Casper Via_A1 ve A1-1 Resurrection Remix OS 5.8.5 Android 7.1.2 Beta

Casper Via_A1 ve A1-1 Resurrection Remix OS 5.8.5 Android 7.1.2 Beta

Gokhan_41 Gokhan_41 - #1
Selamın Aleyküm arkadaşlar uzun zamandır uğrastım kafa yordum ve karşınıza iki adet rom ile çıktım :)
Casper via_a1 ve a1-1 (a1s) için kurdum denedim çalıştırdım hataları gidermeye çalıştım ve sizin içinde paylaşıma açtım.... iyi kullanımlar

ROM ADI : Ressuriction Remix Os 5.8.5

-Fm Radio
-Hotspot-bluteooth-Gps
-kamera-ses kaydı-mobil veri-uçak modu aktif ve sıkıntısız çalısmaktadır....

Çalışmayanlar
-Parmak izi
-Alt bar tuşlar (Sanal tuş ile kullanılır rom içinde ayarlardan açabilirsiniz..)

-Titreşim
Başkada gözüme ilişen bir hataya rastlamadım.Bunlar için fix yapmaya çalısıyorum...
Eğer varsa hatalar bildirirseniz düzeltmeye çalışırım.....

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

AOkl3B.jpg

00B5yY.jpg

4pMJ07.jpg

JVlg35.jpg

OrLXVn.jpg

zGBzaR.jpg

GZ0rPb.jpg

yG3ONn.jpg

6DXzrl.jpg

-Gapps Paketi Eklendi...
-Magisk Eklendi...

-Yüklemeden önce full yedek alın...
-6.0 kurulu iken kurunuz...
-F1 ve A1 Plus modelleri ile uyum sağlayabilir onun tester olursa deneyebilir....
-TWrp isteyenler buradan temin edebilir...

ROM LİNKİ :

İYİ KULLANINLAR... Başka bir forumda görüşmek üzere....
TuranReis TuranReis - #2
Sildiniz mi acaba ? İndirmiyor
Gokhan_41 Gokhan_41 - #3
Hayır aktif silmedim
Gokhan_41 Gokhan_41 - #4
Sildiniz mi acaba ? İndirmiyor
1564826506984.png
TuranReis TuranReis - #5
Yüklüyorum şimdi inşallah gapps ile ilgili bir hata yaşamam.
TuranReis TuranReis - #6
Sorunsuz bi şekilde yükledim ama sanal tuşlar gözükmüyor.
TuranReis TuranReis - #7
Şuan için bir sıkıntı yok gayet iyi. Teşekkürler.
Paradox Paradox - #8
:tsk:
Gokhan_41 Gokhan_41 - #9
Şuan için bir sıkıntı yok gayet iyi. Teşekkürler.
Uzun kullanımda herhangi bir sıkıntı görmedim sadece titreşim ve parmak izi var kullanımı gayet akıcı ve stabil yine de sıkıntı olursa söylersiniz. Çalısmaların devamı gelecek inşallah... İyi kullanımlar..:)
TuranReis TuranReis - #10
Uzun kullanımda herhangi bir sıkıntı görmedim sadece titreşim ve parmak izi var kullanımı gayet akıcı ve stabil yine de sıkıntı olursa söylersiniz. Çalısmaların devamı gelecek inşallah... İyi kullanımlar..:)
Teşekkürler çok beklediğim bir şey di bu o da sizin sayenizde oldu.Tek sıkıntı kapasitif tuşlar (orta tuş hariç) çalışmıyor ve bide söylediğiniz gibi parmak izi algılamıyor.Onun haricinde her şey stabil gibi.
Gokhan_41 Gokhan_41 - #11
Teşekkürler çok beklediğim bir şey di bu o da sizin sayenizde oldu.Tek sıkıntı kapasitif tuşlar (orta tuş hariç) çalışmıyor ve bide söylediğiniz gibi parmak izi algılamıyor.Onun haricinde her şey stabil gibi.
Titreşim de yok onu fixledim diğerleri ile onu da paylasıcam inşallah
TuranReis TuranReis - #12
Titreşim de yok onu fixledim diğerleri ile onu da paylasıcam inşallah
İnşallah abim bekliyorum.Gerçekten o saf androdi özlemişim ram acaip boşta acaip stabil o durum çubuğu falan yukarda gerçekten çok güzel.
Gokhan_41 Gokhan_41 - #13
Titreşim de yok onu fixledim diğerleri ile onu da paylasıcam inşallah.
İnşallah abim bekliyorum.Gerçekten o saf androdi özlemişim ram acaip boşta acaip stabil o durum çubuğu falan yukarda gerçekten çok güzel.
İyi kullanımlr senden başka bu romu arayan yokmuş sanırım
TuranReis TuranReis - #14
Ben
İyi kullanımlr senden başka bu romu arayan yokmuş sanırım
ben halimden çok memnunum şuan bence isteyip yüklmeyi bilmeyen çok.Facebook sayfasında paylaştınız mı ?
TuranReis TuranReis - #15
Birde şu sanal tuşları oyun oynarken gizliyebiliyor muyuz ?
TuranReis TuranReis - #16
2 şey dikkati mi çekti.Google Chrome kullanımda ara ara kasıyo birde aramalarda birini ararken açmadan dıt dıt ederya o ses yok
Gokhan_41 Gokhan_41 - #17
Ben
ben halimden çok memnunum şuan bence isteyip yüklmeyi bilmeyen çok.Facebook sayfasında paylaştınız mı ?
Evet paylaştım zaten ayrınbir grup açmayı düşünüyorum ROM paylaşımı için ..
Gokhan_41 Gokhan_41 - #18
2 şey dikkati mi çekti.Google Chrome kullanımda ara ara kasıyo birde aramalarda birini ararken açmadan dıt dıt ederya o ses yok
Google choreme su an bende de(stock romdayım) kasıyordu güncelledim düzeldi arama sesi derken o ses bende vardı ama arama ekranında tuş sesi yok mesela
TuranReis TuranReis - #19
Kardeşim hataları fixledin mi artık hafiften can sıkmaya başladı o sorunlar.
Gokhan_41 Gokhan_41 - #20
Kardeşim hataları fixledin mi artık hafiften can sıkmaya başladı o sorunlar.
alt tuşlar için denemediğim fix kalmadı düzelmiyor maalsef
TuranReis TuranReis - #21
Mecbur stock roma dönücem desenize :(
hakan2222 hakan2222 - #22
hocam nasıl yuklenıyor nu rom
Aydar Aydar - #23
hocam nasıl yuklenıyor nu rom
Twrp ile veya recovery mode sd kart ile yükleme yapabilirsiniz.
R rootsever1 - #24
Anycast aldım tv ye anycasti taktım görüntüyü telefondan anycast aracılığıyla tv ye wifi ile aktarmayı denedim wifi bağlantı hızı(65 mbps/sn)6.0 sürümündekiyle aynı olduğu için olmadı.7.0 sürümündeki wifi bağlantı hızına(135 mbps/sn)güncelleyebilir misin
R rootsever1 - #25
elimde f1 var bu videodakileri yapıyorum:

