Çin Malı Tablet Rom İsteği

Çin Malı Tablet Rom İsteği

N nemesisandforce - #1
çin malı tabletim var.yanlışlıkla yanlış firmware dosyası attım ve orjnal yazılımı bozuldu.elimde marka olmadığı için 2 yılda zar zor bir yazılım uydurdum.ama cihazım 1024x600 çözünürlüğünde fakat bulduğum ve cihazın açıldığı yazılım 1280x800 çözünürlüğünde.haliyle dokumatik düzgün çalışmıyor ve ekranın altı yok..başka bir yazılımdan 1024x600 kernel dosyası buldum bunu atınca ekran doğru açılıyor ama bu sefer wifi yok, kamera yeşil ekran ve şarj çabuk bitiyor.2 kernel dosyasınıda buraya koydum.şimdi bana ya 1024x600 kernelin kamera wifi ve şarj sorunu düzelmiş hali lazım.yada 1280x800 olan kernelin 1024x600 çözünürlükte olanı lazım.2. seçenek daha kolay görünüyor.ilgilenenlere saygılar sunarım.

tablet özellikleri
rk3188 chip
zm1124hq anakart
1024x600 10.1" ekran
16gb rom
2gb ram

veya
rk3188t
ZED ZM1124HQ-MB_V1.1.2 2013-12-30
ram 2gb(or 1gb)
rom 16gb
rk616
wifi w6622
lcd screen 10.1" VE HW101F-0A-0E-20
touchscreen panel HN-10.1-05FPC
resolution 1024x600
silivriserdar silivriserdar - #2
Burada bulunan konudan yardım alarak yazılım araması yapabilirsiniz. Resimleri net şekilde çekip konuda paylaşırsanız bizde yardımcı oluruz.
N nemesisandforce - #3
t1.jpg

t2.jpg

t3.jpg

t4.jpg

t5.jpg
N nemesisandforce - #4
ben cihazıma yeni yazlım aramıyorum.çünkü 2 yıldır yazmadığım forum kalmadı burasıda dahil ve uygun yazılımı bulamadım.çünkü toplama ve markasız tablet.yeni bulduğum uyar denilen yazlımın bir yeri uysa diğer yeri uymuyor.son aşamada bulduğum yazılımda ise ekran yazılıma küçük geliyor.yani yazılım 1280x800 benim cihaz 1024x600.haliyle klavye yarısı yok.ekranın altı yok gibi sorunlar çıkıyor.resimlerde de bunu gösterdim.elimdeki yazılımı uygun programlarla açtım.içinden kernel.img dosyasını çıkarttım.bu arada bu tablette uğraşırken tam olmasada yarı usta olduk mecburen.şimdi elimdeki kernel.img dosyasını 1280x800 ölçüsünde, bunu 1024x600 yapacak usta arıyorum.umarım bu sefer derdim anlaşılmıştır.bana hala farklı çözümle gelinmezse sevinirim.yinede resimleri foruma attım.ama orjinal yazılımı bulacağımı sanmıyorum.çünkü bırak ingilizce forumları çin forumlarına bile yazdım derdimi.hatta parayla yazılım satan sitelerden bu cihaza uygun diye yazılım bile aldım ama onlarda bile aynı sorun oluştu.yani ekran çözünürlüğü hep yüksek.baidu diye bir site ve program var oraya bile üyeyim.oraya üye olma ve o programı kullanmakta her baba yiğidin harcı değildir çünkü adamlar prensipli ingilizce bile destek verilmiyor sırf çince ve siteye tr den giriş yasak ne hikmetse.....ilgilenenlere saygılar sunarım.
silivriserdar silivriserdar - #5
ben cihazıma yeni yazlım aramıyorum.çünkü 2 yıldır yazmadığım forum kalmadı burasıda dahil ve uygun yazılımı bulamadım.çünkü toplama ve markasız tablet.yeni bulduğum uyar denilen yazlımın bir yeri uysa diğer yeri uymuyor.son aşamada bulduğum yazılımda ise ekran yazılıma küçük geliyor.yani yazılım 1280x800 benim cihaz 1024x600.haliyle klavye yarısı yok.ekranın altı yok gibi sorunlar çıkıyor.resimlerde de bunu gösterdim.elimdeki yazılımı uygun programlarla açtım.içinden kernel.img dosyasını çıkarttım.bu arada bu tablette uğraşırken tam olmasada yarı usta olduk mecburen.şimdi elimdeki kernel.img dosyasını 1280x800 ölçüsünde, bunu 1024x600 yapacak usta arıyorum.umarım bu sefer derdim anlaşılmıştır.bana hala farklı çözümle gelinmezse sevinirim.yinede resimleri foruma attım.ama orjinal yazılımı bulacağımı sanmıyorum.çünkü bırak ingilizce forumları çin forumlarına bile yazdım derdimi.hatta parayla yazılım satan sitelerden bu cihaza uygun diye yazılım bile aldım ama onlarda bile aynı sorun oluştu.yani ekran çözünürlüğü hep yüksek.baidu diye bir site ve program var oraya bile üyeyim.oraya üye olma ve o programı kullanmakta her baba yiğidin harcı değildir çünkü adamlar prensipli ingilizce bile destek verilmiyor sırf çince ve siteye tr den giriş yasak ne hikmetse.....ilgilenenlere saygılar sunarım.
Anladım hocam, bizde bu işi yapıyoruz. Ve ben genellikle ana kart değerleri ile büyük ihtimal yazılımları buluyorum. Markasız olanların, yada markalı olanların. Biz sadece ana karttan faydalanmıyoruz tablet üstünde ne kadar yazılar varsa onlar ile İnterneti tarıyoruz. Kamera filmi, dokunmatik filmi, ekran filmi gibi. Şimdi senin cihazın içinde bu işlemleri ben ve arkadaşlarım yapacak. Bulursak konuya ekleme yaparız.
jumyaz jumyaz - #6

