QFIL Programında Sahara Error Hatasının Çözümü

bcueuueuee

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ocak 2020
10
0
1
30
Cihazınızın markası ve modeli nedir?
Güç tuşuna otuz saniye basılı tuttuğunuzda cihazınız kapanıyor mu?
cihaz vestel venus v3 5040 (5045 diye de geçiyor ) suan dedıgınız pozızyonda telefon zaten cesıtlı guncelleme ındırdım hıc bırısı olmadı cıldırmak uzereyım

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
formdaki herşeyi denedım bana Qfil ile atacagım yazılım lazım cok yazılım ındırdım denedım olmadı yada ben beceremedım bılmıyorum suan kafayı yedırtecek bildiginiz :D

Cihazınızı sizi yönlendirdiğim konudaki videoda belirtildiği gibi bilgisayarınıza bağladığınız,
Cihazınız bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'nde ne olarak görünüyor?

bcueuueuee

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ocak 2020
10
0
1
30
şuan en güncell hali bu bu hatalar başladı diger hatalar bitip

Ekli dosyalar

• 2020-01-08_03-31-06.png
    2020-01-08_03-31-06.png
    29.8 KB · Görüntüleme: 45
  • 2020-01-08_03-31-32.png
    2020-01-08_03-31-32.png
    83.7 KB · Görüntüleme: 45
Moderatör tarafında düzenlendi:

emrklc95

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Kas 2018
1
0
1
28
benimde basıma sahara fail hatası geldi çözümü buldum belki yardımı olabilir

benim gm5 plus cihazım da brick oldu ne titresim var nede bi görüntü ama edl modu qualcomm olarak görüyor ve sahara fail hatası alıyordum 2 gün araştırdım denemediğim şey kalmamıştı bi video da gördüm ve denedim oldu
ilk olarak telfonun kapağını açın (bataryayı çıkartmanız gerekecek) ama daha çıkartmayın
sonra qfil programını açın telfonu edl modunda bağlayın pc ye qfil de qualcomm diye görününce batarya bağlatısını çıkartın ama usb kabla hala bağlı kalsın sonra pc telefonu yeniden algılayacak qfil den download a basarsanız yazılımı yükleyecek yukleme işi bitince usb kabloyu çıkartın ve bataryayı bağlayın telefonunuz açılır
ben böyle çözdüm umarım işinizi görür

ilyasilyas

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Tem 2019
7
5
3
41
merhabalar Qfil romu seçince donuyor kaç tane sürüm denedim portu görüyor ama romu seçince donuyor direk c klasörüne klasör yapıp romu oraya attım bu kez de download deyince donuyor cihaz farketmeksizin yapıyor zuk z2 de vodafone sart ultra 6 da redmi note 7 de başka pc de denedim sonuç aynı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

panacea

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Eki 2020
1
0
1
40
Benim tablet de sürekli sahara hatası veriyordu defalarca denememe rağmen bür türlü rom atamamıştım. Lenovo Tab 4 8 8504F tabletime arkadaşın dediği şekilde rom atabildim. Kardeşim Allah senden razı olsun. Aslında önceden de denemiştim bunu ama o zaman olmamıştı. Sanırım püf nokta qfil programı kapalı iken cihazı bağlamak. Ayrıca Bilgisayarda aygıt yöneticisinde cihazın yanında COM portu ismi yazılması gerekiyor diye düşünüyorum. Yazdıklarım denemelerimin sonucunda vardıklarım sonuçlardır. Herkese kolay gelsin.