Hometech Wi101 Dokunmatik ve Ses Aygıtı Sorunu

Hometech Wi101 Dokunmatik ve Ses Aygıtı Sorunu

M mulla40 - #1
hometech wi101 kullanıyorum ancak dokunmatık panelı çalısmıyor ve ses aygıt cihazı yuklu deıl diyor yardımcı olurmusunuz
silivriserdar silivriserdar - #2
hometech wi101 kullanıyorum ancak dokunmatık panelı çalısmıyor ve ses aygıt cihazı yuklu deıl diyor yardımcı olurmusunuz
Konunuzu taşıdım ve düzenledim. Lütfen forum kurallarına uygun konu açınız.

Burada bulunan konuya baktınız mı?

Paradox Paradox - #3

Cihazınız bu hale nasıl geldi?
M mehmet7634 - #4
Cihazınız bu hale nasıl geldi?
bende aynı sorunu yaşıyorum uzun zamandır kullanmadım sonra kullanmaya çalışınca da mavi ekran hatası aldım bende format attım ve dokunmatik ekran ve ses çalmıyor hatası aldım yani sesin üzerine gelince yüklü ses çıkış aygıtı yok diyor. dokunmatik ekran format atmadan önceden de çalışmıyordu herhalde, eğer yardım edebiliyorsanız yardım edin lütfen, orjinal iso falanmı atmam lazım anlamadım ben bu işi bir çözüm yolu var mı? lütfen yardım edin.
M mehmet7634 - #5
kardeş bende ses aygıtı ses sorunu yaşadım sonra siteden yani (hometech destek) yaz google'ye o siteden yazılım bölümünden notebook, windows ve Wi 101 seçenekleri seç sağ tarafta 101 rar şeklinde dosya gözükecek onu indir sonra da microsoft store'den rar uygulaması indir ben rar opener'ı indirdim sonra da rardan çıkar Wi101 Driver dosyasını içinde bulup onu da rardan çıkar sonra da içinde installer'e tıkla kurulu yapcak gelen yükle gibi uyarılara yükle de sonra finish dediğinde yeniden başlıyacaktır olmaz ise sen yeniden başlat bilgisayarı hallolur inşallah bende düzeldi ama dokunmatik ekranı bilmiyorum çalışırmı diye bende iso kurulum yapmadan önce yani sıfır kurulum yapmadan önceden de çalışmıyordu ondan çalışmadı sen bi dene belki sende çalışır. HEM BU YÖNTEM TÜM HOMETECH CİHAZLARI İÇİNDE İŞE YARAYABİLİR ÇÜKÜ KENDİ SİTESİNDEN KENDİ DOSYALARINI İNDİRİYORSUNUZ.
Paradox Paradox - #6
Cihaz donanımı ile ilgili sorun yaşayanlar önce cihazlarını fabrika ayarlarına çekiniz.
konuyla ilgili bir açıklama mevcut.
Daha sonrada Hometech'in internet sitesinden cihazın sürücülerini indiriniz.
Eksik sürücülerin kurulumlarını yapınız.
Lakin sürücülerle ilgili dikkat edilmesi gereken bir konu var.
Dokunma Paneli sürücüsünü yükleme işlemini yönetici olarak başlatınız.
baycirkin baycirkin - #7
Cihaz donanımı ile ilgili sorun yaşayanlar önce cihazlarını fabrika ayarlarına çekiniz.
Helal olsun valla sana dünya kadar yer gezdim şu dokunmatik panel için yönetici olarak başlat olayını senin sayende çözdüm düzeldi herşey.
Paradox Paradox - #8
Helal olsun valla sana dünya kadar yer gezdim şu dokunmatik panel için yönetici olarak başlat olayını senin sayende çözdüm düzeldi herşey.

Geçmiş olsun.
yorukoglu yorukoglu - #9
slm wi1o1 için dokunmatik driver i lazım burdan indirdiğim driver dosyasını yükledim ama hala dokunmatik çalışmıyor yârdim lütfen teşekkür ederim
Paradox Paradox - #10
slm wi1o1 için dokunmatik driver i lazım burdan indirdiğim driver dosyasını yükledim ama hala dokunmatik çalışmıyor yârdim lütfen teşekkür ederim

Konuya yazılan yorumları okudunuz mu?
Gerekli açıklamayı daha önce zaten yaptım.
yorukoglu yorukoglu - #11
teşekkür ederim ilginize olay çözüldü
Paradox Paradox - #12
teşekkür ederim ilginize olay çözüldü