İstediğiniz firmware'i seçin, yeniden yükleyeceğim
N nemesisandforce - #7
ben bu arama sitelerini 1.5 yıl önce çözmüştüm jumyaz kardeş.yinede sağol..
N nemesisandforce - #8
Anladım hocam, bizde bu işi yapıyoruz. Ve ben genellikle ana kart değerleri ile büyük ihtimal yazılımları buluyorum. Markasız olanların, yada markalı olanların. Biz sadece ana karttan faydalanmıyoruz tablet üstünde ne kadar yazılar varsa onlar ile İnterneti tarıyoruz. Kamera filmi, dokunmatik filmi, ekran filmi gibi. Şimdi senin cihazın içinde bu işlemleri ben ve arkadaşlarım yapacak. Bulursak konuya ekleme yaparız.
ilgine sağol ustam umarım çözeriz 2 yıldır çocuğu avutmaktan bıktım çünkü.hatayı ben yaptım.
Paradox Paradox - #9
ilgine sağol ustam umarım çözeriz 2 yıldır çocuğu avutmaktan bıktım çünkü.hatayı ben yaptım.

Avutmak yerine iki yıldır çocuğa bir tablet alamadınız mı yahu?

Cihazınıza yüklediğiniz yazılımın kendisi nerededir, indirme bağlantısı var mı?
N nemesisandforce - #10
Avutmak yerine iki yıldır çocuğa bir tablet alamadınız mı yahu?

Cihazınıza yüklediğiniz yazılımın kendisi nerededir, indirme bağlantısı var mı?
elbette aldım ama tablet değil xbox oyun konsolu.ama evden dışarı çıktığı zaman tablet te arıyor haliyle.ama bunu sormak yerine çözüm üretsek daha iyi olmaz mı.ayrıca "20140513001_haoqin_ZM1124HQ_4.2_T1100_W6622_G8653_C03082035_20140523.rar"açan yazılım bu.ama ekran boyutu 1280x800.bana 1024x600 lazım.ben bu yazılımdan kernel.img yi çıkarttım.bu düzenlense benim işim tamam.ilk mesajda da bu dosyayı koydum.umarım bu sefer anlaşılmıştır.
N nemesisandforce - #11
cihazı açan ama ekran boyu tutmayan yazılımın linki.ama tr den erişim yok bu siteye programla erişim var bilmeyenlere bilginiz olsun.
N nemesisandforce - #12
tekrardan ilgilenenlere saygılar sunarım....
Paradox Paradox - #13
Nasipse müsait olduğum bir zamanda konu ile alakadar olmaya çalışacağım.
N nemesisandforce - #14
Nasipse müsait olduğum bir zamanda konu ile alakadar olmaya çalışacağım.
eyvallah ustam.sağol.
Paradox Paradox - #15
eyvallah ustam.sağol.

Rica ederim.
N nemesisandforce - #16
daha net ve çözünürlüğü yüksek resimler var ama forum kabul etmedi boyutu büyük diye.dilerseniz o resimleri de atarım dilediğiniz gibi.
silivriserdar silivriserdar - #17
daha net ve çözünürlüğü yüksek resimler var ama forum kabul etmedi boyutu büyük diye.dilerseniz o resimleri de atarım dilediğiniz gibi.
Android veya ios işletimi bir cihazınız varsa Tapatalk uygulamasını mağazadan indirin ve cihazınıza yükleyin. Arama kısmından forumumuzu bulun ve üyeliğiniz ile giriş yapın. Bu konuya resim ekleyebilirsiniz. Dosya boyutu önemli değildir. Daha net resimler ve yazılar her zaman yazılımı bulmakta faydalı olmuştur.
N nemesisandforce - #18
Android veya ios işletimi bir cihazınız varsa Tapatalk uygulamasını mağazadan indirin ve cihazınıza yükleyin. Arama kısmından forumumuzu bulun ve üyeliğiniz ile giriş yapın. Bu konuya resim ekleyebilirsiniz. Dosya boyutu önemli değildir. Daha net resimler ve yazılar her zaman yazılımı bulmakta faydalı olmuştur.

maalesef akıllı telefon kullanmıyorum.ben işimi pc ile çözmeyi sevenlerdenim.ama çözünürlüğü yüksek resim şart ise başka yollarla veya link atarak yüklerim yeter ki istek olsun.
astek055 astek055 - #19
çin malı tabletim var.yanlışlıkla yanlış firmware dosyası attım ve orjnal yazılımı bozuldu.elimde marka olmadığı için 2 yılda zar zor bir yazılım uydurdum.ama cihazım 1024x600 çözünürlüğünde fakat bulduğum ve cihazın açıldığı yazılım 1280x800 çözünürlüğünde.haliyle dokumatik düzgün çalışmıyor ve ekranın altı yok..başka bir yazılımdan 1024x600 kernel dosyası buldum bunu atınca ekran doğru açılıyor ama bu sefer wifi yok, kamera yeşil ekran ve şarj çabuk bitiyor.2 kernel dosyasınıda buraya koydum.şimdi bana ya 1024x600 kernelin kamera wifi ve şarj sorunu düzelmiş hali lazım.yada 1280x800 olan kernelin 1024x600 çözünürlükte olanı lazım.2. seçenek daha kolay görünüyor.ilgilenenlere saygılar sunarım.

tablet özellikleri
rk3188 chip
zm1124hq anakart
1024x600 10.1" ekran
16gb rom
2gb ram

veya
rk3188t
ZED ZM1124HQ-MB_V1.1.2 2013-12-30
ram 2gb(or 1gb)
rom 16gb
rk616
wifi w6622
lcd screen 10.1" VE HW101F-0A-0E-20
touchscreen panel HN-10.1-05FPC
resolution 1024x600

Tabletinizin özellikleri ile bulunan tabletin özellikleri aynıdır. Buradaki romu indirip bi denermisiniz. Ekran çözünürlüğü 1024x600. Tabletinin anakartı elimde olmadığı için wi-fi ve camera modelleri ile ilgili birşet diyemiyorum.
N nemesisandforce - #20
Tabletinizin özellikleri ile bulunan tabletin özellikleri aynıdır. Buradaki romu indirip bi denermisiniz. Ekran çözünürlüğü 1024x600. Tabletinin anakartı elimde olmadığı için wi-fi ve camera modelleri ile ilgili birşet diyemiyorum.

ilgine sağol.ama ilk sayfalarda tabletin resimleri var.
astek055 astek055 - #21
ilgine sağol.ama ilk sayfalarda tabletin resimleri var.
Hocam sizin tabletinizden bahsetmiyorum romunu göndermiş olduğum tabletten bahsediyorum.
N nemesisandforce - #22
Hocam sizin tabletinizden bahsetmiyorum romunu göndermiş olduğum tabletten bahsediyorum.
eyvallah.verdiğin yazılımı rockchip 1.7 ile atmaya çalıştım ama hata verdi.başka programla deneyeceğim ayrıca yaızlımı açıp içindeki dosyaları tek tek atmaya çalışacağım.sonucu yazarım.ama ben verdiğin yazılıma ait bu cihazın anakart resimlerini buldum benim cihazın aynısı değil ama özellikler çok benziyor.işlemci rom felan aynı.ama ram farklı.yinede denemeye devam
astek055 astek055 - #23
eyvallah.verdiğin yazılımı rockchip 1.7 ile atmaya çalıştım ama hata verdi.başka programla deneyeceğim ayrıca yaızlımı açıp içindeki dosyaları tek tek atmaya çalışacağım.sonucu yazarım.ama ben verdiğin yazılıma ait bu cihazın anakart resimlerini buldum benim cihazın aynısı değil ama özellikler çok benziyor.işlemci rom felan aynı.ama ram farklı.yinede denemeye devam
Zaten özellikleri birbirine çok yakın olduğu için bu yazılımı verdim. Deneyip sonucu yazarsanız sevinirim. Kolay gelsin. İyi forumlar.
N nemesisandforce - #24
rockship 1.8 ile attım ama cihaz sadece lcd ışığı yandı o kadar açılmadı bile malesef.yinede sağol.
astek055 astek055 - #25
rockship 1.8 ile attım ama cihaz sadece lcd ışığı yandı o kadar açılmadı bile malesef.yinede sağol.
Sizin cihazınızın ekranı TFT mi IPS mi ? Romdaki cihazın ekranı TFT.
astek055 astek055 - #26
Aşağıda vermiş olduğum linkteki romları da inceleyiniz. İşinize yarayacağını umuyorum.

