Tavsiye Huawei P8 Lite ALE-L21 Unlock + TWRP + Root ve Stock Rom Yükleme İşlemi Anlatımı

Meta başlık: Huawei P8 Lite ALE-L21 Unlock + TWRP + Root ve Stock Rom Yükleme İşlemi Anlatımı

Meta açıklama: Huawei P8 Lite ALE-L21 Unlock + TWRP + Root ve Stock Rom Yükleme İşlemi Anlatımı

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Huawei P8 Lite ALE-L21 cihazına ait hemen hemen tüm işlemlerin nasıl yapıldığını anlatacağım.

Konu içinde neler var.

1. Unlock işlemi detaylı anlatım resimli ve yazılı şekilde.
2. Twrp dosyası ve yüklenişi detaylı anlatım.
3. Stock rom dosyası ve yüklenişi detaylı anlatım.
4. Custom rom yüklenişi ve detaylı anlatım.
5. Twrp ile nasıl full yedek alınır.
6. Twrp ile alınan yedek tekrar nasıl yüklenir.
7. Ayrıca konu altından sorularınız varsa yardımcı olacağım.

Bu işlemde bendeki cihaz sıfırlanmadı ama siz gene de yedeklerinizi düzgünce alın ne olur ne olmaz.

Yedeklerinizi almak için Hi Suite aracını kullanabilirsiniz. Veya pc'ye cihazınızı bağlayıp direk resimleri ve diğer bilgilerinizi atabilirsiniz.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Bu işlemleri yapabilmek için azda olsa pc bilginizin olması gerekir.

Yapılışı ;

1. Ayarlara girip usb hata ayıklama açın ve oem kilidini açın. Oem kildi yoksa sadece usb hata ayıklama açın yeter.
2. Ayarlara girin hesaplar ve senkronizasyon bölümünden gmail hesabını kaldırın.
3. Cihazınızın pc ile arasında sıkıntı olmaması açısından huawei sitesinden programını indirin ve kurun.
4. Cihazı usb ile pc'ye bağlayın ve pc'den cmd ekranını açın.
5. Cmd ekranına adb reboot bootloader yazın ve c ihazınızın bootloader kilidini kontrol edin. Eğer yeşil yazı ile locked yazıyorsa bu yazıyı okumaya devam edin.
6. bulunan siteye girin ve üye olun.
7. Unlock kısmından adımları takip edin ve telefon bilgilerini istenildiği şekilde girin.
Örnek resim

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

8. Cihazın seri numarasını bilmiyorsanız cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma basılı tutarak pc'ye bağlayın. Cmd ekranına fastboot oem get-psid bu kodu girin seri no ve imei yazacaktır.

Örnek resim

9. Ürün kimliği product id için telefonunuzu arama yerinden *#*#13579446#*#* yazın ve çıkan sayıları ilgili alana girin.
10. En son bütün bilgiler girilmiş ise commit tıklayın ve size aşağıda sayılardan oluşan bir kod verecek onunla cihazınızı unlock yapacaksın.

Örnek resim

11. Artık kodu aldık ve. Şimdi son aşamaya geldik cihazımızı unlock yapacağız. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ile pc'ye bağlayın. Pc'de cmd açın ve cmd ekranına
fastboot oem unlock unlock-şifreniz giden ve enter yapın. Cihazınızın ekranından kırmızı yazı ile unlock yazacaktır.
12. Unlock işlemi bu kadar artık cihazınıza twrp ve Custom rom root işlemleri yapabilirsiniz.

Twrp yükleme ve root yapımı anlatımı ;

Cihaz unlock olduktan sonra şimdi twrp ve root yapımını analatacağım.

1. dosyasını indirelim hiç ellemeden telefonun içine hafızasına atalım. Hafıza kartına atıp telefona da takabilirsiniz.
2. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basarak usb kablo ile pc'ye bağlayın. Fastboot modda bağlı kalsın.
3. bu dosyayı indirin ve rardan çıkarın. İçinde bulunan bat dosyasını çalıştırın ve işlem bu kadar.
4. Şimdi cihazı tekrar kapatın ve 10 saniye bekleyin sonra ses açma ve power tuşuna basılı tutun cihaz açılmaya başladığı zaman power tuşundan elinizi çekin. Ses açma tuşuna basılı tutmaya devam edin.
5. Ekranda mavi twrp açılmamış olacak install kısmından süper su dosyasını bulun ve yükleyin. Sonra reboot system now deyin ve açılmasını bekleyin.
6. İşlemler bu kadar cihazınıza hem twrp yüklediniz hemde root yüklemiş olduk.

İşlemi uyguladığım cihazın yazılım bilgileri

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: astek055

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Stock Rom Yükleme Anlatımı

Arkadaşlar yukarıda anlattığım unlock, twrp ve root işlemlerinde sorun yaşayan kişiler için stock rom paylaşımı yapıyorum. Ve nasıl yükleme yapıldığını anlatacağım.

1. bulunan dosyayı indin ve masa üstüne alın.
2. Masa üstüne aldığınız yazılım dosyasını winrar son sürüm ile açın. İçinden çıkan dload dosyasını direk fat32 şeklinde biçimlendirilmiş temiz saglam bir hafıza kartına kopyalayın.
3. Hafıza kartını cihazınıza takın. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses açma ve kapama ile power tuşuna basılı tutun cihaz yazılımı gördüğü anda yükleme başlayacaktır.
4. Bu işlem için telefonunuzun şarjı full olursa daha iyi olur. Sorun olmadan halledersiniz. Ayrıca indirdiğiniz yazılım dosyasının içinde de nasılsın yazılım yükleme yapılacağı detaylı şekilde anlatılmaktadır.
5. İşlemler bu kadar. Gene takıldığınız bir yer olursa konu altından yardımcı olacağım.

• Beğen
Tepkiler: astek055

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Custom Rom Yükleme Anlatım;

Arkadaşlar custom rom yüklemek için cihaza twrp kurmanız lazım. Twrp kurmak içinde cihazın unlock olması gerekmektedir. Unlock ve twrp yükleme işlemini yukarıda anlattım. Bu işlemleri yaptıysak artık cihaza custom rom yüklemesi yapabiliriz.

1. Cihazınızda bulunan twrp ile ilk önce gerekli yedekleri alalım.
2. Yedek almak için twrp backup girin ve cihazın tüm yedeklerini alın. Ve aldığınız yedeği bilgisayara kaydedin dursun. Ne olur ne olmaz herhangi bir aksilik halinde geri dönüş yapabilirseniz. Geri tekrar twrp yedeğinizi yüklemek için hafıza kartına yedeğinizi atın ve telefona takın. Twrp giriş yapın ve restore tıklatın dosyanız orada gözükecektir. Onu yüklerseniz herşeyi ile birlikte eski haline dönecektir.
3. Bilgisayarınıza yedeğinizi aldıktan sonra tekrar twrp girin ve wipe kısmından hepsini seçin ve format atın.
4. bulunan konudan istediğiniz bir custom rom seçin ve indirin. İndirdiğiniz custom rom'u hafıza kartına atın ve telefona takın.
5. Twrp ile install kısmından custom rom yüklemesini yapın ve açılmasını bekleyin. Acele etmeyin ilk açılış biraz uzun sürer. Sabırlı olun.
6. İşlemler bu kadar. Yapamadığınız yerde konu altından yardımcı olmaya çalışacağım.

tahir549

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2021
1
0
1
37
bir türlü ses açma kısma power tuşuna bastıktan sonraki yükleme aşamasına başlayamadım tam yüklenecekken yüzde 4 de error diyor bir kaç dosya indirdim hafıza kartını fat32 ile biçimlendirdim içine dload klasörü açtım rardan çıkardığım dosyayı bu dload içine attım olmuyor.