General Mobile e-Tab 4 Mac ve BT Kullanılmıyor

General Mobile e-Tab 4 Mac ve BT Kullanılmıyor

Kasirgam Kasirgam - #1
Arkadaşlar iyi günler tabletimin kazala sıfırlanması sonucu wifi mac ve BT adresleri kullanılamıyor şimdi tablet tek olan rom mdm siz rom bu siteden indirdim bu olaya nasıl çözüm bulurum yardımcı olursanız sevinirim
gen_com gen_com - #2
zamanında etab 4 debranding için araştırma yapmıştım anakartı söküp dump etmiştim bt ve wifi macın olduğu partition var direkt text olarak yazılı kutusundan oraya istersen yaz düzelir. bildiğim kadarıyla fastboot yok revovery rom var o bölüme yazabilirmi bilmem. ben cihazı okuttuğumda bölüm adlarını da listelememişti. garip bir cihaz
Kasirgam Kasirgam - #3
Direk yazılım root felan yapsak yada orijinal stock roma donsem düzelme olmazmi senin dediğin kadar teknik bilgi sahibi değilim
Lord Raiden Lord Raiden - #4
Root edip Mac adresini elle girsek olmaz mı?
Ben bir uygulama ile Root etmiştim. Bulursam paylaşırım.
Kasirgam Kasirgam - #5
Çok teşekkürler üstadım bekliyorum
Lord Raiden Lord Raiden - #6
Yanılmıyorsam .
Aşağıda indirme butonu var. Oraya tıklayın. Usb hata ayıklama açık olmalı.
İnternet gerekiyor muydu hatırlamıyorum ama sanırım gerekiyordu. Kablolu İnternet bağlantısı yapabilirseniz deneyin root etmeyi.
Kasirgam Kasirgam - #7
Bu uygulamayı PC üzerinden nasıl yükleyebilirim çünku tabletin BT ve wifi çalışmıyor hafıza kart yeride yok dışarıdan hiç bir şekilde dosya yükleme si yapamam
Lord Raiden Lord Raiden - #8
Bu uygulamayı PC üzerinden nasıl yükleyebilirim çünku tabletin BT ve wifi çalışmıyor hafıza kart yeride yok dışarıdan hiç bir şekilde dosya yükleme si yapamam
Bilgisaya görüyor mu tableti? Görüyorsa indirdiğiniz uygulamanın uzantısını .txt yapıp tablete atmayı deneyin.
Kasirgam Kasirgam - #9
PC den Rom felan kurdum ama hiç bakmadım bilgisayar bölümden görüp görmediğini
Lord Raiden Lord Raiden - #10
Rom atabildiyseniz görüyordur zannımca. Dosyayı attıktan sonra uzantısını tekrar .apk yapıp yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemleri yapmadan önce ayarlar uygulamasının verilerini temizleyip usb hata ayıklama modunu açın.
Kasirgam Kasirgam - #11
Rom atabildiyseniz görüyordur zannımca. Dosyayı attıktan sonra uzantısını tekrar .apk yapıp yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemleri yapmadan önce ayarlar uygulamasının verilerini temizleyip usb hata ayıklama modunu açın.
Teşekkürler deneyeceğim
Kasirgam Kasirgam - #12
Evet depolama birimine ulaşıyorum PC üzerinden
Lord Raiden Lord Raiden - #13
Tamam dediğim gibi usb hata ayıklama açıp indirdiğiniz apk dosyasının uzantısını .txt yapıp tablete atın. Tablete attıktan sonra uzantısını tekrar .apk yapın.
Bir de kablolu İnternet paylaşımı için de r uygulamayu aynı şekilde yüklemek lazım.
da aynı şekilde apk uzantısını txt yapıp tablete atın. Uzantısını tekrar apk yapıp yükleyin. Telefonunuza da aynı uygulamayı marketten bulup yükleyin. Sonra otg kablosu ile telefonunuzu ve tableti birbirine bağlamanız gerekli. Sonra uygulamayı açıp bağlantıyı sağlayın. Telefon internetinizi tablet ile paylaşmış olacaksınız. Sonra da size verdiğim root uygulamasını çalıştırıp butona basın. Biraz bekleyin. İşlem bitince rootlanmış olmalı. Root olursa Mac adresini değiştirmek için marketten uygulama aratın Mac adress changer diye. Sonra ya istediğiniz Mac adresini girin ya da randoom Mac adresi girsin program. Yapamadığınız yerde fotoğraf atın. Yardımcı olurum.
Lord Raiden Lord Raiden - #14
Yazılım yüklenip daha rahat çözülebilecek bir durumsa yazılımı ve nasıl yüklendiğini forumda aratıp bulabiliriniz. Root ile de çözülebilir gibime geliyor.
Kasirgam Kasirgam - #15
cihazda dosya yönetici yok galeriye atıyorum bu seferde ısmini değiştirmek isteyince değiştir seceneği çıkmıyor. acaba stock rom mu atsam yada nasıl dosya yöticisini getirebilirim
Kasirgam Kasirgam - #16

durum bu
Lord Raiden Lord Raiden - #17
Stock rom deneyin isterseniz. Nasıl apk yükleyebileceğiniz ile ilgili bir fikrim yok şimdilik. Direkt olarak apk uzantısı ile atıp recoveryden yüklenebilir mi acaba bilemedim.
Lord Raiden Lord Raiden - #18
Dosya yöneticisini de bir şeyler yaparak geri getirebiliyorduk ama çok zaman geçtiği için hatırlamıyorum açıkçası.
Kasirgam Kasirgam - #19
Stock rom deneyecem umarım yapabilirim, olmadı teknik servise versen masraf ne çıkar
Lord Raiden Lord Raiden - #20
Sorun donanımsal olmadığı için uçuk bir fiyat isteneceğini sanmıyorum.
Kasirgam Kasirgam - #21
Sorun donanımsal olmadığı için uçuk bir fiyat isteneceğini sanmıyorum.
Teşekkürler bilgi için
Paradox Paradox - #22
Sonuç nedir?
Kasirgam Kasirgam - #23
Bugün stock rom yükleyeceğim , olmaz adresler geri gelmez ise servise verecegim
Paradox Paradox - #24
Bugün stock rom yükleyeceğim , olmaz adresler geri gelmez ise servise verecegim

Umarım başarılı olursunuz.
Kasirgam Kasirgam - #25
Orijinal rom kurdum sorun hala devam edince bende Bursa'da bir kaç yeri aradım en son İnegöl çarşısında buldum adam 2 saattir uğraşıyor oda yapamadı ? Bursa'da önerebileceginiz bir yer varmı arkadaşlar ?
Paradox Paradox - #26
Orijinal rom kurdum sorun hala devam edince bende Bursa'da bir kaç yeri aradım en son İnegöl çarşısında buldum adam 2 saattir uğraşıyor oda yapamadı ? Bursa'da önerebileceginiz bir yer varmı arkadaşlar ?

Bluetooth açılıyor mu?
Şayet hem WiFi hem de Bluetooth çalışmıyorsa, sorun donanım kaynaklı demektir.
Her iki özellikte aynı donanım bileşeni üzerinden çalışıyor.
Bu donanım bileşeninin arızası Çin malı cihazlarda çok sık karşılaşılan bir durumdur.
Bulunduğunuz yerde o parçayı değiştirecek bilgi ve ekipmana sahip birisi var mıdır bilmiyorum.
Muhtemelen size ilk önerecekleri şey, ana kart değişimi olacaktır.
Lord Raiden Lord Raiden - #27
Bluetooth açılıyor mu?
Şayet hem WiFi hem de Bluetooth çalışmıyorsa, sorun donanım kaynaklı demektir.
Her iki özellikte aynı donanım bileşeni üzerinden çalışıyor.
Bu donanım bileşeninin arızası Çin malı cihazlarda çok sık karşılaşılan bir durumdur.
Bulunduğunuz yerde o parçayı değiştirecek bilgi ve ekipmana sahip birisi var mıdır bilmiyorum.
Muhtemelen size ilk önerecekleri şey, ana kart değişimi olacaktır.
Teşekkürler bilgileriniz için.
Paradox Paradox - #28

