Google Pixel 2 (G011A) IMEI Repair (GCPRO)

Google Pixel 2 (G011A) IMEI Repair (GCPRO)

WhyLeR WhyLeR - #1
0008466_google-pixel-2-2017-64gb-g011a-5-inch-clearly-white_610.jpeg

Using Version...1.0.0.0064
Selected Port Qualcomm HS-USB Modem 9091 #4 COM471
Selected Model GT-I5500
Selected Task NEWQC_Method

Searching phone...

Build...MPSS.AT.2.0.c4.5-00202-8998_GEN_PACK-2.132310.1a.135127.1
Device Detected...
SELinux := Enforcing
model:= Pixel 2
Android Version:= 8.1.0
Description Version:= walleye-user 8.1.0 OPM2.171026.006.G1 4820017 release-keys
Platform:= msm8998 [ walleye ] [ ]
Baseband:= g8998-00202-1802061358
Security Patch := 05-07-2018
ABI:= arm64-v8a SDK Ver:= 27
Simstatus:= ABSENT
ANDROID-ID = FA81N1A04524_00000042BF
SU Version..19.0_Taimen_Dia
Device is Secure Rooted..uid=0
System Permission is Read/Write...

Starting All QCOM IMEI Repair...
Damaged IMEI & Security..
IMEI-1 := 000000000000000
Repaired IMEI-1 := 357XX
job done..

!!! SUCCESS !!!
Total Time Take...00:00:41
Log Saved
Aydar Aydar - #2
:tsk:
E elifteknik - #3
hangi programla yazdınız üstad
WhyLeR WhyLeR - #4
hangi programla yazdınız üstad

GCPRO BOX
Relax5353 Relax5353 - #5
Konuyu tekrar canlandırmak istiyorum, yurt dışından Google pixel 2xl alsam IMEI kopyalayabilirmiyiz daha detaylı anlatırsanız açıklayıcı olur
Paradox Paradox - #6
Konuyu tekrar canlandırmak istiyorum, yurt dışından Google pixel 2xl alsam IMEI kopyalayabilirmiyiz daha detaylı anlatırsanız açıklayıcı olur

Böyle bir şeyi tavsiye etmem.
Yakında IMEI değişmiş cihazları devre dışı bırakabilirler.
Mağdur olursunuz.
omer1321 omer1321 - #7
efs silerekmi yaptınız yoksa direk diag mod yazdımı eğer efs silerek yaptıysanız konuyu biraz açıklayabilirmisiniz ?
Aydar Aydar - #8
Böyle bir şeyi tavsiye etmem.
Yakında IMEI değişmiş cihazları devre dışı bırakabilirler.
Mağdur olursunuz.
Aslında çok saçma olur.
Şu An belki türkiye'de 70 milyon yurtdışı cihaz var diye düşünüyorum.
Bunun önüne geçmek baya zor olacak gibi.
Aydar Aydar - #9
efs silerekmi yaptınız yoksa direk diag mod yazdımı eğer efs silerek yaptıysanız konuyu biraz açıklayabilirmisiniz ?
Konu sahibi sizinle alakadar olacaktır inşallah.
omer1321 omer1321 - #10
Konu sahibi sizinle alakadar olacaktır inşallah.
inşallah merakla bekliyorum
WhyLeR WhyLeR - #11
1 - UNLOCK BOOTLOADER
2 - ROOT
3 - ENABLE DIAG
4 - BACKUP QCN-EFS-NVM
5 - ERASE MODEM PARTITION
6 - IMEI REPAIR
Paradox Paradox - #12
Aslında çok saçma olur.
Şu An belki türkiye'de 70 milyon yurtdışı cihaz var diye düşünüyorum.
Bunun önüne geçmek baya zor olacak gibi.

