmi
ramooo19 ramooo19 - #32
driveri yukleyip pc yi yeniden başlatın tekrar deneyin!
infinitychampion infinitychampion - #33
Cihazın bataryasını çıkarın, Vol- yada vol+ basılı tutarak usb ye takın. Batarya bu yazılımda aslında takılı olmayacak.
adamsın adaaammmm
symbazz symbazz - #34
adamsın adaaammmm

?? eyvallah. :tsk:
infinitychampion infinitychampion - #35
Çözüm buldunuzmu acaba
infinitychampion infinitychampion - #36
Beyler herşeyi denedim rom attım falan casper yazısında kalıyo napıcam :cry::cry:
symbazz symbazz - #37
Çözüm buldunuzmu acaba

Recovery menüden el formatı atın.
infinitychampion infinitychampion - #38
Recovery menüden el formatı atın.
Attım acılmıyor casper yazısında hala ustam
Paradox Paradox - #39
Çözüm buldunuzmu acaba

Bazı sorunları yazılım yükleyerek çözemezsiniz.
Donanım sorunları olan cihazlarda zaman zaman yazılım yükleme işlemi başarı ile tamamlanmakta ama cihaz açılmamaktadır.
Cihazınızın donanımında sorun varsa, fiziksel müdahale gerekebilir.
Cihazınız elimde olmadığı için, cihazınızın ne gibi bir sorunu var, net bir şeyler söylemek mümkün değil.
Siz hem Casper VIA V6 hem de Casper VIA V6X cihazlarının bölümüne yazıyorsunuz.
Bahsettiğim cihazlar birbirinden ayrı cihazlardır.
Öncelikle cihazınızın modelinden tam olarak emin olunuz ve cihazınıza ait doğru yazılımı indirip indirmediğinizi kontrol ediniz.
Bundan sonra da lütfen sorunlarınızı cihazınıza ait bölümde dile getiriniz.
Farklı konularda aynı sorunları dile getirmek size bir fayda sağlamayacaktır.
flucentcerat flucentcerat - #40
Merhaba; benim Casper VIA V6 telefonum var garanti süresi 2 yıldı ve garanti süresi bittikten bir ay sonra telefonla konuşurken aniden kapandı servise götürdüm farklı yerlere ulaştım konuştum yapabilen olmadı başka telefon kullanmaya başladım o da 2 yıl sonra bozulunca tekrar Casper'a bakmak istedim bu siteye denk geldim ve denemek istedim başarılı oldum "QFIL" programı ile telefonuma rom attım yaklaşık 4 saat kullandım güncellemelerden sonra telefonum şifreleme ile ilgili hata verdi telefonu sıfırlamamı istedi ve sıfırla tuşuna bastım geri açıldığında "Casper VIA" ekranında kaldı. Tekrar rom attım fakat bu sefer telefonu açtığım zaman sadece çizgiler var telefonumun şarjı %100 tekrar rom attığımda nerede hata yapmış olabilirim ya da telefonun rom atıldıktan sonra kendi kendine mi açılmasını beklemeliyim yardımcı olabilirseniz eğer sevinirim
Paradox Paradox - #41
Merhaba; benim Casper VIA V6 telefonum var garanti süresi 2 yıldı ve garanti süresi bittikten bir ay sonra telefonla konuşurken aniden kapandı servise götürdüm farklı yerlere ulaştım konuştum yapabilen olmadı başka telefon kullanmaya başladım o da 2 yıl sonra bozulunca tekrar Casper'a bakmak istedim bu siteye denk geldim ve denemek istedim başarılı oldum "QFIL" programı ile telefonuma rom attım yaklaşık 4 saat kullandım güncellemelerden sonra telefonum şifreleme ile ilgili hata verdi telefonu sıfırlamamı istedi ve sıfırla tuşuna bastım geri açıldığında "Casper VIA" ekranında kaldı. Tekrar rom attım fakat bu sefer telefonu açtığım zaman sadece çizgiler var telefonumun şarjı %100 tekrar rom attığımda nerede hata yapmış olabilirim ya da telefonun rom atıldıktan sonra kendi kendine mi açılmasını beklemeliyim yardımcı olabilirseniz eğer sevinirim

Size önerim cihazınıza tekrar yazılım yüklemesi yapmanızdır.
Yazılım yükleme işleminden sonra cihazınızı açılırken kendi haline bırakınız.
Forumumuzda bu cihaza ait iki farklı yazılım mevcut, biri açılmazsa, diğerini denemeniz faydalı olacaktır.
flucentcerat flucentcerat - #42
Size önerim cihazınıza tekrar yazılım yüklemesi yapmanızdır.
Yazılım yükleme işleminden sonra cihazınızı açılırken kendi haline bırakınız.
Forumumuzda bu cihaza ait iki farklı yazılım mevcut, biri açılmazsa, diğerini denemeniz faydalı olacaktır.
tekrar yükleme yaptım dediğiniz gibi ancak şu an sadece siyah ekran var açmadım açılmasını bekliyorum.
Forumda bulunan 2 farklı yazılımı da denedim.
Telefon'u Turkcell'den almıştım ilk o yazılımı denedim sonra diğer yazılımı denedim.
Şimdilik beklemedeyim; ilginiz için teşekkür ederim.
Paradox Paradox - #43
tekrar yükleme yaptım dediğiniz gibi ancak şu an sadece siyah ekran var açmadım açılmasını bekliyorum.
Forumda bulunan 2 farklı yazılımı da denedim.
Telefon'u Turkcell'den almıştım ilk o yazılımı denedim sonra diğer yazılımı denedim.
Şimdilik beklemedeyim; ilginiz için teşekkür ederim.

Sonuç nedir?
flucentcerat flucentcerat - #44
Sonuç halen Casper VIA yazısında kalmış bir telefon günlerce uğraşmayı çok seviyorum ama inanın daha önce yaptığım şekilde yapıyorum anlam veremiyorum emmc çipi ile alakalı olsa daha önce yazılım atıp 4 saat kullanamazdım bir yerde hata yapıyorum gibi sanki
Paradox Paradox - #45
Sonuç halen Casper VIA yazısında kalmış bir telefon günlerce uğraşmayı çok seviyorum ama inanın daha önce yaptığım şekilde yapıyorum anlam veremiyorum emmc çipi ile alakalı olsa daha önce yazılım atıp 4 saat kullanamazdım bir yerde hata yapıyorum gibi sanki

Yazılım yükleme işlemini daha önce yaptığınız gibi yapıyorsanız ve yazılım yükleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanıyorsa,
Yine de buna rağmen cihazınız açılmıyorsa, cihazda donanım kaynaklı bir sorun olabilir.
Cihaz donanımında ne zaman arıza oluşacağı ise hiç belli olmaz.
Lakin elbette yukarıda bahsettiklerim birer varsayım.

Size önerim öncelikle cihazınıza bir Custom Recovery yüklemenizdir.
TWRP olabilir.
Daha sonra da önce TWRP üzerinden cihazda ne var ne yok silip yeniden yazılım yüklemesi yapmak faydalı olabilir.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-v6-rom.352/