-Özgür RÜYA- Vestel Venüs V3 5580 Rom (Android 6.0 + Root + TWRP + Xposed)

-Özgür RÜYA- Vestel Venüs V3 5580 Rom (Android 6.0 + Root + TWRP + Xposed)

ozgursarier ozgursarier - #1
ÖZGÜR RÜYA v2.1
Vestel Venüs V3 5580 ROM
Android 6.0 Marshmallow
_made by ozgursarier_

İddalıyım
* Benzer özellikleri ile en ucuz rakibi 1200TL olan 5580'in tek sıkıntısı ufak tefek yazılımsal problemlerdir.
* Bu ROM, 620TL'lik fiyat/performans canavarı olan 5580'i tam bir rüya telefon haline getirecektir.

Yerli Malı Yurdun Malı
* Vestel ile hiç organik bağım yok ama bu telefon bi harika dostum... :laughing:
* Bu telefonu herkese önerin ve destekleyin istiyorum. Çok şık, ekran kasa oranı ve performansı çok iyi. İnternet fiyatı çok makul.

!!! DİKKAT !!!
* MT6753 işlemcili tek simkartlı Venüs 5580 modelleri içindir.
İşlemci modelini CPUz yükleyerek öğrenebilirsiniz.

Güncelleme (v2.1)
* Flashlama hatası (sparse image size span overflow) düzeltildi.
* Sistem güncelleme bildiriminin sürekli çıkması engellendi.
* Yedekleme hesabı ekle bildiriminin sürekli çıkması düzeltildi.
* Marshmallow SD Fix: Uygulamaların harici karta yazma engelini kaldırabilirsiniz.
* Folder Mount: Hiçbir şekilde SD karta yazamayan uygulamalar için dahili hafızadan herhangi bir klasörü, harici karttan bir klasöre bağlayabilirsiniz.
*NOT: Youtube çok sık hata verip kapanırsa, Xposed modüllerinden "Youtube Adaway" uygulamasını silin.
*NOT: Camera FV-5 ile genellikle "ISO 100" ayarıyla çekim yapın. "Auto ISO" resim kalitesini düşürüyor.

Güncelleme (v2)
* İlk sürümdeki flashlama hataları giderildi.
* Başlangıç resmindeki android yazısı silindi.
* init.d desteği eklendi (/etc/init.d).
* L Speed, AppOps ve özel inid.d betiği ile pil ömrü iyileştirildi.
* BusyBox desteği eklendi (/system/bin).
* USB Hata Ayıklama mesajı kaldırıldı.
* Xiaomi Mi Dosya Yöneticisi uygulaması eklendi.
* Camera FV-5 uygulaması eklendi.

ÖZELLİKLER
* Orjinal Vestel Orsa MM 6.0 ROM'dan derive edilmiştir, bu nedenle Wifi, 4G, Bluetooth, Kamera vs. hiç bir sıkıntı olmayacaktır.
(7.0'ı batarya ve performans kayıplarından dolayı tercih etmedim. 7.0 güncellemesi için lütfen istek atmayın.)
* TWRP recovery
* ROOT (SuperSU)
* Vestele ait tüm programlar kaldırıldı.
(Duvar kağıdı, Zil sesleri:laughing:, Kamera ve ES Dosya Yöneticisi hariç)
* Ekran DPI'ı 400 e ayarlanarak orantısız simge ve yazı boyutları düzeltildi.
* Nova Launcher+Klasör Desteği
* AdAway kurularak uygulamalardan TÜM REKLAMLAR kaldırıldı.
* Xposed Frameworks
- Gravity Box
- Alarm simgesi kaldırıldı.
- Digital Saat ortaya alındı.
- Daire pil simgesi eklendi.
- Hızlı ayarlar sekmesi küçültüldü ve simgeler iyileştirildi.
- Durum çubuğu gezinti çubuğu küçültüldü.
Ekran kullanım oranı daha da arttı.
- S8 benzeri gezintinti çubuğu
- 360 derece ekran döndürme.
Bu sayede telefonu şarz ederken tersine kullanabilirsiniz.
- Ekran döndüğünde ses tuşları da yer değiştirecek.
- Ses arttırma uyarı sesleri kapatıldı.
- Youtube arkaplada çalışma özelliği, ekran kapalıyken bile Youtube çalışır
- Youtube reklam kaldırma
- NotifyClean ile istenmeyen kalıcı bildirimleri gizleme

