Reeder M8 Go Spreadtrum SC7731E - Arayıp Bulamadığımız Romları Paylaşıyorum

Reeder M8 Go Spreadtrum SC7731E - Arayıp Bulamadığımız Romları Paylaşıyorum

A aloka_255 - #1
Servisle uzun bir gorusmeden sonra rom u zor bela aldim

Sc 7731e

Bu yazilimi yukleyip calismiyorsa

Herkeze kolay gelsin yazilimi deneyen sonucu yazarsa sevinirim

printThread_attachments

• IMG-20210202-WA0002.jpeg
    IMG-20210202-WA0002.jpeg
    682.8 KB · Görüntüleme: 476
  • IMG-20210202-WA0000.jpeg
    IMG-20210202-WA0000.jpeg
    774.9 KB · Görüntüleme: 474
S Skywalker - #2
Paylaşım için teşekkürler dosya PAC olarak iniyor ne ile açaçagız bunu acaba
A aloka_255 - #3
Hemen ekliyim ustam
A aloka_255 - #4
S Skywalker - #5
Teşekkür Ederim (y)
A aloka_255 - #6
Yazilimdan sonra sonucu hakkinda bilgi verirsen seviniriz en azindan indirip yukleyecek arkadaslara referans olur
Paradox Paradox - #7
Yanılmıyorsam bu yazılımlar daha önce de paylaşıldı.
Paylaşılan yazılımları indirip arşivimdekilerle karşılaştırdım.
İkisi de bende mevcutmuş.
Yine de paylaşım için teşekkürler.
Eminim konunuzdan istifade edecek birileri elbette olacaktır.
T tatvan1321 - #8
DOSYAYI YÜKLERKEN FDL 2 HATASI AALIYORUM YÜKLEMİYOR
YARDIMCI OLURMUSUNUZ
A aloka_255 - #9

bu programla yuklermisiniz
V vizyon_01 - #10
sagol dostum güzel paylaşım çok işe yaradı
hewi hewi - #11
yazılımı attım ekran siyah cıhaz çalışıyor ama
A aloka_255 - #12
Cihazin cpu modeli nedir tabletin kutusunun arka yuzunu cekip yollarmisin
F fatmab10 - #13
yazılımı başarılı şekilde hata vermeden yüklememe rağmen sizinle aynı şekilde siyah ekranda kalıyor. önceden logo ekranında kalıyodu.şu anda research tool üzerinden yeniden yüklemede yapamıyorum.ready dedikten sonra download yapmıyor hiç tepki yok.siz sıkıntıyı çözebildinizmi.yardımcı olabilirmisiniz.
tablet reeder m8 go kamerası solda olan versiyon 2 modeli. içinde bir etikette 7731E/1G-8G/AFC yazıyor.
F fatmab10 - #14
arkadaşlar an itibariyle tablet oldu.rom u paylaşan arkadaşa çok teşekkür ediyorum emeğine sağlık.tablet aylardır reeder logosunda kalıyodu.ilk paylaşılan rom çalışmadı.bu yazılımı yükleyip çalışmıyorsa denip 2. bir rom paylaşılmış ben onu alternatif link sanıyodum.onu yükleyince çalıştı.paylaşan arkadaşa tekrar çok teşekkürler.mdf ile başlayan romu yükleyin.
F fatmab10 - #15
yardımcı olması için yapacak arkadaşlar için yazıyım.bu yazılım reeder m8 go versiyon 2 kamerası solda olan model içindir.
1-SPD_Driver_R4.20.0201son yüklenecek.
2-SPD_Research_Tool_R24.0.0003 yüklenecek.
3-yardımsever arkadaşımızın paylaştığı MDF_SP7731E_S7067E_9.0_M8_GO_20200522 adlı pac dosyası indirilip.research tool üzeriden seçilip programdan play tuşuna basıldıktan sonra tabletin ses kısma tuşuna basılı tutularak usb kablosu bağlandığında yükleme kendiliğinden başlayacak.
Paradox Paradox - #16
yardımcı olması için yapacak arkadaşlar için yazıyım.bu yazılım reeder m8 go versiyon 2 kamerası solda olan model içindir.
3-yardımsever arkadaşımızın paylaştığı MDF_SP7731E_S7067E_9.0_M8_GO_20200522 adlı pac dosyası indirilip.research tool üzeriden seçilip programdan play tuşuna basıldıktan sonra tabletin ses kısma tuşuna basılı tutularak usb kablosu bağlandığında yükleme kendiliğinden başlayacak.

Bilgilendirme için teşekkürler.
L lord72 - #17
Tamam indirdim.insallah olucak
Paradox Paradox - #18
Tamam indirdim.insallah olucak

Hadi bakalım.
Sonuç nedir?
J jokker - #19

hocam bende deniycem şimdi. yalnız bu research tool programı çalıştıramadım exe dosyası nerde acaba
Paradox Paradox - #20
hocam bende deniycem şimdi. yalnız bu research tool programı çalıştıramadım exe dosyası nerde acaba

Burada bulunan konuya bir bakınız.
D diabolicfb - #21
Arkadaşlar, öncelikle emeği geçen dosya paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler. Ancak o kadar dağınık anlatmışsınız ki çözmek zaman alıyor. NBelki benim gibi karmaşık bulanlara kılavuz olması için adım adım yazdım ;

