Reeder A8i Quad Core Rom

Reeder A8i Quad Core Rom

Paradox Paradox - #1
Reeder A8i Quad Core Rom
Orijinal Rom

01.png

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)
www.mobilkulup.com

14.gif

16.gif

Облако Mail.Ru'dan dosya indirmeyi bilmiyorsanız burada bulunan konuyu inceleyiniz.

07.png

Reeder A8i Quad Core Rom
Sürücüler
Yazılım Yükleme Aracı
Yazılım Yükleme Rehberi

09.png

CRC32: 1DCF155B
MD5: 54860ABA590C3274723B1BD5F3825EA8
SHA-1: 0F5AB9440235CE6BD6EAA75D70B601FF1915DABE

HashTab kontrolü için gerekli programı indirebilirsiniz.

Hash Kontrolü Nasıl Yapılır?
HashTab programını bilgisayarınıza yükleyiniz, daha sonra dosyanın üzerinde Sağ Tuş/Özellikler seçeneğini seçiniz.
Dosya Hash'leri sekmesini kontrol ediniz.

12.png

İndirdiğiniz dosyaları klasöre çıkartırken hata alıyorsanız:
WinRAR'ın en son versiyonunu indirerek bilgisayarınıza yükleyiniz.
esaka esaka - #2
4.4 den 5.1 e geçerken optimize ediliyorda kalıyorsa deneyin arkadaşlar
omergcytmz omergcytmz - #3
otg kablosu ile bağlıyorum klavyeye boot meneger acılmıyor esc basılı tutsamda nasıl geciş yapcaz
Paradox Paradox - #4
otg kablosu ile bağlıyorum klavyeye boot meneger acılmıyor esc basılı tutsamda nasıl geciş yapcaz

Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz?
Anlamadım.

Şayet cihazınıza yazılım yüklemesi yapmaya çalışıyorsanız,
İndirdiğiniz dosyalarına arasında bir anlatım mevcut.
alkadras01 alkadras01 - #5
kolay gelsin paradox kardeş link e tıklıyorum dns adresi bulunamadı diyor sorun sitedenmi kaynaklanıyor reeder sitesinde çalışmamı var acaba ekran görüntüsü bu

Paradox Paradox - #6
kolay gelsin paradox kardeş link e tıklıyorum dns adresi bulunamadı diyor sorun sitedenmi kaynaklanıyor reeder sitesinde çalışmamı var acaba ekran görüntüsü bu

Reeder yazılım indirme bağlantıları zaman zaman devre dışı kalabiliyor.
Biraz bekleyelim.
Bir düzelme olmazsa, bu cihazın yazılımı bende mevcut.
Nasipse paylaşırım.
A asdasdasdasdasd - #7
bence kendiniz upload etmelisiniz
cevdetguney cevdetguney - #8
yazılımı paylasırsanız sevinirim site gelmeyecek gibi :)
reeder destegin verdigi cevap
Merhaba:
linkin çalışmama durumunda teknik servis adreslerimizi paylaşıyorum sizlerle cihazı göndermenizi öneriyorum.
İyi günler.
silivriserdar silivriserdar - #9
yazılımı paylasırsanız sevinirim site gelmeyecek gibi :)
reeder destegin verdigi cevap
Merhaba:
linkin çalışmama durumunda teknik servis adreslerimizi paylaşıyorum sizlerle cihazı göndermenizi öneriyorum.
İyi günler.

Demekki artık bu firmada yan Çizme'ye başladı.
Burada

bulunan konudan faydalanarak yazılım araması yapabilirsiniz.
cevdetguney cevdetguney - #10
windows ve baska romlar denedim yükleyemedim arşivinizde varsa bios ve rom dosyasını paylasırmısınız
Paradox Paradox - #11
windows ve baska romlar denedim yükleyemedim arşivinizde varsa bios ve rom dosyasını paylasırmısınız

Cihazın yazılımını Upload ediliyorum.
Nasipse gün içerisinde yazılım indirme bağlantısını paylaşacağım.
cevdetguney cevdetguney - #12
teşekkürler bir sorum olacak partition.tbl hatası neden kaynaklanır
Paradox Paradox - #13
teşekkürler bir sorum olacak partition.tbl hatası neden kaynaklanır

Yazılım indirme bağlantısı yenilenmiştir.
Yaşadığınız sorunun nedeni, Nand Flash'ın arızalanmış olmasından kaynaklanabilir.
cevdetguney cevdetguney - #14
linuxtan yeni part tanıttıgım halde yeniden baslatınca part siliniyor dediginiz gibi nand flashtan sanırım
Paradox Paradox - #15
linuxtan yeni part tanıttıgım halde yeniden baslatınca part siliniyor dediginiz gibi nand flashtan sanırım

Bu cihazların en büyük iki sorunu Nand Flash ve WiFi'dir.
Neden daha sorunsuz donanım bileşenleri kullanmazlar anlamıyorum.
symbazz symbazz - #16
Bu cihazların en büyük iki sorunu Nand Flash ve WiFi'dir.
Neden daha sorunsuz donanım bileşenleri kullanmazlar anlamıyorum.

Parayı nasıl kazanacaklar.? Aslında bilmiyorlar ki, cihazları çok sık arızalanınca tüketici o markayı bir daha kapısından sokmuyor. İyi olana yöneliyor. Bu gibi markaların vizyonu hep kısa süreli olmuştur. Vur - geç. Uzun süreli olamazlar. Çünkü, fason çin firmasına cihazı yaptırıp, üstüne sadece markalarını basıyorlar. Ar-ge yok, müşteri hizmetleri yok. Bu da tabii ki, bir samsung, hele hele ki Apple tabletleri gibi uzun soluklu cihazlar olamıyor. Böyle fason markaların, bir Samsung'u yada Apple' ı incelemeleri lazım. Nasıl bir dünya markası oldukları hakkında. Bir Ipad 1 tablet, 8 sene hala cayır cayır ortalığı yakıyorsa, ve şu an aldığınız sıfır, devşirme markalarında 3 ay dayanmadığını görüyorsak, aradaki farkı algılamış oluruz.
olcayberen olcayberen - #17
Merhaba,
Oysa ki her şey çok güzel başlamıştı :( Arkadaşlar bu hatanın çözümü var mı?
Rehberde anlatıldığı gibi işlemleri adım adım yaptım.

printThread_attachments

• hata.png
    hata.png
    36.3 KB · Görüntüleme: 457
cevdetguney cevdetguney - #18
3 gündür ugrasıyorum cozumunu bulamadım bendede aynı sorun nandflash bozuldugu icin hata veriyormuş
olcayberen olcayberen - #19
3 gündür ugrasıyorum cozumunu bulamadım bendede aynı sorun nandflash bozuldugu icin hata veriyormuş

Bizde de şans olsaydı zaten :) Neyse bakalım çözümü ilk bulan yazsın, çok teşekkürler. Duruma göre servise yollarsam ne kadar ücret isteyecekler öğrendiğimde yazarım.
symbazz symbazz - #20
Nand flash arızası olduğunu zannetmiyorum. Debrick yapılması gerekiyor. Ama fastboot üzerinden. Yöntemini şu an bulamadım ama nand arızası değil o. Gpt failed hatası genelde uyumsuz yada bozuk yazılım yüklemeden kaynaklanıyor. Bulursam buradan vereyim siz deneyin.
Paradox Paradox - #21
Bu işlemleri birde Microsoft Windows 7 işletim sisteminde deneyebilir misiniz?
Bende çoğu zaman sorunlar yaşıyorum.
Microsoft Windows 7 her defasında imdadıma yetişiyor.

Ekte bir dosya paylaştım.
Yazılım yükleme işlemini bu dosyay göre denemeniz faydalı olabilir.
Phone FlashT ool 3.1.8.2 kullanınız.
Gerekirse, farklı versiyonları da deneyebilirsiniz.

printThread_attachments

• A7i.pdf
    483.9 KB · Görüntüleme: 180
olcayberen olcayberen - #22
Selam, Windows 10 kullanıyorum , 7 sistemi olan bir makine bulmam zor gibi ama bulursam kesinlikle denerim. Olmadı bir ara bol zamanda kurup, deneyip, yazarım. Bu arada Phone FlashT ool 3.1.8.2 dediğiniz uygulama Intel Platform Flash Tool Lite 5.8.4.0 ile aynı mı? Çünkü arayüzleri, ekran yerleşimi vs. birebir aynı, sadece sürüm farklı gibi duruyor. Bu sürümle denediğimde de aldığım hata mesajını ekledim. Pdf 'te yazdığınız “Force using this Gp flag override value” işaretli kutu Advanced değil farklı bir sekmedeydi, bunu işaretsiz de işaretli de denedim. Saygılar..

printThread_attachments

• hata.png
    hata.png
    54.8 KB · Görüntüleme: 172
  • options.png
    options.png
    29.5 KB · Görüntüleme: 150
Paradox Paradox - #23
Selam, Windows 10 kullanıyorum , 7 sistemi olan bir makine bulmam zor gibi ama bulursam kesinlikle denerim. Olmadı bir ara bol zamanda kurup, deneyip, yazarım. Bu arada Phone FlashT ool 3.1.8.2 dediğiniz uygulama Intel Platform Flash Tool Lite 5.8.4.0 ile aynı mı? Çünkü arayüzleri, ekran yerleşimi vs. birebir aynı, sadece sürüm farklı gibi duruyor. Bu sürümle denediğimde de aldığım hata mesajını ekledim. Pdf 'te yazdığınız “Force using this Gp flag override value” işaretli kutu Advanced değil farklı bir sekmedeydi, bunu işaretsiz de işaretli de denedim. Saygılar..

Cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
olcayberen olcayberen - #24
Cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
Merhaba, resimlerini ekledim, sadece açılmıyor :grinning: Bunun dışında öncesinde çalışıyordu, klavye bağlayıp exit komutu girdiğimde de diğer menüler geliyor.

printThread_attachments

• a8iquad.jpeg
    a8iquad.jpeg
    172.9 KB · Görüntüleme: 185
  • menüler.jpg
    menüler.jpg
    463.6 KB · Görüntüleme: 164
Paradox Paradox - #25
Merhaba, resimlerini ekledim, sadece açılmıyor :grinning: Bunun dışında öncesinde çalışıyordu, klavye bağlayıp exit komutu girdiğimde de diğer menüler geliyor.

Sizin aslında bu ekranları görmemeniz gerekiyor.
Doğrusunu söylemek gerekirse, yaşadığınız sorunun nedenini tam olarak bende kavrayamadım.
Cihazınızı teknik servisine göndermeniz faydalı olacaktır.
E ermac35 - #26
bu site sayesinde çok ekmek yedim ALLAH razı olsun sizden
Paradox Paradox - #27
bu site sayesinde çok ekmek yedim ALLAH razı olsun sizden

Allah (c.c.) cümlemizden razı olsun.
recepabi2154 recepabi2154 - #28
yaw kardeş benım tablet kafayı yemiş boot ekranına gelıyor amam kurulum başlamıyotr
cevdetguney cevdetguney - #29
romu indiriniz icindeki yazılım yükleme klavuzunu uygulayınız
D dkndgn - #30
Merhaba her şeyi rehberde olduğu gibi yaptım ama ekteki gibi yüzde 5'te kalıyor ve hata veriyor

upload_2017-7-27_21-52-1.png
Paradox Paradox - #31
Aşağıdaki videoyu izlemeniz faydalı olacaktır.
Bu işlemeleri yaparken, bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemlemeyi unutmayınız.
Sürücülerle ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz.

symbazz symbazz - #32
Uygulamayı özelliklerinden Uyumluluk ayarlarında XP SP2 olarak ayarlayın ve Yönetici olarak çalıştırın. O hatayı aşacaksınızdır.
B berkegb - #33
Selamlar rom 5.1 sürümü mü acaba?
Paradox Paradox - #34
Selamlar rom 5.1 sürümü mü acaba?

Ne yazık ki.
Paylaşılan yazılım Android 4.4.4
B berkegb - #35
Yazılımı kurdum sorunsuz kullanıyorum buraya kadar sorun yok fakat nedensiz şekilde hoparlörden ses gelmiyor.
silivriserdar silivriserdar - #36
Yazılımı kurdum sorunsuz kullanıyorum buraya kadar sorun yok fakat nedensiz şekilde hoparlörden ses gelmiyor.

Yazılımı kurduktan sonra cihazınıza format atınız.
Paradox Paradox - #37

Cihazın arka kapağını açtınız mı?
Belki de kablolarda bir sorun vardır.
D dkndgn - #38
Dediğiniz gibi win7 bilgisayarda denedim yüklendi fakat ses çalışmıyor hoparlöre bağladım değişen bir şey olmadı içine baktım hoparlörde bir sorun görünmüyordu yazılımsal bir sorun var gibi

Bu arada recovery ve factory reseti denedim sonuç değişmedi malesef
symbazz symbazz - #39
Ses gelmemesi donanımsal. Kabloların yerli yerinde durması hoparlörün sağlam olduğunu göstermez.
D dkndgn - #40
Ses gelmemesi donanımsal. Kabloların yerli yerinde durması hoparlörün sağlam olduğunu göstermez.
Jak girişi de çalışmıyor sadece buzzer değil
symbazz symbazz - #41
Jak girişi de çalışmıyor sadece buzzer değil

Paylaşılan yazılım, konu başlığında geçen modelin orjinal yazılımıdır. Eğer cihazınızdan ses gelmiyorsa, ya sizin elinizdeki cihaz bu model değil ya da sizin cihazınızda donanımsal sorunlar var. Başka da açıklaması yok bunun. Kulaklıktanda ses gelmiyorsa cihazınızda bir sıkıntı vardır. Yada sesin çıkmasını engelleyen bir durum söz konusudur.
Paradox Paradox - #42
Paylaşılan yazılım, konu başlığında geçen modelin orjinal yazılımıdır. Eğer cihazınızdan ses gelmiyorsa, ya sizin elinizdeki cihaz bu model değil ya da sizin cihazınızda donanımsal sorunlar var. Başka da açıklaması yok bunun. Kulaklıktanda ses gelmiyorsa cihazınızda bir sıkıntı vardır. Yada sesin çıkmasını engelleyen bir durum söz konusudur.

Bu cihazın da farklı versiyonları olabilir.
Bakmak lazım.
Ne yazık ki, benim elimde, paylaştığımdan başka yazılım bulunmamaktadır.
D dkndgn - #43
İlginiz için teşekkür ederim diğer versiyonlar için ben bakayım o halde.
symbazz symbazz - #44
Bunları deneyiniz.

Paradox Paradox - #45
Bunları deneyiniz.

Faydalı bir paylaşım.
Paylaşım için teşekkürler.
symbazz symbazz - #46
Faydalı bir paylaşım.

Rica ederim efendim.
D dkndgn - #47
Bunları deneyiniz.

Teşekkürler android sürümünü yükseltmek işe yaradı bios güncellemesini otg kablosu olmadığı için yapamadım ama şuan düzgün bir şekilde çalışıyor
symbazz symbazz - #48
Rica ederim.
damat37 damat37 - #49
08/27/17 16:15:05.286 WARNING: [Port 4/3] Command `"C:\Program Files\Intel\Platform Flash Tool Lite\fastboot.exe" "-s" "Baytrail00000726" "oem" "start_partitioning"` failed

08/27/17 16:15:05.287 INFO : [Port 4/3] Retrying `"C:\Program Files\Intel\Platform Flash Tool Lite\fastboot.exe" "-s" "Baytrail00000726" "oem" "start_partitioning"` command

08/27/17 16:15:05.316 ERROR : [Port 4/3] Command `"C:\Program Files\Intel\Platform Flash Tool Lite\fastboot.exe" "-s" "Baytrail00000726" "oem" "start_partitioning"` failed

08/27/17 16:15:05.321 ERROR : [Port 4/3] Flash failed (Command type: Fastboot)

hatası verıyor bana yardımcı olabılırmısınız.
Paradox Paradox - #50
08/27/17 16:15:05.286 WARNING: [Port 4/3] Command `"C:\Program Files\Intel\Platform Flash Tool Lite\fastboot.exe" "-s" "Baytrail00000726" "oem" "start_partitioning"` failed

08/27/17 16:15:05.287 INFO : [Port 4/3] Retrying `"C:\Program Files\Intel\Platform Flash Tool Lite\fastboot.exe" "-s" "Baytrail00000726" "oem" "start_partitioning"` command

08/27/17 16:15:05.316 ERROR : [Port 4/3] Command `"C:\Program Files\Intel\Platform Flash Tool Lite\fastboot.exe" "-s" "Baytrail00000726" "oem" "start_partitioning"` failed

08/27/17 16:15:05.321 ERROR : [Port 4/3] Flash failed (Command type: Fastboot)

hatası verıyor bana yardımcı olabılırmısınız.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, bu cihazlara şu an için en sağlıklı şekilde yazılım yükleme işlemini:
Microsoft Windows 7 işletim sisteminde yapabilirsiniz.
Microsoft Windows 7 sonrasında sürücü sorunları yaşanabiliyor.

Bahsettiğiniz hatanın bir çok nedeni olabilir.
Yazılım yükleme aracı ve sürücü kaynaklı sorunlar, Bios ve Nand Flash sorunları bunlardan bazılarıdır.
D devil31 - #51
Aynı ses sorununu bende yaşıyorum şu an 5.1.1 acaba hangi romu yükleyerek sorundan kurtuldunuz varsa li kini paylaşır mısınız çok teşekkürler
D devil31 - #52
Teşekkürler android sürümünü yükseltmek işe yaradı bios güncellemesini otg kablosu olmadığı için yapamadım ama şuan düzgün bir şekilde çalışıyor
Hocam Reeder a8i quad tablette güncelleme sonrası aynı şekilde problemini yaşıyorum acaba hangi romu kurarak cozdunuz sorununu varsa linkini paylaşır mısınız çok teşekkürler
B berkegb - #53
BIOS'ta audio ile ilgili olan seçeneği disable yaparsanız ses sorunu ortadan kalkıyor arkadaşlar reeder kendi sitesinde orjinal romu da yayınladı bilginize.
Paradox Paradox - #54
BIOS'ta audio ile ilgili olan seçeneği disable yaparsanız ses sorunu ortadan kalkıyor arkadaşlar reeder kendi sitesinde orjinal romu da yayınladı bilginize.

Reeder yeniden yazılım paylaşımına başlamış mı?
Ne güzel.
Adresi paylaşsaydınız keşke.
İnsanlar faydalanırdı.
O osman_murat - #55
Reeder yazılım indirme bağlantıları zaman zaman devre dışı kalabiliyor.
Biraz bekleyelim.
Bir düzelme olmazsa, bu cihazın yazılımı bende mevcut.
Nasipse paylaşırım.
hocam merhaba reeder 8ai quad yazılım paylaşmanın mumkunmu
Paradox Paradox - #56
hocam merhaba reeder 8ai quad yazılım paylaşmanın mumkunmu

Yazılım konunun ilk mesajında zaten paylaşıldı.
Gözünüzden kaçmış sanırım.
symbazz symbazz - #57
Reeder yeniden yazılım paylaşımına başlamış mı?
Ne güzel.
Adresi paylaşsaydınız keşke.
İnsanlar faydalanırdı.

Reeder S.S.S bölümünde bazı biosları paylaşmışlar.
O osman_murat - #58
Yazılım konunun ilk mesajında zaten paylaşıldı.
Gözünüzden kaçmış sanırım.
hocam bu yazılımları kurdugumda ya %7 de kalıyor ve hataya dusuyor ne yapmak gerekır sence
symbazz symbazz - #59
hocam bu yazılımları kurdugumda ya %7 de kalıyor ve hataya dusuyor ne yapmak gerekır sence

Dikkat edilmesi gereken hususlar:
  • Sürücüler doğru ve eksiksiz kurulu mu?
  • Aygıt yöneticisinde Hatalı yada yüklenmemiş cihaz gözüküyor mu?
  • Sisteminiz 64 bit yada windows10 ise Uyumluluk ayarlarında XP SP3 ayarlımı yada diğer varyasyonları denediniz mi?
  • Kablo yada bağlantı noktanız sağlam mı?
Paradox Paradox - #60

Konuya yazılan yorumlarda başka yazılımlarda paylaşılmış.
O yazılımları da denediniz mi?
O osman_murat - #61
hocam yazılan yapılan her şeyı yaptım ama hatayı geçmiyor. çöpe atacagım sonunda bu salak cihazı
M McKoLpA - #62
Windows 8 de %5 te kalıyor, demek ki. Windows 7 ile devam etmem gerekecek, bakalım sorun yaşayacakmıyım.
Paradox Paradox - #63
Bu cihaza yazılım yükleme işlemini Microsoft Windows 7 işletim sisteminde yapabilirsiniz.
Sürücülerle ilgili sorun yaşıyorsanız, önce bilgisayarınızın,
Daha sonra da cihazınızın sürücülerinin doğru bir şekilde yüklendiğinden emin olunuz.

A ay_bulut - #64
ilk sayfadaki rom yükledim. bende`de aynı sorun oldu. wifi çekmiyor. ses gelmiyor. nasıl düzeltebiliriz. Teşekkürler
Paradox Paradox - #65
ilk sayfadaki rom yükledim. bende`de aynı sorun oldu. wifi çekmiyor. ses gelmiyor. nasıl düzeltebiliriz. Teşekkürler

A ay_bulut - #66
Bunları deneyiniz.

yukardaki linkte olanları indirdim ama. yüklemeyi nasıl yapıyoruz ?
Paradox Paradox - #67
yukardaki linkte olanları indirdim ama. yüklemeyi nasıl yapıyoruz ?

Yanılmıyorsam yazılım yükleme araçlarının ve yazılım yükleme yöntemlerinin aynı olması gerekiyor.
İndirdiğiniz dosyaların herhangi birinin arasından yazılım yükleme rehberi çıkmadı mı?
A ay_bulut - #68
Yanılmıyorsam yazılım yükleme araçlarının ve yazılım yükleme yöntemlerinin aynı olması gerekiyor.
İndirdiğiniz dosyaların herhangi birinin arasından yazılım yükleme rehberi çıkmadı mı?

ilk mesajdaki linkte rehber var. diğerlerinden çıkmadı. manufacturing flash tool programı var.
Paradox Paradox - #69
ilk mesajdaki linkte rehber var. diğerlerinden çıkmadı. manufacturing flash tool programı var.

Yazılım yükleme yöntemi aynıdır.
Aynı işlemleri yapabilirsiniz.
A ay_bulut - #70
Yazılım yükleme yöntemi aynıdır.
Aynı işlemleri yapabilirsiniz.

yükleme işleminde aynı yöntemi uyguladım. işe yaramadı. farkı program kullanılıyor olabilirmi. yada bunun orjinal romunu nasıl temin edebiliriz. ilk mesajdakini yükledim. onda ses ve wifi yok. ve farkı romda olabilir. wifi ile ses çalışsın yeter :)
Paradox Paradox - #71
yükleme işleminde aynı yöntemi uyguladım. işe yaramadı. farkı program kullanılıyor olabilirmi. yada bunun orjinal romunu nasıl temin edebiliriz. ilk mesajdakini yükledim. onda ses ve wifi yok. ve farkı romda olabilir. wifi ile ses çalışsın yeter :)

Bu cihaza ait olan ve bizim ulaşabildiğim bütün yazılımlar paylaştık.
Ne yazık ki elimizde başka bir yazılım mevcut değil.
Bir kaç yorum yukarıda yazılım yükleme işlemini anlatan bir video mevcut.
Bahsettiğim videoyu izlemeniz faydalı olabilir.
A ay_bulut - #72
Bunları deneyiniz.

Bu cihaza ait olan ve bizim ulaşabildiğim bütün yazılımlar paylaştık.
Ne yazık ki elimizde başka bir yazılım mevcut değil.
Bir kaç yorum yukarıda yazılım yükleme işlemini anlatan bir video mevcut.
Bahsettiğim videoyu izlemeniz faydalı olabilir.

5.1 yükseltmek istiyorum ama hiç bir yerde bios`unu bulamadım. olanlarda reederin sitesine yönlendiriyor. elinizde link varsa paylaşırmıısnız.
Paradox Paradox - #73
5.1 yükseltmek istiyorum ama hiç bir yerde bios`unu bulamadım. olanlarda reederin sitesine yönlendiriyor. elinizde link varsa paylaşırmıısnız.

Ben elimde olan dosyaları paylaştım.
Ne yazık ki benim elimde bu cihaza ait başka bir şey yok.
Yükseltme için Bios gerektiğine emin misiniz?
A ay_bulut - #74
Ben elimde olan dosyaları paylaştım.
Ne yazık ki benim elimde bu cihaza ait başka bir şey yok.
Yükseltme için Bios gerektiğine emin misiniz?

Burada konusu var.
Paradox Paradox - #75

İlgili konuya yazdım.
Umarım konu sahibi yardım eder.
A ay_bulut - #76
İlgili konuya yazdım.
Umarım konu sahibi yardım eder.

Teşekkürler. dün geceden bu yana forumların altını üstüne getirdim. bir vatandaş. upload yapmamış. hayret verici bir olay.
Paradox Paradox - #77
Teşekkürler. dün geceden bu yana forumların altını üstüne getirdim. bir vatandaş. upload yapmamış. hayret verici bir olay.

Forumların ortak sorunudur işini gören insanların arkalarında bıraktıklarını düşünmemeleri.
İşte bu nedenden ötürü forumumuzda Özel Üyelik sistemi devreye alınmıştır.
A ay_bulut - #78
ustam merhaba sizden ricam reeder A8i Quad custom rom veya 5.1 biosu bulabileceğim bir site varmı yardımcı olursanız sevinirim. 2 gündür kafayı yedirtti bana. ne ses var. nede wifi çekiyor. hangi rom olursa olsun hiç sorun değil.
symbazz symbazz - #79
ustam merhaba sizden ricam reeder A8i Quad custom rom veya 5.1 biosu bulabileceğim bir site varmı yardımcı olursanız sevinirim. 2 gündür kafayı yedirtti bana. ne ses var. nede wifi çekiyor. hangi rom olursa olsun hiç sorun değil.

Size yardımcı olmayı inanın çok isterdim ama benim custom romlarla pek aram yoktur. Aslına bakarsanız pek sıcak bakmam. Yani bir kişinin hazırladığı uydurma bir rom ile 300 kişiden oluşan bir mühendis ekibin hazırladığı rom bir olamaz. Stabil olmaz, sadece günü kurtarır. Ama benim gibi düşünmeyen bu konuya vakıf arkadaşlar mutlaka size yardımcı olacaktır.
A ay_bulut - #80
Size yardımcı olmayı inanın çok isterdim ama benim custom romlarla pek aram yoktur. Aslına bakarsanız pek sıcak bakmam. Yani bir kişinin hazırladığı uydurma bir rom ile 300 kişiden oluşan bir mühendis ekibin hazırladığı rom bir olamaz. Stabil olmaz, sadece günü kurtarır. Ama benim gibi düşünmeyen bu konuya vakıf arkadaşlar mutlaka size yardımcı olacaktır.

anladım. benim amacım wifi ile ses sorunu düzeltmek onun için custom ve orjinal rom farketmiyor. ilginiz için teşekkürler. biraz daha bekleyim bakim. belki konuyu biri okurda Allah için yardım eder. :)

birde bi arkadaşımız burda bi dosya paylaşmış fakat hangi programla yükleneceğini bulamadım. Manufacturing Flash Tool ile denedim. olmadı.
symbazz symbazz - #81
Wifi ve seste nasıl bir sorun var.
A ay_bulut - #82
Wifi ve seste nasıl bir sorun var.

wifi tek çubuk çekiyor. ses te hiç yok. daha önce hepsi varmı
symbazz symbazz - #83
BURADA zaten Paradox bir sorun zaten var demiş. Demek ki donanımsal bir arıza var. Orjinal yazılımın çözemediğini zannetmiyorum ki custom rom çözebilsin.
A ay_bulut - #84
BURADA zaten Paradox bir sorun zaten var demiş. Demek ki donanımsal bir arıza var. Orjinal yazılımın çözemediğini zannetmiyorum ki custom rom çözebilsin.

burdaki rom yükledikten sonra bu sorun oluştu. yüklemeden önce sıkıntı yoktu.
symbazz symbazz - #85
Elektronik arızalar zaten bir anada çıkabilir. Daha önce ses vardır ama sonra bir arızadan dolayı ses kesilebilir. Ses yoksa hoparlör yada hoparlör bağlantılarını kontrol ediniz. İsterseniz orjinal yazılımını tekrar vereyim. Düzgünce yeniden yükleyin.

5.1 sürümü
symbazz symbazz - #86
Önceki sürüm neydi.? 5.1 den 4.4 de düşürmüşseniz yapabilir.
A ay_bulut - #87
Önceki sürüm neydi.? 5.1 den 4.4 de düşürmüşseniz yapabilir.

şuanki sürümü 4.4.4 verdiğiniz linkteki dosyayı indiriyorum. yine Manufacturing Flash Tool ilemi kuruyoryuz
symbazz symbazz - #88
Son verdiğimi yükleyin.
A ay_bulut - #89
Son verdiğimi yükleyin.

son verdiğinizi yükledim. Manufacturing Flash Tool ile yüklediğimde % 7 de hata veriyor. düz çizgiler oluşuyor. rengeler birbirine giriyor.

POJdvN.jpg
symbazz symbazz - #90
Geçiş yapıyorsanız kurunuz. Bu rom 4.4 ten 5.1 e geçiş romudur. Bu sorununuzu çözecektir.
A ay_bulut - #91
Geçiş yapıyorsanız kurunuz. Bu rom 4.4 ten 5.1 e geçiş romudur. Bu sorununuzu çözecektir.

bunuda denemiştim altta resimde kalıyordu. herhangi bir ilerleme olmuyordu. muhtemelen bios sürüm güncel olmadığından yapıyor. yine tekrar deneyim

a1rv04.png
A ay_bulut - #92
PhoneFlashToolLite_5.3.4.1 ile ve verdiğin link ile 5.1 yükselttim. ses sorunu düzeldi. wifi sıkıntısı devam ediyor. bilginiz olsun. konuyu es geçmek istemedim. aynı sorunu yaşayanlar için bir faydası olur belki.
symbazz symbazz - #93
PhoneFlashToolLite_5.3.4.1 ile ve verdiğin link ile 5.1 yükselttim. ses sorunu düzeldi. wifi sıkıntısı devam ediyor. bilginiz olsun. konuyu es geçmek istemedim. aynı sorunu yaşayanlar için bir faydası olur belki.
Geri dönüş yaptığın için teşekkür ederim. Wifi arızasıda kronik bu cihazda zannediyorum.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
A ay_bulut - #94
Geri dönüş yaptığın için teşekkür ederim. Wifi arızasıda kronik bu cihazda zannediyorum.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rica ederim. evet kronik arızaymış.
symbazz symbazz - #95
Gözünüz aydın.
Paradox Paradox - #96
rica ederim. evet kronik arızaymış.

Bluetooth çalışıyor mu?
M murat3390 - #97
merhaba stock roma dönmeye çalışırken [FAILURE] OS flash failure fastboot -s Baytrail563E3660 -S 100M oem partition /tmp/partition.tbl bu hatayla karşılaştım flashtoolda ne yapmam gerekiyor
symbazz symbazz - #98
Stock romu defalarca yüklemeye çalışın. Yada , Scatter dosyasını sp flash toola tanıtın. Sp Flash tool ile ilk önce Format sekmesine geçin, aşağıdaki gibi seçenekler seçili iken Star düğmesine tıklayın ve cihazı usb ye bağlayın.

Screenshot_1.jpg

Format işlemi bitince, tekrar Download sekmesinden stock yazılımı atın. Düzelmesi gerekecek.
U upsmeh - #99
Manufacturing Flash Tool programı ile yükleme yaparken %25 olunca bu hatayı veriyor
[FAILURE] OS flash failure fastboot -s Baytrail72AC3A60 -S 100M oem partition /tmp/partition.tbl
Paradox Paradox - #100
Manufacturing Flash Tool programı ile yükleme yaparken %25 olunca bu hatayı veriyor
[FAILURE] OS flash failure fastboot -s Baytrail72AC3A60 -S 100M oem partition /tmp/partition.tbl

Cihaza teknik servis yolu görünmüş.
Yaşadığınız sorun buradan Nand Flash arızası gibi görünüyor.
U upsmeh - #101
merhaba stock roma dönmeye çalışırken [FAILURE] OS flash failure fastboot -s Baytrail563E3660 -S 100M oem partition /tmp/partition.tbl bu hatayla karşılaştım flashtoolda ne yapmam gerekiyor

Stock romu defalarca yüklemeye çalışın. Yada , Scatter dosyasını sp flash toola tanıtın. Sp Flash tool ile ilk önce Format sekmesine geçin, aşağıdaki gibi seçenekler seçili iken Star düğmesine tıklayın ve cihazı usb ye bağlayın.

Ekli dosyayı görüntüle 476

Format işlemi bitince, tekrar Download sekmesinden stock yazılımı atın. Düzelmesi gerekecek.

cihaz intel olduğu için bunuda yapamadım yani scatter nasıl yapılabilir.
Cihaza teknik servis yolu görünmüş.
Yaşadığınız sorun buradan Nand Flash arızası gibi görünüyor.
Nand Flash mı diyorsun üstat
Paradox Paradox - #102
cihaz intel olduğu için bunuda yapamadım yani scatter nasıl yapılabilir.

Nand Flash mı diyorsun üstat

Bana öyle gibi geldi.
5 5G Bilişim - #103
arkadaşlar bu tableti recovery mode da nasıl açarız ekran kilidi unutulmuş...
symbazz symbazz - #104
Vol+ ve Power tuşlarına basınız.
sistem212 sistem212 - #105
Arkadaşlar A8i quad için 24.01.2018 tarıhınde romu ındırdım
2 lınkte verdıgım

flash toll intell yazılımı atıcagımız program

flah tolu kurdum lınkın ınmesını beklıyorum. her kese kolay gelsın
symbazz symbazz - #106
Bu yazılım yayınlanmış olması lazım.
Paradox Paradox - #107
Bu yazılım yayınlanmış olması lazım.

Evet, paylaşıldı.
Yine de üyemiz üşenmemiş paylaşmış.
Kendisini takdir ediyorum.
Paradox Paradox - #108
Arkadaşlar A8i quad için 24.01.2018 tarıhınde romu ındırdım
2 lınkte verdıgım

flash toll intell yazılımı atıcagımız program

flah tolu kurdum lınkın ınmesını beklıyorum. her kese kolay gelsın

5 5G Bilişim - #109
Ustalar eğer sizde benim gibi bir türlü Recovery Mode a giremezseniz ve tablet açılıyorsa kapatma menüsünden yeniden başlat deyin ekran gider gitmez ses kısma ve açma kapama tuşlarına basın reeder logosu geldiğinde açma kapama tuşundan elinizi çekin ve oldu işte Recovery Mode dasınız...
Paradox Paradox - #110
Ustalar eğer sizde benim gibi bir türlü Recovery Mode a giremezseniz ve tablet açılıyorsa kapatma menüsünden yeniden başlat deyin ekran gider gitmez ses kısma ve açma kapama tuşlarına basın reeder logosu geldiğinde açma kapama tuşundan elinizi çekin ve oldu işte Recovery Mode dasınız...

:alkis:
yasarsen03 yasarsen03 - #111
Elektronik arızalar zaten bir anada çıkabilir. Daha önce ses vardır ama sonra bir arızadan dolayı ses kesilebilir. Ses yoksa hoparlör yada hoparlör bağlantılarını kontrol ediniz. İsterseniz orjinal yazılımını tekrar vereyim. Düzgünce yeniden yükleyin.

5.1 sürümü
Phone Flash Tool ile bu yazılımı yükleyince ses geldi 5.1 e geçiş yazılımı ve 4.4 yazılımlarında ses gelmiyor biostan ses ayarlarını değiştirmeme rağmen yükleyeceklerin bilgisine
A Ahmet464646 - #112
Şey benım redeer a7i quda bide reder m8 tablet war m8 rom atıtmda a71 quad dı bılgsayar goruyoda program nıye gormuyo
Paradox Paradox - #113
Şey benım redeer a7i quda bide reder m8 tablet war m8 rom atıtmda a71 quad dı bılgsayar goruyoda program nıye gormuyo

Yazdıklarınızdan hiç bir şey anlamadım.
Okuma yazmayı yeni mi öğrendiniz?
C cemal3455 - #114
MERHABA BENDE A8İ QUAD TABLET VAR ROMU I9NDIRDIM AMA FLASH YUZDE 5 DE KALIYOR VE HATA VERIYOR NASIL YAPARIZ YARDIMCI OLABILCEK VARMI NE YAPTIMSA YUZDE 5 GECMEDI
A Ahmet464646 - #115
Yazdıklarınızdan hiç bir şey anlamadım.
Okuma yazmayı yeni mi öğrendiniz?
ilk önce pardon yazım hatam için bende reeder a7i quad tablet var dediniz her şeyi yaptım ama bilgisayar "aygıt tanınmadı" hatası veriyo sürücülerin hepsi kurulu olmasına rağmen neden acaba bilgisayarımın wındowsu =Windows 7 64 bit sp1 kurulu bende
Paradox Paradox - #116
ilk önce pardon yazım hatam için bende reeder a7i quad tablet var dediniz her şeyi yaptım ama bilgisayar "aygıt tanınmadı" hatası veriyo sürücülerin hepsi kurulu olmasına rağmen neden acaba bilgisayarımın wındowsu =Windows 7 64 bit sp1 kurulu bende

Burada bulunan konuyu incelemeniz faydalı olacaktır.
E engin6734 - #117
merhabalar yazılım yüklemesi esnasında;
finished. total time: 0.420s

02/13/18 12:26:02.129 INFO : do_flash_finished END OF FLASH

02/13/18 12:26:02.129 ERROR : Port 0/0/8 #0: Flash failure

bu sekilde bi uyarı alıyorum yükleme %25' te kalıyor yardımcı olabilirmisiniz
Paradox Paradox - #118
merhabalar yazılım yüklemesi esnasında;
finished. total time: 0.420s

02/13/18 12:26:02.129 INFO : do_flash_finished END OF FLASH

02/13/18 12:26:02.129 ERROR : Port 0/0/8 #0: Flash failure

bu sekilde bi uyarı alıyorum yükleme %25' te kalıyor yardımcı olabilirmisiniz

Yazılım yükleme işlemi sırasında bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni takip ediniz.
Sürücü sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
D Deniz Bilisim - #119
Merhaba aynı tablet bendede mevcut yazılım dosyasını yükleyemeye çalıştığımda FAILURE] Droidboot boot failure hatası veriyor % 5 kalıyor CUSTOM_CONFIG dosyasını atdığım halde konu hakkında bilgisi olan varmı ?
Paradox Paradox - #120
Merhaba aynı tablet bendede mevcut yazılım dosyasını yükleyemeye çalıştığımda FAILURE] Droidboot boot failure hatası veriyor % 5 kalıyor CUSTOM_CONFIG dosyasını atdığım halde konu hakkında bilgisi olan varmı ?

Konuya yazılan yorumlara göz gezdirdiniz mi?
P polat33 - #121
Yazılım için teşekkür ederim hocam
Paradox Paradox - #122
Yazılım için teşekkür ederim hocam

Rica ederim.
E ertdrn - #123
Reeder a8i quad cihazımda şuan 4.4 yüklü fakat uygulamalar stabil çalışmıyor. 5.1 yazılımı yukledim yazilimlar stabil hale geldi fakat cihazın sesi mikrofonu kulaklıgı komple gitti. Yardim edebilir misiniz ?
Paradox Paradox - #124
Reeder a8i quad cihazımda şuan 4.4 yüklü fakat uygulamalar stabil çalışmıyor. 5.1 yazılımı yukledim yazilimlar stabil hale geldi fakat cihazın sesi mikrofonu kulaklıgı komple gitti. Yardim edebilir misiniz ?

Burada bulunan konudan faydalanarak cihazınız için yazılım arayabilirsiniz.
B berhim2114 - #125
Ustam Öncellikle Yaptığınız Bütün paylaşımlarından dolayı allah sizden razı olsun; Ben sadece bir gün için değil her vakit araştırma yaptığımda size rastlıyorum ve ne kadar emek verdiğinizi görüyorum emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederim kendi adıma
Ama sanki bazı insanlar direk armut piş ağzıma düş ile yorum yapmışlar sabrınızdan dolayı hine tebrik ederim sizi
Forumdakiler çoğunlukla bende dahil yardım isteyenler öncellikle google veya youtubeda araştırmaları hakkında biraz bilgi sahibi olursa sizide fazla uğraştırmazlar kaanatımca.
Paradox Paradox - #126
Ustam Öncellikle Yaptığınız Bütün paylaşımlarından dolayı allah sizden razı olsun; Ben sadece bir gün için değil her vakit araştırma yaptığımda size rastlıyorum ve ne kadar emek verdiğinizi görüyorum emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederim kendi adıma
Ama sanki bazı insanlar direk armut piş ağzıma düş ile yorum yapmışlar sabrınızdan dolayı hine tebrik ederim sizi
Forumdakiler çoğunlukla bende dahil yardım isteyenler öncellikle google veya youtubeda araştırmaları hakkında biraz bilgi sahibi olursa sizide fazla uğraştırmazlar kaanatımca.

Allah (c.c.) cümlemizden razı olsun.
Elimizden geldiğince insanlara faydalı olmaya çalışıyoruz.
D duronur2005 - #127
TEŞEKÜRLER KADEŞİM TAPLEDİ KURTARDIK YANIZ IntelAndroidDrvSetup1.10.0 İNDİRİN DİYERİ HATA VERİYOR
Paradox Paradox - #128
TEŞEKÜRLER KADEŞİM TAPLEDİ KURTARDIK YANIZ IntelAndroidDrvSetup1.10.0 İNDİRİN DİYERİ HATA VERİYOR

Geçmiş olsun.
veled veled - #129
konu çok eski biliyorum ama, elinde olan bu cihazın 5.1 sürümü için bios güncellemesini paylaşabilir mi?

problemim ses ile alakalı, bir kaç farklı rom yükledim, düzelmedi. 5.1 rom yükledim düzelmedi. son şans olarak bios güncellemeyi deneyeceğim.

cihazın içini açıp anakarttan bakmaya çekiniyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
Paradox Paradox - #130
konu çok eski biliyorum ama, elinde olan bu cihazın 5.1 sürümü için bios güncellemesini paylaşabilir mi?

problemim ses ile alakalı, bir kaç farklı rom yükledim, düzelmedi. 5.1 rom yükledim düzelmedi. son şans olarak bios güncellemeyi deneyeceğim.

cihazın içini açıp anakarttan bakmaya çekiniyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Cihaza kulaklık bağlamayı denediniz mi?
veled veled - #131
Denedim. Hatta az önce bir başka çinli üreticinin bios dosyalarını da yükledim ama hala ses sorunu yaşıyorum.
Paradox Paradox - #132
Denedim. Hatta az önce bir başka çinli üreticinin bios dosyalarını da yükledim ama hala ses sorunu yaşıyorum.

Doğrusunu söylemek gerekirse, ben sorunun pek Bios kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.
Cihazınıza ne oldu da ses sorunu yaşamaya başladınız?
veled veled - #133
Cihaz logo ekranında takıldı. Açılmıyordu. Dün bu sayfadan rom indirip kurdum. Sistem açılmaya başladı ama bu defada ses çalışmadı. 4.4 ile başladım. Biraz uğraş sonucu 5.1'i kurdum. Son olarak da az önce başka bir bios yükledim. Hiç biri çözüm olmadı. Galiba donanımsal diyeceğim ama logo ekranında kilitlenmeden önce böyle bir sorunu yoktu.
Paradox Paradox - #134
Cihaz logo ekranında takıldı. Açılmıyordu. Dün bu sayfadan rom indirip kurdum. Sistem açılmaya başladı ama bu defada ses çalışmadı. 4.4 ile başladım. Biraz uğraş sonucu 5.1'i kurdum. Son olarak da az önce başka bir bios yükledim. Hiç biri çözüm olmadı. Galiba donanımsal diyeceğim ama logo ekranında kilitlenmeden önce böyle bir sorunu yoktu.

Sorun bu şekilde başladıysa, sorun yazılım kaynaklıdır.
Bios'a müdahale etmeniz gerekli değildi.
Bu cihazın farklı versiyonları mevcut.
Farklı versiyonlara ait yazılımlarda cihaza ait bölümdeki konu ve yorumlarda paylaşıldı.
Şimdi doğru yazılımı bulsanız bile, Bios'a müdahale ettiğiniz için sorun yaşayabilirsiniz.
veled veled - #135
Konu icersindeki bütün romlari denedim ama çözüm olmadı. İlginiz ve yardımınız için teşekkür ederim bu arada.

çözüldü: son bir tekrar rom yüklemeyi denedim, sorunum çözüldü.

İlginiz için tekrar teşekkürler. İyi Geceler.
E elktay - #136
Konu icersindeki bütün romlari denedim ama çözüm olmadı. İlginiz ve yardımınız için teşekkür ederim bu arada.

Merhaba
Aynı sorun bendede var buradaki yazılımı yükledim tablet açlıdı ama bu seferde sizdeki gibi ses gelmiyor.Ayrıca sanırım otg de çalışmıyor yazlımdan önce kablosuz klavye takıp kullanabiliyordum şu an oda çalışmıyor.Siz hangi yazılımı yüklediniz paylaşırsanız sevinirim.
Paradox Paradox - #137

Geçmiş olsun.
veled veled - #138
Açıkçası o gün 5-6 farklı rom yüklediğim için tam olarak hangisi bilmiyorum. Fakat bu konu başlığından indirdiğim bir romdu ve muhtemelen 5. Sayfada payalşılan geçiş romu ile sorunu çözdüm.

veled veled - #139
Bu gece e yazık ki bilgisayar başında olmayacağım fakat o rom sorununuzu çözmezse yarın bende olan dosyayı da upload ederim.
W Windowsxp - #140
Peki bu tabletin Windows versiyon olanı için önereceğiniz bi sürüm varmi ?
S serturk10 - #141
Selamlar , bu tabletlerdeki ses sorunu tam bi baş belası , çalışan rom dosyasını upload ederseniz sevinirim
D durmus01 - #142
Teşekkür ederim
S serturk10 - #143
bende android 5.1.1 sürümünü yükledim tekrardan , bu sefer düzeldi ses geldi arkadaşlar ilginç bir durum ama daha öncede yüklemiştim 5.1 i ses gelmemişti , bu sefer geldi
Paradox Paradox - #144
bende android 5.1.1 sürümünü yükledim tekrardan , bu sefer düzeldi ses geldi arkadaşlar ilginç bir durum ama daha öncede yüklemiştim 5.1 i ses gelmemişti , bu sefer geldi

Geçmiş olsun.
S sadisa - #145
Arkadaşlar burada bulunan romu indirdim ve elimde bulunan reeder A8i QUAD tablete yükledim. tablet arada kasma ve donma yapmakta daha önemlisi cihazın sesi yok. donanımsal bir sorun değil, tamamen yüklenen romun cihaz için uyumlu olmamasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. başka yerde de başka rom bulamadım 3 günden buyana en az 10 tane değişik romlar indirdim ancak cihaz için olmadığından yükleme yapamıyorum. burada ki rom da Reeder A8i Quad Core Rom yazıyor. Elimdeki cihaz ise Reeder A8i Quad. Burada bulunan ROM linkini ise göremiyorum. Lütfen yardım.
Master Master - #146
Arkadaşlar burada bulunan romu indirdim ve elimde bulunan reeder A8i QUAD tablete yükledim. tablet arada kasma ve donma yapmakta daha önemlisi cihazın sesi yok. donanımsal bir sorun değil, tamamen yüklenen romun cihaz için uyumlu olmamasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. başka yerde de başka rom bulamadım 3 günden buyana en az 10 tane değişik romlar indirdim ancak cihaz için olmadığından yükleme yapamıyorum. burada ki rom da Reeder A8i Quad Core Rom yazıyor. Elimdeki cihaz ise Reeder A8i Quad. Burada bulunan ROM linkini ise göremiyorum. Lütfen yardım.
Başka tarayıcı kullanarak sayfaya ulaşmayı denediniz mi?
S sadisa - #147
Başka tarayıcı kullanarak sayfaya ulaşmayı denediniz mi?
maalesef yetkili olmadığım için göremiyorum.
Master Master - #148
maalesef yetkili olmadığım için göremiyorum.
bulunan konuya göz attınız mı?
S sadisa - #149
Merhaba her şeyi rehberde olduğu gibi yaptım ama ekteki gibi yüzde 5'te kalıyor ve hata veriyor

Ekli dosyayı görüntüle 256
flash tool programını daha yüksek sürümünü deneyiniz. Bende de aynı sorun vardı ve ses çıkmıyordu araştırdığımda phone flash tool lite programının 5.3.2 sürürmünü indirdim ve kurulumunu yaptım. birde IntelAndroidDrvSetup1.10.0 driver programını kurduğumda roomları hatasız şekilde yükledi.
S sadisa - #150
Arkadaşlar sistem212 isimli üyenin vermiş olduğu sayfada bulunan dosyasını yükledim ve ses problemi çözüldü. forumda emeği geçen herkese teşekkür ederim.
S sadisa - #151
bulunan konuya göz attınız mı?
evet ama sorunu çözdüm. teşekkür ederim.
Master Master - #152
Rica ederim.
Paradox Paradox - #153

Geçmiş olsun.
I ibo2350 - #154
bu dosyayla kurulumu yaptım oldu android 5.1.1 ses sorunu düzeldi
Paradox Paradox - #155
bu dosyayla kurulumu yaptım oldu android 5.1.1 ses sorunu düzeldi

Geçmiş olsun.
I ibo2350 - #156
Geçmiş olsun.
teşekkür ederim hepinize
Paradox Paradox - #157
teşekkür ederim hepinize

:alkis:
S srvsgn - #158
%100 uyumlu yazılım. Sorunsuz yüklendi. Yükleme talimatlarına tam bir şekilde uyulursa sorun yok.
S srvsgn - #159
%100 uyumlu yazılım. Sorunsuz yüklendi. Yükleme talimatlarına tam bir şekilde uyulursa sorun yok.
Teşekkürler.
Paradox Paradox - #160

Rica ederim.
M muxo - #161
merhaba arkadaşlar ben 4.4den 5.1 e geçmek istiyorum. fakat tabletimin bios'u eski sürüm oldugu için 5.1 rom dosayalarının hepsi yüklerken yüzde 7 de kalıp hata veriyor. tahminen cihazımın bios'u eski oldugundan güncelleme yapamıyorum. konunun en basındaki paylasımdaki bios linki kırık. acaba elinde olan varsa paylasabilir mi?
Paradox Paradox - #162
merhaba arkadaşlar ben 4.4den 5.1 e geçmek istiyorum. fakat tabletimin bios'u eski sürüm oldugu için 5.1 rom dosayalarının hepsi yüklerken yüzde 7 de kalıp hata veriyor. tahminen cihazımın bios'u eski oldugundan güncelleme yapamıyorum. konunun en basındaki paylasımdaki bios linki kırık. acaba elinde olan varsa paylasabilir mi?

Ne yazık ki bende yok.
Konu sahibine durumu bildirdim ama geri dönüş yapmadı.
M muxo - #163
Ne yazık ki bende yok.
Konu sahibine durumu bildirdim ama geri dönüş yapmadı.
hocam ilgin için teşekkür ederim.
Paradox Paradox - #164
hocam ilgin için teşekkür ederim.

Rica ederim.
S samazung - #165
4.4 den 5.1 e geçerken optimize ediliyorda kalıyorsa deneyin arkadaşlar
Dosya linki kırık. Yenileyebilirmisiniz.
sjjsjsjs sjjsjsjs - #166
Yazılımın android sürümü nedir?
Paradox Paradox - #167
Yazılımın android sürümü nedir?

Sanırım Android 4.4
M mutant146 - #168

buyrun bios dosyası
Paradox Paradox - #169

buyrun bios dosyası

:tsk:
C colonel255 - #170
merhaba,
epey zaman olmuş ama a8i quad tabletim var. hard format atıldıktan sonra wifi çekim gücü 1 seviyeye düştü.
forumda belirtildiği gibi format atmaya çalışırken %3 de takılı kalıyor.
aygıt yöneticisi kontrol ettiğimde bir bileşende ünlem işareti çıkıyor.
bu anda bilgisayar tablettin sürücüsünü kurmaya çalışıyor. ek-1 deki resim,
ama 5 dk sonra ek-2 deki hatayı alıyorum.
konu hakkında yardımcı olabilecek biri var mı acaba ?

1.png

2.png
Paradox Paradox - #171
merhaba,
epey zaman olmuş ama a8i quad tabletim var. hard format atıldıktan sonra wifi çekim gücü 1 seviyeye düştü.
forumda belirtildiği gibi format atmaya çalışırken %3 de takılı kalıyor.
aygıt yöneticisi kontrol ettiğimde bir bileşende ünlem işareti çıkıyor.
bu anda bilgisayar tablettin sürücüsünü kurmaya çalışıyor. ek-1 deki resim,
ama 5 dk sonra ek-2 deki hatayı alıyorum.
konu hakkında yardımcı olabilecek biri var mı acaba ?

Ekli dosyayı görüntüle 2281

Ekli dosyayı görüntüle 2282

Sürücü yükleme işlemini aşağıdaki videoda belirtildiği gibi yapmaya çalışır mısınız?

Y yucelgsm - #172
benim cihaz açılmıyor sarı sarı yazılar geliyor usb ye takıyorum görmüyor pc farklı bir mod a alıp yazılım yükleme şansım varmıdır bu tablete
Paradox Paradox - #173
benim cihaz açılmıyor sarı sarı yazılar geliyor usb ye takıyorum görmüyor pc farklı bir mod a alıp yazılım yükleme şansım varmıdır bu tablete

Cihazınızın USB portunda bir sorun olabilir mi?
S silicii - #174
Formun başında verdiğin doaya reederin 4.4.4 kit kat sürümü degilmi?
Paradox Paradox - #175
Formun başında verdiğin doaya reederin 4.4.4 kit kat sürümü degilmi?

Konuya yazılan yorumları okudunuz mu?
N Nuro35 - #176
Selamun aleykum a8i quad tablet yazılım çöktü sımdı hata veriyor versiyon kartın @Paradox

IMG_20200311_032746.jpg

IMG_20200311_032619.jpg

IMG_20200311_032917.jpg
Paradox Paradox - #177
Selamun aleykum a8i quad tablet yazılım çöktü sımdı hata veriyor versiyon kartın @Paradox

Ekli dosyayı görüntüle 3244

Ekli dosyayı görüntüle 3245

Ekli dosyayı görüntüle 3246

Konuda paylaşılan yazılım işinize yaramadı mı?
N Nuro35 - #178
2 adet reeder var elimde dün gece dıyerını yaptım bios olmayan modeli normal quada8ic yazılımı attım buna hata verıyor %4 veya %8 hata veriyor bu ekteki bios dosyası a8i quad uyumlumu önce bu biosu yazıp sonra 4.4 veya 5.1 atmalıyım sanırım
Paradox Paradox - #179
2 adet reeder var elimde dün gece dıyerını yaptım bios olmayan modeli normal quada8ic yazılımı attım buna hata verıyor %4 veya %8 hata veriyor bu ekteki bios dosyası a8i quad uyumlumu önce bu biosu yazıp sonra 4.4 veya 5.1 atmalıyım sanırım

Bu cihaz hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
Bu nedenle bir şeyler yazarak sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum.
Konuya yazılan yorumları okuduktan sonra bireysel olarak ne yapacağınıza karar vermeniz daha faydalı olacaktır.
N Nuro35 - #180
Anladım biosa girmeye çalışayım sanırım bu anakart bioslu versiyonlu çözecem bunu egerki donanımsal sorun yoksa bilgi yazarım
Paradox Paradox - #181
Anladım biosa girmeye çalışayım sanırım bu anakart bioslu versiyonlu çözecem bunu egerki donanımsal sorun yoksa bilgi yazarım

Tamamdır.
Geri bildirimlerinizi bekliyoruz efendim.
S saian - #182
Reeder a8i quad için verdiği 5.1.1 I861B3CA51_1510011_1209_ljy_64_20170419 rom dosyası I861B1 ile uyumsuz ses sorunu var defalarca yükledim bu versiyonda pil göstergesi ve çift tıkla ekran açma vardı siz denedinizmi.
K kayitsiz - #183
Merhabalar bende de bir adet a8i var usb soketi kırılmıştı yenisini taktım ama veri yolları kopuk, sadece şarj edebiliyorum. Uzun zamandır çalıştırmıyordum. Şimdi çalıştırdığımda sadece sistem açılıyor fakat hiç bir program çalışmıyor. Tam açılacakken o programın durdurulduğu mesajı çıkıyor ve açılmadan kapanıyor fabrika ayarlarına döndürdüm olmadı, hard reset yaptım olmadı, rom arıza yaptı diye düşünüyorum. Rom yüklemeyi düşünüyorum fakat usb dışı bir yöntem olmalı çünkü şarj etme dışında çalışmıyor geriye kalan çözüm sdcard üzerinden olmalı, bir önerisi olan varsa sevinirim.
Paradox Paradox - #184
Merhabalar bende de bir adet a8i var usb soketi kırılmıştı yenisini taktım ama veri yolları kopuk, sadece şarj edebiliyorum. Uzun zamandır çalıştırmıyordum. Şimdi çalıştırdığımda sadece sistem açılıyor fakat hiç bir program çalışmıyor. Tam açılacakken o programın durdurulduğu mesajı çıkıyor ve açılmadan kapanıyor fabrika ayarlarına döndürdüm olmadı, hard reset yaptım olmadı, rom arıza yaptı diye düşünüyorum. Rom yüklemeyi düşünüyorum fakat usb dışı bir yöntem olmalı çünkü şarj etme dışında çalışmıyor geriye kalan çözüm sdcard üzerinden olmalı, bir önerisi olan varsa sevinirim.

Yanılmıyorsam bu cihaza normal yollardan hafıza kartı üzerinden yazılım yüklenmiyor.
Cihazınızın yazılımına Root yetkileri ile müdahale etmediyseniz ve cihazınızın virüslü değilse,
Bahsettiğiniz sorunlar, Nand Flash arızasının habercisi olabilir.
Basit bir deyişle, cihazınızın hard diski arızalanıyor olabilir, belki de çoktan arızalanmıştır.
K kayitsiz - #185
Yanılmıyorsam bu cihaza normal yollardan hafıza kartı üzerinden yazılım yüklenmiyor.
Cihazınızın yazılımına Root yetkileri ile müdahale etmediyseniz ve cihazınızın virüslü değilse,
Bahsettiğiniz sorunlar, Nand Flash arızasının habercisi olabilir.
Basit bir deyişle, cihazınızın hard diski arızalanıyor olabilir, belki de çoktan arızalanmıştır.

Ozaman tek seçenek veri yolu onarımı kalıyor sanırım. Şansımızı deneyelim bakalım teşekkürler.
Paradox Paradox - #186
Ozaman tek seçenek veri yolu onarımı kalıyor sanırım. Şansımızı deneyelim bakalım teşekkürler.

:rica:
K kayitsiz - #187
Şimdi bilgilendirme zamanı!
Öncelikle bu konu üzerinde şimdiye kadar önerilmiş bütün rom ve programları indirdim.
PhoneFlashToolLite_5.8.4.0 indirdim ve kurdum sonra A7İ pdf dosyasındaki talimatlarla yüklemeye giriştim. İlk olarak 5.1 düncelleme romunu yükledim yükleme tamamlandı fakat yüklemeden sonra ses yoktu ve wi-fi cok yavaştı. Bu sefer yeniden yükleme işlemine başladım ve doğrudan 5.1 romunu yükledim. İşlem tamamlandı ve ses geldi wi-fi de uygun hızda çalışıyor. Tabii bunun için USB soketin kopuk veri yollarını onardım, birde start ve ses tuşlarının filmi koptuğu için onlara yeniden ince bir kablo çektim. Sonuç: sistem şu an çalışıyor dolayısıyla bende telefonumu kızımdan kurtarmak adına çıktığım bu yolda yeni bir tablet almadan bu tableti kurtarmış oldum. Ayrıca forumda bu konuda paylaşım yapmış herkese çok teşekkür ederim.
Paradox Paradox - #188
Şimdi bilgilendirme zamanı!
Öncelikle bu konu üzerinde şimdiye kadar önerilmiş bütün rom ve programları indirdim.
PhoneFlashToolLite_5.8.4.0 indirdim ve kurdum sonra A7İ pdf dosyasındaki talimatlarla yüklemeye giriştim. İlk olarak 5.1 düncelleme romunu yükledim yükleme tamamlandı fakat yüklemeden sonra ses yoktu ve wi-fi cok yavaştı. Bu sefer yeniden yükleme işlemine başladım ve doğrudan 5.1 romunu yükledim. İşlem tamamlandı ve ses geldi wi-fi de uygun hızda çalışıyor. Tabii bunun için USB soketin kopuk veri yollarını onardım, birde start ve ses tuşlarının filmi koptuğu için onlara yeniden ince bir kablo çektim. Sonuç: sistem şu an çalışıyor dolayısıyla bende telefonumu kızımdan kurtarmak adına çıktığım bu yolda yeni bir tablet almadan bu tableti kurtarmış oldum. Ayrıca forumda bu konuda paylaşım yapmış herkese çok teşekkür ederim.

Geçmiş olsun.
A alptrek - #189
Bir günüm bu cihaza gitti sorunu çözemedim. Asla işlem tamamlanmıyor hata veriyor. Sanal makineye win7 kurup denedim tüm driverları doğru kurmama rağmen Android ADB interfacedeki ünlemi bir türlü kaldıramadım. Şimdi farklı bir win7 isosu indiriyorum birde öyle deneyeceğim. Cihaza Lubuntu'yu sdcarda yazıp live system olarak kullanabliyorum ama kendi romunu bir türlü kuramadım hep hata veriyor.

printThread_attachments

• Ek Açıklama 2020-08-24 183645.png
    Ek Açıklama 2020-08-24 183645.png
    102 KB · Görüntüleme: 15
Paradox Paradox - #190
Bir günüm bu cihaza gitti sorunu çözemedim. Asla işlem tamamlanmıyor hata veriyor. Sanal makineye win7 kurup denedim tüm driverları doğru kurmama rağmen Android ADB interfacedeki ünlemi bir türlü kaldıramadım. Şimdi farklı bir win7 isosu indiriyorum birde öyle deneyeceğim. Cihaza Lubuntu'yu sdcarda yazıp live system olarak kullanabliyorum ama kendi romunu bir türlü kuramadım hep hata veriyor.

Sonuç nedir?
A alptrek - #191
Sanal makineye başka bir win 7 kurdum ama yine aynı hata olduğu için rom kurmaya başlayamıyor bile.
A alptrek - #192
Kendi bilgisayarımda denenebilecek her şeyi denedim w10 ile. Fazladan w10lu bir laptopta da denedim durum aynı. Eğer elime bir w7 kurulu makine geçerse ya da kendim dualboot yaparsam son çare deneyebileceğim. Şayet yine aynı sorun olursa emmc çipinde bir arıza olabilir diye düşünüyorum. Ama linux sistemleri çalıştırıyor tablet. Yapacak bir şey kalmayınca bari windows kurayım dedim tabletin rami 1gb, biosu uefi, uefi olduğu için sadece 64bit işletim sistemlerini kabul ediyor. 64 bit sistemlerde minimum 2gb ram istediği için windowsta kuramıyoruz. Eğer 32bit olup boot menüde gözükecek bir işletim sistemi bulabilirsem ya da arka yol bularak bu noktaya gelebilirsem belki windows 10 kurarak devam edebilirim ama çok zor gözüküyor.
Paradox Paradox - #193
Kendi bilgisayarımda denenebilecek her şeyi denedim w10 ile. Fazladan w10lu bir laptopta da denedim durum aynı. Eğer elime bir w7 kurulu makine geçerse ya da kendim dualboot yaparsam son çare deneyebileceğim. Şayet yine aynı sorun olursa emmc çipinde bir arıza olabilir diye düşünüyorum. Ama linux sistemleri çalıştırıyor tablet. Yapacak bir şey kalmayınca bari windows kurayım dedim tabletin rami 1gb, biosu uefi, uefi olduğu için sadece 64bit işletim sistemlerini kabul ediyor. 64 bit sistemlerde minimum 2gb ram istediği için windowsta kuramıyoruz. Eğer 32bit olup boot menüde gözükecek bir işletim sistemi bulabilirsem ya da arka yol bularak bu noktaya gelebilirsem belki windows 10 kurarak devam edebilirim ama çok zor gözüküyor.

Doğrusunu söylemek gerekirse işiniz zor.
Kolaylıklar dilerim.
A alptrek - #194

Hocam bende de A8i quad var yüklediğiniz resimlerdeki aynı sorunu alıyorum siz çözebildiniz mi ?
M misgzrtt - #195
Merhaba, reeder a8i quad tablet açılış ekranında beklediği ve açılmadığı için bu rom u yükledim şuan açıldı ancak ses gelmiyor aux ile kulaklık vs. bağlayınca da ses gelmiyor ne yapmam gerekir
Paradox Paradox - #196
Merhaba, reeder a8i quad tablet açılış ekranında beklediği ve açılmadığı için bu rom u yükledim şuan açıldı ancak ses gelmiyor aux ile kulaklık vs. bağlayınca da ses gelmiyor ne yapmam gerekir

Konuya yazılan yorumlara bir bakınız.
Yanılmıyorsam farklı yazılımların indirme bağlantıları konuya yazılan yorumlarda mevcut.
İ İlkeryarar - #197
Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz?
Anlamadım.

Şayet cihazınıza yazılım yüklemesi yapmaya çalışıyorsanız,
İndirdiğiniz dosyalarına arasında bir anlatım mevcut.
ben reeder a8i quad tablete 5.1.1 yükledim ses çıkmaz oldu neden
Paradox Paradox - #198
ben reeder a8i quad tablete 5.1.1 yükledim ses çıkmaz oldu neden

İ İlkeryarar - #199
yok neden
Paradox Paradox - #200

Bilmem, belki sorunuza çözüm bulursunuz.
B breakbeat - #201
Merhabalar saat 18.00 den beri pc başındayım okumadığım denemediğim şey kalmadı, şuan saat 03.40. Elimde bir adet a8i quad tablet var. tablet açılmaya çalışırken 2 3 kere kitap simgesi çıkıyor açılmaya çalışıyor daha sonra recovery mode a giriyor kendi kendine. intel flash tool ile rom yüklemeye çalıştım time out hatası verdi. manufacturing le denedim %5 te takılı kalıyor. Tableti dümdüz pc ye bağlayınca aygıt yöneticisinde android olarak yazıyor. tuşlarına basılı tutup bağlayınca intel android AD yazıyor ve sorunlu donanım olarak gösteriyor. Bana bi yardımcı olur musunuz lütfen?

Sd kartla rom yüklemeye çalıştım o da olmadı phoneixcard uygulaması romu karta yazmıyor hata veriyor.

Sitedeki 2 romu da indirdim 5.1 ve 4.4. olanı ikisinide defalarca denedim 4.4 olan %5 te kalıyor manufacturingte 5.1 olan %3 te kalıyor.

Şimdiden teşekkür ederim
Paradox Paradox - #202
Merhabalar saat 18.00 den beri pc başındayım okumadığım denemediğim şey kalmadı, şuan saat 03.40. Elimde bir adet a8i quad tablet var. tablet açılmaya çalışırken 2 3 kere kitap simgesi çıkıyor açılmaya çalışıyor daha sonra recovery mode a giriyor kendi kendine. intel flash tool ile rom yüklemeye çalıştım time out hatası verdi. manufacturing le denedim %5 te takılı kalıyor. Tableti dümdüz pc ye bağlayınca aygıt yöneticisinde android olarak yazıyor. tuşlarına basılı tutup bağlayınca intel android AD yazıyor ve sorunlu donanım olarak gösteriyor. Bana bi yardımcı olur musunuz lütfen?

Sd kartla rom yüklemeye çalıştım o da olmadı phoneixcard uygulaması romu karta yazmıyor hata veriyor.

Sitedeki 2 romu da indirdim 5.1 ve 4.4. olanı ikisinide defalarca denedim 4.4 olan %5 te kalıyor manufacturingte 5.1 olan %3 te kalıyor.

Şimdiden teşekkür ederim

Bu cihaz oldukça sorunlu bir cihaz.
Neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor.
Doğrusunu söylemek gerekirse işiniz oldukça zor.
Burada bulunan konulara ve konulara yazılan yorumlara dikkatlice bakmanız faydalı olacaktır.
B breakbeat - #203
Bu cihaz oldukça sorunlu bir cihaz.
Neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor.
Doğrusunu söylemek gerekirse işiniz oldukça zor.
Burada bulunan konulara ve konulara yazılan yorumlara dikkatlice bakmanız faydalı olacaktır.
iade ettim aldğım kişiye teşekkür ederim
Paradox Paradox - #204
iade ettim aldğım kişiye teşekkür ederim

Geçmiş olsun.
xby28 xby28 - #205
Teşekkür ederim.
Paradox Paradox - #206
B Beler01 - #207
Selamun aleyküm hocam günlerdir uğraşıyorum denemediğim yol kalmadı bir türlü sonuca ulaşamadım malesef.Bütün adımları tek tek kontrol ederek uyguluyorum %5 de kalıyor tabletde ise Entering Dnx Mode Waiting for fastboot comand... bu şekilde kalıyor usb kablosu değiştirdim portları denedim tek tek pc değiştirdim olmadı malesef yardımcı olursan sevirim
Paradox Paradox - #208
Selamun aleyküm hocam günlerdir uğraşıyorum denemediğim yol kalmadı bir türlü sonuca ulaşamadım malesef.Bütün adımları tek tek kontrol ederek uyguluyorum %5 de kalıyor tabletde ise Entering Dnx Mode Waiting for fastboot comand... bu şekilde kalıyor usb kablosu değiştirdim portları denedim tek tek pc değiştirdim olmadı malesef yardımcı olursan sevirim

Sürücüler doğru bir şekilde yükleniyor mu?
Cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilirsiniz?
Sık sık uygulamaların durdurulma hataları ile karşılaşıyor muydunuz?
muhammer5534 muhammer5534 - #209
SELAM ARKADAŞLAR ELİNDE REEDER A8İ QUARD 4.4.4 YAZILIM OLAN VARSA PAYLAŞIN LÜTFEN
Paradox Paradox - #210
SELAM ARKADAŞLAR ELİNDE REEDER A8İ QUARD 4.4.4 YAZILIM OLAN VARSA PAYLAŞIN LÜTFEN

Konuda paylaşılan yazılımı denediniz mi?
muhammer5534 muhammer5534 - #211
2015 olan anakartlarda bios güncelemsi gerekiyor ama güncellemeye gelince sorun yaratıyor mecbur bu anakartlara 4.4.4 atmak gerek 2015 anakartlar pil değiğşimi vaya pili söküp geri takılınca sell düşüyor reeder site meçhul oldu şu an 4 tane çihaz 4.4.4 yazılım bekliyor benim elimde var hiç
muhammer5534 muhammer5534 - #212
2016 olan ankartlara sorunsuz 5.1.1 sorunsuz atılıyor bizim 2015 için 4.4.4 dü bulmadan başka yapacak bir şeyimiz yok
Paradox Paradox - #213
2016 olan ankartlara sorunsuz 5.1.1 sorunsuz atılıyor bizim 2015 için 4.4.4 dü bulmadan başka yapacak bir şeyimiz yok

Konuda paylaşılan yazılımın Android sürümü nedir?
Yazılım arşivim yanımda olmadığı için kontrol edemiyorum.
B barutcu - #214
Merhaba; herkese iyi haftasonları.
Forumdaki bütün konuları okudum, driverları yükledim, tableti DNX moduna geçirerek (farklı kombinasyon ile önce dnx sonra bağlama, bilgisayara bağlayıp dnx moduna geçme...vs) hepsini denedim. Maalesef bilgisayar (windows 11) hiçbir şekilde cihazı görmüyor. Kablo değişikliği yaptım ama sonuç aynı. Zaten bilgisayara bağlayınca şarj olmaya başlıyor cihaz yani kablodada sorun yok. Başka yerlerde okuduğum kadarıyla Windows sürümüyle alakalı drivarlar yüklenmediğini öğrendim. SD kart üzerinden rom atma olabilir mi? ya da güncel driver üzerinden kurulum yapabilen var mı. Bende çöp olan tableti değerlendirmeye çalışıyorum. Teşekkürler.
teknikk1 teknikk1 - #215
Merhaba; herkese iyi haftasonları.
Forumdaki bütün konuları okudum, driverları yükledim, tableti DNX moduna geçirerek (farklı kombinasyon ile önce dnx sonra bağlama, bilgisayara bağlayıp dnx moduna geçme...vs) hepsini denedim. Maalesef bilgisayar (windows 11) hiçbir şekilde cihazı görmüyor. Kablo değişikliği yaptım ama sonuç aynı. Zaten bilgisayara bağlayınca şarj olmaya başlıyor cihaz yani kablodada sorun yok. Başka yerlerde okuduğum kadarıyla Windows sürümüyle alakalı drivarlar yüklenmediğini öğrendim. SD kart üzerinden rom atma olabilir mi? ya da güncel driver üzerinden kurulum yapabilen var mı. Bende çöp olan tableti değerlendirmeye çalışıyorum. Teşekkürler.
mrb.cihazın usb girişi tamir görmüş olabilir ya da, pin uçlarında temassızlık vardır...şarj olması sizi yanıltmasın...işletim sistemi farklı bir pc de deneyin...sd kart için bir fikrim yok...kolay gelsin..
B barutcu - #216
Cihaz hiç açılmadı, tamir görmedi. Superonline hediyesiydi hic kullanilmayinca bi tarafta atildi kaldi. Linux olan bir bilgisayarda deneyecegim. Windows 8 de denedim ondada ayni sonuç. Otg kanlosu ile direk windows deneyebilirim belki sd kartdan. Kablo cinsi nedir? Otg donusturucu icin? Yanitiniz icin tesekkurler.
Paradox Paradox - #217
Cihaz hiç açılmadı, tamir görmedi. Superonline hediyesiydi hic kullanilmayinca bi tarafta atildi kaldi. Linux olan bir bilgisayarda deneyecegim. Windows 8 de denedim ondada ayni sonuç. Otg kanlosu ile direk windows deneyebilirim belki sd kartdan. Kablo cinsi nedir? Otg donusturucu icin? Yanitiniz icin tesekkurler.

Cihazınız Intel işlemcili, bu nedenle Microsoft Windows 10 ve 11 işletim sistemlerinde sürücü sorunu yaşamamanız gerekiyor.
Cihazınız uzun süre kullanılmadıysa, cihazınızın bataryası ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
B barutcu - #218
Merhaba; cihaz uzun zaman kullanılmadı ama şimdi toparladı. 1 gün civarı gitmeye başladı şarjı. Bu arada micro usb'de flash bellek bağlıyorum görüyor. Sd kartı görüyor. Sadece bilgisayarda sürücüleri yüklemem rağmen hiçbir tepki yok. Muhtemelen driver ile ilgili bir şeyi yapamıyorum ama. OTG kablosu kargoda :) gelsin onunla direk windows kasacağım :)
Paradox Paradox - #219
Merhaba; cihaz uzun zaman kullanılmadı ama şimdi toparladı. 1 gün civarı gitmeye başladı şarjı. Bu arada micro usb'de flash bellek bağlıyorum görüyor. Sd kartı görüyor. Sadece bilgisayarda sürücüleri yüklemem rağmen hiçbir tepki yok. Muhtemelen driver ile ilgili bir şeyi yapamıyorum ama. OTG kablosu kargoda :) gelsin onunla direk windows kasacağım :)

Sonucu merakla bekliyoruz efendim.
teknikk1 teknikk1 - #220
windows yükleme ile hiç zaman kaybetme bence.yine de siz bilirsiniz.geçen yıl denemiştim..başaramadım bi türlü...bu cihaza kitkat stabil çalışıyor...lollipop da yükleniyor ama oda kasıyor...bu modelin 3-4 anakart versiyonu var...sadace 1versiyona lollipop yükleniyor...bios çökerse tablet çöp oluyor bilginize...kolay gelsin
B barutcu - #221
Merhaba tekrardan. Maalesef windows yükleme olayı hayal oldu. Şimdi eski haline döndürmek istiyorum. Orjinal rom vs... hepsini indirdim.
Sd kartdan bilmediğim bir bios güncellemeside yaptım.
Sd karta yüklediğim tüm işletim sistemlerini görüyor cihaz. Kur dediğimde maalesef hiçbirini kurmuyor. Live olarak denediğimde onlarıda maalesef açmıyor.
Bios+ uygun yazılım paylaşabilirseniz sevinirim. Linixium vs... hepsini denedim :(
A acibiber2 - #222
merhabalar, A8İ Quad model cihaz, 2015 anakart 1/16 A86F8UBMTEST4 kodlu biosa ihtiyacım var eeprom vs yedek alıp yükleyebilen varsa çok teşekkür ederim
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/reeder-a8i-quad-core-rom.731/