İNDİRME BAĞLANTISI ve EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

VgJXn.jpg

VgCao.jpg

VgQW8.jpg

Vg5SA.jpg

Vgnnh.jpg

VgyPj.jpg

VgSzU.jpg

VgufH.jpg

VgIB1.jpg

VgTMI.jpg

Vganf.jpg

VgHXG.jpg

VgLeS.jpg

VgOPb.jpg

Vgjas.jpg

Kurulumda cihazınızın IMEI'si korunacaktır.
* NVRAM bölümü flashlanmayacağı için %99 IMEI korunacaktır.
Yanlış işlemlerden doğacak %1 risk size aittir.

BAŞLANGIÇ BİLGİLERİ
* Genel android bilginiz yoksa ve tecrübesizseniz, doğacak sıkıntılardan sorumlu değilim. Yükleme için gerekli yardımcı programları internetten(Windows) veya paket yöneticisinden(Linux) indirebilirsiniz.
* Cihaz bu işlemle garantiden çıkacaktır.
Tekrar garanti dahiline girmesi için fabrika yazılımını atmanız ve oem klidini "fastboot oem lock" komutu ile kapatmanız gerekir.
* Rehber, Whatsapp konuşmaları, fotograf vs. önemli kişisel verilerinizin tam bir yedeğini alın veya Google'a senkronize edin.

Yükleme Talimatları (Linux / Windows)
* Cihazı tam şarz edin yoksa flashlama hata verir.
* Geliştirme seçeneklerini aktif edin ve OEM kilidini kaldırın.
* ADB ve fastboot sürücüsünü bilgisayarınıza indirin.
(Diğer flash programları karmaşıktır, NVRAM gibi önemli bölümlere format atabilir. Bundan dolayı kesinlikle fastboot ile flaslayın....)
* İndirdiğiniz ROM dosyalarını çıkarın ve komut satırından ilgili klasöre gidin.( cd komutu ile)
* Windowsta adb ile aynı klasöre çıkarmanız gerekebilir.

* Cihaz kapalıyken SES AÇMA+GÜÇ TUŞU'na basılı tutun. Bir süre sonra kurtarma menüsü gelicek.
* Kurtarma menüsünden BOOTLOADER'a giriş yapın. Fastboot aktifleşecektir.
* Cihazınızı USB kabloyla bilgisayara bağlayın.
* Bilgisayarın komut satırından aşağıdaki komutu verin. (adb ve fastboot kullanımı için internete bakınız)
Kod:
fastboot oem unlock
* Ekranda bir soru soracak SES AÇMA tuşu ile onaylayın.
* Sırasıyla aşağıdaki komutları verin.
Kod:
fastboot flash lk lk.bin
fastboot flash logo logo.bin
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash cache cache.img
fastboot flash system system.img
fastboot flash userdata userdata.img
fastboot reboot
* Yeniden başlayacak ve HOŞ GELDİNİZ ekranı gelicek, devam edin.
("checkfrpfragment" yazısıyla takılı kalırsa cihazı kapayıp SIM kartı kontrol edin ve yeniden başlatın.)
* Ekran bir kaç kere tekrar başa dönebilir.
* Her seferinde devam edin, WİFİ'a bağlanın ve kurulumu sihirbazını tamamlayın.
* Ana ekrana geldiniz ise başardınız demektir.
* Yazılım güncellemesi bildirimi çıkarsa açmayın ve daha sonradan da güncellemeyi denemeyin. Hata verir ve boşuna yer işgal eder.
* Tüm ayarlarınızı yapın ve son olarak cihazı yeniden başlatın. (!!! init.d'nin devreye girmesi için ÖNEMLİ !!!)
* Kolay gelsin.
Paradox Paradox - #2
Konu düzenleme engeliniz kaldırılmıştır.
Konularınızı dilediğiniz zaman dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
Yaşar Çiv Yaşar Çiv - #3
Anlatım ve uğraşlarınız için teşekkürler. Romu kurduktan sonra batarya süresinde artma oldu mu (orijinal roma göre)?
ozgursarier ozgursarier - #4
Extra uygulamalar çalışmadığo için %5-10 daha fazla diyebilirim. Ama kullanıma ve yükleyeceğiniz uygulamalara göre değişir.
ozgursarier ozgursarier - #5
Bir sonraki sürüme daha performanslı bir kernel koymayı, kamera ve dosya yöneticilerini 7.0 güncellemesinden backport etmeyi düşünüyorum.
sertancay sertancay - #6
bende vestel venüs v3 5580 modeli almak istiyorum lakin piaysadakilerin hepsi v3 5580T diye geçiyor acaba sizin yapmış olduğunuz bu romu kurabilirmiyim ne farkı var 5580 ile 5580T nin
ozgursarier ozgursarier - #7
bende vestel venüs v3 5580 modeli almak istiyorum lakin piaysadakilerin hepsi v3 5580T diye geçiyor acaba sizin yapmış olduğunuz bu romu kurabilirmiyim ne farkı var 5580 ile 5580T nin
Ben de 5580 diye aldım içinden Turkcell uygulamaları çıktı. T eki Turkcell demek, işllemcisi aynı büyük ihtimal. İşlemcisi aynı ise hiç bir sıkıntı olmaz.
sertancay sertancay - #8
Ben de 5580 diye aldım içinden Turkcell uygulamaları çıktı. T eki Turkcell demek, işllemcisi aynı büyük ihtimal. İşlemcisi aynı ise hiç bir sıkıntı olmaz.
teşekkürler.
E EREN.KAYGUSUZ - #9
Twrpden nasil kurariz ?
E Emre_1 - #10
fastboot reboot komutunu yazdım ve telefon venus logosunun olduğu ekranda takıldı yaklaşık 30 dakikadır bekliyorum bir şey olmadı. Bu süre normal mi yoksa bir şeyleri yanlış mı yaptım? Yardım edin lütfen

*Düzenleme: TWRP ye girdim telefondan İşletim Sistemi yok diyor ?!

**Bi yardım edin telefon tuğlaya döncek diye korkuyorum
E EREN.KAYGUSUZ - #11
fastboot reboot komutunu yazdım ve telefon venus logosunun olduğu ekranda takıldı yaklaşık 30 dakikadır bekliyorum bir şey olmadı. Bu süre normal mi yoksa bir şeyleri yanlış mı yaptım? Yardım edin lütfen

en kötü spflashtool ile stock yazilimi atarsin dostum ben ole yaptim çöp olmaz insallah
E Emre_1 - #12
en kötü spflashtool ile stock yazilimi atarsin dostum ben ole yaptim çöp olmaz insallah

Yok çöp olmadı başka bir rom yükledim de keşke hiç girmeseydim diyorum piyasada stock rom yok çünkü. Telefonun kamerası çok iyidi rom yüklemeden önce yükledim şimdi grenli çıkmaya başladı fotoğraflar var mı önerebileceğiniz bir kamera uygulaması?
ozgursarier ozgursarier - #13

Ben imaj dosyalarını orjinal 6.0 roma göre yaptım. 7.0 güncelleyip daha sonradan bu romu yüklüyorsanız eğer, SP Flash tool ile flashlayın. Probleminiz çözülür inşallah.
E Emre_1 - #14
Ben imaj dosyalarını orjinal 6.0 roma göre yaptım. 7.0 güncelleyip daha sonradan bu romu yüklüyorsanız eğer, SP Flash tool ile flashlayın. Probleminiz çözülür inşallah.

Şu anda başka bir rom yükledim forumdaki başka bir arkadaş yapmış onu da tabi sizin romu da denemek isterim (çok daha güzel gözüküyor elinize sağlık) ama şu anda başka bir rom yüklü twrp var root da var sizin roma nasıl geçebilirim?
ozgursarier ozgursarier - #15
Şu anda başka bir rom yükledim forumdaki başka bir arkadaş yapmış onu da tabi sizin romu da denemek isterim (çok daha güzel gözüküyor elinize sağlık) ama şu anda başka bir rom yüklü twrp var root da var sizin roma nasıl geçebilirim?

SP Flash Tool ile "Download only" modda verilen dosyları flashlarsanız sıkıntınız çözülür. Verilen dosyalar dışındaki bölümler flashlanırsa IMEI gidebilir...! Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. İyi günler.
E Emre_1 - #16
Sp flash tool denilen illetin linki var mıdır acaba? Anladığım kadarıyla recovery moda alıcam sonra bu sp flash tooldan dosyaları flashlıyacam. Doğru mudur hocam?
ozgursarier ozgursarier - #17
Sp flash tool denilen illetin linki var mıdır acaba? Anladığım kadarıyla recovery moda alıcam sonra bu sp flash tooldan dosyaları flashlıyacam. Doğru mudur hocam?
Gönderideki bağlantı linkine yükledim.
TWRP den tüm bölümlerin yedeğini alın.
Telefonu kapatın, programı çalıştırın, scatter dosyasını gösterin, download only modda sadece gönderideki dosyaları seçip tek tek bilgisayardaki konumlarını gösterin. Download tuşuna basın ve telefonu USB kablo ile bilgisayara takın. Program telefon kapalıyken aniden download moda alıcak ve dosyalar yüklenmeye başlayacak. Bu sırada ekran tamamen karanlık olacaktır, bu sizi yanıltmasın. Eğer otomatik download moda geçmezse açma kapama tuşuna basıp geçmesini sağlayın. Umarım işinize yarar.
E Emre_1 - #18
Teşekkürler yarın deneyeceğim umarım başarılı olur iyi akşamlar
E Emre_1 - #19
Denedim twrp yedeğini falan aldım sp flash tool kurdum scatter dosyasını tanımladım sizin verdiğiniz diğer dosyaların da konumunu belirttim download tuşuna bastım, telefonu taktım ve şöyle bişey oldu

Ekran Alıntısı.PNG

*Telefona bir şey olmadı hala kullanıyorum usbyi çıkardım normal devam ediyo
ozgursarier ozgursarier - #20
Format All+Download modda tüm bölümlere format atar. PMT değiştiği için mutlaka format all gerekiyor yazıyor o uyarıda.
Orjinal stock romu VestelDriver sitesinden indirin. Format all+Download modda benim verdiklerimi orjinal stock romdakilerle değiştrip tümünü flashlayın. IMEI gidecek, sonra TWRP'den tekrar SDKART'a aldığınız nvram ve secro yedeklerini geri yükleyin IMEI geri gelecektir.
Tüm bunlar riskli işlemlerdir, İngilizce'nin ve Genel Android bilginiz yoksa mesuliyet kabul etmem.
E Emre_1 - #21
Vestel driver sitesinden android 6.0 stock rom indirdim kurdum. Normal olarak imei gitti. Mobile uncle tools diye bir program varmış daha önceden imei numaramı not almıştım ordan imei değiştircektim root gerekiyor dedi rootla falan uğraşmayayım dedim (sizin rom zaten rootlu olduğu için önce romu yüklerim sonra imei değiştiririm diye düşündüm). Romu yüklemeyi en baştan denedim fastboot flash vb komutları yazdım. 10 dk bekledim telefon açılmayınca twrpye girdim işletim sistemi yüklü değiş hatası aldım yine mecburen başka bir rom kurdum. Büyük ihtimalle ben beceremedim anlattığınız şeyleri, daha fazla kurcalarsam bir şey olur diye korkuyorum olsun yine de teşekkürler ben başka romla devam edeceğim.
TechnoDevs TechnoDevs - #22
ÖZGÜR RÜYA v2.1
Vestel Venüs V3 5580 ROM
Android 6.0 Marshmallow
_made by ozgursarier_

İddalıyım
* Benzer özellikleri ile en ucuz rakibi 1200TL olan 5580'in tek sıkıntısı ufak tefek yazılımsal problemlerdir.
* Bu ROM, 620TL'lik fiyat/performans canavarı olan 5580'i tam bir rüya telefon haline getirecektir.

Yerli Malı Yurdun Malı
* Vestel ile hiç organik bağım yok ama bu telefon bi harika dostum... :laughing:
* Bu telefonu herkese önerin ve destekleyin istiyorum. Çok şık, ekran kasa oranı ve performansı çok iyi. İnternet fiyatı çok makul.

!!! DİKKAT !!!

Güncelleme (v2.1)

* Marshmallow SD Fix: Uygulamaların harici karta yazma engelini kaldırabilirsiniz.
* Folder Mount: Hiçbir şekilde SD karta yazamayan uygulamalar için dahili hafızadan herhangi bir klasörü, harici karttan bir klasöre bağlayabilirsiniz.
*NOT: Youtube çok sık hata verip kapanırsa, Xposed modüllerinden "Youtube Adaway" uygulamasını silin.
*NOT: Camera FV-5 ile genellikle "ISO 100" ayarıyla çekim yapın. "Auto ISO" resim kalitesini düşürüyor.

Güncelleme (v2)

ÖZELLİKLER
* Orjinal Vestel Orsa MM 6.0 ROM'dan derive edilmiştir, bu nedenle Wifi, 4G, Bluetooth, Kamera vs. hiç bir sıkıntı olmayacaktır.
(7.0'ı batarya ve performans kayıplarından dolayı tercih etmedim. 7.0 güncellemesi için lütfen istek atmayın.)
* TWRP recovery
* ROOT (SuperSU)
* Xposed Frameworks
- Gravity Box

VgJXn.jpg
VgCao.jpg
VgQW8.jpg
Vg5SA.jpg
Vgnnh.jpg
VgyPj.jpg
VgSzU.jpg
VgufH.jpg
VgIB1.jpg
VgTMI.jpg
Vganf.jpg
VgHXG.jpg
VgLeS.jpg
VgOPb.jpg
Vgjas.jpg

BAŞLANGIÇ BİLGİLERİ
* Genel android bilginiz yoksa ve tecrübesizseniz, doğacak sıkıntılardan sorumlu değilim. Yükleme için gerekli yardımcı programları internetten(Windows) veya paket yöneticisinden(Linux) indirebilirsiniz.
Tekrar garanti dahiline girmesi için fabrika yazılımını atmanız ve oem klidini "fastboot oem lock" komutu ile kapatmanız gerekir.
* Rehber, Whatsapp konuşmaları, fotograf vs. önemli kişisel verilerinizin tam bir yedeğini alın veya Google'a senkronize edin.

(Diğer flash programları karmaşıktır, NVRAM gibi önemli bölümlere format atabilir. Bundan dolayı kesinlikle fastboot ile flaslayın....)
* İndirdiğiniz ROM dosyalarını çıkarın ve komut satırından ilgili klasöre gidin.( cd komutu ile)

* Cihaz kapalıyken SES AÇMA+GÜÇ TUŞU'na basılı tutun. Bir süre sonra kurtarma menüsü gelicek.
* Bilgisayarın komut satırından aşağıdaki komutu verin. (adb ve fastboot kullanımı için internete bakınız)
Kod:
fastboot oem unlock
Kod:
fastboot flash lk lk.bin
fastboot reboot
("checkfrpfragment" yazısıyla takılı kalırsa cihazı kapayıp SIM kartı kontrol edin ve yeniden başlatın.)
* Yazılım güncellemesi bildirimi çıkarsa açmayın ve daha sonradan da güncellemeyi denemeyin. Hata verir ve boşuna yer işgal eder.
* Tüm ayarlarınızı yapın ve son olarak cihazı yeniden başlatın. (!!! init.d'nin devreye girmesi için ÖNEMLİ !!!)
* Kolay gelsin.
Benden sonra bir Vestel geliştiricisi daha :D
TechnoDevs TechnoDevs - #23
Temayı değiştirmemişsin, orijinal rom teması için oem klasörünü silebilirsin systemden
sertancay sertancay - #24
Temayı değiştirmemişsin, orijinal rom teması için oem klasörünü silebilirsin systemden
sizin yaptığınız rom veya romlar var mı?
TechnoDevs TechnoDevs - #25
sizin yaptığınız rom veya romlar var mı?
Miui 8.1 Romu bana ait. Zamanında siteden ban yedim.
sertancay sertancay - #26

sizin yapmış olduğunuz romda kamera 8 mpx olarak çıkıyor acaba bunu değiştirme imkanımız var mı
TechnoDevs TechnoDevs - #27
sizin yapmış olduğunuz romda kamera 8 mpx olarak çıkıyor acaba bunu değiştirme imkanımız var mı
Herhangi bir mt67xx işlemcili romun kamera uygulamasını kullanabilirsin
sertancay sertancay - #28
valla deniyorum ama olmadı cende cm 13 portladım ama kamera 8 de kalıyor 13 veya 16 yapamadım
sertancay sertancay - #29
sana zahmet bi bakma imkanın var mı? yada kamera için hangi dosyaları almam gerektiğini yazar mısın?
TechnoDevs TechnoDevs - #30
sana zahmet bi bakma imkanın var mı? yada kamera için hangi dosyaları almam gerektiğini yazar mısın?
libcameraxxx dosyaları tek tek denemelisin.
E Emre_1 - #31
CameraMX diye bir apk var onu indirebilirsiniz kameradan şikayetçiyseniz bende de aynı sorun var normal kamera uygulaması 8MP den yukarı çıkmıyor bunda fotoğraflar gayet güzel bir deneyin derim.
Paradox Paradox - #32

Tarih tekerrür etmiş, yine atılmışsınız.
:zuhaha:

Burada bulunabilmeniz için önce affedilmeniz gerek.
E EREN.KAYGUSUZ - #33

hocam cm13umu portladiniz kamera 8 olmasi haricinde bi sorun oluyormu hic
sertancay sertancay - #34
hocam cm13umu portladiniz kamera 8 olmasi haricinde bi sorun oluyormu hic

açılışta sd card bozuk diye 10 -15 kez uyarı veriyor onun dışında bir şey görmedim kamera daha hızlı odaklama yapıyor miui ye göre
sertancay sertancay - #35
telefonun ilk aldığımdaki imei ve nvram ın yedeğini almadığım için sonradan Maui META programıyla özgür rüya romun üzerine imei yazabiliyorum ama onu yedekleyip cm 13 roma yüklemeye çalışıyorum olmuyor
sertancay sertancay - #36
bu rada kamerayı 16 mpx yapabildim ama sd kart hatası ve imei yükleyekle ilgili sorun yaşıyorum
sertancay sertancay - #37
Vestel driver sitesinden android 6.0 stock rom indirdim kurdum. Normal olarak imei gitti. Mobile uncle tools diye bir program varmış daha önceden imei numaramı not almıştım ordan imei değiştircektim root gerekiyor dedi rootla falan uğraşmayayım dedim (sizin rom zaten rootlu olduğu için önce romu yüklerim sonra imei değiştiririm diye düşündüm). Romu yüklemeyi en baştan denedim fastboot flash vb komutları yazdım. 10 dk bekledim telefon açılmayınca twrpye girdim işletim sistemi yüklü değiş hatası aldım yine mecburen başka bir rom kurdum. Büyük ihtimalle ben beceremedim anlattığınız şeyleri, daha fazla kurcalarsam bir şey olur diye korkuyorum olsun yine de teşekkürler ben başka romla devam edeceğim.

imei işlemini nasıl hallettiniz?
sertancay sertancay - #38
ÖZGÜR RÜYA v2.1
Vestel Venüs V3 5580 ROM
Android 6.0 Marshmallow
_made by ozgursarier_

İddalıyım

Yerli Malı Yurdun Malı

!!! DİKKAT !!!

Güncelleme (v2.1)

Güncelleme (v2)

ÖZELLİKLER
* TWRP recovery
* ROOT (SuperSU)
* Xposed Frameworks
- Gravity Box

VgJXn.jpg
VgCao.jpg
VgQW8.jpg
Vg5SA.jpg
Vgnnh.jpg
VgyPj.jpg
VgSzU.jpg
VgufH.jpg
VgIB1.jpg
VgTMI.jpg
Vganf.jpg
VgHXG.jpg
VgLeS.jpg
VgOPb.jpg
Vgjas.jpg

BAŞLANGIÇ BİLGİLERİ

Kod:
fastboot oem unlock
Kod:
fastboot flash lk lk.bin
fastboot reboot
* Kolay gelsin.

Üstadım bende şimdi bir rom portluyorum cm13 rom. Şimdilik tek sıkıntısı mobil ağı açıyorum ama bağlanmıyor romun diğer tüm özellikleri çalışıyor. acaba hangi dosyalara bakmam gerekiyor bilginiz varsa yardımcı olur musunuz? Bu arada sizin romu yükledim ve imei numaramı giriyorum sonra backup alıyorum twrp den sonra cm13 kurduğumda geri yüklüyorum ama olmuyor bununla ilgili nasıl bir şey yapılabilir. Bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinrim.
symbazz symbazz - #39

:alkis:
M Maaydin03 - #40
Benden sonra bir Vestel geliştiricisi daha :D
Şu senin drive'e marshmallow un orjinalinide atarsan çok güzel olur
B black_ayaz - #41
vesteldriver.com a ulaşamıyorum. Forbidden hatası veriyor site. Orjinal rom bulamıyorum. Bulamadığım gibi de telefon formatlandı ve şuanda telefon açılmıyor da. Ne yapıcam bilemedim? Yardımcı olursanız sevinirim. Orjinal yazılım elinizde varsa bi link versen çok iyi olacak. Zaten senin verdiğin yazılımıda sp flashtool ile yükleyemiyorum. Preloader hatası (5054) hatası veriyor.
Paradox Paradox - #42
vesteldriver.com a ulaşamıyorum. Forbidden hatası veriyor site. Orjinal rom bulamıyorum. Bulamadığım gibi de telefon formatlandı ve şuanda telefon açılmıyor da. Ne yapıcam bilemedim? Yardımcı olursanız sevinirim. Orjinal yazılım elinizde varsa bi link versen çok iyi olacak. Zaten senin verdiğin yazılımıda sp flashtool ile yükleyemiyorum. Preloader hatası (5054) hatası veriyor.

BeGunner BeGunner - #43
Hocam sizin verdiğiniz linkten dosyaları indirdim ancak stock ROM dosyasını dizine çıkartırken system.img'nin bozuk olduğu hatasını aldım. Şimdi tekrar indiriyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı?
Paradox Paradox - #44
Hocam sizin verdiğiniz linkten dosyaları indirdim ancak stock ROM dosyasını dizine çıkartırken system.img'nin bozuk olduğu hatasını aldım. Şimdi tekrar indiriyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı?

Sonuç nedir?
BeGunner BeGunner - #45
Tekrar indirdim, dosyalarım hepsini flash tool'a yükledim. Sorun yok buraya kadar. Sistem dosyasında sorun yok. Ancak telefonu kapatıp bilgisayara bağladım, flashlama işlemini de başlattım. Yine de dosyaları aktarmadı. Sorunun ne olduğunu saptayamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Paradox Paradox - #46
Tekrar indirdim, dosyalarım hepsini flash tool'a yükledim. Sorun yok buraya kadar. Sistem dosyasında sorun yok. Ancak telefonu kapatıp bilgisayara bağladım, flashlama işlemini de başlattım. Yine de dosyaları aktarmadı. Sorunun ne olduğunu saptayamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Sürücüleri kontrol ettiniz mi?
BeGunner BeGunner - #47
Sürücüleri kontrol ettiniz mi?
Daha önce program ile birkaç kez root attım, Apple da jailbreakledim ancak ilk defa rom atıyorum. Bu yüzden pek bilgim yok, sürücü rar'ı indirdim ancak hayır, kontrol etmedim. Nasıl devam edeceğim hakkında bilgi verirseniz sevinirim. İlginize ayrıyeten teşekkürler
Paradox Paradox - #48
Daha önce program ile birkaç kez root attım, Apple da jailbreakledim ancak ilk defa rom atıyorum. Bu yüzden pek bilgim yok, sürücü rar'ı indirdim ancak hayır, kontrol etmedim. Nasıl devam edeceğim hakkında bilgi verirseniz sevinirim. İlginize ayrıyeten teşekkürler

ozgursarier ozgursarier - #49
Arkadaşlar konuya ilginiz için teşekkür ediyorum öncelikle...
Kendi bilgim dahilinde bu ROM'u geliştirdim.
Yükleme sorunları yaşayan bazı arkadaşlar neden bu sorunları yaşıyorlar pek bilmiyorum açıkçası.
Sorunsuzca yükleyebilenler de olmuş.
Eğer bilginiz varsa nvrom un yedeğini alıp SPflashtool ile deneyin.
ROM portlama konusundaki bilgilerimi geliştirip ROM'un yeni versiyonunu yayınlamayı düşünüyorum.
Paradox Paradox - #50
Arkadaşlar konuya ilginiz için teşekkür ediyorum öncelikle...
Kendi bilgim dahilinde bu ROM'u geliştirdim.
Yükleme sorunları yaşayan bazı arkadaşlar neden bu sorunları yaşıyorlar pek bilmiyorum açıkçası.
Sorunsuzca yükleyebilenler de olmuş.
Eğer bilginiz varsa nvrom un yedeğini alıp SPflashtool ile deneyin.
ROM portlama konusundaki bilgilerimi geliştirip ROM'un yeni versiyonunu yayınlamayı düşünüyorum.

