Reeder M7 Go Stock Rom + FRP Reset

Reeder M7 Go Stock Rom + FRP Reset

silivriserdar silivriserdar - #1
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Reeder M7 GO cihazının stock rom ve frp sorununun nasıl çözüldüğünü paylaşacağım.

Yazılımı SP Flash Tool ile yükleme yapabilirsiniz.

SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1644.00.000 bu sürümü kullanabilirsiniz.

FRP Reset

Yazılımın içindeki scatter dosyasını masa üstüne çıkarın ve note pad +++ile açın.

Burada bulunan yöntemin aynısını yapın frp kalkmış olacaktır.

Adresler için

linear_start_addr: 0x8000000
partition_size: 0x100000

38c89391b61e31728531d6b84dad6df7.jpg

3fde46f63e69b72c032c21e1b93c4517.jpg

@sahingocer kardeşime resimler için teşekkür ediyorum.
A ANDAC BİLİŞİM - #2
merhabalar kardeşim 2. link yok
silivriserdar silivriserdar - #3
merhabalar kardeşim 2. link yok
Yeniledim şimdi.
can0606 can0606 - #4
bu yöntemi uyguladım cihaz çöktü yardımcı olacak varmı yazılım atıyorum düzelmiyor
Paradox Paradox - #5
bu yöntemi uyguladım cihaz çöktü yardımcı olacak varmı yazılım atıyorum düzelmiyor

Scatter dosyasının orijinal halini mi kullanıyorsunuz?
M mert478 - #6
Dediklerinizi yaptım tablet hiç açılmıyor artık ?
Paradox Paradox - #7
Dediklerinizi yaptım tablet hiç açılmıyor artık ?

Bir şeyleri mi yanlış yapıyorsunuz yoksa paylaşılan yöntemde mi bir sıkıntı var anlayamadım.
I ismailtayfungms - #8
Ustam bende frp yapacağım bu modele ama sorun yaşayanlar olmuş denemeliyim sizce sorun çıkar mı?
Master Master - #9
Ustam bende frp yapacağım bu modele ama sorun yaşayanlar olmuş denemeliyim sizce sorun çıkar mı?
Adımları doğru bir şekilde yaparsanız sorun çıkacağını sanmıyorum, kendinizden eminseniz.
cecogsm cecogsm - #10
Adresler için

Denedim olmuyor.Bu yazılımı sen ne ile nasıl yedek aldın
D DfFd - #11
detaylı bir şekilde anlatabilecek varmı
Paradox Paradox - #12
detaylı bir şekilde anlatabilecek varmı

Konuda her şey açıkça belirtilmiş.
Ayrıca, detaylı anlatımında bulunduğu bir bağlantı da paylaşılmış.
Artık bundan sonrası, cihaza sizin yerinize gelip müdahale etmemiz olur.
cecogsm cecogsm - #13
Aynen gidip orda yapalım.Bu kadar zahmete girip buraya yazmaktan sa bi servise götürüp verin oda ekmek yesin.Her önüne gelen biraz meraklı olan kendini usta zannediyorkusura bakma ama bu anlama gelilyor...
K kernel - #14
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Reeder M7 GO cihazının stock rom ve frp sorununun nasıl çözüldüğünü paylaşacağım.

FRP Reset

Yazılımın içindeki scatter dosyasını masa üstüne çıkarın ve note pad +++ile açın.

Adresler için

frp işlemini denedim olumlu sonuçlandı yapamayan arkadaşlar bir yerde eksiklik veya hata yapıyordur.
Paradox Paradox - #15
frp işlemini denedim olumlu sonuçlandı yapamayan arkadaşlar bir yerde eksiklik veya hata yapıyordur.

:tsk:
hakan4422 hakan4422 - #16
Adsız.png

Bu hatayı alan oldu mu?
Paradox Paradox - #17

Önerilen SP Flash Tool sürümünü kullandığınızdan ve sürücülerin doğru bir şekilde yüklendiğinden emin olunuz.
G gtatli - #18
Allah razı olsun kıymetli dostum, işe yaradı.
iammanover iammanover - #19
Arkadaşlar cihazları açılmayan arkadaşlar yeniden scatter dosyasını seçip flash atacak format yemiş bir tablet tabiki açılmaz konu sahibi yazmayı unutmuş adımları izlerseniz sonuca varırsınız. (flash atarken bataryayı havya ile söküp yeniden bağlayın. tetikleme almazsa flash atmaz.)

kolay gelsin.
Paradox Paradox - #20

F FATİHTEKNİK51 - #21

FRP Reset

Adresler için

teşekkür ederim ustam çözdük sayande..
Paradox Paradox - #22
teşekkür ederim ustam çözdük sayande..

Geçmiş olsun.
3 3aris - #23
farklı sp tool ile denedim bu hata dosya kaynaklımıdır

printThread_attachments

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    21.4 KB · Görüntüleme: 22
Paradox Paradox - #24
farklı sp tool ile denedim bu hata dosya kaynaklımıdır

Scatter dosyası ile ilgili bir hata veriyor.
Dosya ile oynamadan seçim yaptığınızda da aynı hatayı alıyor musunuz?
3 3aris - #25
evt scatter hatası veriyor elinde scatter dosyası olan varsa eklerse 10kb birdosya sevinirim. rardan tekrar açtım-farklı sptollarda denedim aynı hatayı veriyor
Paradox Paradox - #26
evt scatter hatası veriyor elinde scatter dosyası olan varsa eklerse 10kb birdosya sevinirim. rardan tekrar açtım-farklı sptollarda denedim aynı hatayı veriyor

Konuda paylaşılan yazılımı bende daha önce indirip arşivime eklemişim.
Az önce denedim, bir sorunla karşılaşmadım.
MT8167_Android_scatter dosyasını yorumuma ekledim.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

printThread_attachments

• MT8167_Android_scatter.txt
    9.7 KB · Görüntüleme: 93
3 3aris - #27
spflash tool 5.1724 indirdim açtı ,,5.1724 altı 3 versiyonda açmadı fakat bu alt versiyonlarda casper a1 gibi cihazlara yazılımlarda sorun olmamıştı öğrenmiş olduk.. çok teşekkür ederim Allah razı olsun
Paradox Paradox - #28
spflash tool 5.1724 indirdim açtı ,,5.1724 altı 3 versiyonda açmadı fakat bu alt versiyonlarda casper a1 gibi cihazlara yazılımlarda sorun olmamıştı öğrenmiş olduk.. çok teşekkür ederim Allah razı olsun

Geçmiş olsun.
S shadow520 - #29

Bu hatayı ben de aldım. win10da driver kaynaklı diye düşündüm lakin değilmiş. Cihazı şarja takınca pil işareti çıkıyordu , çıkmadığını farkettim. Arkasındaki reset butonuna iğneyle basıp şarja taktığımda pil işaretinin çıktığını gördüm. o şekilde denedim ve sorunsuz halloldu.
Emeği geçenlere teşekkür ederim.
Paradox Paradox - #30
Bu hatayı ben de aldım. win10da driver kaynaklı diye düşündüm lakin değilmiş. Cihazı şarja takınca pil işareti çıkıyordu , çıkmadığını farkettim. Arkasındaki reset butonuna iğneyle basıp şarja taktığımda pil işaretinin çıktığını gördüm. o şekilde denedim ve sorunsuz halloldu.
Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Geçmiş olsun.
Hardwired Hardwired - #31

yuklemenin sifresi ne ???
Paradox Paradox - #32
yuklemenin sifresi ne ???

Yanılmıyorsam bir şifre yoktu.
J jacoup1234 - #33
BU HATA SP FLASTOOLDAN YAPIYOR USTE VERILMIŞ OLAN SP FLASTOOL DENEYIN KESSİN OLUCAKTIR TABLETI KAPATIP PİL UCLARINI SÖKÜP TEKRR LEHIMLEYIP YAPIN BAŞARILI OLUCAKTIR
Paradox Paradox - #34
BU HATA SP FLASTOOLDAN YAPIYOR USTE VERILMIŞ OLAN SP FLASTOOL DENEYIN KESSİN OLUCAKTIR TABLETI KAPATIP PİL UCLARINI SÖKÜP TEKRR LEHIMLEYIP YAPIN BAŞARILI OLUCAKTIR

Soldieruzm Soldieruzm - #35
dosyada içeriği eksik içinde flas yok
Soldieruzm Soldieruzm - #36
m7 go 8167 frp olmuyor rom aradım bulamadım lütfen yardım edin
Paradox Paradox - #37
dosyada içeriği eksik içinde flas yok

İndirdiğiniz dosyaların ekran alıntısını paylaşabilir misiniz?
Eksik veya hatalı indirme yapmış olabilir misiniz?
S sswethardd - #38
Bu işlemi tablet açık ikenmi yoksa kapalı ikenmi yapmamız gerekiyor. benm bilgisayarım win10 verilen linkteki driverleri indiriyorm ama kurulamadı hatası alıyorum. şu işlemi bir türlü başaramadım. Tablet açıkmı kapalımı usb bağlayacaz bi bilgi verirseniz sevinirim.
Paradox Paradox - #39
Bu işlemi tablet açık ikenmi yoksa kapalı ikenmi yapmamız gerekiyor. benm bilgisayarım win10 verilen linkteki driverleri indiriyorm ama kurulamadı hatası alıyorum. şu işlemi bir türlü başaramadım. Tablet açıkmı kapalımı usb bağlayacaz bi bilgi verirseniz sevinirim.

