Stock Rom HTC Desire 820n Android 6.0.1 Stock Rom

Yazdır

Casper_2641

Aktif üye
Yasaklı üye
1 May 2017
160
188
43
39
C:\Users\Pc\Desktop\HTC\htc fastboot driver spl>fastboot flash zip firmware.zip
error: preprocess_file : Cannot open file firmware.zip

tam olarak bu hata alıyorum

Geçmiş olsun genel olarak anakartı kötü durumdaki telefonlarda gelen bir hata.Yazılım yüklesenizde 1-2 gün sonra tekrar recovery menüye düşecektir.2 adet cihazda karşılaştım.

IamSouQatSu

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Nis 2018
5
0
1
32
farklı bir sd kart ile denediğimde device halted due to large ımage uptade dosya büyük olduğu için yüklenemedi diyor sanırım şuan ne yapmam gerekiyor bilginiz var mıdır ?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
farklı bir sd kart ile denediğimde device halted due to large ımage uptade dosya büyük olduğu için yüklenemedi diyor sanırım şuan ne yapmam gerekiyor bilginiz var mıdır ?
Saglam bir sd kart bulup deneme yap. Sendeki sd kartlar ya bozuk yada kalitesiz. Gene olmaz ise teknik servise ver.

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
İmage dosyası sd karta yüklenirken kendini açmaya çalıştığı için bu hatayı veriyor.
Örn.: Rufus olmadan Windows işletim sistemini Flash belleğe yüklemeye çalışırsanız, ....... isimli dosya çok büyük olduğu için kopyalanamadı hatası alırsınız. Sizin aldığınız hatada bu hatanın bir değişik türüdür.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
İmage dosyası sd karta yüklenirken kendini açmaya çalıştığı için bu hatayı veriyor.
Örn.: Rufus olmadan Windows işletim sistemini Flash belleğe yüklemeye çalışırsanız, ....... isimli dosya çok büyük olduğu için kopyalanamadı hatası alırsınız. Sizin aldığınız hatada bu hatanın bir değişik türüdür.

Konuya uzağım, lakin örnek kısmı için bir düzeltme yapmam lazım.
FAT32 dosya sisteminin desteklediği tek parça en büyük dosya boyutu 4 GB'tır.
Bu nedenle sadece Microsoft Windows işletim sistemini değil,
Tek parça 4 GB'dan büyük hiç bir dosyayı FAT32 dosya biçimli bir depolama alanına kopyalayamazsınız.
Bu durumda kullandığınız depolama alanını NTFS seçeneğini seçerek biçimlendirmelisiniz.
Böylece sorun ortadan kalkmış olur.

• Beğen
Tepkiler: astek055

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Konuya uzağım, lakin örnek kısmı için bir düzeltme yapmam lazım.
FAT32 dosya sisteminin desteklediği tek parça en büyük dosya boyutu 4 GB'tır.
Bu nedenle sadece Microsoft Windows işletim sistemini değil,
Tek parça 4 GB'dan büyük hiç bir dosyayı FAT32 dosya biçimli bir depolama alanına kopyalayamazsınız.
Bu durumda kullandığınız depolama alanını NTFS seçeneğini seçerek biçimlendirmelisiniz.
Böylece sorun ortadan kalkmış olur.

Şöyle anlatayım Sayın @Paradox.
Şimdi bu tür işlemlerde program olmadan hafıza kartına attığımız dosya da hata alıyoruz. Sizinde dediğiniz gibi fat32 dosya biçiminde görünüyor. Lakin telefon sitemlerinde bu biraz daha farklı. Normalde hafıza kartının sistemini biçimlendirme yaparken NTFS olarak belirleye biliyoruz. Bu şekilde belirleme yaptığımız zaman telefon sistemlerinde hata veriyor. Bu yüzden Allwinner işlemcili cihazlar için PhonexCart diye bir program var. Arkadaşın aldığı hatada bu hatanın bir farklı türüdür. Kısaca sizin vermiş olduğunuz örnek doğrudur. Sadece bunun cep telefonu için olan kısmının farklı olduğunu biliyorum. Bu şekilde deneme yapıldığı zaman da işlemde hata oluşuyor.
Yada ben beceremedim UYDURUYORUM bunların hepsini. :sweatsmile::sweatsmile:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Şöyle anlatayım Sayın @Paradox.
Şimdi bu tür işlemlerde program olmadan hafıza kartına attığımız dosya da hata alıyoruz. Sizinde dediğiniz gibi fat32 dosya biçiminde görünüyor. Lakin telefon sitemlerinde bu biraz daha farklı. Normalde hafıza kartının sistemini biçimlendirme yaparken NTFS olarak belirleye biliyoruz. Bu şekilde belirleme yaptığımız zaman telefon sistemlerinde hata veriyor. Bu yüzden Allwinner işlemcili cihazlar için PhonexCart diye bir program var. Arkadaşın aldığı hatada bu hatanın bir farklı türüdür. Kısaca sizin vermiş olduğunuz örnek doğrudur. Sadece bunun cep telefonu için olan kısmının farklı olduğunu biliyorum. Bu şekilde deneme yapıldığı zaman da işlemde hata oluşuyor.
Yada ben beceremedim UYDURUYORUM bunların hepsini.

Uydurukçu. Bana diyecek birşey bırakmamışsınız çok şükür. Şimdi içimizden biri de çıkıp, "söyledin de biz mi engelledik" falan diyebilir de. :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: astek055

gecekocovali

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ağu 2020
3
0
1
24

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    592.3 KB · Görüntüleme: 2

yakupbtr21

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Eyl 2022
1
0
1
38
Merhaba HTC desire 820G dual sim modelin yazılımı gereklidir. Desteginizi rica ederiz.

Moderatör tarafında düzenlendi: