Reeder A8i Quad Android 4.4 Sürümünü Android 5.1'e Nasıl Yükseltebilirim?

Meta başlık: Reeder A8i Quad Android 4.4 Sürümünü Android 5.1'e Nasıl Yükseltebilirim?

Meta açıklama: Reeder A8i Quad Android 4.4 Sürümünü Android 5.1'e Nasıl Yükseltebilirim?

Tekno1247

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2019
24
0
1
29
merhaba
araştırma yapmanıza gerek kalmadı.
reederin benimle paylaştığı dosyalar farklıymış sanırım. 2GB'lık modele ait sanırım. Emin değilim.

Forumda buldugum bios dosyasını ve indirdiğim ROM'u paylaşıyorum aşağıda.

Ben çok uğraştım arkadaşlar
Umarım diğer arkadaşlar benim kadar çok zaman kaybetmezler.
ROM dosyasının linki bozulmuş. Tekrar paylaşabilir misiniz acaba?

Tekno1247

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2019
24
0
1
29
Yorumları okudunuz mu?
Yazılım indirme bağlantısı yorumlarda mevcut.
ROM dosyasını buldum. Bende Reeder A8İ Quad 1GB RAM Android 4.4.4 tablet var ben bu tablete Android 5.1 yüklemek istiyorum fakat resimdeki hatayı alıyorum. Android 4.4.4 te atmayı denedim yine resimdeki hatanın aynısını aldım. Tabletin ekranında da her iki ROM u atarken Entering DnX Mode Waiting for Fastboot Command hatası alıyorum. Acaba sadece BIOS güncelleyip diğer adımları da Reeder in sitesindeki gibi yapsam sorun olur mu? Hem bunun için klavye de almam gerekecek.

Ekli dosyalar

• Ek Açıklama 2020-04-14 163521.jpg
    Ek Açıklama 2020-04-14 163521.jpg
    183.4 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
ROM dosyasını buldum. Bende Reeder A8İ Quad Android 4.4.4 tablet var ben bu tablete Android 5.1 yüklemek istiyorum fakat resimdeki hatayı alıyorum. Android 4.4.4 te atmayı denedim yine resimdeki hatanın aynısını aldım. Tabletin ekranında da her iki ROM u atarken Entering DnX Mode Waiting for Fastboot Command hatası alıyorum. Acaba sadece BIOS güncelleyip diğer adımları da Reeder in sitesindeki gibi yapsam sorun olur mu? Hem bunun için klavye de almam gerekecek.
Tablet konusunda o kadar iyi değilim, @Paradox bey size yardımcı olamaya çalışır.

Tekno1247

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2019
24
0
1
29
Arkadaşlar tabletin BIOS unu sonunda güncelleyebildim fakat ortaya yeni sorunlar çıktı. Şu an cihaza hiçbir şekilde Android yükleyemiyorum sadece BIOS yükleme yeri geliyor çözümü bilen var ise yazsın yoksa tableti kullanamayacağım. Cihazda hiçbir şekilde Android açılmıyor.

fergert

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2020
5
2
1
26
merhaba arkadaşlar, bunu ileride bu sorunla karşılaşanlar için yazıyorum.
manufacturing flash tool un %70 lerde fail vermesinin nedeni fastboot driverların iyi olmamasıdır. windows 8.1 de bende hep sıkıntı çıkarırdı fakat ubuntu linux ve platform flash tool ile deneyince sorun çıkmadı. bunun nedeni linux dağıtımlarının adb ve fastboot sürücülerine ihtiyaç duymaması olabilir.

eğer windows kullanıcıysanız ve linux kurulu değilse herhangi usb belleğe rufus kullanarak ubuntu (veya dilediğiniz herhangi debian bazlı dağıtım) iso dosyasını yazdırıp bilgisayarınızı usb bellekten başlatabilirsiniz.

forumdaki linklerin ileride kırık olması ihtimaline karşı ben kendi linkimi paylaşıyorum:

iyi günler dilerim.

edit: söylemeye unuttum; bazıları diyor ki bios resetlenemezmiş. bataryayı sökseniz resetlenmez evet, ama anakartı söküp altındaki şeffaf bantı söktüğünüzde batarya yönünde kontakt yerleri var. CLK ve GND kontaktları cımbızla yada iğneyle bırlaştirirseniz bios resetlenir. ama yalnış bios kurulumundan kurtarmaz muhtemelen.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sarisakal

fatihmaniabjk

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 May 2021
1
0
1
40
aynı marka tabletin reeder a8i quad hem 4.4.4 sürümünü üretmişler hemde 5.1 sürümünü reedera soruyorum bu nasıl iş ben nasıl geçirecem cihazınız en son sürümünü kullanıyorsunuz diyip kapatıyorlar bir sürü kişi güncelleme denerken cihazını çöp etmiş bu arada

Erdem5999

Üye
Kayıtlı üye
25 Ara 2021
32
0
6
27
Merhaba konu çok eski ama yardıma ihtiyacım var ben sdcard'a 26LQ64.bin'i attım efi shell'e giriş yaptım fakat hiçbir şey olmuyor sadece EFI SHELL yazısı var bir komut mu girmem gerekiyor gerekiyorsa bu komut nedir ? Teşekkürler.

fergert

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2020
5
2
1
26
Merhaba konu çok eski ama yardıma ihtiyacım var ben sdcard'a 26LQ64.bin'i attım efi shell'e giriş yaptım fakat hiçbir şey olmuyor sadece EFI SHELL yazısı var bir komut mu girmem gerekiyor gerekiyorsa bu komut nedir ? Teşekkürler.
.bin dosyasıyla birlikte .efi ve .nsh uzantılı dosyaları da lazım.

Ekli dosyalar

• bios 26LQ64.zip
    76.5 KB · Görüntüleme: 9

fergert

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2020
5
2
1
26
aynı marka tabletin reeder a8i quad hem 4.4.4 sürümünü üretmişler hemde 5.1 sürümünü reedera soruyorum bu nasıl iş ben nasıl geçirecem cihazınız en son sürümünü kullanıyorsunuz diyip kapatıyorlar bir sürü kişi güncelleme denerken cihazını çöp etmiş bu arada
4.4 ve 5.1 sürümleri kullanan aslında iki farklı tablet modeli, ama birinin diğerinin yazılımını kullanabilecek kadar benzer donanımları var. benimkinde ses özelliği gitti ama ben bt kulaklık kullanıyorum o yüzden sorun olmadı benim için

fergert

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2020
5
2
1
26
manufacturing flash tool un %70 lerde fail vermesinin nedeni fastboot driverların iyi olmamasıdır. windows 8.1 de bende hep sıkıntı çıkarırdı fakat ubuntu linux ve platform flash tool ile deneyince sorun çıkmadı. bunun nedeni linux dağıtımlarının adb ve fastboot sürücülerine ihtiyaç duymaması olabilir.

eğer windows kullanıcıysanız ve linux kurulu değilse herhangi usb belleğe rufus kullanarak ubuntu (veya dilediğiniz herhangi debian bazlı dağıtım) iso dosyasını yazdırıp bilgisayarınızı usb bellekten başlatabilirsiniz.

forumdaki linklerin ileride kırık olması ihtimaline karşı ben kendi linkimi paylaşıyorum:

iyi günler dilerim.

edit: söylemeye unuttum; bazıları diyor ki bios resetlenemezmiş. bataryayı sökseniz resetlenmez evet, ama anakartı söküp altındaki şeffaf bantı söktüğünüzde batarya yönünde kontakt yerleri var. CLK ve GND kontaktları cımbızla yada iğneyle bırlaştirirseniz bios resetlenir. ama yalnış bios kurulumundan kurtarmaz muhtemelen.
link kırıldı galiba bu yüzden

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: sarisakal

sarisakal

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Mar 2024
5
0
1

iyi günler dilerim.

Hocam sağ olasın 🙏

sarisakal

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Mar 2024
5
0
1
Cihazın zibilyon tane varyantını yapmışlar hocam. reedertablet ve servisler.reeder ftp sunucuları da kayıp. 2GB modeli elime geçecek ama stock rom'u bulamıyorum. 2gb için klasör açmışlar geçmiş yıllarda. kimse yedeklememiş sanırım. yedekleyen varsa da arşivinde duruyordur.