Bu işlemi cihazınız kapalıyken yapmanız gerekmektedir.
Cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınızda, cihazınızın kapalı olması gerekiyor.
metalist6666 metalist6666 - #40
frp kilidinide kaldırmak için yazılım atarken "format all + download" seçerseniz frp kilidi de otomatik olarak silinmiş olur.
Paradox Paradox - #41
frp kilidinide kaldırmak için yazılım atarken "format all + download" seçerseniz frp kilidi de otomatik olarak silinmiş olur.

Bazı cihazlarda ne yazık ki bu yöntem işe yaramıyor.
Siz konuda bahsedilen cihazda bu yöntemi denediniz mi?
cevdet27 cevdet27 - #42
Silivriserdar , paradox ustalarım bu işlemler reeder m8 go mt8167 işlemcili tablet modeli için geçerli midir ?
Paradox Paradox - #43
Silivriserdar , paradox ustalarım bu işlemler reeder m8 go mt8167 işlemcili tablet modeli için geçerli midir ?

Denemek lazım.
cevdet27 cevdet27 - #44
Paradox ustamıza özellikle teşekkür eder, verdiği cesaret sayesinde çözdüm...

Tarafımca ilk kez denenmiş ve Reeder M8 GO modelinde bu yöntem işe yaramıştır. Sadece dikkat etmeniz gereken iki şey var...
Varan 1- Cihaza ait olan scatter içindeki değerleri alın.
Varan 2- Cihaz bu işlemden sonra açılmazsa eğer çöktü sanıp sakın panik yapmayın, lehim makinesi ile sadece kırmızı + olan ucu kaldırıp tekrar lehimleyin hepsi bu kadar...

Dipnot: sp flash toll'a manuel flash değerlerini girdikten sonra hemen altta kırmızı renkte yazan warning uyarısını dikkate almayın... Emeği geçen herkese çok teşekkürler iyi forumlar...
Aydar Aydar - #45
Silivriserdar diye biri yok artık.
Burdan kovuldular.

Paradox Paradox - #46
Paradox ustamıza özellikle teşekkür eder, verdiği cesaret sayesinde çözdüm...

Tarafımca ilk kez denenmiş ve Reeder M8 GO modelinde bu yöntem işe yaramıştır. Sadece dikkat etmeniz gereken iki şey var...
Varan 1- Cihaza ait olan scatter içindeki değerleri alın.
Varan 2- Cihaz bu işlemden sonra açılmazsa eğer çöktü sanıp sakın panik yapmayın, lehim makinesi ile sadece kırmızı + olan ucu kaldırıp tekrar lehimleyin hepsi bu kadar...

Dipnot: sp flash toll'a manuel flash değerlerini girdikten sonra hemen altta kırmızı renkte yazan warning uyarısını dikkate almayın... Emeği geçen herkese çok teşekkürler iyi forumlar...

Rica ederim.
Geri bildirim için teşekkürler.
S seyfo216 - #47
link yenilermisiniz acaba bozulmuşta
Aydar Aydar - #48
link yenilermisiniz acaba bozulmuşta
Yorumları okumanız faydalı olacaktır.
B baransu - #49
ÇOK MERAK ETTİM O TAR.GZ UZANTILI YAZILIMI SP FLASH TOOL İLE NASIL YÜKLEDİNİZ ?????
Paradox Paradox - #50
ÇOK MERAK ETTİM O TAR.GZ UZANTILI YAZILIMI SP FLASH TOOL İLE NASIL YÜKLEDİNİZ ?????

Hangi yazılımdan bahsediyorsunuz?
Konunun ilk mesajındaki yazılımdan bahsediyorsanız, indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartmayı denediniz mi?
D dojo34 - #51
bu tabletin speadrum olanıda var kimse bahsetmemiş aynı tabletin 2019 diye ön kamerası farklı yerde olan bir modeli var
EliteMan EliteMan - #52
Size Yazılımmı Lazım Frpmi​
Paradox Paradox - #53
bu tabletin speadrum olanıda var kimse bahsetmemiş aynı tabletin 2019 diye ön kamerası farklı yerde olan bir modeli var

Demek ki kimseye denk gelmemiş.
tello666 tello666 - #54
konudaki yazilim m7 go 2019 modeli içinmi paradox hocam cevabini bekliyorum yardimci olursan sevinirim
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/reeder-m7-go-stock-rom-frp-reset.5682/