HTC Desire 516 Dual Sim Türkçe Rom

symbazz symbazz - #1

Stock olarak elinde rom olan varsa, yayınlarsa sevinirim.
silivriserdar silivriserdar - #2

Stock olarak elinde rom olan varsa, yayınlarsa sevinirim.

Hocam cihazın tam modeli nedir? Cihazı ses kısma ve power ile fastboot moda alıp, PC'ye bağlayalım ve ekranda mavi şekilde yanan fastboot üzerine gelip tıklayalım. Aygıt yöneticisinde cihaz my HTC olarak gözükecek. Sonra adb komutu ile
Kod:
fastboot getvar all
komutunu girelim. Çıkan yazıları imei hariç buraya konuya kopyalayalım.
symbazz symbazz - #3
HTC Desire 516, HTC D516_1.10.708.001_516h_V2_DUG_JB43_SENSE51_htc_asia_india_1.10.708.001 isimli romu yükledim. Ama bunda Türkçe yok. Bu romun Asia değil de Europe versiyonu var ama hiçbir yerde bulamadım. Türkiye ye giriş yapan cihazlarda Europe yüklü geliyor. Ne hikmetse, internet ortamında bir Allahın kulunda bu yazılım yok. Bir iki Hindu vatandaşta var, onlarda para ile satıyor gebeşler.
silivriserdar silivriserdar - #4
HTC Desire 516, HTC D516_1.10.708.001_516h_V2_DUG_JB43_SENSE51_htc_asia_india_1.10.708.001 isimli romu yükledim. Ama bunda Türkçe yok. Bu romun Asia değil de Europe versiyonu var ama hiçbir yerde bulamadım. Türkiye ye giriş yapan cihazlarda Europe yüklü geliyor. Ne hikmetse, internet ortamında bir Allahın kulunda bu yazılım yok. Bir iki Hindu vatandaşta var, onlarda para ile satıyor gebeşler.

Hocam bu paylaştığım sayfada rom mevcut. Ücretsiz
symbazz symbazz - #5
Hocam bu paylaştığım sayfada rom mevcut. Ücretsiz

Bu sayfadan
0PBDIMG_V2_DUG_JB43_SENSE51_htc_europe_1.07.401.001_Radio_LELMC07_release.zip
isimli dosyayı indirip kurunca Türkçe dil seçeneği geldi. Dün yine aynı cihazdan geldi. Bu yazılımdan sonra dil Türkçe oldu.
sesa sesa - #6
Bu sayfadan
0PBDIMG_V2_DUG_JB43_SENSE51_htc_europe_1.07.401.001_Radio_LELMC07_release.zip
isimli dosyayı indirip kurunca Türkçe dil seçeneği geldi. Dün yine aynı cihazdan geldi. Bu yazılımdan sonra dil Türkçe oldu.
Selamunaleykum eğer elinde rom duruyorsa paylaşabilirmisin sitede hata veriyor indiremiyorum banada aynısından lazım??
silivriserdar silivriserdar - #7
Selamunaleykum eğer elinde rom duruyorsa paylaşabilirmisin sitede hata veriyor indiremiyorum banada aynısından lazım??

Sitede bazen sorun oluyor. Yarım saat sonra bir daha deneyin. Olmazsa arkadaş müsait bir zamanda upload etmek isterse, o zaman link paylaşılır. Yada beklerseniz bir araştırma yapalım. Başka yerden uygun yazılımı bulmaya çalışırız. Siz cihazınızın tam olarak bilgilerini verirseniz uygun yazılımı bulmak daha kolay olur. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin. Sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Çıkan Ekrandaki yazıları veya resmi konuya atın bakalım.
sesa sesa - #8
Sitede bazen sorun oluyor. Yarım saat sonra bir daha deneyin. Olmazsa arkadaş müsait bir zamanda upload etmek isterse, o zaman link paylaşılır. Yada beklerseniz bir araştırma yapalım. Başka yerden uygun yazılımı bulmaya çalışırız. Siz cihazınızın tam olarak bilgilerini verirseniz uygun yazılımı bulmak daha kolay olur. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin. Sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Çıkan Ekrandaki yazıları veya resmi konuya atın bakalım.

printThread_attachments

• WhatsApp Image 2017-07-24 at 14.31.55.jpeg
    WhatsApp Image 2017-07-24 at 14.31.55.jpeg
    105.9 KB · Görüntüleme: 176
silivriserdar silivriserdar - #9

