MAUI Meta 3G/4G MTK Kalıcı IMEI Repair - En Garanti Yöntem

MAUI Meta 3G/4G MTK Kalıcı IMEI Repair - En Garanti Yöntem

Aydar Aydar - #1
MAUI META ANLATIMI

1. MAUI Meta'yı sisteminize kurun
Konunun altındaki linklerden MAUI Meta indirme konusuna gidin, verilen son sürümü indirin.
İndirdiğiniz dosyayı 7-zip veya Winrar gibi bir arşiv yöneticisi ile klasöre çıkartın.
MauiMETA_exe_vX.XXXX.X klasörüne gidin (X değeri program sürümünü gösterir).
Klasör içindeki setup.exe dosyasını çalıştırın.
Açılan pencerede sırasıyla Next > Next > Install butonlarına tıklayın.
Kurulumun bitmesinin ardından Finish butonuna tıklayın.

2. Bilgisayarınıza Mediatek driverlarını alttaki linke göre kurun

3. Cihazınızın işlemcisine uygun modem dosyasını bulun / indirin

Bu noktada belirtilmesi gereken bir durum var: Benim konunun en altında vermiş olduğum modem dosyaları genel olarak o işlemciye sahip her cihaza uyar ancak bazı problemler oluşabilir, işlem sonrası şebekenizde kopmalar, hattan düşmeler yaşarsanız cihazınızın orjinal modem dosyasını kullanınız.

Orjinal modem dosyasınıza alttaki anlatımlar sayesinde ulaşabilirsiniz.

3A - Kurulu Sistemden Modem Dosyasını Alma

3B - ROM Dosyasından Modem Dosyasını Alma

4. Telefonunuzu kapatın

5. Bilgisayarınızın masaüstündeki Maui META ver X.XXXX.X.X simgesine sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır deyin (X değeri program sürümünü gösterir).

6. MAUI Meta 1604 ve sonraki herhangi bir sürümü kullananlar anlatımın 8'inci adımına atlasınlar.

7. Programın options sekmesinden Connect Smart phone into META mode ve Smart phone Legacy USB auto detection seçeneklerini işaretleyin.

sshot10.png

8. Reconnect butonuna tıklayın

9. Kapalı durumdaki telefonunuzu USB ile bilgisayarınıza bağlayın

10. Program telefonunuzla bağlantı kurduğunda aşağıdaki gibi ufak bir pencere açılacak, bu esnada aygıt yöneticisi de resimdeki gibi görünecek.

sshot_1.png

sshot_9.png

Not: Bu esnada telefonunuzun ekranında sadece logo veya logo altında "Meta mode" gibi ifadeler görebilirsiniz telaş yapmayın eğer bağlantı kurulmazsa ve telefon bu ekranda kalırsa programda Disconnect butonuna tıklayın ve telefonu kapatıp tekrar deneyin.

11. Karşımıza çıkan ufak pencereyi kapatın ve Get Version yazan yerden IMEI Download'ı seçin.

sshot_2.png

12. IMEI Download penceresi açılacak ve SIM 1 yazan bir bölüm göreceksiniz, bu ekranda Change NVRAM Database File yazan butona tıklayın.

sshot_3.png

13. Dosya seçmemizi isteyen bir pencere açılacak, benim verdiğim veya sizin bulduğunuz modem dosyasını bulup seçin.

sshot_4.png

Not: Dosya seçiminden hemen sonra ufak bir uyarı penceresi çıkabilir, bu uyarıda yazan şey şu "Sistemdeki modem dosyası sürümü XXXXXXX ancak senin gösterdiğin dosya YYYYYYYY devam etmek istiyor musun?" bu uyarıya tamam deyip geçebilirsiniz.

14. Dosya seçiminden sonra SIM_1 ve SIM_2 sekmelerini göreceksiniz, IMEI yazan bölüme IMEI numaranızın ilk 14 rakamını yazın CheckSum yazan kısımda 15'inci rakam kendiliğinden görünecektir.

sshot_5.png

Not: Eğer ilk 14 rakamı yazdığınızda oluşan 15'inci rakam sizin IMEI numaranızla aynı değilse pencerenin sağ üstündeki "Check Checksum" seçeneğinin tikini kaldırın. Bu işlemin ardından 15'inci rakamı kendiniz yazabileceksiniz.

15. Her iki IMEI numaramızı da doğru yazdığımızdan emin olduktan sonra programdaki Download to Flashbutonuna tıklıyoruz.

16. Butona tıklamamızın ardından altta "NVRAM database file init successfully" ibaresini göreceğiz.

sshot_6.png

17. Ekrandaki IMEI Download penceresini kapatın.

18. Programdaki Disconnect butonuna tıklayıp, programı kapatabilirsiniz.

19. Telefonunuz normalde olması gereken şarj moduna dönecektir artık telefonu açıp IMEI kontrollerinizi yapabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

Bu işlemle yüklediğim IMEI numaram, ROM yüklersem veya güncelleme yaparsam silinir mi?
- Bu sorunun cevabı cihaza ve güncelleme yöntemine göre değişiyor eğer güncelleme ve rom yükleme işlemi telefon üzerinden yapılıyorsa IMEI numaranız belirlediğiniz gibi kalır ancak SP Flash Tools ile yükleme yapıyorsanız cihaza göre değişkenlik gösterir.

Get Version kısmı bende aktif değil IMEI Download bölümünü seçemiyorum?
- O bölümün aktif olabilmesi için programın başarıyla telefonunuza bağlanmış olması gerekiyor eğer telefon başarıyla bağlanamamışsa - ki genelde sebebi driverları kuramamanızdır- o bölüm aktif olmaz.

Telefonum neden logo ekranında kaldı kapanmıyor
- Telefonunuz Meta moduna girdi, telaş yapmanıza gerek yok. Kapatmak için telefonun güç tuşuna basılı tutmanız gerekiyor Xiaomi Redmi Note 3 gibi bazı istisnai cihazlarda ise hem ses tuşlarına hem de güç tuşuna aynı anda basılı tutmalısınız.

Enumerate COM Port Failed hatası alıyorum nedir bu?
- Yaptığım testlere göre bu hata eski sürüm MAUI Meta programlarında sık çıkıyor ancak yeni sürümlerde rastlanmıyor, çözüm için yeni sürümü kurun tekrar deneyin eğer çözüm olmazsa ve çıkmaya devam ederse hataya rağmen işlemleri yapmayı deneyin, bağlantı problem oluşursa farklı bir bilgisayarda denemeniz gerekebilir.

Telefonum çift SIM kullanıyor ancak *#06# yaptığımda tek IMEI görünüyor bu normal mi?
- Çin'de BTK diye bir kurum olmadığı için telefonlar tek IMEI ile şebekeye isterlerse 4 hat ile bağlanıyor bu sebeple yazılımlar hep tek IMEI'ye göre düzenleniyor. Eğer Engineer Moda girip (çoğu telefonda arama ekranında *#*#3646633#*#* kodunu tuşlamanız yeterlidir) gelen menüdeelinizi sola kaydırarak "Connectivity" bölümüne geçin ve sırasıyla dediğim bölümlere gidin CDS Information > Radio Information > Phone 1 (Hat1 için) Phone 2 (Hat2 için) bu kısımda IMEI satırının karşısında cihazda yüklü olan IMEI leri görebilirsiniz.

BLPG ile başlayan 2 tane dosya var hangisini kullanacağım?
- Sonu ltg_n ile biten dosyayı alıp kullanabilirsiniz.

İndirme Linkleri

Modem Dosyaları

(REDMI PRO )

Araçlar

mtk cihazlar için geçelidir
htc cihazlar içinde
leonidasss leonidasss - #2
MT6580 modem dosyası paylaşabilir misiniz. Elinde mevcutta olan arkadaşlarımız var mı acaba?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Paradox Paradox - #3
:tsk:
symbazz symbazz - #4
MT6580 modem dosyası paylaşabilir misiniz. Elinde mevcutta olan arkadaşlarımız var mı acaba?

Buyur.
leonidasss leonidasss - #5
Buyur.
Teşekkürler hocam.

braveturks braveturks - #6
Baya istifade ettim. Teşekkür ederim.
symbazz symbazz - #7
Teşekkürler hocam.

rica ederim.
B blk41 - #8
anlatılanların hepsini yapıyorum ama mauimeta programı telefonu görmüyor. telefon htc 828. mt6753 işlemcisi.
Paradox Paradox - #9
anlatılanların hepsini yapıyorum ama mauimeta programı telefonu görmüyor. telefon htc 828. mt6753 işlemcisi.

bir bakınız.

K kmeliha - #10
TEŞEKÜRLER
J jashuva - #11
Format atınca repair gidiyor
bir çok cihazda öyle olduğunu gördüm
Q qoqobikare - #12
Merhaba Acaba Rom Dosyamdan Modem (BPLG) Dosyasını Nasıl Alabilirim?
Paradox Paradox - #13
Merhaba Acaba Rom Dosyamdan Modem (BPLG) Dosyasını Nasıl Alabilirim?

Cihazınızın marka ve modeli nedir?
Q qoqobikare - #14
Cihazınızın marka ve modeli nedir?
Alcatel Pixi 4 6 (3g) 8050E "System/etc/mddb" Dosyasıda Yok Telefonda 2 Haftadır denemediğim Yöntem Kalmadı Maui Meta İle Atmayı Deniyorum Bu Seferde MOLY Sürümü Uyumsuz Diyor Telefon Kapanacak Diye Korkuyorum Yardım Edersen Sevinirim.
Q qoqobikare - #15
Yardım Edebilecek Kimse Yok Mu?
Paradox Paradox - #16
Yardım Edebilecek Kimse Yok Mu?

Yanılmıyorsam bu cihaz MediaTek MT8321 işlemcili, doğru mu?
bulunan dosyalar sizin işinizi görecektir.
Q qoqobikare - #17
Sağolun akşam eve gelince deneyeceğim inşallah olur çok teşekkür ederim.
Q qoqobikare - #18
Denedim ama MOLY Sürümü Farklı Hatası Verdi
J jashuva - #19
Senin aldığın hata aşağıdaki gibiyse gözardı edebilirsin yüzde doksan sorun çıkmayacaktır
Sistemdeki modem dosyası sürümü XXXXXXX ancak senin gösterdiğin dosya YYYYYYYY devam etmek istiyor musun?" bu uyarıya tamam deyip geçebilirsiniz.
Q qoqobikare - #20
Senin aldığın hata aşağıdaki gibiyse gözardı edebilirsin yüzde doksan sorun çıkmayacaktır
Sistemdeki modem dosyası sürümü XXXXXXX ancak senin gösterdiğin dosya YYYYYYYY devam etmek istiyor musun?" bu uyarıya tamam deyip geçebilirsiniz.
Change NVRAM Database File Dediğimde Bu Hatayı Veriyor Tamam Diyorum Sonra İMEİ YazıpDowload To Flash Dediğimde de Bu Hatayı Veriyor. Bir Türlü İMEİ Atamadım İmei Ha Gitti Gidecek Acil Yardıma İhtiyacım Var.
Paradox Paradox - #21
Denedim ama MOLY Sürümü Farklı Hatası Verdi

Bu nasıl bir hataymış yahu?
bulunan yöntemle geçici olarak IMEI tamir işlemini yapabilirsiniz.
Bu yöntem cihazınızı fabrika ayarlarına çekinceye kadar işe yarar.
Yukarıda bahsettiğim kod işinize yaramazsa,
Önce cihazınıza Root yetkisi veriniz, daha sonra da bulunan uygulamayı yükleyiniz.
Q qoqobikare - #22
Bu nasıl bir hataymış yahu?
bulunan yöntemle geçici olarak IMEI tamir işlemini yapabilirsiniz.
Bu yöntem cihazınızı fabrika ayarlarına çekinceye kadar işe yarar.
Yukarıda bahsettiğim kod işinize yaramazsa,
Önce cihazınıza Root yetkisi veriniz, daha sonra da bulunan uygulamayı yükleyiniz.
Geçici İMEİ yöntemini önceden denedim olmadı ROOT Atmayıda Denedim oda olmadı
Q qoqobikare - #23
Yardım edebilecek biri yok mu?
M Machine - #24
Yardım edebilecek biri yok mu?

İşlem yaptığın cihaz'a uygun modem dosyası bul.
Mesela MT6572 Modem dosyası yada modem file diye arama yaparak ulaşabilirsin.
Q qoqobikare - #25

İşlem yaptığın cihaz'a uygun modem dosyası bul.
Mesela MT6572 Modem dosyası yada modem file diye arama yaparak ulaşabilirsin.
İşlemci MT8321M Olarak Gözüküyor Ama İnternette Hiç MT8321M Modem Dosyası Bulamadım Her işlemcinin Var Bir Bunun Yok Anlamadım Gitti Yardım Edin PLS
M Machine - #26
İşlemci MT8321M Olarak Gözüküyor Ama İnternette Hiç MT8321M Modem Dosyası Bulamadım Her işlemcinin Var Bir Bunun Yok Anlamadım Gitti Yardım Edin PLS

BPLGU diye geçiyor modem dosyası mtk cihazlarda.
Cihaz root'lu ise aşağıdaki adımlarla kendi cihaz içinden alabilirsin dosyayı.
  • Cihaz'da Root izinleri olmalıdır
  • Rootlu cihaza Root Explorer veya benzeri bir uygulama kurun.
    Ardından /system/etc/mddb klasörüne gidin.
    Klasör içerisinde "BLPG" şeklinde başlayan bir dosya var o dosyayı kopyala yapın.
    Dosyayı /storage/sdcard0 veya /storage/sdcard1 klasörüne yapıştırın.
  • Cihazı bilgisayara bağlayın ve dosyayı bilgisayarınıza alın.
    Modem dosyasını kurulu sistemden başarıyla aldınız, artık MAUI kullanabilirsiniz.
Q qoqobikare - #27
BPLGU diye geçiyor modem dosyası mtk cihazlarda.
Cihaz root'lu ise aşağıdaki adımlarla kendi cihaz içinden alabilirsin dosyayı.

• Cihaz'da Root izinleri olmalıdır
  • Rootlu cihaza Root Explorer veya benzeri bir uygulama kurun.
    Ardından /system/etc/mddb klasörüne gidin.
    Klasör içerisinde "BLPG" şeklinde başlayan bir dosya var o dosyayı kopyala yapın.
    Dosyayı /storage/sdcard0 veya /storage/sdcard1 klasörüne yapıştırın.
  • Cihazı bilgisayara bağlayın ve dosyayı bilgisayarınıza alın.
    Modem dosyasını kurulu sistemden başarıyla aldınız, artık MAUI kullanabilirsiniz.
KingRoot ve KingoRoot Gibi Bir sürü Program Denedim Ama Bir Türlü ROOT Atamadım ROOT Atabilmek için Önerebileceğin Program Yada Video Linki Varsa Atabilir Misin
M Machine - #28
KingRoot ve KingoRoot Gibi Bir sürü Program Denedim Ama Bir Türlü ROOT Atamadım ROOT Atabilmek için Önerebileceğin Program Yada Video Linki Varsa Atabilir Misin

Cihaz bilgilerini paylaşır mısın?
Q qoqobikare - #29
Cihaz bilgilerini paylaşır mısın?
Cihaz Adı: Alcatel Pixi 4 6 (3G) 8050E
İşlemci: MT6580
Board: MT8321
Android: 5.1 Lolipop

Yardımcı Olursan Sevinirim.
Paradox Paradox - #30
Cihaz Adı: Alcatel Pixi 4 6 (3G) 8050E
İşlemci: MT6580
Board: MT8321
Android: 5.1 Lolipop

Yardımcı Olursan Sevinirim.

Önce cihazınıza TWRP yükleyiniz.
Daha sonra TWRP üzerinden SuperSu yükleyiniz.
Cihazınız Root yetkilerine kavuşacaktır.
gerekli anlatım ve dosyalar mevcut.
Q qoqobikare - #31
Önce cihazınıza TWRP yükleyiniz.
Daha sonra TWRP üzerinden SuperSu yükleyiniz.
Cihazınız Root yetkilerine kavuşacaktır.
gerekli anlatım ve dosyalar mevcut.
yardımın için teşekkür ederimde hiç bir şey anlamadım türkçe kaynak yok mu?
M Machine - #32
yardımın için teşekkür ederimde hiç bir şey anlamadım türkçe kaynak yok mu?

Google translate sistemini kullanabilirsin.
Biraz emek ver kardeşim.
Q qoqobikare - #33
Arkadaşlar telefonun kapağını açarken component kırıldı telefonu attım lg g3 alıcam ama imei kapanmış yeni imei atarsam açılır mı? Acil cevap lazım
Paradox Paradox - #34
Arkadaşlar telefonun kapağını açarken component kırıldı telefonu attım lg g3 alıcam ama imei kapanmış yeni imei atarsam açılır mı? Acil cevap lazım

Bu işlerden hiç anlamadığınız ve araştırıp yeni şeyler öğrenmeye kapalı olduğunuz göz önüne alınırsa işiniz zor.
Hele ki Qualcomm Snapdragon işlemcili bir cihazda.
T tasans - #35
merhaba sayın yonetici benim telefon cift hatlı birinde turkcell birinde vodafone hat kullanıyorum telefona uyarı geldi turkcell hattın takılı oldugu hattın imei sinin klonlanmıs oldugu ve telefonun birinci hattının kapatılacagı na dair mesaj geldi bir süre sonra birinci hat kapandı ikinci hat calısıyor bende onceden kullandıgım eski telefonların imeilerini not almıstım e-devletden bu imei lerin kayıtlı oldugunu gordum bende dediginiz sekilde mauı meta programı kullanarak birinci hatta yeni imei yi klonladım telefonun kapalı olan birinci hattı acıldı telefonun birinci hattı ile arayıp aranabiliyordum ertesi gün telefona bakınca birinci hattın tekrar kapandıgını gordüm kopyalanan imei kayıtlı olmasına ragmen kapanmasını anlayamadım onerilerinizi bekliyorum saygılar
Paradox Paradox - #36
merhaba sayın yonetici benim telefon cift hatlı birinde turkcell birinde vodafone hat kullanıyorum telefona uyarı geldi turkcell hattın takılı oldugu hattın imei sinin klonlanmıs oldugu ve telefonun birinci hattının kapatılacagı na dair mesaj geldi bir süre sonra birinci hat kapandı ikinci hat calısıyor bende onceden kullandıgım eski telefonların imeilerini not almıstım e-devletden bu imei lerin kayıtlı oldugunu gordum bende dediginiz sekilde mauı meta programı kullanarak birinci hatta yeni imei yi klonladım telefonun kapalı olan birinci hattı acıldı telefonun birinci hattı ile arayıp aranabiliyordum ertesi gün telefona bakınca birinci hattın tekrar kapandıgını gordüm kopyalanan imei kayıtlı olmasına ragmen kapanmasını anlayamadım onerilerinizi bekliyorum saygılar

Muhtemelen kullandığınız IMEI başka bir cihazda aktif olarak kullanılıyordur.
Daha önce birisi tarafından başka bir cihaza kopyalanmış olabilir.
Farklı bir IMEI kullanmanız sorununuzu çözecektir.
E Efsane14 - #37
9.17 ve 9.16 versiyonlarını denedim uygulamanın. İkisinde de telefonu görmedi. Burada anlatılan şekilde options bölümünde connect smart phone into META MODE görünmüyor. Programların yanında verilen sürücüleri falan da yükledim. Fakat neden görmüyor telefonu anlamadım. Telefon direkt şarj olmaya başlıyor. Başka yüklemem gereken sürücü varsa paylaşır mısınız? Telefon oukitel c8 işlemcisi mt6580. Windows 10 PC'de kurulu uygulama. @Paradox Teamwiever ile bağlanıp yardımcı olabilir misiniz?
Paradox Paradox - #38
9.17 ve 9.16 versiyonlarını denedim uygulamanın. İkisinde de telefonu görmedi. Burada anlatılan şekilde options bölümünde connect smart phone into META MODE görünmüyor. Programların yanında verilen sürücüleri falan da yükledim. Fakat neden görmüyor telefonu anlamadım. Telefon direkt şarj olmaya başlıyor. Başka yüklemem gereken sürücü varsa paylaşır mısınız? Telefon oukitel c8 işlemcisi mt6580. Windows 10 PC'de kurulu uygulama. @Paradox Teamwiever ile bağlanıp yardımcı olabilir misiniz?

Size yardımcı olabilirim ama ben gece geç saatlerde müsait oluyorum.

*#4634# kodu ile aşağıda belirtildiği gibi geçici olarak IMEI Repair işlemi yapabilirsiniz.

mertcan1289 mertcan1289 - #39
Driver linki bozulmuş yenileyebilir misiniz?
Paradox Paradox - #40
Driver linki bozulmuş yenileyebilir misiniz?

Size ne lazımdı?
mertcan1289 mertcan1289 - #41
Size ne lazımdı?
Aslında buldum driverı ama tek sorun telefonu pc ye bağlafığım zaman yeşil ve kırmızı yanıyor program telefonumı görmüyor. Ne yapmam lazım?
M Machine - #42
Aslında buldum driverı ama tek sorun telefonu pc ye bağlafığım zaman yeşil ve kırmızı yanıyor program telefonumı görmüyor. Ne yapmam lazım?

Cihaz bilgileri paylaşır mısın?
mertcan1289 mertcan1289 - #43
Cihaz bilgileri paylaşır mısın?
Sony xperia xa
M Machine - #44

Sony için işlem yapmadım, konu hakkında bir fikrim yok şuan için.
Paradox Paradox - #45

Konuyu biraz araştırdım.
ve bulunan yorumlara Google Çeviri yardımı ile bakınız.
4PDA'dan dosya indiremeyeceğiniz için, ben gerekli dosyaları indirerek Upload ettim.
Kolay gelsin.

mertcan1289 mertcan1289 - #46
Yapamadım hocam çeviri de kötü çeviriyor videodaki gibi yaptım cmd yi açtım gerekeni yazdım ama o da olmadı
Paradox Paradox - #47
Yapamadım hocam çeviri de kötü çeviriyor videodaki gibi yaptım cmd yi açtım gerekeni yazdım ama o da olmadı

Cihazınız Root'lu mu?
Bu işlemler için cihazınızın Root'lu olması gerekmektedir.
mertcan1289 mertcan1289 - #48
Cihazınız Root'lu mu?
Bu işlemler için cihazınızın Root'lu olması gerekmektedir.
Rootlu değil hocam root yapmaya çalıştım onu da yapamadım
Paradox Paradox - #49
Rootlu değil hocam root yapmaya çalıştım onu da yapamadım

, ve bulunan konulara bir bakınız.
mertcan1289 mertcan1289 - #50
, ve bulunan konulara bir bakınız.
hocam xa ultra değil cihazım sadece xa ayrıca çeviride kötüyüm google zaten kötü
Paradox Paradox - #51
hocam xa ultra değil cihazım sadece xa ayrıca çeviride kötüyüm google zaten kötü

Siz yöntemleri bir deneyiniz.
Bazen aynı işlemler farklı cihazlarda da işe yarar.
ekrem336 ekrem336 - #52
selamlar iyi geceler. mt6260 akıllı saat için modem dosyası rica edebilirmiyim
Paradox Paradox - #53
selamlar iyi geceler. mt6260 akıllı saat için modem dosyası rica edebilirmiyim

Bu dosyaya hangi cihaz için ihtiyaç duyuyorsunuz?
ekrem336 ekrem336 - #54
selamlar... akıllı saatim için yazılım atmam gerekli bu yüzden istemiştim
ekrem336 ekrem336 - #55
saat bu.mt6260 çipseti var saatin. bir türlü yazılım atamadım flash tool ile. hep acayp acayip hatalar veriyor moly mauı vb.. şeyler yazıyor... türlü kodlar vb... imei bile atamadım valla şaşırdım kaldım... daha önce mtk6261d çipsetli saatim vardı onda sorunsuz atıyordu herşeyi yazılım ve imei tek seferde ok.. bunda sıkıntılı anlamadım gitti :(

printThread_attachments

• x6.jpg
    x6.jpg
    37.4 KB · Görüntüleme: 0
ekrem336 ekrem336 - #56
yazılım atma gereğini şu yüzden duydum . saat sim kartı takınca arama yapmıyor şebeke geliyor ama kesinlikle aramıyor aranmıyor. imeiden midir nedir çözemedim gitti..
Paradox Paradox - #57
yazılım atma gereğini şu yüzden duydum . saat sim kartı takınca arama yapmıyor şebeke geliyor ama kesinlikle aramıyor aranmıyor. imeiden midir nedir çözemedim gitti..

Öncelikle, yazılım yüklemesi yapmanız için modem dosyasına ihtiyacınız yok.
Cihazınızın marka ve modelini söylerseniz, size yazılım konusunda yardımcı olmaya çalışırım.
Diğer bir konu ise, akıllı saatlerin çoğunun Android işletim sistemli değillerse, IMEI değişiminde DB ve Modem dosyalarına da ihtiyacınız yok.
Kullanılan programlar bu dosyaları isteyebilir çünkü, programların çalışma mantıkları o şekilde.
Arama konusu IMEI ile alakalı olabilir.
Burada bulunan konulara bakmanız faydalı olacaktır.
ekrem336 ekrem336 - #58
selamlar yavuz bey versiyonu yapıştırdım alta
[Version]
BaseBand chip version=MT6260
ECO version=
DSP firmware version=2000.00.00
DSP patch version=1.0
Software version=MX6A-COB-X6-9307BOE-WKD-GL6133-KS-V1.727-20181127
Hardware version=MX6A_V1.0
Melody version=Unknown
Paradox Paradox - #59
selamlar yavuz bey versiyonu yapıştırdım alta
[Version]
BaseBand chip version=MT6260
ECO version=
DSP firmware version=2000.00.00
DSP patch version=1.0
Software version=MX6A-COB-X6-9307BOE-WKD-GL6133-KS-V1.727-20181127
Hardware version=MX6A_V1.0
Melody version=Unknown

Cihazınızın markası ve modelini de yazsaydınız iyi olurdu.
ekrem336 ekrem336 - #60
Cihazınızın markası ve modelini de yazsaydınız iyi olurdu.
merhaba yavuz bey... x6 akıllı saat diye geçiyor adı
Paradox Paradox - #61
merhaba yavuz bey... x6 akıllı saat diye geçiyor adı

Burada bulunan yöntemi dener misiniz?
M maga1970 - #62
merheba.acil modem dosyasi lazim redmi 6a mt6762 ve ya 6765 .hic yerde bulamadim.bi yardimci olursa sevinirim. teshekkurler
ghhg hghggh ghhg hghggh - #63
Merhaba. Cihazım MT6761 işlemcili dosya linkini paylaşabilir misiniz?
P pantherkut1 - #64
Execution timeout: download imei to flash hatası alıyorum yardıma ihtiyacım var. Ne yapmam lazım?
Paradox Paradox - #65
Execution timeout: download imei to flash hatası alıyorum yardıma ihtiyacım var. Ne yapmam lazım?

Program cihazla iletişim kuramıyor sanırım.
Önce sürücüleri, daha sonra da program ayarlarını gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.
Bu arada, işlem yapmaya çalıştığınız cihazın markası ve modeli nedir?
M mustafaberatceylan - #66
hocam bana 6755 lazım maui meta hata veriyor akıllı.be nin dosyasında
Paradox Paradox - #67
hocam bana 6755 lazım maui meta hata veriyor akıllı.be nin dosyasında

Cihazınızın markası ve modeli nedir?
M mustafaberatceylan - #68
Casper via a1 hocam maui meta da nvram dosyasını seçtiğimde hata veriyor imei yazılmıyor
Paradox Paradox - #69
Casper via a1 hocam maui meta da nvram dosyasını seçtiğimde hata veriyor imei yazılmıyor

Forumumuzda cihazınızın orijinal yazılımları mevcut.
O yazılımların içerisinde de cihazınıza ait, sizin ihtiyacınız olan dosyaların orijinalleri mevcut.
Bir bakmanız faydalı olacaktır.
Uruloki Uruloki - #70
Merhaba, driver ve maui meta linkleri kirik duzeltme imkaniniz var mi acaba?
M Machine - #71
Merhaba, driver ve maui meta linkleri kirik duzeltme imkaniniz var mi acaba?

M mustafaberatceylan - #72
Forumumuzda cihazınızın orijinal yazılımları mevcut.
O yazılımların içerisinde de cihazınıza ait, sizin ihtiyacınız olan dosyaların orijinalleri mevcut.
Bir bakmanız faydalı olacaktır.
Sağolun hocam Maui Meta'dan kaynaklanıyormuş sorun. Başka bir sürümle deneyince oldu teşekkür ederim.
Uruloki Uruloki - #73

Tesekkur ederim.
Paradox Paradox - #74
Sağolun hocam Maui Meta'dan kaynaklanıyormuş sorun. Başka bir sürümle deneyince oldu teşekkür ederim.

Rica ederim.
Geçmiş olsun.
M Machine - #75

Geçmiş olsun.
P phyremo - #76
MT6737t modem dosyası paylaşabilir misiniz.
Paradox Paradox - #77
MT6737t modem dosyası paylaşabilir misiniz.

Burada bulunan konuya bir bakınız.
R rookie - #78
arkadaşlar 1 yıl önce telefonun imesi değişmiştim şimdi fabrika ayarlarına dönmek istiyorum imei silinir mi telefon lenovo k5
Paradox Paradox - #79
arkadaşlar 1 yıl önce telefonun imesi değişmiştim şimdi fabrika ayarlarına dönmek istiyorum imei silinir mi telefon lenovo k5

IMEI değişimini burada belirtilen yolla yaptıysanız, bir sorun olmayacaktır.
msevik msevik - #80
Merhaba. Cihazım MT6761 işlemcili dosya linkini paylaşabilir misiniz?
bULABİLDİNİZ mi acaba ?
bende de elephone-a6-mini var

B bagimsizadam - #81
yavuz hocam mtk 6761 elephone a6 mini modem dosyasını bir türlü bulamadım. ayrıca telefonu root edemedim. yoksa telefonun içinden alıcaktım.
lütfen yardımcı olurmusunun ?
Paradox Paradox - #82
yavuz hocam mtk 6761 elephone a6 mini modem dosyasını bir türlü bulamadım. ayrıca telefonu root edemedim. yoksa telefonun içinden alıcaktım.
lütfen yardımcı olurmusunun ?

Size önerebileceğim, aslında zor gibi görünen ama çok kolay bir yöntem mevcut.
Bu yöntem bütün MTK işlemcili cihazlarda işe yarıyor.
Cihazınıza Root yetkisi vermek için aşağıdaki videoyu izleyiniz.

Videodaki açıklamaya ek olarak:
Elinizde cihazınızın yazılımı mevcut ise, başka bir Scatter dosyası kullanmak yerine, cihaz yazılımı içindekini kullanınız.
Magisk Manager'i indirebilirsiniz.
Videodaki Magisk Manager'in arayüzü program güncellendiği için son halinden biraz farklı lakin bu bir sorun oluşturmuyor.
Son olarak, oluşturulan boot.img dosyasını videoda gösterilen yerde değilde, işlem sonucunda ekranda belirtilen yerde arayınız.

Bu yöntem sayesinde TWRP veya başka bir şey aramanıza gerek yok.
Bu yöntem benimde sık sık kullandığım bir yöntemdir.

Paradox Paradox - #83
Bu arada, cihazınız cihaz mı ve cihazınızda Android 9'mu yüklü?
Şayet öyle ise, bu cihaz için TWRP paylaşılmış.
B bagimsizadam - #84
Bu arada, cihazınız cihaz mı ve cihazınızda Android 9'mu yüklü?
Şayet öyle ise, bu cihaz için TWRP paylaşılmış.
cihaz aynen bu fakat verdiğiniz sayfadaki link çalışmıyor. çok denedim. ayrıca başka bir yerden twrp dosyası buldum. cihazı flasladım. ama twrp modunda açılmıyor. yeşil adamda donup kalıyor.
bu cihazın imei için uğraşıyorum. yukarıdaki videoyu izleyip uygulayacam. sonucu size bildiririm.
Paradox Paradox - #85
cihaz aynen bu fakat verdiğiniz sayfadaki link çalışmıyor. çok denedim. ayrıca başka bir yerden twrp dosyası buldum. cihazı flasladım. ama twrp modunda açılmıyor. yeşil adamda donup kalıyor.
bu cihazın imei için uğraşıyorum. yukarıdaki videoyu izleyip uygulayacam. sonucu size bildiririm.

Paylaştığım bağlantıdaki TWRP dosyasının indirme bağlantısı çalışıyor.
Lakin indirme yapabilmeniz için 4PDA forumuna üye olmanız lazım.
4PDA forumuna üye olup oturum açmak içinde, iyi derecede Rusça bilmek lazım.
Zira oldukça zor Captcha sorularını yanıtlamanızı istiyorlar.
Paradox Paradox - #86

Cihazınızın Scatter ve Preloader dosyasını indirebilirsiniz.
Buyurunuz, da 4PDA forumundaki TWRP Recovery var.
Bu kadar yardımdan sonra da olmuyorsa, fazla da uğraşmamak lazım.
:zuhaha:
B bagimsizadam - #87
Cihazınızın Scatter ve Preloader dosyasını indirebilirsiniz.
Buyurunuz, da 4PDA forumundaki TWRP Recovery var.
Bu kadar yardımdan sonra da olmuyorsa, fazla da uğraşmamak lazım.
Hocam videodakileri harfiyen uyguladım. boot.img dosyasını flaslarken telefon brick oldu.dünden beri rom arıyorum.buldum. fakat dosyalar eksik. telefon pert oldu. aslında spflash tool ile reedback yapmıştım. fakat onuda geri yükleme yapamıyorum. napacaz. telefon gitti:unsure::unsure::unsure:
Paradox Paradox - #88
Hocam videodakileri harfiyen uyguladım. boot.img dosyasını flaslarken telefon brick oldu.dünden beri rom arıyorum.buldum. fakat dosyalar eksik. telefon pert oldu. aslında spflash tool ile reedback yapmıştım. fakat onuda geri yükleme yapamıyorum. napacaz. telefon gitti:unsure::unsure::unsure:

Çok ilginç.
Nasıl başardınız çok merak ettim doğrusu.
Paylaştığım bağlantıdaki yazılımı indirip yükleyebilirsiniz.
Eksik dosyaların tiklerini kaldırsanız sorun olmayacaktır.
B bagimsizadam - #89
Çok ilginç.
Nasıl başardınız çok merak ettim doğrusu.
Paylaştığım bağlantıdaki yazılımı indirip yükleyebilirsiniz.
Eksik dosyaların tiklerini kaldırsanız sorun olmayacaktır.
valla olan oldu. paylaştığınız linkteki dosyaların tamamını indirdim. içlerinde system zip şeklinde. vendor zipli. sadece boot, preload ve scatter dosyası var. o linktekiler bir işe yaramıyor scatter dosyası hariç.
Paradox Paradox - #90
valla olan oldu. paylaştığınız linkteki dosyaların tamamını indirdim. içlerinde system zip şeklinde. vendor zipli. sadece boot, preload ve scatter dosyası var. o linktekiler bir işe yaramıyor scatter dosyası hariç.

Sıkıştırılmış dosyaları klasöre çıkarmamışsınız anlaşılan.
system.img ve vendor.img dosyaları sıkıştırılmış bir şekilde paylaşılmış.
B bagimsizadam - #91
Sıkıştırılmış dosyaları klasöre çıkarmamışsınız anlaşılan.
system.img ve vendor.img dosyaları sıkıştırılmış bir şekilde paylaşılmış.
şimdi onuda yaptım. flashladım başarılı oldu ama ekran açılmıyor halen :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
bilgisayara takınca vcom olarak tanıyor halen. valla yardım edemezsen telefon gitti gitti.
Paradox Paradox - #92
şimdi onuda yaptım. flashladım başarılı oldu ama ekran açılmıyor halen :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
bilgisayara takınca vcom olarak tanıyor halen. valla yardım edemezsen telefon gitti gitti.

Yazılım yükleme işlemini yenileyiniz.
Daha sonra cihazınızın bilgisayarınız ile bağlantısını kesiniz.
Güç tuşuna otuz saniye kadar basınız.
Açılmazsa, yine bir otuz saniye daha basınız.
B bagimsizadam - #93
Yazılım yükleme işlemini yenileyiniz.
Daha sonra cihazınızın bilgisayarınız ile bağlantısını kesiniz.
Güç tuşuna otuz saniye kadar basınız.
Açılmazsa, yine bir otuz saniye daha basınız.
bu dediğiniz işlemleri yabancı forumlardan okuyup yaptım. şimdi yine yaptım ama açılmıyor
Paradox Paradox - #94
bu dediğiniz işlemleri yabancı forumlardan okuyup yaptım. şimdi yine yaptım ama açılmıyor

Rahmetli ile umarım çok anınız yoktur.
Yoksa ayrılmanız zor olacak gibi.
Bir de
bulunan yazılımları deneyebilir misiniz?
B bagimsizadam - #95
Rahmetli ile umarım çok anınız yoktur.
Yoksa ayrılmanız zor olacak gibi.
Bir de
bulunan yazılımları deneyebilir misiniz?
bunlarda olmadı. gitti telefon :tugla::tugla::roflmao::roflmao:
Paradox Paradox - #96
bunlarda olmadı. gitti telefon :tugla::tugla::roflmao::roflmao:

Ne ara indirdiniz de ne ara denediniz?
Yüksek hızlı internet bağlantımla ben bile indirme işlemini az önce tamamladım.
Bu arada, siz cihazınızın modelinden eminsiniz değil mi?
B bagimsizadam - #97
Ne ara indirdiniz de ne ara denediniz?
Yüksek hızlı internet bağlantımla ben bile indirme işlemini az önce tamamladım.
Bu arada, siz cihazınızın modelinden eminsiniz değil mi?
hocam 4g ile bağlandım. dosyalardan birkaç tanesi twrp ile yüklenen cinsten. ilk dört sıradaki dosyalar yok zaten. 2 tane denedim. olmadı. fastboot modunda yükleniyor.cihazı zaten fastboot moda alamıyorum. mediatek vcom com... olarak bağlanıyor zaten. telefondaki tüm tuş kombinasyonlarını da denedim olmadı
Paradox Paradox - #98
hocam 4g ile bağlandım. dosyalardan birkaç tanesi twrp ile yüklenen cinsten. ilk dört sıradaki dosyalar yok zaten. 2 tane denedim. olmadı. fastboot modunda yükleniyor.cihazı zaten fastboot moda alamıyorum. mediatek vcom com... olarak bağlanıyor zaten. telefondaki tüm tuş kombinasyonlarını da denedim olmadı

Ben bir de Çin forumlarına bakayım.
Ruslardan sonra Çinlileri de ziyaret etmek şart oldu.
Nasipse bir şeyler bulursam paylaşırım.
Paradox Paradox - #99
O kadar araştırdım ama ne yazık ki bu cihazla ilgili olarak daha önce paylaştıklarımın dışında işe yarar bir bilgi bulamadım.
Havalarda sıcak, sanırım cenazeyi daha fazla bekletmeden defnetmek en iyisi, gecikirseniz cenaze çabuk kokar.
B bagimsizadam - #100
O kadar araştırdım ama ne yazık ki bu cihazla ilgili olarak daha önce paylaştıklarımın dışında işe yarar bir bilgi bulamadım.
Havalarda sıcak, sanırım cenazeyi daha fazla bekletmeden defnetmek en iyisi, gecikirseniz cenaze çabuk kokar.
valla bana bir telefon borçlusun. 800 lira vermiştim. bir çözüm bulursan bi ara link atarsan sevinirim
Paradox Paradox - #101
valla bana bir telefon borçlusun. 800 lira vermiştim. bir çözüm bulursan bi ara link atarsan sevinirim

Konuya böyle yaklaşırsak, her bıçak satıcısının da kendisini sakatlayanlara organ bağışlaması gerekir.

Bu konu aklımda, bir kaç Çinli tanıdığımla iletişim de kurdum.
Bilgi paylaşımı olursa, bende edindiğim bilgileri burada seve seve paylaşırım.
deta53 deta53 - #102

aynı telefondan bende var. açıkçası aldığımda bu kadar kaliteli şık bir telefon olduğunu düşünmüyordum.tasarımı ve performansı fiyatına göre çok iyi pubg gibi bir oyunuda sorunsuz oynatıyor. imei repair olayına hiç girmedim sebebi cihazın modem dosyası ortalıkta yok ve flash tool ile yüklenebilir yazılımda paylaşılmamış. üzerinde 3 ay öncesine ait stock android 9 yüklü. 3 aydır tek bir güncelleme dahi almamış. root twrp gibi işlemlere güvenmedim daha önceki tecrübelerime dayanarak cihaz kullanılmaz hale gelir diye korktum. ki korktuğum şeyler senin başına gelmiş. mtk işlemci telefonların en büyük sorunu iyi kaliteli cihaz çıkarııp sonrasında yazılım desteği vermemeleri.
Paradox Paradox - #103
aynı telefondan bende var. açıkçası aldığımda bu kadar kaliteli şık bir telefon olduğunu düşünmüyordum.tasarımı ve performansı fiyatına göre çok iyi pubg gibi bir oyunuda sorunsuz oynatıyor. imei repair olayına hiç girmedim sebebi cihazın modem dosyası ortalıkta yok ve flash tool ile yüklenebilir yazılımda paylaşılmamış. üzerinde 3 ay öncesine ait stock android 9 yüklü. 3 aydır tek bir güncelleme dahi almamış. root twrp gibi işlemlere güvenmedim daha önceki tecrübelerime dayanarak cihaz kullanılmaz hale gelir diye korktum. ki korktuğum şeyler senin başına gelmiş. mtk işlemci telefonların en büyük sorunu iyi kaliteli cihaz çıkarııp sonrasında yazılım desteği vermemeleri.