+internal ı da siliyorum+magisk i güncelliyorum ama hoparlör ön kamera flash ve tam ekran çalışmıyor nasıl çalıştırabileceğimi yazar mısın
TuranReis TuranReis - #26
elimde f1 var bu videodakileri yapıyorum:

+internal ı da siliyorum+magisk i güncelliyorum ama hoparlör ön kamera flash ve tam ekran çalışmıyor nasıl çalıştırabileceğimi yazar mısın

Yazılım %100 bitmemişti hatalar ve eksikler vardı.Belki de yazılımı yapanda uğraşmayı bitirdi.
B Bulamadım - #27
Hala üzerinde çalışıyormusunuz bilmiyorum ama çok başarılı bir ROM olmuş bazı sorunları var, onlarda düzeltilirse süper olur. Tuşlar çalışmıyor diye sildim, düzeltilirse belki tekrar yükleyebilirim.

Bu arada bir hata tespit ettim veya tek bende oldu; Kamera 1080P'de iken videolar bozuk oluyor, ama 720P'de olmuyor.

Sendem bir ricam olucak. "Casper Via L8" tablete Custom ROM yapabilirmisiniz? Zaten kolay olacağını sanıyorum, telefon gibi tuşları yok.
TuranReis TuranReis - #28
Hala üzerinde çalışıyormusunuz bilmiyorum ama çok başarılı bir ROM olmuş bazı sorunları var, onlarda düzeltilirse süper olur. Tuşlar çalışmıyor diye sildim, düzeltilirse belki tekrar yükleyebilirim.

Bu arada bir hata tespit ettim veya tek bende oldu; Kamera 1080P'de iken videolar bozuk oluyor, ama 720P'de olmuyor.

Sendem bir ricam olucak. "Casper Via L8" tablete Custom ROM yapabilirmisiniz? Zaten kolay olacağını sanıyorum, telefon gibi tuşları yok.
Şöyle söyleyeyim custom rom yapmak kolay bir şey değil deneme yanılma yoluyla kontrol ediliyor. Birde o kişi de o cihazdan olması gerekmekte.
B Bulamadım - #29
Şöyle söyleyeyim custom rom yapmak kolay bir şey değil deneme yanılma yoluyla kontrol ediliyor. Birde o kişi de o cihazdan olması gerekmekte.
Yazım yanlışı yaptığım için sizde yanlış anlamışsınız. Ben bundan daha kolay olur demek istemiştim, zor iş olduğu kesin.
Dediğim cihazdan olması gerekiyorsa da yapamaz, eski tablete Custom ROM kurup, alıcıya anlatıp satıcaktım.
TuranReis TuranReis - #30
Yazım yanlışı yaptığım için sizde yanlış anlamışsınız. Ben bundan daha kolay olur demek istemiştim, zor iş olduğu kesin.
Dediğim cihazdan olması gerekiyorsa da yapamaz, eski tablete Custom ROM kurup, alıcıya anlatıp satıcaktım.
Estağfurullah ufak tefek sürçü lisan olabilir :) . Yapsa bile dediğiniz gibi alıcı bekleyene kadar hazırlayamaz.
E Erenhye - #31
link bozulmuş abi yeniden yükleme şansın var mı?
B Bulamadım - #32
KONU SAHIBINDEN CEVAP GELMEDIĞI ICIN MESAJ SILINDI.
quadews quadews - #33
dosyalar elinde olan varmı ? drive iptal olmuş
quadews quadews - #34
custom rom dosyası elinizde varmı zip olarak ?
TuranReis TuranReis - #35
custom rom dosyası elinizde varmı zip olarak ?
Maalesef
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via_a1-ve-a1-1-resurrection-remix-os-5-8-5-android-7-1-2-beta.8199/