N nemesisandforce - #27
tft büyük ihtimal çünkü karşısında durunca net görünüyor.çaprazdan bulanık oluyor görüntüsü.ips de her yönden cam gibi oluyor.o yüzden ips daha iyi.aslında orjinal yazlımı 32gb di.ama hacklemişler hafızayı.16 gb kapasitesi.
N nemesisandforce - #28
Aşağıda vermiş olduğum linkteki romları da inceleyiniz. İşinize yarayacağını umuyorum.

bu dosyaları ben geçen yıl indirmiştim zaten.önceki masajlarımda da bunu yazdım.hatta bu yazılımla cihaz açılıyor ama ekran boyutu 1280x800 olduğu için dokunmatik doğru çalışmıyor.yoksa bu yazılımda herşey iyi zaten. derdim bu yazılımdan çıkarttığım ve ilk mesajda verdiğim kernel.img dosyasını 1024x600 yapabilmek.bunu çözsem işlem tamam.saygılar.
N nemesisandforce - #29
yok mu yardım edecek bir baba yiğit...
Paradox Paradox - #30
yok mu yardım edecek bir baba yiğit...

Konunun baba yiğitlikle ne alakası var anlamadım.
Fazladan biraz zaman bulsam, nasipse konu ile alakadar olacağım.
N nemesisandforce - #31
Konunun baba yiğitlikle ne alakası var anlamadım.
Fazladan biraz zaman bulsam, nasipse konu ile alakadar olacağım.
idare et ustam.bekliyorum yardımlarını.bu arada cihazı açan ama ekran boyutu tutmayan yazlım 1024x768 miş.1280x800 değilmiş.ama sonuç olarak yinede benim cihaz 1024x600.olmadı 1024x600 olan kernel.img var onu atınca cihaz ekranı düzgün oluyor ama wifi ve kamera gidiyor.onuda geçtim pil çabuk bitiyor 20 dakikada full batarya bitiyor.yoksa wifi olmadan cihazı kullanacağım ama pil önemli.basit bir ayar işi çözecek ama yapamıyoruz işte.ilgilenenlere saygılar sunarım.
Paradox Paradox - #32
idare et ustam.bekliyorum yardımlarını.bu arada cihazı açan ama ekran boyutu tutmayan yazlım 1024x768 miş.1280x800 değilmiş.ama sonuç olarak yinede benim cihaz 1024x600.olmadı 1024x600 olan kernel.img var onu atınca cihaz ekranı düzgün oluyor ama wifi ve kamera gidiyor.onuda geçtim pil çabuk bitiyor 20 dakikada full batarya bitiyor.yoksa wifi olmadan cihazı kullanacağım ama pil önemli.basit bir ayar işi çözecek ama yapamıyoruz işte.ilgilenenlere saygılar sunarım.

Her iki yazılımında indirme bağlantısını paylaşır mısınız?
Yazılımları indireyim, hafta içi zaman bulabilirsem hazır olsunlar.
N nemesisandforce - #33
Her iki yazılımında indirme bağlantısını paylaşır mısınız?
Yazılımları indireyim, hafta içi zaman bulabilirsem hazır olsunlar.
bu cihazı açan herşey çalışan ama 1024x788 olan yazılım.benim cihaz 1024x600.ben bunun kernel.img dosyasını çıkarttım ve ilk mesaja koydum.hangisini dilersen ona bak.

buda cihaz açana ekranı uyan ama wifi+kamera olmayan ve pil çabuk biten yazılım.bununda kernel.img dosyasını ilk sayfaya koydum.yardımlarını bekliyorum.saygılar.
Paradox Paradox - #34
Tamamdır.
N nemesisandforce - #35
benim cihazın aynısı ve aradığım yazılım.13 yuana satıyor.yaklaşık 8 tl yapıyor.8 tl önemli değil ama ödeme sistemi yok ve çince ...
N nemesisandforce - #36
?????????????????????????
silivriserdar silivriserdar - #37
?????????????????????????
Hayırdır neyi anlamadın?
N nemesisandforce - #38
gelişme var mı diye merak etmiştim.geçen hafta ilgilenirim demişti paradox usta...
silivriserdar silivriserdar - #39
gelişme var mı diye merak etmiştim.geçen hafta ilgilenirim demişti paradox usta...
Anladım müsait olursa mutlaka geri dönüş yapar.
coban32 coban32 - #40
Geçmiş olsun. denermisiniz.
coban32 coban32 - #41
Sonucu bildirirseniz seviniriz.
N nemesisandforce - #42
deneyip buraya yazacağım.merak etmeyin.saygılar
N nemesisandforce - #43
Sonucu bildirirseniz seviniriz.
maalesef..bu yazılım 1280 * 800 çözünürlüğünde .benim cihaz 1024x600 çöznülürlüğünde.
N nemesisandforce - #44
yani cihaz açılıyor ama ekranın yarısı yok.TEK PROBLEM BU YAZILIMIN VEYA KERNEL.IMG DOSYASININ 1024X600 ÇÖZÜNÜRLÜĞE DÜŞÜRÜLMESİ.umarım anlaşılmıştır problem.saygılar.
coban32 coban32 - #45
Anlıyoruz tabi. Birde romu denermisiniz.
N nemesisandforce - #46
Anlıyoruz tabi. Birde romu denermisiniz.
hemen deniyorum.ilginize teşekkür ederim bu arada.
N nemesisandforce - #47
şu anda verdiğiniz linkteki yazılım iniyor ama o cihaz ips ekran benim ki tft.o cihaz 32gb rom var benimkinde 16gb.yinede deneyeceğim.ama büyük ihtimalle cihaz hiç açılmaz çünkü ips ekrana göre yazılık bu.
coban32 coban32 - #48
Denemekte fayda var driverlar gömülü ise çalıştırır.
N nemesisandforce - #49
maalesef.sadece gri ekran çıkıyor.daha önce dediğim gibi ips ekrana ait olan yazılımı tft ekrana atınca böyle oluyor.daha önce böyle çok yazılım yüklemiştim.tecrübelendim iyice...
N nemesisandforce - #50
ben artık yazılım eski veya yeni olmasına yada 32gb olmasına bakmıyorum.wifi olsun ve batarya çabuk bitmesin yeter.artık kameradan da geçtim...markasız tablet almanın zararları işte.bir daha mı tövbe...
N nemesisandforce - #51
işte aradığım yazılım.ama indirmeyi becemedim.varsa indirecek duacısı olurum.
N nemesisandforce - #52
yok mu gelişme ustalar...
Paradox Paradox - #53
yok mu gelişme ustalar...

Konu ile alakadar olmak için ne yazık ki henüz yeterli zamanı bulamadım.
Nasipse ilk fırsatta konu ile alakadar olmaya çalışacağım.
N nemesisandforce - #54
Konu ile alakadar olmak için ne yazık ki henüz yeterli zamanı bulamadım.
Nasipse ilk fırsatta konu ile alakadar olmaya çalışacağım.
büyük hevesle seni bekliyor ve güneveniyorum usyam.saygılar
N nemesisandforce - #55
yok mu hala gelişme ustalar...
N nemesisandforce - #56
hala beklemediyiz ustalar unutmayın beni..
N nemesisandforce - #57
yardım isteyeli 5 ay oldu.kimse yardım etmeyecek mi acaba.
Paradox Paradox - #58
yardım isteyeli 5 ay oldu.kimse yardım etmeyecek mi acaba.

Yaklaşık 3 aydır tatildeyim.
Geçenlerde döndüm.
Nasipse en kısa zamanda konu ile alakadar olacağım.
N nemesisandforce - #59
Yaklaşık 3 aydır tatildeyim.
Geçenlerde döndüm.
Nasipse en kısa zamanda konu ile alakadar olacağım.
hacı bekler gibi seni bekliyorum ustam...
Paradox Paradox - #60
hacı bekler gibi seni bekliyorum ustam...

İyiymiş.
N nemesisandforce - #61
hacılar geldi sen hala yoksun usta...
teknikk1 teknikk1 - #62
Paradox Paradox - #63
hacılar geldi sen hala yoksun usta...

Oldukça yoğunum.
Sizin cihazınızın ana kartı sanırım.
Buyurunuz, yazılımı da .
Yazılım, sizin cihazınızın ekran çözünürlüğünü destekliyor.
Olmazsa yazılımın içerisinden kernel.img dosyasını ayrıca da alabilirsiniz.
Olmuyorsa da fazla zorlamayınız.
Atınız gitsin yahu.
:cenaze:
N nemesisandforce - #64
usta ben bu yazılımı daha önce yüklemiştim.bu yazılım 32gb benim cihaz 16gb.hadi onu geçtim benim 1024x600 lcd.bu yazılım 1280x768 ips ekrana ait.yoksa dediğin gibi anakart aynı.benim iş kernel.img ile çözülecek ben bunu en baştan beri yazdım zaten.ben her şey uygun yazılımı buldum sadece 1024x768 .o yazılımı 1024x600 olsa işlem tamam.saygılar
N nemesisandforce - #65

verdiğin yazılım "Model: RK30SDK" benim cihaz rk3188 yani rk31.anakart doğru işlemci eski.bunu daha önce ben denedim olmadı.sağol yinede.
Paradox Paradox - #66
usta ben bu yazılımı daha önce yüklemiştim.bu yazılım 32gb benim cihaz 16gb.hadi onu geçtim benim 1024x600 lcd.bu yazılım 1280x768 ips ekrana ait.yoksa dediğin gibi anakart aynı.benim iş kernel.img ile çözülecek ben bunu en baştan beri yazdım zaten.ben her şey uygun yazılımı buldum sadece 1024x768 .o yazılımı 1024x600 olsa işlem tamam.saygılar

