HTC Desire 816G Stock Türkçe Rom

HTC Desire 816G Stock Türkçe Rom

silivriserdar silivriserdar - #1
b5f4b61d9a78fcb381f96086ec6167c2.jpg

32b42a5853b0258eeb748deb7bf8f6b3.jpg

Bu yazılım Türkçe bir yazılımdır. Cihazı kapatın sp flash tool açın ve download tıklayın cihazı PC'ye bağlayın. Yazılım yüklemesi yapacaktır.
ramooo19 ramooo19 - #2
bu mtk işlemcili cihaz içinmi yoksa qualcom mu ??
ebircan35 ebircan35 - #3
bu mtk işlemcili cihaz içinmi yoksa qualcom mu ??
MTK
emresimsek1933 emresimsek1933 - #4
mt6592-mt6582 hangi işlemci için bu
symbazz symbazz - #5
Mtk 6582 arkadaşlar. Bizim bilmediğimiz bir yerde daha üretimi var da biz mi bilmiyoruz yoksa. Sadece 816 olanları qualcomm işlemcilidir. Bu 816 g modeli mtk 6582 işlemci sistemlidir..
emresimsek1933 emresimsek1933 - #6
Mtk 6582 arkadaşlar. Bizim bilmediğimiz bir yerde daha üretimi var da biz mi bilmiyoruz yoksa. Sadece 816 olanları qualcomm işlemcilidir. Bu 816 g modeli mtk 6582 işlemci sistemlidir..

Evet bu telefonun mt6582 ve mt 6592si var rom root işlerinde olduğum için yeterli bilgiye sahibiyim bu telefon için çok araştırmalar yaptım piyasada yüklemediğim rom yoktur bazı romlrda mt6582 diye geçer ama benm telefon mt6592 olduğu için 92 olanını indiririm ve bu konudaki stock romdaan yazıyorum sağolun mt6592den selamlar
emresimsek1933 emresimsek1933 - #7
Scatter dosyalarında da mt6592 diye geçiyor buarada
symbazz symbazz - #8
Evet bu telefonun mt6582 ve mt 6592si var rom root işlerinde olduğum için yeterli bilgiye sahibiyim bu telefon için çok araştırmalar yaptım piyasada yüklemediğim rom yoktur bazı romlrda mt6582 diye geçer ama benm telefon mt6592 olduğu için 92 olanını indiririm ve bu konudaki stock romdaan yazıyorum sağolun mt6592den selamlar

Rom root işleri, bizim bilmediğimiz bir meslek dalımı yoksa üniversitelerde yeni açılan bir bölüm mü.? Ne yapalım şimdi, sana madalyamı takalım. Elindeki htc ye üç beş rom attın diye çok mu tecrübeli oluyorsun. Casio data bank cihazlarına rom yükleyerek başladık biz bu yazılım işlerine. Buraya senin gibilerin gelipte bizlerin aklıyla dalga geçmesine izin vermem.
6582 dört çekirdek, 6592 sekiz çekirdektir. İkisininde mimarisi aynıdır. Elindeki cihaz avea nın sattığı cihazdır. Buranın yöneticisi olarak da sana selamlar.
emresimsek1933 emresimsek1933 - #9
Rom root işleri, bizim bilmediğimiz bir meslek dalımı yoksa üniversitelerde yeni açılan bir bölüm mü.? Ne yapalım şimdi, sana madalyamı takalım. Elindeki htc ye üç beş rom attın diye çok mu tecrübeli oluyorsun. Casio data bank cihazlarına rom yükleyerek başladık biz bu yazılım işlerine. Buraya senin gibilerin gelipte bizlerin aklıyla dalga geçmesine izin vermem.
6582 dört çekirdek, 6592 sekiz çekirdektir. İkisininde mimarisi aynıdır. Elindeki cihaz avea nın sattığı cihazdır. Buranın yöneticisi olarak da sana selamlar.