Aslında hiç de zor değil.
IMEI bilgileri değiştirilmiş bir cihaz sisteme dahil olduğunda, yani şebeke bulduğunda,
Sistem onu anında fark ediyor.
Emin olunuz, devlet istesin, hiç kimse iki saatten fazla IMEI değiştirilmiş bir cihazı kullanamaz.
İlk etapta yakında yirmi milyon cihaz devre dışı bırakılacak.
Ben böyle duydum.
Aydar Aydar - #13
IMEI bilgileri değiştirilmiş bir cihaz sisteme dahil olduğunda, yani şebeke bulduğunda,
Emin olunuz, devlet istesin, hiç kimse iki saatten fazla IMEI değiştirilmiş bir cihazı kullanamaz.
Ben böyle duydum.
Bekleyelim görelim bakalım neler olacak bende merakla bekliyorum.
O ospozonks - #14
üstad kullandığın programı paylaşabilir misin?
nerden bulabiliriz?
B Bilselbus - #15
Ben böyle duydum.
Bende Google pixel 2 var imei kayit disi diyor telefon sebeke yok.. Caresi var mi bunun açtırmanin teşekkürler
omer1321 omer1321 - #16
Bende Google pixel 2 var imei kayit disi diyor telefon sebeke yok.. Caresi var mi bunun açtırmanin teşekkürler
belli bir ücret karşılığında olur ama forum kuralları nedir bilmiyorum iletişim adresleri felan vermek yasak bildiğim
Aydar Aydar - #17
belli bir ücret karşılığında olur ama forum kuralları nedir bilmiyorum iletişim adresleri felan vermek yasak bildiğim
Forumuzda yardımlar ücretsiz yapılmaktadır.
nblue21 nblue21 - #18
merhabalar
bende de pixel 3a var imei atılabiliyor mu ve ücreti ne kadar
EliteMan EliteMan - #19
Bu Cihaz Hiç Gelmedi Ama Volcano Box Yapabilir Diye Bilirim​
nblue21 nblue21 - #20
nerede ikamet ediyorsunuz
L leonardo063 - #21
s.a kardeş google pixel 2 diag aktif edemiyorum root yuklendi android 10 da yuklendi aktfi olmadı android 9 a düşürdüm rootladım yine aktif edemiyorum nasıl açtınız diag modu
V Vanderax - #22
@WhyLeR hocam selamlar işlerinizi takip ediyorum başarılarının devamını dilerim
Bende bir Pixel 2 XL var. Malum bu Strictly Enforce Verification Boot muhabbetinden dolayı imei silinemiyor. QCN dosyası yedeği aldım elimde şuan mevcut fakat telefonda nv_readonly_s ve diğer programlarda nv itemlarının sadece okuma izinli olmasındna mütevellit değiştirdiğim QCN yi yazmıyor cihaza. Acaba Pixel 2 XL'a imei atılabiliyor mu bilginiz var mıdır danışmak istedim sizlere. Teşekkür ederim.
omer1321 omer1321 - #23
@WhyLeR hocam selamlar işlerinizi takip ediyorum başarılarının devamını dilerim
Bende bir Pixel 2 XL var. Malum bu Strictly Enforce Verification Boot muhabbetinden dolayı imei silinemiyor. QCN dosyası yedeği aldım elimde şuan mevcut fakat telefonda nv_readonly_s ve diğer programlarda nv itemlarının sadece okuma izinli olmasındna mütevellit değiştirdiğim QCN yi yazmıyor cihaza. Acaba Pixel 2 XL'a imei atılabiliyor mu bilginiz var mıdır danışmak istedim sizlere. Teşekkür ederim.
Bende pixel2 xl çok uğraştım sanırım olmuyor twrp security partitation silmeme rağmen sildi diyor ama etkisi olmuyor
V Vanderax - #24
Bende pixel2 xl çok uğraştım sanırım olmuyor twrp security partitation silmeme rağmen sildi diyor ama etkisi olmuyor
Hocam bir developer olsa böyle konuşabileceğim birlikte fikir yürütebileceğimiz işi yapacağız aslında. Insecure bir Bootloader oluşturabilsek aslında insecure boot oluşturdum ben ama bootloader ve boot farklı olunca, bootloader otomatikman bootu düzeltiyor cihazı öyle açtırıyor. yani cihaza girdiğimizde her türlü dm-verity ve encryption var. ilk seferde cihaza root atsam bile systemless olduğu için rootlar, çok bir işe yaramıyor açıkçası. Zira recovery mode'a girdiğimizde splash screen de kalıyor. şuan ben rom attım cihaza romun kendi recovery'sine girdiğimde ise sign'lı olmayan zipleri sideload yapmıyor. Eğer zipleri imzalamayı başarabilirsek ve ya imzalı bir paketin içerisinde cihazı flashlarken modemst1 modemst2 ve fsg dosyalarını gerçek anlamda sıfırlamayı başarırsak imei işini becerebiliriz. dd zero commandları da işe yaramıyor.
omer1321 omer1321 - #25
Hocam bir developer olsa böyle konuşabileceğim birlikte fikir yürütebileceğimiz işi yapacağız aslında. Insecure bir Bootloader oluşturabilsek aslında insecure boot oluşturdum ben ama bootloader ve boot farklı olunca, bootloader otomatikman bootu düzeltiyor cihazı öyle açtırıyor. yani cihaza girdiğimizde her türlü dm-verity ve encryption var. ilk seferde cihaza root atsam bile systemless olduğu için rootlar, çok bir işe yaramıyor açıkçası. Zira recovery mode'a girdiğimizde splash screen de kalıyor. şuan ben rom attım cihaza romun kendi recovery'sine girdiğimde ise sign'lı olmayan zipleri sideload yapmıyor. Eğer zipleri imzalamayı başarabilirsek ve ya imzalı bir paketin içerisinde cihazı flashlarken modemst1 modemst2 ve fsg dosyalarını gerçek anlamda sıfırlamayı başarırsak imei işini becerebiliriz. dd zero commandları da işe yaramıyor.
Nacizane tavsiyem cihazın qfill yazılımı çıkana kadar fazla kurcalamayın cihaz hardbrick olursa çözümü servisinden başka yok sanırım
EliteMan EliteMan - #26
Nacizane tavsiyem cihazın qfill yazılımı çıkana kadar fazla kurcalamayın cihaz hardbrick olursa çözümü servisinden başka yok sanırım
:tsk: :alkis:
WhyLeR WhyLeR - #27
Google Pixel 2 (G011A) Downgrade ve IMEI Repair (UMT)

android 9 olmuyor ugrastim baya efs yi silmiyor. 8 e dusurunce oluyor. benim gorusum digerleride olur XL vs. denemek lazim
en zor kismi diag açma. 30 satir kod giriyorsun acmak icin. XL diag kodlari bulunabilir romu ayiklamak lazim.lakin onunla ugrasacak zamanimiz yok.
V Vanderax - #28
Google Pixel 2 (G011A) Downgrade ve IMEI Repair (UMT)

android 9 olmuyor ugrastim baya efs yi silmiyor. 8 e dusurunce oluyor. benim gorusum digerleride olur XL vs. denemek lazim
en zor kismi diag açma. 30 satir kod giriyorsun acmak icin. XL diag kodlari bulunabilir romu ayiklamak lazim.lakin onunla ugrasacak zamanimiz yok.

Selamlar hocam cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim.

8'e düşürme şansım var.

8.1'de diag port açabiliyorum official romda, 10 da da açabiliyorum.

Sorun şu ki bana göre en zor kısmı efs silmekte. modemst1 2 ve fsg dosyalarını ne yapıp ne ettiysem silemedim. Imei kısmını sıfırlarsam eminim ki nv dosyalarının bulunduğu kısımdaki permissionlar da kalkacaktır dolayısıyla box ile değiştirilmiş QCN dosyasını yazdırabilirim. Bir fikriniz varmıdır hocam nasıl imei'yi sıfırlarım?
V Vanderax - #29
@WhyLeR hocam selamlar downgrade ettiğiniz Android 8 yazılımını nereden buldunuz acaba bootloader'ını gönderme şansınız var mıdır
EliteMan EliteMan - #30
V Vanderax - #31
Hocam selamlar
Öncelikle cevabınız icin çok teşekkürler
Fastboot modedayken erase yapılamıyor
Twrp ve ya adb den ise dd zero yapıldıktan sonra dosyalar geri eski haline dönüyor
Qcn yedeği alıp tamir yapıp tekrardan Qcn restore yaptığımız da repair işlemi gerçekleşmiyor
Cihaz Pixel 2 XL
Acaba modemst dosyaları ve fsg yi silme imkanımız var mıdır bir şekilde?
Bu arada insecure adbd de yurutebiliyorum cihazda
Bootloader sorma sebebim secure boot açık olduğu için modemst ve fsg partitionlarini sildirmiyor
Eğer bilginiz varsa lütfen paylaşır mısınız
Saygılarımla
EliteMan EliteMan - #32
sorununuz imei repair mi yani
topsakalsevki topsakalsevki - #33
Google pixel 3 var acaba IMEI repair oluyormu yardımcı olacak varmı
S Siham - #34
Merhaba hocam,
Öncelikle başarılarınızın devamını dilerim.
Android 8.1 de diag aciyorum fakat port vermesine rağmen no phone olarak görüyor.
Bu sebeple qcn alamıyorum.
Gc pro harici qcn backup almak mümkün mu?
Cihaz pixel 2
S Siham - #35
WhyLeR WhyLeR - #36

gcpro ile aldim digerlerini denemedim
S Siham - #37
gcpro ile aldim digerlerini denemedim
hocam sizinle nasıl iletişime gecebilirim.
Aydar Aydar - #38
hocam sizinle nasıl iletişime gecebilirim.
Forumumuzda Özel iletişim Bilgileri paylaşması yasaktır!
itaha008 itaha008 - #39
I bought it with gcpro, haven't tried the others
kindly share the qcn of pixel 2 with me
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/google-pixel-2-g011a-imei-repair-gcpro.8474/