Reeder A8i Quad 2 (Intel İşlemcili) Root

Yazdır

oqzhn3575

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Haz 2017
7
0
1
İzmir
Merhaba forum üyeleri,

Uzun uğraşlar sonucu Reeder A8i Quad 2GB tabletimi rootlamayı başardım. Rootlamayı başka bir cihaz için yapılmış recovery dosyasını editleyerek cihazda çalışabilir hale getirdim. Not: Sadece Intel SofiA 3gr işlemcili tablet içindir. Cihazınız brick olursa sorumluluk kabul etmiyorum.

Adımlar:
1)Rootlamak için "reedera8iquad2_customrecovery.fls" dosyasını FlashtoolE2 programıyla cihazımıza flashlıyoruz.
2)Cihazımızı recovery modunda başlatıyoruz. (Recovery çok yavaş çalışıyor)
3) ADB Sideload komutuyla güncel SuperSu.zip dosyasını kuruyoruz.
4) Yeniden başlatıyoruz ve tabletimiz rootlu!

Gerekli Program ve Dosyalar:
Fls Flash Tool ve Driverler:
ADB:
Reeder A8i Quad 2 Custom Recovery:
SuperSu:
Reeder A8i Quad 2 Stock Recovery:

Resimli Anlatım:
1.Adım
  • Zipteki bütün driverleri kurduktan sonra programı başlatın. Sağ köşedeki dosya seçme butonuna basıp önceden indirmiş olduğunuz "reedera8iquad2_customrecovery.fls dosyasını seçin.
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

• Resimde gösterilen kutucuğa tik atın. Communication Driver kısmını "IMC USB Driver" yapın. Sonra "Next" butonuna basın.

• Cihazınızı kapatın ve USB ile bilgisayara bağlayın. Cihaz sarj olmaya başladığında, "Start USB1" butonuna basın ve cihazda Power, Ses Açma ve Ses Kapatma tuşuna basılı tutun. Program bağlandığında elinizi tüm tuşlardan çekin. (Uzun süre basılı tutunca cihaz kapanabiliyor. Windows USB uyarı sesini duyduğunuzda da çekebilirsiniz.) Birkaç saniye içinde kurulum tamamlanacak ve cihaz yeniden başlayacak.

2. Adım:
  • Cihaz açılmadan power tuşuna basılı tutup kapatın. Cihazı recovery moduna almak için kapandıktan sonra Power ve Ses kısma tuşuna Reeder logosu gelene kadar basılı tutun. (Adb ile "adb reboot recovery" komutu ile de hızlı bir şekilde recovery modunu açabilirsiniz.)
  • Yeni kurtarma modunuz hayırlı olsun :). Şimdi Ses kısma tuşuyla "Install Zip'in" üzerine gelip Power tuşuna basın.

• Install zip from sideload kısmına gelip power tuşuna basın. Tablet bilgisayara bağlı değilse bağlayın.

3.Adım:
  • ADB ile SuperSU.zip'i aynı klasöre atın ve kırmızı işaretli yere tıklayıp CMD yazın.

• Komut penceresi açıldığında komut satırına "adb sideload SR5-SuperSU-v2.82.zip" yazın ve enter tuşuna basın. Tabletin ekranında kurulum başlayacak. Installation Completed yazısını görene kadar bekleyin. Bittikten sonra cihazı yeniden başlatın.

4.Adım
  • Hayırlı olsun tabletiniz root'lu.

Moderatör tarafında düzenlendi: