Yardım LG G4 Beat H735TR Brick Sorunu

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda yardıma ihtiyacım var. Önerilerinizi bekliyorum. Cihaz bizim olduğu için zaman sıkıntısı yok. Ayrıca bu cihaz için octoplus box Jtag programında destek verilmiyor. Yani böyle bir model yok.

Konu lg g4 beat H815tr modeli brick sorunu

Detay

Cihaz çalışan bir cihazdı desen kilidi vardı. Cihazın desen kilidini octoplus box ile kaldırdım.
Sonra read QCN yaptım ama başarılı olmadı bir kaç kere daha denedi hata verdi. Sonra bende vazgeçtim ve cihaza ayarlarına girip format attım.

Format attıktan sonra cihaz açılmadı. Hep logoda asılı kaldı. Yarım saat bekledim gene açılmadı. Bu seferde cihazı kapatıp tuş kombinasyonları ile format attım. Şarja bağladım ama gene açılmadı.

Yazılımda sorun çıktığını düşündüğüm için download moda alıp octoplus ile üzerinde bulunan yazılımın aynısını yüklemeye çalıştım ama yazılımda da sonlara doğru hata verdi ve yazılım yüklenmedi.

Lg logosunda kaldı ve download moda aldım tekrar yazılım atmak istedim ama artık pc'de görmez oldu. Download modda çıkıp tekrar download moda almak istedim artık download moda da girmez oldu.

Artık hem pc görmüyor hemde download moda girmiyor hale geldi.

Yapılan işlemler

Bir ihtimal şarj soketi diye düşünüp şarj soketi değiştirdim. Batarya değiştirdim. Emmc entegresinin üzerine termal çektim ama durum değişmedi.

Sonuç

Hala pc görmüyor ve download moda girmiyor.
Lg logosunda reset atıp duruyor.

gokturk1

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Nis 2018
20
3
3
35
hocam bendekı g3 te de aynı hata mevcuttu

Cihaz logoda restart atıp durdu.
tahmınen ıslemcı emmc hatası olabılır dusuncesıyle bır mıktar ısı uyguladım emmc ve ıslemcıye bıngo

Cihaz logodan kurtulup androıd yukseltılıyor noktasına kadar gelıyordu daha sonra bır anlık acıldı.Sıcaklık uyarısı hatası verıp cıhaz kendını kapattı ne zaman sogutup acmaya calıssam bunu tekrarlıyordu.

baktım bu boyle olmayacak cunku tamır sıkkı cok az

Ya sılıkonlu ıslemcı ve emmc yı sokup rebal yapacaksın yada satacaksın bende sattım :)

yanı olmuyor :)

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
hocam bendekı g3 te de aynı hata mevcuttu

Cihaz logoda restart atıp durdu.
tahmınen ıslemcı emmc hatası olabılır dusuncesıyle bır mıktar ısı uyguladım emmc ve ıslemcıye bıngo

Cihaz logodan kurtulup androıd yukseltılıyor noktasına kadar gelıyordu daha sonra bır anlık acıldı.Sıcaklık uyarısı hatası verıp cıhaz kendını kapattı ne zaman sogutup acmaya calıssam bunu tekrarlıyordu.

baktım bu boyle olmayacak cunku tamır sıkkı cok az

Ya sılıkonlu ıslemcı ve emmc yı sokup rebal yapacaksın yada satacaksın bende sattım :)

yanı olmuyor :)
Bende İşlemler uyguladım ama benim cihazda gene aynı herhangi bir değişiklik olmadı. Bataryayı takıp açmaya başlayınca logoda gidip gelirken emmc yanında bir eleman aşırı derecede çok ısınıyor. O malzemeyi değiştirip deneme yapacağım. El değmeyecek kadar bir sıcaklık oluşuyor. Tam hangi eleman olduğunu bulup değiştirmem lazım. Şimdilik yatıyor.

• Beğen
Tepkiler: gokturk1

gokturk1

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Nis 2018
20
3
3
35
Bende İşlemler uyguladım ama benim cihazda gene aynı herhangi bir değişiklik olmadı. Bataryayı takıp açmaya başlayınca logoda gidip gelirken emmc yanında bir eleman aşırı derecede çok ısınıyor. O malzemeyi değiştirip deneme yapacağım. El değmeyecek kadar bir sıcaklık oluşuyor. Tam hangi eleman olduğunu bulup değiştirmem lazım. Şimdilik yatıyor.

anladım hocam ınsaallah olur :) zaten ısıdan dolayı acmıyor cıhaz sanırım

cunku acmaya calısınca cıhaz kendını bır moda atıyor acılsada kapanıyor

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
anladım hocam ınsaallah olur :) zaten ısıdan dolayı acmıyor cıhaz sanırım

cunku acmaya calısınca cıhaz kendını bır moda atıyor acılsada kapanıyor
Aynen bu lg cihazları gelince baya bir düşünüyorum acaba müdahale etsem mi diye. Hala bizim insanımız bu lg markasına güvenip telefonlarını alıyor. Bu markaya verecekleri parayı xiaomi veya ona benzer markalara verseler bu kadar pişman olmazlar.

• Beğen

gokturk1

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Nis 2018
20
3
3
35
Aynen bu lg cihazları gelince baya bir düşünüyorum acaba müdahale etsem mi diye. Hala bizim insanımız bu lg markasına güvenip telefonlarını alıyor. Bu markaya verecekleri parayı xiaomi veya ona benzer markalara verseler bu kadar pişman olmazlar.

aynen hocam su an bende 7 tane farklı lg var hepsı qualcomm modda jtag harıc herseyı denedım bır suru hata vs vs vs

samsung sony veya mtk cıhazlar dırek ayaga kalkabılıyor ama bu qualcom tam bır bas agrısı

ben kendı capımda ugrasan bırısıyım bu jtagı bır telefoncu alabılır ama bız user ler alamayız :) cunku bu ısten para kazanmıyorum acıkcası sorunu cozdugum vakıt nasıl yaptıgımıda yazıyorum ama lg mı aman aman

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
aynen hocam su an bende 7 tane farklı lg var hepsı qualcomm modda jtag harıc herseyı denedım bır suru hata vs vs vs

samsung sony veya mtk cıhazlar dırek ayaga kalkabılıyor ama bu qualcom tam bır bas agrısı

ben kendı capımda ugrasan bırısıyım bu jtagı bır telefoncu alabılır ama bız user ler alamayız :) cunku bu ısten para kazanmıyorum acıkcası sorunu cozdugum vakıt nasıl yaptıgımıda yazıyorum ama lg mı aman aman
Bende octoplus Jtag var ve ara sıra zor olmayan durumlarda kullanıyorum. Yani öyle çok kablo vesaire ile uğraşmadan basit şekilde Jtag yapılan cihazlarda kullanıyorum. Ama bugüne kadar 10 tane cihazdan 1 yada 2 tanesi ayağa kalktı. Bir cihaz Jtag durumuna gelmiş ise büyük ihtimalle emmc bozuk oluyor. Yani anlayacağınız zaman kaybından başka birşey değil.

• Beğen

gokturk1

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Nis 2018
20
3
3
35
Bende octoplus Jtag var ve ara sıra zor olmayan durumlarda kullanıyorum. Yani öyle çok kablo vesaire ile uğraşmadan basit şekilde Jtag yapılan cihazlarda kullanıyorum. Ama bugüne kadar 10 tane cihazdan 1 yada 2 tanesi ayağa kalktı. Bir cihaz Jtag durumuna gelmiş ise büyük ihtimalle emmc bozuk oluyor. Yani anlayacağınız zaman kaybından başka birşey değil.

oyle hocam son bır ıhtımal bırsey deneyecegım su usb jıg ısı eger dowloand mode almayı basarabılırsem ne ala
olmazsa maalesef bolca parcalık telefonum olacak.

Aslında emmc cıpı degıstırmesı sorun degılde ıkı ay sonra yıne aynısı oluyor bu cıhazda g4 bılmıyorum ama g3 te ıslemcı ıle emmc cıpı alt altta oldugu ıcın yıne ısınıp aynı hatayı verecektır dıye dusunuyorum

Neyse Qualcom mode durumunu bır asabılırsem yenı konularla devam ederız.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
oyle hocam son bır ıhtımal bırsey deneyecegım su usb jıg ısı eger dowloand mode almayı basarabılırsem ne ala
olmazsa maalesef bolca parcalık telefonum olacak.

Aslında emmc cıpı degıstırmesı sorun degılde ıkı ay sonra yıne aynısı oluyor bu cıhazda g4 bılmıyorum ama g3 te ıslemcı ıle emmc cıpı alt altta oldugu ıcın yıne ısınıp aynı hatayı verecektır dıye dusunuyorum

Neyse Qualcom mode durumunu bır asabılırsem yenı konularla devam ederız.
O jig pek işe yarayacağını sanmıyorum. İlk önce boot dosyasını yüklemeniz gerek.

• Beğen