1 - SPD_Driver_R4.20.0201 Dosyasını indirip içindeki dosyalar ile tabletin sürücüsünü (driver) yüklemeniz gerekiyor.
2 - Tabletinize uygun olan PAC uzantılı dosyayı indiriyorsunuz.Burada kafa karıştıran 2 nokta var. İlk mesajda iki link paylaşılmış. @Aloka_255 isimli arkadaşın 2019 tarihli paylaştığı PAC dosyası sanırım kamerası sağda olan model için. Yine aynı mesajda Google Drive üzerinden paylaşılan PAC uzantılı dosya ise kamerası solda olan model için.
Not: Kamera solda olan modellerde 2019tarihli PAC uzantısılı ROM u yüklerseniz, ekran ışığı açık ama görüntü olmayacak şekilde tablet açılıyor. Mutlaka 2020 tarihli dosyayı yüklemelisiniz.
3 - SPD_Research_Tool_R24.0.0003 isimli paylaşılan flashlama aracını indirip çalıştırıyorsunuz. Bu araç tabletinize uygun olan PAC uzantılı dosyayı uygulamanızı sağlayacak.
4 - SPD_Research_Tool_R24.0.0003 Uygulamasını açtıktan sonra üst tarafta en soldaki ayarlar işaretine tıklıyorsunuz. Burada açılan ekrandan tabletinizeuygun PAC uzantılı dosyayı gösteriyorsunuz.
5 - Tabletimizi tamamen kapatalım. Daha sonra ses kısma tuşuna basılı tutarken USB kablosunu takalım. Aygıt yöneticisinde tabletinizi seri portlar altında COM olarak görmeniz gerekiyor. Eğer burada tabletiniz gözüküyorsa yükleme otomatik olarak başlıyor. Yaklaşık 3 5 dk sürdükten sonra Finished yazısı ekrana geliyor. Bu yazıdan sonra kabloyu çıkarıp tabletinizi açabilirsiniz.

Dosyalar için @aloka_255
Anlatımı için bana yardımcı olan mesajı ile @fatmab10

Arkadaşlarımıza teşekkürler.
D dojo34 - #22
bunun kamerası ortada olana göre rom varmıdır dostlar elinizde kamera solda olan deyil ortada olan
A afrodisiac - #23
Arkadaşlar, öncelikle emeği geçen dosya paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler. Ancak o kadar dağınık anlatmışsınız ki çözmek zaman alıyor. NBelki benim gibi karmaşık bulanlara kılavuz olması için adım adım yazdım ;

1 - SPD_Driver_R4.20.0201 Dosyasını indirip içindeki dosyalar ile tabletin sürücüsünü (driver) yüklemeniz gerekiyor.
2 - Tabletinize uygun olan PAC uzantılı dosyayı indiriyorsunuz.Burada kafa karıştıran 2 nokta var. İlk mesajda iki link paylaşılmış. @Aloka_255 isimli arkadaşın 2019 tarihli paylaştığı PAC dosyası sanırım kamerası sağda olan model için. Yine aynı mesajda Google Drive üzerinden paylaşılan PAC uzantılı dosya ise kamerası solda olan model için.
Not: Kamera solda olan modellerde 2019tarihli PAC uzantısılı ROM u yüklerseniz, ekran ışığı açık ama görüntü olmayacak şekilde tablet açılıyor. Mutlaka 2020 tarihli dosyayı yüklemelisiniz.
3 - SPD_Research_Tool_R24.0.0003 isimli paylaşılan flashlama aracını indirip çalıştırıyorsunuz. Bu araç tabletinize uygun olan PAC uzantılı dosyayı uygulamanızı sağlayacak.
4 - SPD_Research_Tool_R24.0.0003 Uygulamasını açtıktan sonra üst tarafta en soldaki ayarlar işaretine tıklıyorsunuz. Burada açılan ekrandan tabletinizeuygun PAC uzantılı dosyayı gösteriyorsunuz.
5 - Tabletimizi tamamen kapatalım. Daha sonra ses kısma tuşuna basılı tutarken USB kablosunu takalım. Aygıt yöneticisinde tabletinizi seri portlar altında COM olarak görmeniz gerekiyor. Eğer burada tabletiniz gözüküyorsa yükleme otomatik olarak başlıyor. Yaklaşık 3 5 dk sürdükten sonra Finished yazısı ekrana geliyor. Bu yazıdan sonra kabloyu çıkarıp tabletinizi açabilirsiniz.

Dosyalar için @aloka_255

Arkadaşlar burdaki gibi yazılım yükledim frp yani google hesabı kalkıyor.Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler...
L lord72 - #24
Emeği geçen herkese teşekkürler.benimkide düzeldi
D diyalog4646 - #25

burdaki dosyaları nerden bulacağız
Paradox Paradox - #26
burdaki dosyaları nerden bulacağız

Burada bulunan konulara bir bakınız.
mhorzum mhorzum - #27
Ben verdiğiniz iki romu da denedim ama hata veriyor ikisinde de
soner54 soner54 - #28
bende 2 gündür uğraşıyorum bi yükledim tablet acılıyor ekran gelmiyor yazılar filan şimdide hata veriyor işlemleri tekrarlayınca orjinal yazılımı yokmu bunun
soner54 soner54 - #29

