Reeder A8i Rom

Reeder A8i Rom

Paradox Paradox - #1
Reeder A8i Rom
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)
www.mobilkulup.com

14.gif

16.gif

Sunum içeriği:
Reeder A8i Rom
Sürücüler
Yazılım Yükleme Aracı

Yazılım Yükleme Rehberi
O ortakatro - #2
sayafaya ulaşılamıyor,elinde rom olan varmı arkadaşlar?
Paradox Paradox - #3
sayafaya ulaşılamıyor,elinde rom olan varmı arkadaşlar?

Konu içeriği güncellenmiş ve yazılım indirme bağlantıları yenilenmiştir.
Hellfire31 Hellfire31 - #4
Bana acil bu rom lazım lütfen yardım edin. Reeder tablet yazılım sayfasına girilmiyor. :(
Paradox Paradox - #5
Bana acil bu rom lazım lütfen yardım edin. Reeder tablet yazılım sayfasına girilmiyor. :(

Yazılım indirme bağlantısı forumumuzda paylaşılmış ama ne yazık ki siz göremiyorsunuz.
Reeder ile iletişim kurarsanız, size mutlaka yardımcı olacaklardır.
H Hknozdemr - #6
selamlar reeder ın elinde a8i 32gb 4.2 yazılımı yokmuş.sizde varsa yüklermisiniz acaba
Paradox Paradox - #7
selamlar reeder ın elinde a8i 32gb 4.2 yazılımı yokmuş.sizde varsa yüklermisiniz acaba

Bahsettiğiniz yazılım zaten paylaşılmış ama siz göremiyorsunuz.
H Hknozdemr - #8
3 gündür uzun uğraşlar sonucu her denememe rağmem orjinal reeder 32GB A8i 4.4.yazılımını bir türlü yükleyemedim %31 de kalıyordu hep. Fakat sizde A8İ 32GB 4.4.yazılımını yüklerken hata alıp tabletiniz açılmıyorsa altta verdigim link birebir reeder a8i 32GB la aynı olan teclast p89 mininin yazılımıdır.Bizzat kendim denedim ve artık tabletim çalışıyor ve şimdilik gayet stabil ilk yüklemede tamamen çince oluyor tablet ama dil ayarlarından türkçeye çevirebiliyorsunuz.içinde gelen tüm çince uygulamaları kaldırabiliyorsunuz inşallah işinize yarar.

Paradox Paradox - #9
3 gündür uzun uğraşlar sonucu her denememe rağmem orjinal reeder 32GB A8i 4.4.yazılımını bir türlü yükleyemedim %31 de kalıyordu hep. Fakat sizde A8İ 32GB 4.4.yazılımını yüklerken hata alıp tabletiniz açılmıyorsa altta verdigim link birebir reeder a8i 32GB la aynı olan teclast p89 mininin yazılımıdır.Bizzat kendim denedim ve artık tabletim çalışıyor ve şimdilik gayet stabil ilk yüklemede tamamen çince oluyor tablet ama dil ayarlarından türkçeye çevirebiliyorsunuz.içinde gelen tüm çince uygulamaları kaldırabiliyorsunuz inşallah işinize yarar.

Geçmiş olsun.
Paylaşım için teşekkürler.
H Hknozdemr - #10
yukarda verdiğim link 4.2.2 dir. Aynı markanın 4.4. olan yazılımıda var fakat onu yüklerken yine hata verdi 4.2.2 de sıkıntı yok.
H Hknozdemr - #11
sağolun ben teşekür ederim
Paradox Paradox - #12
sağolun ben teşekür ederim

Rica ederim.
K kaydonlee - #13

reeder a8i tabletime bu yazılımı başarılı bir şekilde yükledim. Fakat daha önce açılan oyunlar açılış esnesında kapanabiliyor. örneğin clash royel gibi.. Tabletin aşırı ram harcadığını farkettim. Bu sorunuma bir çare var mı? şimdiden tsk ederim.
Paradox Paradox - #14
reeder a8i tabletime bu yazılımı başarılı bir şekilde yükledim. Fakat daha önce açılan oyunlar açılış esnesında kapanabiliyor. örneğin clash royel gibi.. Tabletin aşırı ram harcadığını farkettim. Bu sorunuma bir çare var mı? şimdiden tsk ederim.

Cihazınızı Root'layınız ve gereksiz sistem uygulamalarını kaldırınız.
M muxo - #15
merhaba kardeş. bu 5.1 olan rom mu? 4.4 olan mı?
Paradox Paradox - #16
merhaba kardeş. bu 5.1 olan rom mu? 4.4 olan mı?

Ne yazık ki konu hakkında bir bilgim yok.
Zamanında Reeder'den indirmiştim.
Reeder yazılım paylaşımını bırakınca da, insanların işleri görülsün diye paylaştım.
H hakan6134 - #17
Lütfen bılgısayarıma baglanıp bırı bana yardım edebılır mı 4.4.4 yükleyeıblıyorum ama 5.1 yuzde 10 da kalıyor atmıyor droidboot a
hardnrocker hardnrocker - #18
Ne yazık ki konu hakkında bir bilgim yok.
Zamanında Reeder'den indirmiştim.
Reeder yazılım paylaşımını bırakınca da, insanların işleri görülsün diye paylaştım.
Hocam, komşum batarya çabuk bitiyor şikayeti ile bana verdi. Üstünde 5.1.1 rom yüklü geldi. Sıfırlama yaptım. Power ve ses kısma tuşuna basarak menüden wipe yaptım iki tane. Fakat düzelme olmadı. 5 romu yeniden indirip intel flash ile baştan attım. Arada takılıyor oyun yükleyince. Batarya az geldiğinden, başka tabletten çıkma 4200mAh bataryayı arka kasasının üstüne monte ettim, içeriden birleştirdim, iki batarya ile çalışıyor şu an, modifiye ettim.
s3.gif
Şimdi biraz daha uzun gidiyor batarya fakat yazılım ölü. Launcher 3 hatası veriyor. Sanırım rom bellek çökmüş olabilir, yani kendi hafızası. Custom rom bulma şansı var mı? Adres verebilir misiniz? Ya da en üstteki 4.4.4 mü onu mu yükleyeyim? @Hknozdemr 4.2.2 versiyon demiş. Onu mu indireyim, sorunsuz kurulum için?

Düzenleme yapayım; En üstteki dosyayı indirdim. İçinde tool&driver 4.2, 4.4, Reeder A8i V1, V2, V3 yazan klasörler (sanırım rom) ve kurulum kılavuzları var.

reed.jpg
hardnrocker hardnrocker - #19
Lütfen bılgısayarıma baglanıp bırı bana yardım edebılır mı 4.4.4 yükleyeıblıyorum ama 5.1 yuzde 10 da kalıyor atmıyor droidboot a
Biraz geç cevap olacak, fakat 5.1 yüklü. Kasma ve launcher 3 hatası veriyor. Sonra bazı uygulamalar çöküyor sistem bileşenlerinde.
hardnrocker hardnrocker - #20

Bende en üstteki dosyalar işe yaramadı, yüklemeniz silinmiş. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.
hardnrocker hardnrocker - #21
Yükleme dosyası elinizde var mı? Silinmiş üstteki adres. Yüklerseniz sevinirim.
Paradox Paradox - #22
Yükleme dosyası elinizde var mı? Silinmiş üstteki adres. Yüklerseniz sevinirim.

