Çöp Olan Reeder A8i Quad'a Rom Nasıl Atılır? Beklenen O Konu!

Çöp Olan Reeder A8i Quad'a Rom Nasıl Atılır? Beklenen O Konu!

Carry23 Carry23 - #1
Reeder Lanet Bir Cihaz Oldugu Belli Peki Nasıl Yazılım Atarız
Öncellikle Adrese Gidiyoruz Burdan Android 5.1 Deil Asla Direk Atılmadıgı İçin Öyle Onlar
Android 4.4 İndiriyoruz İntel Platform Lite Yazılımı Acıyoruz Tableti Power+Ses-Ses Tuslarıyla başlatarak Aynanda basıyoruz Dnx Mode Acılıyor
Kabloyu Takın Start Flash tusuna Basın Ve Atıyor
Peki Android 5.1 nası Yapılır

Oda Esaka Adlı MobilKulup Üyesinde Var

A8i Quad 4.4 sürümü bulunan cihazınızı 5.1 yapmak için;

Öncelikle bios klasörü içinde bulunan dosyaları bir Sd karta atmamız gerekiyor, Sd kartı cihazınıza takın
sonrasında OTG kablosu klavyeyi cihazınıza bağlayınız.
cihazınız açılırken klavyeden sürekli 'Esc' tuşuna basınız
açılan menu'de bot manageri seçip
sonrasında efi shell'i seçiniz
cihazınız otomatik olarak bios güncellemesi yapacaktır
kablo bağlantılarınızın kopmamasına ve cihaz şarjına dikkat ediniz.
bios yüklemesinden sonra cihazınızı kapatınız
link te mevcut olan driverı ve flash toolu indirip driver->flash tool sırası ile kurunuz
Flash tool'u açıp 'Browse' tuşuna basınız
linkte mevcut olan software'i indirip
içinde ki flash dosyasını seçiniz
tabletiniz üzerinde bulunan ses+/- ve power tuşlarına aynı anda basılı tutarak tabletinizi DNX modunda açınız
tabletinizi USB kablosu aracılığı ile bilgisayarınaz bağlayanınız flash tool üzerinde Start tuşunun belirdiğini göreceksiniz start tuşuna basıp yükleme işlemini başlatınız.

İşlemlerin sonunda ürün yazılımı almış olup 5.1 olarak açılacaktır.

Cihazınız açılırken herhangi bir işlem yapmamanız gerekmektedir işlem uzun sürebilmektedir.

Sürücü Driver :
Bios Dosyaları :
Utility Programı :
Rom Dosyası :

Esaka Adlı MobilKulup Kullanıcısından Alınmıştır.
Android 5.1 Yükseltme Benim Deil Digeri Benim
Yükseltme Esaka Adlı Kişinindir.
EliteMan EliteMan - #2
Konu Yanlış Yere Açılmış Biraz Dikkatli Olun
Konu Açmadan ve Konulara Yorum Yapmadan Önce Lütfen Okuyunuz
Paradox Paradox - #3
:tsk:
Sanırım indirme bağlantılarından bazıları çalışmıyor.
Kontrol edebilir misiniz?
Carry23 Carry23 - #4
Sanırım indirme bağlantılarından bazıları çalışmıyor.
Kontrol edebilir misiniz?
Pardon Benim Sorunum Hemen Düzeltiyorum
Paradox Paradox - #5
Pardon Benim Sorunum Hemen Düzeltiyorum

Teşekkürler.
Bios dosyaları içinde geçerli bir indirme bağlantısı paylaşabilir misiniz?
Carry23 Carry23 - #6
Maalesef Elimde Yok Format Attıgımdan Dolayı :ozur:
Paradox Paradox - #7
Maalesef Elimde Yok Format Attıgımdan Dolayı :ozur:

