Huawei Ascend G610-U30 Yazılım Yükleme, Unbrick, Logoda Kalma ve Reset Atma

Huawei Ascend G610-U30 Yazılım Yükleme, Unbrick, Logoda Kalma ve Reset Atma

silivriserdar silivriserdar - #1
Arkadaşlar bu cihaz ile kaç gündür uğraşıyorum. Cihaza mavi recovery yükledim devamlı kendi kendine reset atmaya başladı. Çözümünü aşağıda anlatacağım.
İlk önce bu aşağıda vereceğim dosyayı indirin ve rar'dan çıkarın.
Üstteki dosyası indirin 1235 mb olanını

7bc7d9774d6522c48e537daf57b3c5e1.png

Eğer cihazınız çalışıyor ise sadece yazılım atmak isterseniz. bulunan yazılımı indirin.
1. İndirdiğimiz dosyanın içinden, sd kart yazan dosyanın içindeki yazılımı yani update.app'yi dload diye bir klasör oluşturup içine atıyoruz.
2. Burada çok ama çok önemli bir konu, sd kart olayı sd kartımızı fat32 biçiminde biçimlendiriceğiz. Ama sd kartların hepsi olmuyor. Ben 4 tane denedim ve sonunda oldu.
3. Benim kullandığım 4gb bir fat32 şeklinde biçimlendirilmiş sd kart ile yükledim. Yani en önmeli konu sd kartımız. Yazılım yüklemesi yapılmıyor ise sd karttan dolayı yapmaz ve fail verir.
4. Sd kartımızı cihazımıza takıyoruz.
5. Cihazımızı komple kapatıyoruz. 10 Saniye bekliyoruz.
6. Sonra power ses açma ses kısma 3 tuşa birden basıyoruz.
7. Cihaz titredikten sonra Power'dan elimizi çekiyoruz. Diğer ses açma ve ses kısma tuşlarına basmaya devam ediyoruz.
8. Ve yazılım yüklemeye başlıyor.
9. Yazılım yükledikten sonra cihaz kendi açılışacak. Kurulumunu yaparsanız.

69928ddb469c733b4c1d45dc59b914ea.jpg

83e59e138b8c3d5b34f25f2b10b06766.jpg

Şimdi diğer konuya gelelim. Mavi cwm yükledikten sonra kendi kendine reset atmasına ve cihazın normal kendi yazılımını yükleyememe konusuna.

Bunuda kendim şöyle çözdüm. Cihazda recovery mod gittiği için sd kart ile yükleme yapamıyoruz.

Mecburen cihaz Mtk işlemci olduğu için sp flash tool ile yazılım yüklemesi yapacağız.

İndirdiğimiz dosyanın içinde update içinde 2 tane flash tool mevcut biz 13.20 secroboot olanı ile işlem yapacağız.

Cihazı kaptalım ve sp flash tool açalım. İndirdiğimiz dosyanın içinden sp flash tool ile yüklenebilen dosyayı bulup seçelim.

Sonra Flash tool üst kısımdan "window" bölümünden "Write Memory" bölümünü aktif ediyoruz.

Write memory bölümüne girip Memory settinge bölümünde EMMC seçiyoruz ve Open Raw yazan yerden yazılım dosyamızdaki recovery.img dosyasını seçiyoruz.

Alta Begin Address(HEX) kısmını 0x2D80000 ve Container Lenght(HEX) kısmını 0x600000 olarak değiştiriyoruz.

Örnek resim;

bccae794ce034f7082687581d160a5e0.jpg

Üsten Write memory ye tıklayıp telefonun bataryası çıkık şekilde ses kısma tuşuna basılı tutup usb kablosunu takıyoruz. Ben batarya içindeyken hiç bir tuşa basmadan taktığım zamanda yükleme yapabildim. ve yükleme başlıyor.

Yeşil daire çıktığında yükleme tamamlanmış oluyor. İşlem bitmedi recovery dosyası yüklendi ama cihaz normal açılmıyor ve recovery gene açılmıyor.

Şimdi biz aynı işlemleri yapıyoruz. Gene aynı değerleri yazıyoruz. Alta Begin Address(HEX) kısmını 0x2D80000 ve Container Lenght(HEX) kısmını 0x600000 olarak değiştiriyoruz.

Tek fark olarak recovery dosyasını seçtiğimiz gibi yazılım dosyamızdan system.img dosyasını seçip yükleme yapıyoruz. Ve biraz uzun Sürüyor bekliyoruz. Yeşil daire Çıktığı zaman telefonu söküyoruz. Ve telefon gene açılmayacak.

Şimdi tekrar sp flash tool ile yazılımı seçmiştik zaten download tıklıyoruz ve cihazı kapalı şekilde bağlıyoruz ve yazılım yüklemeye başlıyor. Ve yeşil daire çıkınca işlem bitiyor. Ve cihazımız kullanılmaya hazır.

Edit:İmei sorunu için
buraya bakınız.

efd8380a5514bc0f7385b368c2823296.jpg

8189cd3d365b53b120ceb0879ccfbb66.jpg

798ada69e901bfb4213e977cde88ecac.jpg

21784bd46fbfe359bab82d195498d894.jpg

9c7bb2f48c2f499bb9349759c287bf38.jpg
ebircan35 ebircan35 - #2
eline sağlık güzel çalışma olmuş.
silivriserdar silivriserdar - #3
eline sağlık güzel çalışma olmuş.

Bir tek şimdi imei sorunum kaldı. Maui Meta ile olmadı. Mtk enginier Uygulaması ile olmadı. Mtk droid tools ile olmadı. Volcano box ile herhalde imei yazılıyormuş.
ebircan35 ebircan35 - #4
Kısmet hayırlısı :)
silivriserdar silivriserdar - #5
Kısmet hayırlısı :)

Çok yardımcı oldun. Sağol [emoji23]
braveturks braveturks - #6
Tebrik ederim. Geçmiş olsun.
fbahmet fbahmet - #7
8MRlBW.png

Paylaşım için teşekkürler ama farklı bir site yokmu upload edilecek şayet bu site gold üye olmadan indirmeye izin vermiyor.Nereden indirdiniz ?
silivriserdar silivriserdar - #8
8MRlBW.png

Paylaşım için teşekkürler ama farklı bir site yokmu upload edilecek şayet bu site gold üye olmadan indirmeye izin vermiyor.Nereden indirdiniz ?

Gold üye olmanıza gerek yok. Hatta üye bile olmanıza gerek yok. Çünkü dosya ücretsiz. Linki yeniledim tekrar denermisiniz.
fbahmet fbahmet - #9
Teşekkürler şimdi oldu.Dün böyle hata veriyordu buğün direct dowload link geliyor
Paylaşım için teşekkürler
silivriserdar silivriserdar - #10
Teşekkürler şimdi oldu.Dün böyle hata veriyordu buğün direct dowload link geliyor
Paylaşım için teşekkürler

Rica ederim. Yazılımı yükledikten sonra geri dönüş yaparsanız çok iyi olur. Başkalarıda faydalanır bu paylaşımlardan.
symbazz symbazz - #11
Bu cihaza imei box ile yazılıyor.
P ParadoX_03 - #12
Selamun Aleyküm hocam bi kaç hatayla karşılaştım yardım edermisiniz?
braveturks braveturks - #13
Hocam sen direk hataları paylaş ya da yardım almak istediğin hususu arz et. En kısa sürede bir arkadaş yardımcı olmak için elinden geleni yapacaktır.
silivriserdar silivriserdar - #14

Hata nedir ? Resim atarmısınız?
P ParadoX_03 - #15
Ekran_Alıntısı.PNG.html
sorun budur hocam

printThread_attachments

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    38.1 KB · Görüntüleme: 205
braveturks braveturks - #16
Ekran_Alıntısı.PNG.html
sorun budur hocam
Resim görüntülenemiyor. Tekrar atar mısınız?
P ParadoX_03 - #17
Resim görüntülenemiyor. Tekrar atar mısınız?
Attım hocam.
silivriserdar silivriserdar - #18

Konuda anlatılanları harfiyen yaparsanız sorun yaşamazsınız.
braveturks braveturks - #19
Sp flash tool farklı bir versiyonunu kullanmayı dener misin? daha doğrusu bir kaç farklı sp flash tool kullanıp sonucu yazar mısın?
P ParadoX_03 - #20
Konuda anlatılanları harfiyen yaparsanız sorun yaşamazsınız.
hocam yanlış anlamassanız bu işlerde pek iyi değilim video çekebilirmisiniz? yada size nereden ulaşabilirim?
silivriserdar silivriserdar - #21
hocam yanlış anlamassanız bu işlerde pek iyi değilim video çekebilirmisiniz? yada size nereden ulaşabilirim?

Şu an bu cihazdan elimde yok. Ben istanbul / Silivri ilçesindeyim.
symbazz symbazz - #22
Cihazda bootloader kilidi var. Fastboot moda alıp

Fastboot oem unlock

yada

Fastboot oem unlock-go

komutlarını komut satırından girmeniz gerekecek. Ama ilk önce ADB minimal driver kurmanız gerekiyor. Sonra bu kurulan klasörün altından bu kodları deneyin. Eğer kilidi açabilirseniz, yazılım sorunsuz yüklenecektir.
P ParadoX_03 - #23

Fastboot oem unlock

yada

Fastboot oem unlock-go

komutlarını komut satırından girmeniz gerekecek. Ama ilk önce ADB minimal driver kurmanız gerekiyor. Sonra bu kurulan klasörün altından bu kodları deneyin. Eğer kilidi açabilirseniz, yazılım sorunsuz yüklenecektir.

Hocam sağolun dediğnizi yaptım ama cihazın fastboot menüsü recovery olan yerimi ? orayı anlayamadım
P ParadoX_03 - #24

Fastboot oem unlock

yada

Fastboot oem unlock-go

Hocam anladım şuan ama benim cihazım açılmıyor konutları yazıyorum beklemede kalıyor yardım edebilirmisiniz?
silivriserdar silivriserdar - #25
Hocam anladım şuan ama benim cihazım açılmıyor konutları yazıyorum beklemede kalıyor yardım edebilirmisiniz?

Buradan yardım edeceklerim bu kadar. Gerisi sizin pc kabiliyetinize kalmış. İşlemleri harfiyen yaparsanız pc bilginiz de iyiyse sıkıntı olmadan cihaza yazılım yüklersiniz. Ama donanım arızası varsa o zaman sorun başka şekilde halledilmek zorundadır.
symbazz symbazz - #26
Bir tek şimdi imei sorunum kaldı. Maui Meta ile olmadı. Mtk enginier Uygulaması ile olmadı. Mtk droid tools ile olmadı. Volcano box ile herhalde imei yazılıyormuş.

Root atıpta deneseydin.
Paradox Paradox - #27

Buradan ulaşıyorsunuz ya.
Kişisel yardımın yalnızca size faydası olur.
Sorunuzu forum üzerinden çözenizin, sizinle aynı sorunu yaşayan herkese faydası dokunur.
scream516 scream516 - #28
unkwon devis olarak görüyor
silivriserdar silivriserdar - #29
unkwon devis olarak görüyor

Sorununuz nedir? Daha detaylı anlatırmısınız ?
symbazz symbazz - #30
Sürücü yüklü değil yada usb bozuk cihazın. Telefonun soket yuvasının içinde pislik varsa bir iğneyle temizleyiniz.
scream516 scream516 - #31
soketi data bağlantısı kuruyor lakin sürücülkerde problem var sanırım driverını nasıl temin edebilirim
scream516 scream516 - #32
her işlemi yapıp son işlemin sonunda yeşil yuvarlak çıkıcağı an bu hatayı veriyor