Reboot bootloader var en altta ona basın ve oradaki yazıları atın.
sesa sesa - #10
Reboot bootloader var en altta ona basın ve oradaki yazıları atın.

açıkçası dediğinizi en başta yaptım fakat açılış ekranında kalıyor yani htc yazısında
silivriserdar silivriserdar - #11
açıkçası dediğinizi en başta yaptım fakat açılış ekranında kalıyor yani htc yazısında

Anladım ama siz bu resimdeki gibi cihazı açın. Sonra reboot bootloder üzerine gelin. Power ile onaylayın o zaman farklı bir ekran çıkması lazım.
sesa sesa - #12
Anladım ama siz bu resimdeki gibi cihazı açın. Sonra reboot bootloder üzerine gelin. Power ile onaylayın o zaman farklı bir ekran çıkması lazım.

işte az öncede dediğim gibi yaptım fakat öyle kalıyor htc yazısında.
silivriserdar silivriserdar - #13
işte az öncede dediğim gibi yaptım fakat öyle kalıyor htc yazısında.

Anladım şimdi cihazınız normalde Çalışıyor mu? Sorunu nedir ?
sesa sesa - #14
Malesef htc sense durdu. hatası ve işlem yapılamıyor zaten öyle kalıyor.
silivriserdar silivriserdar - #15
Malesef htc sense durdu. hatası ve işlem yapılamıyor zaten öyle kalıyor.

Bu cihazdan bir kaç model var, sizin ki hangisi bilmiyorum. Tam modeli lazım ona göre yazılım bulmak lazım. Çift sim mi cihazınız.
silivriserdar silivriserdar - #16
bunu bir deneyin yukarıdaki yazılımın aynısıdır.
sesa sesa - #17
bunu bir deneyin yukarıdaki yazılımın aynısıdır.

Allah razı olsun.
silivriserdar silivriserdar - #18
Allah razı olsun.

Allah hepimizden Razı olsun. Âmin. Sonuç yazarsanız geri dönüş yaparsanız memnun oluruz.
sesa sesa - #19
Sonuç olumlu sorunsuz olarak sd kart vasıtası ile yüklendi.
silivriserdar silivriserdar - #20

Geri dönüş için teşekkürler. Geçmiş olsun.
M mehmet73 - #21
ıyı gunler nasıl yapılısı anlatırmsınız bıde cıhaz 516 cıft sım ama hangı rom dogru emın degılım
symbazz symbazz - #22
İndirdiğin dosyanın adını 0PBDIMG.IMG olarak düzenle ve sd karta kopyala. Cihazı kapat. Herhalde açtığında yüklemeye başlayacak.
S Suicide - #23
Arkadaşlar merhaba bendede aynı cihaz var hafıza kartı taktım ama hafıza kartına hiçbirşey taşıyamıyorum bunun çözülmesi için sizin yaptığınız işlemimi yapmam gerekiyo ? Telefona hiçbirşey yükleyemiyorum whatsapp tan gelen mesajları bile acmıyo kameradan resim çekmiyo hafıza yetersiz diyip duruyo yardımcı olursanız sevinirim.
symbazz symbazz - #24
Arkadaşlar merhaba bendede aynı cihaz var hafıza kartı taktım ama hafıza kartına hiçbirşey taşıyamıyorum bunun çözülmesi için sizin yaptığınız işlemimi yapmam gerekiyo ? Telefona hiçbirşey yükleyemiyorum whatsapp tan gelen mesajları bile acmıyo kameradan resim çekmiyo hafıza yetersiz diyip duruyo yardımcı olursanız sevinirim.

