Huawei P30 Lite Kasma Sorunu

Huawei P30 Lite Kasma Sorunu

TuranReis TuranReis - #1
P30 lite kullanıyorum telefonumun sürümü Android 10. Ne yaparsam yapayım telefonum akıcı değil akıcılığı gitti sıfırdan yüklediğim zaman 1-2 gün akıcı bir şekilde çalışıyo ondan sonra stabilliği gidiyio çözümünü bilen yada tavsiye verebilecek birisi varsa şimdiden çok teşekür ediyorum.
Paradox Paradox - #2
Daha önce Casper Via A1'den çok çekmiştiniz.
Sanırım daha çekilecek çileniz varmış.
Bu cihazda da sorun yaşamaya başlamışsınız.
Sizin adınıza üzüldüm.

Her iki cihazda da sorun yaşamanız aklımda bazı soruların oluşmasına neden oldu.
Kullandığınız uygulamalar cihazınızı yoruyor olabilir mi?
Kullandığınız WİFi ağları veya bilgisayar bağlantısı yaptığınız cihazlar güvenli mi?
Google Play dışında uygulamalar ediniyor musunuz?
TuranReis TuranReis - #3
Telefonumu çok güzel bir şekilde kullanıyordum ki güvenlik güncellemesi diye bir şey geldi ve mahvoldu telefon factory reset falan attım tekrar Huawei sordum telefon 10 15 günlük alışma sürecine girmiştir diyor. Sanki insan adaptasyon olacak
Paradox Paradox - #4
Telefonumu çok güzel bir şekilde kullanıyordum ki güvenlik güncellemesi diye bir şey geldi ve mahvoldu telefon factory reset falan attım tekrar Huawei sordum telefon 10 15 günlük alışma sürecine girmiştir diyor. Sanki insan adaptasyon olacak

İlginç bir cevap vermişler.
Zamanında benimde gözüm gibi baktığım, sarıp sarmaladığım bir cihaz vardı.
Bir gün bir güncelleme geldi, cihaz kasmaya ve çekmemeye başladı.
Yazılım versiyonunu geriye çektim ama yine de sorun düzelmedi.
Ne yaptıysam cihazı eski haline geri döndüremedim.
Cihazı teknik servise bile gönderdim ama kar etmedi.
Bazen bazı cihazlarda kirli oyunlar oynanıyor, umarım aynı durum sizin cihazınız için de geçerli değildir.
Lord Raiden Lord Raiden - #5
P30 lite telefonlarda Google uygulamaları yüklüydü hatırladığım kadarıyla.
Pil kullanım istatistiklerinin ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Sorunun Google hizmetleri yüzünden olduğu durumlar da olabilir. Benim başıma gelmişti benzer bir olay. Google saçmalıklarını kaldırdığımda cihaz dirilmişti.

Mesela buradaki gibi bir listede Google Play Hizmetleri en üstlerde ise telefonu sıkan işlemleri yapan bunlar olabilir.

Bir de: O donanımda bu sorunun olacağını sanmıyorum ama yine de bir ihtimal...

Screenshot_2020-07-24-18-24-13-117_com.miui.securitycenter.jpg
Lord Raiden Lord Raiden - #6
Bazen bazı cihazlarda kirli oyunlar oynanıyor, umarım aynı durum sizin cihazınız için de geçerli değildir.
Allah bizi bu kan emicilerden korusun.
TuranReis TuranReis - #7
Daha önce Casper Via A1'den çok çekmiştiniz.
Sanırım daha çekilecek çileniz varmış.
Bu cihazda da sorun yaşamaya başlamışsınız.
Sizin adınıza üzüldüm.

Her iki cihazda da sorun yaşamanız aklımda bazı soruların oluşmasına neden oldu.
Kullandığınız uygulamalar cihazınızı yoruyor olabilir mi?
Kullandığınız WİFi ağları veya bilgisayar bağlantısı yaptığınız cihazlar güvenli mi?
Google Play dışında uygulamalar ediniyor musunuz?
Ağ bağlantım falan her şeyim evet güvenilir telefonda uygulamalar dan kaynaklı bir sorun gibime geliyor ama öyle harici dışardan kurduğum yada telefonu yoracak aşırı derecede bir uygulama yüklü değil.
TuranReis TuranReis - #8
P30 lite telefonlarda Google uygulamaları yüklüydü hatırladığım kadarıyla.
Pil kullanım istatistiklerinin ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Sorunun Google hizmetleri yüzünden olduğu durumlar da olabilir. Benim başıma gelmişti benzer bir olay. Google saçmalıklarını kaldırdığımda cihaz dirilmişti.

Mesela buradaki gibi bir listede Google Play Hizmetleri en üstlerde ise telefonu sıkan işlemleri yapan bunlar olabilir.

Bir de: O donanımda bu sorunun olacağını sanmıyorum ama yine de bir ihtimal...

Ekli dosyayı görüntüle 3619
Screenshot_20200724_191917_com.huawei.systemmanager.jpg Screenshot_20200724_191922_com.huawei.systemmanager.jpg Screenshot_20200724_191930_com.huawei.systemmanager.jpg
Hepsi bu şekilde
TuranReis TuranReis - #9
Kullandığım uygulamalar bu şekilde

Screenshot_20200724_192440_com.huawei.android.launcher.jpg
Lord Raiden Lord Raiden - #10
Her şey normal gözüküyor. Güç tasarrufu açık sanırım. Güç tasarrufu cihaz performansını kısıtlar normalde ama dediğiniz gibi yavaşlaması hiç normal değil.

Bir sonraki güncellemeyi bekleyebilirsiniz.
Ya da işten anlayan birine eski sürümlerden birini yükletebilirsiniz.
Ya da garantisi varsa garantiye gönderebilirsiniz.

Ben olsam müşteri hizmetlerinin kafasını şişirirdim sorun çözülene kadar.
TuranReis TuranReis - #11
Her şey normal gözüküyor. Güç tasarrufu açık sanırım. Güç tasarrufu cihaz performansını kısıtlar normalde ama dediğiniz gibi yavaşlaması hiç normal değil.

Bir sonraki güncellemeyi bekleyebilirsiniz.
Ya da işten anlayan birine eski sürümlerden birini yükletebilirsiniz.
Ya da garantisi varsa garantiye gönderebilirsiniz.

Ben olsam müşteri hizmetlerinin kafasını şişirirdim sorun çözülene kadar.
Telefon tassaruf modunun aksine performans modunda müşteri hizmetlerinin kafasını şişirdim bize yollayın bir sorun varsa bizden kaynaklı ise sıfırdan yükleriz ücretsiz sizden kaynaklı ise belirli ücret karşılığı sıfırdan yükleriz diyo da telefon gelecek incelenicek falan filen dedi daha önce anakartı değişti huawei de fabrika çıkışlı bozukmuş tekrar göndermek istemiyorum.Anakart değişince hiçbir sıkıntı yoktu dediğim gibi son güncelleme ile telefonun hayatına şey oldu :D arkadaşımda da p30 lite var o da aynısını diyo sürüm düşürme yada sıfırdan yükleme yapamıyolar yazılımı yok P30 lite LX-1m modeli kullandığım yazılımı bulunmuyor formlarda falan ama LX-1a modelinin yazılımları var.
Uzun lafın kısası güncellemeleri beklicem :/
Lord Raiden Lord Raiden - #12
Bu genel bir sorunsa kısa sürede düzeltilir diye düşünüyorum.
Aksi bir durum çok ayıp olur Huawei için.
Bu arada benzer bir sorun Huawei p20 Lite kullanan arkadaşımda da varmış. Onda galeri bile zar zor açılıyormuş :)
Hayırlısı olsun diyelim.
İyi forumlar.
TuranReis TuranReis - #13
Stabil ve hızlı güncellemeleri ile bilinen bi marka diye aldım huawei yi aradığımda da söylüyorum çok pişmanım aldığıma.
Paradox Paradox - #14
Stabil ve hızlı güncellemeleri ile bilinen bi marka diye aldım huawei yi aradığımda da söylüyorum çok pişmanım aldığıma.

Zamanında size Xiaomi önermiştim sanırım.
Umarım siz bir Xiaomi alana kadar, onlarda kendilerini bozmazlar.
:)
TuranReis TuranReis - #15
Zamanında size Xiaomi önermiştim sanırım.
Umarım siz bir Xiaomi alana kadar, onlarda kendilerini bozmazlar.
:)
Siz geldiniz aklıma telefon alırken Vatan Bilgisayarda fiba bank kredisi ile aldım ocak ayında Xiaomi note 8 proydu yanlış hatırlamıyorsam onu önermiştiniz ama o da yokmuş o zaman zam falan geldi dediler getirtmicez demişlerdi aldığım telefonun da 1 mavi rengi vardı bence o zaman huawei alayım dedim şans eseri gelişti yani :) Ama şans gülmüyor yüzüme
Lord Raiden Lord Raiden - #16
Siz geldiniz aklıma telefon alırken Vatan Bilgisayarda fiba bank kredisi ile aldım ocak ayında Xiaomi note 8 proydu yanlış hatırlamıyorsam onu önermiştiniz ama o da yokmuş o zaman zam falan geldi dediler getirtmicez demişlerdi aldığım telefonun da 1 mavi rengi vardı bence o zaman huawei alayım dedim şans eseri gelişti yani :) Ama şans gülmüyor yüzüme
Hayırlısı olsun.
TuranReis TuranReis - #17
Hayırlısı olsun.
Aynen öyle
Paradox Paradox - #18
Var mı bir gelişme?
TuranReis TuranReis - #19
Telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm ve factory reset attım düzeldi her şey :D
Paradox Paradox - #20
Telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm ve factory reset attım düzeldi her şey :D

Geçmiş olsun.
TuranReis TuranReis - #21
Geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim.
TuranReis TuranReis - #22
Kasmanın asıl sebebi kesin olarak buldum.PUBG arka planda sürekli çalışıyor olarak gözüküyor arka planda çalışmasını kapattım Casper VIA A1 deki kasma da gitti HUAWEI P30 lite telefonumda ki performans kayıplarıda ortadan kalktı.
Lord Raiden Lord Raiden - #23
Kasmanın asıl sebebi kesin olarak buldum.PUBG arka planda sürekli çalışıyor olarak gözüküyor arka planda çalışmasını kapattım Casper VIA A1 deki kasma da gitti HUAWEI P30 lite telefonumda ki performans kayıplarıda ortadan kalktı.
Ah şu Pubg...
TuranReis TuranReis - #24
Paradox Paradox - #25

PS4'ü projeksiyon cihazına bağladım.
Nasipse az sonra 3 metrelik bir ekranda Tom Clancy's The Division 2 oynayacağım.
Küçücük ekranlarda nasıl oyun oynuyorsunuz?
Ben bugüne kadar cep telefonu ile hiç oynamadım.
TuranReis TuranReis - #26
PS4'ü projeksiyon cihazına bağladım.
Nasipse az sonra 3 metrelik bir ekranda Tom Clancy's The Division 2 oynayacağım.
Küçücük ekranlarda nasıl oyun oynuyorsunuz?
Ben bugüne kadar cep telefonu ile hiç oynamadım.
Bende genel de basit oyunlar oynarım telefonda arkadaşlar pubg diye öldükleri için kıramıyorum çok da zevk vermiyor 6 inc ekranda
karpuzcu karpuzcu - #27
Batarya durumunuzu kontrol etmenizi tavsiye ederim. Batarya zayıfladığı zaman telefon performansı düşüyor.
TuranReis TuranReis - #28
Batarya durumunuzu kontrol etmenizi tavsiye ederim. Batarya zayıfladığı zaman telefon performansı düşüyor.
Konuyu açtıkdan sonra telefonum anakartı bozuldu şarj kartı ve soketi bozuldu en sonda bataryam bozuldu.Her garantiye yolladığımda bir şeyini bozdular.Allah'a şükür şuan bir sorunu yok.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/huawei-p30-lite-kasma-sorunu.10329/