Dosyalar için @aloka_255

her işlemi yaptım hatta farklı bilgisayarda denedim iki yazılımıda kuruyorum yükleniyor tableti açıyorum ekran ışıgı geliyor ama yazılar gelmiyor home tusuna basınca ses alıyorum ama görüntü yok 2 gündür çözemedim gitti. reeder android yazısısında kalıyordu açılmıyordu daha önce şimdi hiç yazı gelmiyor ekrana recovery modada giriş yapamıyorum ne yapmam lazım arkadaslar baska ?
F fatmab10 - #30
bende 2 gündür uğraşıyorum bi yükledim tablet acılıyor ekran gelmiyor yazılar filan şimdide hata veriyor işlemleri tekrarlayınca orjinal yazılımı yokmu bunun
bura dışında hiç bir yerde romu bulamamıştım. saolsun alako_255 servisle görüşüp almış ve burda paylaşmış romları.iki tane rom var ona dikkat ettiniz mi?benim tabletin sıkıntısıda sizinle aynıydı reeder yazızında kalıyodu. ilk romu yüklediğimde bendede ekran ışığı vardı görüntü yoktu.ikinci romu yüklediğimde oldu.tabletiniz kamerası solda olan model büyük ihtimal ikinci romu kurmanız gerekiyor.
F fatmab10 - #31
yükleme yaparkenmi hata alıyorsunuz?yükleme olduktan sonra tablet açılışında mı?
soner54 soner54 - #32
bura dışında hiç bir yerde romu bulamamıştım. saolsun alako_255 servisle görüşüp almış ve burda paylaşmış romları.iki tane rom var ona dikkat ettiniz mi?benim tabletin sıkıntısıda sizinle aynıydı reeder yazızında kalıyodu. ilk romu yüklediğimde bendede ekran ışığı vardı görüntü yoktu.ikinci romu yüklediğimde oldu.tabletiniz kamerası solda olan model büyük ihtimal ikinci romu kurmanız gerekiyor.

ikisinide kurdum aynı ekran ışıgı var dokunmatık sesleri alıyorum ama görüntü yok. kamera sol ortada reeder yazısınn üstüde.
işlemci üzerindeki yazılar şöyle : 7731E-1G-8G m8go-027
F fatmab10 - #33
ikisinide kurdum aynı ekran ışıgı var dokunmatık sesleri alıyorum ama görüntü yok. kamera sol ortada reeder yazısınn üstüde.
MDF_SP7731E_S7067E_9.0_M8_GO_20200522 adlı pac dosyasını hiç bir hata almadan kurduysanız çalışması gerekiyordu.Research_Tool kurulum bittiğinde hata almadığınıza eminmisiniz?
F fatmab10 - #34
işlemleri tekrarladığınızda hata verdiğinden bahsetmişsiniz önce ilk paylaşılan rom u yüklediyseniz 2. yüklenirken hata veriyor..eğer hata veriyorsa yapmanız gereken SPD_Driver_R4.20.0201 sürücüsünü pc den kaldırıp yeniden yüklemek..tableti power tuşundan tamamen kapatamıyorsanız arka kapağı çıkarıp batarya bağlantısını çıkarıp takarken ses kısma tuşuna basılı tutun
soner54 soner54 - #35
işlemleri tekrarladığınızda hata verdiğinden bahsetmişsiniz önce ilk paylaşılan rom u yüklediyseniz 2. yüklenirken hata veriyor..eğer hata veriyorsa yapmanız gereken SPD_Driver_R4.20.0201 sürücüsünü pc den kaldırıp yeniden yüklemek..tableti power tuşundan tamamen kapatamıyorsanız arka kapağı çıkarıp batarya bağlantısını çıkarıp takarken ses kısma tuşuna basılı tutun
hatayı masaüstü pcde alıyordum sonra laptop üzerinden programları kurdum ve ordan işlem yapıyorum iki yazılımıda denedim gene aynı. batarya pilini çıkarıp takmadan olmuyor zaten tablet kapanmıyor resetliyorum tekrar titreyip açılıyor pil soketini sök tak yapıp ses kısma tusuyla baglıyorum işlem baslıyor 174 saniye sonra passed diyor işlem tamamlanıyor kabloyu sök tak yapıyorum şarj ekranı gelsin diye gelmiyor resetle başlatıyorum ve gene ekran gelmiyor. bu yüklemeye calıstıgım stok yazılımmı acaba ? stok olarak aratıyorum hiç biryerde yok
F fatmab10 - #36
hatayı masaüstü pcde alıyordum sonra laptop üzerinden programları kurdum ve ordan işlem yapıyorum iki yazılımıda denedim gene aynı. batarya pilini çıkarıp takmadan olmuyor zaten tablet kapanmıyor resetliyorum tekrar titreyip açılıyor pil soketini sök tak yapıp ses kısma tusuyla baglıyorum işlem baslıyor 174 saniye sonra passed diyor işlem tamamlanıyor kabloyu sök tak yapıyorum şarj ekranı gelsin diye gelmiyor resetle başlatıyorum ve gene ekran gelmiyor. bu yüklemeye calıstıgım stok yazılımmı acaba ? stok olarak aratıyorum hiç biryerde yok
evet stok rom diye de geçer.hatasız yüklemenize rağmen neden olmadığını anlayamadım.acaba tablet modeli -versiyonumu farklı?ama benim tabletle aynı model gibi görünüyor.benim tabletin arka kapağını söktüğümde içinde bir etikette 7731E/1G-8G/AFC yazıyor.
soner54 soner54 - #37
evet stok rom diye de geçer.hatasız yüklemenize rağmen neden olmadığını anlayamadım.acaba tablet modeli -versiyonumu farklı?ama benim tabletle aynı model gibi görünüyor.benim tabletin arka kapağını söktüğümde içinde bir etikette 7731E/1G-8G/AFC yazıyor.