printThread_attachments

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    40.1 KB · Görüntüleme: 84
silivriserdar silivriserdar - #33
Konuda anlatılan işlem benim cihazda işe yaradı ama her cihazda işe yarayacak diye birşey yok. Hata kodlarını nette aratın.
symbazz symbazz - #34
Download değilde Firmware Upgrade deneyin.
M mertGFHGFGFDGD - #35
selam arkadaşlar ben orda yapılan herşeyı yaptım ama bir turlu yazılım atamadım telefona telefon kapalı hiç açılmıyor sadace bazen tıtreşım yapıyo
silivriserdar silivriserdar - #36
selam arkadaşlar ben orda yapılan herşeyı yaptım ama bir turlu yazılım atamadım telefona telefon kapalı hiç açılmıyor sadace bazen tıtreşım yapıyo
Cihazınızın donanımsal arızası olabilir. Nasıl bu hale geldi?
M mertGFHGFGFDGD - #37
Cihazınızın donanımsal arızası olabilir. Nasıl bu hale geldi?
telefon kendı kendıne kapanıp acıldı sureklı ondan sonra hiç acılmadı bazen kendı kendıne şarj taktıgım da tıtreşım yapıyor
silivriserdar silivriserdar - #38
telefon kendı kendıne kapanıp acıldı sureklı ondan sonra hiç acılmadı bazen kendı kendıne şarj taktıgım da tıtreşım yapıyor
Benim sorunum yukarıda konu başında da anlattığım gibi yaptım ve cihaz düzeldi. Dediğim gibi cihazınız da donanımsal bir sorun olabilir.
symbazz symbazz - #39
Bataryanız arızalı olabilir.
M mertGFHGFGFDGD - #40
Benim sorunum yukarıda konu başında da anlattığım gibi yaptım ve cihaz düzeldi. Dediğim gibi cihazınız da donanımsal bir sorun olabilir.
peki ne yapmam lazım
M mertGFHGFGFDGD - #41
Bataryanız arızalı olabilir.
patarya sıfır aldım yenı daha
symbazz symbazz - #42
Bataryanız boş olabilir ve cihaz bataryayı şarj edemiyor olabilir. Soketinizin içi pislikli olup usb tam girmiyor olabilir. Ve en istenmeyeni, cihazınızın flashı arızalı olabilir.
M mertGFHGFGFDGD - #43
Bataryanız boş olabilir ve cihaz bataryayı şarj edemiyor olabilir. Soketinizin içi pislikli olup usb tam girmiyor olabilir. Ve en istenmeyeni, cihazınızın flashı arızalı olabilir.
ne yapmam gerek
silivriserdar silivriserdar - #44
peki ne yapmam lazım
o cihazdan umudu kesip yeni bir cihaz alabilirsiniz. Olmayınca çokta zorlamamak lazım.
M mertGFHGFGFDGD - #45
telefon bataryayı şarj ediyor o konuda bi sorun yok kardeş telefonun bataryasını başka huawi telefona taktım ful dolu ggösterdi
symbazz symbazz - #46
telefon bataryayı şarj ediyor o konuda bi sorun yok kardeş telefonun bataryasını başka huawi telefona taktım ful dolu ggösterdi
O zaman diğer seçeneklere bakınız.
Paradox Paradox - #47

Samsung markalı cihazlar bazen batarya seçebiliyorlar.
Cihazınızda farklı bataryalar denemeniz faydalı olacaktır.

Bir yakınımın başına da benzer bir olay gelmişti.
O'nunda Samsung S4 Mini'si vardı.
Cihaz kapanmış, bir daha açılmamış.
Cihazı şarja taktığında cihaz titriyormuş ama açılmıyormuş.
Başka bir batarya almış, takmış olmamış.
En sonunda orijinal batarya almak zorunda kalmış.
symbazz symbazz - #48
Samsung markalı cihazlar bazen batarya seçebiliyorlar.
Cihazınızda farklı bataryalar denemeniz faydalı olacaktır.

Bir yakınımın başına da benzer bir olay gelmişti.
O'nunda Samsung S4 Mini'si vardı.
Cihaz kapanmış, bir daha açılmamış.
Cihazı şarja taktığında cihaz titriyormuş ama açılmıyormuş.
Başka bir batarya almış, takmış olmamış.
En sonunda orijinal batarya almak zorunda kalmış.

Evet. Bu doğru tesbit.
O oktay44 - #49
selamınaleyküm bende huawei g610 u30 telefon var logosunda kaldı
lenovo vibe x2eu oda açılmıyor size göndersem yapabilirmisiniz ?
symbazz symbazz - #50

Kime ?.
Paradox Paradox - #51

Ne yazık ki şuan için böyle bir hizmetimiz bulunmamaktadır.
symbazz symbazz - #52
Yaparım, ederim diyen insanlara cihazlarınızı göndermeyiniz. Forum olarak zaten böyle bir uygulama yok.
T TARABYA - #53
Hocam emeğinize sağlık sayenizde müşterimin telefonunu hallettim 4-5 tane geldi geçen günde geldi hatta yapamayıp iade etmiştim bunuda yapamayacağımı zannedip umutsuzca forumlara bakarken bu yazıyı buldum ve denedim işe yaradı. Allah razı olsun :)
(Firmware Upgrade Seçeneğine tıklayarak denedim)
silivriserdar silivriserdar - #54
Hocam emeğinize sağlık sayenizde müşterimin telefonunu hallettim 4-5 tane geldi geçen günde geldi hatta yapamayıp iade etmiştim bunuda yapamayacağımı zannedip umutsuzca forumlara bakarken bu yazıyı buldum ve denedim işe yaradı. Allah razı olsun :)
(Firmware Upgrade Seçeneğine tıklayarak denedim)
Geçmiş olsun. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Sonuçta yapılan her cihaz ülkenin faydasınadır.
A adomat - #55
s.a kardeşim benım telefonda huwei yazısında kalıyor ama ben pek anlamam bu işlerden yardımcı olurmusun bana
A adomat - #56
dediğin programı indirdim ikisinide ama benım telefonum sadece yazıda kalıyor hiç açılmıyor
S suat1976 - #57
Slm hocam bende de bitane Huawei G610-U30 var elimde. Sadece logoda kalıyor recovery moda bile girmiyor. Ve pc teli görmüyor. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Herkese iyi yeni yıl dilerim.
silivriserdar silivriserdar - #58
dediğin programı indirdim ikisinide ama benım telefonum sadece yazıda kalıyor hiç açılmıyor
Slm hocam bende de bitane Huawei G610-U30 var elimde. Sadece logoda kalıyor recovery moda bile girmiyor. Ve pc teli görmüyor. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Herkese iyi yeni yıl dilerim.
Yukarıda yapılan işlemler harfiyen anlatılmış ve cihaz düzelmiştir. Sizde anlatılanları tek tek deneyip yaparsanız sıkıntı olmadan cihaz düzelecektir. Tabi cihazınızda donanımsal bir soru varsa o zaman yapacak birşey yok. Bu işlemler ne yazıkki fayda etmeyecektir. Benim uğraşıp yaptığım cihaz çalışan cihazdı ve recovery yüklemesi yaparken çökmüştü.