:rica:
hasan_20 hasan_20 - #13
ustam indirdim yönetici olarak kurdum ama hala dokunmattşk çalışmıyor nedendir
hasan_20 hasan_20 - #14
format attım 32 bit kurulum yaptın cihaza
Paradox Paradox - #15
ustam indirdim yönetici olarak kurdum ama hala dokunmattşk çalışmıyor nedendir

Yaptığınız işlemler hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?
hasan_20 hasan_20 - #16
Ustam bu driverı buldum yükledim ama saçma çalışıyor dokunmatik daha öncesinde sayfadaki 32 bit win 10 yükledim
hasan_20 hasan_20 - #17
W101 yüklüyorum yönetici olarak çalışmıyor sileadtouch yüklüyrum aygıt yöneticisinden manuel bu seferde dokunmatiğe bastığımda baloncuk çıkıyor saçmalıyor

printThread_attachments

• 670EB3F1-1F5D-4DC5-8ACB-0317AF4C307B.jpeg
    670EB3F1-1F5D-4DC5-8ACB-0317AF4C307B.jpeg
    1,006.2 KB · Görüntüleme: 31
hasan_20 hasan_20 - #18
Tabletin tam modeli bu ustam

printThread_attachments

• 9FD478B1-2001-44A9-BDDF-5996B6524A0D.jpeg
    9FD478B1-2001-44A9-BDDF-5996B6524A0D.jpeg
    745.2 KB · Görüntüleme: 12
Paradox Paradox - #19
Tabletin tam modeli bu ustam

Cihazınıza uzaktan bağlanabiliyor muyuz?
Nasipse bir bakayım.
caca caca - #20
Cihazınıza uzaktan bağlanabiliyor muyuz?
Nasipse bir bakayım.
Benimde tablet format attım dokunmatik çalışmıyor ses sorunu vardı onu halletim ama dokunmatik basmıyor hiç bir türlü bana bağlanma şansınız varmı bi bakarsanız sevinirim
Paradox Paradox - #21
Benimde tablet format attım dokunmatik çalışmıyor ses sorunu vardı onu halletim ama dokunmatik basmıyor hiç bir türlü bana bağlanma şansınız varmı bi bakarsanız sevinirim

TeamViewer ID ve şifre paylaşabilir misiniz?
caca caca - #22
İD 674 083 177
sifre rfi987

suan tablet acık
caca caca - #23

İD 674 083 177
xin925
şifre değişti her acıldıgında değişiyormuşta müsaitseniz cihaz açık bakabilirmisiniz ?
caca caca - #24
@Paradox, cihazı açık konumda bekletiyorum ben ama şifre değişmesin diye müsait olunca bakarsanız sevinirim
Paradox Paradox - #25
@Paradox, cihazı açık konumda bekletiyorum ben ama şifre değişmesin diye müsait olunca bakarsanız sevinirim

Az önce denedim ama bağlanamadım.
caca caca - #26
Az önce denedim ama bağlanamadım.
suan musaitseniz paylasıyım ıd sıfre
Paradox Paradox - #27
suan musaitseniz paylasıyım ıd sıfre

Ben ancak gece yarısından sonra burada olabiliyorum.
O Onur K. - #28
Merhaba iyi akşamlar aynı sorun bende de mevcut. Sabahtan bu yana uğraşıyorum fakat beceremedim. Yardımcı olabilir misiniz?
Paradox Paradox - #29
Merhaba iyi akşamlar aynı sorun bende de mevcut. Sabahtan bu yana uğraşıyorum fakat beceremedim. Yardımcı olabilir misiniz?

TeamViewer ID ve Şifre var mı?
O Onur K. - #30
TeamViewer ID ve Şifre var mı?
Şuan da açılış ekranında uzun uzun dönüyor. Bu şekilde takılı kaldı sanırım. Açılmıyor malesef.
Paradox Paradox - #31
Şuan da açılış ekranında uzun uzun dönüyor. Bu şekilde takılı kaldı sanırım. Açılmıyor malesef.

Tekrar başlatmayı deneyebilir misiniz?
O Onur K. - #32
Tekrar başlatmayı deneyebilir misiniz?
Onu da deniyorum ama yok malesef açılmıyor.
Paradox Paradox - #33
Onu da deniyorum ama yok malesef açılmıyor.

Umarım açılır ve yine umarım cihazınızda kaybettiğinizde üzüleceğiniz dosyalarınız yoktur.
Uzaktan bağlantının da böyle sıkıntıları var.
Cihaz elimde olsaydı sonuç daha farklı olurdu.
O Onur K. - #34
Umarım açılır ve yine umarım cihazınızda kaybettiğinizde üzüleceğiniz dosyalarınız yoktur.
Uzaktan bağlantının da böyle sıkıntıları var.
Cihaz elimde olsaydı sonuç daha farklı olurdu.
Gitti mi diyorsunuz yani? :) Çok teşekkür ederim uğraştınız bunca saat. Emeğinize sağlık.
Paradox Paradox - #35
Gitti mi diyorsunuz yani? :) Çok teşekkür ederim uğraştınız bunca saat. Emeğinize sağlık.

Olabilir.
Bu defa kurulum için uzun ve farklı bir yok denemenizi rica edebilir miyim?
O Onur K. - #36
Olabilir.
Bu defa kurulum için uzun ve farklı bir yok denemenizi rica edebilir miyim?
Ne yapmam gerekiyor?
Paradox Paradox - #37
Ne yapmam gerekiyor?

Önce burada bulunan yazılımı indiriniz.
Kurulumu anlatıldığı gibi yapınız.
Sürücü falan yüklemeyiniz.
Daha sonra indirdiğiniz işletim sistemini yükleyiniz.
Yükleme işini cihaz açıkken yapmanız lazım.
Yükleme bittikten sonra Ayarlar bölümünden cihazı sıfırlayınız.
Sıfırlama işlemi sırasında geride hiç bir şey bırakmayacak seçenekleri seçiniz.
Bakalım ne olacak.
B birisi işte - #38
merhabalar iki gün önce Driver Pack adlı bir driver yükleme programı kurdum bilgisayarıma. Fakat programın kurulumu bitince ses, batarya ve ekran kartı vb. sürücülerin hatalı/eksik olduğunu farkettim. O anki telaşla hemen bilgisayara format attım ve şuan Hometech'in kendi sitesinden indirdiğim sürücü paketinin kurulumunun yarısında ekran simsiyah oluyor. Belki işlemin bir parçasıdır diye bir kaç saat bekledim geçmesini ama geçmedi. Cihazımı kapatıp açtıktan bir kaç saniye sonra yine siyah ekran verdi ve bu yüzden tekrar sıfırladım. Şuan ses,pil, dokunmatik vesaire driverlar eksik veya çalışmıyor. Tekrar kurmayı denersem yine siyah ekran hatası almaktan korkuyorum. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Ayrıca dokunma panelii sürücüsünü yönetici olarak çalıştırdım fakat yine bir hata verdi. Diğer sürücülerin eksik olmasından kaynaklanıyor olabilir ama emin değilim
B birisi işte - #39
Önce burada bulunan yazılımı indiriniz.
Kurulumu anlatıldığı gibi yapınız.
Sürücü falan yüklemeyiniz.
Daha sonra indirdiğiniz işletim sistemini yükleyiniz.
Yükleme işini cihaz açıkken yapmanız lazım.
Yükleme bittikten sonra Ayarlar bölümünden cihazı sıfırlayınız.
Sıfırlama işlemi sırasında geride hiç bir şey bırakmayacak seçenekleri seçiniz.
Bakalım ne olacak.
buradaki çözümü uygulasam düzeltebilir miyim acaba?
Paradox Paradox - #40
buradaki çözümü uygulasam düzeltebilir miyim acaba?

Önerilen yöntem sorununuzun çözümü olur mu bilmiyorum.
Cihazınızın internet erişimi varsa, nasipse uzaktan bağlanıp bir bakmak isterim.
B birisi işte - #41
Önerilen yöntem sorununuzun çözümü olur mu bilmiyorum.
Cihazınızın internet erişimi varsa, nasipse uzaktan bağlanıp bir bakmak isterim.
Çok teşekkürler, ne zaman uygun olursunuz?
Paradox Paradox - #42
Çok teşekkürler, ne zaman uygun olursunuz?

Müsaitseniz şimdi bakabiliriz.
B birisi işte - #43
Müsaitseniz şimdi bakabiliriz.
Tabiki, peki ne yapmam gerekiyor?
Paradox Paradox - #44
Tabiki, peki ne yapmam gerekiyor?

TeamViewer ID ve Şifre paylaşabilir misiniz?
B birisi işte - #45
Şuan indiriyorum, paylaşayım
B birisi işte - #46
İd: 859 466 860
Şifre: 6u24cn

Sanırım böyle oluyor. Bir yanlışım varsa kusura bakmayın ilk defa TeamViewer kullanıyorum
B birisi işte - #47
Galiba aynı siyah ekran hatasını verdi. Bu saatte göz attığınız için teşekkür ederim. Sizce ne yapmalıyım tablet bilgisayarıma?
Paradox Paradox - #48
Galiba aynı siyah ekran hatasını verdi. Bu saatte göz attığınız için teşekkür ederim. Sizce ne yapmalıyım tablet bilgisayarıma?