Benim paylaştığım yazılımın indirme bağlantısı sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
hardnrocker hardnrocker - #23
Benim paylaştığım yazılımın indirme bağlantısı sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
Hocam sizin bağlantıdaki dosyayı indirdim fakat v1, v2, v3 klasörü içindekileri flashlayamadım. Ayrıca o içeriklerin ne olduğunu bilmiyorum. İçine yazılmamış ne oldukları. 3 farklı yol ile flashlanıyor, fakat bende hiçbiri olmadı. Her biri yaklaşık 300 mb civarı idi sanırım. Bir sürüm flash sorun veriyor. Başka sürüm yükleyince çalışmadı. Fastboot modunda, recovery modunda çalışmıyor.
Biraz kasıp ısınma yapınca donma noktasına geliyor tablet. Sanırım çöp. 4.2.2 bulursam denemek lazım. Onun dışında ömrü bitmiş sanırım.
Paradox Paradox - #24
Hocam sizin bağlantıdaki dosyayı indirdim fakat v1, v2, v3 klasörü içindekileri flashlayamadım. Ayrıca o içeriklerin ne olduğunu bilmiyorum. İçine yazılmamış ne oldukları. 3 farklı yol ile flashlanıyor, fakat bende hiçbiri olmadı. Her biri yaklaşık 300 mb civarı idi sanırım. Bir sürüm flash sorun veriyor. Başka sürüm yükleyince çalışmadı. Fastboot modunda, recovery modunda çalışmıyor.
Biraz kasıp ısınma yapınca donma noktasına geliyor tablet. Sanırım çöp. 4.2.2 bulursam denemek lazım. Onun dışında ömrü bitmiş sanırım.

Yazılım arşivim yanımda değil.
Nasipse uygun bir zamanda bakıp size geri dönüş yapacağım.
Hellfire31 Hellfire31 - #25
Yazılım arşivim yanımda değil.
Nasipse uygun bir zamanda bakıp size geri dönüş yapacağım.
Eğer bulp paylaşırsanız benimde gerçekten işime yarayacaktır şimdiden teşekkürler.
Paradox Paradox - #26

Yazılım arşivime baktım.
Anladığım kadarıyla bu cihazın üç farklı versiyonu var ve paylaşılanlar da bu versiyonlara ait yazılımlar.
Öncelikle indirdiğiniz dosyaları ayrı ayrı klasörlere çıkartınız.
Daha sonra klasörlerin içindeki açıklamalara bakınız.
Klasörlerin içinde yazılım yükleme işlemi ile ilgili iki açıklama mevcut.
hardnrocker hardnrocker - #27
Yazılım arşivime baktım.
Anladığım kadarıyla bu cihazın üç farklı versiyonu var ve paylaşılanlar da bu versiyonlara ait yazılımlar.
Bakayım hocam tekrar. 3 yazılım var dediğiniz gibi. Fakat bunlar ne yazılımı? Rom, yani android versiyonlar mı? Gerçi ne olursa olsun 3 farklı yöntem ile yüklemeyi gösterilmiş. Fakat hiç biri de yükleme yapmadı. Bakınca net cevap vereyim. İlginiz için teşekkürler.
Paradox Paradox - #28
Bakayım hocam tekrar. 3 yazılım var dediğiniz gibi. Fakat bunlar ne yazılımı? Rom, yani android versiyonlar mı? Gerçi ne olursa olsun 3 farklı yöntem ile yüklemeyi gösterilmiş. Fakat hiç biri de yükleme yapmadı. Bakınca net cevap vereyim. İlginiz için teşekkürler.

Bu cihazın aynı marka ve model olmasına rağmen üç farklı versiyonu mevcut.
Paylaşılan yazılımlar, bu cihazların yazılımları.
Bu yazılımlar, cihazlar satın alındığında üzerinde gelen yazılımlar.
Farklı versiyonlara sahip cihazlar, farklı donanımlarla üretilebileceğinden, yazılım yükleme araçları ve yöntemleri farklı olabilir.
Bir cihazın yazılımının elinizde olması, o cihaza yazılım yükleyebileceğiniz anlamına gelmez.
Mesela çoğu Rockchip işlemcili cihazın sürücüleri Microsoft Windows 8 ve üzeri ile uyumsuzdur.
Bu nedenle yazılım yükleme işlemi sırasında sorun çıkartırlar.
Ayrıca, elinizde cihaz eski ve kalitesiz bir cihaz, Nand Flash arızalanmış olabilir.
Bu parça cihazın hard diskidir diyebiliriz.
Hal böyle olunca da yazılım yükleme işlemi gerçekleşmez, nadiren gerçekleşse de cihaz açılmaz.
Bazen de cihazları bilgisayar görür ama gerçekten yazılım yükleme moduna geçmezler.
Bu durumda da özel yöntemler ve araçlar kullanmak gerekebilir.
hardnrocker hardnrocker - #29
Yazılım arşivime baktım.
Hocam, formatlanmış win7 bilgisayarda en baştan uğraştım. Anlatılanları harfiyen yaptım fakat yüklenmiyor. Bir yerden yazılım sürümüne bakmadan 5.1.1 sürümünü indirmiştim. Onu yükleyebiliyorum. Fakat dediğim gibi, önemli olan ilk yazılımlara dönmek.
Phone Flash Tool üstünde yüklemeye çalışırken, cihazın göründüğü tanımlı kısımda Batt yazan yerde batarya hakkında bilgi yok ve SOC SN: - yazıları var. Yani cihazı tanımlayamıyor sanırım.
Sanırım bu iş olmayacak. Neyse yardımlarınız için teşekkürler yine de. Fakat eski sürüm rom bulabilirseniz yine denerim. Ya da custom rom varsa bu cihaz için onu da deneyebilirim.
hardnrocker hardnrocker - #30
Bu cihazın aynı marka ve model olmasına rağmen üç farklı versiyonu mevcut.
Paylaşılan yazılımlar, bu cihazların yazılımları.
Bu yazılımlar, cihazlar satın alındığında üzerinde gelen yazılımlar.
Farklı versiyonlara sahip cihazlar, farklı donanımlarla üretilebileceğinden, yazılım yükleme araçları ve yöntemleri farklı olabilir.
Bir cihazın yazılımının elinizde olması, o cihaza yazılım yükleyebileceğiniz anlamına gelmez.
Mesela çoğu Rockchip işlemcili cihazın sürücüleri Microsoft Windows 8 ve üzeri ile uyumsuzdur.
Bu nedenle yazılım yükleme işlemi sırasında sorun çıkartırlar.
Ayrıca, elinizde cihaz eski ve kalitesiz bir cihaz, Nand Flash arızalanmış olabilir.
Bu parça cihazın hard diskidir diyebiliriz.
Hal böyle olunca da yazılım yükleme işlemi gerçekleşmez, nadiren gerçekleşse de cihaz açılmaz.
Bazen de cihazları bilgisayar görür ama gerçekten yazılım yükleme moduna geçmezler.
Bu durumda da özel yöntemler ve araçlar kullanmak gerekebilir.
Aynen dediğiniz gibi, büyük ihtimal nand arızası var. İşlemci üstünde soğutma için konulmuş ince sacın üzerine bir de yapışkan bant kapatmışlar. Delikleri kapanmış. Bandı söktüm delikleri açtım. Fakat ısıyı atamıyor. Aşırı ısınma yapıyor. Sanırım arka kapak metal olduğundan şase kesmek istemişler.
Bu ısıyı uzaklaştırmak için ne yapabilirim sizce?
Paradox Paradox - #31
Aynen dediğiniz gibi, büyük ihtimal nand arızası var. İşlemci üstünde soğutma için konulmuş ince sacın üzerine bir de yapışkan bant kapatmışlar. Delikleri kapanmış. Bandı söktüm delikleri açtım. Fakat ısıyı atamıyor. Aşırı ısınma yapıyor. Sanırım arka kapak metal olduğundan şase kesmek istemişler.
Bu ısıyı uzaklaştırmak için ne yapabilirim sizce?

O arka kapak muhtemelen ısıyı dağıtmak için kullanılıyordur.
Lakin cihaz başka bir yerde açıldıysa, kapak ile işlemci arasındaki termal parça düşmüş veya kopmuş yerinde sadece bant kalmış olabilir.
hardnrocker hardnrocker - #32
O arka kapak muhtemelen ısıyı dağıtmak için kullanılıyordur.
Lakin cihaz başka bir yerde açıldıysa, kapak ile işlemci arasındaki termal parça düşmüş veya kopmuş yerinde sadece bant kalmış olabilir.
Cİhaz daha önce açılmış sanırım. Ya kendileri açtı, ya da servis tarzı bir yere vermiş olabilirler. O dediğim bandı sökmeye çalışmışlar az kenarından, fakat tam kaldırmamışlar. Vazgeçip yerine yapıştırmışlar. Sıcaktan dolayı komple söktüm. İnce sacı çıkarttım. Altında işlemci ve diğer chipler için toplamda 3 tane ısı dağıtıcı pad vardı ufak. Fakat bildiğiniz üzere onlardan pek hayır gelmez. Termal macun sürüp, bir şekilde ısıyı kapağa dağıtacak alüminyum folya tarzı bir cisim ile destekleyip arka kapağa değmesini sağlayacağım. Bu arada cihaz benim oldu, arkadaş bunu zaten gözden çıkarmıştı. Batarya modifiyesi ve termal macun modifiyesi ile de deneyeyim. = ))
Hellfire31 Hellfire31 - #33
hocam peki 4.4.2 yazılımını nereden bulabilirim?
Paradox Paradox - #34
hocam peki 4.4.2 yazılımını nereden bulabilirim?

Ben bende olanları paylaştım.
Fazlası hakkında ne yazık ki bir bilgim yok.
Hellfire31 Hellfire31 - #35
Ben bende olanları paylaştım.
Fazlası hakkında ne yazık ki bir bilgim yok.
Anladım. Biraz kurcalamayı sevdiğimden reeder a8i quad romunu a8i'ye attım yani atmaya çalıştım cihaz şuan usb logosunda kaldı. blank phone olarak rom atmaya çalıştığımda usb logosunun altında bir beyaz bar var o kırmızıya dönüyor ve atılmıyor.
sanırım emekliliğe ayrılıyor cihaz .d
Paradox Paradox - #36
Anladım. Biraz kurcalamayı sevdiğimden reeder a8i quad romunu a8i'ye attım yani atmaya çalıştım cihaz şuan usb logosunda kaldı. blank phone olarak rom atmaya çalıştığımda usb logosunun altında bir beyaz bar var o kırmızıya dönüyor ve atılmıyor.
sanırım emekliliğe ayrılıyor cihaz .d

Her şeyin bir ömrü vardır.
Ne yazık ki yapacak bir şey yok.
gokanguney gokanguney - #37
a8i quad yazıyor ama farklı anakart ustunde yazan inet-I86 rev03 zeng-gc 2014-12-18 yazıyor normal 5.1 olanı yüklemeyi denedim hata verdi. anakrtları karşılaştırdım farklılıklar var resimde atıp göstereceğim işlemcilerde isimleri soyle 5.1 atılan (anakart modeli: inet-I86 rev21 zeng gc 2015-12-20) "sr1vd", atılamayan "sr1vb" dir. hafıza 16gb forese ıslemcının yanında ramde 2 tane ve 4 tane var yanlıs bılmıyorum ıkısıde gene 1gb dır. burdaki romları deneyeceğim. bilgi vereceğim.

printThread_attachments

• 0.jpg
    0.jpg
    464.8 KB · Görüntüleme: 9
  • 1.jpg
    1.jpg
    306.3 KB · Görüntüleme: 9
  • 2.jpg
    2.jpg
    302.7 KB · Görüntüleme: 7
gokanguney gokanguney - #38
burdaki yazılımları denediğimde kurulmadı hepsinde hata alıyorum
Paradox Paradox - #39
burdaki yazılımları denediğimde kurulmadı hepsinde hata alıyorum

Demek ki bu cihazların farklı versiyonları mevcut.
Ana kart değerleri ile bir arama yaptım ama ne yazık ki işe yarar bir şey bulamadım.
Naipse uygun bir zamanda ben bu konuyu biraz daha araştırayım.
İşe yarar bir şeyler bulursam paylaşırım.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/reeder-a8i-rom.729/