Hayırlısı diyelim.
Aydar Aydar - #8
Aydar Aydar - #9
Sizinde bir göz atmanızı tavsiye ederim, Lütfen.
T texture55 - #10
Carry23
bios dosyasını bulamazmıyız.. 2 gündür uğraşmaktan gına geldi veya 4.4 romunu... %8 de hata veriyor Platform Flash Tool Lite ile yüklemeye çalışırken.
A ayatech - #11
Carry23
bios dosyasını bulamazmıyız.. 2 gündür uğraşmaktan gına geldi veya 4.4 romunu... %8 de hata veriyor Platform Flash Tool Lite ile yüklemeye çalışırken.
Carry23 Carry23 - #12
Carry23
Kardeşim Driver kurmayı denedinizmi direk 5.1 geçilmiyor maalesef 4.4 kalıyor ya 4.4 yüklicen yada öyle efi shell yazısında hayal kurarsın bios dosyası maalesef kaynak aldıgım yerden silinmiş durumda :(
Tekno1247 Tekno1247 - #13
Bende Reeder A8İ Quad 1GB RAM Android 4.4.4 tablet var ben bu tablete Android 5.1 yüklemek istiyorum fakat resimdeki hatayı alıyorum. Android 4.4.4 te atmayı denedim yine resimdeki hatanın aynısını aldım. Tabletin ekranında da her iki ROM u atarken Entering DnX Mode Waiting for Fastboot Command hatası alıyorum. Acaba sadece BIOS güncelleyip diğer adımları da Reeder in sitesindeki gibi yapsam sorun olur mu? Hem bunun için klavye de almam gerekecek.

printThread_attachments

• Ek Açıklama 2020-04-14 163521.jpg
    Ek Açıklama 2020-04-14 163521.jpg
    183.4 KB · Görüntüleme: 70
T texture55 - #14
Arkadaşlar. Bu sayfadan vermiş olduğunuz 4.4.4 ile reederin sitesinden indirdiğim 5.1 romları var. Ben tableti başkasından aldıydım bozuktu tamir ettim ama android çökmüştü.. bir türlü 5.1 i yükleyemiyordum hep %8 de kırmızya dönüşüyordu retry filan yazıyordu ... ne yapsam aynı oluyordu ve tableyim romsuzluktan açılmıyordu.. sonunda burada 4.4.4 romunu buldum onu hemen yükledi açıldı ama 5.1 de hata veriyor sizce sorun nedir ? Rom mu uymuyor? Reeder Ai8 quard tablet.
Tekno1247 Tekno1247 - #15
Arkadaşlar. Bu sayfadan vermiş olduğunuz 4.4.4 ile reederin sitesinden indirdiğim 5.1 romları var. Ben tableti başkasından aldıydım bozuktu tamir ettim ama android çökmüştü.. bir türlü 5.1 i yükleyemiyordum hep %8 de kırmızya dönüşüyordu retry filan yazıyordu ... ne yapsam aynı oluyordu ve tableyim romsuzluktan açılmıyordu.. sonunda burada 4.4.4 romunu buldum onu hemen yükledi açıldı ama 5.1 de hata veriyor sizce sorun nedir ? Rom mu uymuyor? Reeder Ai8 quard tablet.
Benimki seninkinden de kötü hiçbir rom yüklenmiyor %8 de hataya düşüyor.
T texture55 - #16
Benimki seninkinden de kötü hiçbir rom yüklenmiyor %8 de hataya düşüyor.
knk senin donanınsal sorununmu var acaba.. bilgisayarındaki driverlerle ilgili ? Birde ben buradaki 5.1 i indirecem.. reederin sitesindeki yüklemiyor.. ben hep driver sürcü vs hataları diye düşünüyordum 5.1 i denerken... ama 4.4.4 yükleyince driverlerle alakalı olmadığını anladım.. bana 5.1 lazım bir uygulama çalıştırmak için nasıl olacak bilmiyorum.
Tekno1247 Tekno1247 - #17
knk senin donanınsal sorununmu var acaba.. bilgisayarındaki driverlerle ilgili ? Birde ben buradaki 5.1 i indirecem.. reederin sitesindeki yüklemiyor.. ben hep driver sürcü vs hataları diye düşünüyordum 5.1 i denerken... ama 4.4.4 yükleyince driverlerle alakalı olmadığını anladım.. bana 5.1 lazım bir uygulama çalıştırmak için nasıl olacak bilmiyorum.
Tüm driverler güncel. Donanım nasıl kendi kendine bozulmuş olabilir ki? Zaten daha önce hiç rom atmadım. İki bilgisayarda da denedim farklı kablo ve girişlerle de denedim hep aynı hata.
T texture55 - #18
Tüm driverler güncel. Donanım nasıl kendi kendine bozulmuş olabilir ki? Zaten daha önce hiç rom atmadım. İki bilgisayarda da denedim farklı kablo ve girişlerle de denedim hep aynı hata.
Tabletin biosuna girdin mi.. otg kablon varmı klavye filan bağladın mı ? Bu ara bios paylaşmış arkadaş onu güncelleyim dedim anlatıldığı gibi yaptım baştan aşşağı null yazılar çıkıyor.. hatta sd kartı takmadan aynı işlemi yapıyorum gene baştan aşşağı aynı ekranı null ları görüyorum.. büyük ihtimal biosu yüklemiyor.. bu arada sen biosu güncellersen acaba birşey değişirmi
Tekno1247 Tekno1247 - #19
Tabletin biosuna girdin mi.. otg kablon varmı klavye filan bağladın mı ? Bu ara bios paylaşmış arkadaş onu güncelleyim dedim anlatıldığı gibi yaptım baştan aşşağı null yazılar çıkıyor.. hatta sd kartı takmadan aynı işlemi yapıyorum gene baştan aşşağı aynı ekranı null ları görüyorum.. büyük ihtimal biosu yüklemiyor.. bu arada sen biosu güncellersen acaba birşey değişirmi
Bende Android 5.1 için bios dosyaları var fakat tablet açılmaz diye yüklemeye korkuyorum. Klavyem ve otg kablo mouse var. İstersen ben sana sen yükle eğer işe yararsa bana haber verirsin.
T texture55 - #20
Dostum zaten yüklenmiyor tabletine.. bence dene ben denerim birazdan
Tekno1247 Tekno1247 - #21
Dostum zaten yüklenmiyor tabletine.. bence dene ben denerim birazdan
Tamam deniyeceğim. Senin tablet çökmüş durumda mı şu an yoksa Android açılıyor mu?
T texture55 - #22
Tamam deniyeceğim. Senin tablet çökmüş durumda mı şu an yoksa Android açılıyor mu?
Bende 4.4 yüklü 5.1 yüklenmiyor açılıyor tablet kullanılıyor
Tekno1247 Tekno1247 - #23
Bende 4.4 yüklü 5.1 yüklenmiyor açılıyor tablet kullanılıyor
Yüklemeyi denedim bende de null yazan şayler çıktı tableti nasıl kapatıyoruz?
T texture55 - #24
Yüklemeyi denedim bende de null yazan şayler çıktı tableti nasıl kapatıyoruz?
Power tuşuna uzun süre basılı tut kapanır
Tekno1247 Tekno1247 - #25
Tamam kapattım. Diğer konudan şöyle bir video buldum bunu deneyebilir misin? (Bunları null yazıları çıktıktan sonra yazacaksın.) Ben yine cesaret edemediğimden deneyemiyorum.

