Stock Rom Casper VIA V6X Rom 22.05.2015

• Konbuyu başlatan Paradox
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 45
  • Görüntüleme 12K
 Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Casper VIA V6X
22.05.2015
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Sunum içeriği:
Casper VIA V6X 22.05.2015 Orijinal Rom
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması

Son düzenleme:

rocknroll

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2017
4
1
3
27
Konu için teşekkür ederim başka bir yerde bulamadım. Ufak bir sorunum var driver (Desktop\Casper.VIA.V6X.12.08.2015\Driver\Download Software\72-NM017-5_00007) yüklenmiyor.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

uzun bir süredir bekliyorum ama devam etmedi burada takılı kaldı. İptal edip tekrar başlattığımda (bilgisayarı yeniden başlattım) başka bir yükleyici zaten çalışıyor vs. gibi bir hata verdi. Şöyle;

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Hiçbir şey yükleyemez oldum. En son yüklediğim her şeyi kaldırıp en baştan tekrar başladım şimdi yine takılı kaldı ne yapabilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: dcselektronik

rocknroll

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2017
4
1
3
27
yardım edebilecek misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

rocknroll

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2017
4
1
3
27
cihazı mtp aygıtı olarak görüyor telefon açılmadığı için herhangi bir değişiklik yapamıyorum

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
cihazı mtp aygıtı olarak görüyor telefon açılmadığı için herhangi bir değişiklik yapamıyorum

Cihazı kapatın pili çıkarın ve 10 saniye bekleyin. Sonra pili takın sonra ses açma ses kısma basılı tutun usb kablosunu PC'ye takın. Cihazınız aygıt yöneticisinde Qualcom olarak gözükmesi gerekmektedir.

rocknroll

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2017
4
1
3
27
Cihazı kapatın pili çıkarın ve 10 saniye bekleyin. Sonra pili takın sonra ses açma ses kısma basılı tutun usb kablosunu PC'ye takın. Cihazınız aygıt yöneticisinde Qualcom olarak gözükmesi gerekmektedir.
Qualcomm olarak görünse zaten Qfil programı ile yazılım atacağım ama muhtemele driver yüklenmediği için görünmüyor. Her seferinde 'NoiseProfilingTool' a gelince duruyor yükleme. Masaüstüne de kısayol oluşturmuş aynı isimle ama o da açılmıyor

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Qualcomm olarak görünse zaten Qfil programı ile yazılım atacağım ama muhtemele driver yüklenmediği için görünmüyor. Her seferinde 'NoiseProfilingTool' a gelince duruyor yükleme. Masaüstüne de kısayol oluşturmuş aynı isimle ama o da açılmıyor

Cihazı dediğim şekilde bağlayınca aygıt yöneticisinde cihazınız nasıl gözüküyor?

Hata ile ilgili resim atın ona göre yardımcı olayım.

Ayrıca şarj soketi arızalı olabilir. Daha dün aynı cihaza buradaki yazılımı yükledim. Ama benim cihazımın da şarj soketi arızalıydı. Değiştirip öyle yazılım attım.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Driver uninstaller ile mevcut hata verenleri kaldırın ve tekrar yükleyin. Yüklerken, sürücünün hangi windows versiyonu için olduğunu ve 32 bit veya 64 bit destekleyip desteklemediğini kontrol edin.

• Beğen
Tepkiler: bukalemun82

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Driver uninstaller ile mevcut hata verenleri kaldırın ve tekrar yükleyin. Yüklerken, sürücünün hangi windows versiyonu için olduğunu ve 32 bit veya 64 bit destekleyip desteklemediğini kontrol edin.

Ekran alıntısından da anlaşılacağı üzere, "Test Mode" açık.
Sorun buradan kaynaklanıyor olabilir.
Bazende bu gibi durumlara, arka planda çalışan güncelleme ve kurulum işlemleri de neden olabilir.

foolishtime

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Eki 2017
1
0
1
24
bende böyle bi hata alıyorum ne yapmalıyım acaba yardımcı olursanız çok mutlu olurum sürekli böyle yazıyor

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    257.3 KB · Görüntüleme: 66

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
ustam kurdumda telefon casper ekranında kalıyor ne yapacağım telefon emanet halletmem gerek acilen

Bazı sorunları yazılım yükleyerek çözemezsiniz.
Donanım sorunları olan cihazlarda zaman zaman yazılım yükleme işlemi başarı ile tamamlanmakta ama cihaz açılmamaktadır.
Cihazınızın donanımında sorun varsa, fiziksel müdahale gerekebilir.
Cihazınız elimde olmadığı için, cihazınızın ne gibi bir sorunu var, net bir şeyler söylemek mümkün değil.
Siz hem Casper VIA V6 hem de Casper VIA V6X cihazlarının bölümüne yazıyorsunuz.
Bahsettiğim cihazlar birbirinden ayrı cihazlardır.
Öncelikle cihazınızın modelinden tam olarak emin olunuz ve cihazınıza ait doğru yazılımı indirip indirmediğinizi kontrol ediniz.
Bundan sonra da lütfen sorunlarınızı cihazınıza ait bölümde dile getiriniz.
Farklı konularda aynı sorunları dile getirmek size bir fayda sağlamayacaktır.

infinitychampion

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2018
11
2
3
Bazı sorunları yazılım yükleyerek çözemezsiniz.
Donanım sorunları olan cihazlarda zaman zaman yazılım yükleme işlemi başarı ile tamamlanmakta ama cihaz açılmamaktadır.
Cihazınızın donanımında sorun varsa, fiziksel müdahale gerekebilir.
Cihazınız elimde olmadığı için, cihazınızın ne gibi bir sorunu var, net bir şeyler söylemek mümkün değil.
Siz hem Casper VIA V6 hem de Casper VIA V6X cihazlarının bölümüne yazıyorsunuz.
Bahsettiğim cihazlar birbirinden ayrı cihazlardır.
Öncelikle cihazınızın modelinden tam olarak emin olunuz ve cihazınıza ait doğru yazılımı indirip indirmediğinizi kontrol ediniz.
Bundan sonra da lütfen sorunlarınızı cihazınıza ait bölümde dile getiriniz.
Farklı konularda aynı sorunları dile getirmek size bir fayda sağlamayacaktır.
Başka biyerde sıkıntı var demek eyvAllah

bukalemun82

Üye
Kayıtlı üye
23 Şub 2017
44
24
8
43
dahan önce bendede aynı hata oluyordu sonra başka QFIL'in başka bir versiyonunları dendedim açıldı ve yüklemeleri yaptı servis cihazı anakart arızası diye tersine göndermiş casper vıa yazsından çıakaramaışlar ama ne hikmetse 4kere aynı yazılımı atınca cihaz açıldı sorunsuz kullanılmaktadır sağlam versiyon farkedebilir.

• Beğen
Tepkiler: infinitychampion