General Mobile 5 D (Dual) Servis Yazılımı

General Mobile 5 D (Dual) Servis Yazılımı

bykaya27 bykaya27 - #1
bir köşede kalsın lazım olur muhakkak

braveturks braveturks - #2
En son gm5 plus yazılım attım cihaz göçtü daha da kalkmadı. :)
symbazz symbazz - #3
Bu GM 5 Plus Dual yazılımı.
braveturks braveturks - #4
Benim indirdiğim rom da her ikisi içinde yazıyordu. Cihaz yazılımı başarılı bir şekilde aldı. Yazılım işlemi bittikten sonra yeniden başlat dedim. Gümmmm
bykaya27 bykaya27 - #5
Dün yazılımı cihaza yükleyip test edip öyle paylaşım yaptım asla kimsenın zarar etmesini istemem ondan önce test ettim gayet başarılıydı umarım sorununuz hal olur bu yazılkımla
braveturks braveturks - #6
Dün yazılımı cihaza yükleyip test edip öyle paylaşım yaptım asla kimsenın zarar etmesini istemem ondan önce test ettim gayet başarılıydı umarım sorununuz hal olur bu yazılkımla
Hocam estğ. Ben başka bir yerden indirmiştim. Ayrıca cihazda sıkıntı vardı. Daha önce sıvı temas görmüş ve bir defa da ekran değişmiş. Yazılımda çöktükten sonra öğrendim. Yeni telefon aldım verdim ben de müşteriye :)
bykaya27 bykaya27 - #7
Hocam estğ. Ben başka bir yerden indirmiştim. Ayrıca cihazda sıkıntı vardı. Daha önce sıvı temas görmüş ve bir defa da ekran değişmiş. Yazılımda çöktükten sonra öğrendim. Yeni telefon aldım verdim ben de müşteriye :)
Geçmiş olsun ustam . eğer cihazın çift hatlı ise ve cihazda yazılım eksiği varsa bence romu denemekte yarar var umarım böyle bir olayla bir daha karşılaşmazsın @braveturks
silivriserdar silivriserdar - #8
Yeni cihaz alıp niye verdiniz hocam? Sonuçta cihaz yazılım yüklenirken susabilir veya olayım illa yazılım ile alakası olan birşey değildir.
symbazz symbazz - #9
GM5 PLUS Dual yazılımını GM5 Dual cihazına yüklemeyin. Tek sim cihazada yüklemeyin. Cihaz susabilir yada imei gidebilir.
Paradox Paradox - #10

Sizin iş yeri tam olarak neredeydi?
Belki eskiyi getir yeniyi götür kampanyasından bizde faydalanırız.
:zuhaha:
symbazz symbazz - #11
:ibret:
braveturks braveturks - #12
Bekleriz Hocam, Malatya'ya yolunuz düşerse....

İşin şakası bir yana ben bu mesleği icra ederken çok zorlanıyorum. Zorlanma nedenim işin zorluğu değil insanların zorluğu. Bu olayın dışında yaşadığım başka bir olayı paylaşayım. Bundan 7 ay önce General Mobile Discovery Anakart değiştim. 1 ay önce ben tamir atölyesinde yokken bir adam gelmiş ve bir tane Discovery bırakmış. Ben bu telefonu buradan aldım ve bozuk demiş. Telefona baktım. Şarj soketi yerinde yok. Dedim muhtemelen şarj soketinden dolayıdır. Ben de şarj soketini yaptım ve telefonun ana kartında ve ekranında sıvı temas vardı. Telefonun dükkana bırakılmasından 1 ay sonra şahsiyet geldi. Ben bu telefonu iade edeceğim dedi ve ekledi "bu ana kart bozuk. Kamera güzel çekmiyor. Telefon çok ısınıyor............" Önce anlamadım. Sonra 7 ay önce ana kartı benim taktığımı anladım.
Ben de karşı atağa geçtim. Biz sadece ana kart taktık kamera sizin kameranız. Ayrıca telefonu tekrar açıp kendisine komple sıvı temas olduğunu gösterdim. "O zaman siz yaptınız diye kontra atak yaptı. Ben de adama ana kartın parasını iade ettim. Ana kartı iade aldım. Ana kart sağlam.
Neyse bu işi sonra bıraktım.
Paradox Paradox - #13
Bekleriz Hocam, Malatya'ya yolunuz düşerse....

