Reeder M10 Go Rom ve Yazılım Yükleme Aracı

Reeder M10 Go Rom ve Yazılım Yükleme Aracı

E ersoyy - #1
Reeder M10 GO

Eba Canlı derste Ses gelmeyen tablet için Reeder Destekten alınmıştır.

Yazılım Yüklenerek test edilmiş ve sorunsuzdur çalışmaktadır.

Yükleme esnasında oluşabilecek hatalardan kullanıcı sorumludur.

Video Anlatım :
Yükleme Yazılımı :
Usb Driver:
Rom :
Paradox Paradox - #2
:tsk:
T tekserdnzl - #3
hangi tuş kambinasyonu ile yüklüyoruz yazılımı
E ersoyy - #4
hangi tuş kambinasyonu ile yüklüyoruz yazılımı
cihazı kapatıp ses kısma tuşuna basılı şekilde bilgisayara bağlayın yükleme başlayacaktır.
T tekserdnzl - #5
o şekilde denedim görmüyor normal acıkken tableti görüyor m10 go şeklinde
E ersoyy - #6
o şekilde denedim görmüyor normal acıkken tableti görüyor m10 go şeklinde
Kusura bakmayın usb driver ını eklemeyi unutmuşum
driver ı kurup tekrar denerseniz sorun çözülecektir.
T tekserdnzl - #7
teşekkürler ustam
Muhittinx Muhittinx - #8
Kusura bakmayın usb driver ını eklemeyi unutmuşum
driver ı kurup tekrar denerseniz sorun çözülecektir.
hocam öncelikle iyi günler bendede reeder m8 go tablet var turkcell hediye olarak verdi ama aynı şekil ebadan zoomdan ses gelmiyor bu sizin yaptığınız adımları uygulasak nasıl olur acaba? m8 go için farklı yazılım mı gerekiyor?
E ersoyy - #9
hocam öncelikle iyi günler bendede reeder m8 go tablet var turkcell hediye olarak verdi ama aynı şekil ebadan zoomdan ses gelmiyor bu sizin yaptığınız adımları uygulasak nasıl olur acaba? m8 go için farklı yazılım mı gerekiyor?
İyi günler m8 go içn reeder Destekten rom isterseniz daha iyi olur bu rom u yüklemeye çalışırsanız tabletinize kalıcı hasar verebilirsiniz.
Şevvall Şevvall - #10
SELAM USB DRİVER PC YÜKLEDİM AMA HALA KAPALI TABLETİ GÖRMÜYOR.ACABA TABLET İÇİNDE AYARLANACAK BİR ŞEY VAR MI ANLAMADIM
E ersoyy - #11
SELAM USB DRİVER PC YÜKLEDİM AMA HALA KAPALI TABLETİ GÖRMÜYOR.ACABA TABLET İÇİNDE AYARLANACAK BİR ŞEY VAR MI ANLAMADIM
ses kısma tuşuna basılı bir şekilde bilgisayara bağlamanız gerek ve videodaki ayarları yaptıysanız sorun yaşamamanız gerek
A AHMET06 - #12
ses kısma tuşuna basılı bir şekilde bilgisayara bağlamanız gerek ve videodaki ayarları yaptıysanız sorun yaşamamanız gerek

Merhaba,
Yükleme işlemi ne kadar sürüyor?
Videoda belirtilen ayarları yaptım ve Start Downloading'e bastım, 2 saattir ekran aynı.
Stop Downloading etkin ama diğer butonlar pasif durumda.
Yükleme işlemi tamamlanınca ekranda uyarı mesajı gelecek mi?
E ersoyy - #13
Merhaba,
Yükleme işlemi ne kadar sürüyor?
Videoda belirtilen ayarları yaptım ve Start Downloading'e bastım, 2 saattir ekran aynı.
Stop Downloading etkin ama diğer butonlar pasif durumda.
Yükleme işlemi tamamlanınca ekranda uyarı mesajı gelecek mi?
Yükleme islemi bittiğinde dosya ilerleme işlemini gösterdiği yerde yeşil passed yazıcak daha sonra tableti açabilirsiniz
A AHMET06 - #14
Yükleme islemi bittiğinde dosya ilerleme işlemini gösterdiği yerde yeşil passed yazıcak daha sonra tableti açabilirsiniz
Öyleyse bir yerde hata mı yapıyorum.
Bende dosya ilerleme işlemini göstermiyor. 4 saattir ekran değişmiyor.
Ekranım, sizin videonun sonundaki gibi. Dümdüz. Hiçbir ilerleme vs. işareti yok.
Tahminen ne kadar sonra yeşil passed yazar?
E ersoyy - #15
Öyleyse bir yerde hata mı yapıyorum.
Bende dosya ilerleme işlemini göstermiyor. 4 saattir ekran değişmiyor.
Ekranım, sizin videonun sonundaki gibi. Dümdüz. Hiçbir ilerleme vs. işareti yok.
Tahminen ne kadar sonra yeşil passed yazar?
450-500 saniye civarı yazılımı yüklenmiş oluyor usb driver ı doğru mu yüklü kontrol edin usb kablosu sorunlu olabilir ve tabletin şarjı %50 üzeri olmasına dikkat edin
A AHMET06 - #16
450-500 saniye civarı yazılımı yüklenmiş oluyor usb driver ı doğru mu yüklü kontrol edin usb kablosu sorunlu olabilir ve tabletin şarjı %50 üzeri olmasına dikkat edin
Teşekkür ederim cevaplarınız için. Şarj %100 oldu akşam taktığımdan beri.
USB driver doğru mu yüklü nasıl/nerden kontrol edebilirim? İnstall 64 bit seçmiştim.
Sürücülerin olduğu (Bilgisayarım C:\ ve D:\ ) sayfasında tablet görünmüyor. Görünmesi gerekiyor mu?
Paradox Paradox - #17
USB driver doğru mu yüklü nasıl/nerden kontrol edebilirim? İnstall 64 bit seçmiştim.
Sürücülerin olduğu (Bilgisayarım C:\ ve D:\ ) sayfasında tablet görünmüyor. Görünmesi gerekiyor mu?

Cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınız zaman,
Bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'nde bir anormallik görüyor musunuz?
E ersoyy - #18
Aygıt yöneticisinden kontrol edebilirsiniz soru işaretli olan bir sürücü var ise driver yüklenmeli
A AHMET06 - #19
Aygıt yöneticisinden kontrol edebilirsiniz soru işaretli olan bir sürücü var ise driver yüklenmeli

Teşekkür ederim. 2 şeyi değiştirince başardım yükleme işlemini:
1. Videoda gösterilen bütün ayarları yaptıktan sonra tableti bilgisayara ses kısma tuşu basılı iken bağladım ve "start download" butonuna bastım.
2. USB 2.0'a bağlı idi, USB 3.0'a bağladım.
Şimdi açtım tableti, ilk kez açılıyormuş gibi sorular/kayıt işlemleri yaptım. Yarın da ZOOM'da öğretmenin sesi gelirse, çocuğum sevinecek bu işe. Telefonun 6 inç ekranı küçük geliyordu. Bilgisayardan ve tabletten aynı anda bağlanabilecekler artık. Tekrar teşekkürler.
Paradox Paradox - #20
1. Videoda gösterilen bütün ayarları yaptıktan sonra tableti bilgisayara ses kısma tuşu basılı iken bağladım ve "start download" butonuna bastım.
Şimdi açtım tableti, ilk kez açılıyormuş gibi sorular/kayıt işlemleri yaptım. Yarın da ZOOM'da öğretmenin sesi gelirse, çocuğum sevinecek bu işe. Telefonun 6 inç ekranı küçük geliyordu. Bilgisayardan ve tabletten aynı anda bağlanabilecekler artık. Tekrar teşekkürler.

Geçmiş olsun.
A AHMET06 - #21
Geçmiş olsun.
Emeği geçenlere (mobilkulup.com sitesine, sayın ersoyy ve sayın yönetici paradox) teşekkür ederim.
Sayenizde servise göndermeden çözdüm ZOOM ses problemini.
Paradox Paradox - #22
Emeği geçenlere (mobilkulup.com sitesine, sayın ersoyy ve sayın yönetici paradox) teşekkür ederim.

:rica:
E ersoyy - #23
Sorununuz çözüldüyse ne mutlu bize
A axi06 - #24
Oldu mu eba da ses düzeldi mi
E ersoyy - #25
Eba ve zoomda ses sorunu düzeliyor sıkıntı yok
A axi06 - #26
Bende 2.0 var raçççççç
Ready de kalıyor
E ersoyy - #27
Bende 2.0 var raçççççç
Ready de kalıyor
Konudaki usb driver, rom, yükleme yazılımı nı kullanırsanız ve videoki ayarları yaparsanız sorun yaşamazsınız
jossi jossi - #28
selamlar konudaki driver ı kurmama rağmen kapalıyken bilgisayar tableti aygıt yöneticisinde ünlem işaretli görüyor ve ready de kalıyor
J japonsat - #29
teşekürler elinze kolunuza sağlık ustadım
Şevvall Şevvall - #30
TABLET KAPALI İKEN SES KAPATMA TUŞUNU BASILI TUTUP USB PC BAĞLIYORUM AMA SARJ ETMEYE BAŞLIYOR ONU ŞARJ OLMA NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM.
E ersoyy - #31
TABLET KAPALI İKEN SES KAPATMA TUŞUNU BASILI TUTUP USB PC BAĞLIYORUM AMA SARJ ETMEYE BAŞLIYOR ONU ŞARJ OLMA NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM.
USB driver ını kurdunuz mu?
Farklı bir usb kablo ile deneyin ve program ayarlarını videodaki gibi yapıyorsanız sorun yaşamazsınız
A AHMET06 - #32
Biz Zoom kullanıyoruz. Zoomda ses düzeldi, öğretmenin sesi geliyor.
Biz soru sorunca sesimiz öğretmene gidiyor ancak, öğretmene sorumuz 2-3 saniye geç gidiyormuş. Zoom kullanan oğlum söyledi. Böyle bir şey teknik bir sorun mudur, ayarlardan vs. midir bilmiyorum?
Paradox Paradox - #33
Biz Zoom kullanıyoruz. Zoomda ses düzeldi, öğretmenin sesi geliyor.
Biz soru sorunca sesimiz öğretmene gidiyor ancak, öğretmene sorumuz 2-3 saniye geç gidiyormuş. Zoom kullanan oğlum söyledi. Böyle bir şey teknik bir sorun mudur, ayarlardan vs. midir bilmiyorum?

Sorununuz internet bağlantısı veya Zoom sunucusu ile ilgili olabilir.
Aslında o kadarlık gecikme de normal.
G gmmetin - #34
ben yapamıyorum hepsini denedim.toolsda hareketsiz duruyor.usb driverları yükledim ama nafile
Paradox Paradox - #35
ben yapamıyorum hepsini denedim.toolsda hareketsiz duruyor.usb driverları yükledim ama nafile

Yazılım yükleme işlemi sırasında cihazınız,
Bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'nde ne olarak görünüyor?
konf300 konf300 - #36
İyi günler m8 go içn reeder Destekten rom isterseniz daha iyi olur bu rom u yüklemeye çalışırsanız tabletinize kalıcı hasar verebilirsiniz.