amacım sizle tartışmak falan değil ancak sizin tepkiniz muazzam iyi günler...
symbazz symbazz - #10
amacım sizle tartışmak falan değil ancak sizin tepkiniz muazzam iyi günler...
Bende tartışmıyorum zaten. İyi forumlar İyi sabahlar.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Paradox Paradox - #11
Konu ilginç bir hal almış.
A a_sanoz - #12
Merhaba
Htc desire816g tek simli mtk6592 cep telefonumda 4.4.2 rom var
Daha yeni rom yüklemek istiyorum. Uygun rom konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Birde unlock bootloader yapamıyorum. 816g tek simli olanlar diğerlerinden farklımı internette bir türlü kendi telefonuma uygun unlock metodu bulamadım.
silivriserdar silivriserdar - #13
Merhaba
Htc desire816g tek simli mtk6592 cep telefonumda 4.4.2 rom var
Daha yeni rom yüklemek istiyorum. Uygun rom konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Birde unlock bootloader yapamıyorum. 816g tek simli olanlar diğerlerinden farklımı internette bir türlü kendi telefonuma uygun unlock metodu bulamadım.
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses açma ve power tuşuna basın cihaz açılmaya başlayınca powerdan elinizi çekin. Çıkan ekran görüntüsünü konuya atın.
A a_sanoz - #14
Ses acma Dugmesi ve powera basarak yaptigimda telefon normal aciliyor taki sim kart pin kodu gir ekranina kadar geliyor.
Ses kapama ve power dugmesi ile yaptigimda da android recovery menusu aciliyor.
silivriserdar silivriserdar - #15
Ses acma Dugmesi ve powera basarak yaptigimda telefon normal aciliyor taki sim kart pin kodu gir ekranina kadar geliyor.
Ses kapama ve power dugmesi ile yaptigimda da android recovery menusu aciliyor.
Recovery ekran görüntüsünü atın.
A a_sanoz - #16
Recovery ekran görüntüsünü atın.
IMG-20180114-WA0006.jpg

ses kısma ve power düğmesi ile açınca ilk bu görüntü geliyor. Bu ekranda ses açma düğmesine basınca recovery görüntüsü diğer eklediğim görüntü geliyor.
A a_sanoz - #17
IMG-20180114-WA0005.jpg

recovery görüntüsü bu şekilde
silivriserdar silivriserdar - #18
bulunan yazılımı bir deneyin. Gerekli yedeklerinizi alın. Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.
A a_sanoz - #19
hocam bu romu yükledim ama buda 4.4.2 kitkat rom bendeki de 4.4.2 kitkat türkiye romuydu daha üst versiyon rom vardı tavsiye edebileceğiniz.816g için 6.0 varsa uygun önerebilirseniz çok sevinirim .
silivriserdar silivriserdar - #20
hocam bu romu yükledim ama buda 4.4.2 kitkat rom bendeki de 4.4.2 kitkat türkiye romuydu daha üst versiyon rom vardı tavsiye edebileceğiniz.816g için 6.0 varsa uygun önerebilirseniz çok sevinirim .
Bu romu yükleyin sonra ayarlardan güncelleme olup da kontrol edin. Eğer güncelleme yoksa htc bu cihaza güncelleme vermemiştir. Ancak custom rom varsa o şekilde ancak sürümü yükselir.
S suskun.prens - #21
birşey sormak istiyorum öncelikle iyi forumlar.
telefonumun işlemcisi mt6582 ve mt 6592 hangisi olduğunu nasıl anlayabilirim, bu yazılım için fark edermi ? eğer etmiyorsa kurmamda sakınca olur mu ?
silivriserdar silivriserdar - #22
birşey sormak istiyorum öncelikle iyi forumlar.
telefonumun işlemcisi mt6582 ve mt 6592 hangisi olduğunu nasıl anlayabilirim, bu yazılım için fark edermi ? eğer etmiyorsa kurmamda sakınca olur mu ?
Google play de cpu z uygulamasını indirin o şekilde öğrenin.
braveturks braveturks - #23
Herkese hayırlı sabahlar.
braveturks braveturks - #24
@silivriserdar Hocam seni herzaman nöbetçi amir olarak görüyorum. Mola verdiğin zamanlar oluyor mu?
silivriserdar silivriserdar - #25
@silivriserdar Hocam seni herzaman nöbetçi amir olarak görüyorum. Mola verdiğin zamanlar oluyor mu?
Çok nadir mola veriyor. Benim asıl işim farklı biliyorsun. Ben hobi olarak ve ek iş olarak bu işleri yapıyorum. Ama sadece yazılım anlamında.
ramooo19 ramooo19 - #26

bu cihaz mt6592 işlemcili cihaz sanırım yanlış yazdınız :)
Y yazılım yükleöe - #27
slm arkadaşlar casper android durduruldu neyapsam olmuyor ...
htc 816 açılış ekranında kalıyor çözemedim
silivriserdar silivriserdar - #28
slm arkadaşlar casper android durduruldu neyapsam olmuyor ...
htc 816 açılış ekranında kalıyor çözemedim
Bu konu altından değilde ayrı ayrı 2 tane konu açın. Kurallara uygun olsun.
Paradox Paradox - #29
Bu konu altından değilde ayrı ayrı 2 tane konu açın. Kurallara uygun olsun.

Neden ayrı ayrı iki konu?
Anlayamadım.
regangstyle regangstyle - #30
bulunan yazılımı bir deneyin. Gerekli yedeklerinizi alın. Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.
link kırık hocam.
Aydar Aydar - #31
link kırık hocam.
bakar mısınız?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/htc-desire-816g-stock-turkce-rom.2020/