General Mobile e-Tab 4 USB Yolları

General Mobile e-Tab 4 USB Yolları

braveturks braveturks - #1
Arkadaşlar bilindiği üzere okul tabletlerinde aktivasyon sorunu bulunmakta. Bunu da ancak tablete yazılım atarak çözüyoruz. Fakat bazı tabletlerin usb yolları kopmuş olabiliyor. Yani şarj alıyor fakat usb görmüyor. Bu gibi durumlarda kopan yollar çekilerek sorun giderilebiliyor. Fakat bu yöntemden ben bir türlü e-Tab 4 modelinde olumlu sonuç alamadım. Diğer bir arkadaş da aynı sıkıntıdan bahsetti. Siz de durum nedir? Yol çektikten sonra usb görüyor mu?

Arkadaşlar yol çekerken aşağıda yer alan görselden yararlanıyorum.

e-tab-4-usb-yollari-bozuk-jpg.2285
coban32 coban32 - #2
Üstad mavi ve siyah çizgiyle göterilen ayakları filtrenin diğer ucuna bağla daha garanti olur. Yol çektikten sonra usb çalışıyor bir kez çalışmadı ama sorun benim kullandığım bobin telindeydi.
E ecavus - #3
tşk
A altunhisarman - #4
Arkadaşlar bilindiği üzere okul tabletlerinde aktivasyon sorunu bulunmakta. Bunu da ancak tablete yazılım atarak çözüyoruz. Fakat bazı tabletlerin usb yolları kopmuş olabiliyor. Yani şarj alıyor fakat usb görmüyor. Bu gibi durumlarda kopan yollar çekilerek sorun giderilebiliyor. Fakat bu yöntemden ben bir türlü e-Tab 4 modelinde olumlu sonuç alamadım. Diğer bir arkadaş da aynı sıkıntıdan bahsetti. Siz de durum nedir? Yol çektikten sonra usb görüyor mu?

04052016-101028-41106.jpg
teşekkürler
M murtensss - #5

04052016-101028-41106.jpg
eyvallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
mehmet6300 mehmet6300 - #6
teşekürler
E emekli00 - #7
general mobile etab 4 soket yolları koblo çekimi ni fotograf üzeride nerele lehimlenecegini gösteren vidyo , fotograf
Paradox Paradox - #8
general mobile etab 4 soket yolları koblo çekimi ni fotograf üzeride nerele lehimlenecegini gösteren vidyo , fotograf

Konuya bir görsel ekledim ama görsel çok kötü durumda.
Biraz araştırayım, bir şeyler bulabilirsem nasipse paylaşırım.
E emekli00 - #9
yardımcı olursanız teşekkür ederim
Paradox Paradox - #10
yardımcı olursanız teşekkür ederim

O kadar bakındım ama ne yazık ki olumlu bir sonuç elde edemedim.
M marlos2727 - #11
arkadaslar benımde bır sorunum var general mobıl e tab4 sarj sokerını ısıtırken arkasındakı sıyah kucuk dıyot dustu bulamadımda aynısını gorselde var bunu ne yapabılırım bu yokken sarj gostergesı veya hıcbırtepkı vermıyor tablet ama batarya yuvasına elekrık gelıyo sebebnını bılen yada nasıl cozecemızı bılen bı yazsın

printThread_attachments

• 20181101_142517.jpg
    20181101_142517.jpg
    466.3 KB · Görüntüleme: 251
Paradox Paradox - #12
arkadaslar benımde bır sorunum var general mobıl e tab4 sarj sokerını ısıtırken arkasındakı sıyah kucuk dıyot dustu bulamadımda aynısını gorselde var bunu ne yapabılırım bu yokken sarj gostergesı veya hıcbırtepkı vermıyor tablet ama batarya yuvasına elekrık gelıyo sebebnını bılen yada nasıl cozecemızı bılen bı yazsın

Aynı cihazdan bir tane bulup bakmak lazım.
Aslında cihaza da gerek yok.
Buradaki konudan faydalanarak sorununuzu çözebilirsiniz sanırım.
M marlos2727 - #13
kardesım bu terımler bana yabancı boyle cozemem cozumu bızım dılımızden anlatabılecek usta varmı resımdekı kucuk dıyot dustu onun bır yontemı var bır tqbletcı arkadas tarıf edecektı onada ulamsayorum ilk defa tab 4 tamır ettıgım ıcın cozemedım yardımlarınızı beklıyorum abıler saygılar
coban32 coban32 - #14
20181101_142517.jpg
coban32 coban32 - #15
Usb filtresini sökmüşsün çizdiğim yerleri yol çek düzelir.
M marlos2727 - #16
EYW VALLA KARDESIM SAOLASIN
Paradox Paradox - #17
EYW VALLA KARDESIM SAOLASIN

