General Mobile 4G Açılmıyor

General Mobile 4G Açılmıyor

K K.A.R.A - #1
İyi akşamlar arkadaşlar herkese... Elimde bir tane tek sim kartlı General Mobile 4g cihaz var. Cihaz ne recovery moda giriyor ne de download moda... Recovery moda girmeye çalıştığım zaman komut yok ekranı 1 saniye sürmeden cihaz kapanıyor. Downlaod moda girmeye çalışıyorum (gerçi girip girmediği de muamma anlaşılmıyor) ama bu kez de bilgisayar görmüyor telefonu. Usb aygıtı tanınmadı hatası alıyorum. Ne yaptıysam görmedi bilgisayar. Bilgisayarda adb ve driverlar yüklü... Cihaz açıldığı zaman General Mobile yazısında takılı kalıyor ileri gitmiyor. Yardım edebilecek oloan var mı?
symbazz symbazz - #2
Bilgisayarınıza Qfil yazılımını kuruyorsunuz. Sonra BURADAN ilgili linkten yazılımı indiriyorsunuz. Qfil programından, gerekli yerlere yazılımı gösteriyorsunuz. Sonra cihazın bataryasını çıkartıyorsunuz. Ve (herhalde) V- tuşuna ve power tuşuna basılı tutarak usb kabloyu takıyorsunuz. Programda QLoader ile başlayan bir bağlantı ile cihaz bilgisayara bağlanması gerekiyor. V+ ve power da olabilir. Deneyerek tesbit ediniz. Ama mutlaka batarya sökülü olmalıdır. eğer herşey tamam ise Download butonuna basınız ve yazılımı başlatınız. Biraz zaman alabilir. Sonra usbyi çekiniz ve yaklaşık 3-5 dakika bekleyiniz. Sonra bataryayı takıp power tuşuna cihaz açılana kadar basılı tutunuz. Cihazda donanımsal sorun yok ise açılacaktır.
K K.A.R.A - #3
Teşekkürler yazılımı indirip deniyorum sonucu yazarım. Bu arada adb ve sürücülerin kurulu olması gerekiyor mu?
symbazz symbazz - #4
Gerekmiyor ama kurun yinede.
K K.A.R.A - #5
Cihaz açıldı şuan. Ama birkaç farklı şeyi farklı yaptım. Batarya olmadığı zaman cihaz bağlantı yapmadı. Batarya takılı olarak işlemi hallettim. Ayrıca bağlantı yaparken sadece ses açma tuşuna basıyoruz ve general mobile yazısı geliyor 1-2 saniyeliğine ve ekran tamamen kararıyor. Cihaz bu hali aldıktan sonra işleme başladım. Ve sonuç başarılı... Teşekkürler
cevdetguney cevdetguney - #6
Cihaz açıldı şuan. Ama birkaç farklı şeyi farklı yaptım. Batarya olmadığı zaman cihaz bağlantı yapmadı. Batarya takılı olarak işlemi hallettim. Ayrıca bağlantı yaparken sadece ses açma tuşuna basıyoruz ve general mobile yazısı geliyor 1-2 saniyeliğine ve ekran tamamen kararıyor. Cihaz bu hali aldıktan sonra işleme başladım. Ve sonuç başarılı... Teşekkürler
burası mobilkulup türkiyenin önde gelen teknisyenleri burada sonucta dogru uygulandımı olmama ihtimali yok geçmiş olsun :)
symbazz symbazz - #7
Rica ederim. Olduğuna sevindim.
Paradox Paradox - #8
burası mobilkulup türkiyenin önde gelen teknisyenleri burada sonucta dogru uygulandımı olmama ihtimali yok geçmiş olsun :)

Benden bahsetmediğiniz kesin.
:zuhaha:
symbazz symbazz - #9
Benden bahsetmediğiniz kesin.
:zuhaha:
:ibret:
B Bekir cavdar - #10
Peki bunu yaparken kablo fark ediyomu
Paradox Paradox - #11
Peki bunu yaparken kablo fark ediyomu

Muhtemelen gerekmiyordur.
B Bekir cavdar - #12
Bu dediginizi yapiyorum ama bilgisayar telefonu qualqom olarak degilde quatro olarak goruyo
silivriserdar silivriserdar - #13
Bu dediginizi yapiyorum ama bilgisayar telefonu qualqom olarak degilde quatro olarak goruyo
Cihazı pc'ye bağlayın ve aygıt yöneticisinin resmini çekip konuya atın. Yardımcı olalım.
B Bekir cavdar - #14
Cihazı pc'ye bağlayın ve aygıt yöneticisinin resmini çekip konuya atın. Yardımcı olalım.
tm öhleden sonra tekrar uğraşacam o zaman atarim
B Bekir cavdar - #15
20180306_164027[1].jpg

siteye foto atamıyorum numaranızı verseniz fotoyu atsam
B Bekir cavdar - #16
program bu hatayı veriyor
silivriserdar silivriserdar - #17
program bu hatayı veriyor
Sitemizde arama kısmından arama yaparak Qualcom usb driver konusunu bulun ve driverları indirip kurun sonra tekrar deneyin.
B Bekir cavdar - #18
Bu konudakini indirdim olmadı
silivriserdar silivriserdar - #19
Bu konudakini indirdim olmadı
Bu sitede dedim bu konuda değil. Bu siteden indirin arama yerinden arayın.
B Bekir cavdar - #20
bulamıyorumki bunun gibi konular geliyor size zahmet yardıumcı olabilirmisiniz
silivriserdar silivriserdar - #21
bulamıyorumki bunun gibi konular geliyor size zahmet yardıumcı olabilirmisiniz
Snapdragon Qualcom USB Driver diye arayın.
B Bekir cavdar - #22
aynı hatayı verdi
B Bekir cavdar - #23
Arkadaslar dediginizi yaptim her sey oldu fakat cihazi aciyom komut yok ekraninda kalıyor
symbazz symbazz - #24
Cihazınızın komple kapandığından emin olun. Sonra bataryasını çıkartın. Volume + ve - tuşlarına basılı tutun ve usb ye bağlayın.
symbazz symbazz - #25
Komut yok yazıyorsa üç tuşa aynı anda basıp bırakın.
Paradox Paradox - #26
Sonuç nedir?
ustaismet ustaismet - #27
bu driveri gösterin tmm deyin

printThread_attachments

• Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    123.6 KB · Görüntüleme: 42
S sedosi21 - #28
aynı sorunlu telefon bana da geldi General Mobile yazısından sonra android işareti anlık geliyordu ve telefon açılmıyordu.Batarya takılı olarak denedim bende,ses açma tuşuna basılı tutarken kabloyu takıyorsunuz GM yazısından 1 saniye sonra ekran koyu gri oluyor.Ardından işleme başşlayabilirsiniz.
Paradox Paradox - #29
aynı sorunlu telefon bana da geldi General Mobile yazısından sonra android işareti anlık geliyordu ve telefon açılmıyordu.Batarya takılı olarak denedim bende,ses açma tuşuna basılı tutarken kabloyu takıyorsunuz GM yazısından 1 saniye sonra ekran koyu gri oluyor.Ardından işleme başşlayabilirsiniz.

:alkis:
Efkeyt Efkeyt - #30
Uzun uğraşlar sonucunda aynı şekilde çözdüm sorunumu :D Teşekkür ederim.
coban32 coban32 - #31
Geçmiş olsun.
Paradox Paradox - #32
Uzun uğraşlar sonucunda aynı şekilde çözdüm sorunumu :D Teşekkür ederim.

Geçmiş olsun.
serdar1820 serdar1820 - #33
bendede çift simli var yhapamadım aynı hata bendede var ama qfil programını nasıl kullanıcam yardım edermisiniz telefon açılmıyor
Paradox Paradox - #34
bendede çift simli var yhapamadım aynı hata bendede var ama qfil programını nasıl kullanıcam yardım edermisiniz telefon açılmıyor

H Hasanozcan - #35
Bilgisayarınıza Qfil yazılımını kuruyorsunuz. Sonra BURADAN ilgili linkten yazılımı indiriyorsunuz. Qfil programından, gerekli yerlere yazılımı gösteriyorsunuz. Sonra cihazın bataryasını çıkartıyorsunuz. Ve (herhalde) V- tuşuna ve power tuşuna basılı tutarak usb kabloyu takıyorsunuz. Programda QLoader ile başlayan bir bağlantı ile cihaz bilgisayara bağlanması gerekiyor. V+ ve power da olabilir. Deneyerek tesbit ediniz. Ama mutlaka batarya sökülü olmalıdır. eğer herşey tamam ise Download butonuna basınız ve yazılımı başlatınız. Biraz zaman alabilir. Sonra usbyi çekiniz ve yaklaşık 3-5 dakika bekleyiniz. Sonra bataryayı takıp power tuşuna cihaz açılana kadar basılı tutunuz. Cihazda donanımsal sorun yok ise açılacaktır.
peki bu indirdigimiz yazılımı acarken sifre istiyor o ne
Master Master - #36
peki bu indirdigimiz yazılımı acarken sifre istiyor o ne
Şifre:
N Nerde - #37
DENENDİ ÇALIŞIYOR 21.04.2019 TEŞEKKÜRLER BRO :)
coban32 coban32 - #38
Geçmiş olsun.
N nhT47 - #39
Gerekli yer derken? Çok şifreli konuşuyorsunuz :) Yardım edebilir misin?
EliteMan EliteMan - #40
Cihaz Tam Olarak Neyden Sonra Böyle Oldu​
Aslankim Aslankim - #41
Gerekli yer derken
Şunu kast ediyor Qfil den ( Fiat Build )
Seçeneğini seçip ( Browse...) tıklayıp yazılımı seçip yüklemek

Burda göterilmiş nasıl yapıldığı
N nhT47 - #42
Cihaz Tam Olarak Neyden Sonra Böyle Oldu​
Cihaz 8 aydır yatıyordu, lazım oldu açalım dedik General Mobile yazısında kaldı. Recovery Mode açılmıyor, komut yok yazısı geldikten 0,5 Saniye :) sonra kapanıyor. Daha önce root ve türevi modifiye işlemleri cihaza uygulanmadı. Sıfır gibi desek yeridir. Recovery Mode açılsa gerisini halledebilirim.
EliteMan EliteMan - #43
Cihaz 8 aydır yatıyordu, lazım oldu açalım dedik General Mobile yazısında kaldı. Recovery Mode açılmıyor, komut yok yazısı geldikten 0,5 Saniye :) sonra kapanıyor. Daha önce root ve türevi modifiye işlemleri cihaza uygulanmadı. Sıfır gibi desek yeridir. Recovery Mode açılsa gerisini halledebilirim.
yazılımsal bilginiz mevcutsa yazılım atmanız lazım
M Machine - #44

Burada bulunan konu size yardımcı olacaktır.
S smf123 - #45
ne yaptıysam olmuyor senin dedğin gibi
T0r1 T0r1 - #46
merhaba hocalarım, ölü konuya kalp masajı yapıyorum biraz ama elime bir GM4G tek sim geçti ve bu konudaki gibi usb aygıtı tanınmadı hatası alıyorum, usb soketindemidir sıkıntı? biraz araştırma yaptım ve motorola factory cable diye bir şey keşfettim acaba 1 ile 4. pinimi shortlamak lazım usb kablosunda, benim usb kablo açılabilir türde olmadığı için yapamadım telefonun anakartının üstünde shortlamayı denedim ama pek bir işe yaramadı. qualcomm, adb ve fastboot gibi driverlar yüklüdür. telefonu batarya çıkarıp ve çıkarmadan denedim ikisindede sonuç aynı. yeni bir konu açmadan önce bir sorayım dedim bu konuya

EDIT: cihaza manuel olarak driver kurmaya çalıştığımda aldığım hata: Belirttiğiniz klasör aygıtınız için uyumlu bir yazılım sürücüsü içermiyor. Klasör bir sürücü içeriyorsa, x64 tabanlı sistemler için Windows ile çalışmak üzere tasarlanıp tasarlanmadığından emin olun
teknikk1 teknikk1 - #47
merhaba hocalarım, ölü konuya kalp masajı yapıyorum biraz ama elime bir GM4G tek sim geçti ve bu konudaki gibi usb aygıtı tanınmadı hatası alıyorum, usb soketindemidir sıkıntı? biraz araştırma yaptım ve motorola factory cable diye bir şey keşfettim acaba 1 ile 4. pinimi shortlamak lazım usb kablosunda, benim usb kablo açılabilir türde olmadığı için yapamadım telefonun anakartının üstünde shortlamayı denedim ama pek bir işe yaramadı. qualcomm, adb ve fastboot gibi driverlar yüklüdür. telefonu batarya çıkarıp ve çıkarmadan denedim ikisindede sonuç aynı. yeni bir konu açmadan önce bir sorayım dedim bu konuya

EDIT: cihaza manuel olarak driver kurmaya çalıştığımda aldığım hata: Belirttiğiniz klasör aygıtınız için uyumlu bir yazılım sürücüsü içermiyor. Klasör bir sürücü içeriyorsa, x64 tabanlı sistemler için Windows ile çalışmak üzere tasarlanıp tasarlanmadığından emin olun
mrb.pc telefonu tam görmüyor .farklı usb kablo ya da portta dene.hala tanımadıysa büyük ihtimalle usb soketi bozuktur..telefon açılmasa bile qualcomm hs-usb qdloader 9008 olarak tanıması gerekir...
T0r1 T0r1 - #48
mrb.pc telefonu tam görmüyor .farklı usb kablo ya da portta dene.hala tanımadıysa büyük ihtimalle usb soketi bozuktur..telefon açılmasa bile qualcomm hs-usb qdloader 9008 olarak tanıması gerekir...
hocam, usb soketinde büyük ihtimalle sorun, bilgisayara driveri manuel olarak yükletmeye çalıştımmı qualcomm'da adb'de uyumlu değil hatası alıyorum. ben daha önce bir sürü cihaza rom attim ama hiç driver uyumluluk hatası çekmedim (LG'de bir kere çekmiştim oda 2 kere çıkar tak yaptımmı geçmişti). qualcomm 9006 driverini uyumlu görüyor 9008 modunda iken adb modunda iken pek bişe yapamıyorum ama aklımda bir yöntem var, bilgisayara adb modunda bir cihaz bağlayacağım bir porttan sonra ise bilgisayarı tamamen dondurmam lazım bir şekilde, donukken adb modunda tanınmış cihazı çıkarıp yerine gm4g cihazını takarsam belki öyle çalışır ama dondurmanın ve geri açmanın yolunu bulmam lazım, yapabilen olursa benide bilgilendirsin lütfen.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/general-mobile-4g-acilmiyor.2874/