İşin şakası bir yana ben bu mesleği icra ederken çok zorlanıyorum. Zorlanma nedenim işin zorluğu değil insanların zorluğu. Bu olayın dışında yaşadığım başka bir olayı paylaşayım. Bundan 7 ay önce General Mobile Discovery Anakart değiştim. 1 ay önce ben tamir atölyesinde yokken bir adam gelmiş ve bir tane Discovery bırakmış. Ben bu telefonu buradan aldım ve bozuk demiş. Telefona baktım. Şarj soketi yerinde yok. Dedim muhtemelen şarj soketinden dolayıdır. Ben de şarj soketini yaptım ve telefonun ana kartında ve ekranında sıvı temas vardı. Telefonun dükkana bırakılmasından 1 ay sonra şahsiyet geldi. Ben bu telefonu iade edeceğim dedi ve ekledi "bu ana kart bozuk. Kamera güzel çekmiyor. Telefon çok ısınıyor............" Önce anlamadım. Sonra 7 ay önce ana kartı benim taktığımı anladım.
Ben de karşı atağa geçtim. Biz sadece ana kart taktık kamera sizin kameranız. Ayrıca telefonu tekrar açıp kendisine komple sıvı temas olduğunu gösterdim. "O zaman siz yaptınız diye kontra atak yaptı. Ben de adama ana kartın parasını iade ettim. Ana kartı iade aldım. Ana kart sağlam.
Neyse bu işi sonra bıraktım.

Malatya'ya yolum düşer mi bilinmez ama Malatya'lı öğretmen bir komşum var.
Yaz tatilinde nasipse değişim yapılacak cihazları O'nunla gönderirim.

Müşteriler konusuna gelince, kendinizi ezdirmeyiniz.
symbazz symbazz - #14
Yalancı, düzenbaz, üç kuruş için yalan söyleyen o kadar çok kişi var ki anlatamam.
bykaya27 bykaya27 - #15
GM5 PLUS Dual yazılımını GM5 Dual cihazına yüklemeyin. Tek sim cihazada yüklemeyin. Cihaz susabilir yada imei gidebilir.
EĞER TEST ETMEMİŞ OLSAYDIM PAYLAŞMAZDIM USTA
symbazz symbazz - #16
EĞER TEST ETMEMİŞ OLSAYDIM PAYLAŞMAZDIM USTA

Büyük punto ile yazılan yorumlar forum ve sosyal medyalarda hakaret, küfür yada kızgınlık olarak algılanır. Zaten forum kurallarına da uygun değildir. Yukarıda ki yorumu beğenen arkadaşlara da aynı zamanda bunu hatırlatayım. Bu bir. .
Sizin test etmiş olmanız, bazı şeylerin doğru yapıldığını göstermez, aksine kullanıcıları yanlış yola sevk eder. Bu yazılım Plus yazılımıdır. Hala dediğim lafım arkasındayım.
Zaten iş baştan yanlış. Plus yazılımı siz burada normal 5D yazılım diye yayınlıyorsunuz. Sizin yüklemelerinizde, işin düzgün gitmesi, bu yazılımın PLUS olan modellere de uygun olduğunu göstermez. Farazi ki çalıştı, yazılımı doğru başlık altında yayınlamanız gerekmektedir.
Artı birşey paylaşıyorsunuz, forum kurallarında, neyin nasıl ve ne şekilde paylaşılacağı belirtilmiştir. Buna da uyum sağlamanız gerekmektedir.
Buraya kadar da iki.

Bu konulara riayet eder ve daha dikkatli olursanız sevinirim. İyi forumlar.
M manyax2007 - #17

Plus olan değil GM5 modelinin qfill stock romu linki kopyalayıp tarayıcı sekmesine yapıştırın tek hat ve çift hat dosya içinde mevcut ayrıca fabrika yazılımı da var bu rom nette hiç bir yerde yok
symbazz symbazz - #18

Plus olan değil GM5 modelinin qfill stock romu linki kopyalayıp tarayıcı sekmesine yapıştırın tek hat ve çift hat dosya içinde mevcut ayrıca fabrika yazılımı da var bu rom nette hiç bir yerde yok

Teşekkürler.
ramooo19 ramooo19 - #19

aynen neden yeni cihaz teslim ettinizki musteri size tamir gördüğünü ve sıvı teması olduğunu belirtmediyse sorumlu kendisi olur ve hiç bir hak talep edemez! :)
braveturks braveturks - #20
Kadın
aynen neden yeni cihaz teslim ettinizki musteri size tamir gördüğünü ve sıvı teması olduğunu belirtmediyse sorumlu kendisi olur ve hiç bir hak talep edemez! :)
Kadın kontrolden çıktı. Telefonsuz ben ne yaparım, nasıl yaşarım diye çok ciddi bir kriz geçirdi.
symbazz symbazz - #21
Kadın

Kadın kontrolden çıktı. Telefonsuz ben ne yaparım, nasıl yaşarım diye çok ciddi bir kriz geçirdi.

Sizin müşteri bu kadınmıydı. ?

leonidasss leonidasss - #22

Hocam bu müşteri tipi numune her yerde var bir kaç tane ,denk geliyor arada.

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Paradox Paradox - #23

symbazz symbazz - #24

Fabrika yazılımı ile diğer tek hat çift hat yazılımları arasındaki fark nedir. ?
Paradox Paradox - #25
Fabrika yazılımı ile diğer tek hat çift hat yazılımları arasındaki fark nedir. ?

Yanılmıyorsam fabrika yazılımı susmuş cihazları ayağa kaldırmak ve cihaz donanımını test etmek için sanırım.
symbazz symbazz - #26
Yanılmıyorsam fabrika yazılımı susmuş cihazları ayağa kaldırmak ve cihaz donanımını test etmek için sanırım.

Diğerleride güncellemeler o zaman.
Paradox Paradox - #27
Diğerleride güncellemeler o zaman.

Yine yanılmıyorsam fabrika yazılımı ile cihaz ayağa kaldırılıyor ve kontrolleri yapılıyor.
Lakin bu yazılımla cihaz kullanılamıyor.
Bu nedenle de cihaza uygun yazılımın yüklenmesi gerekiyor.
symbazz symbazz - #28
Yine yanılmıyorsam fabrika yazılımı ile cihaz ayağa kaldırılıyor ve kontrolleri yapılıyor.
Lakin bu yazılımla cihaz kullanılamıyor.
Bu nedenle de cihaza uygun yazılımın yüklenmesi gerekiyor.

Hadi yanılmayın bakalım.. :zuhaha:

Şaka şaka. Büyük bir ihtimalle öyledir.
Paradox Paradox - #29
Hadi yanılmayın bakalım.. :zuhaha:

Şaka şaka. Büyük bir ihtimalle öyledir.

Ah bendeki şu cehalet olmasa, bende bilirim kesin konuşmayı ama ne yazık ki:
Bilmediklerim her zaman için bildiklerimden çok fazla.
:ihtiyar:
symbazz symbazz - #30

Sizdeki tevazu tavan yapıyor efendim.
rngrburhan rngrburhan - #31
sayın paradox acil yardımınız gerek bisey danışabilir miyim?
symbazz symbazz - #32
Paradox bey, acil danışmaya, acil danışmaya.

Neden Paradox kardeşim. Sorunuz konusunda, uygun bölüm altına konu açın, herkes görür yardımcı olur. Şahsa özel hizmet yok burada.
Paradox Paradox - #33
sayın paradox acil yardımınız gerek bisey danışabilir miyim?

Buyurunuz lütfen.
Siz Acil olarak danışınız, ben nasipse Müsait olduğum zaman cevap vereyim.
Paradox Paradox - #34
Paradox bey, acil danışmaya, acil danışmaya.

Neden Paradox kardeşim. Sorunuz konusunda, uygun bölüm altına konu açın, herkes görür yardımcı olur. Şahsa özel hizmet yok burada.

Kıskanmayınız efendim.
symbazz symbazz - #35
Kıskanmayınız efendim.
:duymadim:
T tanergoksen - #36
bir köşede kalsın lazım olur muhakkak

Bun telefona nasıl yükleyebiliiz acaba.
silivriserdar silivriserdar - #37
Bun telefona nasıl yükleyebiliiz acaba.
Qfil programı ile yükleyebilirsiniz.
T tanergoksen - #38
Qfil programı ile yükleyebilirsiniz.
Teşekkür ederim Serdar Bey, yükledim ama maalesef yine olmadı. Benim telefon açılışta logodan sonra tekrar kapanıyor. Recovery mod açılmıyor. Android resminin üzerinde ünlem işareti çıkıyor. Stock romu tekrar yükledim. Ne yaptıysam olmadı. Acaba sorun nedir?
T tanergoksen - #39
Switch To FireHose
Wait for 3 seconds...
Max Payload Size to Target:49152 Bytes
Device Type:eMMC
Platform:8x26
Disable Ack Raw Data Every N Packets
Skip Write:False
Always Validate:False
Use Verbose:False
Download Fail:FireHose Fail FHLoader Fail:Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor
Finish Download

Yüklemeye çalışırken son kısmı bu şekilde oldu sanırım. Bir sorun çıktı. Neyi eksik yaptım acaba?
symbazz symbazz - #40
Switch To FireHose
Wait for 3 seconds...
Max Payload Size to Target:49152 Bytes
Device Type:eMMC
Platform:8x26
Disable Ack Raw Data Every N Packets
Skip Write:False
Always Validate:False
Use Verbose:False
Download Fail:FireHose Fail FHLoader Fail:Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor
Finish Download

Yüklemeye çalışırken son kısmı bu şekilde oldu sanırım. Bir sorun çıktı. Neyi eksik yaptım acaba?

• Qfil programının en son versiyonunu kullanın.
  • Sürücülerin eksiksiz yüklendiğinden emin olun.
  • Yazılım atılacak bazı cihazlar bataryasız bazıları da bataryalı yazılım alır. Bataryalı olanlarda ise şarj en aşağı %50 olmalı.
  • Kablonuzu ve usb girişinizi değiştirin.
  • İmkan varsa başka bilgisayarda da deneyin.
  • Bir seferde olmayabilir, birden fazla deneme yapın.
  • Cihazınızın QLoader moduna girdimi dikkat edin. Girmediyse, hangi tuş kombinasyonuyla girdiğini araştırın.
T tanergoksen - #41
Teşekkür ederim önerileriniz için. Sonunda yükleyebildim, ancak sorun devam ediyor. Sanırım donanımsal bir sorun.
symbazz symbazz - #42
Teşekkür ederim önerileriniz için. Sonunda yükleyebildim, ancak sorun devam ediyor. Sanırım donanımsal bir sorun.
Rica ederim. Tekrar yükleyin. Belki sorun hallolur.

Iphone X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
islammusluman05 islammusluman05 - #43
paylaşım için tşk ler aynen bir köşede kalsın mutlaka birgün ihtiyaç duyulur
E erciyesim - #44

Bu rom GM 4G telefona yüklenebilirmi ? Sıkıntı çıkarırmı ?
symbazz symbazz - #45
Bu rom GM 4G telefona yüklenebilirmi ? Sıkıntı çıkarırmı ?

Uysaydı, başlığa hem 5d dual hemde 4g uyumlu denirdi.
E erciyesim - #46
Bazı forumlarda gm5 (plus olmayan) stock romun gm 4G cihazlarada yüklenebildiği bu sayede general mobil tarafından güncellemeleri kesilmiş olan 4g cihazların güncelleme almaya devam ettiği hatta gm 5 (plus olmayan) android oreo güncellemesi geldiğinde bu sayede oreo yuda alacakları yazıyordu. İyiki güvenip yüklememişiz ben stock rom olunca qfil rom da o şekilde olurmu diye sormuştum.
symbazz symbazz - #47
Aslına bakarsanız doğru. 4G yazılımı 5D ye atılabiliyor. Ben bunu aylar önce farkettim. Yanlışlıkla 4G içine 5d boardu yerleştirilmiş servisimizde. Bizde yazılım attık çalışmıştı. Yani 5D boardu 4G olarak açılmıştı. Ondan sonrada Frp olayında 4G deki yöntemle 5D leri açmaya başladık. Bir önceki yorumumu geri alıyorum. Bazı üyeler ilgili olmayan başlıklar altında başka cihazlar hakkında soru soruyorlar. Bizde artık neredeyse cevapları otomatiğe bağladık.
E erciyesim - #48
Aslına bakarsanız doğru. 4G yazılımı 5D ye atılabiliyor. Ben bunu aylar önce farkettim. Yanlışlıkla 4G içine 5d boardu yerleştirilmiş servisimizde. Bizde yazılım attık çalışmıştı. Yani 5D boardu 4G olarak açılmıştı. Ondan sonrada Frp olayında 4G deki yöntemle 5D leri açmaya başladık. Bir önceki yorumumu geri alıyorum. Bazı üyeler ilgili olmayan başlıklar altında başka cihazlar hakkında soru soruyorlar. Bizde artık neredeyse cevapları otomatiğe bağladık.
Yani şimdi 4G telefonuma qfil Programı ile GM5 (plus olmayan) telefona ait qfil romu atabilirmiyim. Sonuç ne olur.
silivriserdar silivriserdar - #49
Biz 5d ye 4g yazılımı attık açılmadı. [emoji16]
symbazz symbazz - #50
Geçen gün bilmeden attık açıldı. İki cihaza daha attım işe yaradı. General Mobile 5 D yani dual. Burada bir ayrıntı var. GM 5D cihaza 4G Dual yazılımı atacaksınız. Attığım yazılım bu:

GM_4G_DUAL_QFIL_MMB29K_6.0.1

Google da arattırıp bulabilirsiniz.
Durun romuda buldum ben.

şifre sorarsa ektedir.

printThread_attachments

• şifre.txt
    18 bayt · Görüntüleme: 41
A aerdogan85 - #51
Arkadaşlar bu rom " GM 5 PLUS dual " mi. " GM 5 dual " mi ?
Başlıkta gm 5 d yazıyor. Yorumda bir arkadaş gm5 plus dual demiş. anlamadım gitti..
symbazz symbazz - #52
Ben Gm 5 Plus Dual olarak biliyorum. konu sahibi cevap verecektir.
leonidasss leonidasss - #53
Gm 5 plus in yazılımı değil GM-5D farklı bir model GM 5 düz olması gerekiyor.
E erciyesim - #54
Arkadaşlar bu rom " GM 5 PLUS dual " mi. " GM 5 dual " mi ?
Başlıkta gm 5 d yazıyor. Yorumda bir arkadaş gm5 plus dual demiş. anlamadım gitti..

Konu başlığındaki romu denemedim ama konuya cevap olarak yazılmış yukarda alıntı yaptığım mesajdaki rom GM5 (Plus olmayan) modelin romu
hatta bilgi olsun diye yazayım ben bu romu 4G modeline Qfil ile yükledim sonuç olumlu. Konu sahibine ve ayrıca bu orjinal romu paylaşan @manyax2007 arkadaşımıza ayrıca teşekkür ederim.
S stefanos63 - #55
s.a usta bu gm 5 d yazilimimi ?
Paradox Paradox - #56
s.a usta bu gm 5 d yazilimimi ?

Evet.
H hevsel07 - #57
hocam gm5 d qfl ile stock rom yukleyebılırmıyım *
Paradox Paradox - #58
hocam gm5 d qfl ile stock rom yukleyebılırmıyım *

Lütfen konuya yazılan yorumları okuyunuz.
SULO SULO - #59
tşkl
I ibrahimsimsek - #60
elınde umt box olan bır ustaya getır yazılımı onunla atsın kalkar cıhaz
B By_Firari - #61

Çok sağol Üstad. Çok işime yaradı sağol
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/general-mobile-5-d-dual-servis-yazilimi.2707/