HTC Desire 828 IMEI Repair Sorunu

HTC Desire 828 IMEI Repair Sorunu

H HaYaLMeaN - #1
D828 yurtdışından geldi repair maui meta ile yapamadım yardımcı olabilirmisiniz ?
Paradox Paradox - #2
D828 yurtdışından geldi repair maui meta ile yapamadım yardımcı olabilirmisiniz ?

Bir video buldum ama ne kadar faydalı olur bilmiyorum.

silivriserdar silivriserdar - #3

Kardeşim HTC cihazlarının bir çok 828 modeli var. Mtk işlemcilisi var sonra Qualcom işlemcilisi var. Bunu Öğrenmek için cihazın tam modelini Öğrenmek gerek. Onun içinde cihazı kapatın 10 saniye bekleyin ses kısma ve power ile cihazı açın ekranda çıkan yazıları buraya resim olarak veya yazı olarak atın. Ben size nasıl imei tamiri olacağını yazacağım.
Paradox Paradox - #4
Kardeşim HTC cihazlarının bir çok 828 modeli var. Mtk işlemcilisi var sonra Qualcom işlemcilisi var. Bunu Öğrenmek için cihazın tam modelini Öğrenmek gerek. Onun içinde cihazı kapatın 10 saniye bekleyin ses kısma ve power ile cihazı açın ekranda çıkan yazıları buraya resim olarak veya yazı olarak atın. Ben size nasıl imei tamiri olacağını yazacağım.

Atı alan Üsküdar'ı geçmiş sanırım.
;)
brc212121 brc212121 - #5
merhaba arkadaşlar elimde htc 828 mtk işlemcili var .nasil imeil atiliyo yardimci olacak varsa memnun olurum (x tc2 clip var elimde)
astek055 astek055 - #6
merhaba arkadaşlar elimde htc 828 mtk işlemcili var .nasil imeil atiliyo yardimci olacak varsa memnun olurum (x tc2 clip var elimde)

program ile işlem yapabilirsiniz.Takıldığınız yer olursa yardımcı olurum.

Unutmayınız..!!!

İmei yazma işlemi yasal değildir. Sadece telefonun üzerinde yazan imei numarasını onarım için kullanın...
Buradaki işlemler yapılırken yanlış işlem yapıldığı takdirde cihazınızda zarar oluşabilir ve Cihazda oluşacak zarardan
Mobil Kulüp ve BEN sorumlu değilimdir.
brc212121 brc212121 - #7
htcv 728 ,htc one e9 dual sim bunlarıda burdan yapabilirmiyim
Mithat Mithat - #8
Merhaba bende HTC 828 MTK islemcili cihaz var imdi 30 gün sonra kapanacak bu linkini verdiğiniz uygulama nasıl kullanılıyor yardımcı olursanız sevinirim
W westblue - #9
Maui META 3G ver 7.1408.1 bu versiyondan atabilirsin programı kullanmayı biliyorsanız
leonidasss leonidasss - #10
Merhaba bende HTC 828 MTK islemcili cihaz var imdi 30 gün sonra kapanacak bu linkini verdiğiniz uygulama nasıl kullanılıyor yardımcı olursanız sevinirim
Konuya yazılan yorumları okursanız faydalı olacaktır.
B blk41 - #11
arkadaşlar bu konuda yardımcı olur musunuz.

htc 828 in işlemcisi mt6753. bu ilemciye uygun windown 10 driverlarını bulamıyorum. ayrıca maui programıyla imei yazmak için modem dosyasıda gerekiyor. onuda bulamadım. yardımlarınızı bekliyorum.
B blk41 - #12

merhaba, imei sorununu çözebildin mi.
Paradox Paradox - #13
bir bakınız.

B blk41 - #14
hocam linkteki adımların hepsini yapıyorum ama bilgisayar telefonu görmüyor. aygıt yöneticisinde görür gibi oluyor. bir iki saniye sonra kayboluyor. haliyle programda telefonu görmüyor.
Paradox Paradox - #15
hocam linkteki adımların hepsini yapıyorum ama bilgisayar telefonu görmüyor. aygıt yöneticisinde görür gibi oluyor. bir iki saniye sonra kayboluyor. haliyle programda telefonu görmüyor.

Anladım.
Acaba farklı bir kablo ve USB port mı deneseniz?