Anlatılanları yapmak içinde az biraz pc bilgisi ve yazılım yükleme yapmış olmanız gerekir. Bunlar yoksa hiç bulaşmayın cihazı iyice kötü etmeden bir cep telefonu tamircisine verin.
sesa sesa - #59
Emeğine sağlık
silivriserdar silivriserdar - #60
Emeğine sağlık
Rica ederim.
oxwizard oxwizard - #61
Bunu yapamıyorum çünkü pc usb'yi görmüyor USB Aygıtı Tanınmadı diyor.
leonidasss leonidasss - #62
Bunu yapamıyorum çünkü pc usb'yi görmüyor USB Aygıtı Tanınmadı diyor.
Cihazın usb yuvası bozuk usb yi değiştirip tekrar deneyin.
oxwizard oxwizard - #63
536 mb'lık versiyonu denesek sıkıntıçıkar mı?
oxwizard oxwizard - #64
Arkadaşlar lütfen yardım edin yazılım atmak için sd kart aldım bu seferde update.app'i görmüyor ne yapmalıyım?
silivriserdar silivriserdar - #65
Arkadaşlar lütfen yardım edin yazılım atmak için sd kart aldım bu seferde update.app'i görmüyor ne yapmalıyım?
Çıkmaz 2 versiyonu da deneyebilirsin.
oxwizard oxwizard - #66
Çıkmaz 2 versiyonu da deneyebilirsin.
Denedim zaten sorunum bu değil. Update.app'i görmüyor.
silivriserdar silivriserdar - #67
Yakında teknik servis varsa cihazınızı oraya götürün. Orada box veya dongle ile yazılım yüklemesi yaparlar.
symbazz symbazz - #68
Başka sd kart deneyin. Mümkünse markalı bir kart olsun. FAT formatıyla biçimlendirip öyle deneyin.
leonidasss leonidasss - #69
Deload dosyası açıp içine attınız mı yazılımı?
oxwizard oxwizard - #70
Başka sd kart deneyin. Mümkünse markalı bir kart olsun. FAT formatıyla biçimlendirip öyle deneyin.
SD kartta sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Aslında FAT32 formatına çevirmek benimde aklıma geldi ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.
symbazz symbazz - #71
SD kartta sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Aslında FAT32 formatına çevirmek benimde aklıma geldi ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.
Bilgisayarımda sd kartınızın olduğu satıra sağ tıklayın ve Biçimlendiri seçin. Açılan pencerede yukarıda seçeneklerde FAT FAT32 seçenekleri vardır. Oradan seçim yapın ve biçimlendir deyin.
S suphe - #72
teşekkürler
diji67 diji67 - #73
arkadaşlar bende aynı telefondan var pc hiç görmüyor kırmızı led yanıyor titreyip duruyor telefon ...ne yapabilirim
hira iletisim hira iletisim - #74
eays firmware link ucretli baska nerden bulabılırım ustam
M maviprens - #75
yazılım indirme linkleri nerede acaba hocam??*
Paradox Paradox - #76
yazılım indirme linkleri nerede acaba hocam??*

Konu içeriğine tekrar bakabilir misiniz?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/huawei-ascend-g610-u30-yazilim-yukleme-unbrick-logoda-kalma-ve-reset-atma.2075/