Tekno1247 Tekno1247 - #26
Orada mısın? Yapabildin mi video dan?
T texture55 - #27
Orada mısın? Yapabildin mi video dan?
Öncelikle bu siteden indireceğim 5.1 deneyip olmazsa bunu denerim.. bence şimdi sende dene.
T texture55 - #28
Öncelikle bu siteden indireceğim 5.1 deneyip olmazsa bunu denerim.. bence şimdi sende dene.
sen 4.4.4 kurdun mu bendede sendeki gibi %8 de takılıyordu ama diğer rom u kuruyor.. bence bendeki sorun seninki ile aynı
Tekno1247 Tekno1247 - #29
sen 4.4.4 kurdun mu bendede sendeki gibi %8 de takılıyordu ama diğer rom u kuruyor.. bence bendeki sorun seninki ile aynı
Android 4.4.4 ü de kuramıyorum 5.1 i de. Ama aslında 4.4.4 ten 5.1 e geçmek istiyorum çünkü 4.4.4 çok sıkıntılı.
Tekno1247 Tekno1247 - #30
İndi mi 5.1 denedin mi?
T texture55 - #31
Android 4.4.4 ü de kuramıyorum 5.1 i de. Ama aslında 4.4.4 ten 5.1 e geçmek istiyorum çünkü 4.4.4 çok sıkıntılı.
aynı sorun bende bendeki tablette kasa yok dokumatik yok sadece ekran ile anakart var ben bunuyapacağım bir sistemin ekranı olarak kullanacam bu ekran sadece görüntü sağlıcak ama o sisteme ayak uydurup veri görüntülerini sağlamak için sistemde çalışacak uygulama 5.0 altında çalışmıyor :)
Tekno1247 Tekno1247 - #32
aynı sorun bende bendeki tablette kasa yok dokumatik yok sadece ekran ile anakart var ben bunuyapacağım bir sistemin ekranı olarak kullanacam bu ekran sadece görüntü sağlıcak ama o sisteme ayak uydurup veri görüntülerini sağlamak için sistemde çalışacak uygulama 5.0 altında çalışmıyor :)
Anladım. Demek siz de Android 4.4.4 mağdurusunuz.
Tekno1247 Tekno1247 - #33
Yükleyebildiniz mi 5.1 i?
Tekno1247 Tekno1247 - #34
Bu konuya yazılan Android 4.4.4 ü atmayı denedim ve sonuç başarılı oldu. Ama ben 5.1 istiyorum.
S shaber - #35
Bende Reeder A8İ Quad 1GB RAM Android 4.4.4 tablet var ben bu tablete Android 5.1 yüklemek istiyorum fakat resimdeki hatayı alıyorum. Android 4.4.4 te atmayı denedim yine resimdeki hatanın aynısını aldım. Tabletin ekranında da her iki ROM u atarken Entering DnX Mode Waiting for Fastboot Command hatası alıyorum. Acaba sadece BIOS güncelleyip diğer adımları da Reeder in sitesindeki gibi yapsam sorun olur mu? Hem bunun için klavye de almam gerekecek.
bende de a8i quad var yaklaşık 2 senedir kullanmıyorum. şuan tablet açılmıyor. 4.4 veya 5.1 kurduğumda 4.4 yüklerken %90da flash failed. 5.1 yüklerken %8 de flash failed hatası veriyor. yadımcı olabilirmisiniz? bu sd kart olayı nasıl yapılıyor. ve ya başka bir çözüm?
Tekno1247 Tekno1247 - #36
bende de a8i quad var yaklaşık 2 senedir kullanmıyorum. şuan tablet açılmıyor. 4.4 veya 5.1 kurduğumda 4.4 yüklerken %90da flash failed. 5.1 yüklerken %8 de flash failed hatası veriyor. yadımcı olabilirmisiniz? bu sd kart olayı nasıl yapılıyor. ve ya başka bir çözüm?
Bios dosyasını sd karta atıp otg kabloyla klavye bağlayıp esc tuşuna basıp boot manager i seçip sonra da efi shell i seçtikten sonra yüklenmesi lazım ama bende yüklenmiyor bi de sen dene.
S shaber - #37
Bios dosyasını sd karta atıp otg kabloyla klavye bağlayıp esc tuşuna basıp boot manager i seçip sonra da efi shell i seçtikten sonra yüklenmesi lazım ama bende yüklenmiyor bi de sen dene.
Bende de yükleme olmadı. Efi ile başlayıp policy ile biten bi cümle yazıyor. Artık eskisi gibi bootloader ekranı gelmiyor. Ok deyince msdos gibi bir sayfa geliyor ve altında shell yazıyor. Sanırım benden bir kod yazmamı istiyor. Ne yazdıysam sonuç yok
Tekno1247 Tekno1247 - #38
Bende de yükleme olmadı. Efi ile başlayıp policy ile biten bi cümle yazıyor. Artık eskisi gibi bootloader ekranı gelmiyor. Ok deyince msdos gibi bir sayfa geliyor ve altında shell yazıyor. Sanırım benden bir kod yazmamı istiyor. Ne yazdıysam sonuç yok
Kodlar geldikten sonra senden yazmanı istediği yer gelince bu videodaki kodları yazabilir misin? Ben cesaret edemediğimden yazamıyorum tablet çöker diye.

sadbatyek sadbatyek - #39
Gerekli dosyayı yükledim ancak flash.xml dosyası yok
sadbatyek sadbatyek - #40
Yazılım denilen şey reederın sitesindeki ise onu atabilme imkanınız varmı. Reeder üye girişi yapamıyorum çünkü :(
Paradox Paradox - #41
Yazılım denilen şey reederın sitesindeki ise onu atabilme imkanınız varmı. Reeder üye girişi yapamıyorum çünkü :(

Yazılımın indirme bağlantısı konuda paylaşılmıştır.
İndirme bağlantısına tıkladığınız zaman indirme işlemi otomatik olarak başlamaktadır.
Başka hiç bir işlem yapmanıza gerek yoktur.
Lord Raiden Lord Raiden - #42
Konuyu açıklayan arkadaşımız belirtmiş zaten. Direkt 5.1 yüklenmiyormuş. BIOS güncellemesi yaparak 5.1 sürümüne yükseltiyorsunuz. Nasıl yapıldığını da açıklamış.
Ben de yanlış anlamış olabilirim.
Teşekkürler.
Tekno1247 Tekno1247 - #43
Konuyu açıklayan arkadaşımız belirtmiş zaten. Direkt 5.1 yüklenmiyormuş. BIOS güncellemesi yaparak 5.1 sürümüne yükseltiyorsunuz. Nasıl yapıldığını da açıklamış.
Ben de yanlış anlamış olabilirim.
Teşekkürler.
Ama BIOS güncellenmiyor işte asıl sıkıntı orada.
Tekno1247 Tekno1247 - #44
Arkadaşlar tabletin BIOS unu sonunda güncelleyebildim fakat ortaya yeni sorunlar çıktı. Şu an cihaza hiçbir şekilde Android yükleyemiyorum sadece BIOS yükleme yeri geliyor çözümü bilen var ise yazsın yoksa tableti kullanamayacağım. Cihazda hiçbir şekilde Android açılmıyor.
Carry23 Carry23 - #45
Kardeşim 4.4 kur Rahat Edersin Kasmaz daha iyi
Carry23 Carry23 - #46
Elime Reeder A8i quad geldi geçen onun hakkında nası yapılır size youtube videosu olarak atıcam
Carry23 Carry23 - #47
Tekno1247 cihazın a8i quad deilse olmayabilir
Tekno1247 Tekno1247 - #48
Tekno1247 cihazın a8i quad deilse olmayabilir
Cihazım A8i Quad
E enco - #49
linkler kırılmış dosyaları nereden bulabilirm
Paradox Paradox - #50
linkler kırılmış dosyaları nereden bulabilirm

Konunun ilk mesajındaki bağlantılardan sadece Bios dosyasına ait indirme bağlantısı çalışmıyor.
Bios dosyasına ait güncel indirme bağlantısı ise, konuya yazılan yorumlarda mevcut.
S sawyer53 - #51
Yarın deneyeceğim umarım olur
Paradox Paradox - #52
Yarın deneyeceğim umarım olur

Sonucu bekliyoruz efendim.
S sawyer53 - #53
Malesef olmuyor bios güncellemek için tıklıyorum efi shell seçiyorum bu kısım çıkıyor. startup.nsh hatası veriyor.

PWWG5R.jpg

Bios güncellemesini atlayıp yükleme yapmak istedeğimde farklı bir hata veriyor.