B blk41 - #16
hocam masaüstünde windows 10 var. onda olmadı. birde windows 7 de deneyeyim dedim. dizüstüne windows 7 kurdum. gene olmadı. videolara bakıyorum, anlatımlara bakıyorum çok kolay bir işlem gibi ama gel gör ki telefonu iki bilgisayarada tanıtamadım. birde desire 728 de denedim. acaba onu tanıyacak mı onda da aynı şey. anlamadım gitti.
Paradox Paradox - #17
hocam masaüstünde windows 10 var. onda olmadı. birde windows 7 de deneyeyim dedim. dizüstüne windows 7 kurdum. gene olmadı. videolara bakıyorum, anlatımlara bakıyorum çok kolay bir işlem gibi ama gel gör ki telefonu iki bilgisayarada tanıtamadım. birde desire 728 de denedim. acaba onu tanıyacak mı onda da aynı şey. anlamadım gitti.

Bilgisayarınıza önce aracı kurunuz.
Daha sonra da sürücüyü yükleyiniz.
B blk41 - #18
Bilgisayarınıza önce aracı kurunuz.
Daha sonra da sürücüyü yükleyiniz.

hocam ilki zaten yüklü. sync manager.

alttakinide yükledim ama sonuç yine aynı.

maui meta da reconnect deyip telefonu bağlayınca telefon dowload mode ekranına geliyor ve en altta

detecting smart card...
reboot to meta mode failed due to not find smart io

yazıyor.
Paradox Paradox - #19
hocam ilki zaten yüklü. sync manager.

alttakinide yükledim ama sonuç yine aynı.

maui meta da reconnect deyip telefonu bağlayınca telefon dowload mode ekranına geliyor ve en altta

detecting smart card...

yazıyor.

Telefonlar hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
Bu nedenle bende sizin gibi araştırıyor ve bulduklarımı paylaşıyorum.
Burada bulunan konudan anladığım kadarıyla, cihazınızın S-OFF olması gerekiyor.

Ayrıca, burada bulunan konuya bakmanız da faydalı olacaktır.

ByDogukann ByDogukann - #20
Oncelikle gelistirici seceneklerinden usb hata ayiklamayi acin. Ardindan sitesinden en son surum olani indirip kurun . Maui Meta versiyonu olarak ise . Ardindan islemleri tekrarlayip deneyin.
B blk41 - #21
Oncelikle gelistirici seceneklerinden usb hata ayiklamayi acin. Ardindan sitesinden en son surum olani indirip kurun . Maui Meta versiyonu olarak ise . Ardindan islemleri tekrarlayip deneyin.

hocam en son sürüm olan v1.0.8 i indirdim. içinde dört klasör var.

Driver_Auto_Installer_.1524
Driver_Auto_Installer_.1612
Driver_Auto_Installer_.1632
MTK_Driver_ ext

bu klasörlerden hangisindekileri yüklemem lazım.
ByDogukann ByDogukann - #22
hocam en son sürüm olan v1.0.8 i indirdim. içinde dört klasör var.

Driver_Auto_Installer_.1524
Driver_Auto_Installer_.1612
Driver_Auto_Installer_.1632
MTK_Driver_ ext

bu klasörlerden hangisindekileri yüklemem lazım.
Tam olarak bilmiyorum ama 1632 olani kur.
B blk41 - #23
Tam olarak bilmiyorum ama 1632 olani kur.

hocam yine olmadı.

detecting smart card...

yazıyor.

birde telefonu kapalı halde usb ye takınca aygıt yöneticisinde telefonu bir laç saniye görüyor sonra kayboluyor.
ByDogukann ByDogukann - #24
hocam yine olmadı.

detecting smart card...

yazıyor.

birde telefonu kapalı halde usb ye takınca aygıt yöneticisinde telefonu bir laç saniye görüyor sonra kayboluyor.
Windows 7 bir pc de dene bu asamalari. Veya baska bir kablo ile baska com port dene .
B blk41 - #25
Windows 7 bir pc de dene bu asamalari. Veya baska bir kablo ile baska com port dene .

hocam dün dizüstüne oturup win 7 kurdum ama ordada aynı şeyler oldu. aygıt yöneticisinde bir kaç saniye gözüküyor sonra kayboluyor. tabi programda telefonu görmüyor. neden böyle oluyor anlamadım.
ByDogukann ByDogukann - #26
hocam dün dizüstüne oturup win 7 kurdum ama ordada aynı şeyler oldu. aygıt yöneticisinde bir kaç saniye gözüküyor sonra kayboluyor. tabi programda telefonu görmüyor. neden böyle oluyor anlamadım.
Hocam bi driver eksik ama bilmiyorum tam olarak ne oldugunu sen usb ile pcye bagla aygit yoneticisinde telefon sorunsuz gozukmeli . ayrica modem dosyasini orjinal rom un icjnden bulabilirsin.
B blk41 - #27
Hocam bi driver eksik ama bilmiyorum tam olarak ne oldugunu sen usb ile pcye bagla aygit yoneticisinde telefon sorunsuz gozukmeli . ayrica modem dosyasini orjinal rom un icjnden bulabilirsin.

hocam modem dosyasını telefondan çektim zatende telefonu bir türlü tanıtamıyorum. bir çok driver denedim. bir türlü tanımadı.
ByDogukann ByDogukann - #28
hocam modem dosyasını telefondan çektim zatende telefonu bir türlü tanıtamıyorum. bir çok driver denedim. bir türlü tanımadı.
Telefonu pc ye tak okuduktan sonra aygit yoneticisinden kaldir tekrar okusun oyle dene bide .htc nin kendine ozel driverleri varsa onu kurun.
B blk41 - #29
Telefonu pc ye tak okuduktan sonra aygit yoneticisinden kaldir tekrar okusun oyle dene bide .htc nin kendine ozel driverleri varsa onu kurun.
hocam müdahale edemiyorum ki. bir iki saniye gözüküp kayboluyor. tıklayıp açıyorum ama arka tarafta çoktan gitmiş oluyor. takılı değil diyor.
Paradox Paradox - #30
hocam müdahale edemiyorum ki. bir iki saniye gözüküp kayboluyor. tıklayıp açıyorum ama arka tarafta çoktan gitmiş oluyor. takılı değil diyor.

Sorun nereden kaynaklanıyor anlayabilmiş değilim.
Soru cevap konusunda artık tekrara düştük.
Cihazınızı bit teknik servise götürme zamanınız geldi sanırım.
B blk41 - #31
Sorun nereden kaynaklanıyor anlayabilmiş değilim.
Soru cevap konusunda artık tekrara düştük.
Cihazınızı bit teknik servise götürme zamanınız geldi sanırım.
hocam doğubankta sordum. yasal olmadığı için yapmıyorlar.
Paradox Paradox - #32
hocam doğubankta sordum. yasal olmadığı için yapmıyorlar.

Sizi polise benzetmişlerdir.
:zuhaha:
Paradox Paradox - #33
Aşağıdaki videodan faydalanarak IMEI tamir işlemi yapabilirsiniz.
Bu işlem cihazı fabrika ayarlarına çekene kadar geçerlidir.
Cihazı fabrika ayarlarına çekerseniz, işlemi yenilemeniz gerekir.

ByDogukann ByDogukann - #34
Hocam orijinal rom dışında rom kullanıyorsanız atamazsınız her rom a atılmıyor imei için oijinal rom lazım o yüzden aranıyor olabilirsiniz.
B blk41 - #35
Hocam orijinal rom dışında rom kullanıyorsanız atamazsınız her rom a atılmıyor imei için oijinal rom lazım o yüzden aranıyor olabilirsiniz.

telefonda orijinal rom var. zaten 828 için custom rom yokki :)
B blk41 - #36
Sizi polise benzetmişlerdir.
:zuhaha:
öyle mi diyorsun. doğubankta yapıyorlar mı yani.
ByDogukann ByDogukann - #37
Buraya baktınız mı hocam .
Paradox Paradox - #38
öyle mi diyorsun. doğubankta yapıyorlar mı yani.

Bir kaç teknik servis gezseniz, illa ki size yardımcı olacak birisi çıkar.
B blk41 - #39
Buraya baktınız mı hocam .

hocam oraya baktımda onun için xtc2 diye bir box var. telefona takıyorsun öyle oluyor.
Paradox Paradox - #40
Sorunu çözebildiniz mi?
B blk41 - #41
Sorunu çözebildiniz mi?

hocam kendim yazılımla çözemedim. baska bir telefoncuyada dahaden sormadım. doğubanka gidince bakacağım. umarım biri yapar.
Paradox Paradox - #42
hocam kendim yazılımla çözemedim. baska bir telefoncuyada dahaden sormadım. doğubanka gidince bakacağım. umarım biri yapar.

Umarım.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/htc-desire-828-imei-repair-sorunu.2349/