bendeki etikette 7731E-1G-8G m8go-027 bilgileri var afc yazmıyor demek yazılımsal fark var aralarında cihaz seri no ile araştırmak lazım. ekran driveri eksik yada farklı olabilir yazılımda 4 5 kere tekrarladım yüklemeleri hatasız yüklendi hepsi çünkü M7 modelinkini kurdum ondada ekran gelmedi.
cihazın seri nosu : s/n : 21920103000180
H Heavyweight - #38
Merhabalar arkadaşlar m8 go tabletimdeki donma ve açılmama olaylarından dolayı reeder ile whatsapp görüşmem oldu. Bu yapılan işlemleri onlarınm attıkları rom ve program ile yapıyorum şuanda eğer sorunsuz olursa paylaşmak isterim attıkları linki

Edit: Kurulumu yaptım çok şükür düzeldi tablet attığım linki doğrudan whatsapp reeder attı:

Kamera solda olandan benim cihaz bu arada onu belirtmemişim. Driver sürücüleri yukarı da yazıldığı gibi googlede aratarak indirdim onu eklemeyeyim virüs filan olur belki siz bulursunuz onu. Her şey için teşekkürler
A anvarahiska - #39
Merhabalar arkadaşlar m8 go tabletimdeki donma ve açılmama olaylarından dolayı reeder ile whatsapp görüşmem oldu. Bu yapılan işlemleri onlarınm attıkları rom ve program ile yapıyorum şuanda eğer sorunsuz olursa paylaşmak isterim attıkları linki

Edit: Kurulumu yaptım çok şükür düzeldi tablet attığım linki doğrudan whatsapp reeder attı:

Kamera solda olandan benim cihaz bu arada onu belirtmemişim. Driver sürücüleri yukarı da yazıldığı gibi googlede aratarak indirdim onu eklemeyeyim virüs filan olur belki siz bulursunuz onu. Her şey için teşekkürler
Kralsın sen kardeşim çok teşekkür ederim, bende birkaç gündür deniyorum daha önce verilen linklerdeki yazılımı yükledim ama tablet çalışıyor ekran gelmiyordu. Şuan senin verdiğin dosyayı indiriyorum. İnşallah olur. Tablet modeli M8 Go Spreadtrum. Yüklediğimde bilgi vereceğim.
H Heavyweight - #40
Kralsın sen kardeşim çok teşekkür ederim, bende birkaç gündür deniyorum daha önce verilen linklerdeki yazılımı yükledim ama tablet çalışıyor ekran gelmiyordu. Şuan senin verdiğin dosyayı indiriyorum. İnşallah olur. Tablet modeli M8 Go Spreadtrum. Yüklediğimde bilgi vereceğim.
İnşallah çözülür hocam benim ki sorunsuz calışıyor şuanda kaç gündür kullanmaktayım. Benim modelde spreadtrum yazmıyordu onu bilmiyorum haberdar edersin
A anvarahiska - #41
İnşallah çözülür hocam benim ki sorunsuz calışıyor şuanda kaç gündür kullanmaktayım. Benim modelde spreadtrum yazmıyordu onu bilmiyorum haberdar edersin
Çözülmedi ustam tablet çalışıyor ama yine ekran siyah kalıyor görüntü gelmiyor. Ben windows 10 ile kuruyorum ama acaba windows 7 ile mi kurmak gerek anlayamadım birtürlü sebebini.
H Heavyweight - #42
Çözülmedi ustam tablet çalışıyor ama yine ekran siyah kalıyor görüntü gelmiyor. Ben windows 10 ile kuruyorum ama acaba windows 7 ile mi kurmak gerek anlayamadım birtürlü sebebini.
Kurulum aşamalarında yada cihazın pc de görmeme gibi sorunlar yaşamıyorsan işletim sisteminden dolayı olduğunu düşünmüyorum. Win 8.1 ile yaptım ben. Eğer program vs.hata alıyorsan uyumluluk modunu düşürürsün ama sanmam ondan olacağını. Donanımsal mı acaba senin sorun
A anvarahiska - #43
Yok ustam, kurulum aşaması hatasız tamamlanıyor, hiç bir sıkıntı çıkmıyor. 3 farklı bilgisayarda kurulumu yaptım, hepsi hatasız tamamlanıyor, home tuşuna dokunduğumda çalıştığını anlıyorum, fakat ekrana görüntü gelmiyor. Kafama takılan bir soru var, senin 8.1 windows 32 bit mi 64 bitmi?
Çünkü ben kurulumların hepsini 64 bit olan bilgisayarda yapmıştım, ondan kaynaklı mı diye düşünüyorum.
A anvarahiska - #44
Hocam bende aynı sorunu yaşıyorum, sizin tablette son durum ne? çözebildiniz mi?
Paradox Paradox - #45
Yok ustam, kurulum aşaması hatasız tamamlanıyor, hiç bir sıkıntı çıkmıyor. 3 farklı bilgisayarda kurulumu yaptım, hepsi hatasız tamamlanıyor, home tuşuna dokunduğumda çalıştığını anlıyorum, fakat ekrana görüntü gelmiyor. Kafama takılan bir soru var, senin 8.1 windows 32 bit mi 64 bitmi?
Çünkü ben kurulumların hepsini 64 bit olan bilgisayarda yapmıştım, ondan kaynaklı mı diye düşünüyorum.

Yaşadığınız sorunun yükleme yaptığınız işletim sistemi ile bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
H Heavyweight - #46
64 bit ama işletim sisteminden değildir o zaman hocam. Kurulum aşamasında yada cihazı görmeme durumları yok çünkü.
emirimle emirimle - #47

Dosyalar için @aloka_255

teşekkürler
P purrose - #48

merhaba
bende bu tablette sorun yaşıyorum, açılır gibi yapıyor ancak reeder'in logosunun yarısında takılıyor, rom silinmiş, tekrar yükleye bilir misiniz?
venbil venbil - #49
Sayın heavyweight ,selamlar aynı durum bende de var . sizin verdiğiniz linki yeniler misiniz_? Link yerinde bulunamıyor da. Teşekkürler ederim şimdiden.
venbil venbil - #50
sayın arkadaşlar ,değerli arkadaşımız @aloka_255 vasıtasıyla tablet tekrar yaşama kavuştu . Bilgiye ve ilgiye çok teşekkür ederim. Saygılar.
G gsm78 - #51
kamerası ortada olan modele mdf_sp7731e yazılımı ile hayata döndürdüm teşekkür ederim.

03:00:57 - 1 : Remove/Install Battery
03:00:57 - 2 : Press Volume up and Volume Down
03:00:57 - 3 : Connect Usb Cable to Phone..
03:00:57 - Waiting for Device Interface..
03:01:08 - Device Interface Found : SCI USB2Serial (COM232)
03:01:08 - Device Description : SCI USB2Serial
03:01:08 - Device Drivers : Spreadtrum Communication Inc.

03:01:08 - Connecting With phone..
03:01:08 - Version : SPRD3

03:01:09 - Extracting Pac File.. Please Wait
03:01:10 - Extracting.. [fdl1-sign.bin]
03:01:10 - Extracting.. [fdl2-sign.bin]
03:01:10 - Extracting.. [pike2_pubcp_PLD_base_nv_nvitem.bin]
03:01:10 - Extracting.. [prodnv.img]
03:01:10 - Extracting.. [u-boot-spl-16k-sign.bin]
03:01:10 - Extracting.. [vbmeta-sign.img]
03:01:13 - Extracting.. [PIKE2_DM_DSP.bin]
03:01:13 - Extracting.. [pike2_pubcp_PLD_base_nv_deltanv.bin]
03:01:14 - Extracting.. [pike2_cm4.bin]
03:01:15 - Extracting.. [boot.img]
03:01:15 - Extracting.. [gnssbdmodem.bin]
03:01:15 - Extracting.. [gnssmodem.bin]
03:01:15 - Extracting.. [PM_pike2_cm4.bin]
03:01:18 - Extracting.. [dtb.img]
03:01:18 - Extracting.. [dtbo.img]
03:01:19 - Extracting.. [recovery.img]
03:01:22 - Extracting.. [system.img]
03:04:17 - Extracting.. [cache.img]
03:04:17 - Extracting.. [userdata.img]
03:04:17 - Extracting.. [vendor.img]
03:04:29 - Extracting.. [product.img]
03:04:35 - Extracting.. [persist.img]
03:04:35 - Extracting.. [sml-sign.bin]
03:04:35 - Extracting.. [tos-sign.bin]
03:04:35 - Extracting.. [u-boot-sign.bin]

03:04:55 - Press Volume up/down and Connect Usb Cable..
03:04:55 - Waiting for Phone [COM232] ...

03:05:03 - Writing Data.. [fdl]
03:05:09 - Writing Data.. [fdl2]
03:05:16 - Reading Data.. [_BKF_PhaseCheck]
03:05:30 - Reading Data.. [_BKF_ProdNV]
03:06:51 - Reading Data.. [_BKF_NV_W]
03:06:57 - Writing Data.. [nv_w]
03:06:58 - Writing Data.. [prodnv]
03:06:59 - Writing Data.. [phasecheck]
03:07:00 - Erasing Data.. [EraseUBOOT]
03:07:00 - Erasing Data.. [EraseUBOOTLOG]
03:07:00 - Writing Data.. [splloader]
03:07:00 - Writing Data.. [vbmeta]
03:07:01 - Writing Data.. [modem_w]
03:07:06 - Writing Data.. [modem_w_deltanv]
03:07:06 - Writing Data.. [dsp_gsm]
03:07:08 - Writing Data.. [dfs]
03:07:09 - Writing Data.. [gps_gl]
03:07:09 - Writing Data.. [gps_bd]
03:07:09 - Writing Data.. [modem_wcn]
03:07:10 - Writing Data.. [boot]
03:07:19 - Writing Data.. [dtb]
03:07:21 - Writing Data.. [dtbo]
03:07:23 - Writing Data.. [recovery]
03:07:34 - Writing Data.. [system]
03:13:13 - Writing Data.. [userdata]
03:13:13 - Writing Data.. [bootlogo]
03:13:13 - Writing Data.. [fastboot_logo]
03:13:14 - Writing Data.. [cache]
03:13:14 - Writing Data.. [vendor]
03:14:12 - Writing Data.. [product]
03:14:38 - Erasing Data.. [FLASH_W]
03:14:38 - Erasing Data.. [EraseMisc]
03:14:38 - Writing Data.. [trustos]
03:14:39 - Writing Data.. [sml]
03:14:39 - Writing Data.. [persist]
03:14:39 - Writing Data.. [ubootloader]

