Lenovo K6 Note (K53a48) Stock Rom

Lenovo K6 Note (K53a48) Stock Rom

silivriserdar silivriserdar - #1
7126429d9d965f4ef384895c0966f9cd.jpg

Yükleme programı ve yükleme Şekli için siteyi ziyaret edin.
ramooo19 ramooo19 - #2
link kırık yenilermisiniz yazılımı inmiyor
cevdetguney cevdetguney - #3
indirebilirsiniz
symbazz symbazz - #4
indirebilirsiniz
Linkleri açık paylaşmayınız.
cevdetguney cevdetguney - #5
bilgim yok bu konuda nasıl yapacagım
symbazz symbazz - #6
Mesela BURADAN yazın ve kelimeyi seçin, mesaj kutusunda 7. simgeye tıklayın ve linki oraya yapıştırın. Tamamdır.
cevdetguney cevdetguney - #7
teşekkür ederim symbazz dikkate alacagım forum hakkında en ufak bir bilgim yok açıkcası kusura bakmayın
symbazz symbazz - #8
link kırık yenilermisiniz yazılımı inmiyor

Birinci mesajda kırık link düzenlendi.
symbazz symbazz - #9
teşekkür ederim symbazz dikkate alacagım forum hakkında en ufak bir bilgim yok açıkcası kusura bakmayın

Estağfurullah. Ne kusuru arkadaşım. Kolay gelsin.;)

Bilmediğin şeyleri bana sorabilirsin. Yardımcı olmaya çalışırım.
silivriserdar silivriserdar - #10
Düzenleyen arkadaşlar için teşekkürler. Zamanla linkler Kaldırılıyor. Bizde ancak geri dönüş olunca anlıyoruz.
Paradox Paradox - #11
Bütün işler bir şekilde hallolur gider.
Allah (c.c.) sağlık sıhhat versin.
Gerisi kolay.
symbazz symbazz - #12
Bütün işler bir şekilde hallolur gider.
Allah (c.c.) sağlık sıhhat versin.
Gerisi kolay.

Altına imzamı atarım.
S Su-i Hal - #13
Arkadaşlar Lenovo K53a48 (k6 note) cihazım hardbrick oldu. Download mode firemiyorum ses arttırma ve güç tuşu kombinasyonu ile. Twrp ve fastboot moduna girebiliyorum ancak stock rom nasıl kurabilirim? Anlatılan yöntemle de yapamadım.
silivriserdar silivriserdar - #14
Arkadaşlar Lenovo K53a48 (k6 note) cihazım hardbrick oldu. Download mode firemiyorum ses arttırma ve güç tuşu kombinasyonu ile. Twrp ve fastboot moduna girebiliyorum ancak stock rom nasıl kurabilirim? Anlatılan yöntemle de yapamadım.
Nasıl o hale geldi? Düştü mü?
S Su-i Hal - #15
Nasıl o hale geldi? Düştü mü?
Sistem dahil wipe yaptım.
silivriserdar silivriserdar - #16
Sistem dahil wipe yaptım.
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses açma tuşuna basılı tutarak usb kablo ile pc'ye bağlayın. Sonra aygıt yöneticisinde bakın cihazın nasıl gözüküyor?
S Su-i Hal - #17
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses açma tuşuna basılı tutarak usb kablo ile pc'ye bağlayın. Sonra aygıt yöneticisinde bakın cihazın nasıl gözüküyor?

Diğer aygıtlar kısmından
-ADB Interface
Bunda soru işareti var.
Android Device kısmında
-Android ADB Interface
-Android Bootloader Interface
Bu ikisinde ünlem gösteriyor.
Taşınabilir Aygıtlar kısmında
-Lenovo Vibe K6 yazıyor.

Telefonu çıkarsamda Android Device kısmı kalıyor.
silivriserdar silivriserdar - #18
Diğer aygıtlar kısmından
-ADB Interface
Bunda soru işareti var.
Android Device kısmında
-Android ADB Interface
-Android Bootloader Interface
Bu ikisinde ünlem gösteriyor.
Taşınabilir Aygıtlar kısmında
-Lenovo Vibe K6 yazıyor.

Telefonu çıkarsamda Android Device kısmı kalıyor.
Cihazınızın ses açma ses kısma ve her ikisine de basarak pc'ye bağlayarak deneme yapın. Bunları yaparken pc aygıt yöneticisinde cihazınız Qualcom olarak görülmesi lazım. Ondan sonra yazılım yükleme işlemi yapabilirsiniz. Yani özetle cihazınız pc ile iletişimde olmalıdır başka türlü yazılım yüklemesi yapılmaz. Konu başında gerekli detayları verdim oradan bakarak yapabilirsiniz.
S Su-i Hal - #19
Cihazınızın ses açma ses kısma ve her ikisine de basarak pc'ye bağlayarak deneme yapın. Bunları yaparken pc aygıt yöneticisinde cihazınız Qualcom olarak görülmesi lazım. Ondan sonra yazılım yükleme işlemi yapabilirsiniz. Yani özetle cihazınız pc ile iletişimde olmalıdır başka türlü yazılım yüklemesi yapılmaz. Konu başında gerekli detayları verdim oradan bakarak yapabilirsiniz.
Dediklerinin hepsini denedim. Ancak o Qualcomm yazısı görünmüyor. W7 ve 10 da denedim. Olmuyor. Fastboot yada recovery ile bir şeyler yapamaz mıyım?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
silivriserdar silivriserdar - #20
Dediklerinin hepsini denedim. Ancak o Qualcomm yazısı görünmüyor. W7 ve 10 da denedim. Olmuyor. Fastboot yada recovery ile bir şeyler yapamaz mıyım?

