Yardım HTC Desire 820 Yazılım ve Teknik Sorunu

Yazdır

tiqreqo

Üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2017
66
19
8
Nevşehir
Herkese selam arkadaşlar ;

Elimde 2 adet htc desire 820 bulunmak'da birinin problemi şarj aleti takılı iken sol üstteki bildirim ışığının yanıp sönmesi ve telefonda hiç bir etkileşimin olmaması.

Diğer sorunlu telefonda ise şarja taktığımda direk boot menüye geçmesi recovery yaptığımda anlık yeniden kapanıp boot menüye aktarıyor .factory reset'de aynı şekilde. Kafayı bozmak üzereyim.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

zekaikilic

Üye
Yasaklı üye
29 Ara 2017
67
44
18
30
1 cihaz . kaç amper cekiyor ayarlı güç kaynagı ile bakınız

2 .cihaz için ise on off ses tuşlarının testini yapınız .

tiqreqo

Üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2017
66
19
8
Nevşehir
1 cihaz . kaç amper cekiyor ayarlı güç kaynagı ile bakınız

2 .cihaz için ise on off ses tuşlarının testini yapınız .
1 .kaç amper çektiğini başka nerden anlarım cmd konsolunda yazarmı hocam ?
2. 2 dakika boyunca ses açıp kapama ve power tuşlarında bastım hiç bir değişilik olmadı aynı işlemi değiştirerek de yaptım ses açma power , ses kısma power gibi.

zekaikilic

Üye
Yasaklı üye
29 Ara 2017
67
44
18
30
1. cmd ile öğrenemezsiniz donanım gerekli

2. ses on off tuşlarını multi metre ile gnd ve tetik ayagını test ederek tus surekli basılı kalıyor mu diye test ediniz . bozulmuş olabilir tuş

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Herkese selam arkadaşlar ;

Elimde 2 adet htc desire 820 bulunmak'da birinin problemi şarj aleti takılı iken sol üstteki bildirim ışığının yanıp sönmesi ve telefonda hiç bir etkileşimin olmaması.

Diğer sorunlu telefonda ise şarja taktığımda direk boot menüye geçmesi recovery yaptığımda anlık yeniden kapanıp boot menüye aktarıyor .factory reset'de aynı şekilde. Kafayı bozmak üzereyim.
Cihazları komple kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıları yada resmi konuya atın.

tiqreqo

Üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2017
66
19
8
Nevşehir
Cihazları komple kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıları yada resmi konuya atın.
hocam ilk sorunlu telefonda sadece bildirim ışığı yanıp sönüyor hiç bir şekilde boot menüye giremedim .
2. telefon için fotoğraf boyutunu defalarca küçültmeme rağmen site kabul etmedi. yazayim en iyisi

****RELOCKED****
A51_UL PVT SHIP S-ON
HBOOT-3.19.0.0000
RADIO-01.01.010_U1030541_08.01.50512
05-3.17.401.3
eMMC BOOT 2048MB OC
Apr 11 2016,11:54:47.0

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

tiqreqo

Üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2017
66
19
8
Nevşehir
Fotografda ki telefon bana ait değil ama sorun aynı. . Hboot menüde sdkart bilgilerini gösteriyor ama erişemiyorum . No gift file yazıyor. Cmd konsolundan yazılım atamadım bari sd kart aracılıyla atayim yokmu bu sorunun çözümünü bilen

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    7.2 KB · Görüntüleme: 73

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Fotografda ki telefon bana ait değil ama sorun aynı. . Hboot menüde sdkart bilgilerini gösteriyor ama erişemiyorum . No gift file yazıyor. Cmd konsolundan yazılım atamadım bari sd kart aracılıyla atayim yokmu bu sorunun çözümünü bilen

yazlımı indirip denermisin. Eğer bu yazılım olmadığı takdirde 2.olarak da yazılımı dene. Takıldığın bir yer olursa yardımcı olurum.
Yazılım yükleme işleminide SP_FLASH_TOOL üzerindern yapıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: tiqreqo

tiqreqo

Üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2017
66
19
8
Nevşehir
yazlımı indirip denermisin. Eğer bu yazılım olmadığı takdirde 2.olarak da yazılımı dene. Takıldığın bir yer olursa yardımcı olurum.
Yazılım yükleme işleminide SP_FLASH_TOOL üzerindern yapıyorsunuz.
hemen deniyorum ilgin için teşekkürler hocam