03:14:40 - Rebooting Device..
03:14:40 - Finished!
K kadir79000 - #52
Reeder M10 blue max 10.01inç tablet aldım sim kart özellikli ama sim kartı okuyor görüyor arama yapmıyor bunun için rom atılması gerekiyormuş yardımcı olursanız sevinirim
K kadir79000 - #53
Bu rom linki reeder M10 blue max tablet için de olurmu acaba ekran 10.01imç
P prens45 - #54
Bu rom linki reeder M10 blue max tablet için de olurmu acaba ekran 10.01imç
olmaz ustam her tabletin yazılımı farklıdır
H Heavyweight - #55
Merhaba arkadaşlar benden tekrar romu isteyenler olmuş çoktandır girmediğimde görmedim kusuruma bakmayın. Yüklüyorum atacağım. Şöyle bi sorun yaşıyorum tablet yine çöktü bu sefer ama play basıp bağlıyorum waiting de kalıyor. Tablet siyah ekranda kaldı daha başlamadan. Ses açma - kısma power her türlü kombinasyonu denedim. Daha işlemde başlamadı sorun nedir bilen var mı? Bu arada daha kurulum başlamamıştı. Driverlar kurulu. Ama tabletin açılmamasından gibi
H Heavyweight - #56
benden isteyenler olmuştu
Paradox Paradox - #57
Merhaba arkadaşlar benden tekrar romu isteyenler olmuş çoktandır girmediğimde görmedim kusuruma bakmayın. Yüklüyorum atacağım. Şöyle bi sorun yaşıyorum tablet yine çöktü bu sefer ama play basıp bağlıyorum waiting de kalıyor. Tablet siyah ekranda kaldı daha başlamadan. Ses açma - kısma power her türlü kombinasyonu denedim. Daha işlemde başlamadı sorun nedir bilen var mı? Bu arada daha kurulum başlamamıştı. Driverlar kurulu. Ama tabletin açılmamasından gibi

Cihazın bataryasını ayırıp işlemleri tekrar denemeniz faydalı olabilir.
H Heavyweight - #58
Cihazın bataryasını ayırıp işlemleri tekrar denemeniz faydalı olabilir.
Reederds döndü teknik servise gönderin fiyat çıkaralım diye. Elim bilgisayar tamirinde iyi ama telefon tablet hiç yapmadım donanımsal. Zarar vermeden halledebilir miyim sizce

Edit: İzledim hocam kolaymış ama bataryaya belki zarar veririm diye soketini çıkarıp taktım açıldı çok teşekkür ederim bilgi için. Ben anakarttan yada tuştan şüphe ediyordum şarj simgesi de gelmiyordu çünkü
Paradox Paradox - #59
Reederds döndü teknik servise gönderin fiyat çıkaralım diye. Elim bilgisayar tamirinde iyi ama telefon tablet hiç yapmadım donanımsal. Zarar vermeden halledebilir miyim sizce

Edit: İzledim hocam kolaymış ama bataryaya belki zarar veririm diye soketini çıkarıp taktım açıldı çok teşekkür ederim bilgi için. Ben anakarttan yada tuştan şüphe ediyordum şarj simgesi de gelmiyordu çünkü

:rica:
G gvn_ksk - #60
@Heavyweight selamlar hocam. konudaki 2 romu da yükledim sorunsuz yükleniyor romlar fakat ekran siyah kalıyor. Sanırım ihtiyacım olan rom sizin daha önce 2 kere paylaştığınız rom. Fakat iki mesajdaki link de çalışmıyor. Birinci yolladığınız silinmiş diğeri de wetransfer ile zamanı dolmuş. Tekrar paylaşmanız mümkün mü? Teşekkürler.
H Heavyweight - #61
@Heavyweight selamlar hocam. konudaki 2 romu da yükledim sorunsuz yükleniyor romlar fakat ekran siyah kalıyor. Sanırım ihtiyacım olan rom sizin daha önce 2 kere paylaştığınız rom. Fakat iki mesajdaki link de çalışmıyor. Birinci yolladığınız silinmiş diğeri de wetransfer ile zamanı dolmuş. Tekrar paylaşmanız mümkün mü? Teşekkürler.
Birazdan hemen yükleyeyim hocam
H Heavyweight - #62
Birazdan hemen yükleyeyim hocam
eve ancak geçebildim hocam şuan megaya yüklüyorum bitince paylaşacağım.