Ses arttırma / Güç tuşlarına basılı tutarak yeniden açın. Şimdi cihazınızı USB kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın. Bunu bir deneyin.
S Su-i Hal - #21
Ses arttırma / Güç tuşlarına basılı tutarak yeniden açın. Şimdi cihazınızı USB kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın. Bunu bir deneyin.
Fark eden bir şey olmadı. Ama başka bir sorunda windows aygıt sürücüsü yazılımını yükleyemiyor bir türlü. Belki de bundan dolayıdır.

silivriserdar silivriserdar - #22
Fark eden bir şey olmadı. Ama başka bir sorunda windows aygıt sürücüsü yazılımını yükleyemiyor bir türlü. Belki de bundan dolayıdır.

Sizin pc'ye siz Qualcom usb driver kurun öyle deneyin. Sorun ondan olabilir.
silivriserdar silivriserdar - #23
bulunan dosyayı indirin ve kurun.
S Su-i Hal - #24
bulunan dosyayı indirin ve kurun.
Yüklüydü baştan kurdum. Fark eden bir şey yok.

silivriserdar silivriserdar - #25
Yüklüydü baştan kurdum. Fark eden bir şey yok.

O cihaz snapdragon Qualcom işlemcili mutlaka o moda girer. Ama siz bir yerde hata yapıyor olabilirsiniz. Tüm tuş kombinasyon yöntemlerini deneyin.
Bide cihazda twrp mi yüklü şu an?
S Su-i Hal - #26
O cihaz snapdragon Qualcom işlemcili mutlaka o moda girer. Ama siz bir yerde hata yapıyor olabilirsiniz. Tüm tuş kombinasyon yöntemlerini deneyin.
Denedim zaten. İlk hardbrick durumu değil bu yaşadığım. Başka marka telefonlarda da hallettim. Bu lanet olası telefonu yapamadım bir türlü.

silivriserdar silivriserdar - #27
Denedim zaten. İlk hardbrick durumu değil bu yaşadığım. Başka marka telefonlarda da hallettim. Bu lanet olası telefonu yapamadım bir türlü.

Cihazda twrp yüklü mü?
S Su-i Hal - #28
Cihazda twrp yüklü mü?
Evet

silivriserdar silivriserdar - #29
Onu baştan söylesenize o zaman twrp üzerinden custom rom kuralım. Yada twrp stock backup varsa onu kuralım. İşlem bitsin.
S Su-i Hal - #30
Onu baştan söylesenize o zaman twrp üzerinden custom rom kuralım. Yada twrp stock backup varsa onu kuralım. İşlem bitsin.
İlk mesajımı iyi okumamışsın. Her neyse. Rom ve gerekiyosa Gapps linki atabilir misin?

silivriserdar silivriserdar - #31
İlk mesajımı iyi okumamışsın. Her neyse. Rom ve gerekiyosa Gapps linki atabilir misin?

bulunan dosyayı indirin ve hafıza kartına atın sonra twrp ile yükleme yapın. İlk açılışta biraz geç açılır acele etmeyin. Ve şarjı dolu olsun cihazınızın.
S Su-i Hal - #32
bulunan dosyayı indirin ve hafıza kartına atın sonra twrp ile yükleme yapın. İlk açılışta biraz geç açılır acele etmeyin. Ve şarjı dolu olsun cihazınızın.
TWRP ile dediğin romuda denedim.
Updater process ended with Error: 7
Error installing zip file '/external_sd/Lenovo_K6_Note_7.0.(K53a48).zip'

silivriserdar silivriserdar - #33
TWRP ile dediğin romuda denedim.
Updater process ended with Error: 7
Error installing zip file '/external_sd/Lenovo_K6_Note_7.0.(K53a48).zip'

Bakıyorum şimdi, başka rom bulalım. Aslında bu hatayı bende bir kaç cihazda aldım. Google bu hatayı yazınca bir kaç düzeltmek için öneriler var isterseniz onları bir deneyin.
silivriserdar silivriserdar - #34
bulunan twrp ile yükleniyor indirdiğin rom. Fastboot üzerinden bu twrp kurup öyle yükleme yap İndirdiğiniz yazılımı
S Su-i Hal - #35
bulunan twrp ile yükleniyor indirdiğin rom. Fastboot üzerinden bu twrp kurup öyle yükleme yap İndirdiğiniz yazılımı
Fastboot üzerinden nasıl kurucam?

silivriserdar silivriserdar - #36

Üstündeki twrp dosyasını nasıl kurdunuz?
symbazz symbazz - #37

fastboot update update.zip

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
silivriserdar silivriserdar - #38
Cihazı fastboot moda al verdiğim twrp ismini recovery olarak değiştir sonra adb minimal dosyasının içine at. Sonra o dosya içinde komut penceresini çalıştır. Sonra fastboot flash recovery recovery.img enter de
D dadas007 - #39
Kardesim xda dan s228 version zip icindeki romu indir hafıza kartına at recovery e gir yukle duzelir.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/lenovo-k6-note-k53a48-stock-rom.2111/