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
hocam ilk sorunlu telefonda sadece bildirim ışığı yanıp sönüyor hiç bir şekilde boot menüye giremedim .
2. telefon için fotoğraf boyutunu defalarca küçültmeme rağmen site kabul etmedi. yazayim en iyisi

****RELOCKED****
A51_UL PVT SHIP S-ON
HBOOT-3.19.0.0000
RADIO-01.01.010_U1030541_08.01.50512
05-3.17.401.3
eMMC BOOT 2048MB OC
Apr 11 2016,11:54:47.0
bulunan konudan gerekli olan herşey var. Cihazınız ana kart sorunlu olan htc cihazlarından. Ve linkini verdiğim konu sizin cihazınızdan.

tiqreqo

Üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2017
66
19
8
Nevşehir
bulunan konudan gerekli olan herşey var. Cihazınız ana kart sorunlu olan htc cihazlarından. Ve linkini verdiğim konu sizin cihazınızdan.
hocam sizi ordan tanıyorum zaten yıllar öncede aynı konu altında bu sorun için yorum atmıştım orda. Sorunu bir yardımcı yazılım programıyla gidermiştim indirdiğim yazılımı tek tek deneyerek yüklemiştim . Şimdi o programı bulamıyorum . O yüzden başka altarnatifler için konu açtım Telefonun hboot menüsüne erişemiyorum sd karttan atamıyorum sizin verdiklerinizi. Fastboot cmd konsoluylada yazılımı kabul etmiyor. Admin olduğunuz için söyleme gereği duydum az önce youtubeye videolu olarak attım , linki paylaşsam forum kural ihlalimi yapmış olurum.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
hocam sizi ordan tanıyorum zaten yıllar öncede aynı konu altında bu sorun için yorum atmıştım orda. Sorunu bir yardımcı yazılım programıyla gidermiştim indirdiğim yazılımı tek tek deneyerek yüklemiştim . Şimdi o programı bulamıyorum . O yüzden başka altarnatifler için konu açtım Telefonun hboot menüsüne erişemiyorum sd karttan atamıyorum sizin verdiklerinizi. Fastboot cmd konsoluylada yazılımı kabul etmiyor. Admin olduğunuz için söyleme gereği duydum az önce youtubeye videolu olarak attım , linki paylaşsam forum kural ihlalimi yapmış olurum.
YouTube videosunu paylaş sıkıntı olmaz. Cihaz fastboot menüye giriyorsa yazılım yüklemesi yapar. Hafıza kartı değiştirin başka hafıza kartları deneyin.

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Hocam verdiğin ilk linkde ki yazılımın uzantılarıyla Sp flash tool uyuşmuyor. Diğeri ise bozuk dosya
Hocam zatwn ikinci verdiğim yazılım sp Flash tool üzerinden. Doysa bozuk derken ne hatası alıyorum?

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

caqlarsoft

Üye
Yasaklı üye
14 Ocak 2017
91
72
18
39
YouTube videosunu paylaş sıkıntı olmaz. Cihaz fastboot menüye giriyorsa yazılım yüklemesi yapar. Hafıza kartı değiştirin başka hafıza kartları deneyin.

Hiç dosyayı göremiyorsa hafıza kart girişindede sıkıntı olabilir veya söylediğiniz gibi karttan olma ihtimali yüksek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tiqreqo

Üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2017
66
19
8
Nevşehir
Hiç dosyayı göremiyorsa hafıza kart girişindede sıkıntı olabilir veya söylediğiniz gibi karttan olma ihtimali yüksek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
hayır içerisinde dosyaları sıralıyor ama erişemiyorum no gift file hatası alıyorum bakın resim atayim temsili olarak

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    7.2 KB · Görüntüleme: 62