yazımın başında m10 go modeli için yazıyor fakat driverler dosyalar m7 için yanlışlık mı var iki si uyumlu mu yoksa
Paradox Paradox - #37
yazımın başında m10 go modeli için yazıyor fakat driverler dosyalar m7 için yanlışlık mı var iki si uyumlu mu yoksa

Muhtemelen uyumludur.
Laztasoy Laztasoy - #38
En güncel sürüm bu mudur beyefendi?
Paradox Paradox - #39

Sanırım.
E ersoyy - #40
Driver Dosyaları uyumlu bir sorun yaşamamanız gerekli

Reeder detekten tarafından sağlanan en güncel sürüm şuan isteseniz dahi aynı rom paylaşılacaktır
B bilbeni - #41
Sağolun, zoomda ses çalışmayınca epey üzülmüştük, şimdi problem yok, kulaklık takınca daha kaliteli ses alıyoruz. Usb drive ı yukledikten sonra tableti açıkken bağladım, otomatik bişeyler yükledi. Research programında da once olmadı şarja geçiyordu, üst soldaki iki ayarı hallettikten sonra, ses kısma ile bağlayıp, sonra starta bastım oldu. Tekrar teşekkürler...
Paradox Paradox - #42
Sağolun, zoomda ses çalışmayınca epey üzülmüştük, şimdi problem yok, kulaklık takınca daha kaliteli ses alıyoruz. Usb drive ı yukledikten sonra tableti açıkken bağladım, otomatik bişeyler yükledi. Research programında da once olmadı şarja geçiyordu, üst soldaki iki ayarı hallettikten sonra, ses kısma ile bağlayıp, sonra starta bastım oldu. Tekrar teşekkürler...

Geçmiş olsun.
delioglan29 delioglan29 - #43
merhaba...reeder m10 go için denedim " user control" gibi üstte kırımızı ile bişey yazdı ...şimdi cihaz açılmıyor bile.Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdeden teşekkür ederim.
Paradox Paradox - #44
merhaba...reeder m10 go için denedim " user control" gibi üstte kırımızı ile bişey yazdı ...şimdi cihaz açılmıyor bile.Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdeden teşekkür ederim.

Bu hatayı ne zaman verdi?
Yazılım yüklemeye başlamadan önce bu hata ile karşılaştıysanız, muhtemelen cihazınıza yazılım yüklenmemiştir.
Cihazınızın güç tuşuna 30-40 saniye basılı tuttuktan sonra cihazınızı normal bir şekilde tekrar açmayı dener misiniz?
delioglan29 delioglan29 - #45
Bu hatayı ne zaman verdi?
Yazılım yüklemeye başlamadan önce bu hata ile karşılaştıysanız, muhtemelen cihazınıza yazılım yüklenmemiştir.
Cihazınızın güç tuşuna 30-40 saniye basılı tuttuktan sonra cihazınızı normal bir şekilde tekrar açmayı dener misiniz?
Cihazın power düğmesine 1dk bastım, şarja taktım, reset düğmesine iğne ile basılı tuttum ekranda en ufak bir görüntü çıkmadı.
Yükleme yaparken 400 küsür mavi sayaç sayıyor o aşamada durdu bekledim hiçbir tepki vermedi.
Paradox Paradox - #46
Cihazın power düğmesine 1dk bastım, şarja taktım, reset düğmesine iğne ile basılı tuttum ekranda en ufak bir görüntü çıkmadı.
Yükleme yaparken 400 küsür mavi sayaç sayıyor o aşamada durdu bekledim hiçbir tepki vermedi.

Doğrusunu söylemek gerekirse, neden sorun yaşadığınız hakkında bir bilgim yok.
Nasipse ben konuyu etraflıca bir araştırayım, işe yarar bir şeyler bulursam, sizinle paylaşırım.
K kayzersoze69 - #47
Merhaba, Reeder M10 Go için yaptım. Zoom daki karşıdan ses gelmeme sorunu çözüldü, çok teşekkür ederim. Emeği geçenlerin eline sağlık. Güncelleme için 2.2 gb lık dosya indirmek gerekiyor. Ben mobilden indirmiştim kotadan baya yedi :)
Paradox Paradox - #48
Merhaba, Reeder M10 Go için yaptım. Zoom daki karşıdan ses gelmeme sorunu çözüldü, çok teşekkür ederim. Emeği geçenlerin eline sağlık. Güncelleme için 2.2 gb lık dosya indirmek gerekiyor. Ben mobilden indirmiştim kotadan baya yedi :)

Geçmiş olsun.
J jacabo - #49
Geçmiş olsun.
Hocam hayırlı geceler m10 go cihazı bir türlü bağlayamadım sadece ses kısma tuşuna mı basıyoruz? basıyorum cihaz da herhangi bir tepki yok ses kısma+güç tuşuna basıyorum android recovery açılıyor burdan herhangi bir kısmımı seçmem gerekiyor? şimdiden teşekkürler
Paradox Paradox - #50
Hocam hayırlı geceler m10 go cihazı bir türlü bağlayamadım sadece ses kısma tuşuna mı basıyoruz? basıyorum cihaz da herhangi bir tepki yok ses kısma+güç tuşuna basıyorum android recovery açılıyor burdan herhangi bir kısmımı seçmem gerekiyor? şimdiden teşekkürler

Ses kısma tuşu ile cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınız zaman tepkiyi cihazınızdan değil, bilgisayarınızdan alacaksınız.
Cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınızda, bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemleyebilir misiniz?
J jacabo - #51
Ses kısma tuşu ile cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınız zaman tepkiyi cihazınızdan değil, bilgisayarınızdan alacaksınız.
Cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınızda, bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemleyebilir misiniz?

tuş basılı iken kabloyu taktığımda pc den yeni cihaz bağlandığında sesi duydum aygıt yöneticisine baktığımda diğer aygıtlar kısmında altında yardımcı işlemci kısmında ünlem işareti görünüyor yalnız o ünlem işareti bağlamadan önce de görünüyordu
Paradox Paradox - #52
tuş basılı iken kabloyu taktığımda pc den yeni cihaz bağlandığında sesi duydum aygıt yöneticisine baktığımda diğer aygıtlar kısmında altında yardımcı işlemci kısmında ünlem işareti görünüyor yalnız o ünlem işareti bağlamadan önce de görünüyordu

Cihazınızda tanınmayan başka bir donanım daha ver demek ki.
Donanım kimliği ile eksik sürücüyü bulabilirsiniz.
C chakilgan - #53
Yönlendirdiğiniz şekilde cihaza ROM attık, bizim de ZOOM'dan ses gelmeme sorunu düzeldi.
Emeğinize sağlık, teşekkürler
Paradox Paradox - #54
Yönlendirdiğiniz şekilde cihaza ROM attık, bizim de ZOOM'dan ses gelmeme sorunu düzeldi.
Emeğinize sağlık, teşekkürler

Geçmiş olsun.
E Erhansey - #55
Sesli bir video anlatımı var mıdır
delioglan29 delioglan29 - #56
Doğrusunu söylemek gerekirse, neden sorun yaşadığınız hakkında bir bilgim yok.
Nasipse ben konuyu etraflıca bir araştırayım, işe yarar bir şeyler bulursam, sizinle paylaşırım.
Öncelikle bölgemdeki yazılımcı arkadaşlara verdim atamadılar. Garantisi vardı servise gönderdim ; bir hafta içinde yazılım atıp gönderdiler.
Paradox Paradox - #57
Öncelikle bölgemdeki yazılımcı arkadaşlara verdim atamadılar. Garantisi vardı servise gönderdim ; bir hafta içinde yazılım atıp gönderdiler.

Hadi bakalım hayırlısı.
mhorzum mhorzum - #58
tesekkurler...
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/reeder-m10-go-rom-ve-yazilim-yukleme-araci.10542/