:rica:
Kasirgam Kasirgam - #29
evet 2 donanımda çalışmıyor açılışta mdm ekranında seri no yazıyor altta maç adresi bölümü boş, sanırım cihaz elimde patladı teşekkürler her şey için
gen_com gen_com - #30
evet 2 donanımda çalışmıyor açılışta mdm ekranında seri no yazıyor altta maç adresi bölümü boş, sanırım cihaz elimde patladı teşekkürler her şey için
emmc cihazın var ise emmc bağlantı şemasını verebilirim başka bir cihazdan çalışan rom dump edip kopyalama yapabilirisn. kendi orjinal romunda(cihazdaki) adını bilmediğim partition içerisinde wifi ve mac adresi yazıyor ise sorun çiplerde olabilir. lord raiden in dediği gibi rootlayıp deneyin böümler ext değil fat formatında diye hatırlıyorum bilginize.
Kasirgam Kasirgam - #31
emmc cihazın var ise emmc bağlantı şemasını verebilirim başka bir cihazdan çalışan rom dump edip kopyalama yapabilirisn. kendi orjinal romunda(cihazdaki) adını bilmediğim partition içerisinde wifi ve mac adresi yazıyor ise sorun çiplerde olabilir. lord raiden in dediği gibi rootlayıp deneyin böümler ext değil fat formatında diye hatırlıyorum bilginize.
Emmc cihazı yok fakat rootlayip , robot Explorer ile mac adresinin yazılı olduğu dosyaya ulaşıp değiştirme imkanım olmazmı ?
Lord Raiden Lord Raiden - #32
Emmc cihazı yok fakat rootlayip , robot Explorer ile mac adresinin yazılı olduğu dosyaya ulaşıp değiştirme imkanım olmazmı ?
Evet ben de bundan bahsediyordum. Bilgisayardan rootlanma işlemi nasıl tam bilmiyorum ben uygulama ile yapmıştım. Forumu arayın isterseniz bilgisayardan rootlamak için. Ben de müsait bir zamanımda araştırma yapacağım bu konuyu.
Kasirgam Kasirgam - #33
Evet ben de bundan bahsediyordum. Bilgisayardan rootlanma işlemi nasıl tam bilmiyorum ben uygulama ile yapmıştım. Forumu arayın isterseniz bilgisayardan rootlamak için. Ben de müsait bir zamanımda araştırma yapacağım bu konuyu.
Mobogenei ile APK kurubildim cihaza es file kurdum mesela düşündüğüm root dosyalarını direk şimdi es file içine atsam acaba o şekilde kurabilir miyim onu deneyecegim
Lord Raiden Lord Raiden - #34
Mobogenei ile APK kurubildim cihaza es file kurdum mesela düşündüğüm root dosyalarını direk şimdi es file içine atsam acaba o şekilde kurabilir miyim onu deneyecegim
Es Dosya Yöneticisini kurduysanız daha önce dediğim yöntem ile Root yapıp Mac adresini değiştirebiliriz. Ama bunun için kablolu İnternet bağlantısı lazım. Usb tether adlı programlardan birini apk olarak indirip daha önce anlattığım gibi cihaza kopyalayıp apk olarak kurun. Telefonda da aynı uygulama yüklü olmalı. Ve otg kablosu ile bağlantı yapıp İnterneti paylaşmış olacaksınız. Bu kadar uğraşmak istemiyorsanız dediğim gibi Bilgisayardan root yöntemleri var. Sanırım forumda görmüştüm.
Kasirgam Kasirgam - #35
Es Dosya Yöneticisini kurduysanız daha önce dediğim yöntem ile Root yapıp Mac adresini değiştirebiliriz. Ama bunun için kablolu İnternet bağlantısı lazım. Usb tether adlı programlardan birini apk olarak indirip daha önce anlattığım gibi cihaza kopyalayıp apk olarak kurun. Telefonda da aynı uygulama yüklü olmalı. Ve otg kablosu ile bağlantı yapıp İnterneti paylaşmış olacaksınız. Bu kadar uğraşmak istemiyorsanız dediğim gibi Bilgisayardan root yöntemleri var. Sanırım forumda görmüştüm.
Kingsroot programı ni mobogenei ile kurdum fakat oda root için internet istiyor , şimdi ben direk root lu bir rom bulsam onu kursam daha mantıklı değil mi ?
Lord Raiden Lord Raiden - #36
Kingsroot programı ni mobogenei ile kurdum fakat oda root için internet istiyor , şimdi ben direk root lu bir rom bulsam onu kursam daha mantıklı değil mi ?
Evet bulabilirseniz öyle yapın. Bulamazsanız de kablolu İnternet paylaşımı yaparak halledebiliriz.
Lord Raiden Lord Raiden - #37

Forumda arayayım derken en üstte buldum :D
Kasirgam Kasirgam - #38

Forumda arayayım derken en üstte buldum :D
Teşekkürler bunu deneyeceğim birazdan
Kasirgam Kasirgam - #39
Teşekkürler bunu deneyeceğim birazdan
Yanlız tablet te twrp kurulu değil nasıl kurabilirim
Lord Raiden Lord Raiden - #40
Yanlız tablet te twrp kurulu değil nasıl kurabilirim
Kendi recoverysi ile yüklenmiyor mu normalde. Siz kurduğunuz romu nasıl kurdunuz?
Kasirgam Kasirgam - #41
Kendi recoverysi ile yüklenmiyor mu normalde. Siz kurduğunuz romu nasıl kurdunuz?
Kendi recovery ile yükleyebilir miyim twrp istiyor 4.4.2 rom root lu olan
Lord Raiden Lord Raiden - #42
Kendi recovery ile yükleyebilir miyim twrp istiyor 4.4.2 rom root lu olan
Emin değilim. Bilgisayardan da yüklenmiyor muydu.

Kusura bakmayın bir kaç gündür kafam çok dolu.
Üniversite işleri ile uğraşıyorum.
V vedattarasi - #43
Arkadaşım merhabalar

Benim tablette de aynı sıkıntı var. Çözüm yolu bulabildiniz mi?

Sorunu çözdüyseniz nasıl yaptığınızı paylaşırsanız sevinirim
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/general-mobile-e-tab-4-mac-ve-bt-kullanilmiyor.10410/