:tsk:
Afy10lu Afy10lu - #51
Ben telefonu takıyorum systeme kadar hepsini flaşlıyo ama systemin boyutu 2 gb biraz gec yuklemesi lazım ama 0 kb diyo hemen bitiyo user dayayı yüklerken bi 5 dk falan bekliyorum systemi flaslarken 0 kb yaziyo flaslamiyo bu yuzden telefonda acilmiyo yardimci olabilcek var mı ne yapmam lazım dosya sorunsuz indi dosyada sorun olucanı zannetmiyorum...
ByDogukann ByDogukann - #52
Ben telefonu takıyorum systeme kadar hepsini flaşlıyo ama systemin boyutu 2 gb biraz gec yuklemesi lazım ama 0 kb diyo hemen bitiyo user dayayı yüklerken bi 5 dk falan bekliyorum systemi flaslarken 0 kb yaziyo flaslamiyo bu yuzden telefonda acilmiyo yardimci olabilcek var mı ne yapmam lazım dosya sorunsuz indi dosyada sorun olucanı zannetmiyorum...
Hocam bu rom u kullanmanızı tavsiye etmiyorum telefon çok ısınıyor piyasadaki tüm romlari denedim hepsi çok ısınıyor aralarında en iyisi orijinali 7.0 romudur onu yüklemenizi tavsiye ederim.
WatchAndLearn WatchAndLearn - #53

admin bi sorunum var yardımcı olurmsun
Paradox Paradox - #54
admin bi sorunum var yardımcı olurmsun

Buyurunuz.
WatchAndLearn WatchAndLearn - #55
ben bu romu kurmaya çalıştım ama olmadı vestel yazısında takılı kaldı yardımcı olabilirmisiniz
M Machine - #56
ben bu romu kurmaya çalıştım ama olmadı vestel yazısında takılı kaldı yardımcı olabilirmisiniz

Uyguladığınız işlemleri sırasıyla yazar mısınız?
WatchAndLearn WatchAndLearn - #57
Uyguladığınız işlemleri sırasıyla yazar mısınız?
Kuruulum bölümündekileri yaptım harfi harfine olmadı stok romu atmayı denedim ondada format all download yapmamı istedi diğer türlü telefon açılmıcak tı bende yaptım ve imei gitti acaba cihazın arkasındaki orjinal imei yazdırabilirmiyiz bi fikriniz varmı yardımcı olursanız sevinirim
M Machine - #58
Kuruulum bölümündekileri yaptım harfi harfine olmadı stok romu atmayı denedim ondada format all download yapmamı istedi diğer türlü telefon açılmıcak tı bende yaptım ve imei gitti acaba cihazın arkasındaki orjinal imei yazdırabilirmiyiz bi fikriniz varmı yardımcı olursanız sevinirim

Geçmiş olsun. Tabiki orjinal imei yazabilirsin.
Burada bulunan konu sana yardımcı olacaktır.
SULO SULO - #59
tşkl
B brkinl - #60
Allah senden razı olsun hocam sp flash ile Android 7 üstüne firmware olarak verdiğin stok romu flaşladım bu şekilde imeiye de bişey olmadı sonrada diğer eklentileri flaşladım çok sağol çok işime yaradı
Aydar Aydar - #61
Allah senden razı olsun hocam sp flash ile Android 7 üstüne firmware olarak verdiğin stok romu flaşladım bu şekilde imeiye de bişey olmadı sonrada diğer eklentileri flaşladım çok sağol çok işime yaradı
Geçmiş olsun.
iyi forumlar.
B BlueMavi - #62
Abi biliyorum konuyu hortlattım ama twrp ile kurulabilirmi?
B BlueMavi - #63
Merhabalar Ben Userdata hatası alıyorum yardım edebilirmisiniz
rsmblzz rsmblzz - #64
system dosyasını adb üzerinden flashlarken system 0 bite gözüküyordu twrpden image flash yapıp userdataları tekrar bootloader moduna alıp flashladım şu an sıkıntı yok emeği geçen herkese teşekkür ederim
Guncelleme: On kamera ters cekiyor yan cevirince duzeliyor baska rom yukleyince de ayni sikinti devam etti nedenini bilmiyorum.
nuko1950 nuko1950 - #65
1 rar 1 zip dosyası in)irdim neden 2 tane 1gb ve 1300 mb dosyalar hangisini yükleyeceğim fastboot ile....root ve twrp nerede? hangisini flashtool ile yükleyeceğim twrp bozulurmu telefondaki
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/ozgur-ruya-vestel-venus-v3-5580-rom-android-6-0-root-twrp-xposed.5379/