Casper VIA V8C Brick

Casper VIA V8C Brick

braveturks braveturks - #1
Arkadaşlar merhaba,
Dün logo ekranında kalan Casper Via V8C telefon geldi. Telefona yazılımı mobilkulup.com'dan yazılım indirdim. Sp Flash Tool yardımı ile romu telefona yükledim. Fakat telefon yine logo ekranında kaldı. Bunun üzerine ben de telefona bir kaç kez hard reset attım. Fakat değişen bir şey olmadı.

Bu kez telefonu Sp Flash Tool yardımı ile bootloader kısmı hariç formatladım. Sonra yazılım attım. Maaalesef artık telefon açılmıyor.

Daha önce buna benzer bir durum yaşayan arkadaşımız var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
silivriserdar silivriserdar - #2
Arkadaşlar merhaba,
Dün logo ekranında kalan Casper Via V8C telefon geldi. Telefona yazılımı mobilkulup.com'dan yazılım indirdim. Sp Flash Tool yardımı ile romu telefona yükledim. Fakat telefon yine logo ekranında kaldı. Bunun üzerine ben de telefona bir kaç kez hard reset attım. Fakat değişen bir şey olmadı.

Bu kez telefonu Sp Flash Tool yardımı ile bootloader kısmı hariç formatladım. Sonra yazılım attım. Maaalesef artık telefon açılmıyor.

Daha önce buna benzer bir durum yaşayan arkadaşımız var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hocam bilmiyorum ama şöyle bir yöntem deneyin derim. Write memory kısmını aktif edip system.img flashlayın sonra kendi original rom'unu yükleyin.
braveturks braveturks - #3
Hocam bilmiyorum ama şöyle bir yöntem deneyin derim. Write memory kısmını aktif edip system.img flashlayın sonra kendi original rom'unu yükleyin.
Hocam Flash tool üzerinden söylediğinizi nasıl yapabilirim. Bulamadım :(
silivriserdar silivriserdar - #4
Hocam Flash tool üzerinden söylediğinizi nasıl yapabilirim. Bulamadım :(

Burada bulunan konu belki yardımcı olur hocam. Ama hex değerleri farklıdır. Onu bulmanız gerek.
braveturks braveturks - #5
Burada bulunan konu belki yardımcı olur hocam. Ama hex değerleri farklıdır. Onu bulmanız gerek.
Bendeki flash tool sürümü farklı. Aynı sürümden bulup indireyim.
Paradox Paradox - #6
Bendeki flash tool sürümü farklı. Aynı sürümden bulup indireyim.

MTK işlemcili cihazlara bildiğim kadarıyla kolay kolay bir şey olmuyor.
Cihaza ait bütün yazılımları denediniz mi?
Yazılım yükleme aracının farklı versiyonlarını da denemeniz faydalı olabilir.
braveturks braveturks - #7
MTK işlemcili cihazlara bildiğim kadarıyla kolay kolay bir şey olmuyor.
Cihaza ait bütün yazılımları denediniz mi?
Yazılım yükleme aracının farklı versiyonlarını da denemeniz faydalı olabilir.
İki farklı yazılım denedim. TWRP yüklemeyi de denedim. Tüm operasyonlar başarılı geçti. Fakat hasta bir türlü masadan kalkmadı. :) Konuyu @silivriserdar ile istişare ettim. Bataryadan olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Müşteri de batarya masrafı yapmanın telefon için fazla olduğunu söyledi.
Sonuç: Telefon iade.

Herkese yardımlarından ve istişare kültürünü yaşattığı için teşekkür ederim. İstişarenin dinimizdeki yerini birisi kısaca özetlerse bilgime bilgi de katmış olurum.
Paradox Paradox - #8
İki farklı yazılım denedim. TWRP yüklemeyi de denedim. Tüm operasyonlar başarılı geçti. Fakat hasta bir türlü masadan kalkmadı. :) Konuyu @silivriserdar ile istişare ettim. Bataryadan olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Müşteri de batarya masrafı yapmanın telefon için fazla olduğunu söyledi.
Sonuç: Telefon iade.

Herkese yardımlarından ve istişare kültürünü yaşattığı için teşekkür ederim. İstişarenin dinimizdeki yerini birisi kısaca özetlerse bilgime bilgi de katmış olurum.

Telefon iade edilmemiş olsaydı farklı şeyler deneyebilirdik.
Kısmet değilmiş.
braveturks braveturks - #9
Telefon iade edilmemiş olsaydı farklı şeyler deneyebilirdik.
Kısmet değilmiş.
Nasip...
symbazz symbazz - #10
Konuyu ısıtalım biraz.

Casper telefonlarında açılmamanın en büyük sebebi batarya sorunudur. Cihaz bootlop (ardışık açılıp kapanma) moduna girmişse, ilk yapılacak uygulama bataryanın başkası ile değişimi olmalıdır. Mediatek işlemcili cihazların en büyük handikapı, batarya arızasından dolayı çökmesidir. Bu böyle biline. 10 senelik Mediatek uğraşılarımın sonucunda, en büyük kazanımım bu olmuştur. Bataryayı ölçseniz ve akım 3.78- 3.80 volt gösterse de kanmayınız. Amperi düşmüşse olay bitmiştir. Bu can sıkıcı olayı defalarca tecrübe ettim. Şu ihtimalde var, batarya değişince düzelmeyen cihazda var, sebebi ise board arızasındandır.
E Ela55 - #11
Telefonun açılmama sorununu 1 senedir defalarca yaşadım. 2 3 kez garantiye gönderdim yazılım güncellendi. Sonrasında stock rom atarak düzeltmeye başladım. Fakat bu sefer o da işe yaramıyor. Hard reset attım. Stock rom attım fakat casper via yazısından başka bir tepki vermiyor. Başka ne yapabilirim acaba?
symbazz symbazz - #12
Casper, vestel gibi cihazlarda batarya sorunu çok yaşanır. İlk başlarda insana yazılım hatası gibi gelir. Yazılım atarsın cihaz açılır. Birkaç gün çalışır ve cihaz tekrar geri gelir. Söylemem şu ki, cihazınızda batarya sıkıntısı yaşıyor da olabilirsiniz.
E Ela55 - #13
Anlıyorum bilginiz için teşekkürler. Kapanmadan önce uygulamalardan durduruldu hatası almaya başlamıştım. Özellikle com.gooogle.proces.gapps hatası bunun da mı bataryayla ilgisi var?
symbazz symbazz - #14
Cihazınız V8 mi, V8C mi.?
Paradox Paradox - #15
Anlıyorum bilginiz için teşekkürler. Kapanmadan önce uygulamalardan durduruldu hatası almaya başlamıştım. Özellikle com.gooogle.proces.gapps hatası bunun da mı bataryayla ilgisi var?

Cihazınızın eMMC'si ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz sanırım.
eMMC cihazınızın Hard Disk'idir.
Genellikle uygulama durduruldu hataları bundan kaynaklanmaktadır.

Bununla birlikte cihazınıza yüklediğiniz uygulamalarda bu soruna neden olabilir.

Bütün bunların yanı sıra, elbette yaşadığınız sorunlara neden olan başka şeylerde vardır.
Cihazınızın detaylı bir şekilde incelenmesi gerek.
E Ela55 - #16
Cihazım v8c. Bu durumda benim yapabileceğim bir şey kalmamış gibi görünüyor. Bir tamirciye götüreyim.

Bilgileriniz için çok teşekürler :)
Paradox Paradox - #17
Cihazım v8c. Bu durumda benim yapabileceğim bir şey kalmamış gibi görünüyor. Bir tamirciye götüreyim.

Bilgileriniz için çok teşekürler :)

Öyle gibi.
Rica ederim.
Son olarak, bir umut burada bulunan yazılım denenebilir.
Bu yazılımla cihaz açılırsa, Stock Rom yüklemesi yapabilirsiniz.
symbazz symbazz - #18
Spflash tool ile ilk önce Format atın sonra Preloader kısmını iptal ederek yazılım atın.
E Ela55 - #19
Maalesef iki şekilde de herhangi bir tepki değişikliği olmadı :confused::)
Paradox Paradox - #20
Maalesef iki şekilde de herhangi bir tepki değişikliği olmadı :confused::)

O zaman merhuma Allah (c.c.) rahmet eylesin.
:cenaze:

Cihazınızın esaslı bir tamirci tarafından elden geçme zamanı gelmiş demek ki.
symbazz symbazz - #21
a2d702f5b756240f51ea4a5ff83be4eb68bde12e.jpeg

Hemen gömmeyin. Bir işe yarar mutlaka.
E Ela55 - #22
Uzman ellere teslim edelim fakat bir gözü sürekli mezara baktığından çocuklar için avutma aracı olarak kullanılabilir. :) Casper mağazasına gittiğim zaman sık sık görüyorum bu sorunla geleni, telefon işinden el çekse iyi olacak. :triumph::laughing:

Önerileriniz için ve forum olarak hızlı cevaplarınızdan dolayı teşekkürler :alkis:
symbazz symbazz - #23
Rica ederiz.
Paradox Paradox - #24
Uzman ellere teslim edelim fakat bir gözü sürekli mezara baktığından çocuklar için avutma aracı olarak kullanılabilir. :) Casper mağazasına gittiğim zaman sık sık görüyorum bu sorunla geleni, telefon işinden el çekse iyi olacak. :triumph::laughing:

Önerileriniz için ve forum olarak hızlı cevaplarınızdan dolayı teşekkürler :alkis:

İnanın o durumdaki bir cihaz çocuklara da verilmez.
Şimdiki çocuklar bir değişik.

Bu cihaz yerine size.
Xiaomi Mi 5 64 GB tavsiye ederim.
Hem uygun fiyatlı hem de güzel.
Yakınlarıma aldım bir kaç tane, çok memnunlar.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-v8c-brick.2104/