Geçmiş olsun.
coban32 coban32 - #18
Geçmiş olsun.
M marlos2727 - #19
arkadaslar bilgi amaclı yazıyorum aynı sorun basına gelen olursa s3 s4 s3 mını ve benzerı cıhazlarda aynı dıyottan var taktım duzeldı cıhaz bılgınıze yınede tesekkurler.
Paradox Paradox - #20
arkadaslar bilgi amaclı yazıyorum aynı sorun basına gelen olursa s3 s4 s3 mını ve benzerı cıhazlarda aynı dıyottan var taktım duzeldı cıhaz bılgınıze yınede tesekkurler.

:tsk:
M marlos2727 - #21
sevgılı ustalarım gm etab 4 sarj soketını degıstım sarj alıyordu musterıye verdım bugun gerı geldı sarj almıyor dedı soketı neolur ne olmaz dıye bırdaha degıstım sımdı ekranda sarj cıhazı takılı deyıl sımgesı gelıyor neden olabılır yardımcı olursanız sevınırım
Paradox Paradox - #22
sevgılı ustalarım gm etab 4 sarj soketını degıstım sarj alıyordu musterıye verdım bugun gerı geldı sarj almıyor dedı soketı neolur ne olmaz dıye bırdaha degıstım sımdı ekranda sarj cıhazı takılı deyıl sımgesı gelıyor neden olabılır yardımcı olursanız sevınırım

İlk önce USB yollarını kontrol ediniz.
Zaman zaman USB onarım işlemleri sırasında, USB etrafındaki devre bileşenleri zarar görebiliyor.
Onlarında kontrol edilmesi faydalı olacaktır.
M marlos2727 - #23
HALLETTIM BATARYADANMIS DESARJ OLMUS BIRAZ HARICI SARJ VERDIM OLDU VESTEL VENUS TAB 7 LİTE 2 VAR DOKUNMATIK TAKTIM YENI SOLA BASINCA SAGA BASIYOR SAGA BASINCA SOLA BASIYOR COZEMEDIM YAZILIMSAL OLABILIRMI IKINCI DOKUNMATIKTEDE AYNI SORUNU VERDI
Paradox Paradox - #24
HALLETTIM BATARYADANMIS DESARJ OLMUS BIRAZ HARICI SARJ VERDIM OLDU VESTEL VENUS TAB 7 LİTE 2 VAR DOKUNMATIK TAKTIM YENI SOLA BASINCA SAGA BASIYOR SAGA BASINCA SOLA BASIYOR COZEMEDIM YAZILIMSAL OLABILIRMI IKINCI DOKUNMATIKTEDE AYNI SORUNU VERDI

Bu cihaza mı Vestel'in dokunma panelini taktınız?
Versiyon farklılıklarına göre dokunma paneli cihazınıza uymayabilir.
M marlos2727 - #25
YAK BASKAN GENERAL MOBILI HALLETTIM BATARYADANMIS BIRTANEDE VESTELIM VARDI ONUNDA DOKUNMATIK SAG SOL TERS BASIYORDU YAZILIM ATTIM OLMADI DOKUNMATIK SERISINDENMIS BASINA GELEN ARKADASLAR VESTEL BAB7 LİTE IKI ICIN DOKUNMATIK SERISINDE YJ KODLU DOKUNMATIK ALSINLAR FILIMIN USTUNDE YAZIYOR
Paradox Paradox - #26
YAK BASKAN GENERAL MOBILI HALLETTIM BATARYADANMIS BIRTANEDE VESTELIM VARDI ONUNDA DOKUNMATIK SAG SOL TERS BASIYORDU YAZILIM ATTIM OLMADI DOKUNMATIK SERISINDENMIS BASINA GELEN ARKADASLAR VESTEL BAB7 LİTE IKI ICIN DOKUNMATIK SERISINDE YJ KODLU DOKUNMATIK ALSINLAR FILIMIN USTUNDE YAZIYOR

Geçmiş olsun.
S salper32 - #27
Selam arkadaşlar konu başlığındaki bağlantı şemasını büyük boyutta yükleyebilirmisiniz.
Bendede şarj alan fakat ne yaptısam PC bağlantısında gördüremediğim bir TAB4 üm var.
USB yollarında sorun var sanırım.
Elinde büyük boyutta 1. msj daki resimi olan varsa makbule geçer...
Saygılar
A ayatech - #28
Buyrun

