Reeder A8i Quad 2GB Root Nasıl Yapılır?

Reeder A8i Quad 2GB Root Nasıl Yapılır?

W Wandeta - #1
İntel işlemci Android 5.1.1 yüklü nasıl root yapacagım çok ugraştım yapamadım yardımcı olabilecek varmı.
W Wandeta - #2
Google ve forumdaki çogu yöntemi denedim ama olmadı..
Master Master - #3
Nasıl olmadı?
Ne gibi hatalar aldınız da olmadı?
Paradox Paradox - #4
Cihaz Intel işlemcili işiniz biraz zor.
Intel işlemcili cihazlarla fazla uğraşmadığım için ne yazık ki konu hakkında bir bilgim yok.
W Wandeta - #5
Cihaz Intel işlemcili işiniz biraz zor.
Intel işlemcili cihazlarla fazla uğraşmadığım için ne yazık ki konu hakkında bir bilgim yok.
Cihazda gereksiz silinmeyen okadar uygulama varki root yapabilseydim rahatlıyacaktı cihaz
W Wandeta - #6
Nasıl olmadı?
Ne gibi hatalar aldınız da olmadı?
Komutlarla olan bir konu vardı pc c bölümüne atılan su dosyası ile yapıyorum

Screenshot_1.png
Paradox Paradox - #7
Bir umut, burada bulunan yönteme bir bakabilir misiniz?
Belki ne yapmanız gerektiği hakkında size ilham verir.
W Wandeta - #8
Bir umut, burada bulunan yönteme bir bakabilir misiniz?
Belki ne yapmanız gerektiği hakkında size ilham verir.
Bir yerde yanlışmı yapıyorum bilemedim birtürlü aygıt yöneticisinde resımdekı gıbı goremedım yınede denedim cıhaz kapanıyor normal bir şekılde acılıyor DROIDBOOT menüsü açılmıyor.
Sürücüler yüklü pc görüyor ama aygıt yöneticisinde yokScreenshot_2.png
Paradox Paradox - #9
Bir yerde yanlışmı yapıyorum bilemedim birtürlü aygıt yöneticisinde resımdekı gıbı goremedım yınede denedim cıhaz kapanıyor normal bir şekılde acılıyor DROIDBOOT menüsü açılmıyor.
Sürücüler yüklü pc görüyor ama aygıt yöneticisinde yok

Farklı bir kablo ve USB port kullanmanız faydalı olabilir.
W Wandeta - #10
Deneyim.
W Wandeta - #11
Farklı bir kablo ve USB port kullanmanız faydalı olabilir.
Kablo ve başka port denedim olmadı.

Bu cıhazı fastboot moduna nasıl alırım....Güç tuşu + Ses açma ile sadece recovery menüye giriyor başka bir menü yok
W Wandeta - #12
Screenshot_3.png

photo_2019-07-18_21-10-06.jpg

Screenshot_4.png
Paradox Paradox - #13

Sürücüleri kaldırıp işlemleri tekrar gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.
İlk aşamada cihazınızı bilgisayarınıza açık olarak bağlıyorsunuz değil mi?
W Wandeta - #14
Sürücüleri kaldırıp işlemleri tekrar gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.
İlk aşamada cihazınızı bilgisayarınıza açık olarak bağlıyorsunuz değil mi?
Evet açık olarak baglıyorum win7 win 10 denedim olmadı.

Birde bu tablet güç + ses tuşu direk sadece recovery moda giriyor fastboot veya droıdboot bootloader vssss menü diye birşey yok buralara girebılsem başka yöntemler var deneyecegim

Başka bir kombinasyonmu var o menülere nasıl ulaşacagım anlamadım.

Normalde droıdboot menüsü açılıp ordan ses tuşları ile seçim yapıyorsun bu tablette yok oyuzden komutlarda bir işe yaramıyor çünkü fastboot menüye girmedigi için

anladıgım kadarı ile
Paradox Paradox - #15
Evet açık olarak baglıyorum win7 win 10 denedim olmadı.

Birde bu tablet güç + ses tuşu direk sadece recovery moda giriyor fastboot veya droıdboot bootloader vssss menü diye birşey yok buralara girebılsem başka yöntemler var deneyecegim

Başka bir kombinasyonmu var o menülere nasıl ulaşacagım anlamadım.