Power tuşuna bir süre basıp kapanmasını sağlayınız ve sonra cihazınızı yeniden başlatınız.
Bakalım sorun neymiş.
B birisi işte - #49
Power tuşuna bir süre basıp kapanmasını sağlayınız ve sonra cihazınızı yeniden başlatınız.
Bakalım sorun neymiş.
Açıldıktan bir kaç saniye sonra yine siyah ekrana attı
Paradox Paradox - #50
Açıldıktan bir kaç saniye sonra yine siyah ekrana attı

Ekran kartı ile ilgili bir sorun olabilir.
Cihazınızı yine aynı şekilde açmaya çalışınız.
Bir kaç defadan sonra cihazınızı Güvenli Mod'da açabileceğiniz bir bölüm gelecek.
Oradan cihazınızı Güvenli Mod'da açınız.
Sonra Denetim Masası'ndan ekran kartı ile ilgili sürücüleri kaldırıp cihazınızı yeniden başlatınız.

B birisi işte - #51
Ekran kartı ile ilgili bir sorun olabilir.
Cihazınızı yine aynı şekilde açmaya çalışınız.
Bir kaç defadan sonra cihazınızı Güvenli Mod'da açabileceğiniz bir bölüm gelecek.
Oradan cihazınızı Güvenli Mod'da açınız.
Sonra Denetim Masası'ndan ekran kartı ile ilgili sürücüleri kaldırıp cihazınızı yeniden başlatınız.

İlk başta ses ve batarya sürücüsü çalışır durumda gösterse de ses çıkmıyordu. Ayrıca bir süre siyah ekran sorununu almasam da şimdi yeniden verdi. Dokunmatik bile düzelmişti. Şimdi güç düğmesinden kapatıp yeniden başlattım siyah ekran hatası yüzünden ancak bu sefer de hiç açılmadan siyah ekranda takıldı. Ne yapmalıyım?
Paradox Paradox - #52
İlk başta ses ve batarya sürücüsü çalışır durumda gösterse de ses çıkmıyordu. Ayrıca bir süre siyah ekran sorununu almasam da şimdi yeniden verdi. Dokunmatik bile düzelmişti. Şimdi güç düğmesinden kapatıp yeniden başlattım siyah ekran hatası yüzünden ancak bu sefer de hiç açılmadan siyah ekranda takıldı. Ne yapmalıyım?

Dediğim gibi, Denetim Masası'ndan ekran kartı ile ilgili şeyleri kaldırmanız gerekli.
Daha sonra Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını kaldırınız ve bu işlemi yaparken de sürücüleri siliniz.
Tabi bunları yapabilmeniz için önce cihazınızı açmanız gerekli.
Güç tuşuna 30-40 saniye basılı tutarak cihazınızı yeniden başlatmaya çalışınız.
B birisi işte - #53
Dediğim gibi, Denetim Masası'ndan ekran kartı ile ilgili şeyleri kaldırmanız gerekli.
Daha sonra Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını kaldırınız ve bu işlemi yaparken de sürücüleri siliniz.
Denetim masasına baktım ancak ekran ile ilgili bir şey bulamayınca aygıt yöneticisine döndüm. İntel ile ilgili her şeyi sildim. Şimdi yeniden deniyorum.
B birisi işte - #54
Acaba bilinmeyen aygıt yazan yer yüzünden olabilir mi
Paradox Paradox - #55
Acaba bilinmeyen aygıt yazan yer yüzünden olabilir mi

Yaşadığınız sorunun iki nedeni olabilir, ya yüklenen ekran kartı sürücüleri uyumsuz ya da ekran kartında bir sorun var.
Bilinmeyen donanım, cihazınızın siyah ekran hatası vermesine neden olmaz.
B birisi işte - #56
Yaşadığınız sorunun iki nedeni olabilir, ya yüklenen ekran kartı sürücüleri uyumsuz ya da ekran kartında bir sorun var.
Dediğim gibi Driver Pack adlı sürücü yükleyicisini çalıştırınca oldu bütün bu sorunlar. Ondan önce hiç bir sorunu olmadan çalışıyordu. Bu durumda sürücüler uyumsuz oluyor sanırım. Uyumlu sürücü nasıl bulabilirim? Bu arada kusura bakmayın saat biraz geç oldu ve meşgul ediyorum sizi
B birisi işte - #57
Siyah ekran sorununu şimdi çözdüm ancak ses sürücüsü var gözükse de şuan ses gelmiyor. Üstelik farkettiğim bir diğer şey ses seviyesini önerilen sınırın üstüne arttırmaya izin verirsem yeniden siyah ekran oluyor. Ses için sürücüyü ayrı olarak mı yüklemeliyim? Ve nasıl yükleyebiliirm acaba
B birisi işte - #58
An itibariyle bütün sorunlar çözüldü. Çok teşekkür ederim gerçekten size. Sizin yüklediğiniz programlar sayesinde düzeldi. Ayrıca geç bir saatte meşgul ettiğimden dolayı kusura bakmayın. Işıkla kalın ✨
Paradox Paradox - #59
An itibariyle bütün sorunlar çözüldü. Çok teşekkür ederim gerçekten size. Sizin yüklediğiniz programlar sayesinde düzeldi. Ayrıca geç bir saatte meşgul ettiğimden dolayı kusura bakmayın. Işıkla kalın ✨

Size önerim yeniden temiz bir kurulum yapıp, indirdiğim sürücüleri yüklemenizdir.
Böylesi daha sağlıklı olur.
Bu arada, Tablet PC'ler için asla ama asla, sürücüleri otomatik olarak yükleyen programlar kullanmayınız.
volga_boatmen volga_boatmen - #60
Merhaba bende de wi101c dokunmatik ve ses sorunu vardı,cihazı sıfırladım hometech destek sitesinden sürücüleri indirdim, sürücü setup dosyasını yönetici olarak çalıştırdım, ses sorunu çözüldü fakat dokunmatik çalışmıyor, başka bir şey mi yapmam lazım. Dokunmatik sürücüsü hangisi ve nasıl yönetici olarak kurarım, sürücü setup dosyasını yönetici olarak kurdum.
Paradox Paradox - #61
Merhaba bende de wi101c dokunmatik ve ses sorunu vardı,cihazı sıfırladım hometech destek sitesinden sürücüleri indirdim, sürücü setup dosyasını yönetici olarak çalıştırdım, ses sorunu çözüldü fakat dokunmatik çalışmıyor, başka bir şey mi yapmam lazım. Dokunmatik sürücüsü hangisi ve nasıl yönetici olarak kurarım, sürücü setup dosyasını yönetici olarak kurdum.

Sizin cihazınızın modeli farklı mı yoksa aynı cihazdan mı bahsediyorsunuz?
volga_boatmen volga_boatmen - #62
Sizin cihazınızın modeli farklı mı yoksa aynı cihazdan mı bahsediyorsunuz?

Öncelikle cevap için teşekkürler

Cihazımın modeli aynı: Hometech wi101c
İşletim sistemi : Windows 10 Home Single Language 32 bit (10.0, Derleme 18363)
İşlemci : Intel (R) Atom (TM) CPU Z3735F @ 1.33 GHz (4 CPUs), 1,3GHz
DirectX sürümü : DirectX 12

Bir sorundan dolayı format attım, format atmadan dokunmatik sorunsuz çalışıyordu, hometech sitesinden wi101 sürücülerini indirdim sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdım, ses sorunu düzeldi,dokunmatik düzelmedi. Teşekkürler.
Paradox Paradox - #63
Öncelikle cevap için teşekkürler

Cihazımın modeli aynı: Hometech wi101c
İşletim sistemi : Windows 10 Home Single Language 32 bit (10.0, Derleme 18363)
İşlemci : Intel (R) Atom (TM) CPU Z3735F @ 1.33 GHz (4 CPUs), 1,3GHz
DirectX sürümü : DirectX 12

Bir sorundan dolayı format attım, format atmadan dokunmatik sorunsuz çalışıyordu, hometech sitesinden wi101 sürücülerini indirdim sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdım, ses sorunu düzeldi,dokunmatik düzelmedi. Teşekkürler.

Uzak bağlantı imkanı sağlarsanız, nasipse uygun bir zamanda bakmak isterim.
volga_boatmen volga_boatmen - #64
Uzak bağlantı imkanı sağlarsanız, nasipse uygun bir zamanda bakmak isterim.
>Team viewer kurabilirim isterseniz.
Paradox Paradox - #65
>Team viewer kurabilirim isterseniz.

Nasipse uygun bir zamanda bakalım.
M murat ayaz - #66
Dokunma Paneli sürücüsünü yükleme işlemini yönetici olarak başlatınız.bu kısmı bulamadım.nereden buluş işlem yapabilirim.dokunmatiğik benim dokunduğum yerlerin başka yerini seçiyor.kalibrasyon yapılması gerek
M murat ayaz - #67
Dokunma Paneli sürücüsünü yükleme işlemini yönetici olarak başlatınız olyını nerden yaptın.bana da açıklarmısn
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/hometech-wi101-dokunmatik-ve-ses-aygiti-sorunu.5033/