E-Tab 4 Usb Yolları Bozuk.jpg
S salper32 - #29
İlgi ve alaka için teşekkürler.
Araştırırken bende bir resim buldum yardımcı olacaksa ekleyeyim yararı olur....ALINTIDIR

IMG-9907.jpg
S salper32 - #30
Bu yolları çektim ama çalışmadı.usb yi yine görmüyor.OTG Kablo ile Klavye ve mouse takıyorum sorunsuz çalışıyor.OTG den USB belleği görmüyor.Şarj alıyor ama PC ye bağlayınca hiç tepki yok.
USB hata ayıklamada aktif .Yok yok yok.
Çıldırmak üzereyim yardımcı olacak arkadaşlara minnettar kalırım.(Verilen şemadaki usb bağlantı kablolarını(Mavi ve siyah )usb filtresinin üst ayaklarına kaydırsam faydası olur mu?)
Saygılar

Resimde işaretlediğim yerleremi takılacak Siyah ve mavi kablo?Usb filtre 6 ayaklı en üstteki işaretlediğim 2 bacagamı takılacak

E-Tab 4 Usb Yolları Bozuk.jpg
coban32 coban32 - #31
Bağlantıdan emin iseniz (ki mouse çalışıyormuş) farklı kablo ve farklı pc ile deneyiniz hatta temin edebilirseniz adaptör beslemeli usb hub kullanın. Yaşadığınız sorun usbye gelen voltaj ve amper ile alakalı olabilir.
coban32 coban32 - #32
Ayrıca engelli olabilir engelsiz yazılım yüklümüdür cihazda?
S salper32 - #33
Hocam bilgilendirme için teşekkürler...Fakat yazılımın engelli olma ihtimali çok fazla fakat nasıl anlayacağım engelli olduğunu..
Ekran Resmini veya derlenme numarasını yazayımmı
Saygılar
S salper32 - #34
20190430_170049.jpg

Yine olmadı.Harici beslemeli HUB iş görmedi.birtek yazılım kalıyor geriye
Saygılar
F ferhat44 - #35
Ground yani eksi ve yanındaki ayakta kısadevre var mı onu kontrol et, eğer kısadevre varsa kaldır.Yazılımda sıkıntı varsa da önce sıfırlayıp dene çözüm olmazsa wifi üzerinden( örneğin wifi direct transfer programıyla) twrp ve yazılımı tablete atıp kurmayı dene
taneryilmaz taneryilmaz - #36
merhaba arkadaşlar daha önce elime geçen bir anakarttaki mavi ile belirttiğim usb hub entegresi sökülmüş ve hub çıkışları (işlemciye giden) mikro usb den direk alınmıştı. o anakart bilgisayarı görüyordu. ben de bu entegreyi söküp yolları çektim ama bir türlü usb görmüyor acaba biyerleri bypass mı yapmam lazım sanırım işlemci usb takıldığını anlamıyor. yardımcı olursanız sevinrim bu şekilde bir sürü anakart var elimde

printThread_attachments

• denden.jpg
    denden.jpg
    206.3 KB · Görüntüleme: 34
coban32 coban32 - #37
merhaba arkadaşlar daha önce elime geçen bir anakarttaki mavi ile belirttiğim usb hub entegresi sökülmüş ve hub çıkışları (işlemciye giden) mikro usb den direk alınmıştı. o anakart bilgisayarı görüyordu. ben de bu entegreyi söküp yolları çektim ama bir türlü usb görmüyor acaba biyerleri bypass mı yapmam lazım sanırım işlemci usb takıldığını anlamıyor. yardımcı olursanız sevinrim bu şekilde bir sürü anakart var elimde
Başka birşey yapmanıza gerek yok. Yolları düzgün çektiyseniz soket ve kablo sağlamsa çalışacaktır.
taneryilmaz taneryilmaz - #38
Başka birşey yapmanıza gerek yok. Yolları düzgün çektiyseniz soket ve kablo sağlamsa çalışacaktır.
hocam demek istediğimi tam olarak anlamadınız sanırım. zaten direk bağlı ve görmüyor sanırım işlemci usb host moduna girmediği için görmüyor kumarım sorunu anlayan biri çıkar
S sungurgsm - #39
ustalarım kolay gelsin aynı tableten elimede soketen filtreye kadar geliyo usb entegresi degiştim ama hala usb görmü konuda yardım bekliyomm
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/general-mobile-e-tab-4-usb-yollari.3971/