Cihaz yedeğini alıp paylaşabilir misiniz?
Merak etmeyiniz, bu işlemin hiç bir riski yoktur.
B bagimsizadam - #104
hocam size zahmet cihaz yedeğini alıp bizimle paylaşırmısınız. benim cihaz brick oldu. yazılım lazım. adminin dediği gibi cihazınız hiçbir zarar görmez.
B bagimsizadam - #105
Cihaz yedeğini alıp paylaşabilir misiniz?
Merak etmeyiniz, bu işlemin hiç bir riski yoktur.
sayın admin ben aslında Spflash tool aracıyla Reedback menüsünden yedek almıştım. ama olmuyor. acaba yedekleme işlemini mi yanlış yaptım?
Master Master - #106
sayın admin ben aslında Spflash tool aracıyla Reedback menüsünden yedek almıştım. ama olmuyor. acaba yedekleme işlemini mi yanlış yaptım?
Nasıl olmuyor, hata vs. mi alıyorsunuz?​
B bagimsizadam - #107
Nasıl olmuyor, hata vs. mi alıyorsunuz?​
hayır. yükleme yapıyor telefon açılmıyor. bir de 1 dosyada hata veriyor. md1rom.img dosyası. bu yüzden onu yükleyemiyorum. belki de onda dır
deta53 deta53 - #108
Hocam burda sp flash tool rom verilmiş indirmek için premium hesap lazim. Ariyorum bulursam indirecem
B bagimsizadam - #109
Hocam burda sp flash tool rom verilmiş indirmek için premium hesap lazim. Ariyorum bulursam indirecem
bu siteyi biliyorum. orada verilen yazılımı buldum merak etmeyin. Hatta admin de vermişti.
ama dosyalar eksik. Rica etsem siz Spflash tool aracıyla telefonunuzu yedekleyip bana gönderseniz olurmu?
deta53 deta53 - #110
Nasil gondereyim hocam. En az 1gb falan yedek olur. Uploadım 792kbsn. Bir megabit bile degil. Kac saat surer kim bilir.
B bagimsizadam - #111
Nasil gondereyim hocam. En az 1gb falan yedek olur. Uploadım 792kbsn. Bir megabit bile degil. Kac saat surer kim bilir.
hocam bana sadece preloader. bin, boot. img ve recovery. img dosyaları lazım. hepsi 50mb anca tutar. ister google drive yükleyip bana link gönder, istersen adresime gönder gönderebildiklerini lütfen. Telefon uçtu çünkü
deta53 deta53 - #112
hocam bana sadece preloader. bin, boot. img ve recovery. img dosyaları lazım. hepsi 50mb anca tutar. ister google drive yükleyip bana link gönder, istersen [email protected] adresime gönder gönderebildiklerini lütfen. Telefon uçtu çünkü
forumda alatıldığı gibi yedek almaya çalıştım mtk droid tool cihazı görmüyor driveler kurulu. aşağdaki anlatım dışında başka nasıl yedek alınıyor.

B bagimsizadam - #113
forumda alatıldığı gibi yedek almaya çalıştım mtk droid tool cihazı görmüyor driveler kurulu. aşağdaki anlatım dışında başka nasıl yedek alınıyor.

ben bu adresteki scatter dosyasını kullanmıştım. mtkdroid tools kullanmadan aldım. belki de en büyük hatayı orada yaptım. sen bu linkteki scatter dosyasını kullanarak Spflash tool aracını çalıştır. reedback menüsünü aç. tüm birimlere tik at. ilerde kullanırsın diye. starta bas telefonu kapalı haldeyken bağla. işlem bitince bana lazım olanları gönderirsen sevinirim
deta53 deta53 - #114
ben bu adresteki scatter dosyasını kullanmıştım. mtkdroid tools kullanmadan aldım. belki de en büyük hatayı orada yaptım. sen bu linkteki scatter dosyasını kullanarak Spflash tool aracını çalıştır. reedback menüsünü aç. tüm birimlere tik at. ilerde kullanırsın diye. starta bas telefonu kapalı haldeyken bağla. işlem bitince bana lazım olanları gönderirsen sevinirim

dediğiniz şekilde denedim ROM_0 adında 4kb lik bir dosya oluştu. sanırım scaater dosyası hatalı. mtk droid tool da cihazı görmüyor. yazılımı veren kişide hatalı veya eksik yedek almış. bu cihazda flash tool yedeği alınabilseydi 4pda rus sitesindede olurdu. ordakilerde cihaza yazılım arıyolar. bende kullanmıyorum cihazı köşde duruyor. yakında yeni bir güncelleme verilceğini söylemişler. bekleyecez mecbur.
B bagimsizadam - #115
dediğiniz şekilde denedim ROM_0 adında 4kb lik bir dosya oluştu. sanırım scaater dosyası hatalı. mtk droid tool da cihazı görmüyor. yazılımı veren kişide hatalı veya eksik yedek almış. bu cihazda flash tool yedeği alınabilseydi 4pda rus sitesindede olurdu. ordakilerde cihaza yazılım arıyolar. bende kullanmıyorum cihazı köşde duruyor. yakında yeni bir güncelleme verilceğini söylemişler. bekleyecez mecbur.
valla hocam ben scatter dosyasındaki userdata haricinde tüm telefonu yedekledim. aynen size anlattığım gibi yapılıyor. en azından oluşan Rom_0 dosyasını bir gönderin. preloader olabilir. yoksa canın sağolsun
deta53 deta53 - #116
valla hocam ben scatter dosyasındaki userdata haricinde tüm telefonu yedekledim. aynen size anlattığım gibi yapılıyor. en azından oluşan Rom_0 dosyasını bir gönderin. preloader olabilir. yoksa canın sağolsun

mail attım
B bagimsizadam - #117
Paradox Paradox - #118

Yeni bir konu açarak dosyaları burada da paylaşabilirseniz iyi olur.
Sizin durumunuzda olanların işi görülür.
deta53 deta53 - #119
merhaba size müjde. cihazın full flash tool romu buldum. üstelik rom dosyasının içinde modem dosyasıda mevcut imei tamiri yapılabilir.
B bagimsizadam - #120
ELEPHONE A6 Mini konusunu buraya taşıyalım arkadaşlar
Paradox Paradox - #121
R Reumag - #122
Mt6755 bilgisayara bağladığımda 65xx preloader yükleniyor sonra hata veriyor bunun 67xx driveri falan yokmu atarmısınız lütfen
Paradox Paradox - #123
Mt6755 bilgisayara bağladığımda 65xx preloader yükleniyor sonra hata veriyor bunun 67xx driveri falan yokmu atarmısınız lütfen