Recoveryden el formaı atınız.
S Suicide - #25
Teşekkür ederim ama tam olarak bilmiyorum detaylı anlatırsan biraz sevinirim
symbazz symbazz - #26
Ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak fastboot dediğimiz beyaz ekrana gireceksin. Sonra Recovery e gireceksin o kısımdan. wipe ile başlayan seçenekleri seçip onayla. Ve cihazın format atmasını bekle.
S Suicide - #27
Kardesim yaptm restart dedim yes dedim sonra yeniden baslat icin bastm hersey silindi telefon acildi suan artk hafiza kartı telefon hafizasi gibi kullanlcakmi uygulama tasiyabilcekmiyim ?
S Suicide - #28
Denedim hala aynı kardesim degisen bisey yok mesela uygulamalardan youtube bakiyorum sd karta tasiyamiyorum tum uygulamalari indrdm hafiza yine doldu sd kart bombos kullanamiyorum ama
braveturks braveturks - #29
Denedim hala aynı kardesim degisen bisey yok mesela uygulamalardan youtube bakiyorum sd karta tasiyamiyorum tum uygulamalari indrdm hafiza yine doldu sd kart bombos kullanamiyorum ama
Hocam uygulamaları sd karta taşıyabilmek için hem kullandığın telefonun hem de işletim sisteminin buna izin vermesi gerekli. Aksi halde sıfırdan yazılım da atsan değişen bir şey olacağını sanmıyorum.
S Suicide - #30
Ben zaten onun için sormuştum arkadaş böyle yapman lazım dedi yaptım olmadı ona istinaden tekrar yazdım onlarda sanırım bu telefonu kullanıyor veya bilgi sahibi yoksa telefonun mevcut şekilde buna imkan sağlamadığını biliyorum
symbazz symbazz - #31
Yazılım versiyonunuz, 4.x ve altı ise, program taşıma işini, cihazınıza root yetkisi verdikten sonra, özel yazılımlar arayıcılığıyla yapabilirsiniz. Mesela LinkSd gibi. Yazılımınız taşımayı desteklemiyordur.
Paradox Paradox - #32
Hocam uygulamaları sd karta taşıyabilmek için hem kullandığın telefonun hem de işletim sisteminin buna izin vermesi gerekli. Aksi halde sıfırdan yazılım da atsan değişen bir şey olacağını sanmıyorum.

Cihazınıza Root yetkisi verdikten sonra gereksiz uygulamaları kaldırınız.
Daha sonra kullanacağınız YouTube gibi uygulamaları da kaldırınız ve Google Play üzerinden geri yükleyiniz.
Böylece uygulamayı sistem uygulaması olmaktan çıkartarak, istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.
Yine de hafıza sorunu yaşıyorsanız, taşınmayan uygulamaların taşınması için bir çok yöntem mevcut.

K kenoo52 - #33
bende de bu cihazdan var. Burdaki romları indirdim ama sd karttan yükleme yapamadım.sorun ne olabilir acaba? Cihaz HTC yazısında kalıyor. Boot moduna girebiliyorum ama bir işlem yapamıyorum.
symbazz symbazz - #34
bende de bu cihazdan var. Burdaki romları indirdim ama sd karttan yükleme yapamadım.sorun ne olabilir acaba? Cihaz HTC yazısında kalıyor. Boot moduna girebiliyorum ama bir işlem yapamıyorum.

Malesef o cihaza birşey yapamazsınız. Büyük bir ihtimalle işlemci hata vermiş.
K kenoo52 - #35
İsim değişikliği falan yapacak mıyım dosyada. Olduğu gibi denedim ben.
K kenoo52 - #36
işim değişikliği de yaptım ama olmuyor sanırım. Aldığım hatanın resmini eklemeye çalışıyorum.

Signature verification failed.
symbazz symbazz - #37
Serdar bey ne diyorsa o.
pervot38 pervot38 - #38
Serdar bey merhaba Bu cihazın adb komutlarındaki yazılım yükleme kodları rica edebilirmiyim
silivriserdar silivriserdar - #39
Serdar bey merhaba Bu cihazın adb komutlarındaki yazılım yükleme kodları rica edebilirmiyim
Bu cihazda ne yazıkki fastboot mod yok. Onun için yazılım yükleme işlemi konu içerisinde mesajlarda vardır.

Edit=Yazılım yükleme işlemi

pervot38 pervot38 - #40
Teşekkurler biraz kurcalayınca buldum yöntemi rom dosyasını hafıza kartına ana dizine kopyalıyoruz.Sona ses + ile poweri baslı tuttuğumuzda yüklemeye başlıyor.Arkadaşların bilgisine..
silivriserdar silivriserdar - #41
Teşekkurler biraz kurcalayınca buldum yöntemi rom dosyasını hafıza kartına ana dizine kopyalıyoruz.Sona ses + ile poweri baslı tuttuğumuzda yüklemeye başlıyor.Arkadaşların bilgisine..
Teşekkürler geçmiş olsun.
H halleyyas - #42
nasıl yaptın dostum
Paradox Paradox - #43
nasıl yaptın dostum

SD Kart ile demiş ya.
symbazz symbazz - #44
SD Kart ile demiş ya.

Arkadaş, gel buyur evime yanımda göster demek istemiştir.
Paradox Paradox - #45
Arkadaş, gel buyur evime yanımda göster demek istemiştir.

:zuhaha:
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/htc-desire-516-dual-sim-turkce-rom.1708/