Ekranı Kırık Huawei P Smart FIG-LX1'den Veri Kurtarma

Yazdır

producer0byevitihan

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Tem 2021
2
0
1
24
Heyyyo Mobilkulup ben arda elimde fig lx 1 cihaz var cihazin içinde önemli spor müsabakalarım beatlerim vs vs dosyalarım var cihazın ekranı kırık açma kapama tuşu yok usb bağlanınca algılıyor ama şifreli cihaz şifresini biliyorum şuan cihaz kapalı masaüstü bilgisayarımdan pcye bağlayınca cd sürücüsü olarak algılıyor sizce 0 maliyet ile dosyalarımı nasıl alabilirim eğer az miktarda maliyet ile çıkabiliceksem yardım edermisiniz lütfen ustaları konuya bekliyorum :)

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
USB hata ayıklama açık ise işin kolay :). Ama açık değilse de otg adaptörü ile fare takip kilidi açıp sonra USB hata ayıklama açarsın ardından da ADB üzerinden mtp açar dosyalarını alırsın scrpy ile de telini kontrol edersin.

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
Cihazın pili kolayca takılıp cikariliyorsa cihazı açmanın bir metodu var ama sabit bir pilse zor :).
Açma kapama düğmesinin olduğu yerde eğer fleksi kısa devre yaparsan açma ihtimalin de olabilir ama tabi cihazı gormedigimden bilemem.

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
Ama hiçbirisi de yoksa işin zor Android'in son versiyonlarında dosya sistemi sifrelidir ve jtag cihazlarıyla dump etsen bile ulasamayabilirsin (şifre girilmesi suretiyle decrypt edenleri varsa bilemiyorum).

producer0byevitihan

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Tem 2021
2
0
1
24
ustam fleksi kablosu kopuk ama komple yarısı duruyor bağlanmasını bilmiom cihaz kapalı ekran kırık ama sistem bilgisayara bağlanınca dosya gosterir gibi cd gosteriyor

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
iPhone için bir program vardı.
Ekranı kırık cihazların ekranını iCloud hesabı ile PC ekranına yansıtıyordu.
Aynısı sanırım Android için de mevcut ama programın ismini hatırlamıyorum.
Bunun dışında:
Geliştirici seçenekleri ve ADB üzerinden de sizin cihazınızın ekranı yansıtılabilir sanırım ama konuya pek vâkıf değilim.
Veriler önemli ise elinde ekran olan bir telefoncudan cihazın içindeki verileri alabilecek kadar ekran kiralayabilirsiniz.
Ben olsam bir dizüstü ve cihazı alır, bir kaç telefoncu gezerdim.
Ekrana görüntü gelince verileri alır, ekran kirasını öder çıkardım.