Normalde droıdboot menüsü açılıp ordan ses tuşları ile seçim yapıyorsun bu tablette yok oyuzden komutlarda bir işe yaramıyor çünkü fastboot menüye girmedigi için

anladıgım kadarı ile

Elimde bu cihazdan olmadığı için ne yazık ki konuya tam olarak hakim değilim.

oqzhn3575 oqzhn3575 - #16
Kardesim aynı tabletten bende de var. İnan her yolu denedim. Xda olsun, burası olsun. Olmuyor. Galiba, bu tablette son güncellemeyle beraber fastboot kısmını kaldırmışlar. Bir türlü o modda başatamadım. "adb reboot-bootloader" komutu kullandığımda cihaz yeniden başlıyor ve normal açılıyor. Fastboot'a geçmiyor. Adb root komutunu yazınca "adbd cannot run as root in production builds" hatasını veriyor. Bunların ikisininde çözümü internette yok. Bi yerde okumuştum, biostan oem kilidi açılabiliyormuş. Bu sayede adb root komutu çalışabilir. Tek denemediğim yol bios ayarlarından oem kilidini açmak. Usb klavyem olmadığı için bios'a erişemiyorum. Eğer usb klavyen varsa deneyebilirsin. Ben de reederdan bu cihaz için B.3.3 derleme nuramasın sahip Android 5.1.1 güncellemesini talep ettim. Eğer gönderirlerse bunları o sürümde deneyeceğim. Eğer olurda bi şekilde rootlarsam, konu açarım forumda, bizim gibi reeder mağdurları için..
Paradox Paradox - #17
Kardesim aynı tabletten bende de var. İnan her yolu denedim. Xda olsun, burası olsun. Olmuyor. Galiba, bu tablette son güncellemeyle beraber fastboot kısmını kaldırmışlar. Bir türlü o modda başatamadım. "adb reboot-bootloader" komutu kullandığımda cihaz yeniden başlıyor ve normal açılıyor. Fastboot'a geçmiyor. Adb root komutunu yazınca "adbd cannot run as root in production builds" hatasını veriyor. Bunların ikisininde çözümü internette yok. Bi yerde okumuştum, biostan oem kilidi açılabiliyormuş. Bu sayede adb root komutu çalışabilir. Tek denemediğim yol bios ayarlarından oem kilidini açmak. Usb klavyem olmadığı için bios'a erişemiyorum. Eğer usb klavyen varsa deneyebilirsin. Ben de reederdan bu cihaz için B.3.3 derleme nuramasın sahip Android 5.1.1 güncellemesini talep ettim. Eğer gönderirlerse bunları o sürümde deneyeceğim. Eğer olurda bi şekilde rootlarsam, konu açarım forumda, bizim gibi reeder mağdurları için..

Cihazınızın ana kartının fotoğrafını paylaşabilir misiniz?
oqzhn3575 oqzhn3575 - #18
Buyrun, umarım doğru atmisimdir. @Paradox

2019-08-31 17.06.30.jpg
Paradox Paradox - #19

Ana kart görselinden bir sonuç elde edemedim.
Burada bulunan yöntemin sizin cihazınızda işe yaraması gerekiyor.
Sürücüler, USB Port ve USB Kablo kontrolü faydalı olabilir.
Bunların dışında ne yazık ki aklıma size önerebileceğim bir şey gelmiyor.
oqzhn3575 oqzhn3575 - #20
Yardımınız için teşekkür ederim. İnternette bulabileceğiniz bütün sürücüleri denedim ama maalesef olmadı. Stock romu yeniden yüklemeyi denedim o bile yüklenmedi. Bootloader açmak için Reeder'ın pdfsindeki yönergedeki tuş kobinasyonlarını deneyerek açmayı denedim ama sadece recovery modda başlatabildim. Artık başka bir yol yokmuş gibi görünüyor :)
Paradox Paradox - #21
Yardımınız için teşekkür ederim. İnternette bulabileceğiniz bütün sürücüleri denedim ama maalesef olmadı. Stock romu yeniden yüklemeyi denedim o bile yüklenmedi. Bootloader açmak için Reeder'ın pdfsindeki yönergedeki tuş kobinasyonlarını deneyerek açmayı denedim ama sadece recovery modda başlatabildim. Artık başka bir yol yokmuş gibi görünüyor :)

Çok ilginç bir durum.
Doğrusunu söylemek gerekirse, cihazınızın sorunu hakkında bir şey söyleyemiyorum.
Cihazın fiziksel tuşlarında bir sorun yok değil mi?
F falcoon - #22
Root işlemini başarabilen oldu mu acaba? Ben yapamadım.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/reeder-a8i-quad-2gb-root-nasil-yapilir.7915/