NvDSe7.jpg
teknikk1 teknikk1 - #54
dosyaları indir ..içindeki 3 dosyayı hafıza kartına kopyalayıp .tablete tak..
tableti kapat...şarj yerine otg dönüştürücü kablo yardımıyla klavyeyi tak...tableti açarken ,durmadan klavyenin ESC tuşuna bas...tablet ekranına menüler gelecek..
2.menü Boot manageri tıkla. sonra açılan sonraki menüde İnternal Efi Shell i tıkla..otomatik olarak bios yüklenecektir...içindeki yazılım sağlamsa şansına tablet açılır..olmazsa tablet ses + ve - tuşu ile açma tuşuna aynı anda bas dnx moduna al FLASH TOOL LİTE programı ile yeniden yazılım yükle...
R reallover - #55
çöp olan brick tablete otg tablet klavyesi takıp açılışta esc tuşuna basarak ayarlara gidip secure boot ve intel efi dosyalarına izin veriyorsunuz. sonrasında standart DnX modda yüklemeyi Platform Flash Tool Lite ile yapabilirsiniz.
G greentumb - #56
Reeder A8i Quad tabletin android 4.4.4 sürümünü yükseltmek istiyorum. % 5 de iken droidboot boot failure hatası veriyor.

reeder a8i quad tablet android sürüm 4.4.4 den yükseltme..jpg
Paradox Paradox - #57
Reeder A8i Quad tabletin android 4.4.4 sürümünü yükseltmek istiyorum. % 5 de iken droidboot boot failure hatası veriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 3962

Konuya yazılan yorumları dikkatle okumanız faydalı olabilir.
Olmazsa, bir de burada bulunan konulara bakınız.
A abdullah19721 - #58
Bende Android 5.1 için bios dosyaları var fakat tablet açılmaz diye yüklemeye korkuyorum. Klavyem ve otg kablo mouse var. İstersen ben sana sen yükle eğer işe yararsa bana haber verirsin.
çok teşekkür ederim Allah işinizi rast getirsin deneyeceğim
A abdullah19721 - #59
Çok teşekkür ederim Allah işini rast getirsin
A abdullah19721 - #60
Çok teşekkürr ederim elinize sağlık
B Beler01 - #61
ben 5.1i geçtim tablet açılsın yeter 2 gündür uğraşıyorum factory resetten sonra logoda kaldı açılmıyor tablet.Youtube videodakileri denedim dnx mode ekranında kalıyor %1 bile olmuyor sonrasında hata veriyor.4.4ü nasıl yüklüyeceğim yardımcı olur musunuz ya sorun nerde bilmiyorum logoda kalıyor dediğim gibi
S sawyer53 - #62
tableti kapat...şarj yerine otg dönüştürücü kablo yardımıyla klavyeyi tak...tableti açarken ,durmadan klavyenin ESC tuşuna bas...tablet ekranına menüler gelecek..
2.menü Boot manageri tıkla. sonra açılan sonraki menüde İnternal Efi Shell i tıkla..otomatik olarak bios yüklenecektir...içindeki yazılım sağlamsa şansına tablet açılır..olmazsa tablet ses + ve - tuşu ile açma tuşuna aynı anda bas dnx moduna al FLASH TOOL LİTE programı ile yeniden yazılım yükle...

3 dosyayı karta atıp cihaza takıyorum yrniden başlatıp Boot menüsünde İnternal Efi Shell ye tıklıyorum resimde ki ilk sayfaya tekrar geri geliyor ve kalıyor öyle. Hala bir çözüm bulamadım.
B Beler01 - #63
Teşekkürler tablet komple gitti bunu yaptıktan sonra şuan hiç tepki vermiyor :D
B Beler01 - #64
Cihaz komple gitti Efi Shell den sonra geri dönüşü yok değil mi? Bios sıfırlama gibi bir şansım var mı?
B Beler01 - #65
sarisakal sarisakal - #66
A8iQuad_20150327.zip 4.4.4 yazılımının linki uçmuş. Yedeğinde tutan varsa yükleyebilir mi acaba?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/cop-olan-reeder-a8i-quada-rom-nasil-atilir-beklenen-o-konu.9335/