JinKazama JinKazama - #63
bende tam bunu isteyecektim :)
M maximus1977 - #64
Önce ilk romu kurdum siyah ekran geldi. Sonra ikinciyi kurdum yine siyah ekran geldi. Tekrar 1. yi kurdum bu sefer açıldı :)
R ramazanplvc - #65
link buldum teşekkürler
D dijitalxyz - #66
Heavyweight selamlar
rom için reeder whatsapp dan aldığınızı belirtmişsiniz
bir numaraalrı mı var bende aradım ama ulaşamadım.
teşekkürler
H Heavyweight - #67
Heavyweight selamlar
rom için reeder whatsapp dan aldığınızı belirtmişsiniz
bir numaraalrı mı var bende aradım ama ulaşamadım.
teşekkürler
08508117333 WhatsApp noları. Aynı model ise benim eklediğim güncel
D dijitalxyz - #68
bu numara ile iletişime geçtim ve bana yazılım verdiler
E ettu - #69
Bir arkadaşım Reeder M8 Go (Kamerası solda Reeder'in R'sinin solunda) tablet getirdi. Görüntü yoktu. Şarj ettikten sonra Reeder yazısı geldi fakat masaüstü gelmedi. Reeder yazısı ekranda asılı kaldı. Uygun romu buradan bulup sorunsuz flashladım. Tableti Power tuşundan açayım dedim ama ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmedi. Flashlama işlemlerini belki 30 kez yaptım ama ekrana görüntü gelmedi. Kafayı sıyırmama az kaldı. Sorunsuz flashlayan bir arkadaş uzaktan (teamviewer) yardımcı olursa kafayı sıyırmaktan kurtulurum.
Yaptıklarımı kısaca yazayım
1- Flashı win7-Win 10 64 yüklü pc'lerden yaptım.
2- SPD_Driver_R4.20.0201.zip, SPD_Research_Tool_R24.0.0003.zip, MDF_SP7731E_S7067E_9.0_M8_GO_20200522.pac (2.430.244 MB) dosyalarını pc'ye indirdim.
3- SPD_Driver_R4.20.0201 klasöründeki DPInst64.exe ile driveri kurdum.
4- SPD_Driver_R4.20.0201.zipi açarak driveri kurdum.
5- SPD_Research_Tool_R24.0.0003 dosyasından ResearchDownload.exe yi çalıştırıp Load packett'ten MDF_SP7731E_S7067E_9.0_M8_GO_20200522.pac flash dosyasının yolunu gösterdim.
6-Paket dosyası yüklendikten sonra Start Downloading (sağ ok) simesini tıkladım.
7- Tablette ses kısma tuşuna basılı tutarak UB kablosunu laptopu boş USB portuna taktım.
8- Flash başladı. port 3 Downloading - checking baudrate - waiting - downloading - checking baudrate - upplugged failed usercancel hatası veriyor.
Nerede hata yaptım acaba?
A afrodisiac - #70
Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim verilen 2 yazılımn 2. si sorunsuz oldu.
G gece_olunca - #71
GARDAŞIM ELİNE EMEĞİNE GERÇEKTDEN ÇOK UĞRAŞDIM SONUNDA SENİNKİSİ OLDU TŞKLER GARDAŞIM VAROL SORUNSUZ BİRŞEKİLDE YAPILDI TŞKLER
cankurtbaki cankurtbaki - #72
Arkadaşlar Merhaba;
Reeder M8 Go tabletim(reeder yazısı solunda ön kamerası olan) var, bir kaç ay önce superonlıne hediyesi olarak gelmişti. Bir ara rom atmayı denedim şu an sarja taktığımda bile hiçbir gösterge olmuyor ekrana ışık falan gelmiyor, sanırım yukarıda anlatılan tablet modeli bendeki olan fakat eklerdeki romu ve aracı driver programını indirdim çalıştırdım ve usb kablosu ile bilgisayara bağlayıp yükle dedim ve ses tuşlarına bastım ama hernagi birşey olmadı yardımcı olabilecek var mı?
Paradox Paradox - #73
Arkadaşlar Merhaba;
Reeder M8 Go tabletim(reeder yazısı solunda ön kamerası olan) var, bir kaç ay önce superonlıne hediyesi olarak gelmişti. Bir ara rom atmayı denedim şu an sarja taktığımda bile hiçbir gösterge olmuyor ekrana ışık falan gelmiyor, sanırım yukarıda anlatılan tablet modeli bendeki olan fakat eklerdeki romu ve aracı driver programını indirdim çalıştırdım ve usb kablosu ile bilgisayara bağlayıp yükle dedim ve ses tuşlarına bastım ama hernagi birşey olmadı yardımcı olabilecek var mı?

Cihazınızın USB portunda veya bataryasında bir sorun olabilir.
Cihazınızı fiziksel olarak kontrol etmeniz faydalı olacaktır.
sedat sedat - #74
eyvallah usta ikinci yazılım oldu gözleri görmeyen tablet yazılım sonrası gayet iyi görüyor
M matrix.noor - #75
kamerası ortada olan modele mdf_sp7731e yazılımı ile hayata döndürdüm teşekkür ederim.

03:00:57 - 1 : Remove/Install Battery
03:00:57 - 2 : Press Volume up and Volume Down
03:00:57 - 3 : Connect Usb Cable to Phone..
03:00:57 - Waiting for Device Interface..
03:01:08 - Device Interface Found : SCI USB2Serial (COM232)
03:01:08 - Device Description : SCI USB2Serial
03:01:08 - Device Drivers : Spreadtrum Communication Inc.

