Bilgi Pirhana Zoom 4 Tab 7.0 Şarj Sorunu

Yazdır

xban87

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Kas 2017
8
0
1
36
Öncelkle selamlar sayfada yeniyim yanlisim olursa affola bataryasini degistirdigim ama şarjda unuttugum icin (sanirim) entegresini bozdugum pirhana zoom 4 tabletim var entegre hangi parca baska tabletten uyarmi ? Şimdiden tesekurler

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Öncelkle selamlar sayfada yeniyim yanlisim olursa affola bataryasini degistirdigim ama şarjda unuttugum icin (sanirim) entegresini bozdugum pirhana zoom 4 tabletim var entegre hangi parca baska tabletten uyarmi ? Şimdiden tesekurler
Başka entegre uymaz. Size kim dedi entegrenin bozuk olduğunu.

xban87

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Kas 2017
8
0
1
36
Başka entegre uymaz. Size kim dedi entegrenin bozuk olduğunu.
Kimse demedi daha önce batarya degistirmistim dun gecede şarjda unuttum bugun sabah hic sarj olmamisti ve tablet acilip sarj oluyor yazip tekrar kapanip acilarak ayninislemi devam ediyo bugun tekrar batarya degistirdim sorunun bataryadan oldugunu dusunerek ama hala ayni devam ediyor

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Kimse demedi daha önce batarya degistirmistim dun gecede şarjda unuttum bugun sabah hic sarj olmamisti ve tablet acilip sarj oluyor yazip tekrar kapanip acilarak ayninislemi devam ediyo bugun tekrar batarya degistirdim sorunun bataryadan oldugunu dusunerek ama hala ayni devam ediyor
Yazılım yüklemesi yaptınız mı?

• Beğen
Tepkiler: xban87

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Değiştirdiğiniz batarya ile eski bataryanın değerleri birebir aynı mı?
Yeni bataryanın şarj devresini eski bataryanın şarj devresi ile değiştirmeyi denediniz mi?

• Beğen

xban87

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Kas 2017
8
0
1
36
Değiştirdiğiniz batarya ile eski bataryanın değerleri birebir aynı mı?
Yeni bataryanın şarj devresini eski bataryanın şarj devresi ile değiştirmeyi denediniz mi?
Sanirim esas sorun bu önceki bayarya baya az gidiyordu o yuzden yuksek mah li ama ayni 3.8 telefon bataryasini monte 3ttim yalniz bataryanin ustundeki devreyi sokup direk kutup baslarindan bagladim daha önceki tamirlerimde yaptigim gibi ..... Peki simdi yapabilecegim bisey varmi? İlginiz icin tesekurler

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sanirim esas sorun bu önceki bayarya baya az gidiyordu o yuzden yuksek mah li ama ayni 3.8 telefon bataryasini monte 3ttim yalniz bataryanin ustundeki devreyi sokup direk kutup baslarindan bagladim daha önceki tamirlerimde yaptigim gibi ..... Peki simdi yapabilecegim bisey varmi? İlginiz icin tesekurler

Batarya şarj devrelerinin değerleri, takıldıkları batarya değerleri ile uyumlu değillerse, yaşadığınız gibi sorunların yaşanması olasıdır.
Size önerim cihazınıza ait bir batarya temin etmenizdir.

• Beğen

xban87

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Kas 2017
8
0
1
36
Batarya şarj devrelerinin değerleri, takıldıkları batarya değerleri ile uyumlu değillerse, yaşadığınız gibi sorunların yaşanması olasıdır.
Size önerim cihazınıza ait bir batarya temin etmenizdir.
Baska sorun yoktur degilim para verip pisman olmayim :)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Baska sorun yoktur degilim para verip pisman olmayim :)

Değerleri daha büyük olan bataryayı, eski bataryanın devresi ile değiştirdikten sonra bağladıysanız, muhtemelen bir sorun yoktur.
Şöyle deneme yapabilirsiniz, ölçüm aletiniz varsa, bataryayı sökünüz ve cihazı şarja bağlayıp batarya bağlantı noktalarını ölçünüz.
Ölçüm aletiniz yoksa, küçük bir led lamba bulunuz artı ve eski kutuplarına dikkat ederek batarya bağlantı noktalarına deydiriniz.
Lamba yanarsa sorun yok demektir.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Led testi şarjda daykenmi denemeli yoksa normaldemi ?

Bataryayı sökünüz ve ortadan kaldırınız.
Daha sonra cihazınızı şarja takınız.
Şark entegresinde sorun yoksa, batarya bağlantı noktalarına bataryayı şarj etmek için akım gelecektir.
Bu durumda da, sorun yoksa led lamba yanacaktır.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

xban87

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Kas 2017
8
0
1
36
Yaptim led yaniyor cihaz acilmak uzereyken hem led sönuyor hem tablet kapanip tekrar aciliyor

xban87

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Kas 2017
8
0
1
36
İlginjz icin tesekurler yeni batarya alip baglayacam olur inş hayirli sahurlar hoşcakalin