Root Reeder A8i Quad 2GB Root Nasıl Yapılır?

Meta başlık: Reeder A8i Quad 2GB

Meta açıklama: Reeder A8i Quad 2GB Root Nasıl Yapılır?

Yazdır

Wandeta

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Mar 2018
9
0
1
İntel işlemci Android 5.1.1 yüklü nasıl root yapacagım çok ugraştım yapamadım yardımcı olabilecek varmı.

Son düzenleme:

Master

Aktif üye
Kayıtlı üye
1 Tem 2017
602
161
43
Nasıl olmadı?
Ne gibi hatalar aldınız da olmadı?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihaz Intel işlemcili işiniz biraz zor.
Intel işlemcili cihazlarla fazla uğraşmadığım için ne yazık ki konu hakkında bir bilgim yok.

Wandeta

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Mar 2018
9
0
1
Bir umut, bulunan yönteme bir bakabilir misiniz?
Belki ne yapmanız gerektiği hakkında size ilham verir.
Bir yerde yanlışmı yapıyorum bilemedim birtürlü aygıt yöneticisinde resımdekı gıbı goremedım yınede denedim cıhaz kapanıyor normal bir şekılde acılıyor DROIDBOOT menüsü açılmıyor.
Sürücüler yüklü pc görüyor ama aygıt yöneticisinde yok
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bir yerde yanlışmı yapıyorum bilemedim birtürlü aygıt yöneticisinde resımdekı gıbı goremedım yınede denedim cıhaz kapanıyor normal bir şekılde acılıyor DROIDBOOT menüsü açılmıyor.
Sürücüler yüklü pc görüyor ama aygıt yöneticisinde yok

Farklı bir kablo ve USB port kullanmanız faydalı olabilir.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Wandeta

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Mar 2018
9
0
1
Sürücüleri kaldırıp işlemleri tekrar gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.
İlk aşamada cihazınızı bilgisayarınıza açık olarak bağlıyorsunuz değil mi?
Evet açık olarak baglıyorum win7 win 10 denedim olmadı.

Birde bu tablet güç + ses tuşu direk sadece recovery moda giriyor fastboot veya droıdboot bootloader vssss menü diye birşey yok buralara girebılsem başka yöntemler var deneyecegim

Başka bir kombinasyonmu var o menülere nasıl ulaşacagım anlamadım.

Normalde droıdboot menüsü açılıp ordan ses tuşları ile seçim yapıyorsun bu tablette yok oyuzden komutlarda bir işe yaramıyor çünkü fastboot menüye girmedigi için

anladıgım kadarı ile

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet açık olarak baglıyorum win7 win 10 denedim olmadı.

Birde bu tablet güç + ses tuşu direk sadece recovery moda giriyor fastboot veya droıdboot bootloader vssss menü diye birşey yok buralara girebılsem başka yöntemler var deneyecegim

Başka bir kombinasyonmu var o menülere nasıl ulaşacagım anlamadım.

Normalde droıdboot menüsü açılıp ordan ses tuşları ile seçim yapıyorsun bu tablette yok oyuzden komutlarda bir işe yaramıyor çünkü fastboot menüye girmedigi için

anladıgım kadarı ile

Elimde bu cihazdan olmadığı için ne yazık ki konuya tam olarak hakim değilim.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

oqzhn3575

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Haz 2017
7
0
1
İzmir
Kardesim aynı tabletten bende de var. İnan her yolu denedim. Xda olsun, burası olsun. Olmuyor. Galiba, bu tablette son güncellemeyle beraber fastboot kısmını kaldırmışlar. Bir türlü o modda başatamadım. "adb reboot-bootloader" komutu kullandığımda cihaz yeniden başlıyor ve normal açılıyor. Fastboot'a geçmiyor. Adb root komutunu yazınca "adbd cannot run as root in production builds" hatasını veriyor. Bunların ikisininde çözümü internette yok. Bi yerde okumuştum, biostan oem kilidi açılabiliyormuş. Bu sayede adb root komutu çalışabilir. Tek denemediğim yol bios ayarlarından oem kilidini açmak. Usb klavyem olmadığı için bios'a erişemiyorum. Eğer usb klavyen varsa deneyebilirsin. Ben de reederdan bu cihaz için B.3.3 derleme nuramasın sahip Android 5.1.1 güncellemesini talep ettim. Eğer gönderirlerse bunları o sürümde deneyeceğim. Eğer olurda bi şekilde rootlarsam, konu açarım forumda, bizim gibi reeder mağdurları için..

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Kardesim aynı tabletten bende de var. İnan her yolu denedim. Xda olsun, burası olsun. Olmuyor. Galiba, bu tablette son güncellemeyle beraber fastboot kısmını kaldırmışlar. Bir türlü o modda başatamadım. "adb reboot-bootloader" komutu kullandığımda cihaz yeniden başlıyor ve normal açılıyor. Fastboot'a geçmiyor. Adb root komutunu yazınca "adbd cannot run as root in production builds" hatasını veriyor. Bunların ikisininde çözümü internette yok. Bi yerde okumuştum, biostan oem kilidi açılabiliyormuş. Bu sayede adb root komutu çalışabilir. Tek denemediğim yol bios ayarlarından oem kilidini açmak. Usb klavyem olmadığı için bios'a erişemiyorum. Eğer usb klavyen varsa deneyebilirsin. Ben de reederdan bu cihaz için B.3.3 derleme nuramasın sahip Android 5.1.1 güncellemesini talep ettim. Eğer gönderirlerse bunları o sürümde deneyeceğim. Eğer olurda bi şekilde rootlarsam, konu açarım forumda, bizim gibi reeder mağdurları için..

Cihazınızın ana kartının fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
  • Beğen
Tepkiler: oqzhn3575

oqzhn3575

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Haz 2017
7
0
1
İzmir
Yardımınız için teşekkür ederim. İnternette bulabileceğiniz bütün sürücüleri denedim ama maalesef olmadı. Stock romu yeniden yüklemeyi denedim o bile yüklenmedi. Bootloader açmak için Reeder'ın pdfsindeki yönergedeki tuş kobinasyonlarını deneyerek açmayı denedim ama sadece recovery modda başlatabildim. Artık başka bir yol yokmuş gibi görünüyor :)