03:01:08 - Connecting With phone..
03:01:08 - Version : SPRD3

03:01:09 - Extracting Pac File.. Please Wait
03:01:10 - Extracting.. [fdl1-sign.bin]
03:01:10 - Extracting.. [fdl2-sign.bin]
03:01:10 - Extracting.. [pike2_pubcp_PLD_base_nv_nvitem.bin]
03:01:10 - Extracting.. [prodnv.img]
03:01:10 - Extracting.. [u-boot-spl-16k-sign.bin]
03:01:10 - Extracting.. [vbmeta-sign.img]
03:01:13 - Extracting.. [PIKE2_DM_DSP.bin]
03:01:13 - Extracting.. [pike2_pubcp_PLD_base_nv_deltanv.bin]
03:01:14 - Extracting.. [pike2_cm4.bin]
03:01:15 - Extracting.. [boot.img]
03:01:15 - Extracting.. [gnssbdmodem.bin]
03:01:15 - Extracting.. [gnssmodem.bin]
03:01:15 - Extracting.. [PM_pike2_cm4.bin]
03:01:18 - Extracting.. [dtb.img]
03:01:18 - Extracting.. [dtbo.img]
03:01:19 - Extracting.. [recovery.img]
03:01:22 - Extracting.. [system.img]
03:04:17 - Extracting.. [cache.img]
03:04:17 - Extracting.. [userdata.img]
03:04:17 - Extracting.. [vendor.img]
03:04:29 - Extracting.. [product.img]
03:04:35 - Extracting.. [persist.img]
03:04:35 - Extracting.. [sml-sign.bin]
03:04:35 - Extracting.. [tos-sign.bin]
03:04:35 - Extracting.. [u-boot-sign.bin]

03:04:55 - Press Volume up/down and Connect Usb Cable..
03:04:55 - Waiting for Phone [COM232] ...

03:05:03 - Writing Data.. [fdl]
03:05:09 - Writing Data.. [fdl2]
03:05:16 - Reading Data.. [_BKF_PhaseCheck]
03:05:30 - Reading Data.. [_BKF_ProdNV]
03:06:51 - Reading Data.. [_BKF_NV_W]
03:06:57 - Writing Data.. [nv_w]
03:06:58 - Writing Data.. [prodnv]
03:06:59 - Writing Data.. [phasecheck]
03:07:00 - Erasing Data.. [EraseUBOOT]
03:07:00 - Erasing Data.. [EraseUBOOTLOG]
03:07:00 - Writing Data.. [splloader]
03:07:00 - Writing Data.. [vbmeta]
03:07:01 - Writing Data.. [modem_w]
03:07:06 - Writing Data.. [modem_w_deltanv]
03:07:06 - Writing Data.. [dsp_gsm]
03:07:08 - Writing Data.. [dfs]
03:07:09 - Writing Data.. [gps_gl]
03:07:09 - Writing Data.. [gps_bd]
03:07:09 - Writing Data.. [modem_wcn]
03:07:10 - Writing Data.. [boot]
03:07:19 - Writing Data.. [dtb]
03:07:21 - Writing Data.. [dtbo]
03:07:23 - Writing Data.. [recovery]
03:07:34 - Writing Data.. [system]
03:13:13 - Writing Data.. [userdata]
03:13:13 - Writing Data.. [bootlogo]
03:13:13 - Writing Data.. [fastboot_logo]
03:13:14 - Writing Data.. [cache]
03:13:14 - Writing Data.. [vendor]
03:14:12 - Writing Data.. [product]
03:14:38 - Erasing Data.. [FLASH_W]
03:14:38 - Erasing Data.. [EraseMisc]
03:14:38 - Writing Data.. [trustos]
03:14:39 - Writing Data.. [sml]
03:14:39 - Writing Data.. [persist]
03:14:39 - Writing Data.. [ubootloader]

03:14:40 - Rebooting Device..
03:14:40 - Finished!
usta bana bu yazlim lazim p paylasabilir misiniz
O omer113 - #76
Siyah ekran Sorununu çozebildiniz mi
M muradims - #77
at.png

bende böyle bir hata veriyor.yardım eder misiniz?
Paradox Paradox - #78
Ekli dosyayı görüntüle 4440

bende böyle bir hata veriyor.yardım eder misiniz?

Yazılım yükleme işlemleri sırasında bir yandan da bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemleyebilir misiniz?
Sürücülerle ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
H Heavyweight - #79
Merhaba konu çok eski lakin farklı bir sorun yaşamaktayım. Yine rom kurmalık bir durum vardı logoda kalıyordu tablet. Tam kurulurken program kapandı kurarken. Şuan tablet ne şarj alıyor ne fast mode giriyor. Normal logoda gelmiyor. Açıp batarya soketi çektim taktım görüntü kısımlarını çekip taktım düzelmedi
gokanguney gokanguney - #80
tum yazılımları denedım sıyah ekranda kalıyor baska bır yazılım versıyon mevcutmudur
men123456 men123456 - #81
tum yazılımları denedım sıyah ekranda kalıyor baska bır yazılım versıyon mevcutmudur
Hiç açılmıyor mu
K kamil51 - #82
Hiç açılmıyor mu
Arkadaşlar aynı sorun bendede var. 4 adet farklı rom var hiçbiri işe yaramadı. hafif ışıltılı ekran, buton sesleri var ama görüntü malesef. research.exe işe yarıyor. ama SP flashtool haberleşme bile yapamıyor. firma romları vermiyor anladığım.
ertuna16 ertuna16 - #83
M8 GO 16gb versiyonun rom u farklı galiba burdaki hiçbir rom olmuyor siyah ekran
ankatr ankatr - #84
Merhaba Gmail by-pass denemelerime rağmen geçemedim bununla ilgili rom var mı
xxjokerxx xxjokerxx - #85
7731e-1gb-16gb şuan satışta olan model rom lazım 8 gb romlar siyah ekranda kalıyor

URL: https://www.mobilkulup.com//konu/reeder-m8-go-spreadtrum-sc7731e-arayip-bulamadigimiz-romlari-paylasiyorum.11219/