U umut4124 - #124
kralsın
Y yucelgsm - #125
mau.jpg

connect md bağlanamıyorum neden yapar acaba
Paradox Paradox - #126
Ekli dosyayı görüntüle 2408

connect md bağlanamıyorum neden yapar acaba

Y yucelgsm - #127
lefe blade x7 casper modeli hepsinde yapıyor hemen hemen
Paradox Paradox - #128
lefe blade x7 casper modeli hepsinde yapıyor hemen hemen

USB çoklayıcı kullanıyorsanız, sorun USB çoklayıcıdan kaynaklanıyor olabilir.
Sürücülerin eksik yüklenmesi veya çakışması da söz konusu olabilir.
Bunlarla birlikte, kullanılan araç ve gereçlerin yapılacak işlem için özel olarak yapılandırılması da gerekebilir.
Y yucelgsm - #129
çoklayıcı kullanmıyorum peki bu driver çakışmasını anlama gibi bi şansımız varmı
Paradox Paradox - #130
çoklayıcı kullanmıyorum peki bu driver çakışmasını anlama gibi bi şansımız varmı

Ne yazık ki.
Daha önce yüklediğiniz sürücüleri Program Ekle/Kaldır bölümünden kaldırabilirsiniz.
Daha sonra da ihtiyacınız olan sürücüleri yeniden yükleyebilirsiniz.

Yaşadığınız sorunun nedeni sürücüler olmayabilir.
Farklı USB kablo, USB port ve program sürümü denemekte faydalı olabilir.
X xcengiz - #131
Selam bana mt6755 bplg dosyasını verir misiniz acill!!!
Aydar Aydar - #132
Selam bana mt6755 bplg dosyasını verir misiniz acill!!!
indirebilirsiniz.
!cIlYKtL0NgWO6aGvKgGtQg
X xcengiz - #133
indirebilirsiniz.
!cIlYKtL0NgWO6aGvKgGtQg
Teşekkürler
Aydar Aydar - #134
C chotanaq - #135
Merhaba,

Nvram dosyasını kabul etmiyor böyle bir hata yapıyor. Önceden yapmıyordu telefona yanlış birşey mi yaptık acaba. Çünkü gün içinde eski sürümü yükledim ve bu eski diye sormuştu gerçekten ama şimdi hiç yükleme yapamıyorum.

hata.png
Aydar Aydar - #136
Merhaba,

Nvram dosyasını kabul etmiyor böyle bir hata yapıyor. Önceden yapmıyordu telefona yanlış birşey mi yaptık acaba. Çünkü gün içinde eski sürümü yükledim ve bu eski diye sormuştu gerçekten ama şimdi hiç yükleme yapamıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 2683
Cihazınız nedir?
Paradox Paradox - #137
Cihazınızı nedir?

Üyemizi ürkütmüşsünüz.
Z zatamer - #138
Modem Dosyaları ının linkleri silinmiş el atabilecek birileri var mı
U ultrAslan_t3 - #139
Modem Dosyaları ının linkleri silinmiş el atabilecek birileri var mı
Maui meta son sürümü indir gerek yok modem dosyasına telefon içindeki orjinal olanı çekiyor yazman için.
Y yigitsozlu - #140
mt6735m için olan mevcut mudur? cihaz zte blade 612
Aydar Aydar - #141
mt6735m için olan mevcut mudur? cihaz zte blade 612
Arvişime baktım bende mevcutmuş.
, indirebilirsiniz.
N nezopona - #142
selam bende media tek helio p 70 mt6771t işlemcili doogee s 68 pro var imei nasıl değiştiririm dosyasını bulamadım
teşekkür ederim
O oxuam182 - #143
hola, puedes compartir el módem MT6761
O oxuam182 - #144
merhaba, MT6761 modemi paylaşabilirsiniz
Aydar Aydar - #145
merhaba, MT6761 modemi paylaşabilirsiniz
olması gerekli.
H husamca - #146
Selam Mt3561 donanımlı cihazlar içinde uygunmu bu program?
Paradox Paradox - #147
Selam Mt3561 donanımlı cihazlar içinde uygunmu bu program?

Evet.
H husamca - #148
Peki Mt3561 cihazım için NVRAM database nasıl bulabilirim?
Paradox Paradox - #149
Peki Mt3561 cihazım için NVRAM database nasıl bulabilirim?

Ne yazık ki benim bu konuda bir bilgim yok.
S Skywalker - #150
Merhaba ilk Sayfadaki Linkler hepsi gitmiş yenileme şansınız varmı acaba :)
O onur33baba - #151
reis verdiğin linkte ne imei atmak için gerekli araçlara ulaşabiliyorum ne de mt6797 modem dosyasına ulaşabiliyorum... linkler ölü lütfen yardımcı olabilir misin?
H hasanorı - #152
bilgisayarım teleefonu görüyor ama maui meta sğrekli görmüyor bir sürü sürcüde indirdiğim halde yardım edebilecek var mı teşekkürler
D Dragon06 - #153
linkler çalışmıyor yenileyebilir misin
Y yokyok00 - #154
merhaba, htc g820 plus var imei atmaya çalışıyorum fakat bir türlü maui meta görmüyor telefonu tüm driverleride yükledim, telefonda room yüklü ondan mıdır acaba ? yani telefonun illa orjinal roomu mu yüklü olması gerekiyor hocam ? lütfen yardımcı olun
Aydar Aydar - #155
merhaba, htc g820 plus var imei atmaya çalışıyorum fakat bir türlü maui meta görmüyor telefonu tüm driverleride yükledim, telefonda room yüklü ondan mıdır acaba ? yani telefonun illa orjinal roomu mu yüklü olması gerekiyor hocam ? lütfen yardımcı olun
ChimeraTool yükleyip tekrar tekrar deneyiniz olur.
conbaba124 conbaba124 - #156
bende denedim okumuyor telefon şarj moduna geçiyor. ve Redmi Note 10 5G MT6833 modam dosyası varsa alabilirmiyim?
Aydar Aydar - #157
bende denedim okumuyor telefon şarj moduna geçiyor. ve Redmi Note 10 5G MT6833 modam dosyası varsa alabilirmiyim?
Bu cihaz için bu yöntem zaten olmaz, ModemMeta Kullanınız.
A abukan2786 - #158
merhabalar hocam MT6765 model dosya var mı
O onur33baba - #159
Hocam mrb elinizde MediaTek Helio P23 (MT6763T) model dosyası var mı acaba lütfen biris yardım etsin cihaz oppo f5 cph1723
Aydar Aydar - #160
Hocam mrb elinizde MediaTek Helio P23 (MT6763T) model dosyası var mı acaba lütfen biris yardım etsin cihaz oppo f5 cph1723
Ücretli toollar zaten bunu otomatik olarak eklemiş.
ard1crkn ard1crkn - #161
mt6781 var mı
mehmet0067 mehmet0067 - #162
Herkese selamlar iyi forumlar silinen imeilerimi atmak için redmi note 8 pro 128/8 mediatek helio g90t (mt6785t) nvram data BPLG.ltg_n dosyası lazım elinde olan arkadaşlar gönderirse çok memnun olurum.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/maui-meta-3g-4g-mtk-kalici-imei-repair-en-garanti-yontem.2812/