Şu düzenlenecek dosyaları tekrar Upload edebilir misiniz lütfen?
N nemesisandforce - #67
Şu düzenlenecek dosyaları tekrar Upload edebilir misiniz lütfen?
ilk sayfaya koymuştum ama silinmiş usta.tekrar yükledim.hatta sadece kernel değil diğer dosyalarını koydum rar ın içine.ayrıca sadece kernelide koydum.şimdi kısaca sorun şu bu yazılımla cihaz açılıyor ama ekran 1024x768 olduğu için alt kısım ekranda yok.sadece bu yazılım 1024x600 olsa işlem tamam.arka kamerada çalışmıyor sadece ön kamera çalışıyor ama dert değil.sonuçta wifi var ve batarya sorunuda yok.sanırım kernel.img veya diğer dosyalar 1024x600 olsa işlem tamam.ilginize teşekkür ederim.saygılar.

not:kernel.img tek dosya olarak yükleyemedim.çünkü site 3 mb lik dosyayı büyük dedi.bende partlara böldüm .5 part olduğuna bakmayın sadece 3 mb dir sadece.

printThread_attachments

• kernel.part01.rar
    700 KB · Görüntüleme: 5
  • kernel.part02.rar
  • kernel.part03.rar
  • kernel.part04.rar
    700 KB · Görüntüleme: 6
  • kernel.part05.rar
    503.7 KB · Görüntüleme: 5
coban32 coban32 - #68
ilk sayfaya koymuştum ama silinmiş usta.tekrar yükledim.hatta sadece kernel değil diğer dosyalarını koydum rar ın içine.ayrıca sadece kernelide koydum.şimdi kısaca sorun şu bu yazılımla cihaz açılıyor ama ekran 1024x768 olduğu için alt kısım ekranda yok.sadece bu yazılım 1024x600 olsa işlem tamam.arka kamerada çalışmıyor sadece ön kamera çalışıyor ama dert değil.sonuçta wifi var ve batarya sorunuda yok.sanırım kernel.img veya diğer dosyalar 1024x600 olsa işlem tamam.ilginize teşekkür ederim.saygılar.

not:kernel.img tek dosya olarak yükleyemedim.çünkü site 3 mb lik dosyayı büyük dedi.bende partlara böldüm .5 part olduğuna bakmayın sadece 3 mb dir sadece.

Cihazın çözünürlüğü değiştirilebilir diye biliyorum ama daha evvel tecrübe ettiğim bişi değil. İsterseniz rootlayıp çözünürlük değiştirmeyi deneyin.
N nemesisandforce - #69
Cihazın çözünürlüğü değiştirilebilir diye biliyorum ama daha evvel tecrübe ettiğim bişi değil. İsterseniz rootlayıp çözünürlük değiştirmeyi deneyin.
o kadar basit değil.ben o yöntemi 1 yıl önce denedim ve uğraştım. Resolution Changer gibi programları çok kullandım ama bu tür programlar tam olarak işe yaramıyor.benim iş programla değil yazılıma müdahele ile çözülecek.kısaca kernel.img 1024x600 olacak bu kadar basit ama yapacak usta lazım.
Paradox Paradox - #70

Dosyaları indirdim.
Nasipse biraz kurcalayalım bakalım.
N nemesisandforce - #71
Dosyaları indirdim.
Nasipse biraz kurcalayalım bakalım.
eyvallah ustam.
N nemesisandforce - #72
usta var mı gelişme.
Paradox Paradox - #73
usta var mı gelişme.

Vakit buldukça üzerinde çalışıyorum.
Nasipse başarılı olabilirsem sizi haberdar ederim.
N nemesisandforce - #74
mevlüt kandiliniz mübarek olsun.hayırlı kandiller.
Paradox Paradox - #75
mevlüt kandiliniz mübarek olsun.hayırlı kandiller.

:tsk:

Henüz başarılı olamadım.
Lakin zaman buldukça uğraşmaya devam ediyorum.
N nemesisandforce - #76

Henüz başarılı olamadım.
Lakin zaman buldukça uğraşmaya devam ediyorum.
inşaallah olur.amin.saygılar
Paradox Paradox - #77
inşaallah olur.amin.saygılar

Amin.
N nemesisandforce - #78
denemek için bir dosya hazırladın mı usta.
Paradox Paradox - #79
denemek için bir dosya hazırladın mı usta.

Ne yazık ki.
Henüz bir şeyler yapmayı başaramadım.
Olmazsa, benden daha bilgili birisinden yardım isteyeceğim.
Bu iş beni bayağı bir yıprattı.
N nemesisandforce - #80
Ne yazık ki.
Henüz bir şeyler yapmayı başaramadım.
Olmazsa, benden daha bilgili birisinden yardım isteyeceğim.
Bu iş beni bayağı bir yıprattı.
ne biçim iş be ustam.senide benide yordu.çocuk sırf kitap okumak için bu tableti istiyor.ekran büyük diye kitap okumayı seviyor yoksa bende uğraşmayacağım.saygılar.
Paradox Paradox - #81
ne biçim iş be ustam.senide benide yordu.çocuk sırf kitap okumak için bu tableti istiyor.ekran büyük diye kitap okumayı seviyor yoksa bende uğraşmayacağım.saygılar.

En sonunda bir tablet alıp göndereceğim sanırım.
N nemesisandforce - #82
:)
M Machine - #83

:giggle:Bende isterim. :ihtiyar:
Paradox Paradox - #84
:giggle:Bende isterim. :ihtiyar:

İnternette bir sıkıntı var sanırım.
Yazdıklarınız kesik kesik ve karmaşık bir şekilde gelmiş.
Hiç bir şey anlamadım.
coban32 coban32 - #85
:zuhaha:
M Machine - #86
İnternette bir sıkıntı var sanırım.
Yazdıklarınız kesik kesik ve karmaşık bir şekilde gelmiş.
Hiç bir şey anlamadım.
:zuhaha:
N nemesisandforce - #87
var mı gelişme...
Paradox Paradox - #88
var mı gelişme...

Ne yazık ki.
N nemesisandforce - #89
bakamadın mı?yoksa yapamadın mı?usta
N nemesisandforce - #90
" " böyle bir yazılımla bu iş yapılmaz mı.çünkü çözünürlük ayarı var programda.gerçi ben bu programı indirip denedim ama bendeki firmware yi açmadı.%10 da bekleyip durdu.sadece bir fikir size sunuyorum.
Paradox Paradox - #91
" " böyle bir yazılımla bu iş yapılmaz mı.çünkü çözünürlük ayarı var programda.gerçi ben bu programı indirip denedim ama bendeki firmware yi açmadı.%10 da bekleyip durdu.sadece bir fikir size sunuyorum.

O araç Actions Semi işlemcili cihazlarda işe yarıyor.
Sizin cihazınızın işlemcisi farklı, elimde farklı işlemcili cihazların yazılımlarını düzenleyecek araçlarda var.
Lakin onlarda bir işe yaramadı.
Linux üzerinden bazı işlemler denedim, lakin dosyaları açarken de, işlem yaparken de hatalarla karşılaşıyorum.
Elimde farklı araçlarda vardı ama onlarda diğer evlerden birinde kaldı sanırım.
N nemesisandforce - #92
peki direk ana yazılım üzerinden işlem yapılsa.yani kernel.img üzerinden değil, ana yazılım üzerinden çözünürlük ile ilgili müdahale yapılamaz mı.zaten kernel.img yi, de ben ana yazılımdan kendim ayırmıştım forumdaki programlar aracılığıyla.

birde cihaz benim cihaza çok benziyor.ben bunun yazılımını indirdim cihazıma attım olmadı.ama ana yazılımdan kernel.img yi çıkarmaya çalıştım hep hata verdi.hangi ayırma programını denesem hep hata verdi.neen olmuyor diye onuda araştırdım marka cihaza göre yazılım olduğu için yazılıma korumu konulmuş olabileceği söylendi.bundan kernel.img yi ayırsaydım belki olurdu.buda bir fikir belki bu cihazın yazılımından kernel.img yi çıkarsam işim bitecek.

başka bir yöntemde usb to adsl adaptör siparişi verdim.olmadı onu kullanıp internete bağlanacağım.çünkü daha önce de yazdığım gibi szenio marka cihazın yazılımını attığımda cihaz açılıyor.çözünürlük dahil herşey tamam ama wifi, bluetooth ve kamera çalışmıyor.bende bu cihazı alarak çözünürlük tama olan bu yazılımla adsl kablosu ile internete bağlanmaya çalışacağım.başka da çare kalmadı çünkü sende yapamadığına göre diyecek sözüm yok.zaten bir daha mı kulağıma küpe marka olmayan değil tablet hiç bir cihaz almam.ne olursa olsun.çünkü 3 yıldır bununla uğraşıyorum az süre değil neredeyse usta oldum rockchip işlemci üzerine.

ilgilenenlere saygılar.
Paradox Paradox - #93
peki direk ana yazılım üzerinden işlem yapılsa.yani kernel.img üzerinden değil, ana yazılım üzerinden çözünürlük ile ilgili müdahale yapılamaz mı.zaten kernel.img yi, de ben ana yazılımdan kendim ayırmıştım forumdaki programlar aracılığıyla.

birde cihaz benim cihaza çok benziyor.ben bunun yazılımını indirdim cihazıma attım olmadı.ama ana yazılımdan kernel.img yi çıkarmaya çalıştım hep hata verdi.hangi ayırma programını denesem hep hata verdi.neen olmuyor diye onuda araştırdım marka cihaza göre yazılım olduğu için yazılıma korumu konulmuş olabileceği söylendi.bundan kernel.img yi ayırsaydım belki olurdu.buda bir fikir belki bu cihazın yazılımından kernel.img yi çıkarsam işim bitecek.

başka bir yöntemde usb to adsl adaptör siparişi verdim.olmadı onu kullanıp internete bağlanacağım.çünkü daha önce de yazdığım gibi szenio marka cihazın yazılımını attığımda cihaz açılıyor.çözünürlük dahil herşey tamam ama wifi, bluetooth ve kamera çalışmıyor.bende bu cihazı alarak çözünürlük tama olan bu yazılımla adsl kablosu ile internete bağlanmaya çalışacağım.başka da çare kalmadı çünkü sende yapamadığına göre diyecek sözüm yok.zaten bir daha mı kulağıma küpe marka olmayan değil tablet hiç bir cihaz almam.ne olursa olsun.çünkü 3 yıldır bununla uğraşıyorum az süre değil neredeyse usta oldum rockchip işlemci üzerine.

ilgilenenlere saygılar.

Doğrudan yazılım üzerinden düzenleme yapılabilir.
Lakin bazen ne yazık ki yazılımı açmakta mümkün olmuyor.
Mesela düzgün bir şekilde paketlenmemiş veya paketleme işleminden sonra herhangi bir araçla dağıtılıp toplanmış yazılımlar sorun çıkartıyor.
Örneğin: Diğer konuda paylaştığım araçla yazılımı düzenlediğinizde, çoğu zaman düzenlediğiniz yazılımı tekrar açamıyorsunuz.
Cihaz elimde olmuş olsa, belki daha farklı olabilirdi.
Bir iki hafta sonra başka yöntemlerde deneyeceğim.
Bakalım neler olacak.
N nemesisandforce - #94
Doğrudan yazılım üzerinden düzenleme yapılabilir.
Lakin bazen ne yazık ki yazılımı açmakta mümkün olmuyor.
Mesela düzgün bir şekilde paketlenmemiş veya paketleme işleminden sonra herhangi bir araçla dağıtılıp toplanmış yazılımlar sorun çıkartıyor.
Örneğin: Diğer konuda paylaştığım araçla yazılımı düzenlediğinizde, çoğu zaman düzenlediğiniz yazılımı tekrar açamıyorsunuz.
Cihaz elimde olmuş olsa, belki daha farklı olabilirdi.
Bir iki hafta sonra başka yöntemlerde deneyeceğim.
Bakalım neler olacak.
hayırlı haberlerini bekliyorum ustam.
Paradox Paradox - #95
hayırlı haberlerini bekliyorum ustam.

(y)
N nemesisandforce - #96
usb to adsl adaptör geldi.wifi açılmayan ama çözünürlük iyi olan kernel.img yi attım cihaza ama adaptör çalışmadı.acaba adaptor arızalı mı diye mause var onu taktım tablete oda çalışmadı.yani usb çıkışıda çalışmıyormuş bu kernel.img ile.bu yazılımın bir zararınıda öğrenmiş oldum.tekrar çözünürlüğü olmayan ama diğer tüm fonksiyonların çalıştğı kernel.img yi attım bu sefer adaptör çalıştı ama zaten wifi çalıştığı için adaptörü boşuna almış oldum.detaylı bilgi vermek istedim konuyla ilgilenenlere.saygılar.
M Machine - #97
usb to adsl adaptör geldi.wifi açılmayan ama çözünürlük iyi olan kernel.img yi attım cihaza ama adaptör çalışmadı.acaba adaptor arızalı mı diye mause var onu taktım tablete oda çalışmadı.yani usb çıkışıda çalışmıyormuş bu kernel.img ile.bu yazılımın bir zararınıda öğrenmiş oldum.tekrar çözünürlüğü olmayan ama diğer tüm fonksiyonların çalıştğı kernel.img yi attım bu sefer adaptör çalıştı ama zaten wifi çalıştığı için adaptörü boşuna almış oldum.detaylı bilgi vermek istedim konuyla ilgilenenlere.saygılar.
Paradox Paradox - #98
:tugla:
N nemesisandforce - #99
galiba bu işi yine ben çözeceğim..
coban32 coban32 - #100
galiba bu işi yine ben çözeceğim..
Daha önce çözmüşmüydünüz?
N nemesisandforce - #101
Daha önce çözmüşmüydünüz?
evet.daha önce bu forumun adı farklıydı.oraya konu açmıştım.yaklaşık 3 yıl önce başka bir tabletim vardı buraya yazmıştım sorunu yine böyle 7-8 ay konu açık kaldı ve harhangi bir gelişme olmayınca uzun uğraşlar ve araştırmalar sonucu sorunu kendi çabamla çözmüştüm.azmin elinden bir şey kurtulmuyor Allah c.c. izniyle...
Paradox Paradox - #102
evet.daha önce bu forumun adı farklıydı.oraya konu açmıştım.yaklaşık 3 yıl önce başka bir tabletim vardı buraya yazmıştım sorunu yine böyle 7-8 ay konu açık kaldı ve harhangi bir gelişme olmayınca uzun uğraşlar ve araştırmalar sonucu sorunu kendi çabamla çözmüştüm.azmin elinden bir şey kurtulmuyor Allah c.c. izniyle...

:alkis:
K komando35700 - #103
arkadaşlar gxt jaculus romu yok piyasada bulabileceğimiz bir yer varmı.buradan yardımcı olabilirmisiniz
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/cin-mali-tablet-rom-istegi.5278/